Що йде після Сіксіліона

Авторadmin

Що йде після Сіксіліона

Зміст:

Що сіяти на розсаду у січні – як прораховувати терміни, щоб не сіянці були міцними?

Автор: Валерій https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=29 Правки: 10 березня 2024 Перша редакція: 02 січня 2023 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/?option=com_contact&view=contact&id=21 🕒 4 хвилини 👀 8343 рази 💬 0 коментарів

Новий посівний сезон вже не за горами, і сьогодні розмова піде про те, які рослини ми сіятимемо в січні.

Що вже посіяно

Багато хто з вас уже провів деякі посіви, і це й зрозуміло: ви нудьгували, і вам не терпілося почати підготовку до нового сезону. Комерсанти, напевно, вже посіяли квіти для реалізації до дня закоханих або до 8 Березня, наприклад, примулу, вирощування якої починається ще в серпні.

У мене теж підростають примули, на початок цвітіння яких я чекаю до жіночого дня, а також цинерарії та цибулинні квіти, які я висадив у ящики восени.

Фактори впливу на терміни посіву

Але сьогодні детально ми про це говорити не будемо, тому що комерційним вирощуванням квітів займається не так багато моїх читачів. Ми говоритимемо про рослини, які вирощує якщо не кожен любитель, то щонайменше кожен другий. Відразу хочу зауважити, що терміни посіву, які я сьогодні озвучу, умовні і можуть зміщуватися під впливом тих чи інших факторів.

Деяким рослинам для повноцінного розвитку потрібно більше часу, деяким менше. Відповідно, культури, яким від посіву до висаджування в ґрунт потрібно більше часу, висівають раніше.

Терміни досягнення сіянцями готовності до пересаджування у відкритий ґрунт залежать також від того, чи вони проведуть весь розсадний період у домашніх умовах чи згодом будуть висаджені в розсадник. А, може, ви відразу сіятимете насіння в розсаднику і там же вирощуватимете сіянці.

Терміни посіву залежать і від того, в якому кліматичному регіоні ви живете. При складанні посівної таблиці ми виходили з умов нашого клімату. Живемо ми в Луганській області і поступово, шляхом проб та помилок, вирахували оптимальні для нас терміни посіву.

Ну і, нарешті, терміни посіву рослин залежать від того, де ви вирощуватимете рослини: якщо в опалюваній теплиці, то можна сіяти насіння раніше, якщо в неопалюваній, то пізніше, а якщо ж у відкритому ґрунті, то ще пізніше, щоб через затяжні зворотні заморозки не довелося перетримувати розсаду в приміщенні.

Тим, хто вирощує розсаду для пересаджування у відкритий ґрунт, я не раджу поспішати з посівом.

Що і коли сіяти в січні

9 січня, тобто буквально через кілька днів, ми проводитимемо посів ампельної петунії та пеларгонії плющелистої. У цих рослин тривалий розсадний період. Потім ампельні рослини ми висаджуватимемо в підвісні кашпо, в яких вони почуватимуться досить комфортно навіть у холодну погоду, тим більше, що кашпо можна розмістити в розсаднику.

10 січня ми сіятимемо еустому, у якої теж тривалий розсадний період. Якщо посіяти її в цей час, то зацвіте вона наприкінці червня або напочатку липня – все залежить від того, як впливатимуть на подальший розвиток погодні умови.

На 15 січня заплановано посів віоли – ранньої квітки, яка витримає навіть заморозки, тобто якщо розсада віоли почне переростати, її можна висадити у відкритий ґрунт, не чекаючи на стійке тепло: вона не замерзне навіть при -5⁰C.

Цього ж дня ми посіємо гвоздику, гацанію і вічноквітучу бегонію – квіти з досить тривалим періодом вегетативного розвитку.

17 січня ми проводитимемо посів катарантуса, вербени, остеоспермума та тагетеса великоквіткового. Колись ми сіяли чорнобривці напочатку січня, але вони переростали, і до моменту висаджування цієї теплолюбної культури в ґрунт перша квітка вже відцвітала, і рослина втрачала привабливість.

18 січня ми плануємо посів пеларгонії зональної та суниці садової.

