Що внести в грядки восени під перекопування

Авторadmin

Що внести в грядки восени під перекопування

Зміст:

Готуємо грядку восени: чи потрібно її перекопувати та яку органіку варто внести?

Автор: Володимир https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=31 Перша редакція: 09 жовтня 2023 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/?option=com_contact&view=contact&id=21 🕒 3 хвилини 👀 2990 разів 💬 0 коментарів

Сьогодні ми готуватимемо нашу грядку до наступного сезону. Рослини, що на ній вирощувалися, нічим не хворіли. Якщо ви помічали на своїх рослинах ознаки захворювання, вам знадобиться інший спосіб підготовки. Про нього ми розповімо іншим разом.

Про шкоду перекопування

Спочатку ми прибираємо з грядки всі рослинні рештки. Одне з основних правил органічного землеробства свідчить, що земля не має стояти відкритою. Через дощі вона ущільнюється, і доведеться її перекопувати, а це табу, бо від перекопування порушується структура ґрунту.

Я накрив грядку органікою, і під нею в ґрунті завелися черв’яки. Мене це дуже тішить, тому що вони розпушують ґрунт, не порушуючи його структуру, при цьому збагачують землю гумусом.

Перекопувати ґрунт допустимо тільки в тому випадку, якщо він уражений корінням багаторічних бур’янів – пирію, кульбаби, осоту або берізки. Без перекопування вилами ви їх не позбудетеся.

Внесення органіки

Перед тим, як розпочати роботу, визначтеся, яку органіку та в яких кількостях ви використовуватимете з урахуванням вимог культури, яку збираєтеся вирощувати. А якщо у вашому ґрунті бракує мікроелементів, наприклад кальцію або магнію, ви внесете їх додатково наступного сезону.

Восени можна використовувати будь-яку органіку, навіть не зовсім готовий компост і свіжий гній, тому що до весни вони встигнуть перепріти.

Дуже ущільнений ґрунт перед внесенням органіки потрібно розпушити, особливо якщо ви хочете закласти добрива на більшу глибину. Але у нас грядка висока, і ґрунт на ній добре збагачений з минулого року, тому ми просто покладемо органіку поверх ґрунту.

Насамперед ми вносимо попіл. Рекомендована норма – 300 г/м², але ми збільшуємо її до 2 кг/м². Потім ми накриваємо попіл шаром перепрілого компосту. Цих добрив буде цілком достатньо.

Однак залишати грядку просто так не можна: підуть дощі, компост ущільниться, азот з нього випарується, і ми не отримаємо навесні м’якого, розсипчастого повітряного ґрунту. Тому ми накриємо грядку шаром напівперепрілої підсушеної газонної трави товщиною 3-4 см.

Можна використовувати як мульчуючий матеріал листя капусти або овочеве бадилля, але тільки не тих культур, які вирощуватимуться на цій грядці наступного року.

Можна замульчувати грядку навіть подрібненими гілками, але майте на увазі, що на їх розкладання буде витрачатися азот, і вам доведеться вносити більше органічних добрив, або додавати мінеральні.

Коли почнеться листопад, ми покладемо поверх трави шар опалого листя зі здорових дерев.

Відповідь на коментарі

Нас завалили коментарями про те, що використання жита в якості сидерата приваблює дротяника. Це не так. Кореневі виділення жита дротяника відлякують, але якщо ваш ґрунт вже насичений личинками жуків-коваликів, вони не зникнуть. Жоден з органічних методів боротьби не дає швидких та стовідсоткових результатів.

Якщо у вашому ґрунті дротяників було 15 особин на 1 м², а після вирощування жита стало 8, то на око ви цієї різниці не визначите, проте з кожним посівом жита личинок ставатиме все менше.

Щоб завершити підготовку грядки до наступного сезону, потрібно обробити її мікробіологічними прискорювачами розкладання органіки – Байкалом або будь-яким іншим біодеструктором. І ми обов’язково це зробимо, але трохи згодом.

Бувайте всі здорові!

Перекопайте та внесіть добрива у ґрунт: як правильно підготувати грядки до зими

Восени краще вносити добрива, оскільки протягом зими вони розкладуться і наситять ґрунт

В середині осені у дачників не так багато справ, як улітку, адже вже зібрано врожай усіх фруктів та овочів, у тому числі картоплі. Тому можна обробити теплицю, посіяти рослини-сидерати, а також перекопати ґрунт та внести добрива. theLime вирішив докладніше розповісти про це.

