Що відчуває людина під час ламання

Авторadmin

Що відчуває людина під час ламання

Зміст:

Закоханість: як проявляється це почуття і чим відрізняється від кохання

Закоханість дозволяє людині відчути яскраві емоційні сплески та дарує враження на все життя. Філософи та вчені намагалися дати їй визначення, але їхні думки завжди були різними. В одному вони сходяться: закоханість – це не кохання. Хоч слова й співзвучні, синонімами їх назвати не можна.

Що таке закоханість

Закоханість завжди супроводжується якоюсь ейфорією. Вона дарує нові почуття та добрі емоції, є попередником справжнього кохання. Це наслання, що обрушилося на голову людини, через яку втрачається контроль над діями та словами. Залишається лише насолоджуватися приємними моментами. Хочеться, що мить зупинилася, адже вона прекрасна.

З погляду психології

Відповідаючи питанням, що має на увазі відчуття закоханості, психологи неоднозначні. Більшість їх це недосконалий вид кохання, якась ілюзія, що залучила людей у ​​стан емоційної прихильності. Чоловік і жінка дивляться один на одного, малюючи у думках вигаданий образ. Складається враження, що коханий не має негативних якостей. Перед вами справді позитивний герой роману.

Якщо словами описати закоханість, психологи порівнюють її зі станом раптового припливу ейфорії. Вона змушує людину мати об’єкт симпатії. Справжні риси характеру обранця психологія такого сильного переживання залишає прихованими. Найчастіше чоловік насправді відповідає вигаданому ідеалу.

З погляду фізіології

Короткочасна форма закоханості ґрунтується на фізичному тяжінні. Згодом відносини можуть посилитися психологічними факторами. У критичні періоди життя людина схильна входити до цього романтичного стану для усунення почуття душевної порожнечі. Причиною цього може стати важка любовна драма. Відбувається переоцінка цінностей, змінюються життєві орієнтири.

10 ознак закоханості

Чоловіки не поспішають кидати слова на вітер і зізнаватися у вічному коханні. Дівчині потрібно бути дуже уважною, щоб розпізнати справжнє ставлення обранця і зрозуміти, що за почуття відчувають хлопці при закоханості.

Психологи виділяють 10 основних ознак. Складно сказати, що відбувається з людиною, коли вона закохується.

Але певну подібність у поведінці та відчутті виділити можна:

  1. Хлопець кидає пильні погляди і не поспішає відвертатися. Він дивиться прямо в очі, зіниці його трохи розширені.
  2. Чоловік намагатиметься за будь-якої можливості триматися максимально близько до об’єкта бажання.
  3. Особливої ​​уваги заслуговують на дотик. Він докладатиме всіх зусиль, щоб доторкнутися до вас: прибрати неіснуючу порошинку з кофти, поправити локон волосся і т.д.
  4. Для закоханої людини будь-яка інформація про об’єкт інтересу заслуговує на увагу. Він розпитуватиме абсолютно все: від того, як пройшов ваш робочий день, до розмов з манікюрною. При збігу інтересів радітиме як дитя.
  5. Коли людина закохується і в її розмову з коханою втрутиться хтось, чоловік обов’язково всім своїм виглядом покаже, хто зайвий. Він не стане хамити, але всі зрозуміють, у чому справа.
  6. Тембр та голос закоханого хлопця змінюється, коли він чує об’єкт пожадання. Відчувається певна м’якість та ніжність. Неозброєним поглядом можна побачити відкритий інтерес до жінки.
  7. Для чоловіка буде в радість допомогти вам із вирішенням усіх проблем. Він із задоволенням полагодить кран, замінить розетку або перевстановить програми на комп’ютері. Він обов’язково викличе допомогти найближчим часом. Крім того, знайде ще кілька приводів прийти до вас і ще щось зробити.
  8. Для людини перші ознаки пристрасного почуття полягають у повному відторгненні. Світ довкола просто завмирає. Хлопець не помічає симпатичних дівчат та всіх оточуючих. Є лише кохана. Більше для щастя нікого не потрібне.
  9. Хлопець виявляє сором’язливість. Іноді він навіть не розуміє, що треба відповісти, щоб не видати себе і все не зіпсувати.
  10. Чоловік намагатиметься постійно дивувати свою наречену — подарує їй милий презент або зробить сюрприз. Це буде приємно будь-якій дівчині. Тут важливим є не сам подарунок та його пафосність, більше цінуються почуття, які змушують хлопця йти на романтичні подвиги.

