Що таке еко базар

Авторadmin

Що таке еко базар

Зміст:

Що таке «еко – шкіра. Екошкіра – що це за матеріал з фото

Що таке екошкіра і в чому полягає її відмінність від натуральних та штучних аналогів, де застосовується і які її характерні особливості?

Шкірозамінник, виготовлений за старими технологіями, є плівковими покриттями з полівінілхлориду (ПВХ), нанесені на тканинну основу. Для надання матеріалу м’якості, еластичності та зносостійкості, у процесі виробництва до нього додаються хімічні пластифікатори та стабілізатори. І їх не можна віднести до розряду нешкідливих для людини.

Особливості матеріалу

Екошкіра – це вид нової штучної шкіри, що не викликає алергічних реакцій.
Принцип її виробництва аналогічний шкірозаміннику, але як складові використовуються екологічно чиста сировина. Замість ПВХ, для плівкового покриття, застосовується поліуретан, а основою є бавовняна тканина. Завдяки властивим поліуретану властивостям, екошкіра є дуже м’яким, гладким і приємним на дотик матеріалом. Він має гарну повітропроникність і вбирає вологу, що дозволяє уникнути парникового ефекту, яскраво вираженого у дерматину.

Цей матеріал дуже зручний у роботі, завдяки еластичності та податливості. Він добре клеїться, кроїться, шиється, обробляється. Причому, набагато більш підручний у виробництві, ніж його натуральний аналог, який зазвичай має якийсь недолік полотна. Вироби з екошкіри створюють майже стовідсоткову імітацію натуральної, тому за демократичної ціни виглядають дуже дорого і респектабельно. Звичайно, штучна сировина не зможе стати повноцінною заміною оригіналу, але якщо людина не сноб і має широкі демократичні погляди на життя, вона зможе оцінити новинку.

Нескладно уявити собі, наскільки зручні, фундаментальні та добротні товари з цього матеріалу, маючи уявлення про те, що таке екошкіра.

Область застосування екошкіри

Вона успішно застосовується для пошиття одягу та взуття, виготовлення сумок, гаманців, портмоне та інших аксесуарів, а також використовується як оббивка для меблів та салонів автомобілів. Щодо догляду за нею, то з цим впорається навіть школяр.
У випадках невеликих забруднень вона відмінно очищається за допомогою вологої ганчірки. На завершення поверхню обов’язково слід витерти насухо. Чим швидше ви це зробите, тим менша ймовірність, що бруд проникне глибоко в тканину. Якщо малою кров’ю обійтися не вдалося, допустиме застосування 50% спиртового розчину нашатирного спирту. Зі застарілими плямами можна боротися за допомогою спеціальних очисників для шкіри.

Тепер, розуміючи, що таке екошкіра і зробивши певні висновки, можна впевнено купувати в магазині товари, що сподобалися, виготовлені з неї. Вони послужать вам довгий час, зберігши при цьому естетичність та вишуканість. Та й у побутовому плані вона абсолютно не примхлива. Захисникам тварин та ідейним вегетаріанцям вироби з екошкіри напевно припадуть до смаку. Адже тепер вони можуть хизуватися в якісному одязі з неї, зберігши в непорушності свої цінності та устремління. Її популярність, що підвищується, з кожним днем ​​змушує виробників випускати величезний асортимент полотна з екошкіри різних кольорів і фактур.

Більш детальна розповідь про переваги екошкіри, її особливості та тонкощі догляду за нею розповість відеоролик:

Минув той час, коли штучні матеріали вважалися низькопробними. Легка промисловість зробила великий крок у розвитку технологій створення синтетичних матеріалів. Деякі тканини за якістю перевершують натуральні аналоги. Однією з таких тканин є екошкіра. Далі розглянемо, що це за матеріал екошкіри, її види, плюси, мінуси та застосування.

Що таке екошкіра?

Матеріал складається з двох шарів, а як основа використовується ткане полотно. Поверх наноситься полімерний шар, який забарвлюють необхідним кольором і тим самим структурують поверхню. Полімер – речовина, що складається з великої кількості органічних та неорганічних молекул. До полімерів відносяться целюлоза, каучук, поліетилен, білки.

що таке еко шкіра на куртці

У ролі покриття виступає міцний, довговічний та безпечний поліуретан, а для основи – бавовна або поліестер. Завдяки такому поєднанню екошкіри добре пропускає повітря. Якщо збільшити полімерний шар, тканина екошкіри стане міцнішою, але збереже початкову м’якість. Текстура шкіри виходить завдяки обробці поверхні тканини тиском.

Переваги і недоліки

При виробництві екошкіри не потрібні великі витрати на вирощування тварин – потрібна сама тканина та хімічна складова.

