Що відбувається після уколу Дифереліну

Авторadmin

Що відбувається після уколу Дифереліну

Зміст:

Диферелін – інструкція, застосування, аналоги препарату

Диферелін є аналогом природного гонадотропін-рилізинг-гормону (GnRH). Є ефективним лікарським засобом для лікування гормонально-залежних захворювань.

Застосування Дифереліну

Рак передміхурової залози

Лікування місцевопоширеного раку передміхурової залози, як монотерапія або як супутня та ад’ювантна терапія у поєднанні з радіотерапією.

Лікування метастатичного раку передміхурової залози.

Бажаний ефект лікування найбільш виражений та спостерігається частіше, якщо пацієнт не проходив перед цим терапію іншим гормоном.

Генітальний та екстрагенітальний ендометріоз (І–ІV стадій).

Терапію не проводити довше 6 місяців. Проведення повторного курсу триптореліном або іншим аналогом гонадотропін-рилізинг-гормону (GnRH) не рекомендується.

Рак молочної залози у жінок у пре- і перименопаузальному віці, яким призначено гормональне лікування.

Передчасне статеве дозрівання центрального ґенезу у дітей (у дівчаток віком до 8 років та у хлопчиків віком до 10 років).

Диферелін – склад і форма випуску препарату

діюча речовина: трипторелін; 1 флакон містить триптореліну памоат, що відповідає триптореліну 11,25 мг; з урахуванням характеристик лікарської форми, кожен флакон містить триптореліну памоату в кількості, що відповідає 15 мг триптореліну

допоміжні речовини: D, L лактид когліколід полімер, маніт (Е 421), натрію кармелоза, полісорбат 80;

склад розчинника: 1 ампула (0,016 г/2 мл) містить маніт (Е 421), воду для ін’єкцій.

Порошок та розчинник для суспензії для ін’єкцій пролонгованого вивільнення.

Основні фізико-хімічні властивості: злегка жовтуватий, крихкий ліофілізований порошок, що диспергується у розчиннику, який додається, з утворенням гомогенної суспензії для ін’єкцій.

Диферелін: як приймати препарат

Рак передміхурової залози. 1 ін’єкція лікарського засобу Диферелін, 11,25 мг, внутрішньом’язово 1 раз на 3 місяці. Тривалість введення лікарського засобу корегує лікар індивідуально для кожного хворого.

Ендометріоз. 1 ін’єкція лікарського засобу Диферелін, 11,25 мг, внутрішньом’язово 1 раз на 3 місяці. Терапію необхідно розпочинати протягом перших 5 днів менструального циклу. Тривалість лікування залежить від початкової тяжкості ендометріозу та змін, що спостерігаються за клінічними ознаками (функціональними та анатомічними) під час проведення терапії. Звичайна терапія ендометріозу має тривати принаймні 3 місяці та не більше 6 місяців. Повторне проведення лікування триптореліном або іншим аналогом гонадотропін-рилізинг-гормону (GnRH) не рекомендується.

Рак молочної залози у жінок у пре- і перименопаузальному віці, яким призначено гормональне лікування. 1 ін’єкція лікарського засобу Диферелін, 11,25 мг, внутрішньом’язово 1 раз на 3 місяці. Тривалість введення лікарського засобу корегує лікар індивідуально для кожного хворого.

Передчасне статеве дозрівання центрального ґенезу. Лікування дітей триптореліном потрібно проводити під ретельним наглядом дитячого ендокринолога, педіатра або ендокринолога з досвідом лікування центрального передчасного статевого дозрівання.

Діти з масою тіла більше 20 кг: 1 ін’єкція лікарського засобу Диферелін, 11,25 мг, внутрішньом’язово кожні 3 місяці.

Диферелін – протипоказання, побічні ефекти

  • Підвищена чутливість до гонадотропін-рилізинг-гормону (GnRH) або до будь-якої з допоміжних речовин.
  • Період вагітності або годування груддю.
  • Лікування слід припинити за умови фізіологічної статевої зрілості у хлопчиків та дівчаток і не рекомендується подовжувати лікування для дівчаток віком понад 12 років з дозріванням кісток. Щодо хлопчиків такі дані обмежені. Оптимальний час для припинення лікування у хлопчиків з кістковим дозріванням – вік 13–14 років.

Аналоги Дифереліну

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

ДИФЕРЕЛІН®

Термін державної реєстрації препарату ДИФЕРЕЛІН® (реєстраційне посвідчення UA/0695/02/01) закінчився 27.11.2020.
Зверніть увагу, якщо препарат було зареєстровано і виготовлено до дати закінчення реєстрації, він може продаватись.

«Лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було
дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватися в Україні до закінчення їх
терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці»
ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби»

При зміні препарату обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.

Ціна в аптеках: від 1023.57 грн. до 1099.56 грн.

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

(DIPHERELINE®)

Склад:

1 флакон містить триптореліну ацетату еквівалентно триптореліну 0,1 мг;

допоміжна речовина: маніт (Е 421);

склад розчинника: 1 ампула (9 мг/1 мл) містить натрію хлорид, воду для ін’єкцій.

Лікарська формаПорошок та розчинник для розчину для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: порошок – практично білий, крихкий порошок у вигляді шматочків; розчинник – безбарвний прозорий розчин, практично вільний від видимих часток.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються для гормональної терапії. Аналоги гонадотропін-рилізинг-гормону.

Фармакологічні властивості

Трипторелін є синтетичним декапептидним аналогом природного гонадотропін-рилізинг- гормону (GnRH – гормону, що вивільняє гонадорелін). Дослідження, проведені з участю добровольців і на тваринах, показали, що після початкової стимуляції тривалий прийом триптореліну перешкоджає секреції гонадотропіну із подальшим пригніченням тестикулярної та оваріальної функцій. Подальші дослідження на тваринах показали інший механізм дії: прямий вплив на гонади внаслідок зменшення чутливості периферичних рецепторів до GnRH. Тривале лікування триптореліном пригнічує секрецію гонадотропінів (FSH (фолікулостимулюючого гормону) і LH (лютеїнізуючого гормону)). Таким чином, лікування забезпечує пригнічення інтеркурентного ендогенного піка гормону LH, тим самим сприяє підвищенню якості фолікулогенезу та прискоренню відновлення фолікулів.

Резорбція Дифереліну® 0,1 мг після проведення підшкірної ін’єкції відбувається швидко (tmax=0,63±0,26 години), з максимальною концентрацією лікарського засобу у плазмі крові (Cmax=1,85±0,23 нг/мл). Елімінація при періоді напіввиведення 7,6±1,6 години відбувається через 3-4 години, протягом яких триває фаза розподілу. Загальний кліренс плазми – 161±28 мл/хв. Об’єм розподілу – 1562±158 мл/кг.

Клінічні характеристики

Показання.

Додаткове лікування у комбінації з гонадотропінами (менопаузальний гонадотропін людини (hMG), фолікулостимулюючий гормон (FSH), хоріонічний гонадотропін (hCG)) для стимуляції овуляції з метою заплідненняin vitro і трансплантації ембріона (I.V.F.E.T).

Протипоказання.

Гіперчутливість до гонадотропін-рилізинг-гормону (GnRH), його аналогів або до будь-якої з допоміжних речовин.

Період вагітності та годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види вза ємодій.

При застосуванні триптореліну з лікарськими засобами, які впливають на секрецію гіпофізарних гонадотропних гормонів, необхідно дотримуватися застережних заходів, а також рекомендується ретельний контроль рівня гормонів.

Оскільки андроген-деприваційна терапія може подовжувати інтервал QT, одночасне застосування Дифереліну® 0,1 мг з лікарськими засобами, які подовжують інтервал QT або здатні викликати шлуночкову тахікардію типу «пірует», такими як антиаритмічні засоби класу ІА (хінідин, дизопірамід тощо) або класу ІІІ (аміодарон, соталол, дофетилід, ібутилід тощо), а також метадон, моксифлоксацин, антипсихотичні засоби, потребує ретельного оцінювання (див. розділ «Особливості застосування»).