Сальпіглосис, бегонію бульбову та огірки для раннього вирощування ми сіятимемо 20 січня. Тепличні огірки ми збираємося вирощувати у відрах, в розсаднику, в комфортних умовах. А огірки для висаджування в ґрунт ми сіятимемо пізніше.

24 січня проводитиметься посів бальзаміну Уоллера, а також перцю та баклажанів. Дорощувати розсаду овочів ми будемо в теплиці, що опалюється. Сіяти баклажани та перець для відкритого ґрунту ще рано.

26 січня ми будемо сіяти геліотроп, целозію перисту та гребінчасту, а також декоративний кімнатний перчик.

Плани на лютий

Ось такі культури ми плануємо посіяти у січні. Нам уже не терпиться приступити до садово-городніх робіт, але їх поки що небагато. Звичайно, посіви, заплановані на 9 і 10 січня, можна зробити в один день, але ж треба чимось зайняти свій час. Ви ж чиніть так, як у вас виходить.

На лютий у нас заплановано посіви томатів, сальвії, алісуму, ротиків, лобелії, кореневої селери, флоксів, чорнобривців мексиканських, колеуса, цинерарії приморської та інших культур.

Також у лютому ми посіємо петунію, причому у два етапи. Ми не поспішаємо і сподіваємося все встигнути вчасно. Бажаєм і вам того самого.

Виділення після сексу у жінок: білі, коричневі, кров’янисті

Те, що після сексу з’являються прозорі виділення, знають багато жінок. Найчастіше це нормальне явище. Але бувають випадки, коли виділяється слиз варто звернути особливу увагу, щоб не пропустити початок серйозного захворювання.

Нормальні виділення

Сексуальне збудження, яке відчуває жінка, і безпосередньо статевий акт викликає прилив крові до дітородних органів і стимулює вироблення змазки. Вона пом’якшує тертя фалоса про стінки піхви і покращує ковзання. Нормальні виділення з цервікального каналу прозорі, безбарвні, не містять домішок крові, без запаху. Жінка не відчуває ніякого дискомфорту.

Після незахищеного сексу без презерватива жінка ще пару днів може спостерігати прозорі слизові виділення або з жовтуватим (білуватим) відтінком. Це результат змішування секрету залоз, розташованих у піхву, з залишками сперми партнера.

Використання презерватива також відображається на характер виділень у жінок – вони стають білі, густі і непрозорі.

Патологічні виділення після статевого акту

Через пару днів після сексу прозорі виділення придбали незвичний вигляд? У такому випадку варто проконсультуватися з лікарем. Адже незвичайний колір і консистенція, різкий запах або сліди крові в слизу – сигнал про неполадки в організмі.

Серед причин, які викликають появу незвичайних виділень після статевого акту – інфекції, що передаються статевим шляхом та неінфекційні захворювання жіночих статевих органів. Тому важливо знати, які ознаки наявності проблем зі здоров’ям.

Всі ці симптоми повинні стати приводом для візиту до фахівця:

  • прозорі рідкі виділення зі слідами крові або виражені кров’янисті після статевого акту у жінок вказують на запальні процеси в статевих органах жінки. Серед можливих причин появи крові після сексу також ендометріоз, наявність поліпів, ектопія, проблеми з шийкою матки – ерозія або рак;
  • білі виділення по консистенції нагадують сир, які мають кислий запах – вірна ознака кандидозу (молочниці);
  • виражений запах протухлої риби і виділення сірого кольору – наслідок бактеріального вагінозу;
  • наявність рясних пінистих виділень зеленого відтінку вказує на хламідіоз.

Чому з’являються кров’янисті виділення після сексу

Крім випадків, коли жінка ще незаймана, і займається сексом вперше, кров’янисті виділення повинні насторожити. Причин, що викликають такий стан, може бути кілька.