До інших плюсів можна віднести:

  • Міцність та зносостійкість;
  • Гіпоалергенність;
  • Еластичність;
  • Можливість вибрати будь-який колір та фактуру полотна, але частіше малюнок копіює натуральну шкіру;

З недоліків можна назвати:

  • Власникам кішок варто утриматися від покупки дивана та інших виробів з оббивкою з екошкіри. Глибокий поріз або подряпина відкривають тканинну основу, яку не вийде приховати або заклеїти рідкою шкірою.
  • Швидко брудниться, щоб вивести з поверхні сліди від фломастерів – потрібно постаратися.
  • Бюджетна екошкіра довго нагрівається, що не дуже зручно взимку.

Відмінність від натуральної шкіри

  • Іноді натуральна шкіра викликає алергію, що виключено у випадку з її еко аналогом.
  • Обидві тканини теплі на дотик, але сидячи на дивані з екошкіри, людина менше потітиме.
  • Екошкіра немає специфічного запаху.
  • Вироби з екошкіри забарвлені більш насичені кольори, так як фарба лягає краще.
  • Зверніть увагу на виворот: у натуральної шкіри вона буде ворсиста, а у аналога там текстильна основа.
  • При деформації натуральна шкіра не змінює свого кольору. Якщо місце згину посвітлішало, то перед вами екошкіра.
  • За тактильними відчуттями синтетичний замінник шкіри набагато приємніший.

Як відрізнити екокожу від шкірозамінника

Найпростіший спосіб по шматочку матерії і затиснути між долонями, на відміну від м’якої та теплої на дотик екошкіри, буде чимось схожим на шматочок пластмаси.

Можна відрізнити їх і запахом. В екошкірі він схожий на запах натуральної, шкірзам має хімічний, різкий і їдкий запах.

Області застосування

Цей аналог шкіри широко використовується для створення одягу, взуття. Поєднання презентабельного зовнішнього вигляду, бюджетної вартості та простоти догляду, безперечно, є плюсами взуття та інших виробів зі шкірозамінника. Однак є й деякі мінуси: матеріал схильний до пересихання, легко спалахує.

Екошкіра використовується для виробництва таких предметів:

  • куртки, легінси, спідниці, шорти, пальта, куртки;
  • автомобільні чохли;
  • взуття – від босоніжок до грубих черевиків;
  • меблевої оббивки, наприклад для диванів, крісел, кухонних куточків та табуреток;
  • сумок, рюкзаків, гаманців;
  • рукавичок, ременів.

При виборі оббивки доводиться вирішувати, екошкіра чи тканина що краще. Відповідь лежить на поверхні: все залежить від місця розташування меблів та особистих уподобань.

Екошкіра поєднується з іншими тканинами та фактурами: метал, перфорація, мереживо, аплікації, драпірування.

Види шкірозамінника

  • . Основою матеріалу є волокна, покриті поліестером. Легка шкіра з пористою структурою. Добре пропускає повітря, але при цьому відштовхує вологу.
  • PU шкіри. Якісний замінник, що має властивості натуральної шкіри. Має 3 шари: бавовняне полотно, натуральна шкіра низької якості та тонке поліуретанове покриття. Її плюси: за рахунок своєї структури матеріал міцний та стійкий до морозів, що дихає, мінуси – при випадковому порізі оголюється тканинна основа.

сумка з поліуретану

  • ПВХ шкіра. Найрізноманітніша група шкірозамінників. Матеріал може бути еластичним і пористим, а може щільним, що не піддається деформації. Принцип виробництва однаковий: основу з волокон просочують полімерами та наносять на неї шар пвх. Кінцеві властивості матеріалу залежать від якісних властивостей основи та полімерів.
  • Екошкіра. Перфорована – її особливістю є велика кількість дрібних дірок. Використовують у тих предметах, де потрібна хороша вентиляція.

Самоклеюча – товщі і міцніше звичайної екошкіри, за рахунок нанесення плівки на клейку основу.

Правила догляду

Життя улюбленому виробу з екошкіри можна продовжити за допомогою правильного догляду за ним.

  • Щоб стерти пил або інші незначні забруднення, використовуйте м’які серветки з мікрофібри, попередньо змочені у воді. Однак, віджимати потрібно ретельно, тому що зайва волога ні до чого.
  • Для чищення поверхні не можна використовувати жорсткі щітки, адже вони можуть пошкодити зовнішній шар.
  • Уникайте регулярного потрапляння прямих сонячних променів та близькості батареї. Так матеріал швидше зіпсується.
  • Для догляду використовуйте ті ж спреї та креми, що і для натуральної шкіри. Не забудьте витерти надлишки крему з поверхні, тому що синтетичний матеріал не вбирає засобу.
  • Екошкіру можна прати, але рідко і не всіма засобами. Дозволяється господарське та туалетне мило, нашатир, перекис водню для білих речей, лимон та засоби для натуральної шкіри.

У світі за останні роки з’явилося чимало синтетичних матеріалів. Їхнє основне покликання – по можливості замінити натуральну шкіру. Вчені розробили дермантин, шкірозамінники, ПВХ. У цій статті ми спробуємо з’ясувати, що таке екошкіра. Також визначимо різницю між цим штучним та натуральним матеріалом. Цікаво? Читайте далі!

