Що жирніше гусак чи качка

Авторadmin

Що жирніше гусак чи качка

✅Чим відрізняється гусак від качки

Жирний гусак – кришталева мрія пана Паніковського. Качка по-пекінськи – обов’язкове для споживання блюдо для тих, хто приїхав з візитом до столиці КНР.

Обидва птахи здавна приручені та успішно розводяться людиною, а невеликі відмінності між ними дозволяють кухарям приготувати більшу кількість смачних страв.

Різниця між гусаком і качкою

Гусак – це птах, що належить до роду Гусей сімейства Качиних загону Гусеподібних.

Качка – це птах, що належить до сімейства Качиних загону гусеподібних.

Гуси та качки належать до одного сімейства. Обидва таксони тварин принципово водоплавні, що і визначає особливості будови їх тіл.

Гусак, якщо за зразок взяти самого типового сірого гусака, це птах з вагою від 2 до 4,5 кг, довжиною тіла до 90 см і максимальним розмахом крил, рівним 180 см.

Сірий гусак має хвилясте сіро-буре оперення, білий – чисто біле, гуменник – хвилясто-сіре з білим пером на череві. Існують види білошиї і білолобі гуси.

Качки – птахи середнього розміру. Самці домашніх качок важать близько 3-4 кг, самки тягнуть на 2-3,5 кг. Самці дикої качки «набирають» до осені всього 2 кг.

Довжина тіла домашньої птиці не перевищує 62 см, дикої – і того менше. На землі існує приблизно 110 видів качок. Найпоширеніші з них – це:

  • пеганки;
  • нирки;
  • мускусні і домашні качки.

Гуси виділяються своїми помаранчевими лапами з перетинками між пальцями. Вони кріпляться до тіла ближче до середини, тому тварина відрізняється особливою поставою і гордовитою ходою. Дзьоби птахів кольором збігаються з кольором лап.

Гусячі дзьоби – високі і закінчуються невеликим гострим нігтиком. Його внутрішній край «прикрашений» поруч зубчиків. Шия гусака має середню довжину.

Самці відрізняються від самок лише розмірами – вони трохи більші за своїх дам, та на дзьобі у статевозрілого гусака з віком починає наростати характерний кістковий горбок.

Обидві птахи мають розвинені пухової і пір’яний покриви, який вони обробляють особливої водонепроникною сумішшю, що виділяється куприковою залозою.

Різні види качок мають різний колір оперення. Спільним є лише особливе колірне «дзеркальце» на крилах і дуже чіткий статевий диморфізм.

Самочки качок зазвичай непримітні, сіро-коричневі, рябенькі, зате селезні дивують яскравістю барв свого оперення. Лапи більшості качок забарвлені в жовтий колір, забезпечені перетинками і кріпляться до останньої третини тіла, від чого птахи мають характерну «качину» ходу. Шиї у качок коротше, ніж у гусей. Дзьоб качок широкий. Тварини мають розвинені пір’яний і пуховий покриви.

Харчуються гуси рослинною їжею – в основному це зелень, злаки, насіння, ягоди, але деякі види можуть перекусити комахами і дрібними хребетними. Дикі качки охоче вживають в їжу водні рослини і дрібних безхребетних.

Гуси здатні видавати звуки – гоготати, а при небезпеці – шипіти. Качки видають характерне крякання.

Гуси селяться на берегах морів, озер, на болотах. Велику частину часу проводять на суші. Здатні до швидких і тривалих польотів. Дикі гуси взимку переміщаються на південь, групуючи для цього в зграї.

Традиційно гуси живуть парами. Самка відкладає від 6 до 12 яєць. Гуска висиджує і навчає потомство, а гусак знаходиться поруч і охороняє свою сім’ю.

У природі качки селяться на берегах водойм, але більшу частину часу хлюпочуться у воді. Качки здатні пірнати, при замерзанні водойми перелітають у теплі краї або тримаються у ополонок.

Свої пари качки створюють лише на сезон. Висиджування 9-13 яєць займаються виключно самки, до часу появи на світ потомства самці повністю втрачають інтерес до сім’ї.

Відмінність гусака від качки полягає в наступному:

  • Гуси крупніші, ніж качки, мають довшу шию, а також високий, а не широкий дзьоб.
  • Лапи гусака кріпляться ближче до середини тіла, у качки – до останньої третини тіла.
  • У качок статевий диморфізм проявляється не тільки в розмірах, але і в забарвленні.
  • На Землі існує більше видів і порід качок, ніж видів гусей.
  • Вважається, що гуси гірше плавають і менш охоче поринають, ніж качки.

