Що втомлюється коли косиш

Авторadmin

Що втомлюється коли косиш

Постійна втома: причини та способи усунення проблеми

Багато жінок (особливо у віці) ставляться до хронічної втоми без остраху. Мовляв, це нормальне, явище, яке часто зустрічається. Іноді так і є: наприклад, якщо людина займається фізичною працею. Але іноді причиною постійної втоми й дратівливості є збої в організмі. Це означає, що, звернувшись до фахівця, ви можете позбутися цього неприємного симптому.

Причин може бути багато. Серед них, наприклад, – нестача вітамінів, депресія, міофасціальний синдром, збої в роботі щитоподібної залози. Розглянемо детально причини постійної втоми.

Чому з’являється постійна втома, сонливість, дратівливість

Дефіцит вітаміну В12. Він допомагає організму доставляти кисень до тканин і внутрішніх органів. Нестача даного вітаміну «конвертується» в дефіцит кисню, що і стає причиною в’ялого стану, дратівливості. У деяких випадках симптоматика доповнюється проблемами з концентрацією уваги, пам’яттю, сном. Діагностувати дефіцит вітаміну В12 можна за допомогою аналізу крові. Якщо факт нестачі підтверджується, лікарі зазвичай призначають дієту. Медикаментозне лікування у вигляді внутрішньом’язового введення препаратів, вживання пігулок не дає результату, адже вітаміни погано засвоюються в такому вигляді.

Розлади ендокринної системи. Якщо щитоподібна залоза не виробляє достатньої кількості гормонів, може з’явитися не тільки постійна втома, а й проблеми з апетитом, набряки, різкі зміни тиску й температури. Людина може швидко схуднути або навпаки – набрати вагу.

Брак вітаміну D. Він діагностується у багатьох людей в нашій країні, які проводять мало часу на вулиці. Даний вітамін виробляється самим організмом. Щоб налагодити вироблення вітаміну D, нормалізуйте сон, доведіть до норми навантаження (як інтелектуальні, так і фізичні), проводьте на вулиці не менш як годину на день. Приймайте вітамінні комплекси в профілактичних дозах.

Депресія. Низка сварок, проблем на роботі та інших неприємностей може загнати людину в пригнічений стан. Вона може навіть не усвідомлювати всієї ситуації. Симптоми депресії – ослаблення організму, сонливість, дратівливість. Зникає мотиваційна складова – людина просто нічого не хоче робити. Вийти з такого стану можна самостійно, розібравшись в проблемах. Якщо це не допоможе, можна звернутися до психолога та вдатися до медикаментозного лікування. Після виходу з депресивного стану можливості організму відновлюються.

Сильний стрес. Серйозні негативні переживання – потужний удар по імунній системі та кожній клітині організму. У багатьох людей після стресу болять м’язи, з’являється сонливість, апатія або дратівливість. Так відбувається ще й тому, що стрес «б’є» по внутрішніх органах, і організм витрачає багато енергії на нормалізацію їх роботи.

Вплив медикаментів. Деякі препарати негативно позначаються на когнітивних здібностях, моториці, загальному самопочутті. Постійна сонливість і втома можуть стати наслідком прийому одного з таких препаратів. Уважно прочитайте інструкцію. Виробники не завжди вказують такий побічний ефект в інструкції, тому не зайвим буде проконсультуватися з лікарем, який призначив препарат.

Знижений рівень гемоглобіну. В даному випадку ускладнюється доставка кисню до клітин і тканин. Причиною зниження рівня гемоглобіну може стати захворювання шлунково-кишкового тракту, проблеми з метаболізмом. Звідси – постійна розбитість і втома. Завдання: виявити проблему за допомогою аналізу й підняти рівень гемоглобіну. Після цього стан нормалізується.

Інфекційні захворювання. Постійна сонливість і втома можуть бути ознакою боротьби з хворобою. Слід дослухатися до організму й визначити інші, супутні симптоми. Якщо здогадок немає, відвідайте лікаря, який призначить аналізи.

Зміна клімату. Якщо ви провели відпустку в теплих країнах, а через кілька тижнів, повернувшись додому, помітили постійну втому, знайте – причина криється в зміні кліматичних поясів. Організм адаптується до умов тієї чи іншої країни, й дві такі перебудови за короткий час для багатьох людей – це занадто. Через деякий час постійна втома й апатія проходять.

Міофасціальний синдром. Це патологія опорно-рухового апарату, при якій у м’язах утворюються болісні ущільнення. Їх прийнято називати тригерними точками. Часто саме це захворювання є відповіддю на питання, чому болять м’язи без фізичних навантажень.

Даний синдром може створити значний дискомфорт, тому розглянемо його окремо. Відзначимо, що лікуванням міофасціального синдрому займаються лікарі Медичного центру Берсенєва.