Що таке екокожа

Ця тканина є сучасним екоматеріалом. Отже, що таке екошкіра? Фахівці відповідають, що вищевказана матерія є високоякісною штучною шкірою, яка зіставляється за своїми показниками з натуральною.

Досліди з виготовлення такого матеріалу почалися ще далекого 1963 року у США. Вчені протягом досить тривалого часу намагалися винайти відмінний якісний аналог натуральної шкіри. Їхні досліди закінчилися успіхом. Новий матеріал, який за якістю зовсім не поступався своєму оригіналу, став носити горду назву екокожу.

Виготовлення екошкіри

Вищевказана матерія проводиться у спеціальних установках закритого типу на сучасних підприємствах промисловості хімічної.

Отже, що таке екошкіра? Із чого вона складається?

Дану матерію штучного аналога шкіри отримують синтетично, методом нанесення мікропористої плівки з поліуретану, яка є добре дихаючим матеріалом, на ткану основу. Остання виробляється з поліефіру або з бавовни.

Саме від товщини поліуретанової плівки залежить якість екошкіри. Експлуатаційні характеристики вищезгаданої тканини будуть набагато вищими, якщо «дихаючий» матеріал застосувати товстіший. Фахівці відзначають, що оптимальна товщина вибирається в залежності від того, де планується використовувати вихідну матерію.

У момент виготовлення екошкіри, коли шари тканини та поліпропілену зазнають тиснення, виходить чудовий малюнок, такий як у натуральної шкіри.

Особливості екошкіри

Вищевказаний матеріал має кілька переваг:

  • малюнок практично ідентичний шкірі натуральної (іноді, щоб відрізнити два ці матеріали, потрібно подивитися звороту);
  • процес виготовлення вищевказаної матерії є менш витратним, екологічно набагато менш небезпечним, гуманним стосовно тварин;
  • тканина екошкіри може вільно випускатися різних розмірів (особливо це вигідно при виробництві меблів, коли потрібен великий цільний шматок);
  • має невисоку гігроскопічність, що покращує експлуатаційні характеристики готових виробів зі шкіри;
  • наявність різних варіантів кольору (не тільки екошкіра біла або чорна);
  • має відмінну морозостійкість, тобто не дубіє при мінусових температурах;
  • має високу стійкість до сонячних променів (наприклад, екошкіра чорна зовсім не вигоряє, навіть якщо буде лежати на відкритому сонці);
  • має чудову податливість: вона без проблем ріжеться і легко шиється;
  • має гарну еластичність;
  • екокожа – практична та довговічна матерія;
  • цей матеріал відрізняється чудовою стійкістю до стирання;
  • зовсім не викликає алергію.

Фахівці відзначають, що вищевказаний матеріал має просто приголомшливу схожість із натуральною шкірою. Переважні властивості екошкіри роблять її дуже затребуваною тканиною.

Відмінність вищевказаного матеріалу від шкіри натуральної

  1. Вищевказані матерії виробляються з абсолютно різної сировини: екошкіра – з поліуретану, шкіра натуральна – зі шкіри тварини.
  2. Обидві вищезгадані тканини теплі на дотик. Але якщо людина сидить на виробах, що покриті екошкірою, її оголені частини тіла менше потітимуть.
  3. Натуральна шкіра деяких людей викликає алергію. Її штучний замінник є гіпоалергенним та абсолютно безпечним для будь-якого споживача.
  4. Екошкіра дуже приємна на дотик, на відміну від натурального матеріалу, покритого акриловими емульсіями. Але якщо шкіра має анілінову обробку, тоді в цьому випадку їй поступається штучний замінник.
  5. Екошкіра має кращу повітропроникність, ніж натуральний матеріал, що покритий акриловими емульсіями.

Фахівці відзначають, що за обома матеріями потрібно добре доглядати і ставитись до них дуже дбайливо.

Де застосовується екошкіра

Вищезгаданий матеріал широко використовується в наступних сферах:

  • виготовлення меблевого покриття;
  • виробництво сумок;
  • шиття різноманітного одягу (куртки, спідниці, сукні, штани, рукавички) та взуття;
  • виготовлення чохлів на авто.

Крім того, екокожа дуже часто використовується як декор різноманітних елементів інтер’єру багатьма дизайнерами у своїх колекціях. Поєднання вищезгаданої тканини з іншими матеріалами дозволяє створити справді унікальні образи у різноманітних варіантах усілякого одягу.

Як правильно доглядати вищевказаний матеріал

Екошкіра, фото якої представлено у статті, зовсім не створює труднощів у догляді. Хоча вона дуже проста в експлуатації, але все ж таки потрібно пам’ятати кілька нескладних правил, які допоможуть зберігати вищезгаданий матеріал у гарному вигляді:

  1. Очищати цю тканину бажано тільки м’якою тканиною, яка призначена для натуральної шкіри. Її можна змочити у розчині спеціальних засобів. Іноді якщо пляма погано піддається очищенню, фахівці радять протерти його розчином спирту з водою (беруться у співвідношенні 50:50).
  2. Щоб продовжити термін служби виробів із вищевказаного матеріалу, їх слід обробляти спеціальними водовідштовхувальними засобами.
  3. Після очищення цієї матерії її слід обов’язково витерти насухо.
  4. У жодному разі не можна застосовувати для очищення екошкіри засоби, що містять хлор.