Що смачніше – гусак або качка. Чим відрізняється гусак від качки, в чому різниця

Дуже рідко застілля обходиться без м`ясних продуктів. Це поживний продукт, який добре втамовує відчуття голоду і насичує організм білком. Кожен сорт м`яса має свої позитивні і, навіть, негативні якості. М`ясо птиці присутній на нашому столі найбільш часто. Філе курки або індички вважається дієтичним. Гусака або качку традиційно готують на свята, для великих банкетів. Різниця між цими птахами є, але не настільки істотна. Що смачніше гусак або качка? Обговоримо це питання в цій статті.

Користь качки

Основною перевагою качиного м`яса є наявність жирних кислот Омега-3. Вони необхідні організму для хорошої роботи серця, мозку. Омега-3 робить шкіру гладкою і сяючою. У м`ясі качки дуже високий вміст вітаміну D, тому його вживання сприяє засвоєнню кальцію, зміцнює кістки, м`язи і підвищує імунітет. Цей продукт містить також вітаміни E і B і мінерали. Однак жирність качки іноді зашкалює, та й калорійність залишає бажати кращого. Тому вживати її треба з обережністю.

Користь гусячого м`яса

Щоб зрозуміти, що смачніше гусак або качка, необхідно поговорити ще й про користь гусячого м`яса. Це дуже цінний продукт. М`ясо має злегка солодкуватий смак і містить багато вітамінів і мінералів: цинк, залізо, кальцій і т.д. Гусяче м`ясо насичено жирними кислотами. Воно сприяє нормалізації роботи шлунка, позбавляє від токсинів, діареї і лікує селезінку. Обидва продукти мають свої позитивні якості. Говорячи про користь, не можна визначити, чим відрізняється гусак від качки. У чому різниця в смакових якостях розглянемо далі.

Що готувати

Дуже часто перед господинями постає питання, що вибрати для традиційного святкового блюда – гусака чи качку. У кожного, звичайно, можуть бути свої переваги. Знаменита качка по-пекінськи вважається делікатесним блюдом, яке подають в кращих ресторанах. Китайці дуже цінують цю птицю. Вони вважають, що качиний жир корисний для організму людини. Готують качку з овочами, і в результаті виходить дивовижний кулінарний шедевр. М`ясо гусяче дуже жирне. Хороша птах має до 40 відсотків жиру. Але як же обійтися без традиційного гусака з яблуками на різдво? Після запікання гусячий жир просочує фрукти і надає їм неймовірний смак і аромат. Тому вибрати, що смачніше гусак або качка дуже складно.

Як зробити вибір

М`ясо качки дуже ароматне. Але щоб воно було по-справжньому смачним, треба вибирати дорослу особину. Тільки у м`яса такий качки з`являється особливий смак і аромат. М`ясо гусяче вважається не менш поживним. Його смакові якості не гірше, ніж у качиного. Краще брати тушку 6-8 місячних гусей. Страви з гуски, качки, індички і будь-який інший птиці виходять смачними, якщо їх правильно приготувати. Тому тут велику роль відіграє вибраний рецепт і технологія приготування. Ще дуже важливо вибрати якісне м`ясо. Тушка повинна бути свіжої чи охолодженої. Шкіра повинна бути сухою, а м`ясо не повинно мати специфічного запаху.

Що смажимо

Що зрозуміти, що смачніше гусак або качка, треба спробувати обидва ці продукту. Пропонуємо рецепт, який підійде для будь-якої птиці. Спочатку готуємо тушку. Яблука очищаємо від насіння і ріжемо на дольки. Гусака або качку змащуємо необхідними спеціями і соусами. Фаршируємо тушку яблуками, а черевце зашиваємо нитками. Кладемо птицю спинкою на деко, змащене жиром. Додаємо на дно трохи води, щоб тушка не підгоріла. Ставимо деко в духовку, яку попередньо розігріваємо. Гусак або качка смажаться протягом довгого часу, приблизно 2-2.5 години. У процесі буде витоплюється жир, яким треба поливати тушку. Від цього м`ясо стане соковитіше і ароматні. Щоб птах приготувалася швидше, її можна запікати в спеціальному рукаві. Коли м`ясо буде готове, його треба витягти з духовки і прибрати нитку, що зв`язує черевце. Потім викладаємо тушку на блюдо цілком або ріжемо на шматочки. Навколо кладемо запечені яблука, які виходять дуже смачними. М`ясо качки виходить більш соковитим і жирним, але гусак має солодкуватий присмак. Щоб зрозуміти, що смачніше смажений гусак або качка, треба спробувати обидва варіанти приготування. На це рахунок у всіх є своя думка. Смак м`яса залежить ще й від обраних додаткових інгредієнтів, які можуть надавати йому нові нотки і своєрідний аромат. Готувати гусака чи качку не складно, але довго, і великої кількості м`яса в цих птахах немає. Тому це більше святкове блюдо, ніж повсякденне.

Про автора

admin administrator