Синій йод для бройлерів

Авторadmin

Синій йод для бройлерів

Про йодинола (синій йод) для курей, бройлерів, курчат (дозування, пропорції)

У молодої птиці часто з’являються проблеми з шлунково-кишковим трактом. Вони виникають через проникнення в організм патологічної мікрофлори, неправильного харчування або умов утримання. При цьому багато хто з внутрішньоклітинних паразитів, наприклад, гістомонади і кокцидии, часто призводять до загибелі курчат, каченят і індичат. Для придушення патологічної мікрофлори в організмі і конкретно в шлунково-кишковому тракті і печінці молодого поголів’я свійської птиці використовують йодинол, має іншу назву – «синій йод».

Йодинол для курей застосовується при захворювання шкірного покриву, так як містить в своєму складі звичайний йод, що відрізняється антисептичну дію. Також його застосовують для придушення безлічі мікроорганізмів, що завдають шкоди тварині. Синій йод для курей добре засвоюється при попаданні в шлунково-кишковий тракт або при нанесенні на шкіру або слизові оболонки дзьоба. Це засіб зарекомендувало себе як недороге і якісне, має високу ефективність і нескладне в застосуванні ліки, яке можна приготувати в домашніх умовах для позбавлення курочок від внутрішньоклітинних паразитів і багатьох інших захворювань.

Фармакологічна дія, склад, застосування

Йодинол для курей

Йодинол є рідиною темно-синього відтінку, за що, власне, і отримав найменування «синій йод». Він безпечний для тварин, так як не містить токсинів. Також в нього не додають антибактеріальні речовини, гормональні добавки, після яких потрібно годування птахів пробіотиками або вітамінами для відновлення. Виробники випускають його у формі невеликих пляшечок або пластикових каністр. На характерною упаковці ліцензованого ветеринарного препарату повинна міститися наступна інформація:

  • Юридична адреса та найменування виробника з завіреним товарним знаком.
  • Найменування препарату і повний склад входять до нього речовин.
  • Серійний номер, дата виробництва, термін придатності.
  • Позначки «Стерильно» і «Препарат призначений для ветеринарного застосування».

На замітку! Нерозпакований йодінол в непошкодженій упаковці в належних умовах (температура не нижче нуля і не вище 30 градусів) можна зберігати до 3 років.

Його почали застосовувати в шістдесятих роках двадцятого століття. Він зарекомендував себе як засіб від безлічі хвороб. У людей за допомогою йодинола лікували ангіни, бронхіти, обробляли і дезінфікували рани, використовували при запаленні кон’юнктиви, проблемах з печінкою або кишечником, таких як метеоризм або діарея.

До його складу входять:

  • Очищена дистильована вода, багатоскладовий вініловий спирт.
  • Кристалічний йод і йодид калію.

Рідина має запах йоду, при механічному впливі на ємність з’являється бурхлива піна. Якщо змішати речовина з водою або фізіологічним розчином, утворюється синювата субстанція. При попаданні в лужне середовище розпадається на складові частини.

При змішуванні з водою рідина стає синьою

Головною діючою речовиною йодинола для курчат бройлерів є кристалічний йод, що має противобактериальное вплив. Він гіпоалергенний, не викликає роздратування слизових оболонок порожнини рота і гортані у домашньої птиці. При застосуванні синього йоду для курчат погіршення стану здоров’я не реєструвалося навіть у дуже хворих тварин.

До головних достоїнств йодинола відносять:

  • Безпека як для господаря, так і для тварин. Це забезпечується відсутністю токсичних, гормональних і антибактеріальних речовин.
  • Синій йод можна застосовувати при великій кількості захворювань, від очищення і знезараження дрібних ранок і саден у курочок до вживання всередину. Для домашньої птиці йодінол призначають внутрішньо при наявності внутрішньоклітинних паразитів – кокцидий або інших інфекційних захворюваннях.
  • Після застосування не буде потрібно проводити курс реабілітації і якість продукції не знижується. Так у бройлерів не погіршується якість м’яса, а у несучок -кількість яєць. Речовина не відкладається в клітинах і тканинах хворої тварини, завдяки чому можна харчуватися яйця в їжу під час лікування несучок.
  • Після нанесення на шкіру або слизові оболонки розчин з часом розпадається, звільняючи кристалічний йод, здатний проникати вглиб клітин, який допомагає впоратися із запаленнями.
  • Полівінілхлорид, що входить до складу, зменшує швидкість всмоктування кристалізованого йоду всередину тіла. Через це роздратування шкірного покриву і слизових оболонок відбувається значно слабкіше.
  • Впливає як на грамположительную, так і на грамнегативну мікрофлору і не викликає у них резистентність, це означає, що препарат буде ефективним протягом усього лікування.

Запобіжні заходи при роботі з препаратом

При роботі з йодинолом варто дотримуватися наступних запобіжних заходів:

  • При попаданні засобу на слизові оболонки людини або домашніх тварин може привести до ускладнень. При цьому може виникнути роздратування. Якщо йодінол потрапив в очі, варто промити їх чистою водою і звернутися до лікаря.
  • При роботі з препаратом забороняється вживати їжу, палити, вживати алкогольні напої або пити воду, спілкуватися по телефону. Це може призвести до потрапляння концентрованого йодинола на слизові оболонки ротової порожнини і опіків. Після завершення застосування потрібно якомога ретельніше помити руки з милом.
  • Після розтину заборонено зберігати його більше 2-3 діб. Тому від невикористаного розчину необхідно буде позбутися.
  • Використовувати спільно з іншими протизапальними речовинами категорично забороняється.
  • У домашніх умовах потрібно зберігати лікарський засіб при температурі від +3 до +30 градусів далеко від дітей і тварин.
  • При занадто високій температурі (більше сорока градусів) швидко розпадається, тому його заборонено зберігати в таких умовах.
  • Йодинол з вичерпаним терміном придатності підлягає утилізації по всім державним нормам знищення фармакологічних речовин.

Якщо йодінол потрапив руки варто промити їх чистою водою

Рецепти самостійного приготування йодинола

При покупці йодинола для курчат рекомендується купувати товар з позначкою «Для ветеринарного застосування». Якщо такого немає в наявності, можна приготувати його самостійно. Існує два способи приготування. Перший спосіб був винайдений радянським вченим В.О. Мохнач і є більш популярним.

  • Буде потрібно 50 мл води кімнатної температури, засипати в неї близько 10 г крохмалю. Речовина потрібно перемішати до повної однорідності маси, далі додати чайну ложку цукру і дрібку лимонної кислоти. Перемішувати до однорідності субстанції. Після цього її необхідно прокип’ятити на невеликому вогні, долити туди 150 мл води. Готове речовина буде дуже схожим на кисіль. Охолодити, а після залити туди чайну ложку йоду, попередньо купленого в аптеці. Після ретельного перемішування речовина посиніє.

У даній рецептурі сахароза і лимонна кислота потрібні для збільшення терміну зберігання ліків. Ці дві речовини мають властивості консервантів, що забезпечить до півроку зберігання без втрати властивостей. Але тільки без попадання кисню, у відкритій тарі відбудеться реакція окислення і речовина втратить свої фармакологічні властивості.

  • При приготуванні по другій методиці буде потрібно ємність об’ємом в чверть літра. У неї наливають 50 мл чистої води кімнатної температури. Далі необхідно насипати туди 10 г картопляного крохмалю і ложку йодиду калію. Далі поступово залити 200 мл гарячої води, помішуючи. Термін зберігання йодинола, приготованого за такою методикою, що не більше трьох тижнів. Зберігати в прохолодному місці або холодильнику.

Самостійне приготування йодинола

Інструкція по застосуванню йодинола для курей

Препарат використовується для лікування дерматитів, очищення ранок і саден у курчати, при проведенні комплексного лікування інфекційних захворювань і для їх профілактики, як загальнозміцнюючий препарат, при лікуванні хвороб респіраторних трактів, особливо ларинготрахеїтом.

