Що таке бувальство 4 клас

Авторadmin

Що таке бувальство 4 клас

Презентація для уроків розвитку зв’язного мовлення в 4 класі “Складаємо текст – розповідь.”

Презентація створена для уроків розвитку зв’язного мовлення в 4 класі. Насичена творчими завданнями до різних етапів уроку, текстами, малюнками, схемами, дидактичним матеріалом, цікавими фактами, іграми, скоромовками, чистомовками. Дана презентація доповнює матеріал уроку додатковим наочним матеріалом, пізнавальним матеріалом, що націлює на виховання комунікативної культури дітей, навчанню конструктивному спілкуванню, формуванню в них комунікативної грамотності та збагаченню словникового запасу.

1. Текст-міркування

Ти вже знаєш, що текст — це речення, які пов`язані між собою за змістом.
У залежності від мети і змісту висловлювання виділяють три види текстів:

  • текст-розповідь;
  • текст-опис;
  • текст-міркування.

Текст-міркування — це текст, у якому говориться про причини чи наслідки явищ і подій.

Мета такого тексту — довести думку за допомогою доказів, аргументів, прикладів, зіставлень. У тексті-міркуванні щось доводиться, роз`яснюється.

У першій частині висловлюється думка, яка вимагає пояснення чи доведення. Ця частина вимагає відповіді на запитання чому?

У другій частині тексту дається відповідь на запитання, яке поставлено в першій частині. Вона повинна містити пояснення, докази, аргументи, приклади чи зіставлення, які будуть підтверджувати чи спростовувати висловлене твердження.

У третій частині формулюється загальний висновок, до якого приходять у процесі розмірковування над висловленим твердженням.

Отже, структура тексту-міркування така:
• твердження (теза) — речення, у яких висловлюється головна думка чи твердження, правдивість яких треба довести;
• доведення — речення, які містять докази (незаперечні факти, що підтверджують правдивість тези), аргументи, приклади, зіставлення тощо;
• висновок — речення, у яких підводиться підсумок усьому сказаному.

Урок з літературного читання 4 клас

Якщо виникнуть запитання щодо підготовки до узагальнюючого уроку, з радістю ділюся цікавими завданнями та іграми, з якими урок пройде швидко, цікаво та результативно.

Дата 04.12.18 Урок літературного читання 4 клас

Тема. Узагальнення і систематизація знань учнів із розділу « Лірика»

Мета. Повторити і узагальнити знання учнів із розділу « Лірика».Систематизувати знання змісту віршів, які відносяться до розділу «Лірика». Розвивати мислення, мовлення, увагу, швидкість та правильність читання.Виховувати прагнення творити добро.

Обладнання. Відео-презентація про птахів, сигнальні картки, сніжинка,портрети письменників, музичне оформлення фізкультхвилинки, скоромовка, девіз уроку,яблуко, пір їна,колосок,сніжинка.

Тип уроку. Урок узагальнення

Хід уроку

І.Організаційна частина.

1. Привітання.

Продзвенів уже дзвінок-

Нас покликав на урок.

Дзвінко мовив: «Дзень-дзелень!»

Я кажу вам: «Добрий день!»

2.Емоційне налаштування учнів на урок

– Поверніться один до одного, посміхніться, побажайте успіхів на уроці.

– Девізом нашого уроку будуть такі слова:

– Не просто дивитися, а бачити!

– Не просто слухати, а чути!

– Не просто читати, а й розуміти!

– Не просто відповідати,а міркувати!

-Дуже плідно працювати!

-Очікування кінцевого результату

Добре , а що ви очікуєте від нашого уроку? (Відповідь)

А якими ви повинні бути на уроці?

  • Розумними
  • Уважними
  • Організованими
  • Кмітливими

-Отже, я вам бажаю бути саме такими. А для цього потрібно сумлінно працювати, щоб досягти гарних результатів.

Пам ятайте хлопчики й дівчатка,

Щоб знання хороші мати

Треба кожен день читати.

І як завжди за традицією розпочинаємо наш урок з мовленнєвої розминки.А для чого ми її виконуємо?

ІІ. Мовленнєва розминка

1.Гра «додай прикметник»

От випав сніг. Яка обнова!

Зима тепер така( чудова)

Міста чистенькі білі села-

Зима і радісна й ( весела)

А як насуне хмара сива-

Зима і радісна й (красива)

А вранці іній, то обнова!

Яка зима у нас (казкова)

2. Знайдіть слово яке “заблукало”:

Вовчище, вітрище, морозище, зайчик. (Зайчик).

Жаль, жалісливий, жабка, пожаліти.(Жабка).

Горобчик, орел, мишка, синичка. (Мишка).

Пригадайте, як цих тварин називають у казках?