  • Інфекції статевих шляхів – трихомоніаз, гонорея і хламідіоз порушують цілісність слизової оболонки статевих органів жінки. Після сексу травмована піхва, шийка матки кровоточить.
  • невилікуване запалення шийки, піхви або матки часто викликають кров’янисті або коричневі виділення. І без того запалена слизова дратується під час злягання і починає кровоточити. Ендометрит стає не лише причиною виділень коричневого кольору і кровотеч, але нерідко призводить до безпліддя. А запалення шийки матки може спровокувати ерозію.
  • Новоутворення на слизовій шийки чи порожнини матки виявляють себе кров’янистими виділеннями або кровотечами після сексу. Доброякісні кісти та поліпи на слизовій оболонці матки в результаті механічного впливу під час сексу можуть лопатися, роблячи слиз рожевого кольору.
  • Ракове захворювання шийки матки на початковій стадії проявляється, як прозорі виділення з домішкою крові. Це пов’язано з натягом тканин під час сексу.
  • Грубий секс іноді призводить до розриву статевих органів жінки в результаті якого відкривається кровотеча.

Побічний ефект лікарських препаратів

Прийом препаратів для розрідження крові (аспірину і антикоагулянтів) може викликати кров’янисті або коричневі виділення. При скасуванні гормональних протизаплідних засобів (або якщо жінка пропустила день і не випила таблетку), перешкоджають настанню небажаної вагітності, поява виділень темно-коричневого або рожевого кольору природно. Якщо кров з’являється на тлі своєчасного прийому оральних контрацептивів, то необхідно змінити препарат.

Використання для запобігання внутрішньоматкової спіралі в деяких випадках викликає фарбування слизу. Ближче до початку місячних вона може набувати коричневий відтінок. Коричневий колір виділення також набувають з-за гормональних порушень, тому візит до лікаря в цьому випадку необхідний.

Коли необхідно терміново звернутися до лікаря

Кров’янисті виділення, що переходять в сильне кровотеча, що почалося під час сексу або відразу після нього, різке зниження артеріального тиску, спазми і біль внизу живота, сильна слабкість, піт і бліда шкіра – ці ознаки вимагають негайного звернення до лікаря. Не менш небезпечний розрив яєчника або фаллопієвої труби при позаматковій вагітності. Ці стани загрожують життю жінки.

Під час вагітності – максимум обережності

У разі якщо в період вагітності жінка після статевого акту помітила рідкі рожеві, бежеві, коричневі виділення або виражені кров’янисті, їй необхідно якомога швидше піта до гінеколога. Це можуть бути перші ознаки початку відшарування плаценти. Лікар зможе оцінити ступінь ризику і вживе заходів для збереження вагітності.

У той же час, на пізніх термінах вагітності, коли попередня дата появи малюка вже близько, то слиз рожевого відтінку у жінок – один із провісників майбутніх пологів.

Чому після сексу виділення можуть бути жовті, рожеві або інших відтінків?

Статеві інфекції легко передаються партнерами один одному. Тому з’явилися після статевого акту виділення жовтого або блідо-зеленого кольору необхідно лікувати невідкладно. Часто інфекційні захворювання статевих органів у жінок мають схожі симптоми, а точно розпізнати збудника можна тільки після серії аналізів. У такому випадку лікар зможе призначити найбільш ефективне лікування.

Про характерні симптоми інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом, можна дізнатися з таблиці.

ЗахворюванняКількість виділеньХарактер виділеньДодаткові симптоми
ХламідіозНезначнеЖовтого кольоруБолючість при сечовипусканні, біль у нижній частині живота
ТрихомоніазРясніПінисті, білі, жовті або світло-зеленого кольору, з різким неприємним запахомХворобливе сечовипускання, сильний свербіж і печіння в області піхви.
ГонореяПомірніБілі або жовтого кольоруБолючість внизу живота і при сечовипусканні, іноді – кровотечі в період міжменструальний
Бактеріальний вагінозРясніСірого відтінку (в запущених випадках жовто-зелені), липкі, запах протухлої рибиНесильний свербіж
КольпітРясніБілі, жовто-зеленого кольору, іноді з домішками крові (в залежності від збудника захворювання), різної консистенціїСильний свербіж, печіння, набряклість в області зовнішніх статевих органів

Виділення рожевого кольору, що містять невелику кількість крові, можуть з’являтися після сексу в результаті пошкодження слизової оболонки піхви. Якщо слиз рожевого відтінку по консистенції нагадує сирий яєчний білок і з’являється після сексу у середині місячного циклу, а жінка відчуває короткочасний дискомфорт внизу живота, то це ознака передчасної овуляції. У цьому випадку хвилюватися не про що.