Важливо: при інфекційному ларинготрахеїт у несучок різко знижується продуктивність. Відсунеться період початку кладки яєць, значно знижується вага птиці, що погано позначається при відгодівлі молодих бройлерів.

Збудник може продовжувати жити в організмі перехворіла птиці, що призведе до хронічного перебігу захворювання всіх мешканців курника.

При застосуванні йодинола передбачувана доза ліків залежить від двох чинників – віку птиці і того, якою хворобою вона заразилася.

  • При лікувань захворювань зовнішнього шкірного покриву, що виникли через шкідливих мікроорганізмів, для знезараження і загоєння механічних пошкоджень йодінол для курчат застосовується в нерозведеному вигляді. Його наносять на ватний тампон або турунд і ретельно обробляють пошкоджені ділянки шкіри домашньої птиці.
  • При кокцидіоз йодінол для курчат бройлерів застосовується внутрішньо у таких же пропорціях, як і при пуллороза. М’ясним видам його застосовують внутрішньо. При цьому варто слідувати інструкції – молодняку віком до місяця дають полмілліграмма йодинола тричі на добу, дорослим і бройлерам по одному міліграму.
  • Йодинол можна застосовувати для профілактики і підвищення загального імунітету птиці. Для цього дають від третини до полграмма препарату один раз на день протягом двох тижнів. Йодинол для бройлерів використовується в збільшених кількостях. Після курсу прийому проходить тиждень перерви і далі можна повторити його. Це особливо стосується при осінньо-зимових епідемій, пов’язаних з авітамінозів. Йод для бройлерів, дозування з водою не відрізняється від пропорцій дорослих птахів.
  • Якщо у птахів пуллороз, їм теж пропишуть йодінол, як давати курям ліки варто уточнити у лікаря. Зазвичай в такому випадку лікування проводиться розведеним у воді препаратом в пропорціях 1:05. Курчатам дається по 0.5 мл препарату 3 рази на день. Дорослим курям і бройлерам – 1 мл. з тією ж частотою. Продовжувати лікування потрібно до десяти днів. Після повторної появи збудника захворювання – приблизно через тиждень – потрібно повторити курс лікування. Для курей несучок йод додається в воду.

Важливо: Якщо птах померла від пуллороза, пошкоджені мікроорганізмам органи викидаються, бажано їх спалити. Тушки можна відправити на консервування або провести термічну обробку і вжити в їжу.

Якщо грудна мускулатура зазнала змін, там є крововиливи або перитоніти, тушку необхідно спалити, щоб не допустити захворювання диких птахів.

Поради

Для дезінфекції курника можна застосовувати засіб у вигляді шашок. Шашки містять йод в кристалізованої формі і додаткові речовини. Вони виробляються у вигляді таблеток або порошку. При очищенні курника доцільно застосовувати даний засіб для видалення шкідливих організмів з підстилок. Пари йоду можуть проникати глибоко в тріщини підлоги і сідало і глибоко їх очищати.

Досвідчені птахівники рекомендують застосовувати йодовану шашку в наступних ситуаціях:

  • Якщо терміново потрібно було провести очищення приміщення від інфекцій, для профілактики інфекційних захворювань.
  • Якщо необхідно позбутися від захворювань респіраторних шляхів домашньої птиці, ларингіту, бронхітів і пневмонії, що призводять до зниження продуктивності і темпів зростання, крім застосування медикаментозних препаратів можливо використовувати йодинол у вигляді шашок.

Для приміщення площею в 0.5 кв. км буде потрібно близько 6 таблеток або 50 грамів порошку. При запаленні почнуть виділятися пари йоду, що відрізняються дезінфекційної здатністю.

Досвідчені заводчики рекомендують йодінол як універсальне недорогий засіб, з покупкою якого зазвичай не виникає проблем, крім усього іншого, від йодинола у бактерій і вірусів не виникає резистентність, завдяки чому можна використовувати його необмежену кількість разів.

Йодинол – инструкция по применению для птицы, дозировка в домашних условиях для цыплят-бройлеров

Йодинол (Iodinolum) или молекулярный йод – это антисептический препарат. Имеет народное название «синий йод» из-за специфического цвета. В ветеринарии применяется, как обеззараживающее средство. Производится в форме раствора, основным компонентом которого является йод. Применяется, как средство лечения кожных инфекций и внутренних болезней кур-несушек.