Коли краще перекопувати грядки – восени чи навесні?

Після збирання врожаю деякі городники перекопують землю перед настанням зими, інші, навпаки, залишають цей процес до весни.

Коли копати город, навесні чи восени залежить від різних факторів: типу ґрунту, кліматичних умов. Якщо земля надто важка та глиняста, перекопувати її восени не рекомендується. Піщаний ґрунт слід копати лише у весняний період, а пухкі землі восени досить просто розпушити.

У регіонах із теплим кліматом та сухим ґрунтом надто часто копати землю не потрібно. А ось у прохолодних регіонах з підвищеною вологістю перекопувати грядки краще часто, оскільки ґрунт за відсутності перекопування ущільнюватиметься і в результаті стане непридатним для вирощування культур.

Якщо зробити це восени і внести в ґрунт поживні елементи, то він добре ними насититься, і це дасть великий урожай влітку. До того ж під шаром снігу ґрунт не ущільнюється, і навесні набагато легше провести усі підготовчі роботи перед посадкою. І найголовніша перевага осіннього перекопування городу – економія вільного часу навесні.

Терміни перекопування грядок восени

Зайнятися перекопуванням грядок рекомендується відразу після збирання врожаю – тобто до кінця жовтня. Якщо осінь тепла, цей процес можна відкласти до листопада. Але надто затягувати не варто, бо за перших заморозків земля промерзне. А ще краще вибрати час, щоб зробити це до сильних осінніх дощів.

Переваги осіннього перекопування грядок

1. Під час копання грядок вам доведеться зібрати все сміття, бур’яни, опале листя – це суттєво заощадить час навесні.

2. Якщо внести восени добрива (гній, пташиний послід та інші органічні або мінеральні підживлення), протягом зими вони розкладуться і наситять ґрунт.

3. При перекопуванні грядок восени знижується ймовірність появи великої кількості бур’янів навесні, оскільки їхнє насіння після процесу перекопування виявиться глибоко під землею.

4. Після перекопування восени земля стане більш рихлою, повітряною, просочиться вологою – і, як наслідок, навесні вона швидше прогріється.

5. При перекопуванні ґрунту всі комахи та їх личинки, що опинилися на поверхні землі, загинуть від холоду, хімічних препаратів, птахів.

Правила перекопування грядок

Глибина перекопування ґрунту залежить від того, які культури там садитимуть наступного року:

– морква, гарбуз, диня, петрушка, картопля, буряк – на 1 багнет лопати;

– редис, бобові, помідори, огірки, перець – на 1/2 багнета.

При цьому шари ґрунту рекомендується не перевертати, а перекладати між собою, щоб у землі збереглося більше корисних речовин. Коріння бур’янів не варто закопувати, а краще прибирати з грядок, щоб у наступному році його там було менше.

Цікаві новини для вас:

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Які добрива вносити восени під перекопування, що краще для ґрунту – органіка або мінерали

Щоб земля відновила свої властивості, після збору врожаю закладають нову порцію поживних речовин. Які добрива вносити восени залежить від того, що є в господарстві: гній, курячий послід, зола, сидерати або куплені мінеральні суміші. Під різні культури підживлення вносяться в різний час: ягідні чагарники раніше, плодові дерева пізніше. Мета одна – відновити те, що рослини забрали з ґрунту – азот, калій і фосфор, а також мікроелементи.

  • Органічні речовини під перекопування
  • Деревна зола
  • Кісткове борошно
  • Гній
  • Сидерати або як удобрити землю восени, якщо немає гною
  • Мінеральні добрива восени
  • Підготовка ґрунту до внесення добрив
  • Які підживлення для яких культур потрібні восени
  • Вапнування для зниження кислотності
  • Ув’язнення
  • Які краще вносити добрива під перекопування восени?
  • Потрібні речовини для рослин
  • Які добрива вносити восени?
  • Внесення органічних добрив
  • Мітка і гній
  • Компост
  • Тирси
  • Сидерати
  • Підживлення ґрунту мінеральними добривами

Органічні речовини під перекопування

Властивості органічних добрив – відновлювати кількість гумусу і покращувати біохімічний склад ґрунту – відомі давно. Ще з часів Стародавнього Єгипту, коли люди з надією чекали розливів Нілу і тільки потім приступали до обробки землі і посадки сільськогосподарських рослин. На пустельному піщаному ґрунті органіки вистачало всього лише на один сезон, оскільки дощі швидко вимивали поживні речовини і вони опускалися глибокі шари.