За кілька днів до настання овуляції у жінок з піхви з’являються прозорі водянисті виділення – це цілком природно. Роблячи слиз більш рідкою, жіночий організм готує середовище для настання вагітності. Після статевого акту водянисті слизові виділення бувають в результаті сильного збудження і різкого стрибка рівня гормонів в організмі жінки.

Які методи лікування виділень після сексу?

Лікування патологічних виділень з піхви, які виникають після статевого акту у жінок, починається після обстеження і з’ясування їх причини. Оскільки проблема може бути наслідком механічних пошкоджень або інфекцій, терапевтичні методи будуть різними.

У разі, коли механічно пошкоджується цілісність шийки матки, у місцях розривів лікар накладе шви або введе кровоспинні препарати. При цьому доктор порадить уникати сексу до повного загоєння ран і зняття швів.

У випадках, коли проблема викликана інфекційними захворюваннями, призначають курс антибіотикотерапії. Сучасні препарати дозволяють швидко позбутися від недуги, однак лікуватися необхідно разом з партнером.

Лікування у жінок таких захворювань як вагініт та цервіцит вимагає ретельного обстеження, в ході якого доведеться здати аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом, носійство ВІЛ, біохімію крові, мазок на мікрофлору піхви. За результатами досліджень лікар призначає лікування – медикаментозну та фізіотерапію. Традиційні методи можна поєднувати з лікуванням народними засобами (але не замінювати).

Лікування ерозій краще не відкладати – вони можуть стати причиною розвитку раку шийки матки. Комплексна терапія спрямована на зняття запалення (призначають курс протизапальних або антибактеріальних препаратів, спеціальні мазі, свічки і спринцювання), а потім видалення зміненої ділянки.

Якщо виділення після сексу стали регулярними, перестали бути прозорими і забарвилися в жовтий, зелений, рожевий або коричневий колір, варто звернутися за консультацією до лікаря. Своєчасний візит до фахівця дозволить вчасно виявити і вилікувати серйозне захворювання, не допустивши ускладнень. А якщо жінка хоче стати мамою і готується до вагітності, то обстеження дозволить не турбуватися за здоров’я своє і малюка.

Схожі записи:

Розділи сайту

  • COVID-19 (3)
  • Алергія (5)
  • Аналізи (149)
  • Бактеріологія (431)
    • Гонококи (5)
    • Диплококи (5)
    • Клебсієлла (24)
    • Лептоспіроз (9)
    • Стафілококи (78)
    • Стрептококи (26)
    • Трихомоніаз (41)
    • Уреаплазма (58)
    • Хламідії (69)
    • Аборт (31)
    • Вагітність (94)
    • Захворювання (1 189)
      • ЗПСШ (20)
      • Молочниця (71)
      • Цистит (37)
      • Герпес (175)
      • Гіпергідроз (168)
      • Грибок (159)
      • Зморшки (236)
      • Пітниця (17)
      • Попрілість (29)
      • Препарати (374)
      • Аналізи (28)
      • Гормони (255)
      • Цукровий діабет (183)
      • Щитовидна залоза (307)
      • Дихальні захворювання (4)
      • Захворювання очей (1)
      • Захворювання ротової полості (2)
      • Захворювання шкіри (2)
      • Паразити і інфекції (13)
      • Про вітаміни (1)
      • Про харчування (1)
      • Сердечні захворювання (1)
      • Травми і переломи (4)
      • Дитячі (27)
      • Діагностика (11)
      • Жіночі (36)
      • Лікування (84)
      • Чоловічі (13)
      • Тромбоз (190)
      • Аскариди (48)
      • Глисти (589)
      • Гострики (49)
      • Діагностика (36)
      • Лікування (81)
      • Лямблії (79)
      • Очищення (56)
      • Препарати (322)
      • Рецепти (1 443)
      • Спина (506)

      Йде кров з заднього проходу (на туалетному папері, при випорожненні): причини, лікування

      Якщо у людини виділяється кров із заднього проходу, причин тому може бути багато. В більшості випадків цей симптом спостерігається при захворюваннях кишечника. Кров може виділятися разом з калом або без нього. Якщо цей симптом не проходить і періодично турбує хворого, потрібно звернутися до лікаря і пройти повне обстеження. У ряді випадків причина може бути дуже грізною (рак кишечника). Під маскою раку ховається безліч захворювань (геморой, тріщини заднього проходу, виразковий коліт). На що може вказувати виділення крові із заднього проходу?

