Що зробити зі старою ковбасою

Авторadmin

Що зробити зі старою ковбасою

Домашня ковбаса

Що за святковий стіл без домашньої ковбаски? Маємо рецепт смачної домашньої ковбаси, приготовленої у духовці, яка прикрасить м’ясну тарілку святкового столу. Не лякайтеся, робити вдома ковбасу не так вже і складно.

Для її приготування вам знадобиться соковитий шмат свинини та сало, до яких додаємо букет духмяних приправ та гірчиці. Смакувати домашню ковбаску можна і в гарячому, і в холодному вигляді.

Ну і звісно, таке ароматне кільце стане гастрономічною прикрасою будь-якого великоднього кошика.

Готуємо домашню ковбасу

  1. М’ясо свинини зачистить від плівок та зайвого жиру. Наріжте його маленькими шматочками, а сало — ще меншими. Висипаємо все у миску, в якій будемо замішувати нашу домашню ковбасу.
  2. Додаємо сіль, чорний перець (краще взяти горошком і подрібнити у ступці), коріандр у зернах або мелений. Подрібнюємо зубчики часнику і теж додаємо до свинини з салом. Далі у хід іде гірчиця Торчин® “Козацька”. Перемішуємо і вливаємо 150 г холодної води. Це надасть соковитості ковбасі. Починаємо ретельно вимішувати. Мішати бажано довго, щоб рублений фарш, як тісто, почав відставати від рук.
  3. Коли відчуватимете під руками, як м’ясо неначе стає однорідним, спробуйте, чи вистачає солі. Ми не рекомендуємо коштувати сире м’ясо. Щоб зняти пробу на сіль, відщепніть невеликий шматочок і підсмажте швиденько на сковорідці, щоб спробувати. Домашня ковбаса любить спеції. Скуштуєте пробний шматочок – і будете знати, чи потрібно досолювати. Потім залишаємо наше м’ясо з прянощами на 2 години у холодильнику.
  4. Готуємо оболонку — зазвичай це кишки. Перед використанням їх потрібно обов’язково замочити, бо зазвичай вони продаються в засоленому вигляді. Потім ретельно промийте, щоб кишки були чистими.
  5. За допомогою спеціальної насадки на м’ясорубку начиняємо ковбасу. Також можна використовувати ручну насадку для начинювання. Кишки заповнюйте щільно, але так, щоб вони не дуже розтягувались і не лопнули.
  6. Далі треба дати ковбаскам постояти ще півгодини, обов’язково поколоти їх голкою, щоб під час випікання виходило повітря.
  7. Викладаємо ковбаски на деко, застелене пергаментним папером, або на деко, змащене олією, куди налийте невелику кількість води. .
  8. Печемо приблизно до години за температури 170-180 градусів до рум’яного кольору. Можна перевернути ковбасу на другу сторону, щоб з обох сторін вона була підсмажена.

Готову домашню ковбасу викладаємо на паперовий рушник, нехай вбере надлишок жиру. Цю смакоту можна подавати гарячою або холодною. подавайте ковбасу на стіл разом з гірчицею.

Секрети приготування домашньої ковбаси

Пропонуємо маленькі поради, аби домашня ковбаса була соковитою. По-перше, домашня ковбаса має бути з жирної частини свинини. У нашому рецепті ми додаємо сало, щоб м’ясо не вийшло занадто пісним і, відповідно, ковбаса — занадто сухою. Також гарний спосіб з’єднувати м’ясо різних видів (лопатка, ошийок, м’ясо з ребер), при цьому, видаляючи всі прожилки та плівки.

По-друге, нарізане м’ясо (а за необхідності й сало) треба дуже добре вимісити. Хвилин 10 щедро пром’яти його руками.

Дехто пропускає сало та свинину через м’ясорубку. Теж, робочий варіант, проте, традиційно м’ясо на домашню ковбасу подрібнювали саме ножем. Цей ефект “рубленості”, безперечно, грає свою роль при запіканні.

Також, будьте сміливіші зі спеціями – лавровий лист, кмин, мускатний горіх, розмарин, базилік. Але найбільше домашня ковбаса цінує сіль, чорний перець та часник. Якщо дозволяє час, приправлене спеціями м’ясо можна лишити у холодильнику на цілу ніч.