Особливості застосування.

Застосування агоністів GnRH може призвести до зниження мінеральної щільності кісткової тканини. Особливу увагу слід приділяти пацієнтам із додатковими чинниками ризику захворювання на остеопороз (такими як зловживання алкоголем, паління, тривале застосування лікарських засобів, які спричиняють зниження мінеральної щільності кісткової тканини, наприклад протисудомними лікарськими засобами або кортикостероїдами, спадкова схильність до захворювання на остеопороз, недостатнє харчування).

У рідкісних випадках лікування агоністами GnRH може виявити раніше невідому гонадотропну аденому гіпофіза. У таких пацієнтів може проявлятися гіпофізарна апоплексія з раптовими головними болями, блюванням, порушеннями зору та офтальмоплегією.

Існує підвищений ризик розвитку депресії (яка може бути тяжкою) у пацієнтів, які проходять лікування агоністами GnRH, зокрема триптореліном. З огляду на це пацієнтів слід відповідно проінформувати та призначити належне лікування у разі появи симптомів. Пацієнти у стані депресії потребують ретельного нагляду протягом лікування.

Диферелін® 0,1 мг містить менше 1 ммоль натрію (23 мг) у кожній дозі, тобто це засіб фактично безнатрієвий.

Перед призначенням Дифереліну® 0,1 мг потрібно переконатися, що пацієнтка не вагітна.

При використанні агоністів GnRH існує значний ризик зниження мінеральної щільності кісткової тканини, в середньому на 1% на місяць під час шестимісячного курсу терапії. Зниження мінеральної щільності кісткової тканини на 10% підвищує ризик переломів кісток у 2-3 рази.

За наявними даними, у більшості жінок зниження кісткової щільності припиняється після завершення терапії.

Наразі немає точної інформації щодо пацієнток з виявленим остеопорозом або факторами ризику розвитку остеопорозу (такими як зловживання алкоголем, паління, тривале лікування засобами, які спричиняють зниження мінеральної щільності кісткової тканини, наприклад протисудомними препаратами або кортикостероїдами, спадкова схильність до захворювання на остеопороз, недостатнє харчування, наприклад нервово-психічна анорексія). Оскільки зниження мінералізації кісток може бути згубним для таких пацієнток, рішення про призначення триптореліну слід приймати індивідуально. Терапію можна розпочинати, лише якщо позитивний ефект перевищує ризик за ретельною оцінкою. Необхідно вжити додаткових заходів для протидії зниженню мінеральної щільності кісткової тканини.

Відновлення фолікулів може значно зрости внаслідок введення триптореліну разом з гонадотропними гормонами схильним до цього пацієнткам і особливо пацієнткам із синдромом полікістозу яєчників. Як і у разі застосування інших аналогів GnRH, було зафіксовано виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників, пов’язаного з застосуванням триптореліну разом з гонадотропними гормонами.

Реакція яєчників на застосування триптореліну разом з гонадотропними гормонами може відрізнятися у різних пацієнток, які приймають однакову дозу, та в деяких випадках у однієї пацієнтки під час різних циклів.

При індукованій овуляції необхідний пильний медичний нагляд з точним дотриманням регулярного біологічного та клінічного контролю: експрес-тести на рівень естрогенів у плазмі крові та УЗД (див. розділ «Побічні реакції»).

При надмірній реакції яєчників рекомендовано перервати цикл стимуляції шляхом припинення введення гонадотропних гормонів.

У пацієнток з нирковою та печінковою недостатністю кінцевий період напіввиведення в середньому становить 7-8 годин, тоді як у здорових жінок – 3-5 годин. Це слід брати до уваги, оскільки триптореліну не повинно бути в крові на момент пересадки ембріона.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Перед призначенням Дифереліну® 0,1 мг необхідно виключити ймовірність вагітності. Не слід застосовувати лікарський засіб у період вагітності, оскільки супутній прийом агоністів GnRH пов’язаний з теоретичним ризиком викидня або розвитку вад у плода. Перед початком лікування жінок репродуктивного віку необхідно провести ретельний аналіз для виключення імовірності вагітності. Під час проходження курсу лікування потрібно застосовувати негормональні методи контрацепції до відновлення менструацій.

При такому застосуванні Дифереліну® 0,1 мг не існує клінічних даних про зв’язок між його застосуванням та будь-якими подальшими порушеннями розвитку ооцитів, перебігу або результату вагітності.

Однак необхідні подальші спостереження для визначення наслідків застосування лікарського засобу у період вагітності.

Годування груддю.

Не слід застосовувати лікарський засіб у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Досліджень щодо впливу на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами не проводили. Проте здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами може бути ускладнена через запаморочення, сонливість і розлади зору, що можуть бути небажаними реакціями лікування або результатом супутнього захворювання.

Спосіб застосування та дози.

Застосовувати у комбінації з гонадотропінами.

Підшкірна ін’єкція 1 раз на день, починаючи з 2-го дня менструального циклу (одночасно з початком стимуляції яєчників), до дня, що передує запланованій індукції овуляції, тобто середній період застосовування становить 10-12 днів на кожний цикл лікування.

За даним показанням лікарський засіб не застосовувати дітям.

Передозування.

Про небажані реакції внаслідок передозування не повідомлялося.

Побічні реакції.

Загальна переносимість у жінок (див. розділ «Особливості застосування»)

Як наслідок зниження рівня естрогенів найбільш поширеними побічними ефектами (які очікуються у понад 10 % жінок) були головний біль, зниження лібідо, порушення сну, зміни настрою, диспареунія, дисменорея, генітальна кровотеча, синдром гіперстимуляції яєчників, гіпертрофія яєчників, тазовий біль, біль у животі, вульвовагінальна сухість, гіпергідроз, припливи й астенія.

Частота побічних реакцій класифікується таким чином: дуже поширені (≥1/10); поширені (≥1/100, ≤1/10); менш поширені (≥1/1000, ≤1/100); непоширені (≥ 1/10000, ≤1/1000). Частота побічних реакцій, про які повідомлялося у період післяреєстраційного застосування, не може бути визначена, тому класифікується як «частота невідома».

Класи систем органів

Дуже поширені

Поширені

Менш поширені

Частота невідома

З боку імунної системи

Розлади з боку обміну речовин і харчування

Зниження апетиту, затримка рідини

З боку психіки

Розлади сну (включаючи безсоння), зміни настрою, зниження лібідо

Афективна лабільність, тривожність, депресія**, дезорієнтація

З боку нервової системи

Дисгевзія, гіпестезія, непритомність, розлади пам’яті, порушення уваги, парестезія, тремор

З боку органів зору

Сухість очей, погіршення зору

Ендокринні порушення

З боку органів слуху та рівноваги

Чому болить місце уколу: можливі причини. Що робити, коли болить місце після щеплення: поради та рекомендації

Укол або ін’єкція є інвазивної (проникаючої), тобто таким, що порушує цілісність зовнішніх покривів або тканин організму, маніпуляцією. Така операція болюча сама по собі. Шкіра, підлеглі тканини пронизані нервовими волокнами, що реагують на болі. Також не можна забувати, що будь-який травмуючий проникнення в організм ззовні може бути чревате інфекційними ускладненнями.

При оцінці ризику отримати болю після уколу або ефективно допомогти пацієнтові вилікувати захворювання, компенсувати патологічний стан, знеболити місце операції рішення, як правило, питання вирішується завжди на користь лікування. Таким чином, питання робити або не робити укол, практично в ста відсотках випадків вирішується позитивно.