З чорноземами, суглинками і супесчаниками легше: корисні речовини в них затримуються довше, особливо довгограючі органічні речовини. Чим проводиться добриво землі восени і дія підживлень на рослини.

Деревна зола

Зольні добрива восени під перекопування вносяться під багаторічні рослини. В осінній період небезпечно закладати підживлення, до складу яких входить азот, оскільки це може дати поштовх рослинам до нового зростання втечі. До зими молоді гілки не встигнуть одревесніти і замерзнуть.

В результаті в рани потрапить грибкова або бактеріальна інфекція, після чого доведеться лікувати рослину – дерево або чагарник. До складу золи входить калій, фосфор і мікроелементи, які необхідні рослинності для імунітету. Азоту в золі немає – він весь відлетучується при спалюванні рослинних залишків і деревини.

Розчин золи робиться за 6 – 7 днів до передбачуваного внесення, щоб поживні речовини перейшли у воду. У такому вигляді вони краще засвоюються корінням. На відро води потрібно взяти 300 г золи.

Як правильно вносити добрива для фруктових дерев:

  • Навколо чагарнику або дерева вирити траншею глибиною 15 – 20 см.
  • Добре пролити землю – до 200 л на кожне доросле дерево.
  • Залити в поглиблення зольний розчин рівномірно.
  • Засипати траншею грунтом.

Зазвичай підживлення фруктових дерев проводяться після обрізки, як і чагарники малини, крижовника, смородини. Якщо використовувати золу, осіннє вапнування ґрунту не потрібно. Зола має лужну реакцію за рахунок кальцію, що знаходиться в ній, тому одночасне застосування вапна та золи може призвести до сильного ощелачування ґрунту. Це загрожує рослинам поганим засвоєнням фосфору, заліза.

Кісткове борошно

Довгограюче органічне добриво з тварин залишків довго розкладається в ґрунті.

Прийнято використовувати кісткове борошно один раз на 3 роки. Цього достатньо, щоб рослини були забезпечені фосфором і кальцієм. Разом з кістковим борошном закладають калійні добрива, оскільки ці речовини добре взаємодіють.

А внесення азотистих добрив восени буде зайвою тратою грошей, тому що азот швидко розкладається і погано утримується в ґрунті. На порожню грядку вносити його марно, а під багаторічники – небезпечно. Це добриво залишають на весну, коли почнеться активне зростання зелені і втечі.

Для зачіпки в ґрунт застосовують суху речовину або витяжку. Кількість розраховують виходячи з виду: парена, концентрована або звичайна. Найбільший відсоток фосфору 35% в знежиреному концентрованому кістковому борошні. Добрива, що містять фосфор, є найкориснішими, ніж удобрюють землю восени. Коли вносити осінні добрива вже говорилося: після збору врожаю, щоб не залишати всю роботу на серпень і вересень.

Гній

Дороге задоволення, чим удобрюють землю в зиму. Але якщо в господарстві є велика рогата худоба або птиці, то підживлення рослин восени рідким настоєм піде на користь майбутньому врожаю.

Навезення містить азот і калій, мікроелементи. Негативні сторони також є:

  • наявність насіння сорних рослин, які проростуть навесні;
  • в гнозі мешкають паразити і можуть заразити ґрунт личинками.

З гною краще робити компост. Після перепрівання всі негативні моменти зникають. Процес дозрівання компоста тривалий – від 9 до 12 місяців, але це цінна поживна речовина.

Сидерати або як удобрити землю восени, якщо немає гною

Сидерати в господарстві обходяться набагато дешевше, а за вмістом поживних речовин не поступаються гноєм. Якщо стоїть питання, які добрива вносити восени під перекопування для картоплі, то можна просто посіяти гірчицю білу на грядці в серпні, дочекатися, поки вона виросте на 15 – 20 см і скосити її. Практикують метод, при якому сидерати не зрізають, а залишають на ділянці під сніг. За зиму зелень полягає і навесні її можна перекопати вже при посадці картоплі.

Є ще метод, як удобрити землю без гною: зелень сидератів зрізати і віднести на іншу грядку. У ґрунті залишаться коріння, яке розкладеться за зиму. При цьому залишать у землі канальці, якими надходитиме вода і повітря. Розпушувати або копати ґрунт не обов’язково.

Чим удобрити землю восени на дачній ділянці:

Важливо простежити, щоб сидерати не встигли зацвісти. Після цвітіння у них різко падає вміст поживних речовин, тому необхідно заробити їх в грунт до початку ветіння.