Екошкіра: відгуки

Споживачі, які користуються виробами з вищезгаданого матеріалу, залишають виключно позитивні відгуки про нього. Речі добре носяться, стильно виглядають протягом тривалого часу, їх просто доглядати. Покупці відзначають: дуже тішить те, що зовсім не викликає алергії екошкіри.

Вибираючи альтернативу натуральній шкірі, важливо розуміти, чим відрізняються шкірозамінники та екошкіра. Ці два матеріали зовні дуже схожі. Обидва вони були створені як доступні аналоги натуральної шкіри. Але екокожу не можна ставити в один ряд з дешевими штучними замінниками: вона має багато унікальних властивостей. За деякими показниками вона навіть перевершує натуральну шкіру. Розберемося, чим екошкіра відрізняється від штучної шкіри.

Властивості екошкіри

– Новий високотехнологічний матеріал. Його творці намагалися повторити, а за деякими параметрами ще й перевершити натуральну шкіру.

Головні переваги екошкіри:

  • міцна;
  • повітропроникна;
  • еластична;
  • зносостійка;
  • приємна на дотик;
  • гіпоалергенна;
  • недорога.

Частина «еко» в назві означає, що при виробництві були використані промислові пластифікатори, шкідливі для здоров’я і навколишнього середовища. На три чверті матеріал складається з натуральної бавовни або спресованої натуральної шкіряної стружки. 25%, що залишилися, припадають на поліпропілен – безпечний матеріал, що робить тканину водонепроникною.

Поліпропілен активно використовується для виробництва водопровідних труб та посуду. Він абсолютно безпечний для здоров’я, на відміну від ПВХ, який застосовується для виготовлення шкірозамінника. Поліуретан витримує температури від -35 до 100 градусів, тому екокожу можна експлуатувати в найсуворіших умовах.

У екошкірі, на відміну від шкірозамінника, висока гігроскопічність і повітропроникність. Вона пропускає повітря всередину, відводить водяну пару, а воду з успіхом затримує. Циркуляція повітря крізь поверхню екошкіри навіть краща, ніж у випадку з натуральною шкірою. Тому такої популярності набув одяг та взуття з цього матеріалу.

Серед усіх штучно створених матеріалів в екошкірі найнижчий відсоток синтетики. Виробники називають її тканиною з поліуретановим просоченням.
За споживчими властивостями, а й часто перевершує її. Наприклад, за показниками міцності та гігроскопічності їй немає рівних.

Властивості шкірозамінника

  • шкірзам не пропускає повітря, тому в такому одязі та взутті людина потіє;
  • ПВХ при низьких температурах грубіє, з’являються тріщини;
  • на дотик штучна шкіра грубіше, ніж екошкіра.

Як відрізнити шкірозамінник від екошкіри при покупці?

Найпростіше відрізнити матеріали, взявши по шматочку кожного. Затисніть матерію між долонями та порівняйте відчуття. Якщо відріз м’який та теплий, перед вами екошкіра. Кожзам буде схожий на шматочок пластмаси. Так воно і є, адже в основі шкірозамінника лежать листи ПВХ, наклеєні на тканину.

Другий спосіб трохи складніший. Потрібно втерти крапельку олії в матеріал. Результат дивіться наступного дня. Якщо масло всоталося, а шкіра залишилася такою ж м’якою, то це екошкіра або натуральний матеріал. Якщо місце, змащене маслом, стало грубим і жорстким, то річ зроблена з шкірозамінника.

Пояснення просте. Рослинні жири руйнують пластифікатори, що містяться у полівінілхлоридній плівці. В екошкірі таких речовин немає, тому вона без шкоди вбирає олію.

Відрізнити два матеріали можна і по запаху. Екошкіра має ніжний, трохи солодкуватий аромат. Він нагадує запах натуральної шкіри. Запах від шкірозамінника різкий, їдкий, хімічний.

При виборі виробу будьте уважні. Багато несумлінних продавців будь-який замінник шкіри представляють як екошкіру. Навчіться відрізняти їх. Краще купувати речі у великих магазинах або торгових мережах, які цінують свою репутацію. Там менше ймовірності бути ошуканим.

