Що використовують організми що утворюють мікоризу

Авторadmin

Що використовують організми що утворюють мікоризу

Мікориза

У галузі біології вивчаються взаємозв’язки між живими істотами. Сьогодні ми будемо говорити про мікориза. Це тип симбіотичних відносин, що відбувається між корінням деяких рослин та деякими непатогенними для них грибами. Це означає, що обидві установи або мають певний вид вигоди від цих відносин. Цей термін походить від грецьких слів mykos та rhiza, що означають «гриб» та «корінь» відповідно.

У цій статті ми розповімо вам все, що вам потрібно знати про мікоризу та її значення.

ключові особливості

Існують різні типи взаємозв’язків живих істот, але мікориза була встановлена ​​між корінням деяких рослин з несерйозними для них грибами. Описано два типи симбіотичних взаємозв’язків між грибами та рослинними організмами: лишайники та мікоризи. Лишайники зазвичай складаються з постійної взаємодії між водоростями та грибком. Ці два організми отримують взаємну вигоду від цих відносин на основі виживання. Мікоризи відповідають асоціації між грибком та корінням судинної рослини.

Як і будь-які стосунки, що існують міжвидовими типами симбіозу, вони представляють надзвичайно тісну взаємодію, яка триває з часом. Щоб вони могли отримати обидві пільги, це повинно тривати досить довго. Мікоризи надзвичайно поширені. Багато вчених вважають це 90% видів судинних рослин в даний час описані як дикі, так і культивовані людиною, вони симбіотично пов’язані з грибом через коріння.

Яким би не був тип мікоризи, результат однаковий. Рослини отримують переваги збільшення поглинання мінеральних речовин та певного захисту від патогенних нематод або грибів. З іншого боку, гриб отримує цукри та органічні речовини, поживні та отримані з рослинної тканини. Як бачите, обидва організми отримують користь від взаємодії один з одним.

Функція мікоризи

Ми побачимо, які функції виконують мікоризи в природних екосистемах. Ми знаємо, які дуже важливі симбіотичні асоціації для двох видів, які беруть участь. Особливо важливо те, що стосується харчування. Гриби забезпечують значні переваги для рослин-господарів. І саме в тому, що ці гриби допомагають рослині засвоювати воду та мінеральні поживні речовини, необхідні для її розвитку та росту. Серед цих важливих мінералів ми знаходимо фосфор, марганець, цинк та мідь.

Крім того, поглинаюча здатність набагато вища, ніж раніше, оскільки рослина-господар отримує захист від вторгнення інших грибків, які є збудниками. Вони також отримують цей захист від нематод у ґрунті. Вони не що інше, як круглі черви. Зі свого боку, рослина-хазяїн забезпечує гриб структурною опорою та харчовим матеріалом у вигляді вітамінів та інших органічних речовин, що переробляються. Ці складні органічні речовини створюються в процесі фотосинтезу, який гриби не можуть зробити.

Коріння двох або більше сусідніх рослин можуть спілкуватися між собою через гіфи, які мають гриби, пов’язані з ними. Це змушує відносини також працювати, передаючи воду та поживні речовини від однієї рослини до іншої через грибкову магістраль.

Види мікоризи

З природних екосистем існують різні типи мікориз залежно від типів взаємовідносин, що існують. Існує безліч типів: ендомікоризи та ектомікоризи. Перші представляють 80% усіх судинних рослин. Давайте подивимось, якими є характеристики кожного з них:

Endomycorrhizae

Це той тип симбіотичних стосунків гіфи гриба проникають в клітини кореня рослини. Завдяки такому проникненню в клітини можна встановити дуже тісний контакт між обома видами для обміну поживних речовин та енергії. Грибковий компонент більшості ендомікориз – це гриб типу гломеромікота, який належить до групи суворих симбіонтних грибів. Важливо згадати, що ці взаємозв’язки не стають дуже конкретними, тому розуміється, що гриб може колонізувати кілька рослин по-різному.

Ектомікориза

Цей тип симбіонтних відносин виникає, коли гіфи гриба оточують клітину кореня, але вони не проникають крізь клітинну стінку. Цей взаємозв’язок відомий як ектомікоризальний. Гриби, які беруть участь у цьому типі відносин, належать до групи агаромікотів, хоча є також деякі гриби, які належать до аскоміцетів. Зазвичай це поширене у деяких дерев та чагарників у помірному та тропічному кліматі. Дерева, на яких виявлено найбільшу кількість ектомікориз, – це дуби, тополі, сосни, верби, евкаліпт та ін.

Серед видів, де досягається такий тип асоціацій, ми бачимо, що рослина має значно більшу стійкість до ворожих кліматичних умов, таких як посуха або низькі температури, які можуть спричинити замерзання. Вони характеризуються тим, що гіфи грибів вони утворюють своєрідну сильно розгалужену мережу, відому як мережа Хартіг. Часто ця мережа утворюється в клітинах епідермісу і радикальній корі. Зрештою, він може оточити більшість клітин обох тканин.