Мінеральні добрива восени

Використовувати тільки лише мінерали не бажано, оскільки кількість гумусу зменшується з кожним сезоном. В результаті ґрунт втрачає рихлість, тріскається. Овочі з часом втратять смак. Не дарма на заході ціни на овочеву біо продукцію набагато вищі, ніж на овочі, вирощені із застосуванням суто мінеральних сумішей.

Мінеральні речовини діляться на швидкорозчинні і довгограючі. Наприклад, фосфоритне борошно, чим удобрюють грядки восени або навесні, 3 – 4 роки розчиняється в ґрунті. Для виробництва суперфосфатів, більш швидких фосфорних добрив, фосфорити додатково збагачують.

Калій застосовують сірчанокислий або хлористий. Тут потрібно дивитися уважно на осінні добрива – що чим удобрювати восени, для яких культур призначений калій – не всі рослини добре відгукуються на хлорні мінеральні добавки, хоча хлор у складі золи сприймають добре. Калійні підживлення для осіннього добрива в саду і городі застосовують разом з фосфорними мінеральними речовинами – суперфосфатом або фосфоритами.

Відео: Які добрива вносити в ґрунт восени

Що стосується азоту, то його краще залишити на весну. Хоча промисловість випускає азот, який активізується тільки навесні, але коштує він дорожче. Немає сенсу витрачатися більше, якщо можна купити дешеву сечовину і обробити ґрунт до посівів.

Які добрива вносити восени:

Уважно читати інструкцію до осінніх добрив, оскільки кількість суміші у вересні може відрізнятися від кількості, необхідної навесні.

Підготовка ґрунту до внесення добрив

Перед тим як удобрити землю восени, потрібно виконати три умови:

  • Зняти повністю врожай, щоб мінеральні речовини не накопичувалися в плодах.
  • Вилучити ботву з кореневищем і бур’яни з ділянки. Їх краще спалити і використовувати для приготування зольного розчину.
  • Добре полити ґрунт. Особливо це стосується ягідних кущів, у яких коренева система розташована в поверхневому шарі і додатковий полив під зиму їм не зашкодить.

Осінні добрива довше розчиняються, тому що погода восени може стояти суха, а без води рослини не отримають поживні речовини. Тому ґрунт проливають на глибину коріння.

У малини – це 50 – 60 см, у плодових дерев до 2 метрів. Води піде багато, зате врожай на наступний рік забезпечений.

Бур “яни видаляють для того, щоб вони не забирали корисні речовини з ґрунту. Під зиму їх можна скосити. Коріння залишити для перегнивання, а зелень використовувати для мульчування ягідних чагарників. Це затримає вологу в ґрунті і запобіжить ґрунт від ерозії.

Які підживлення для яких культур потрібні восени

Найпопулярніші культури на дачі – це картопля, томати, огірки. Як удобрити землю, щоб заповнити брак поживних речовин для майбутнього врожаю? Потрібно враховувати потреби кожної культури.

Наприклад картопля і томати люблять комплексне добриво, що містить велику кількість азоту. Але оскільки азот у мінеральній формі недовго протримається в ґрунті, то для цих рослин кращими будуть сидерати. Рослинні залишки довше розкладаються і до початку вегетативного сезону повністю перейдуть у форму, зручну для засвоєння корінням.

Підготовка землі до зими за допомогою сидератів проводиться кількома методами:

Другий варіант простіше за витратами праці і користь для ґрунту. Хоча деякі садівники знають, що велике значення для якості ґрунту мають мікроорганізми, що мешкають у різних шарах. Переміщення їх зі свого місця загрожує загибеллю.

При перекопуванні відбувається обмін шарами і мікроорганізмами, які не виживають в нових умовах. Через це менш ефективно переробляють органіку. Для заповнення кількості ґрунтових бактерій використовують ЕМ препарати, чим прискорюють розкладання рослинних залишків. Якщо полити мульчу під ягідними кущами таким розчином, до весни вся органіка повністю розчиниться і піде в грунт.

Огірки і томати люблять калій, тому калійні добрива під перекопування восени вносяться обов’язково. Якщо не заповнити кількість калію, урожай на цій грядці буде невеликим.

Для всіх рослин потрібен фосфор, особливо для картоплі. Фосфорні підживлення створюють сприятливі умови для зростання кореневої системи. Корінь відповідає за засвоєння всіх інших речовин – азоту і калію. При переборі з азотними добривами, але при нестачі фосфору рослина буде слабкою і не зможе нарощувати зелену масу. Це позначиться на цвітінні і плодоношенні – воно буде мізерним. При нестачі поживних речовин овочеві культури скидають квітоноси.