необхідність уколів

Будь-яке лікування, профілактичні заходи або знеболювання оперативних втручань, пов’язане з ін’єкціями. Від місця уколу часто залежить і виникнення болю після нього, особливо чутлива до цього сідниця. Призначення введення препаратів за допомогою шприца залежить від декількох причин:

  • ефективність лікування;
  • форма препарату;
  • мета введення ліків або профілактичного препарату;
  • стан шлунково-кишкового тракту пацієнта;
  • діагноз, індивідуальні особливості.

Необхідно детально розібратися, коли саме без уколів не обійтися і як уникнути появи болю після них.

Ефективність лікування і форма препарату

Призначення різних ін’єкцій препаратів відбувається в залежності від мети лікування і фармакологічних особливостей самого засобу. Наприклад, існують стану, при яких введення лікарських засобів ін’єкціями в кілька разів ефективніше, ніж прийом того ж препарату в таблетованій формі. Йдеться про таких захворюваннях.

  1. Невідкладні стани: інсульт, інфаркти, шок, травма, опіки тощо.
  2. Інфекційні захворювання верхніх дихальних шляхів, важкі інфекції організму: туберкульоз, пневмонії, міокардит.
  3. Загроза життю постраждалого: щеплення в живіт від передбачуваного сказу, від правця.

Форма випуску також залежить від його фармакологічних властивостей. Не все можна вилікувати прийомом таблеток, багато ліків існують тільки в ін’єкційних формах. В цьому випадку варіантів, робити або не робити уколи, також небагато. Навіть виникли згодом уклав болю краще, ніж інвалідизація від серйозної інфекції або наслідків інсульту.

Також не можна не згадати про ін’єкційних наркотиках, які мають особливу токсичність і викликають серйозні пошкодження, отже, болю після введення, особливо якщо ін’єкції роблять в живіт або внутрішньовенно.

Мета введення ліків

Якщо призначення ліки пов’язано з проведенням анестезії для оперативної маніпуляції, то, звичайно, ніхто не буде прописувати таблетки. Особливо для місцевої анестезії. Загальне знеболювання проводиться при великих, порожнинних втручаннях або в індивідуальних випадках, якщо пацієнт панічно боїться операції.

При невеликому обсязі і доступності локусу для оперативного лікування проводиться місцева анестезія. Місце уколу визначає характер захворювання, мета ін’єкції. Найчастіше це ясна для хірургічного лікування зубів, будь-яка м’яка тканина по периметру місця операції.

Дуже часто можна зіткнутися зі скаргами на болі після уколів при проведенні щеплення. Тут також відіграє велику роль сам прищеплювальний препарат.

Треба не забувати, що матеріалом для отримання вакцин служать інфекційні збудники. При приготуванні препаратів патогенні агенти проходять спеціальну обробку, вони не викликають інфекційного процесу, а тільки стимулюють імунну відповідь.

Але все-таки залишаються збудниками інфекцій. Особливо щеплення від правця відрізняються хворобливістю. Препарат для дітей комплексний, в ньому присутні ще ослаблені збудники дифтерії та кашлюку, тому у дітей часто після щеплення від правця з’являються болі в місці уколу.

Дорослі отримують монопрепарат для щеплення від правця, болі можуть виникнути в сідниці після уколу, іноді навіть може боліти спина.

стан пацієнта

При зверненні пацієнта по медичну допомогу, лікар не тільки визначає причину скарг, а й приділяє увагу супутніх захворювань. Ліки, які можуть допомогти в цьому конкретному випадку і в формі таблеток, призначаються в ін’єкціях формі, якщо в силу захворювань шлунково-кишкового тракту або його травматичних, оперативних пошкоджень, ліки не матиме потрібного дії, а то і зашкодить.

Лікування періодонтиту, як основного винуватця виникнення шишки на яснах

Терапевтичний вплив здійснюється 2-х напрямках: консервативне лікування і хірургічне. Позитивний ефект залежить від виду запалення, процесу течії, стану самого організму, а також способів впливу.

Таблиця №2. Прогноз лікування шишки на яснах при періодонтит

№П / ПпрогнозЕфект від терапевтичного впливуподальше спостереженнярецидив патології
При зверненні за кваліфікованою допомогою в клініку
1.Відновлення функцій зуба на 60-65%.Після закінчення лікування.2 рази в рік за стандартною схемою.Можливі, але рідко.
2.Компенсація функцій на 20-25%.Протягом півроку.2 рази в рік за стандартною схемою.Часті рецидиви з важкими ускладненнями.

При консервативному лікуванні використовуються різні препарати та фізіотерапевтичне вплив. Зуб обов’язково розкривається, проводять обробку порожнини і коренів, з обов’язковим видаленням розпаду пульпи.

Формування шишки на яснах в результаті розвитку періодонтиту під пломбою

Хірургічне вплив здійснюють лише при неефективності терапевтичних методів консервативного лікування.

Таблиця №3. Хірургічне лікування періодонтиту

№П / ПОперація зі збереженням зуба і періодонтаЧасткове збереження зубаПовна відсутність зуба
1.Цистектомія.Видалення кореня або коріння.Цистектомія і видалення зуба.
2.Резекція верхівки кореня зуба.Гемісекція.Екстракція зуба.
3.Компактостеотомія.Сепарація коронарної-радикулярная.

Всі лікувальні процедури впливу на шишку на яснах, краще проводити в комплексі. Варто набратися терпіння, так як терапевтичний курс, буде досить тривалим. Щоб його скоротити необхідно вже при перших проявах будь-якого захворювання звертатися в клініку.

Причини появи болю

Саме часто піддається уколів місце людського тіла – це сідниця. Тканина тут сама м’яка, одночасно добре забезпечена кровоносними судинами, таким чином, забезпечить активне проникнення фармацевтичного препарату або вакцини для щеплення в кров.

На другому місці стоїть живіт. Якщо місцем ін’єкції обрано не сідниця, то роблять введення ліків в живіт. На наступному місці з тієї ж причини м’які тканини стегна. Десна страждає не менше. Зуби багато хто воліє лікувати із застосуванням анестезії, тому ясна при такому лікуванні є оптимальним місцем ін’єкції.

Болить місце уколу або навколишні його тканини з кількох причин.

  • невідповідний якість інструменту для ін’єкції;
  • особливість самих ліків;
  • індивідуальна особливість організму пацієнта;
  • помилки при проведенні маніпуляції;
  • інфекційне ускладнення.

якість інструменту

Проведення ін’єкції голкою недостатньою гостроти або невідповідною для цього препарату може стати причиною появи болю після його введення. Особливо чутлива до цього сідниця. Зараз вже не зустрічаються голки багаторазового використання, таке можливо хіба що в неблагополучній соціальному середовищі, наприклад, для тих, хто приймає ін’єкційні наркотики.

Ці люди часто користуються одним і тим одноразовим шприцом кілька разів. Затупілась голка травмує шкіру, підлеглі тканини, вени. Може розвинутися тромбофлебіт, нагноєння в місці введення речовини.

Голка більшого, ніж необхідно для цих ліків, віку хворого або локусу введення (ясна), діаметра також може спричинити за собою тривалу больову реакцію.

Особливість фармацевтичного препарату

Антибіотики, прищепні кошти, особливо від правця, багато ін’єкційні наркотики є в силу свого хімічної будови досить болючими при введенні внутрішньом’язово або внутрішньовенно. Саме тому багато антибіотиків, особливо цефалоспоринів, вводять разом з знеболюючими.

Для ін’єкцій анестезії застосовують новокаїн, лідокаїн. Якщо при анестезії все ліки підібрані правильно, то сідниця болить після таких уколів рідко. Якщо ж неправильно вибрано анестетіческого засіб, то може боліти спина і ноги.

Також багато ліків або прищепні вакцини не швидко розсмоктуються з місця уколу в кров’яне русло, і саме місце болить досить довго.