      • 1 Причини появи крові
      • 2 Геморой
      • 3 Анальні тріщини
      • 4 Рак прямої кишки
      • 5 Хвороба Крона
      • 6 Виразковий коліт
      • 7 Діагностичні мероприятияя
      • 8 Лікувальна тактика
      1. 1 Причини появи крові
      2. 2 Геморой
      3. 3 Анальні тріщини
      4. 4 Рак прямої кишки
      5. 5 Хвороба Крона
      6. 6 Виразковий коліт
      7. 7 Діагностичні мероприятияя
      8. 8 Лікувальна тактика

      1 Причини появи крові

      Кров із заднього проходу – це не самостійне захворювання, а симптом. Кров’янисті виділення з заднього проходу можуть спостерігатися при таких захворюваннях:

      • геморой у стадії загострення;
      • тріщинах прямої кишки;
      • колоректальном раку;
      • хвороби Крона;
      • не специфічному виразковому коліті;
      • тромбофлебіт вен селезінки;
      • виразці 12-ї кишки;
      • сальмонельозі;
      • дизентерії;
      • черевному тифі;
      • вірусних захворюваннях (ентеровірусної інфекції, ротавірусної інфекції);
      • паразитарних захворюваннях;
      • геморагічній лихоманці.

      Дана патологія може розвиватися як у чоловіків, так і у жінок. Найчастіше кровотеча з прямої кишки виявляється в зрілому віці. Всі вищеперелічені захворювання формуються при наявності певних факторів. Вони включають в себе запори, неправильне харчування, обтяжену спадковість, гіподинамію, інфікування кишечника бактеріями і вірусами, вживання алкоголю, контакт з канцерогенними речовинами, вживання неякісної їжі і води.

      Рідше кров із заднього проходу є симптомом лейкемії, тромбозу брижових вен, інфекцій, що передаються статевим шляхом, туберкульозної інфекції. У більшості випадків кров з’являється при випорожненні. Вона може бути перемішана з калом, виділятися до або після дефекації або ж кров знаходиться поверх калових мас. Причини кровотечі із заднього проходу можуть бути встановлені тільки після лабораторного та інструментального дослідження.

      2 Геморой

      Кров із заднього проходу нерідко обумовлена гемороєм. Дана патологія розвивається внаслідок порушення відтоку венозної крові. На тлі цього вени в області прямої кишки втрачають еластичність, стають звитими і розширеними. При геморої формуються гемороїдальні вузли. Захворювання протікає в кілька стадій. На ранніх стадіях вузли не виходять з анального отвору назовні (внутрішній геморой). При прогресуванні захворювання вузли біля анального отвору можна виявити візуально. Сприяючими факторами розвитку геморою є:

      • погрішності в харчуванні;
      • сидяча робота;
      • гіподинамія;
      • застій крові в малому тазу;
      • зайва вага;
      • часті запори;
      • важка фізична робота;
      • стрес.
      • Симптоми раку кишечника на ранній стадії
      • Сигмоидит: симптоми і лікування
      • Харчування при коліті

      Дуже часто геморой поєднується з анальними тріщинами. Кров із заднього проходу при геморої турбує хворого тільки в період загострення захворювання. При геморої із заднього проходу йде кров червона. Вона виділяється в момент спорожнення кишечника або після нього. Найчастіше кров виявляється не в самому стільці, а на його поверхні. Обсяг крові невеликий. Рідше в калі виявляються згустки крові. При частих кровотечах можливий розвиток анемії. Додаткові симптоми захворювання включають в себе відчуття чужорідного тіла в задньому проході, свербіж, запор, болі під час дефекації.