Советы по правильному применению включают: описание ветеринарного препарата, область его применения, дозировки и рецепты самостоятельного приготовления. Что такое йодная шашка, как её применять.

Препарат Йодинол: применение в ветеринарии

Ветеринарный Йодинол – это прозрачная жидкость темно-синего цвета. Имеет характерный запах йода и кисловатый вкус. При взбалтывании начинает пениться. На стенках флакона допускаются следы пены. Включает несколько действующих веществ:

  • йод;
  • йодистый калий;
  • поливиниловый спирт;
  • очищенная вода.

Препарат — это темно-синяя субстанция. Поэтому заводчики называют его синим йодом.

Выпускается в стерильных стеклянных флаконах по 100, 200, 400 либо 500 миллилитров. Также производится в пластиковых канистрах. Закрывается резиновой пробкой, а затем алюминиевыми колпачками. На упаковке ветеринарного Йодинола указываются такие данные:

  • организация – производитель (адрес производства, товарный знак);
  • название, содержание действующих компонентов;
  • номер серии;
  • дата изготовления, срок годности;
  • обозначения «Стерильно», «Ветеринарный препарат».

Условия хранения – в оригинальной упаковке, при температуре 0 – +30 С. Срок хранения 3 года.

Для лечения рекомендуется применять только ветеринарный препарат. Либо приготовить его самостоятельно, применяя один из двух способов.

Достоинства применения йодинола:

  • безопасное, нетоксичное средство;
  • широкий спектр применения: от обеззараживания ссадин и небольших ран до внутреннего применения (при кокцидозе, других болезнях);
  • не содержит антибиотики, гормоны, токсичные компоненты);
  • не влияет на качество мяса и яиц, поскольку не откладывается в тканях (позволяет продолжать использовать яйца в пищу во время лечения курицы-несушки).

Чем лечить, если куры чихают и хрипят читайте по ссылке.

Инструкция по применению в домашних условиях

Применяется в птицеводстве:

  • куры больны кожным заболеванием;
  • дезинфекция ран, ссадин;
  • в составе комплексного лечения кокцидоза у кур;
  • как средство для укрепления иммунитета;
  • при кишечных инфекциях, гастроэнтерите и энтероколите у несушек;
  • в составе комплексной терапии респираторных инфекций (ларингит, бронхит, инфекционная бронхопневмония).

Про, то какие болезни бройлеров существуют можно прочитать тут.

Фармакологическое действие препарата Йодинол по инструкции для кур:

  • имеет широкий спектр противомикробного действия (воздействует на грамположительную и грамотрицательноую микрофлору);
  • после нанесения на кожу либо слизистые оболочки происходит постепенное расщепление вещества, высвобождается молекулярный йод (оказывает комбинирование антисептическое, противовоспалительное воздействие);
  • поливиниловый спирт обеспечивает замедленное всасывание йода (это способствует сниженному раздражению кожи и слизистых, снижает раздражение тканей);
  • не вызывает резистентность к микроорганизмам (эффективны как в первый, так и в последующие разы).

Про правильное содержание кур-несушек в домашних условиях читайте здесь.

Для внешнего применения препарат не нужно разводить водой. Ватным тампоном, смоченным в йодиноле осторожно очищают рану или ссадину. При внутреннем применении используют разведенным водой либо физраствором.

Для повышения иммунитета средство дают одноразово. Дозировка одинакова для всех возрастов.

Дозировки Йодинола в птицеводстве

Дозировка препарата зависит от нескольких факторов:

Для внешних заболеваний и обеззараживания ран дозировка не нужна. Для лечения внутренних болезней:

  • при кокцидозе предварительно разводят водой в соотношении 1: 2 (для взрослых кур понадобится 1 миллилитр 3 раза в сутки);
  • при пуллорозе дозировка составляет 0,5 миллилитра 3 раза в день.