Етапи розвитку почуття

Щоб зрозуміти, як виникає закоханість, необхідно виділити етапи розвитку почуття. Поведінка чоловіків та жінок у відносинах відрізняється. Різниця в тому, що у хлопців закоханість не завжди досягає завершального етапу готовності офіційно укласти шлюб.

Вона

Чоловік вибирає супутницю за зовнішнім виглядом. Люди відчувають, коли закохуються, всередині у них відбувається щось особливе. На початковому етапі зародження відносин зовнішність вважається домінантною.

Недарма в народі кажуть: «Зустрічають по одязі, а проводжають за розумом». Потрібно спочатку звернути увагу на жінку, щоб потім полюбити її за душу.

При оцінюванні жіночої краси чоловіки мають різні пріоритети. Одні закохуються в красиве обличчя і бездонні очі, інші не можуть пройти повз шикарну фігуру з величезним бюстом.

Жінці важливо знайти свою індивідуальність. Правильні акценти на зовнішності приховують недоліки. Хлопець навіть не може пояснити, чим саме «взяла» його дівчина. Але якщо він виділив її привабливість, значить вже симпатизує.

Складність полягає в тому, що на цьому етапі почуття симпатії може виникати до кількох панночок одночасно. Свою «розвідку боєм» представники сильної статі проводять у всіх напрямках. Якщо одна відмовила – нічого страшного. Можна переходити до плану Б, є ще друга. Коли він закохується і дівчина відповідає взаємністю, настає наступний етап розвитку відносин.

Закоханість

Хлопець намагається зблизитись. Закохана людина відчуває потребу в об’єкті бажання. Компліменти та повідомлення плавно перейдуть у спілкування та спільне проведення часу.

Невичерпним підживленням інтересу стануть фантазії та ілюзії, зароджені в голові у хлопця. Головною подією стане перше побачення, де кожен намагатиметься постати в кращому світлі та показати свої найкращі якості. У вигляді авансу чоловік подарує букет та запросить на побачення. Він обов’язково чекатиме у відповідь на знаки уваги.

Мисливець

Після отримання реакції у відповідь закоханість чоловіка переходить у стадію пристрасного фізичного потягу. Він спробує досягти бажаного всіма засобами та методами. Тут важливі бажання, фантазія та фінансова незалежність. Не кожному під силу обдарувати об’єкт бажання мільйоном троянд, але приємних презентів, характерних для класичних залицянь, не уникнути.

У хлопців це ще не кохання, а лише її ознаки. За фактом це лише флірт із натяками на серйозні стосунки, які можуть і не розпочатися. Жінці важливо розуміти, як розпізнати пристрасть, щоб не переплутати її з любов’ю, адже любовна гра може виявитися дуже жорсткою і неприємною. Коли хлопець натякає на сім’ю та дітей, але може мати на увазі не вас, а когось іншого. Обдурити закоханого неважко, він сам обманюватися радий. Іноді ми чуємо тільки те, що самі хочемо, пропускаючи щось важливе між рядками.

Іноді справжні спокусниці чоловічих сердець підігрують. Вони розуміють, що робити із закоханістю чоловіка, і починають вести власну гру. Мета – продовжити приємні залицяння. Жінки не відштовхують, але не дозволяють наблизитися. Тримають дистанцію, ніби балансуючи на межі. Тут важливо не затягувати, щоб альфа-самцю не набридла така гонка. Інтриганка може проґавити чоловіка.

Кохання чи не кохання

Чоловіки після прояву симпатії який завжди замислюються у тому, наскільки можуть бути серйозними відносини. Вони діють більш інстинктивно, слідуючи поклику фізичного потягу. Настає момент, коли потрібно розібратися, чи підходить йому кохана до створення сім’ї чи ні. Чоловік дає визначення, що таке закоханість. Відрізнити її від кохання він зможе.

У жінки все інакше. Вона рідко погодиться на відносини, у яких бачить майбутнього. Якщо так сталося, то тільки від нудьги або з корисливих причин для отримання зиску. Панночки бувають різні.

Для чоловіків кохання стає синонімом раціональності. Тільки після осмислення та схвалення об’єкта закоханості він зможе перейти на інший етап відносин. Хлопцю необхідно розуміти, то він знайшов справжню супутницю життя, інакше весілля не буде.