      3 Анальні тріщини

      Причина може критися в пошкодженні слизової прямої кишки. Анальні тріщини поряд з гемороєм є найбільш частою патологією прямої кишки. Кровотеча із заднього проходу зустрічається як при гострих, так і при хронічних тріщинах. Тріщиною називається поздовжній дефект слизової оболонки заднього проходу. В більшості випадків його величина становить кілька сантиметрів. Дана патологія кишечника найчастіше виявляється у жінок у молодому віці (20-40 років). Причини утворення тріщин різні. Основними етіологічними факторами є:

      • регулярні запори;
      • діарея;
      • наявність хронічних захворювань (коліту, сигмоидита, проктиту);
      • патологія печінки.

      Основними симптомами захворювання є: больовий синдром, кров із заднього проходу, порушення стільця (запор). Біль турбує на початку дефекації. Кров виділяється в невеликій кількості. Вона яскраво-червоного кольору. Частіше кров виявляється у вигляді прожилок у калових масах. Іноді кров може з’являтися на спідній білизні. При відсутності лікування гостра тріщина стає хронічною через 3-4 тижні. Від хронічного дефекту набагато складніше позбутися. В даній ситуації основний метод лікування-хірургічний.

      4 Рак прямої кишки

      Кровотеча з прямої кишки може вказувати на наявність злоякісної пухлини (раку).

      Рак прямої кишки називається злоякісна пухлина, яка утворюється в кінцевому відділі товстого кишечника. Дуже часто це грізне захворювання протікає під маскою геморою. У загальній структурі пухлин шлунка і кишечника рак прямої кишки займає одну з лідируючих позицій. На його частку припадає до 45% всіх новоутворень органів ШКТ. В даний час є тенденція до швидкого зростання рівня захворюваності. Щороку виявляється понад півмільйона нових випадків цього захворювання. Нерідко рак діагностується вже на пізніх стадіях, коли лікування малоефективне.

      Точна причина розвитку захворювання не відомо. До сприяючих чинників належать: нестача в раціоні клітковини і харчових волокон, вживання м’яса у великій кількості, гіподинамія, контакт з канцерогенними речовинами (индолом, скатолом), обтяжена спадковість, наявність поліпів, інфікування організму вірусом папіломи людини, куріння, алкоголізм. Хворі можуть пред’являти скарги на:

      • поява крові в калі;
      • затримку стільця;
      • виділення з заднього проходу гною або слизу;
      • часті позиви в туалет;
      • нетримання калу;
      • нудоту;
      • блювоту;
      • здуття живота;
      • болі;
      • загальне нездужання;
      • зниження маси тіла.

      Основна ознака – кровотеча з прямої кишки. Кров визначається у калі. Нерідко вона перемішана з ним, що є цінним діагностичним ознакою. Рідше кров виділяється до дефекації. Чому йде кров при раку прямої кишки? Поява цього симптому пов’язано з пошкодженням слизової кишки калом в місці розташування пухлини.

      5 Хвороба Крона

      У чоловіків і жінок кровотеча з ануса може бути ознакою хвороби Крона. Якщо геморой обумовлений патологією венозного апарату кишки, то в даній ситуації уражається слизова оболонка і підслизова основа органів ШКТ. Запалення може торкатися будь відділ. Хвороба Крона протікає в хронічній формі. Найчастіше в процес втягується клубова кишка. Симптоми захворювання часто виявляються в молодому віці (від 15 років). Куріння, часте вживання спиртних напоїв, генетична схильність, підвищений алергічний фон – все це фактори ризику розвитку хвороби Крона.

      Захворювання проявляється наступними ознаками:

      • появою крові в калі або рясним кровотечею;
      • болем у різних відділах живота;
      • діареєю;
      • порушенням сну.

      При даній патології нерідко утворюються виразки. Якщо виразка кровоточить, в калі з’являється кров. Вона може бути яскраво-червоного кольору або більш темного у вигляді згустків. Часто захворювання розвивається у дітей. При цьому можливе відставання дитини у фізичному і статевому розвитку. Хвороба Крона небезпечна тим, що на тлі виразкових дефектів можуть формуватися абсцеси, нориці. Крім того, часто виявляються позакишкові симптоми захворювання.

      6 Виразковий коліт

      Причиною того, що йде кров з заднього проходу, буває не тільки геморой, тріщини, рак і хвороба Крона, але і таке поширене захворювання, як виразковий коліт. При специфічному виразковому коліті страждає тільки слизова оболонка товстого кишечнику. У групу ризику входять особи від 20 до 40 і від 60 до 70 років. У розвитку захворювання беруть участь наступні фактори: аутоімунні порушення, різні патогенні бактерії, генетична схильність, фактор некрозу пухлини. Захворювання протікає з періодами ремісії і загострення.