особливість організму

Після внутрішньом’язових або внутрішньовенних ін’єкцій у кожної людини біль проходить по-різному. Залежить це від інтенсивності обміну речовин, віку, супутніх захворювань, стану вен або м’язової системи. Особливості м’язи і вени мають значення, точніше, їх проникність і міцність.

Міцна венозна стінка запобігає тромбофлебіт при неодноразових введениях речовин через вену. М’язова еластичність дозволяє швидко всмоктуватися в кров і розноситися по кровотоку до місця докладання ліки. Сідниця володіє значною м’язовою масою, тому слід звертати увагу на її стан.

Загальний алергічний статус пацієнта має величезне значення. Після введення препарату не тільки в сідницю, живіт, але і в ясна можна отримати активно виражену алергічну реакцію: від невеликого інфільтрату в місці введення до анафілактичного шоку. Особливо чутлива в цьому плані ясна. Якщо болить після будь-якого уколу деякий час, потім приєднуються будь-які симптоми алергії, необхідно терміново звернутися до лікаря. І робити це негайно.

Помилки при проведенні маніпуляцій

Найпоширенішими недоліками проведення уколів, які виникають через помилки їх проведення, є перераховані нижче.

ускладнення

Ускладнитися інфекційним процесом може будь-який укол. Саме тому необхідно ретельно обробляти місце уколу спиртовмісних розчинами, добре зігріти ліки і м’яз перед введенням. Виняток становлять щеплення, зокрема, від правця. Тут необхідно пам’ятати, що щеплення від правця болючі самі по собі. Вакцинація має проводитися препаратами, які не потрапляли під дію високих температур.

Розпізнати нагноєння після ін’єкції не так вже й складно. З’являються ознаки запалення:

  • почервоніння;
  • затвердіння;
  • підвищення температури;
  • біль;
  • порушення функції органу.

Якщо була вколоти сідниця, то хворому важко сидіти, лежати, він знаходиться в вимушеному положенні. Якщо постраждав живіт, то може бути навіть обмеження дихальних рухів. Коли болить ясна – особлива увага. Постраждала ясна завдає величезної дискомфорт: болить, розпухає, може порушитися міміка.

Допомога і профілактика

Інфекційні ускладнення необхідно лікувати тільки під наглядом хірурга. Якщо відомо про підвищений алергічному тлі хворого, то всі ліки, особливо від правця або антибіотики, слід вводити під прикриттям антигістамінних препаратів.

Вже виникли інфільтрати або ущільнення можна розсмоктувати за допомогою компресів з димексидом, спиртом, йодною сітки. Для діток можна застосовувати компрес з Слайса твердого натурального сиру. Активні ферменти продукту безпечно допоможуть усунути наслідки, через які болить сідниця або живіт.

При проведенні уколів бажано розслабити м’язи сідниці, живота, глибоко вдихнути. Пам’ятайте, що маніпулятор повинен ретельно вимити руки, обробити місце уколу і використовувати одноразовий інструментарій.

Внутрішньом’язові ін’єкції є невід’ємною частиною терапії більшості захворювань. На жаль, уколи приносять мало приємних відчуттів, а наслідки можуть викликати досить хворобливі відчуття. Що робити, якщо болить місце уколу на сідниці?

Чому після уколу болить сідниця?

Шишки та синці, що утворилися після введення ін’єкцій, мають наукову назву – інфільтрати. Це місце, в якому накопичується лімфа і клітини крові. Зазвичай інфільтрати з’являються через механічного або будь-якого фізичного впливу на певній ділянці шкіри.

Тому, введення в м’які тканини різних препаратів також є провокуючим фактором появи синців і шишок, тому що проникнення голки в шкіру є механічним пошкодженням. При виникненні ущільнень, необхідно відразу ж почати лікування, щоб не спровокувати появу гематоми.

Зазвичай інфільтрати не несуть ніякої серйозної небезпеки, однак з’являється значний дискомфорт і больові відчуття. При сильному механічному пошкодженні ущільнення може почати прогресувати, що призведе до утворення гематоми і сильною опухлости.

міорелаксанти

При патологічних процесах в суглобі розвивається спазм м’язів, який лише посилює біль. Тому доречно використовувати ін’єкції міорелаксантів, які допоможуть розслабити м’яз і зняти характерний спазм.

Препарати цієї групи використовують курсом в 5-6 днів, чого достатньо для відновлення рухової здатності суглоба і зниження больових проявів.

Препарати добре переносяться організмом, але в поодиноких випадках можуть розвиватися побічні реакції у вигляді алергії.

Найефективнішими препаратами цього ряду є:

  • мидокалм;
  • Міолгін;
  • толперизону;
  • Сірдалуд;
  • Баклофен.

мидокалм

Цей препарат вводять внутрішньом’язово, що дозволяє в найкоротші терміни добитися бажаного результату. Головна перевага ліки – це відсутність седативного ефекту, що дозволяє постійно знаходитися в усвідомленому стані. Мидокалм використовується при будь-яких захворюваннях, які провокують розвиток гіпертонусу м’язового волокна. Протипоказаний при:

  • м’язової гіпотонії;
  • міастенії;
  • підвищеної реакції на компоненти препарату.

Вартість ліків в аптеці – 35-70 гривень, залежно від дозування та об’єму ампули.

Міолгін

Що входить до складу препарату парацетамол сприяє зниженню спека і болю в області ураженого суглоба. Терапевтичний ефект зберігається протягом 24-х годин після введення ін’єкції. Не рекомендується використовувати засіб більше 3-х днів. Призначається при наявності гострих миалгий, викликаних спазмом м’язів в області запаленого суглоба.

Протипоказаннями до застосування є:

  • дитячий вік;
  • вагітність і лактація;
  • індивідуальна непереносимість препарату.

Вартість ліків в аптеках не перевищує 120 гривень.

толперизону

За своїм складом препарат ідентичний МІДОКАЛМУ, проте його ціна на порядок нижче. Використовується при системних захворюваннях опорно-рухового апарату в якості сильного миорелаксанта, здатного лікувати біль у м’язах. Застосовують курсом в 5-6 днів, терапевтичний ефект помітний вже після першої ін’єкції.

Препарат добре переноситься організмом, побічні ефекти, пов’язані з індивідуальною непереносимістю, розвиваються вкрай рідко.

Сірдалуд

Володіє яскраво вираженим миорелаксирующим впливом, тому його використовують всього 1 раз на добу, чого зазвичай буває достатньо навіть при сильних болях. Сірдалуд може викликати сонливість і загальмованість реакції, тому його використання при виконанні робіт, що вимагають концентрації уваги, не рекомендовано. Протипоказаний при наявності алергії в анамнезі.

Вартість ліків – 120-150 гривень.

баклофен

Ще один аналог Мидокалма. Його відмінною рисою є високий рівень синтетичних замінників, які провокують розвиток побічних реакцій. Також препарат погано поєднується з іншими ліками, що унеможливлює його використання в комплексній терапії.

Тому Баклофен при наявності суглобових болів намагаються не використовувати.

Причини появи інфільтратів

Існує кілька основних причин, за якими з’являються синці і болить місце після уколу. Найчастіше це:

  • якщо під час введення ліків м’язи були перенапружені;
  • при введенні лікарської рідини виникли судоми м’язів або були різкі рухи;
  • використання короткої голки або ж якщо вона неправильної форми, тупа голка також може спровокувати біль при введенні і після ін’єкції;
  • певний склад препарату і його текстура (масляні та густі ліки довго розсмоктуються);
  • алергічна реакція на введений препарат;
  • неправильне введення рідини (занадто швидке введення провокує появу шишок і ущільнень).

Щоб уникнути неприємних відчуттів під час внутрішньом’язової ін’єкції, рекомендується дотримуватися певних правил. І взагалі, краще довірити цю справу фахівцеві. Вкрай не рекомендується вводити собі ліки самостійно.