Значення

Давайте подивимось, яке значення мають мікоризи в природній екосистемі. Вони представляють один з найважливіших мутуалістичних симбіотичних відносин. Важливість цих відносин полягає в тому, що рослина-господар приймає рослини вони можуть колонізувати середовище, яке є відносно безплідним. Це змушує їх збільшувати ареал поширення та чисельність в екосистемах.

Крім того, відомо, що колонізація наземного середовища рослинами відбулася завдяки їх взаємозв’язку з певними видами грибів. Все це можна дізнатись завдяки вивченню копалин рослин, які виявляють часті мікоризові асоціації між предками рослин та грибами, які ми знаємо сьогодні.

Я сподіваюся, що завдяки цій інформації ви зможете дізнатись більше про мікоризу та її значення.

Будьте першим, щоб коментувати

Коли застосовувати мікоризу та триходермію?

Якщо ви трохи знаєте про сільськогосподарський світ, то напевно колись чули про мікоризу та триходерми, але чи знаєте ви, що це таке? Навіть якщо це виглядає як брехня, Це два гриби, які високо цінуються фермерами. Вони приносять багато користі культурам. Звичайно, ви повинні знати, як і коли їх використовувати.

Можливо, вам трохи цікаво дізнатися трохи більше про мікоризу і триходерми. У цьому випадку рекомендую продовжити читання. Ми пояснимо, що це таке, які переваги, як і коли їх використовувати. Ця інформація також може бути дуже корисною для маленьких садівників.

Що таке мікориза і для чого вона потрібна?

Перш ніж пояснити, коли використовувати мікоризу і триходерму, давайте спочатку уточнимо, що це таке, починаючи з мікоризи. В основному йдеться про симбіотична асоціація між грибами міцелій і корінь овоча. Таким чином, обидва будуть рости в симбіозі, забезпечуючи певні переваги один одному.

Але як грибок може принести користь рослині? Ну, це відповідає за поглинання як води, так і поживних речовин, що містяться в землі. крім того, захищає коріння від деяких захворювань. Що стосується рослини, то вона забезпечує грибний гриб необхідними амінокислотами, цукром та іншими речовинами, завдяки процесу фотосинтез. Пізніше ми обговоримо, які додаткові способи обох способів життя вигідні один одному.

Якщо це все ще здається вам дивним, я збираюся дати вам факт, який підтверджує хороші відносини між овочами та грибами: Сьогодні, принаймні 90% всієї наземної рослинності мають мікоризу. Іншими словами: майже всі наземні рослини перебувають у симбіозі з грибами.

Види

Коли ми говоримо про мікоризу, Ми можемо розрізнити два типи залежно від зв’язку, який вони встановлюють гіфи, які є мікроскопічними нитками гриба, з клітинами, що належать до коренів рослини. Вони наступні:

  1. ендомікориза: У цьому випадку грибок поселяється на корені овоча. Спочатку він робить це міжклітинно, а потім в кінцевому підсумку проникає всередину клітин коренів.
  2. ектомікориза: На відміну від ендомікоризи, гіфи ектомікоризи не проникають всередину коренів рослини, а натомість вторгаються в кореневу систему ззовні і створюють тип мантії навколо менш товстих коренів.

Як і коли використовувати мікоризу?

Частково відповідаючи на питання, коли використовувати мікоризу і триходермію, давайте спочатку поговоримо про мікоризу. Найдоцільніше використовувати їх якомога швидше в циклі рослини, незабаром після пересадки, щоб гриби належним чином прижилися. Ми повинні дати міцелію утвердитися в коренях між двома та чотирма тижнями, перш ніж застосовувати інші продукти, такі як триходермія.

На відміну від останнього, мікоризу не застосовують при зрошенні, а навпаки в розплідниках і пересадках вручну або автоматично. Звичайно, потрібно враховувати, що рівень органіки розглянутого грунту багато в чому визначає установку грибниці, чим більше її, тим краще. Давайте подивимося на суми:

  • садові культури (гідропоніки, теплиці або на відкритому повітрі): 3 кг/га з сьомого дня після пересадки.
  • Полуниця та інші ягоди: 3 кг/га з двадцятого дня після пересадки.
  • деревні культури (виноградна лоза, оливковий гай, субтропічні та тропічні дерева, кісточкові та кісточкові дерева, цитрусові тощо) молодь: 2 кг/га.
  • Деревні культури у виробництві: 3 кг/га.

Для деревних культур важливо вносити мікоризу на початку бутонізації, якщо це листяні культури, або в кінці зими, якщо це багаторічні культури.

Переваги в вирощуванні

Як ми вже згадували раніше, і гриб, і рослина отримують користь один від одного через симбіотичні відносини. У той час як міцелій отримує необхідний їм цукор, рослини отримають збільшені запаси поживних речовин, щоб мати можливість правильно рости і розвиватися. тим не менш, Це не єдині переваги, які отримують овочі. Ми перелічимо їх нижче:

  • Краще засвоювання поживних речовин і води.
  • Більша толерантність до засолених ґрунтів і періодів посухи.
  • Підвищена стійкість до атак інших патогенних грибів, що викликають захворювання.
  • Збагачення ґрунту.
  • Кращий ріст рослин завдяки оптимальному розвитку коренів.