Причини виникнення міофасціального синдрому

  • Вроджені аномалії. Постійна втома й біль в м’язах спостерігаються у людей, у яких одна нога довша за іншу більш ніж на 1 см. Ідеально однакових ніг практично не існує: довжина кінцівок є різною у 92% людей. Саме 1 сантиметр вважається межею, яка розділяє норму та аномалію. Втому викликає також плоскостопість, подовжена друга плюснева кістка при укороченій першій. Ці патології призводять до постійного напруження м’язів, яке, в свою чергу, виливається у відчуття втоми.
  • Остеохондроз. Також призводить до перенапруження. Найчастіше відбувається спазм поперекових і віддалених м’язів.
  • Переохолодження. Це може бути як переохолодження всього тіла, так і конкретної зони (наприклад, після сидіння на протязі). Особливо вразливими є «втомлені» м’язи.
  • Тривале знаходження в одній положенні. Наприклад, м’язові болі по всьому тілу можуть з’явитися після довгого непорушного сну.
  • Передавлювання м’язів: наприклад, після тривалого носіння корсета, бюстгальтера, занадто тісних штанів.
  • Перенапруження незміцнілих м’язів. Якщо ви зазвичай працюєте за комп’ютером, а потім вирушаєте на важкі «городні» роботи, будьте готові до болю. Неадаптовані м’язи перенапружуються, в результаті чого виникає міофасціальний синдром.
  • Травма. До розвитку синдрому може, наприклад, призвести удар або падіння. Механічний вплив активізує тригерні точки, які тривалий час можуть давати про себе знати.
  • Стрес. Часті стресові ситуації або одне серйозне переживання може призвести до спазму в м’язах. Не завжди він проходить після усунення провокуючого фактора. Якщо подібні ситуації виникають регулярно, розвивається міофасціальний синдром. Стрес, болі в м’язах – явища, які йдуть пліч-о-пліч.
  • Захворювання внутрішніх органів. Якщо є патологія будь-якого органу, м’язи навколо нього входять в захисний режим. У разі тривалої хвороби ці м’язи перенапружуються, в результаті чого починає розвиватися синдром.
  • Післяпереломний період. Неприємні відчуття з’являються після зняття гіпсу. При цьому можуть боліти м’язи, що не мають відношення до ураженої зони. Річ у тім, що «повернення в стрій» переламаної кістки змінює алгоритм руху людини, до якого організм вже встиг звикнути.

Діагностика міофасціального синдрому

Головне завдання на етапі діагностики – відрізнити міофасціальний синдром від інших захворювань. Лікар спілкується з пацієнтом, встановлює клінічну картину, дізнається, коли з’явилася постійна втома й дратівливість, після чого проводить візуальний огляд і пальпацію м’язів.

Для виключення захворювань внутрішніх органів спеціалісти використовують електрокардіографію, рентгенографію, гастроскопію. Може бути призначений аналіз крові або інші дослідження: все залежить від того, хворобу якого органу потрібно виключити.

Якщо внутрішні органи здорові, й причина криється в м’язах, фахівець розробляє індивідуальну терапію та починається лікування.

Лікування міофасціального синдрому

Якщо причиною появи синдрому стало захворювання, лікарі усувають його, паралельно втамовуючи біль. Використовують знеболювальні препарати, у важких випадках – місцеві анестетики. Лікарі призначають міорелаксанти, протизапальні засоби. Застосовується масаж, ЛФК, рефлексотерапія.

У Медичному центрі Берсенєва використовуються метамерні методи лікування, які довели свою ефективність. В уражені зони роблять ін’єкції, які нейтралізують тригерні точки, роблячи їх безсимптомними. Також застосовують метамерний масаж, який поліпшує кровообіг і загальний стан м’язів. Схема лікування розробляється індивідуально. Якщо пацієнт дотримується всіх рекомендацій лікаря, постійна апатія та втома, болі в м’язах зникають.

Висновок

Постійна втома й сонливість у жінок – це не нормальне явище, проте чомусь багато хто з ним мириться. Не варто! Зверніться до лікаря – і живіть повноцінним життям. Спеціалісти Медичного центру Берсенєва проведуть ретельну діагностику та розроблять ефективну схему лікування.

Якщо у вас після сильного стресу болить все тіло або відчувається постійна втома, дратівливість, сонливість, приходьте до Медичного центру Берсенєва. Досвідчені лікарі-невропатологи неодмінно допоможуть у вирішенні проблеми.

Як відновити захриплий голос при ларингіті

Бувають ситуації, що ви з подивом виявляєте, що у вас сів голос. Перші ваші дії? Звичайно, чайку гарячого випити, пополоскати горло настоєм ромашки . Але нічого не змінюється. Голос хрипить, сипить, говорити не можете, рідні не розуміють, а колеги відправляють на лікарняний.