      Кровотеча із заднього проходу є одним з найбільш частих симптомів у фазу загострення. Кровотечі виникають спонтанно під час проходження калу з ураженої ділянки кишки. Кров в даній ситуації виявляється на поверхні калових мас. Найчастіше вона червоного кольору. Вона не перемішана з калом. Нерідко разом з кров’ю в калі з’являються інші патологічні домішки (гній, слиз). Іншими ознаками виразкового коліту є: діарея, зниження ваги, біль внизу живота, здуття, незначне підвищення температури тіла, слабкість, ураження очей, міалгія.

      7 Діагностичні мероприятияя

      Перед тим, як лікувати хворого, потрібно виявити причину кровотечі. Якщо йде кров з заднього проходу, необхідно відвідати лікаря. Це може бути загальний хірург, терапевт або колопроктолог. Діагностика включає в себе:

      • опитування хворого;
      • загальний огляд;
      • пальпацію живота;
      • проведення пальцевого ректального дослідження;
      • аноскопию;
      • колоноскопію;
      • ректороманоскопію;
      • ФГДС;
      • КТ або МРТ;
      • ірігоскопії;
      • дослідження крові та сечі;
      • аналіз калу на приховану кров;
      • аналіз калу на наявність яєць гельмінтів.

      При необхідності (для виключення раку) може братися фрагмент тканин для гістологічного дослідження. З допомогою ФГДС можна виявити виразку шлунка або 12-кишки. При цих захворюваннях також може виділятися кров, але вона згорнулася і має темний колір. З допомогою ректороманоскопії можна виявити патологію прямої і сигмовидної кишки (геморой, тріщини, рак). Дослідити товсту кишку можна за допомогою КТ або колоноскопії. Важливе значення у постановці діагнозу має збір анамнезу.

      При кожному захворюванні кровотеча має свої особливості. Геморой характеризується помірним об’ємом виділеної крові. Вона червона і виділяється наприкінці дефекації. Гемороїдальні вузли можна виявити візуально. При виразці шлунка кров може виділятися разом з калом. Стілець при цьому нагадує дьоготь (чорного кольору). При виразці можлива блювота з кров’ю. Сильна кровотеча характерно для патології вен стравоходу і шлунка. При інфекційних захворювань (дизентерії, сальмонельозі) кров з’являється у вигляді прожилок. Спостерігається інтоксикація організму, болі в животі. В цьому випадку є зв’язок з прийомом їжі.

      8 Лікувальна тактика

      Лікування залежить від основного захворювання. Якщо діагностовано геморой, то лікування в залежності від стадії може бути консервативним або оперативним.

      Консервативна терапія включає нормалізацію стільця, застосування ректальних свічок (при внутрішньому геморої) або мазей (при зовнішньому геморої). Застосовуються такі засоби, як «Реліф», «Проктозан», «Ультрапрокт», «Постеризан», «Анестезол», «Троксевазин». Для зміцнення вен застосовується «Детралекс» або «Венарус». При відсутності ефекту проводиться хірургічне лікування (лігування, коагуляція, гемороїдектомія).

      Лікування гострих анальних тріщин передбачає оптимізацію живлення, використання загоюють мазей, знеболюючих та протизапальних свічок, озонотерапію. Для розм’якшення калу можна приймати вазелінове масло. Потрібно пити багато рідини, виключити з раціону гостру, смажену і грубу їжу.

      Хронічні тріщини лікуються хірургічним способом. Широко застосовується метод електрокоагуляції. В даній ситуації вирізають рубцева тканина. Вилікувати виразковий коліт можна шляхом дотримання суворої дієти, застосування ліків (знеболюючих, похідних 5-аміносаліцилової кислоти, антицитокинов, імунодепресантів), фізіотерапії. Може знадобитися оперативне лікування. Таким чином, якщо в калі з’явилася кров, йдіть до лікаря, так як причина кровотечі може бути дуже серйозною. Успіх лікування багато в чому залежить від своєчасності діагностики.

Про автора

admin administrator