Догляд за екошкірою та шкірзамом

  • Річ із якісного екошкіри, будь то диван, чоботи або куртка, має інструкцію з правильної експлуатації. Дотримуйтесь її, щоб матеріал залишався у відмінному стані.
  • Якщо на екошкіру потрапила вода або інша рідина, відразу ж заберіть її вологою м’якою ганчірочкою. Потім ще раз протріть насухо.
  • Забруднення з екошкіри видаляються вологою м’якою матерією. Прати, мити під струменем води її не можна.
  • Екошкіру можна здавати у хімчистку.
  • Складні плями йдуть, якщо протерти поверхню ваткою, змоченою нашатирним спиртом. Ефективний та звичайний етанол у концентрації 40-50%.
  • Можна використовувати спеціальні засоби для екошкіри.
  • Щоб річ служила довго, використовуйте . Особливо це актуально для взуття. Меблі з оббивкою з екошкіри теж рекомендується регулярно обробляти спеціальним розчином.

Останнім часом на сучасному ринку товарів з’явилося багато нових синтетичних матеріалів, які намагаються конкурувати із натуральною шкірою. Так, з’явилися вироби з нової універсальної тканини з маркуванням еко, що означає екологічний матеріал. Це гібрид шкіри на натуральній основі. У цій статті ми розглянемо, що краще — екошкіра чи штучна шкіра, і як доглядати таку продукцію.

Що таке ЕКО-шкіра, штучна та натуральна шкіра?

Перш ніж розглядати те, що краще – екошкіра або штучна шкіра, необхідно зрозуміти різницю між ними та різницю в порівнянні з натуральним матеріалом.

Штучна шкіра

Дослідники розробили дерматит, шкірозамінник, ПВХ-шкіру, які є синтетичними матеріалами. Будь-який варіант штучної шкіри складається з плівки полімерного покриття, заснованого на трикотажному, тканому та нетканому матеріалі.

Важливо!
Полівінілхлорид є найпоширенішим полімером, який утворює плівку. Верхній шар ПВХ не пропускає повітря. Дуже часто вінілова оббивка використовується для сидіння поїздів, автобусів, трамваїв, кафе, поліклінік.

Природна шкіра

Для виробництва натуральної шкіри потрібна шкіра тварини. Цей процес складається з кількох етапів – процедури замочування, соловання, фарбування та хімічної обробки.

Нещодавно більшість людей воліли мати речі з натуральної шкіри, тому що вони є досить міцним матеріалом, який може витримати великі перепади температур. Нескладний догляд за виробами такого матеріалу зберігає презентабельний зовнішній вигляд.

ЕКО-шкіра

Протягом тривалого часу натуральна шкіра не мала конкурентів, а останнім часом на сучасному ринку товарів з’явилася шкіра ЕКО. Вона увібрала у собі всі переваги натурального та штучного матеріалу.

Важливо!
Еко-шкіра еластична, вона чудово пропускає повітря, не викликає алергічних реакцій, не має неприємного запаху.

Еко-шкіра є продуктом нових технологічних розробок штучного типу шкіри. Склад такого матеріалу має шар поліуретану, розташований на тканинній основі, яка складається з 100% бавовни і нагадує натуральну шкіру.

Важливо!
Ці матеріали дуже схожі, і навіть фахівці не завжди можуть знайти різницю.

Для еко-шкіри як плівкове покриття використовується поліуретан. Він має складнішу структуру, ніж ПВХ. Усі бажані властивості формуються за рахунок хімічного синтезу полімеру, тому використання додаткових пластифікаторів не потрібне.

Важливо!
Головною властивістю такого матеріалу є повітропроникність, яка досягається за рахунок формування безлічі мікропор, що проникають у плівку. Завдяки цьому повітря та водяна пара передаються, а вода не пропускається.

Штучна шкіра поділяється на кілька типів:

  • шкіра для галантерейних виробів;
  • шкіра для виготовлення одягу;
  • матеріал для взуття;
  • варіанти оббивки;
  • Шкіра, що має технічне призначення.

Переваги та недоліки ЕКО-шкіри

Щоб зрозуміти, що краще – ЕКО-шкіра або штучна шкіра, давайте розглянемо переваги використання виробів з ЕКО-шкіри:

  • ідеальне співвідношення ціна-якість;
  • доступність у широкому спектрі розмірів, що дуже зручно під час виготовлення меблів;
  • процедура виробництва менш дорога, екологічно менш небезпечна та гуманна по відношенню до тваринного світу;
  • широкий діапазон кольорів;
  • низька гігроскопічність, що підвищує продуктивність готової продукції з екошкіри;
  • відмінні властивості пружності;
  • висока стійкість до сонячного світла – чорний продукт, виготовлений з екошкіри, може довго залишатися на сонці і зовсім не вигорить;
  • відмінна морозостійкість;
  • вироби з цього матеріалу чудово носиться та стійко до стирання;
  • матеріал не викликає алергічних реакцій;
  • цей тип тканини – практичний та міцний матеріал;
  • наявність мікропор дозволяє виробу дихати, на відміну від дерматинової тканини;
  • наявність тканинної бази сприяє швидкому усунення незначних деформацій;
  • легкий догляд виробів даного типу шкіри.

Важливо!
Завдяки низці вигідних властивостей ЕКО-шкіра є дуже популярним матеріалом.