Перед запіканням ковбасу обов’язково потрібно проколювати голкою витримуючи інтервал у 4-5 см.

Домашня ковбаса копчена на дровах. Тільки таку робимо на Великдень!

Це рецепт неймовірно смачної та запашної копченої ковбаси зі свинини та телятини. Таку ковбасу обов’язково роблять на Різдвяні та Великодні свята. Смак просто неперевершений!

Домашня ковбаса, зроблена власноруч, ніколи не зможе зрівнятися з магазинною. Адже для неї вибираються найсвіжіші продукти, все ретельно проробляється, вкладається багато часу та праці. Підбираються спеціальні дрова, бо не на всіх можна коптити. Та постійно контролюється вогонь під буджарньою. Деталі процесу можна подивитися у відео про домашню ковбасу на Великдень. Таку ковбасу добре смакувати з бурячками та хріном або гірчичкою.

Тонкощами приготування домашньої ковбаси, поділилася з нами одна кухарка з села Воскресінці, що на Коломийщині. Вона її коптить у старенькій буджарні вже дуже багато років. Обов’язково робить на Великдень та Різдво. ЇЇ ковбасу дуже любить у всій родині. Для неї це цілий ритуал, в який вона вкладає душу.

Домашня ковбаса

Домашня ковбаса давно стала частиною сімейної традиції. Ковбаса зі свинини – ситна і смачна страва. Рецепт повторюється багатьма поколіннями.

Автор понад 1100 рецептів. Буду радий, якщо ви поділитеся рецептом.

Схожі рецепти

Куряча ковбаса

Картопляна ковбаса

Ковбаски на грилі

Коли я був маленьким, до значимих свят у бабусі в селі розтоплювали дров’яну піч і готувалася домашня ковбаса зі свинини. Свині в домашньому господарстві вирощувалися завжди, і ковбаса була дуже часто — смачна, ароматна. Чудова домашня м’ясна закуска.

У свій час, найскладніше в приготуванні ковбаси, було знайти оболонку. Втім, зараз вона продається консервована або заморожена в великих супермаркетах. Крім того, можна домовитися на місцевому базарі з торговцями, вони із задоволенням привезуть вам те, що треба, за ваші гроші.

Зібралися приготувати домашню ковбасу за бабусиним рецептом. Був час, коли наявністю ковбаси на столі вимірювався статус. Але, як виявилося, не в ковбасі щастя, а в її якості. А домашня ковбаса це якість! Натуральна оболонка, натуральне свиняче м’ясо і сало, спеції і натхнення, воно теж натуральне.

У Болгарських селах готується дуже смачна фірмова домашня ковбаса — «надениця», смажена ковбаска ручного приготування, в якій фарш змішаний з традиційними болгарськими приправами — чабер, пажитник.

Схожа грузинська ковбаса — купати, готується з тонких кишок, начинених фаршем зі свинини і яловичини, з добавкою дрібно нарізаної цибулі, часнику, зерен граната, солі, перцю і хмелі-сунелі. Купати смажаться на вуглях в цільній оболонці. Ковбаса готується всюди, де розводять свиней, корів, овець. Якщо в господарстві є м’ясо, значить господарі готують ковбасу, а якщо є м’ясо птиці виходить смачна куряча ковбаса. За великим рахунком, нехитра технологія — оболонка з вичищених кишок, м’ясний фарш зі спеціями і термообробка.

Інгредієнти

  • Свинина (ошийок, лопатка, задня частина) 2-2.5 кг
  • Сало хребтове 500-700 г
  • Часник 1 головка
  • Свинячі тонкі кишки 5 м
  • Коньяк або бренді за бажанням
  • Сіль, перець чорний мелений, суха зелень (базилік, чебрець, орегано), мелений коріандр за смаком

Покроковий рецепт

  1. Треба розуміти, що натуральна ковбаса — це дуже ситна і смачна страва. Відмінно зберігається, особливо, якщо готова ковбаса покладена в керамічний горщик і залита розтопленим смальцем.
  2. У будь-якому випадку, страва до свята повинна готуватися напередодні, а остаточна термообробка повинна бути виконана безпосередньо перед застіллям. Тоді ковбаса буде най-най смачніша. Хоча, я ще не бачив людини, який відмовиться від бутерброда з холодною ковбасою або розігрітою.

Про автора

admin administrator