Що таке триходермії і для чого вони потрібні?

Тепер, коли ми знаємо дещо більше про мікоризу, настала черга триходермії. Хто вони? для чого вони? Ну, це тип анаеробних грибів, що належать до роду Trichoderma spp.. Як і міцелій, триходерми також дуже поширені на сільськогосподарських ґрунтах у всьому світі. Крім того, ми також можемо знайти ці гриби в гною та на повалених колодах. Вони дуже універсальні, універсальні і корисні для рослинного світу. Вони дають багато переваг на рівні сільського господарства, про які ми поговоримо пізніше.

Хоча це правда, що вони дуже корисні для рослин, не слід плутати триходерми з мікоризою. Єдине, що їх об’єднує, це те, що вони є частиною царства грибів. Основна відмінність, яка відрізняє обидва види, що триходермія не залежить від коренів овочів, щоб жити, але вони живляться іншими грибами, що знаходяться в ризосфері. Пам’ятайте, що мікориза виживає завдяки симбіотичному зв’язку, який вони створюють з корінням рослин.

Ми також можемо розрізнити обидва типи грибів за функціями, які вони виконують. У разі триходермії, вони відіграють більш захисну роль проти інших патогенів, таких як бактерії, нематоди тощо. З іншого боку, мікориза допомагає рослинам харчуватися.

Як і коли застосовують триходермію?

При застосуванні триходермії найкраще це робити за допомогою зрошення і поетапно. Ми можемо зробити це за допомогою шлангів, ручних зрошувальних пристроїв або локальних систем поливу. Інша форма застосування – змішування з органічними речовинами, наприклад гній або компост. Перед застосуванням триходермії, спочатку ми повинні зволожити продукт, який містить їх, водою на кілька хвилин і збовтати.

Але коли ми повинні це зробити? Ми можемо застосовувати ці гриби після пересадки або на овочі, пересаджені в контейнер. Бажано робити це з перших днів після пересадки, до того, як пройде 15. Що стосується дози, то це буде залежати від штаму та колонієутворюючих одиниць (КУО). Деякі продукти, які зазвичай використовуються, рекомендують наступне застосування в певний час.

Перед використанням триходермії важливо пам’ятати про це ґрунт повинен містити не менше 1% органічної речовини, але в ідеалі – більше 2%. В іншому випадку триходермія буде дуже важко заселяти грунт через брак їжі. Коли в ґрунті не вистачає органічної речовини, вони, як правило, сильно мінералізовані, тому майже немає грибів, якими могли б харчуватися триходерми.

Переваги в вирощуванні

Як і мікориза, триходерми також приносять багато користі рослинам, а отже, і культурам. Серед найпомітніших для аграрного сектору є його використання як біологічний засіб контролю. Слід зазначити, що цей тип грибів дуже швидко росте і розвивається, і що він генерує багато індукованих ферментів у присутності інших грибів, які є патогенними для рослин.

Оскільки триходерма також здатна рости на багатьох різних субстратах за різних умов, дуже легко масово виробляти її для сільськогосподарського використання. Цей гриб має відмінну толерантність до екстремальних умов навколишнього середовища. З цієї причини він є прекрасним засобом боротьби, оскільки живе в тих же місцях, що й гриби, що викликають захворювання рослин. крім того, trichoderma має здатність витримувати високий рівень пестицидів та інших хімічних речовин. З цієї причини це ідеальний варіант для інтенсивних сільськогосподарських моделей, які потребують відновлення ґрунту або біоремедиації.

Крім усіх цих переваг, які приносить триходерма, є ще багато інших. Далі ми перерахуємо всю користь, яку цей гриб приносить культурам:

  • Стимулює ріст овочів.
  • Захищає насіння від інших патогенних грибів.
  • Він забезпечує безпосередній захист землі та землі різних культур, оскільки розмножується в ґрунті.
  • Має антибіотичні властивості.
  • Він служить агентом для біодеградації агрохімікатів.
  • Це життєздатна альтернатива економії пестицидів і хімічних добрив.
  • Його можна використовувати в субстратах, які використовуються в зеопонних і гідропонних умовах.
  • Це біологічна система без відходів, дбайлива до навколишнього середовища та нешкідлива для людей.

Усі ці переваги мікоризи та триходерми роблять їх незамінними мікроорганізмами для сільськогосподарських культур. Його вартість невилікова на рівні сільського господарства. Проте, це дуже важливо мати на увазі цих двох типів грибів недостатньо для боротьби з хворобами та їх знищення довготривалий. Найкраще, що ми можемо зробити, це вибрати різні методи, щоб зберегти наші врожаї здоровими.

Повний шлях до статті: Садівництво на » JARDINERÍA » Ботаніка » Коли застосовувати мікоризу та триходермію?

Будьте першим, щоб коментувати

Про автора

admin administrator