Переваги використання новітніх технологій є очевидними, але є й негативні аспекти:

  • Для багатьох людей вироби з натуральної шкіри символізують престиж та розкіш, а еко-шкіра не завдає такого відчуття шику.

Що краще – ЕКО-шкіра чи натуральна шкіра?

Розглянемо відмінні риси матеріалу з еко-шкіри та шкіри на натуральній основі, щоб зрозуміти, що краще, еко-шкіра або натуральна шкіра:

  1. Ці матеріали вимагають різноманітних джерел сировини. Так, для природного типу шкіри використовується шкіра тварин, а ЕКО-шкіра зроблена з поліуретану.
  2. Використання натуральної шкіри деяких людей викликає алергічні реакції. Його штучна заміна має гіпоалергенні властивості, що абсолютно безпечно для будь-якого споживача.
  3. Коли ви торкаєтесь матеріалу, відчувається тепло. Але якщо людина сидить у кріслі з еко-шкіри, то її частини тіла будуть менш схильні до пітливості.
  4. Матеріали з ЕКО-шкіри дуже приємні на дотик, на відміну від шкіри на натуральній основі, яка вкрита акриловою емульсією. Але якщо шкіра має анілінове покриття, то штучний аналог поступається йому.
  5. Тканини, виготовлені з ЕКО-шкіри, мають кращу проникність повітря, ніж натуральні матеріали, вкриті емульсією.
  6. Зносостійкість, морозостійкість, здатність до «відновлення» деформацій також є відмінною рисою як екошкіри, так і шкіри на натуральній основі.

Важливо
! Незважаючи на незначні відмінності, обидва матеріали вимагають дбайливого та ретельного догляду.

Де використовується ЕКО-шкіра?

Щоб зрозуміти, що краще – екошкіра чи штучна шкіра, потрібно враховувати асортимент матеріалів. Так, екошкіра широко використовується в багатьох областях:

  1. У меблевій промисловості виготовлення покриттів для диванів, крісел та інших м’яких деталей.
  2. У галантерейній промисловості під час виготовлення різних сумок, портфелів, гаманців, портмоне.
  3. У легкій промисловості при пошитті курток, штанів, спідниць, суконь, рукавичок та взуття. Варіант комбінації екошкіри з іншими тканинами дозволяє створювати модні варіанти стильного одягу.
  4. При виготовленні чохлів та сидінь для автомобілів.
  5. Екошкіра широко використовується для оббивки дверей.

Важливо!
Цей матеріал використається для дизайнерських робіт. Багато дизайнерів часто використовують елементи еко-шкіри як декор для різних доповнень до інтер’єру.

Автомобільні чохли з екошкіри

Власники дорогих та престижних іномарок використовують чохли для своїх автомобілів зі штучної замші, шкіри. Автомобільні чохли з екошкіри простіші, але за відгуками автомобілістів мають низку позитивних моментів:

  • Чохли з такої тканини не протираються та не тріскаються.
  • При використанні таких чохлів інтер’єр автомобіля виглядає набагато комфортніше та привабливіше з естетичної точки зору.
  • У спеку немає ефекту прилипання в автокріслі.
  • Набагато приємніше сидіти на місцях із цього матеріалу.

Сумки із еко-шкіри

Оскільки поліуретан характеризується відмінною зносостійкістю та морозостійкістю, сумки з екошкіри мають ті ж якості та користуються великим попитом.

Крім того, такі вироби виглядають дуже презентабельно, так як бавовняна база дозволяє реалізувати найнеймовірніші, шалені ідеї дизайнерів.

Матеріали з еко-шкіри характеризуються гнучкими властивостями, завдяки яким тканина ідеально згинається і здатна набувати необхідних форм.

І найважливішим є психологічний фактор, за якого немає необхідності знищувати тварину, щоб хвалитися престижною сумочкою.

Еко-шкіряні туфлі

Взуттєві супермаркети пропонують величезний асортимент еко-шкіряного взуття.

Основною перевагою цих виробів є екологічність матеріалу, оскільки шкідливі полімери не використовуються у виробництві.

Еко-шкіра здатна «дихати» і не пропускати вологу, тому таке взуття сприяє комфортному стану ніг у будь-яку погоду.

Догляд за взуттям із ЕКО-шкіри досить простий і не потребує складних маніпуляцій.

Важливо!
Порівняно з натуральною шкірою ЕКО-матеріал не такий теплий та морозостійкий. Багато модниць віддають перевагу взуття з еко-шкіри, оскільки значна різниця в ціні сприяє балансуванню цього дефекту.

Еко-шкіра для меблів

Сучасний ринок меблів характеризується великим асортиментом м’яких меблів, виготовлених з еко-шкіри. При виготовленні меблів цей матеріал є оббивкою як для м’яких, так і для твердих елементів інтер’єру. Виробництво м’яких елементів меблів більш доречне, тому що шкіра постійно піддається зовнішнім впливам, а також має бути м’якою та еластичною.

