Що зробити на дачі восени список

Авторadmin

Що зробити на дачі восени список

Що варто посадити восени на дачі: поради

Хто сказав, що садити грядки можна лише навесні? Думки з цього приводу розходяться. Однак ранній урожай зимостійких культур точно заощадить вам чимало часу та коштів, адже вам, на відміну від сусідів, не доведеться вирушати за першими вітамінами в магазини. Все, що вам слід знати по темі: корисні поради про висадку восени, як підготувати ґрунт та що висаджувати, аби зібрати гарний урожай, читайте далі.

Посів овочів в осінній період має такі переваги:

  • економія часу під час весняного посіву. Особливо важливо це тим, хто приїжджає на дачу лише у вихідні;
  • перший урожай ви зможете зібрати на кілька тижнів раніше за тих, хто висаджує все весною;
  • рослини, що переживуть зимові морози, будуть більш здоровими та стійкими;
  • ваш урожай буде значно більшим, оскільки якщо все зробити правильно, висаджене восени насіння сходить раніше і краще, йому вистачає вологи, рослини швидше набираються сили. Тому і якість урожаю значно вища;
  • насіння з терміном придатності, що кінчається, ви не будете викидати, а зможете висадити, не чекаючи нового сезону. Тому і на покупці посадкових матеріалів ви також зекономите.

Що стосується недоліків, варто знати наступне:

  • намагайтеся підбирати на зиму тільки морозостійкі сорти рослин;
  • висаджувати насіння можна лише у легкі ґрунти, на яких все гарно сходить;
  • можлива загибель сходів, якщо сходи будуть занадто рано і знову вдарять морози;
  • варто звернути особливу увагу на місце, інакше якщо весною ділянку затопить чи занесе мулом, більшість рослин загине і зусилля будуть марними.

Коли висаджувати і як робити це правильно?

Щоб правильно посадити осінні рослини та зібрати з грядок багатий урожай, необхідно врахувати безліч нюансів. Головний фактор – клімат та погодні умови у день посадки. Визначити оптимальний день для осіннього посіву складно. Найідеальнішим часом вважається перехідний період між листопадом та настанням перших заморозків. В цілому слід орієнтуватися на погоду: восени насіння закладають у ґрунт, коли середньодобова температура опуститься до 0 °С, але при цьому температура на поверхні ґрунту вдень має бути від +2…+7 °С.

В процесі підготовки грядки дотримуйтесь таких рекомендацій:

Обирайте сонячне місце, краще, щоб це була височина і весною грядки не затопило водою.

Прополіть і розпушіть ґрунт, додайте добрива із низьким вмістом азоту.

Не забудьте, що замочувати насіння для підзимової сівби категорично заборонено!

Подбайте про захист грядок від гризунів та негоди. Якщо можливості зробити високі грядки немає, ви можете обгородити їх дошками або шифером по периметру. Це також допоможе захистити посіви від негоди і утримати сніг та необхідну вологу на ґрунті.

Через те, що частина саджанців пропаде через несприятливі погодні умови, подбайте, щоб ваші запаси насіння були на 20% більшими.

Висадивши насіння, треба землю замульчувати, а вже весною накрити натягнутою на дуги плівкою. Це наблизить дозрівання врожаю ще на 7-14 днів.

Про це забувають багато дачників: що обов’язково зробити на ділянці на початку осені

У вересні дачники переважно закінчують збирання врожаю на ділянці. Але на цьому важливі роботи не закінчуються. Наприклад, початок осені — гарний час для догляду за сливами та іншими деревами. Також не варто забувати й про низку інших завдань, які безпосередньо вплинуть на якість та кількість урожаю наступного сезону.

Що обов’язково зробити на городі у вересні

Збирання бур’янів

Після збирання врожаю бур’яни залишаються недоторканими. Деякі дачники вважають, що наприкінці сезону нашкодити рослинами вони не зможуть. Але це зовсім не так.

У цей час бур’яни починають швидше розвиватися та займати нову територію. Крім того, у цей час у бур’янів з’являється насіння, і, якщо не провести прополку, воно розлетиться по всій ділянці.

Також не варто забувати, що взимку бур’яни є притулком для личинок шкідливих комах. Тому наприкінці літа-початку осені важливо якнайретельніше позбавлятися бур’янів на ділянці.

Посів сидератів

На місці, що звільнилося після збору врожаю, можна посіяти рослини-сидерати. Це допоможе захистити землю від пересихання та вивітрювання, наповнить її поживними речовинами, підвищить родючість та запобігатиме розвитку хвороб та шкідників.

Скосити їх потрібно через півтора місяця після появи сходів.

Полив саду

Збір плодів не означає, що дерева та кущі не потрібно поливати. Вони, як і раніше, потребують догляду. Особливо, якщо стоїть спекотна та суха погода.

Не позбавляйте рослини вологи, тому що в цей час у них утворюються квіткові бруньки для врожаю наступного сезону.

Прибирання сміття

До осені на ділянці накопичується багато сміття, яке може спричинити пожежі. Необхідно позбутися сухої трави, гілок дерев, паперу, картону тощо.

Очищення та заточення інструментів

Секатори, сапки, лопати та інші інструменти потрібно очистити від піску та засохлого бруду, вимити, насухо витерти та обробити засобом проти іржі. Інвентар, що затупився, потрібно підточити й відремонтувати.

Про автора

admin administrator