Вапнування для зниження кислотності

Які добрива вносять восени, залежить ще від кислотності ґрунту. Перевірити ґрунт на кислотність можна столовим оцтом:

  • Взяти жменю землі.
  • Налити трохи оцту і подивитися, шипить ґрунт чи ні. Якщо шипити і бульбашкується, тоді кількість клацань у нормі. Якщо ні, потрібне додаткове вапнування.

Для зниження кислотності використовують доломітове борошно, крейду або вапно.

Якщо даними речовинами удобрювати ґрунт восени, то мінеральні підживлення краще перенести на весну. У лужному середовищі добрива гірше розчиняються. Більш того, фосфор переходить в нерозчинну форму і не засвоюється рослинами. Суперфосфат має лужну реакцію і для його розчинення необхідне слабокисле середовище. У лужній суперфосфат не працює.

Не застосовують вапнення разом із золою, оскільки зола сама містить кальцій, що забезпечує нормальний рівень кислотності для засвоєння поживних речовин.

Ув’язнення

Осінні підживлення рослин забезпечують багатий урожай на наступний рік.

Якщо закласти органіку або мінерали з осені, можна підтримувати однакову кількість овочів, фруктів і ягід. Це важливо, якщо продукція вирощується на продаж.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Здравия, дорогие читатели. Я – творець проекту «Удобрения.NET». Радий бачити кожного з вас на його сторінках. Сподіваюся, інформація зі статті була корисною. Завжди відкритий для спілкування – зауваження, пропозиції, що ще хочете бачити на сайті, і навіть критику, можна написати мені ВКонтакте, Instagram або Facebook (круглі іконки нижче). Всім миру і щастя!

Вам також буде цікаво почитати:

Які краще вносити добрива під перекопування восени?

Перед наближенням зими рослини потребують особливого догляду. Щоб після неї дерева, квіти і чагарники дали хороший урожай, необхідно заздалегідь підготуватися до морозів. Для цього потрібно восени внести в ґрунт добрива. Адже таким чином вдасться підвищити її родючість на ділянці.

Потрібні речовини для рослин

Відмінний урожай на наступний рік можна отримати, якщо ґрунт буде містити достатньо фосфору, азоту, кальцію і калію. Наприклад, азот потрібен рослинам, як правило, для активного утворення листя і втечі. Ось чому цю речовину прийнято вносити навесні. Фосфор прискорює появу зав’язків і квіток. Кальцій відповідає за кислотність, а калій – покращує стійкість рослин до хвороб і забезпечує їх швидкий зріст.

Крім цього, садові дерева і чагарники потребують таких мікроелементів, як:

Правда, їх потрібна мала кількість, до того ж вони є в золі, гній і входять до складу багатьох мінеральних добрив. Невелику кількість мікроелементів можна повернути в ґрунт із золою, отриманою від спалювання ботви і бур’янів.

Які добрива вносити восени?

Дачники починають готувати ґрунт до холодів влітку. Точніше кажучи, ягоди в червні, а дерева ― в липні. Наприклад, після збору полуниці можна відразу приступати до підживлення ґрунту. Те саме відбувається зі смородиною та крижовником. Садівники удобрюють землю до початку жовтня. Підгодовувати її пізніше не рекомендується, оскільки рослини припиняють вегетацію і переходять у стан спокою. Через це вони не встигають насититися поживними речовинами, тому підживлення буде малоефективним.

Внесення органічних добрив

Мітка і гній

Такий тип добрив використовується для поліпшення родючості ґрунту на городі. Добриваючи подібними речовинами необхідно знати норми, щоб ефект вийшов помітним. Курячий поміт і гній вносити у свіжому вигляді під чагарник або дерево не можна, оскільки ці добрива можуть спалити кореневу систему. Їх лише можна застосовувати в чистому вигляді під перекопування. Причому робити це слід раз на кілька років.

Отримують подібне добриво від спалювання бур’янів і трави. Воно має в складі багато найцінніших мікроелементів. Внесення золи теж здійснюється під осінню перекопку, але не частіше одного разу на 3 роки. До речі, вона чудово підходить під ґрунт, де ростимуть капуста, картопля, малина і полуниця.