Варто насторожитися, якщо:

  • в області введення препарату утворилися шишки, які по відчуттях гарячі і нагадують почуття опіку;
  • після ін’єкції температура тіла почала підніматися, з’явився жар або озноб;
  • в місці уколу з’являються нагноєння і різного роду запалення.

Якщо болить місце уколу, необхідно прийняти ряд комплексних заходів, які допоможуть усунути дискомфорт і уникнути погіршення ситуації.

можливі ускладнення

Щоб після уколу не було ускладнень, потрібно знизити рівень споживання гарячої, холодної, гострої, солоної їжі, алкоголю, газованої води. Щоб невеликі шматочки їжі не забилися в рану, не можна вживати їжу після процедури протягом трьох годин. Незважаючи на дотримання всіх правил можливі ускладнення:

  • Поширення запального процесу, що охоплює область носоглотки, іноді вуха.
  • Відмирання тканин, причому цей процес якщо почався, він вже незворотній. На початкових стадіях потрібно визначити причину сильного болю.
  • Попадання інфекції призводить до гнійного процесу. Якщо швидко не вжити заходів, можливе зараження кровоносної системи.

Сучасна стоматологічна анестезія легко переноситься більшістю пацієнтів і гарантує відсутність болю під час лікувальних маніпуляцій. У рідкісних випадках сама процедура знеболювання або її наслідки завдають занепокоєння. Якщо болить ясна після уколу анестезії протягом тривалого часу, це може бути ознакою розвитку ускладнень.

Як уникнути дискомфорту після уколів?

Щоб уникнути побічних ефектів від уколів, лікарі радять дотримуватися деяких правил. В першу чергу – гігієна.

Не можна робити уколи до цього використаними шприцами, так як це небезпечно не тільки появою інфільтратів, але і зараженням серйозними захворюваннями і інфекціями. Місце введення необхідно знезаражувати за допомогою спирту, також при ін’єкціях варто використовувати стерильні рукавички.

Якщо ж уколи протягом декількох днів робилися в обидві сідниці, то внутрішньом’язовіін’єкції краще робити в інше місце – стегно, плече. Щодня необхідно протирати місця, де вводився ліки, медичним спиртом, а при появі ущільнень скористатися.

Інформаційне відео з практичними порадами і рецептами, які допоможуть швидко позбавитися від шишок після ін’єкцій.

Протипоказання

Незважаючи на те, що уколи від болів в суглобах мають високу ефективність, все ж існують деякі протипоказання , до яких відносять:

  • цукровий діабет;
  • системні захворювання;
  • порушення цілісності суглоба в результаті травми;
  • наявність гіпертонії і низькою згортання крові;
  • захворювання серця;
  • патології нирок і видільної системи.

Ін’єкції досить болючі, але полегшення стану наступає буквально через 5-10 хвилин.

Достатньо всього 3-4-х уколів, щоб знизити прояви запального процесу, після чого подальше лікування проводять за допомогою таблеток і місцевих анестетиків.

Категорично заборонено самолікування, якщо:

  • суглоб постійно збільшується в розмірах;
  • біль посилюється;
  • шкірні покриви близько суглоба набувають синюшного відтінку;
  • підвищується температура тіла.

У такій ситуації слід негайно відвідати лікаря, а також встановити причину того, що відбувається. Без комплексної терапії неможливо позбутися від подібних проявів.

Виділяють 6 груп препаратів, які можуть використовуватися в якості внутрішньосуглобових ін’єкцій. До них відносять:

  • нестероїдні протизапальні препарати;
  • хондропротектори;
  • міорелаксанти;
  • вітаміни;
  • препарати, що покращують внутрішньосуглобове кровообіг;
  • місцеві уколи.

Розглянемо кожну групу засобів більш докладно.

Болить місце уколу – що робити в домашніх умовах?

Щоб усунути хворобливі відчуття від шишок і синців, лікарі радять застосовувати лікарські препарати, в основі яких є троксерутин. Саме цей компонент має відмінне протизапальну дію і покращує регенерацію тканин. Також троксерутин розріджує кров, завдяки чому шишки і ущільнення сходять швидше.

Найпопулярніші та ефективні препарати на основі троксерутину:

  • Лиотон гель;
  • Троксевазин – одна з найпопулярніших місцевих мазей від синців і варикозного розширення вен;
  • Мазь арніки.

Перш ніж почати використання подібного препарату, необхідно проконсультуватися з лікарем і детально вивчити інструкцію. Особливо необхідно звернути увагу на протипоказання і побічні ефекти.

Якщо ви є щасливим володарем чутливої ​​дерми, при цьому синці проходять досить довго, то краще звернутися до фізіотерапевта. Він може призначити масаж і різні прогрівають процедури. Не менш ефективними є компреси з димексидом, які знімуть запалення і зменшать біль.

Не можна не брати до уваги і два перевірених часом засоби – Мазь Вишневського і гепариновая мазь, які використовуються для виведення гною, зменшення набряклості і синців.

Якщо після щеплення болить місце уколу, то також можна скористатися народними рецептами, які є досить ефективними.

Народні рецепти від синців після уколів

Вже протягом багатьох років існує безліч всіляких народних рецептів, які допомагають в боротьбі з синцями і шишками після внутрішньом’язових ін’єкцій. При регулярному застосуванні даних методів, можна побачити позитивний результат вже через 3-4 дні, при цьому дискомфорт зникає, а больові відчуття стають менш інтенсивними.

Листя капусти і алое

Якщо болить місце уколу від щеплення, то можна скористатися одним з найпростіших рецептів – лист капусти або алое. Для проведення процедури необхідно зрізати невеликий шматочок листочка алое, який потрібно докласти безпосередньо на уражене місце.

Зверху можна накласти марлю і зафіксувати пов’язку лейкопластиром. Процедура з листом капусти проводиться аналогічно. Для досягнення ефекту, робити такі примочки потрібно не рідше 3-4 разів на добу, також обов’язково робити перед сном.

йодова сітка

Йодовую сітку часто використовують не тільки для усунення больових відчуттів від уколів, але і для усунення синців, зниження симптоматики від розтягнень і ударів. Причому йодовую сіточку можна наносити і в якості профілактики, на початковому етапі проведення курсу лікувальних ін’єкцій.

Це допоможе заздалегідь запобігти появі синців і шишок. Чому не можна мазати йодом великі місця на шкірі? Це може спровокувати появу опіків. Тому малюється саме сіточка.

Спиртові зігріваючі компреси

Даний рецепт варто використовувати з особливою обережністю, щоб не спровокувати появу опіків і лущення. Буде потрібно невеликий шматочок тканини, який потрібно змочити в спиртовому розчині. Далі необхідно змастити шкіру за допомогою живильного або ж зволожуючого крему. На уражену ділянку накладається компрес, а зверху він покривається харчовою плівкою. Найкраще таку процедуру робити на ніч.

Також в якості зігріваючого компресу можна використовувати теплу грілку, зверху якої потрібно сховатися теплою ковдрою і полежати так протягом 20-30 хвилин.

медові коржі

Медові коржі – це відмінне народний засіб не тільки від ударів і синців, але і від вірусних хвороб. Медові коржі від застуди – це перевірений засіб, який можна використовувати навіть маленьким діткам і жінкам під час вагітності.

  • мед розтопити і підігріти за допомогою водяної бані;
  • в розтоплений мед додати трошки муки.

Отриману корж необхідно зробити плоскою, при цьому ширина повинна бути приблизно дорівнює ураженої ділянки. Безпосередньо між коржем і шкірою рекомендується підкласти тоненьку тканину, щоб уникнути опіків. Прикладати компрес необхідно на 20-30 хвилин, при цьому стежити за його температурою – не можна прикладати коржик дуже гарячою. Повинно бути відчуття приємного тепла.