Жінка відчуває, що людина закохується в неї, тому намагатиметься вжити заходів. Якщо обраниця не наполягає на шлюбі, хлопець не прийматиме такого рішення. Можливо, йому просто потрібний поштовх.

Скільки живе закоханість

Важко однозначно сказати, що триває почуття закоханості. Це суто індивідуальна характеристика кожної людини. Вона з’являється швидко. Достатньо кількох хвилин і навіть звичайного погляду – і ейфорія не закінчується протягом 3-5 років.

Коли закоханість не залишає більше одного року, можна замислюватися про перейменування почуття у кохання. Відносини однозначно стали сильнішими і перейшли на нову фазу розвитку. Тут важливий нюанс: почуття мають відповідати взаємністю. Якщо її немає, закоханість переростає у залежність.

Умови, без яких не змогла б зародитися справжнє кохання:

  • прояв інтересу;
  • пристрасть;
  • взаємна симпатія;
  • спорідненість душ;
  • дружні відносини;
  • відповідальність;
  • довіра та взаєморозуміння;
  • вірність;
  • вміння знаходити компроміс.

Що робити, якщо почуття не взаємні

Нерозділена закоханість приносить розчарування та неприємні спогади. Від цих почуттів потрібно швидко позбавлятися, продовжувати жити далі та шукати кохання. По тривалості період відновлення від нерозділеної симпатії менше, ніж після любові, що не відбулася. Потрібно робити щось, що дозволяє забути, що таке нерозділене закоханість:

  1. Викиньте з голови набридливу установку: “Я одна, я нещаслива”. Більшість жінок думає, що якщо їх ніхто зараз не вибрав, значить, вони потворні і жахливі. Важливо розуміти, що це цілковита нісенітниця. Навіть якщо у дівчини криві ноги, маленькі груди або ще якісь вигадані недоліки, вони залишаються єдиними і неповторними. До її самотності це не має жодного стосунку.
  2. Навчіться ставитися до себе та свого тіла з любов’ю. Як можна вимагати від іншої людини захоплюватися вами, якщо ви цього не робите? Потрібно будь-які відхилення від світових стандартів у зовнішності сприймати як особливість. Відомі актриси, моделі та співачки робили собі ім’я на унікальній родимці чи горбинці на носі. Вони цього не боялися і прийняли себе такими, якими вони є. Навколишньому світу не залишалося нічого іншого, як полюбити їх з усіма дивностями.
  3. Рух – двигун прогресу та можливість вийти зі стресового стану. Негативна енергія залишає тіло людини через м’язову активність. Запишіться у спортзал, відвідуйте басейн чи просто бігайте на стадіоні біля будинку. Це обов’язково допоможе.
  4. Закохайтесь. Піддавайтеся знову і знову почуттям закоханості. Не треба закривати серце на замок, боячись розчаруватися та пережити стрес. Дивіться на оточуючих із відкритими очима. Будьте чуйними та чуттєвими. Ідіть уперед до чоловіків, які виявляють до вас симпатію. Ніхто не знає, чи закінчиться все коханням чи ні, але пробувати варто.

Способи, що дозволяють відрізнити кохання від закоханості

Щоб випробувати справжнє кохання, потрібно пережити симпатію та закоханість. Навіть люблячи, чоловік може неодноразово піддаватися почуттю закоханості. Цим пояснюються його походи ліворуч під час шлюбу.

Але закоханість, що передує любові, має свої відмінності:

  1. Її симптоми короткострокові, вони мають потужне емоційне забарвлення. У цього почуття немає стабільності, людину не залишає стан інтриги. Кохання, навпаки, — довге та сильне почуття. Вчинки розмірені та обдумані.
  2. У закоханості є свої негативні сторони, що полягають у закоханості чоловіка. У цьому стані він стає сліпим. Втрачається можливість об’єктивно оцінити супутницю. Видно лише позитивні якості: розум, краса, активність, темперамент і почуття гумору. Кохання притаманний здоровий глузд. Вона дозволяє побачити недоліки об’єкта бажання. І це ще не причина прояву негативу, навпаки, хочеться виправити усі проблеми чи просто прийняти їх як даність.
  3. Закоханість не завжди переростає у кохання. Причини: тривала розлука, відмінність у інтересах та захопленнях, хвороба. У таких випадках ознаки закоханості проходять в одну мить.
  4. Кохання формується повільно. Потрібно добре впізнати чоловіка у всіх його проявах. Іноді людина одягає на себе маску, тому складно визначити, хто під нею ховається. Для закоханості цього не потрібне. Досить просто погляду, і все стає ясно.
  5. Любов згасає повільно, а закоханість випаровується в мить. Щоб звільнитися від серйозних стосунків, в основі яких було кохання, знадобиться багато часу. Деякі психологи стверджують, що цей проміжок дорівнює часу, протягом якого тривало роман, тоді як виникає закоханість швидко, так і зникає. Навіть не лишається сліду.
  6. Випробовувати почуття любові можна тільки до однієї жінки, а бути закоханим – у кількох одночасно. Хлопець може сумніватися, яка з дівчат йому більш симпатична: одна має шикарну зовнішність, з іншого завжди весело та цікаво. Любов передбачає існування лише однієї панночки, без якої неможливо уявити своє майбутнє.
  7. Кохання творить, закоханість руйнує. Коли любиш, почуваєшся повним сил та енергії. Хочеться творити та досягати нових цілей. Кохання як двигун успіху допомагає не здаватися і завжди йти вперед до своєї мрії. Під час закоханості знижується працездатність. Людина стає нервовою і дратівливою. Він будує повітряні замки, які швидко розбиваються щодо реалії буття.
  8. Любов не боїться розлуки, а закоханості це вирок. Кохання можна порівняти з вогнем. Вітер задує слабке полум’я, а сильне роздмухує ще сильніше. У розлуці люблячі серця усвідомлюють, наскільки вони дорогі, а для закоханості це непереборне випробування.

Почуття закоханості не чуже чоловікам та жінкам. Якщо останні готові про нього кричати на весь світ, тоді перші приховують його від усіх, тому дівчатам доводиться несолодко. Потрібно добре постаратися, щоб зрозуміти, як визначити закоханість і що з нею робити. Почуття може пройти через кілька місяців або перерости у справжнє кохання довжиною в ціле життя.

Панічні атаки: швидка допомога можлива

Панічна атака (ПА) — це раптовий епізод сильного страху, який спричиняє серйозні фізичні реакції, коли насправді немає реальної небезпеки чи видимої причини. Панічні атаки можуть спричиняти сильний жах. Коли виникають напади паніки, людина може подумати, що втрачає контроль, у неї розвивається серцевий напад або що навіть вона помирає.

Зміст

Багато людей мають лише одну-дві панічні атаки протягом життя, і проблема зазвичай зникає, коли закінчується стресова ситуація. Але якщо у хворого були повторювані, несподівані напади паніки і він проводить тривалий час у постійному страху перед наступним нападом, у нього може бути захворювання, яке називається «панічний розлад».

Попри те, що панічні атаки самі по собі не становлять загрози для життя, вони можуть зумовлювати сильний страх і суттєво впливати на якість життя людини. На щастя, лікування ПА може бути дуже ефективним.

Панічні атаки супроводжуються раптовим відчуттям жаху, яке вражає без попередження. Ці епізоди можуть виникати в будь-який час, навіть під час сну. Люди, які переживають панічний напад, можуть думати, що вони помирають або божеволіють. Страх і жах, які відчуває людина під час нападу паніки, не відповідають реальній ситуації і можуть бути зовсім не пов’язані з тим, що відбувається навколо.

Скільки триває панічна атака, вчені визначили вже досить давно. Зазвичай панічні атаки є минущими, одна така атака триває менше 10 хвилин, хоча деякі симптоми можуть зберігатися довше. Ізольована панічна атака, незважаючи на те, що вона надзвичайно неприємна, не є рідкістю та не загрожує життю.

Важливо розуміти різницю: панічні атаки і панічний розлад – це не одне і те ж. Панічний розлад – це стан психічного здоров’я, а панічні атаки – це симптом. Багато людей відчувають принаймні один напад паніки в якийсь момент життя, проте люди з панічним розладом відчувають часті повторні напади. Панічний розлад може розвинутися, коли людина, яка пережила кілька панічних атак, починає боятися ще однієї, наступної. Цей страх може змусити її віддалитися від друзів і родини та утримуватися від виходу на вулицю чи відвідування місць, де може виникнути напад паніки.