Важливо!
Різноманітність фактур та широка кольорова гама роблять можливим без будь-яких проблем вибрати дитячий диван та офісне крісло. Ринок пропонує різні стилі меблів з еко-шкіри, починаючи від сучасних та закінчуючи класикою.

Переваги використання еко-шкіряних меблів:

  • точна імітація натуральної шкіри;
  • наявність великої колірної гами, що сприяє чудовому дизайну;
  • хороша повітропроникність;
  • простота догляду готового продукту;
  • доступний ціновий фактор;
  • екологічна сумісність тканини сприяє відсутності алергічних реакцій;
  • морозостійкість;
  • висока тактильність якості матерії – наявність пружності, тепла при дотику відкритими частинами тіла;
  • стійкість до стирання та розриву;
  • хороша паропроникність.

Еко-шкіряні меблі мають деякі недоліки:

  • При забрудненні матеріал зі штучної шкіри повинен оброблятися водою, оскільки плями можуть залишатися.
  • Матеріал сприяє поглинанню фарби з тканин одягу, тому краще вибрати темніший відтінок крісла і диванів.
  • Поверхня м’яких меблів завжди залишається холодною, тому в зимовий період краще вкрити її покривалом.
  • Домашні тварини можуть залишити сліди на кріслі або дивані, тому розумно відмовитися від покупки м’яких меблів зі штучної шкіри в такому разі.

Важливо!
При виборі еко-матеріалу слід враховувати рівень навантаження на поверхню м’яких меблів. Так:

  • В офісних приміщеннях, де навантаження присутні постійно, бажано використовувати матеріал з підвищеними властивостями міцності для виробництва крісел і стільців.
  • При виготовленні предметів інтер’єру для домашнього використання такий критерій взагалі не потрібен, тут індекс комфорту відіграє більшу роль.

Одяг із еко-шкіри

Що краще – еко-шкіра чи натуральна шкіра? Матеріал зі штучної шкіри широко використовується для пошиття жіночих та чоловічих курток, суконь, спідниць, штанів, рукавичок.

Важливо
! Товщина тканини вибирається залежно від того, за яких умов планується використовувати таку тканину.

Також матеріал використовується як декоративний елемент. У поєднанні з іншими матеріалами унікальні, неповторні вироби мають презентабельний зовнішній вигляд.

Характеристики одягу з еко-шкіри:

  1. На відміну від іншої штучної шкіри, одяг з екологічно чистого матеріалу не має неприємного запаху.
  2. Зимовий та літній одяг з еко-матеріалів відрізняється різноманітністю колірних варіантів та розмірів.

Це дуже зручно носити одяг, зроблений з еко-шкіри, оскільки він має високу повітропроникність. Наявність великої кількості мікропорів у поліуретані сприяє регулярному процесу циркуляції повітря і при цьому тканина «дихає». Більшість одягу зі шкіри на натуральній основі не має цієї властивості.

Одяг дуже приємний на дотик і володіє еластичними властивостями. При впливі на шкіру людини подразнення немає. Такий одяг ідеально підходить для людей із чутливою шкірою та алергічними реакціями.

Продукція з еко-матеріалу має унікальну властивість: взимку такий одяг теплий, а влітку — не спекотний. Наявність гігроскопічної властивості тканини дозволяє вбирати зайву вологу тіла, створюючи при цьому комфортний мікроклімат. Якщо волога потрапляє на речовину, вона одразу випаровується.

Зшиті куртки з такої синтетичної тканини морозостійкі і не гинуть навіть за найсильніших морозів.

Одяг з еко-шкіри не деформується під час носіння, він має стійкість до пошкоджень зовнішніх факторів, довгий час чудово зберігає свій незмінний зовнішній вигляд.

Еко-шкіра стійка до сонячного світла, тому що зимові куртки та пуховики, а також літні спідниці та сукні не вигорають на сонці.

Як доглядати за екошкірою?

Догляд за виробами з екошкіри не викликає жодних труднощів. У процесі експлуатації необхідно дотримуватись певних рекомендацій, використання яких дозволить надовго зберегти вироби з такої тканини у відмінному стані:

  1. Якщо з’являється свіжа брудна пляма, то за допомогою вологої тканини її можна легко усунути.
  2. У тих випадках, коли пляма погано очищається, можна протерти забруднене місце розчином спирту та води у співвідношенні 1:1.
  3. Щоб продовжити термін служби виробів із цієї тканини, їх необхідно просочити спеціальним складом водовідштовхувальних засобів.
  4. Після очищення цей продукт слід протерти сухою, чистою, м’якою тканиною.
  5. Якщо необхідне прання, цей процес дозволяється при температурному режимі не вище 30 градусів і тільки в ручному варіанті.
  6. При пранні не рекомендується використовувати порошки – краще використовувати спеціальні гелі.
  7. Якщо виріб забруднений, можна звернутися до служби хімчистки, яка впорається з цією проблемою.

Важливо!
Для очищення виробів зі штучної шкіри суворо неприпустимо використовувати продукти, що містять хлор у їхньому складі.