Таке осіннє добриво не варто застосовувати під перекопування в чистому вигляді. Бажано застосовувати його для приготування компоста. Верховий торф містить величезну кількість органічних речовин, здатних утримувати вологу, а ще відрізняється великою кислотністю. Низинний торф має більше поживних речовин, правда, ненабагато, і має слабокислу реакцію.

Компост

Більшість садівників воліють розподіляти під зиму саме готовий компост. Як правило, його перекопують замість з ґрунтом або покривають цим добривом його поверхню перед спалахом.

Такий субстрат ефективніше застосовувати наступним способом: прибравши в городі весь урожай, викопують бур’яни, після чого не скопуючи, покривають грядки шаром компоста. Але його потрібно буде ще полити будь-яким ЕМ-препаратом, розводити який слід за інструкцією. Потім переходять до розпушування землі і залишають до настання весняної пори.

При цьому підході грунт не закисає і не втрачає родючості, до того ж не потребує додаткового внесення добрив. Після обробки подібним чином він застосовується для вирощування ранніх сортів овочів. Так, при підготовці грядок для вирощування картоплі компостним опудрюванням, терміни його збору зсуваються приблизно на 14 днів.

В осінній період цей субстрат можна використовувати ще й в саду. Дозрілий компост непогано захищає прикореневу область плодових культур. Це добриво укладають по колу стовбура товстим шаром. Коли настають перші теплі дні після зими, кола пристовбурні піддаються розпушуванню, тим самим інтегруючи компост у ґрунтовний комплекс.

Тирси

Під осінню перекопку підійдуть тирси. З ними піщані ґрунти стануть краще утримувати вологу, а глинисті ― будуть більш пухкими. При внесенні такого добрива в землі накопичується гумус, тому вона набуває чорного відтінку. Хоча слід враховувати той факт, що при перегниванні тирси з неї йде азот і збільшується кислотність, тому все добре в міру. Щороку їх використовувати не можна.

Сидерати

Цей вид добрив вважається найдешевшим. Наприкінці літа починають висівати рослини-сидерати, а восени земля перекопується. Таким чином, ця зелена маса зачіпається в ґрунт. До подібних добрив відносять:

  • Люпін;
  • Клевер;
  • Злаки або овес;
  • Гірчицю та інші.

Засівати сидератами можна навіть пристовбурне коло дерев і чагарників. З роками ґрунт оскудіває, тому внесення добрив обов’язково, інакше хорошого врожаю не отримати.

Підживлення ґрунту мінеральними добривами

Ці неорганічні речовини отримують під час хімічних реакцій, які контролюються людиною, або видобувають з надр землі. Мінеральні добрива бувають калійними, азотними і фосфорними. Більш того, вони можуть містити і різні мікро- і макроелементи, потрібні для нормальної життєдіяльності дерев.

Азотовмісні підживлення потрібні для синтезування рослинами білків. Найпопулярнішими є такі типи добрив:

  • Селітри: кальцієва, натрієва та аміачна;
  • Мочевіна;
  • Сульфат амонію.

Сірчанокислий амоній при підживленні землі звільняє азот, який споживається рослинами. Аміак діє зовсім по-іншому: він практично не йде з ґрунту і зв’язується в малорухливе з’єднання. Добриво такого виду вносити слід при осінній перекопці на важких грунтах, а ось на легенях робити це краще навесні.

Рослини швидко засвоюють таке добриво, як аміачна селітра. Ґрунт їй підгодовують при весняній підготовці, а ще в літній період, але як стимулююче підживлення.

Сечовина ― найбільш концентроване добриво. Продається воно в гранулах або у вигляді порошку. Обробляти сечовиною можна будь-який тип ґрунту.

А ось фосфорні добрива вносять, щоб добре розвивалася коренева система рослини. Вони чудово утримуються землею і є малорозчинними. Ці якості дозволяють використовувати їх восени і навіть навесні перед посадкою.

Великим попитом користуються такі фосфорні добрива, як томасшлак, суперфосфат, фосфоритне борошно. Причому дачники рекомендують удобрювати землю восени суперфосфатом.

На виклопотані чорноземи і різні підвиди дерново-підзолотистих ґрунтів краще вносити восени фосфоритне борошно. Це природне добриво видобувають з осадових гірських порід фосфоритів.

Томасшлак можна отримати під час плавлення чавуну. Причому він служить основним добривом при осінньому підживленні землі.

Калійні добрива осінні сприяють вуглеводному і білковому синтезу рослин. Більш того, вони підвищують їх устій

Про автора

admin administrator