Панічні атаки можуть бути раптовими та непереборними. Знання того, що робити, коли вони виникають, може зменшити їхню тяжкість або допомогти зупинити їх. Панічні атаки є відносно поширеним явищем: в одній нещодавній науковій статті стверджується, що приблизно 13% людей відчувають панічні атаки протягом свого життя. Людина не завжди може передбачити, коли виникне напад паніки, але наявність плану, що саме треба робити, коли виникне панічна атака, може допомогти їй відчути більший контроль над ситуацією, менше боятися майбутніх можливих ПА і легше впоратися з нападами паніки.

Коли варто звернутися до лікаря

Що робити при панічних атаках, найкраще знають лікарі. Якщо у людини є симптоми панічної атаки, їй треба якомога швидше звернутися по медичну допомогу. Панічні атаки, попри сильний дискомфорт, який вони спричиняють, не є небезпечними. Проте самостійно впоратися з панічними атаками дуже важко, до того ж, без лікування вони можуть посилюватися.

Окрім цього, симптоми панічної атаки також можуть нагадувати симптоми інших серйозних проблем зі здоров’ям, таких як серцевий напад. Тому важливо пройти обстеження у лікаря, який надає первинну медичну допомогу, особливо у тому випадку, коли людина не впевнена, що саме є причиною її симптомів.

Чому ПА треба лікувати

Без лікування панічні атаки можуть завдати шкоди багатьом аспектам життя людини. Вони здатні, наприклад, призвести до таких проблем:

  • надмірне вживання алкоголю, тютюну чи інших речовин;
  • фобії, наприклад, агорафобія;
  • проблеми в школі чи на роботі;
  • соціальна відстороненість;
  • інші проблеми зі здоров’ям, які потребуватимуть частої медичної допомоги;
  • фінансові труднощі;
  • суїцидальні думки або поведінка.

ПА можуть перейти у панічний розлад, який є досить тяжким порушенням психіки, тому краще дізнатися у фахівця, що робити при панічній атаці.

Практичні поради щодо того, як зупинити панічну атаку

Панічні атаки можуть спричиняти різні фізичні симптоми, а також емоційні прояви.

Фізичні симптоми можуть включати наступні явища:

  • сильна пітливість;
  • прискорене дихання;
  • прискорене серцебиття.

Емоційні симптоми можуть проявлятися:

  • відчуттям страху і тривоги;
  • інтенсивним повторюваним занепокоєнням.

Що не можна робити при панічних атаках – так це вживати алкоголь «задля розслаблення» або самостійно приймати якісь ліки з арсеналу психіатрів, тобто самолікування ПА є неприпустимим.

На щастя, існують випробувані методи, які люди можуть використовувати, щоб допомогти відновити контроль і зупинити панічну атаку як у себе, так і в інших.

1. Треба пам’ятати, що це обов’язково минеться

Під час панічної атаки може допомогти нагадування самому собі, що ці відчуття пройдуть і не завдадуть фізичної шкоди, як би страшно не було в момент ПА.

Людині, яка переживає ПА, слід усвідомити, що це всього лише короткий період концентрованої тривоги, і що він скоро закінчиться.

Панічні атаки зазвичай досягають найінтенсивнішої точки протягом 10 хвилин після початку, а потім симптоми починають слабшати.

2. Глибокий вдих – «секретний» прийом проти ПА

Як дихати при панічних атаках? Глибоке дихання може допомогти взяти панічний напад під контроль.

Напади паніки можуть зумовити прискорення дихання, а стиснення в грудях може зробити дихання поверхневим. Такий тип дихання при панічній атаці може посилити відчуття тривоги та напруження. Натомість треба намагатися дихати повільно і глибоко, концентруючись на кожному вдиху. Слід глибоко вдихнути животом, повільно і рівномірно наповнюючи легені, рахуючи до 4 як на вдиху, так і на видиху.

Корисно також спробувати використовувати дихання 4-7-8, або «розслаблююче дихання». При цьому прийомі людина вдихає протягом 4 секунд, затримує дихання на 7 секунд, потім повільно видихає протягом 8 секунд.

Варто зазначити, що у деяких людей глибоке дихання може посилити панічні атаки. У цих випадках людина може спробувати зосередитися на тому, що їй подобається, думати про приємні речі та явища.