Причини

За голос відповідає голосова складка, яка розташована в серединному відділі гортані. Ось вона-то і страждає при сів голосі. Причини захриплості або взагалі втрати голосу можуть бути різними. В одних випадках людина розкричався, лаючись з чоловіком (дружиною), сусідами, колегами. В інших – під час співу взяв не ту октаву, перевищив можливості голосових складок, по-третє – захворів гостру респіраторну вірусну інфекцію, по-четверте – сильно перехвилювався, по-п’яте – патологія голосу виникла без видимих причин .

І що робить в 7-8 з 10 випадків людина (назвемо його пацієнт) з захриплим або зниклим голосом? Перше, це п’є гарячий чай і полоще горло всілякими розчинами і настоями. Деякі експериментують не тільки з лікувальними травами, але і з екзотичними речовинами, гасом, наприклад. А ще п’ють гарячий гарячий чай з лимоном, молоко і, насильства над голосовий апарат, намагаються видавити з себе гучні звуки. Ось цього всього робити ні в якому разі не можна!

Деокупація півдня країни – як українські військові відвойовують території

Заборона на пересування країною для військовозобов’язаних – всі деталі

Ракетні удари по мирних українськиих містах – липень 2022

Ядерний тероризм Росії

Як швидко і правильно лікувати застуду? Дивіться в нашому сюжеті.

Полоскання не допоможе

Вся справа в тому, що голосові складки знаходяться набагато нижче зони, охопленої полосканнями, і таким чином полоскання в кращому случає не приносять користі або малоефективні (трав’яні розчини), а в гіршому – вкрай шкідливі (спиртові розчини, гас). Гарячі напої тільки обпалюють слизову оболонку глотки і гортані і погіршують стан пацієнта при запальних процесах у верхніх дихальних шляхах. Видавлювання з себе гучних звуків, тобто насильство над голосовими складками, в більшості випадків веде до збільшення даної патології. І, як результат, вас чекає сильний ларингіт.

Що ж робити?

Встановленню правильного діагнозу, а відповідно і лікування, допоможе своєчасне звернення до лікаря-отоларинголога (Лору). Використовуючи спеціальний метод огляду гортані – непряму (а у маленьких дітей і пряму) ларингоскопію лікар побачить набряк і почервоніння голосових складок. Іноді почервоніння слизової оболонки гортані і, в першу чергу, голосових складок набуває інтенсивно червоне забарвлення в зв’язку з крововиливом. При ларингіті, крім зміни голосу – від легкої захриплості до повного зникнення, турбують також сухість в горлі і сухий, нерідко “гавкаючий”, кашель.

Правильне лікування

Лікування при гострому ларингіті полягає в призначенні голосового спокою, у осіб голосових професій він повинен тривати не менше 10-15 днів. При сильній захриплості голосу лікар може влити в гортань спеціальним шприцом різні лікарські препарати – ментол, коларгол, персикове масло, розчин стрептоміцину і ін. Призначають ще аерозолі лужних розчинів, спеціальних ферментів. А при незмикання голосових складок можуть знадобитися і електропроцедури (вібромасаж гортані, електрофорез з лікарськими препаратами). Якщо процес зайшов занадто далеко, проводиться адекватна антибіотикотерапія. Але самі собі антибіотики не в якому разі не призначайте!

Своєчасне звернення до лікаря і вчасно розпочате лікування можуть привести до відновлення голосу протягом декількох днів.

Вади професії

Значна частина людей втрачає голос або набуває захриплість в результаті надмірного напруження голосових зв’язок. Найчастіше це пов’язано з особливостями професії. Причинами фонастенія можуть бути також перевтома і переживання, стреси. Іноді пацієнти скаржаться і на больові відчуття в різних місцях шиї, глотки, грудей, на швидку стомлюваність голосу, яка може виникнути через 5-10 хвилин після початку розмови. При цьому може спостерігатися підвищене слиновиділення, першіння, кашель.

Зміни голосу можуть носити і фізіологічний характер. Наприклад, у хлопчиків і підлітків у віці 11-19 років відбувається мутація голосу, що пов’язано з бурхливим зростанням гортані. В даному випадку необхідно стежити, щоб не було голосових перевантажень і уникати простудних захворювань.

Крім того, тривала охриплість може свідчити і про який-небудь пухлини гортані. Цього не варто виключати. Природно, чим швидше пацієнт звернеться до лікаря, чим швидше буде розпізнано пухлина на голосовій складці, тим ефективніше буде лікування. Але до з’ясування діагнозу категорично протипоказані будь-які компреси і електрофізіологічні процедури. Це може стимулювати ріст пухлини.

В даний час лоронкологія досягла такого рівня, що навіть при наявності поширених злоякісних пухлин гортані можна досягти стійкого одужання.

Про автора

admin administrator