Як бачите, в цілому, еко-шкіра безумовно краще штучної шкіри і навіть у чомусь перевершує натуральний матеріал. І далі, виходячи з отриманої інформації, саме вам вирішувати, чи варті взуття, меблі, одяг із цього матеріалу, щоб ви віддали їм перевагу.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Екопоселення – новий погляд на екологію

З початком другого десятиліття 21-го століття екологічність стала одним з базових орієнтирів розвитку суспільства. З однієї сторони, це безумовна перемога екологів, захисників природи та всіх людей, котрі щиро сповідують проекологічний спосіб життя. З іншої ж сторони, в багатьох реальних аспектах слова залишаються всього лиш словами – міжнародні конференції, засідання ООН та виступи науковців не завжди можуть змінити реальний стан речей у світі.

А стан речей такий, що велика кількість регіонів або вже стикнулась з екологічною кризою або поволі, але впевнено входить в неї. Перераховувати всі екологічні проблеми світу, які можуть призвести до катастрофи, немає сенсу – про це не чула хіба людина, котра ніколи не дивиться телевізор, не читає пресу і не цікавиться подіями, які кояться у світі. Набагато цікавіше розглянути «живий» приклад того, як екологічність стає реальною альтернативою звичному способу життя. На сьогоднішній день найяскравішим проявом такої альтернативи, безсумнівно, можна вважати екопоселення.

Екопоселення – що це таке і як працює?

Перші екопоселення, як не дивно, виникли більше 20 років тому у Великобританії і стали чи не першою спробою сучасних людей збудувати власну модель сталого природного життя. Така модель поєднує кілька фундаментальних принципів, серед яких найбільше значення мають наступні: збереження природних ресурсів, використання екологічних технологій, дотримання високої якості життя людини та введення цілісного підходу до життя людини як невід’ємної складової природної оболонки. Цікаво відзначити, що поняття екопоселення як моделі проекологічного способу організації життя людських громад є дуже розмитим і не зовсім точним.

Екопоселення – це громада, яка змінила всі базові вектори своєї життєдіяльності, це повноцінна комірка самоорганізованого суспільства, яке живе за цілковито новими альтернативними принципами. Це принципи відповідальності, солідарності, взаємодопомоги, турботливого ставлення одне одного і до природи. Екопоселення, які останнім часом все частіше виникають у різних регіонах планети, охоплюють сьогодні вже 4 виміри: екологічний, соціальний, культурний і духовний.

Особливості екопоселень

Сучасна мережа екопоселень (а поселення подібного плану діють сьогодні в Америці, Азії і багатьох країнах Європи, в т.ч. і в Україні) діє на основі всезагальних принципів: обміні технологіями, розумному споживанні ресурсів, органічному землеробство, використанні екологічно чистих технологій.

Всі сучасні екопоселення активно переймають досвід подібних утворень. Зокрема, саме перші англійські екопоселення започаткували «моду» на забезпечення життєдіяльності громади за рахунок альтернативних природних джерел енергії: вітру, сонця та води. При цьому частина добутої енергії йде на продаж, що додатково забезпечує екопоселення. Всі автомобілі, якими користуються члени екопоселень, їздять на рапсовій олії, спирті або водні.

Приклад екопоселень яскраво демонструє, що людина може жити в природі, раціонально використовуючи її ресурси і не завдаючи шкоди довкіллю.

В цьому ж контексті цікаво відмітити і «споживацький мінімалізм», який активно пропагується екопоселеннями – свідоме намагання зменшити свій екологічний слід на Землі, тобто кількість ресурсів, яку, в середньому, «забирає» одна людина в кожній країні. Жителі екопоселень займаються натуральним господарством і обмежують споживання магазинних продуктів, виробництво яких дуже часто завдає шкоди навколишньому середовищу.

Саме тому значного поширення в екопоселеннях отримали органічне землеробство і пермакультура, суть яких зводиться до вирощування сільськогосподарських культур без заподіяння шкоди природі.

В деяких екопоселеннях пішли ще далі – екологічні технології почали впроваджувати всюди, де це можливо. Так, в ПАР будинки членів екопоселень збудовані з глини і соломи, а в Україні та Московії застосовується традиційне для наших пращурів будівництво житла з дерева та каменю.

Екопоселення – назад у майбутнє

Не буде перебільшенням сказати, що сучасні екопоселення – це один з найбільш радикальних, але в той же ж час і найбільш дієвих і ефективних способів хоча би локально знизити негативний вплив життєдіяльності людського суспільства на природу. Недарма екологічний рух часто називають рухом назад у майбутнє – адже це намагання людей віднайти втрачену єдність з Природою і гармонійно співіснувати з нею, а не експлуатувати задля задоволення власних потреб. Можливо, така гармонія з Природою для сучасної людини видається всього лиш мрією. Однак чому б не встати на землю, яка дає нам все для життя, подивитись на зірки і сонце, які завжди над нами, і спробувати зробити цю мрію реальністю хоча б тут і зараз?

Про автора

admin administrator