3. Як аромат лаванди сприяє поверненню до реальності

Заспокійливий аромат може допомогти зменшити тривогу, впливаючи на відчуття, допомагаючи людині залишатися «на землі» та даючи їй можливість зосередитися. Лаванда – поширений традиційний засіб, відомий тим, що зумовлює відчуття спокійного розслаблення. Багато досліджень підтверджують, що лаванда може допомогти зменшити тривогу, тобто її аромат у багатьох людей забезпечує швидке купірування панічних атак.

Треба потримати флакончик з лавандовою олією під носом і обережно вдихнути аромат, або трохи просякнути олією носовичок, щоб відчути запах. Ця олія широко доступна в парфумерних крамницях, у тому числі в Інтернет-магазинах. Водночас купувати лавандову олію треба лише в перевірених продавців.

Якщо людині не подобається запах лаванди, вона може спробувати замінити її іншою ефірною олією (наприклад, бергамотовою олією, олією з ароматом апельсина, ромашки або лимона).

4. Усамітнення в тихому затишному місці

Вплив подразників на органи зору і слуху, або, інакше кажучи, зорові та слухові образи, часто можуть посилити напад паніки. Коли починається ПА, допоможе вправа «Безпечне місце». Необхідно вийти з кімнати, де зібралося багато інших людей, або перейти до сусіднього приміщення. Сидячи в тихому місці, людина створює певний психічний простір (свій власний простір), і це полегшує зосередження на диханні та інших стратегіях подолання.

5. Концентрація на довільному об’єкті

Коли людину переповнюють тривожні думки, почуття чи спогади, зосередження на чомусь фізичному в її оточенні може допомогти їй повернутися до реальності, відчути себе знову «на землі».

Зосередження на одному стимулі може зменшити вплив інших стимулів. Коли людина уважно дивиться на якийсь предмет, вона мимоволі починає думати про те, як він виглядає, хто його зробив, якої він форми тощо. Цей прийом може допомогти зменшити симптоми панічної атаки.

Якщо у людини повторюються напади паніки, вона може носити з собою певний знайомий предмет, який може допомогти їй заспокоїтися. Це може бути щось на зразок гладкого камінця, черепашки, маленької іграшки або декоративної шпильки для волосся.

Такі методи повернення до реальності можуть допомогти людям, у яких регулярно виникають напади паніки, тривоги, які зазнають психічних травм.

6. Метод 5-4-3-2-1

Панічні атаки часто змушують людину відриватися від реальності. Це пояснюється тим, що інтенсивність тривоги може випереджати сигнали від інших органів чуття.

Метод 5-4-3-2-1 – це психологічний прийом для повернення відчуття реальності та контролювання уважності. Він допомагає відвернути увагу людини від джерела стресу.

Щоб скористатися цим методом, людина повинна повільно й ретельно виконати кожен із наступних кроків:

  • Подивитися на 5 окремих об’єктів. Коротко подумати про кожен з них.
  • Прослухати 4 різні звуки. Треба подумати, звідки вони прийшли, що є їхнім джерелом і що їх відрізняє.
  • Торкнутися 3 предметів. Розглянути їхню структуру, температуру та визначити призначення.
  • Визначити 2 різні запахи. Це може бути запах кави, мила чи прального порошку на одязі.
  • Назвати 1 річ, яку людина можете скуштувати. Треба уявити собі смак названої речовини у роті (кава, апельсиновий сік, виноград тощо) або спробувати скуштувати цукерку.

7. Повторення мантри – «заклинання» проти ПА

Мантра – це слово, фраза або звук, який допомагає зосередитися та надає сили. Внутрішнє повторення мантри може ефективно допомогти людині вийти з нападу паніки.

Мантра може набувати форми заспокоєння та бути простою, наприклад: «Це теж пройде». Для деяких людей це може мати більше духовне значення. Коли людина зосереджується на спокійному розміреному повторенні мантри, її фізичні реакції сповільнюються, що дозволяє регулювати дихання та розслабляти м’язи. Цей прийом також можна застосовувати, якщо панічна атака сталася вночі, щоб заспокоїтися.

8. Фізичні навантаження – універсальний лікарський засіб від душевних проблем і хвороб

Ходьба може вивести людину зі стресового середовища, а ритм ходьби може допомогти їй регулювати дихання, що також є дієвим засобом того, як допомогти людині при панічній атаці.

Рухи тіла сприяють вивільненню гормонів, які називаються ендорфінами. Окрім іншого, такі гормони також розслабляють тіло та покращують настрій. Регулярні фізичні вправи можуть допомогти поступово зменшити тривогу, що може призвести до зменшення кількості та тяжкості нападів паніки.