Краще проводити процедуру перед сном, а після – сховатися теплою ковдрою, щоб не розсіювати отримане тепло.

Як не допустити утворення шишок

Основними профілактичними заходами є:

  • Інструкція, яку дає лікар після видалення, повинна бути повністю дотримана;
  • Регулярна і повноцінна індивідуальна гігієна порожнини рота;
  • Приймати їжу можна тільки через 2-3 години після видалення зуба;
  • Утриматися від активних полоскань протягом 3-4 днів.

Попередити завжди простіше, ніж лікувати. Тому важливо не допускати розвитку інфекції особливо тоді, коли місцева захист ослаблена, і захворювання може прийняти більш важкий перебіг.

Наслідки неправильного уколу

Якщо неправильно ввести лікарський препарат, то може з’явитися ряд певних наслідків:

  • болю в попереку і нозі;
  • оніміння кінцівки;
  • висока температура;
  • набряклість і утворення ущільнень;
  • синці;
  • нариви.

Це може статися, якщо голку ввести під неправильним кутом або ж якщо ліки вводиться занадто швидко. Також зверніть увагу в яке місце сідниці був введений препарат. Колоти уколи можна тільки в верхню бічну частину сідниць, а не в середину, як думає більшість пацієнтів. Не забувайте, що невипущені зі шприца повітря теж може стати першопричиною з’явилися шишок і синців.

Тому не забувайте, що кожна людина повинна займатися тією справою, на яке навчався. Саме тому краще, щоб уколи робили все-таки фахівці.

Кращі уколи з вітамінами групи В від болю в попереку

Вітаміни групи В є нейротропними. Вони роблять помітний вплив на всілякі процеси нервової системи (обмін речовин, метаболізм медіаторів, передачу збудження). Вітаміни цієї групи підсилюють анальгезию при одночасному їх застосуванні з нестероїдними протизапальними засобами.

Мильгамма

Рейтинг популярності: * 4.9

Німецька фармацевтична компанія випускає комплекс вітамінів групи В – Мильгамма. Препарат містить: тіамін, піридоксин, ціанокобаламін і лідокаїн. У складі комплексної терапії цей лікарський засіб відмінно прибирає болю в попереку на тлі всіляких патологій або синдромів нервової системи (радикулопатія, люмбоішалгія).

Мильгамма є червоний розчин для ін’єкцій з характерним запахом. Він поміщений в коричневі ампули (2 мл) з сонцезахисного скла. Ін’єкції виконують глибоко в / м. Якщо больовий синдром сильно виражений, то для швидкого досягнення високого рівня препарату в крові лікування доцільно починати з 2 мл щодня протягом 5-10 днів.

Хворі зазвичай дуже добре відгукуються про мільгамму. Вони відзначають, що за рахунок лідокаїну ін’єкції практично безболісні. Хоча особливо чутливим особам все одно боляче. Якщо поряд з нестероїдними протизапальними препаратами та міорелаксантами робити уколи вітамінів групи В, то полегшення настає набагато швидше. Серед можливих побічних найчастіше у пацієнтів виникають підшкірні висипання.

переваги

  • в комплексній терапії набагато швидше рятують від болю;
  • відносно безболісний укол;
  • покращують загальний стан нервової системи;
  • ампула легко розкривається.

недоліки

Нейромультивит

Рейтинг популярності: * 4.8

Австрійський препарат Нейромультивит також містить вітаміни В1, В6 і В12, але в його складі немає лідокаїну. Це лікарсько засіб добре себе зарекомендувало при люмбоішалгії, поперековому синдромі, невралгії трійчастого нерва і при інших патологіях, які характеризуються сильними болями в області попереку. Цей комплекс не застосовують для лікування дітей.

Нейромультивит продається в ампулах з темного скла по 2 мл. Вони містять червоний розчин з характерним запахом вітамінів. Такі уколи обов’язково слід зберігати при температурі від 2 ° С до 8 ° С. При сильних болях терапію починають з внутрішньом’язового введення (глибоко) 2 мл препарату щодня. Лікування продовжують протягом 5-10 днів. Далі переходять на більш рідкісні ін’єкції (2-3 рази за 7 днів) протягом 2-3 тижнів.

Згідно відгуками, Нейромультивит – це дуже болючі уколи. Сама процедура введення представляє справжні тортури, але зате болю в попереку помітно послаблюються буквально в лічені дні. Ще хворі відзначають, що погоджуючись на такі уколи, потрібно бути готовим до того, що все тіло буде просякнуте вітамінним запахом.

переваги

  • в комплексній терапії добре прибирає болю;
  • прийнятна ціна як для імпортного препарату;
  • зручні ампули.

недоліки

Комплігам В

Рейтинг популярності: * 4.7

Українська ФармФирма Сотекс випускає аналог Мільгами ® – Комплігам В. Це лікарський засіб містить вітаміни групи В (тіамін, піридоксин та ціанокабаламін), а також лідокаїн. Цей комплекс активно застосовується при м’язово-тонічному синдромі з локалізацією болю в попереку, при радикулопатії, люмбоішалгії або інших патологічних процесах неврологічного характеру.

Ампули Комплігам В зроблені з темного скла. Кожна з них містить по 2 мл рожево-червона рідини, призначеної для введення. Препарат слід вводити глибоко в сідничний м’яз і робити це повільно. Якщо поспішити, то може виникнути порушення просторової орієнтації, порушення серцевого ритму, судоми.

Відгуки про Комплігам У зустрічаються переважно хороші. Пацієнти відзначають, що ці українські уколи діють не гірше Мільгами ®. За 5 днів комплексного лікування можна повністю позбутися від болю в попереку, якщо вони мають неврологічне походження. Але незважаючи на те, що розчин містить лідокаїну, деякі все ж вважають ці уколи досить болючими.

переваги

  • склад аналогічний мільгамму;
  • наявність лідокаїну зменшує біль при введенні;
  • ампули легко розкриваються.

недоліки

  • при швидкому введенні може з’явитися запаморочення, аритмія, судоми.

Бінавіт

Рейтинг популярності: * 4.6

Армавирская біофабрика випускає препарат Бінавіт, який також є дженериків Мільгами ® і повторює склад того комплексу. Вітаміни групи В тут доповнені лідокаїном. Нейротропні вітаміни сприятливо позначаються на запальних і дегенеративно-деструктивних захворюваннях нервів. За рахунок цього ефективно усуваються болі в попереку.

Продається Бінавіт в ампулах з світлозахисного, нейтрального скла. Розчин для ін’єкцій прозорий, червоного кольору з характерним специфічним запахом. При виражених болях рекомендується робити уколи по 2 мл (1 ампула) щодня протягом 5-10 днів. Після цього по 2 мл (1 ампула) 2-3 рази за тиждень на протязі 14 днів.

Багато у відгуках хвалять Бінавіт за те, що він практично безболісний. А також він відмінно доповнює НПЗП і міорелаксанти, що допомагає за короткий відрізок часу позбутися від болю в попереку. З неприємного хворі відзначають, що все тіло просочується сильним вітамінним запахом. А також деяких бентежить необхідність зберігання таких вітамінів в холодильнику.

переваги

  • доступний аналог Мільгами ®;
  • щодо безболісні ін’єкції;
  • ампули з кольоровою точкою зламу.

недоліки

Чому болить місце уколу?

Тема хворобливих уколів в культуризмі вельми популярна. Багато атлетів після введення стероїдів відчувають дискомфорт і больові відчуття. Давайте розберемося, чи можна цього уникнути і нівелювати причини появи дискомфорту і болів. Почнемо з того, що всі офіційні фармацевтичні компанії при випуску ін’єкційних препаратів дотримуються певних стандартів, наприклад, GMP.