3. Робота над скоромовкою

– Сьогодні на уроці ми ознайомимось із новою скоромовкою.

-А що таке скоромовка?

Скоромовка –це важковимовні слова і звуки, що створюють труднощі для швидкої й виразної вимови слів.

БАЧИЛА ЗІНА ЯК ЗІРКА УПАЛА

ЗРАЗУ БАЖАННЯ ВОНА ЗАГАДАЛА.

ВЗИМКУ НА ЗЕМЛЮ ХАЙ ВИПАДЕ СНІГ.

З РАДІСТЮ ЗІНА ВІТАТИМЕ ВСІХ .

(читають разом, по- парно ,по одному)

-Які скоромовки ви ще знаєте?

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Пригадайте, що було задано додому?

Уявімо, що ми працюємо дикторами на телебаченні. Вам потрібно прочитати виразно вірш, відриваючи погляд від книжки (Читають)

І V .Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Молодці. А для чого нам потрібно читати, переказувати, вчити вірші?Правильно. Зверніть увагу на завдання в якому змішалися літери. Розмістіть їх у правильній послідовності. Лірика

123456

Яке слово отримали? (лірика)

-А,що вам нагадує це слово?

– А над якими видами лірики працювали на уроках?

– Що ж таке пейзажна лірика?(вірші, які присвячені опису природи)

– А ліричні твори?(твори у яких поет міркує над життєвими проблемами та дає їм оцінку)

Отже, сьогодні на уроці ми узагальнимо наші знання з розділу «Лірика»

Тож сядьте рівненько і ми відправимося в цікаву подорож стежками чарівної поезії.

V . Узагальнення і систематизація знань учнів.

1. Повторення біографії письменників.

– Пригадайте письменників, вірші яких ми опрацьовували у розділі «Лірика»

Народився 1814р.,був геніальним поетом і художником.(Шевченко)

Народився 1856р.в с.Нагуєвичі.Був драматургом, критиком,перекладачем.(Франко)

Народився 1935р.в с.Біївці на Полтавщині. Написав казку для дітей «Подорож у країну навпаки».(Симоненко)

Народилась 1871р.З п’яти років почала грати на фортепіано.(Українка)

Народилась 1930р.на Київщині.Створює вірші,що належать до пейзажної лірики.(Костенко)

Народився в 1929р.на Івано-Франківщині.Вірші ваблять чарівністю художніх образів.(Павличко).

  • Молодці! Швидко справились. А хто розкаже вірш одного з цих письменників?

(Розказують вірші)

2.Декламування віршів.

3. Гра «Вірю не вірю!

– Т.Шевченко написав вірш « Реве та стогне Дніпр широкий» +

-І.Франко є автором вірша « Вже сонечко в море сіда» –

– Л.Костенко написала вірш «Здивовані квіти» +

– Д.Павличко є автором вірша «Синичка» +

– Вірш «Ходімо в поле сину» написав Т.Шевченко. –

-« Красива осінь вишиває клени» є віршем Л.Українки. –

4. Гра «Чий предмет»

(Показую предмети ,а учні говорять до якого вірша він належить.

Сонечко, сніжинка, човник, гілочка сосни, квітка, листок,пір їна ,яблуко,зернина)

5.Фізкультхвилинка

Досить тілу сумувати, фізкультхвилинку час почати.

6. Гра «Рибки»

7.Віднови вірш

8.Вікторина «Чи уважний ти слухач»

-У якому вірші згадуються треті півні?(Реве…)

– З якого вірша рядок «Ось промінь останній,прощай» ( вже сонечко…)

– Якого кольору був човник, що хвилечка колише?(білого)

– З чим розмовляла сосна? (з вітром)

-Кому все одно у вірші « Красива осінь вишиває клени» (воронам)

-в якому вірші описується зимова пора? (сипле..)

-Які асоціації виникають коли чуєте слово зима?

-Назвіть вірш головним персонажем якого є синичка.

– синичка це перелітній чи осілий птах?

-яких осілих птахів нашої місцевості ще знаєте?

-А чого більше птахи бояться голоду чи холоду?

Ми повинні допомагати птахам пережити зимові дні. Саме про це перегляньте відео.

(відео «Допомога птахам»)

-Т ак як ми можемо допомогти птахам взимку?

V І. Підсумок уроку

-Чи справдились ваші очікування?

-Що нового дізналися?

-Який розділ повторювали?

Отже, діти підсумовуючи наш урок ми маємо зробити важливий висновок.

Що треба багато читати,

Адже хто багато читає, той багато знає.

V ІІ. Домашнє завдання

Відкрийте щоденники запишіть д/з. С.62-відповідати на питання в кінці розділу.

Про автора

admin administrator