Що таке мегапікселі у телефоні

Авторadmin

Що таке мегапікселі у телефоні

Зміст:

48 мегапікселів на iPhone: ми навчимо вас, як їх активувати

Для деяких моделей існувала можливість робити 48-мегапіксельні фотографії на iPhone, хоча її потрібно активувати вручну.

Чи потрібно фотографувати в такому дозволі? Що таке мегапікселі? Чи більше мегапікселів означає кращу якість? Як я можу активувати 48-мегапіксельні фотографії на iPhone? Відповіді на ці та інші запитання ми дамо вам у наступній статті.

Що таке мегапікселі?

Мегапікселі є мірою роздільної здатності цифрового зображення та зазвичай використовуються для опису якості камер у таких пристроях, як смартфони, цифрові камери та інші пристрої захоплення зображень. в основному, один мегапіксель еквівалентний одному мільйону пікселів, з яких «крапок» складаються фотографії.

Тепер, коли ми знаємо, що це таке, давайте пояснимо, як вони працюють:

Пікселі: основа кожного зображення

Кількість мегапікселів у камері відноситься до загальна кількість пікселів, яку камера може захопити в одному зображенні. І, звісно, ​​чим більше пікселів зможе «увійти» до нашого зображення, тим точнішим воно буде для реального світу. Наприклад, фотографії, зроблені на 48 мегапікселів на iPhone, містять 48 мільйонів пікселів.

Роздільна здатність фото

Роздільна здатність зображення обчислюється шляхом множення кількості пікселів у ширину на кількість пікселів у висоту, таким чином наш набір пікселів поміщатиметься в рамку, попередньо визначену камерою телефону, у якій основна формула: Роздільна здатність = Ширина (у пікселях) x Висота (у пікселях).

Отже, емпіричні дані говорять нам про це Чим більша кількість мегапікселів, тим більшу роздільну здатність ми можемо отримати..

Чи означає це, що більше пікселів є синонімом вищої якості зображення?

Тепер, коли ми знаємо, що таке пікселі, ми можемо подумати, що, можливо, більше мегапікселів є синонімом вищої якості фотографій, які ми робимо. І це, дорогі друзі, не зовсім так.

Більше мегапікселів, як правило, означає вищу роздільну здатність і можливість знімати дрібніші деталі, але На якість зображення також впливають інші технологічні фактори, які є такими ж або більш важливими, як-от найкраще поєднання мегапікселів для певної роздільної здатності, розмір сенсора, якість об’єктива чи системи обробки зображень тощо.

Насправді камери Apple традиційно ніколи не вважалися камерами з найбільшою кількістю мегапікселів, навпаки. І навіть сьогодні, у 2023 році, 48 мегапікселів — це кількість, яку зазвичай мають телефони середнього та низького класу 100 євро як Xiaomi redmi 12c.

Чи означає це, що у нас погані камери? Я думаю, що як користувачі ми можемо сказати «ні».

Міфи про мегапікселі: давайте розберемо піксельний маркетинг

Протягом багатьох років існували деякі міфи, пов’язані з кількістю мегапікселів у цифрових камерах, які циркулювали в сфері маркетингу та технологій, які базувалися суто і виключно на наведіть великі цифри, щоб люди думали, що їм потрібні більш мегапіксельні камери.

Тому ми збираємося зібрати п’ять найбільших міфів, які існують щодо мегапікселів, і ми збираємося їх розвінчати:

Більше мегапікселів завжди означає вищу якість зображення.

Як ми бачили раніше, це міф номер один і він НЕПРАВДНИЙ. Якість зображення не залежить лише від кількості мегапікселів, але тип датчика, обробка зображення або сам об’єктив можуть мати вирішальне значення.

І з цієї причини бувають ситуації, коли телефон із 12-мегапіксельними зображеннями, але з високоякісним сенсором, здатний давати кращі результати, ніж 108-мегапіксельні телефони, щодо точності кольорів і деталей.

Більше мегапікселів покращує роботу в умовах слабкого освітлення

Хоча більша кількість мегапікселів може захопити більше деталей, це не обов’язково покращить продуктивність за слабкого освітлення. Тут важливий розмір сенсора та діафрагма об’єктива, які є двома факторами, які матимуть найбільший вплив під час фотографування в умовах поганого освітлення.

В умовах слабкого освітлення камера з більшим сенсором і яскравішим об’єктивом, швидше за все, зніматиме чіткіші та детальніші зображення, незалежно від кількості мегапікселів.