Дані стандарти передбачають ранжування дозувань по кожному конкретному медпрепарати. Говорячи простіше, у виробників існує певний рівень, який не можна перевищувати, а також певний допуск дозувань, що вважається нормальним.

Стосовно до ААС це говорить про те, що чим більше коротким є ефір, тим менше його концентрація в кінцевому розчині. Скажімо, тестостерон містять препаратів компанії Фармак один мілілітр розчину містить 50 міліграм активного компонента. Такі розчини досить болючі і їх введення легко переноситься атлетами.

Але Фармак є офіційним підприємством, а на ринку ААС в основному представлена ​​продукція напівпідвальних компаній. Вони частина перевищують зазначені в стандартах дозування і, особливо на початку своєї діяльності. Цей факт і є однією з причин появи больових відчуттів після Інжект. Говорячи простіше, ніж коротше сам ефір, тим нижче виявляється і температура його плавлення, що в свою чергу знижує показник розчинності. Якщо ефіру в розчині багато, то і больові відчуття виявляються активніше.

Важливим фактором також є і використовувані розчинники, наприклад, гваякол. Деякі виробники стероїдів не можуть або не хочуть правильно розрахувати необхідну концентрацію розчинника. Якщо ця речовина міститься у великих кількостях, то після введення препарату больових відчуттів не уникнути. Причому болю в такому випадку будуть пекучими, і ви їх відчуєте вже в момент введення.

Ще однією причиною появи болів є використання коротких голок шприців. Чим глибше була введена голка, тим активніший кровотік буде досягнутий. Таким чином, для введення коротких ефірів має сенс використовувати шприци об’ємом в п’ять «кубиків». При введенні стероїду не варто поспішати, так як висока швидкість введення є ще однією причиною появи болів. Відразу хочеться попередити початківців «хіміків», що перші ін’єкції можуть бути вельми болючими, і зараз ми розповімо, з чим це пов’язано.

Після введення в організм починається процес абсорбції (засвоєння) препарату. Чим більший розмір має м’язів, тим сильніше в його тканинах кровотік і відповідно організм здатний за одиницю часу засвоїти більше кубиків. Спочатку кров вимиває масло з розчинником, а кристалізований активний компонент залишається в тканинах. Саме ці кристали і є однією з причин появи больових відчуттів. Зараз легко уявити, що відбувається при введенні препарату в маленький мускул.

Різновиди ефірних масел стероїдів

Виробники ААС використовують при виробництві своїх препаратів рослинні масла, наприклад, арахісового, бавовняного або отримане з кісточок винограду. Оптимальним варіантом є олеат, проте його вартість висока і не кожна компанія вирішує його застосовувати. Іноді атлети вирішують приготувати розчин стероїдів самостійно і цікавляться, яке масло для цього краще використовувати.

На наш погляд оптимальним вибором є соєве від компанії Wesson. Знайти його досить просто і багато досвідчених «хіміки» на інші масла навіть не звертають увагу. У магазинах продається багато масел, які в принципі ви можете використовувати. Однак практично всі вони мутнувате. В цьому плані продукція Wesson на крок попереду.

Ви можете використовувати і вже згадувані нами масла або зробити вибір на користь спеціального фармацевтичного. Воно представлено продукцією компанії Croda. Можемо вас запевнити, що препарати на його основі будуть досить якісними. Найчастіше білдери впевнені в більшій поживної цінності різних екзотичних олій, скажімо, льняного.

Однак не варто експериментувати, так як в більшості випадків всі ці масла містять в своєму складі безліч зважених часток. Хоча зовні вони здаються прозорими, на практиці це не так і ризик прояву алергічних реакцій досить високий. Тут слід зауважити, що навіть якщо це масло використовувалося орально, і ніяких проблем не було, то при ін’єкційному введенні вони можуть з’явитися.

Не варто забувати, що різні сторонні речовини, присутні в маслі, можуть виявитися відмінною середовищем для розвитку бактерій. Видалити такі домішки в домашніх умовах практично неможливо. Ще одним кандидатом на використання є етилолеат. Основною перевагою цього масла є висока в’язкість і відмінна розчинність. На жаль, складно передбачити реакцію організму на введення цієї речовини. Крім цього, в нашій країні часто зустрічається етилолеат вкрай низької якості.

Ми говорили, що олеат є оптимальним варіантом для створення стероїдів, і ми не суперечимо своїм словам. Йдеться про олеатом класу FCC або USP. Ці речовини відрізняються високою якістю, але все ж варто спочатку зробити тестовий інжект, щоб встановити можливість появи алергічних реакцій. Якщо все добре, то можна сміливо використовувати дану речовину.

Змішування стероїдів в одному шприці

Часто атлети хочуть мінімізувати число Інжект і хочуть знати, чи можна змішувати стероїди в одному шприці

? Перш за все, нагадаємо, що активні інгредієнти стероїдів розчиняються в маслі або воді. Масляні розчини являють собою прозору рідину однорідної консистенції без осаду і різних збовтувати домішок. Водні суспензії в свою чергу – суспензія дрібних частинок у воді.

Всі ми чудово пам’ятаємо, що масло не може розчинитися у воді і навпаки. З цього можна зробити введення, що змішувати в одному шприці можна тільки масляні стероїди

, А ось робити це з водними суспензіями можна. Практично всі препарати є масляні розчини, а винятком є лише винстрол і суспензія тестостерону. Таким чином,
винстрол не можна змішувати з олійними ААС
.

Як правильно зробити ін’єкцію

Давайте познайомимося з правилами введення ін’єкційних препаратів. На перший погляд тут немає ні чого складного, але це не так.

Якщо інжект зроблений неправильно, то крім больових відчуттів ви отримаєте і інші неприємності, наприклад, поява в місці ін’єкції інфільтрату.

Почати необхідно з запобіжних заходів:

  • Перед введенням препарату місце уколу завжди необхідно протирати спиртом або іншим септиком.
  • Після Інжект необхідно щільно притиснути змочену в спирті ватку (серветку) до місця уколу.
  • Бажано перед уколом прийняти душ і ні коли не дати інжект.
  • Шприц і голка повинні використовуватися тільки один раз.
  • Якщо препарат розфасований у флакони, ємність яких складає 10 мілілітрів, то перед кожним набором стероїду гумову кришечку необхідно протирати спиртом.
  • Якщо укол ставиться не в сідницю, то голку необхідно вводити повільно, щоб не пошкодити нерв.
  • Перед Інжект слід злегка потягнути поршень вгору. Так ви зможе переконатися, що кровоносну судину не зачеплено.
  • Після набору препарату необхідно випустити з шприца все повітря.
  • Якщо ви збираєтеся ставити укол водної суспензії, то флакон попередньо необхідно струсити.

Нестероїдні протизапальні засоби

Ця велика група медикаментів має відразу кількома яскраво вираженими діями на суглоб:

  • усуває набряклість;
  • знімає почервоніння, зменшуючи прояв запального процесу;
  • знижує біль.

Механізм впливу грунтується на блокуванні природного процесу вироблення циклооксигенази – речовини, яке сигналізує про наявність запального процесу.

Дані препарати відрізняються високою ефективністю, а також добре переноситься пацієнтами різного віку.

Найефективнішими внутрішньосуглобових ін’єкціями НПЗЗ є:

  • диклофенак;
  • ібупрофен;
  • індометацин;
  • мелоксикам;
  • Кетопрофен.

диклофенак

Володіє комплексною дією, знижує біль, жар і запалення в суглобі. Використовується при таких захворюваннях, як:

  • артроз і коксартроз;
  • хвороба Бехтерева;
  • остеохондроз;
  • ревматоїдний артрит та інші прояви ревматизму;
  • остеоартроз.

Диклофенак протипоказаний при наявності таких захворювань, як:

  • виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
  • погана згортання крові;
  • відкриті рани в місці ін’єкції;
  • алергічні реакції на НПЗЗ і їх компоненти;
  • бронхіальна астма.