В профилактических целях применяется по 0,4 миллилитра 1 раз в сутки.

Птицы хорошо переносят терапию йодинолом, если соблюдать рекомендованную дозировку.

Приготовление из йода

Для внешнего применения не обязательно применять стерильный раствор, его возможно сделать в домашних условиях. Существенный минус самодельного йодинола – меньший срок хранения по сравнению с промышленным. Готовый состав сохраняет полезность до тех пор, как он сохраняет насыщенного синего цвета.

Во время приготовления йодинола нужно строго соблюдать рецептуру. Менять перечень компонентов, их количество нельзя.

Способ 1: как разводить с водой для птиц

Метод разработан Владимиром Мохначом, пользуется популярностью. Для приготовления йодинола по его методике:

  1. Взять 50 миллилитров теплой воды и разведите в ней 10 граммов картофельного крахмала. Тщательно размешать и добавить 10 граммов сахара и 0,4 грамма лимонной кислоты. Еще раз перемешать.
  2. Сварить йодовый кисель. Для этого вскипятить 150 миллилитров воды осторожно влить полученный крахмал, охладить.
  3. В охлажденную смесь добавить 1 чайную ложку 5% спиртового раствора йода, перемешать. Получившийся состав окрасится в синий цвет.

Лимонная кислота служит естественным консервантом, поскольку не даёт йоду разлагаться.

Способ лечения курицы-несушки 2

Второй способ похож, но несколько отличается:

  1. В ёмкость налить 50 миллилитров холодной воды. Развести в ней 1 чайную ложку 10 граммов картофельного крахмала. Добавить 1 чайную ложку 5% раствора йода.
  2. Вскипятить 200 миллилитров воды, медленно влить в смесь крахмала с йодом, постоянно перемешивая ложкой.

Получившийся в результате синий раствор – это домашний йодинол или «синий йод». Он сохраняет полезные свойства, пока его оттенок не побледнеет.

В холодильнике йодинол, приготовленный без лимонной кислоты возможно хранить до 20 дней. Далее он теряет полезные свойства, его использование бесполезно.

Йодная шашка: рецепт

Йодная шашка – это средство для дезинфекции воздуха в курятнике. Состоит из 2 компонентов: кристаллический йод и различные вспомогательные вещества. Производится в форме прессованных таблеток цилиндрической формы или йодного порошка.

Йодная шашка применяется для:

  • для профилактической дезинфекции (также, в случае эпидемии);
  • как средство безопасной санации в курятнике воздуха в присутствии кур.

Про то, как сделать хорошую вентиляцию в курятнике читайте в этой статье.

Дозировку рассчитывают в зависимости от обрабатываемой площади.

Во время сгорания высвобождаются темно-фиолетовые пары йода, безопасные для птицы. Время обработки в среднем 30 секунд.

Видео

В этом видео показаны профилактические мероприятия для кур несушек с помощью Йодинола.

Выводы

Ветеринарный Йодинол, или молекулярный йод – препарат йода, обладающий бактерицидным и обеззараживающим средством. Выпускается в форме прозрачной жидкости темно-синего цвета, склонный к вспениванию. Особенности препарата:

  1. Имеет несколько действующих веществ: йод, йодистый калий, поливиниловый спирт в разбавлении очищенной водой.
  2. Стерильный раствор пригоден для внутреннего применения, обработки ран;
  3. Срок годности 3 года, хранить в темном месте при температуре 0 – 30 С.
  4. Применяется для лечения кожных болезней, дезинфекции ран, для лечения кокцидоза, в составе комплексной терапии легочных инфекций. Также для повышения иммунитета кур несушек.
  5. Для каждого из вариантов заболевания существуют свои дозировки, схема лечения.
  6. Йодная шашка – это средство для профилактической и лечебной дезинфекции курятника. Также применяется для очищения воздуха, можно в присутствии кур.

Йодинол возможно приготовить самостоятельно, в домашних условиях. Чаще применяются 2 способа, один из них разработан Владимиром Мохначом.

С антибиотиками для кур-несушек можно ознакомиться в данном материале.

Про автора

admin administrator