Щоб робити хороші фотографії для соціальних мереж, потрібна камера з великою кількістю мегапікселів

Я багато бачив цей міф в Інтернеті, і, на жаль, мушу сказати, що він абсолютно неправдивий.

Щоб ділитися зображеннями в соціальних мережах або переглядати їх на цифрових екранах, вам не потрібна надмірна кількість мегапікселів, оскільки Соціальні мережі стискають зображення, і в багатьох випадках помірної роздільної здатності більш ніж достатньо.

8-мегапіксельне зображення може бути більш ніж достатнім для соціальних мереж, оскільки більшість людей переглядатимуть зображення на пристроях із відносно маленькими екранами.

Усім потрібно робити фотографії високої роздільної здатності

Ось ще один поширений маркетинговий обман: не всім користувачам потрібна висока роздільна здатність. Для повсякденного використання, наприклад для обміну зображеннями в соціальних мережах або їх перегляду на цифрових пристроях, помірної роздільної здатності більш ніж достатньо.

У середньому за допомогою 12-мегапіксельної камери переважна більшість користувачів може отримати зображення високої якості, які, безсумнівно, задовольнять середні потреби будь-якого користувача телефону.

Фотографії з більшою кількістю мегапікселів більш професійні

На професійну якість фотографії впливає багато факторів, і просто наявність більшої кількості мегапікселів не гарантує професійних результатів. Майстерність фотографа, освітлення та інші творчі фактори є більш вирішальними, ніж мегапікселі які може мати камера.

І якщо ви все ще хочете робити 48-мегапіксельні фотографії за допомогою свого iPhone, ми покажемо вам, як це зробити

Якщо ви хочете мати можливість робити 48-мегапіксельні фотографії, нам доведеться вдатися до «PRO камера» з нашого iPhone, що дозволить нам робити зображення у форматі RAW.

Для цього ми повинні перейти до налаштувань нашої камери, вибрати опцію Формати і активуйте опцію Apple ProRAW. У цьому варіанті ми матимемо дзвінок Роздільна здатність ProRAW і там ми можемо вибрати 48 мегапікселів як вихідний формат.

Тепер кожного разу, коли ми відкриваємо камеру та активуємо режим RAW, за замовчуванням у нас буде можливість робити 48-мегапіксельні зображення в цьому режимі.

Важливо це зазначити Обробка цих зображень займає трохи більше часу, оскільки для створення того самого зображення потрібно перемістити більше інформації, тож вам доведеться зачекати кілька секунд, поки зображення з’явиться на екрані.

Звичайно, пам’ятайте, що ви зможете насолоджуватися цим, лише якщо надішлете зображення як є, без стиснення. Тому ми радимо вам ніколи не надсилати фотографії з такою кількістю мегапікселів через WhatsApp, соціальні мережі чи електронну пошту, оскільки ці програми, швидше за все, стиснуть їх, у результаті чого вони переглядатимуться з нижчою роздільною здатністю та втратять задоволення від використання 48 мегапікселів. .

Повний шлях до статті: iPhoneA2 » iPhone » 48 мегапікселів на iPhone: ми навчимо вас, як їх активувати

Будьте першим, щоб коментувати

Багато мегапікселів в камері смартфона – погана ідея

Камера в смартфоні – один з головних критеріїв вибору гаджета. Жоден з показників: найпотужніший процесор, кількість пікселів в екрані і їх щільність, заряд, яскравість та інше. Навіть самий наворочений дизайн. Всі вони вже не відіграють таку вагому роль. Адже якщо порівнювати всі телефони, що вийшли приблизно в один час, розумієш, що їх зовнішній вигляд чимось схожий на пропозицію конкурентів. Розміщення кнопок блокування та камер перестало бути важливим. Нікого більше не лякає наявність громіздких модулів, а скоріше цікавить їх «начинка». Виробники смартфонів давно просікли це і тепер намагаються здивувати користувача значними показниками. Наприклад:

  1. Перше, що можна помітити – зростання кількості мегапікселів.
  2. Удосконалюються методи обробки.
  3. Розробники додають нові допоміжні функції і режими.
  4. Модернізуються процеси зйомки без фільтрів одночасно з розвитком пост обробки.