9. Розслаблення м’язів полегшує ПА

Ще одним симптомом панічних атак є напруження м’язів. Практика прийомів м’язової релаксації може допомогти обмежити напад. Це відбувається тому, що якщо розум відчуває, що тіло розслабляється, інші симптоми, такі як прискорене дихання, також можуть зменшитися.

Техніка, яка називається прогресивною м’язовою релаксацією, або релаксацією за Джейкобсоном, є популярним методом боротьби з тривогою та панічними атаками.

Цей метод передбачає напруження, а потім розслаблення різних м’язів по черзі. Важливим є дотримання певної послідовності дій, як-от:

  1. Утримувати напруження м’яза/групи м’язів (наприклад, черевний прес) протягом 5 секунд.
  2. Сказати самому собі «Розслабся!», відпускаючи м’яз/м’язи.
  3. Утримувати м’яз розслабленим протягом 10 секунд, перш ніж переходити до наступного м’яза.

10. Уявити собі перебування у своєму власному «безпечному місці»

Безпечне місце для людини має бути десь там, де вона почуватиметься найспокійніше. Конкретне місце для кожного буде різним. У будь-якому разі, це буде якесь особливе власне місце, де людина мимоволі почуватиметься розслабленою, безпечною та спокійною.

Коли починається напад, може допомогти наступний прийом: треба закрити очі та уявити, що людина перебуває саме в цьому місці. Слід думати про те, як там спокійно, незалежно від того, скільки може тривати панічна атака. Люди також можуть уявляти собі, як їхні босі ноги торкаються прохолодного ґрунту, гарячого піску чи м’яких килимів.

11. Медикаментозна терапія

Залежно від тяжкості нападів паніки, лікар може призначити ліки, які застосовуються за потреби. Ці ліки зазвичай діють швидко і нерідко їх використовують як першу допомогу при панічній атаці.

Деякі з них містять бензодіазепін або бета-блокатор. Пропранолол є бета-блокатором, який уповільнює прискорене серцебиття та знижує артеріальний тиск.

Часто для лікування панічних атак лікарі призначають препарати групи бензодіазепінів. Однак, слід знати, що ці препарати можуть викликати сильну залежність, тому пацієнти повинні використовувати їх точно за призначенням лікаря. При їхньому прийомі разом з опіоїдами або алкоголем вони можуть спричиняти небезпечні для життя побічні ефекти.

Лікар може також призначити антидепресанти групи СІЗЗС (селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну), які запобігають виникненню панічних атак.

12. Поділитися проблемою з близькою людиною

Якщо панічні атаки часто трапляються в одному середовищі, наприклад, на робочому місці чи в соціальному просторі, може бути корисно розповісти про свою проблему комусь з оточуючих. Варто подумати про те, яку підтримку вони можуть запропонувати, якщо ПА повториться.

Якщо напад стався під час перебування на людях, може бути корисним звернутися по допомогу до іншої людини або людей, які зрозуміють, що робити при панічній атаці в іншої людини. Вони допоможуть знайти тихе місце, щоб перечекати напад паніки та не дати іншим скупчуватися навколо людини, яка переживає ПА. Допомога інших – це позитивний фактор того, як позбутися панічної атаки.

13. Ідентифікація тригерів

Панічні атаки у людини часто можуть бути зумовлені одними й тими ж речами, такими як закриті приміщення, перебування у натовпі або усвідомлення власного безгрошів’я.

Навчившись керувати тригерами ПА або уникати їх, можна зменшити частоту та інтенсивність панічних атак. Отже, ідентифікація тригерів – важливий приклад того, що потрібно робити при панічній атаці.

Висновки

На щастя, і панічні атаки, і панічний розлад піддаються лікуванню. Психотерапія та ліки використовуються як окремо, так і в комбінації для успішного лікування цих захворювань. Якщо необхідне медикаментозне лікування, лікар може призначити ліки проти тривоги, антидепресанти, певні протисудомні препарати, які також мають протитривожні властивості, або ліки з класу серцевих засобів, відомих як бета-блокатори, щоб допомогти запобігти або контролювати епізоди панічних атак. Завжди треба пам’ятати про ту важливу роль, яку відіграє самодопомога при панічній атаці.

Про автора

admin administrator