Середня вартість 1 ампули препарату становить від 18 до 22 гривень.
Подивіться відео про препарат

ібупрофен

Ці ліки володіє яскраво вираженими протизапальним ефектом, а також знімає біль і жар в області ураженого суглоба. Блокади виробляються 2-3 дні поспіль, що дозволяє купірувати гострий біль, здатну спровокувати больовий шок. Найбільш часто Ібупрофен використовують при остеохондрозі і подагрі.

Протипоказаннями до застосування препарату є:

  • виразкова хвороба шлунка і кишечника;
  • алергія і підвищена чутливість до препарату;
  • наявність системних захворювань;
  • епілепсія і психічні відхилення.

Середня вартість препарату не перевищує 15 гривень.

індометацин

Цей препарат має більш сильним знеболюючим ефектом, тому використовується при запущених формах таких захворювань, як:

  • анкілозуючий спондилоартрит;
  • ревматоїдний артрит;
  • подагричний артрит;
  • остеоартроз.

Протипоказаннями до застосування є наступні захворювання:

  • хвороба Паркінсона;
  • гіпертонія в хронічному перебігу;
  • схильність до кровотеч;
  • епілепсія;
  • захворювання видільної системи.

Вартість однієї ампули препарату становить 25 гривень.

мелоксикам

Мелоксикам успішно використовується в комплексній терапії артритів, артрозів і системних захворювань. Широко застосовується для внутрішньосуглобового введення, оскільки має знеболюючу і протизапальну дію. Добре переноситься пацієнтами, особливо людьми похилого віку.

Препарат протипоказаний при наявності таких захворювань, як:

  • бронхіальна астма;
  • поліпи в носі;
  • хронічні захворювання нирок і печінки;
  • онкологічні захворювання.

Ціна препарату в аптеках не перевищує 35 гривень.

кетопрофен

Кетопрофен володіє найсильнішим знеболюючим ефектом з групи НПЗЗ, тому його використовують в тих ситуаціях, коли біль потрібно усунути швидко і надовго. Його компоненти практично повністю засвоюються печінкою, а метаболіти виводяться з організму нирками через 6-8 годин. Чи не накопичується в організмі, але здатний зберігати терапевтичний ефект. Показаний при всіх видах артритів, ревматизмі, подагрі, коксартрозе і виразкової хвороби шлунку.

Протипоказаннями до застосування виступають:

  • схильність до кровотеч;
  • виразка в стадії загострення;
  • наявність індивідуальної непереносимості.

Вартість препарату – від 15 до 35 гривень за 1 ампулу.

види ін’єкцій

1. Системна ін’єкція

Це введення препарату у зовнішнє верхню чверть сідниці. Саме такі Інжект і варто робити, так як вони максимально безпечні і дуже ефективні.

2. Місцева ін’єкція

Найчастіше атлети хочуть ввести анаболик в мускул, який тренувався або ще буде опрацьовуватися. Такі Інжект можна робити шприцом об’ємом в два куба або інсуліновим. В основному так вводять винстрол, суспензію або пропіонат тестостерону. В принципі ви може використовувати місцеві ін’єкції і при введенні довгих ефірів чоловічого гормону або нандролона. А ось з іншими препаратами так чинити не бажано. Залежно від вашого досвіду використання ін’єкційних препаратів, вводити їх можна практично в будь-який мускул. Однак початківцям варто обмежитися дельтами або квадрицепсом.

3. Підшкірна ін’єкція

Так найчастіше вводяться пептиди і соматотропін. Для цього необхідно взяти пальцями жирову складку на животі, нижче пупка. При цьому голка повинна вводитися під кутом в 45 градусів.

При неправильному введенні препаратів можливі різні ускладнення. Найбільш нешкідливим серед них є ущільнення (інфільтрат). Це тверда шишка, що з’являється на місці введення. Ущільнення досить швидко розсмоктується самостійно. Найгірший варіант розвитку подій – абсцес, який представляє собою гнійне запалення тканин. Найчастіше абсцес виникає через недотримання правил безпеки, що стосуються стерильності.

Як запобігти біль після уколів

Якісний шприц і повільне введення ліки допоможуть уникнути утворення болючою шишки після ін’єкції.

Щоб препарат потрапив глибоко в м’яз, потрібно використовувати шприц з досить довгою голкою, тобто обсягом не менше 5 мілілітрів.

При ін’єкції ліки на масляній основі ампулу потрібно зігріти в долонях або в теплій воді. Через введення його в холодному вигляді може з’явитися хвороблива шишка або навіть статися запалення.

Краще довірити укол досвідченого фахівця. Якщо потрапити в нерв, можна надовго забезпечити собі больові відчуття

Для кращого розсмоктування ліки його потрібно вводити в розслаблену м’яз. Оптимальне положення для цього – лежачи на животі.

Якщо необхідно зробити курс внутрішньом’язових ін’єкцій, місце потрібно міняти кожен день, тобто по черзі в ліву і праву сідницю. Ліки розсмокчеться швидше, якщо більше ходити.

Класифікація знеболюючих препаратів

Всі знеболюючі препарати поділяються на дві великі групи: анальгетики та спазмолітики. Речовини з першої групи спрямовані на зняття больового синдрому і / або зняття запалення, а другі на порятунок м’язових тканин від спазмів.

анальгетики

З давнини відзначали властивості вербової кори вгамовувати жар і біль, так діє речовина під назвою салицин, який в ній міститься. Пізніше навчилися синтезувати з нього саліцилову кислоту, яка і стала першим штучним болезаспокійливу препаратом. Це сталося в середині 19-го століття, і з тих пір аспірин використовувався при запаленнях суглобів, продемонструвавши свою ефективність.

Розвиваючись, фармакологія відкрила багато інших речовин, здатних позбавити людину від больових відчуттів, хоча б на час, їх назвали анальгетиками від давньогрецького слова, яке в перекладі означає «без болю».

Класифікація анальгетиків

За хімічним складом:

  1. Стероїдні, до складу яких входять гормони;
  2. Нестероїдні, що не містять гормонів і / або наркотичних речовин;
  3. Опіоїдні, засновані на наркотичні речовини.

У напрямку впливу:

  • Ненаркотичні – діючі на вогнище болю;
  • Наркотичні – що діють на центральну нервову систему, притупляючи сприйняття болю.

За механізмом дії:

  • Антипіретики – не пригнічують процес запалення;
  • Протизапальні.

спазмолітики

Назва цих лікарських речовин походить від давньогрецького словосполучення, яке перекладається, як «рятує від судом». Їх дія спрямована на ослаблення або усунення спазмів в гладкої мускулатури, яка присутня в м’язах, у внутрішніх органах і навіть в судинах.

Класифікація спазмолітиків

За хімічним складом:

У напрямку впливу:

  • Нейротропні – впливають на процес виникнення і / або проходження нервового імпульсу;
  • Міотропну – розслаблюючі безпосередньо гладкі м’язи.

За механізмом дії:

Селективні – діючі вибірково:

  • Для нейроторопних – хлінолітікі-блокатори М3-рецептори гіосціна бутилброміду;
  • Для міотропних – блокатори натрієвих і кальцієвих каналів;

Неселективні – діючі на всі об’єкти, зайняті в процесах:

  1. Для нейроторопних – хлінолітікі, що блокують М-холінорецептори всіх видів;
  2. Для міотропних:
  • Інгібітори фосфодіестрази, які пригнічують процес утворення ферменту відповідає за зв’язки в ДНК молекулі;
  • Активатори гуанілатциклази, ферменту, який відповідає за процес синтезу цГМФ – речовини, яка бере безпосередню участь у внутрішньоклітинної сигнальної системи.

Механізм дії міотропну препаратів заснований на принципі паралічу.

Про автора

admin administrator