Як людині без навичок фотографа розібратися у всіх нюансах і придбати по-справжньому якісний девайс свого часу? Не варто годинами вбивати час на форумах в пошуках відповіді. Важливо лише розуміти основні аспекти зйомки. Ось кілька з них:

Чи важлива кількість мегапікселів в камері на смартфоні

Найчастіше кількість мегапікселів є ключовим в підборі добротної камери. Виробники прагнуть встановити в телефоні більше камер з ще більш значними показниками, а покупець готовий віддати чималі гроші в надії, що комбінація всіх цих характеристик зможе робити дивовижні знімки без зайвих зусиль. Дивлячись на камеру зі 108 Мп, ми припускаємо, що вона буде знімати в рази краще, ніж камера з 12 Мп. Але незважаючи на те, що роздільна здатність знімків безпосередньо залежить від числа мегапікселів, багато – не означає добре.

Чому ж усі виробники, враховуючи сучасні можливості, досі не збільшують їх число? Щоб краще зрозуміти принцип їх роботи, розберемося що ж це таке. Мегапіксель – це світлочутлива крапка, яка при певній комбінації субпикселей передає потрібний відтінок на фото. Звідси й думка, ніби більше крапок здатні зробити картинку чіткіше. На практиці ж співвідношення мегапікселів до майбутнього розширення фотографії куди важливіше. 12 Мп – це цілком достатній формат зйомки для публікації в соціальних мережах, так як він дорівнює розміру 4000 х 3000 (вистачає і на Full HD і на 4K). Що ж стосується 48, 60, 108 Мп, то вони подібні до частин цілого пазла. При їх складанні можливі об’єднання точок і в цілому картинка може виглядати дробової, або не відрізнятися від 12-піксельної. Деякі алгоритми змащують кадри, а при бажаному розтягуванні на великі екрани – добре проглядаються необроблені шуми. В результаті алгоритмам складніше справлятися з подібним об’ємом точок. Отже їх незліченна безліч не завжди благотворно позначається на результаті.

Про що говорить розмір пікселя

Напевно, кожен, хто хоч раз розбирався в камерах в смартфонах, знає, що не роздільна здатність матриці або кількість доступних сенсорів визначає, чи зможе даний пристрій робити хороші фотографії. Якість фотографії, після перевищення порога в 10 Мп залежить від кількох інших важливих факторів. Наприклад, якого розмір сам піксель. Саме розмір, назвемо його віконцем, визначає якість кожної точки. Розмір віконця варіюється стандартно від 1.12μm (мікрометра) до 1.55 μm. Таку інформацію легко знайти в описі характеристик смартфона. Тут діє єдине правило: чим більше – тим краще.

Що таке діагональ матриці

Чи помічали ви подібні цифри в описі камери 1 / 1.33 “? Спирайтеся на них при виборі смартфона, адже вони як раз таки розповідають про розмір матриці. Розмір не дорівнює роздільній здатності. Він показує місткість матриці, і чим менше друга цифра після дільника, тим краще. Адже чим меншу кількість разів ми ділимо одиницю, тим більший результат у нас виходить. Таким чином діагональ матриці 1 / 2.55 “краще, ніж 1 / 3.2 ”.

На що впливає діафрагма камери

Іншими словами область видимості, кут огляду камери. Шляхом порівняння показників на різних моделях можна простежити, чим ширше діаметр отвору, тим більше світла потрапляє в камеру. Тим кращими і яскравішими стають кадри. Погодні умови, при яких здійснюється зйомка не завжди найвигідніші, тому чим «ширше відкриті очі» у смартфона, тим коректніше буде світлопередача. Завдяки широкій діафрагмі вирішуються проблеми зйомки в сутінках, нічний фотографії, і навіть макрозйомки. Апертура, як її ще називають, додає глибину кадру навіть якщо в телефоні одна камера. Вона позначається маленькою буквою f / або великою заголовної F і відповідними цифрами. Наприклад, сучасним флагманським моделям притаманні камери з апертурою f / 2.2, а то і f / 1.8 (що ще краще). Якщо компанія не вказала належних даних про діафрагму – це серйозний привід замислитися.

Інші показники на які потрібно звернути увагу

Відомо, що якісні фото можна зробити і на звичайну мильницю. Для цього необхідно володіти мінімальним баченням кадру і терпінням, так як подібна робота вимагає посидючості. Але якщо ви хочете без проблем отримувати якісні знімки швидко – вам слід звернути увагу на наступні показники:

Про автора

admin administrator