Скільки акції у Теслі

Авторadmin

Скільки акції у Теслі

Tesla Motors Inc

Tesla Motors швидко стала однією з найбільш багатообіцяючих компаній на світовій арені. У 2020 році її вартість перевалила за 0,5 трлн дол.

Після публікації звітності за третій квартал 2020 роки (найуспішніший в історії компанії), акції Тесла на NASDAQ за один торговий день виросли на 3,3%.

У серпні 2020 року Tesla вирішила провести спліт акцій після досягнення історичного максимуму — понад 1800 доларів за штуку, щоб зробити їх більш доступними для приватних інвесторів. Їх розділили у пропорції 1:5, після чого ціна впала до 400 доларів. До кінця року цінні папери виробника електрокарів продовжують дорожчати і тримаються на рівні 640 доларів за штуку.

Купити акції Тесла в Україні

Приватні інвестори можуть купити акції Тесла тільки через брокера.

Таке обмеження — світова практика. Воно відповідає законодавству України, США та країн Європейського союзу, в юрисдикціях яких знаходяться найбільші фондові біржі.

Брокер для приватного інвестора — не тільки посередник, а й помічник в управлінні інвестиціями.

Клієнтам Freedom Finance відкритий доступ до торгівлі на NASDAQ, NYSE і інших зарубіжних біржах. Завжди на зв’язку персональний інвестиційний консультант, який допоможе зі збором інвестиційного портфеля, управлінням паперами та їх зберіганням.

Діяльність і фінансові показники компанії Tesla

Приймаючи рішення купити акції, важливо отримати максимум інформації про бізнес. Ми наведемо основні дані про діяльність і фінансовий стан корпорації Tesla.

Tesla Motors в цифрах і фактах

Як розвивалася корпорація і яким є її нинішній стан?

  • 2003 рік — початок історії компанії Tesla, в числі її засновників був Ілон Маск;
  • 2005 рік — фірма випустила на ринок Model X та Model 3. Крім цього Tesla Motors почала динамічно розширювати мережу зарядних станцій Tesla Supercharger. Зараз це розвинена структура, власникам електрокарів по всьому світу легко планувати поїздки, відстежуючи наявність станцій на GPS-мапі;
  • 2009 рік — Маск анонсує п’ятидверний електрокар Tesla Model S. Старт продажів припав на 2012 рік, з того часу модель неодноразово вдосконалювалася й оновлювалася;
  • 2010 рік — компанія успішно провела IPO (первинне розміщення акцій на біржі). Тільки за перший день торгів ціна акцій злетіла на 41%;
  • 2014 рік — вражаючий успіх компанії, продано понад 55 тисяч автомобілів Tesla S;
  • 2019 рік — виручка компанії Tesla активно зростає. Основні причини — запуск заводу в Шанхаї, зростання продажів до 367 тисяч автівок на рік і попит на бюджетну Model 3.

2020 рік став для Tesla безпрецедентно успішним. У третьому фінансовому кварталі капіталізація досягла 390 млрд доларів (для порівняння, в аналогічному періоді минулого року показник був 40 млрд доларів). Після чотирьох прибуткових кварталів поспіль компанія підкорила ще одну висоту — в кінці грудня 2020 року її включають в індекс S&P 500 (500 найдорожчих компаній США, акції яких котируються на американських біржах). На тлі цього цінні папери емітента продовжили своє зростання.

Котирування Tesla відрізняються волатильністю, тому інвесторам важливо тримати руку на пульсі. Допоможуть в цьому консультації з досвідченими фахівцями Freedom Finance.

Які фактори допомагають Tesla розвиватися

Можна виділити кілька ключових факторів:

  • Маркетинг. Маск вміє не тільки вести бізнес, але і влаштовувати шоу. Приклад — кампанія з польотом червоною Tesla Roadster на Марс. Цей майстерно створений інформаційний привід облетів усі топові ЗМІ.
  • Активне будівництво мережі зарядних станцій Supercharger уздовж ключових автомагістралей по всій території США. Ще один бонус, який привертає водіїв — можливість користуватися зарядними станціями абсолютно безкоштовно.
  • Компанія нарощує випуск автомобілів. Почалося виробництво на заводах в Шанхаї та Берліні. Завдяки їм компанія активніше виходить за межі ринку США.
  • Стратегія орієнтується на гонитву за мрією. Головне для Маска і його однодумців — створити принципово новий продукт. При цьому мета швидкого заробітку відходить на другий план.
  • В компанії відсутня жорстка ієрархія. З будь-якою ідеєю або питанням можна звернутися безпосередньо до керівництва.В команду відбирають талановитих і перспективних фахівців.

Все перераховане складається в нестандартну навіть в наші дні бізнес-модель. Її аналізують вже зараз і, напевно, спробують повторити в майбутньому.

Як купити акції Тесла

Інвестувати з Freedom Finance максимально просто.

Все починається з дзвінка або візиту в один з наших офісів. Наші співробітники нададуть всю необхідну інформацію про інвестування, роботу компанії та з інших питань.

Наступний крок — укладення договору. Ми прописуємо всі деталі, важливі для кожної зі сторін, умови конфіденційності і зобов’язання. Після цього клієнт може купувати акції через торговельну платформу Tradernet.

Доступ до цього інструменту отримують все інвестори, які співпрацюють з нами. Тут ви побачите вартість акцій Tesla та іншу інформацію про цінні папери.

Робота з брокером знижує ризики, допомагає приймати більш обґрунтовані рішення і підвищує ваш прибуток. Команда Freedom Finance Україна — це експерти з досвідом роботи в галузі понад 10 років. Всі вони забезпечують постійну консультативну підтримку. Аналітика, прогнози, допомога з усіх питань для клієнтів компанії безкоштовна.

Торгуючи акціями, ви зможете паралельно навчатися на онлайн-курсах від Freedom Finance Україна. Є програми для початківців, які допоможуть розібратися, як влаштований фондовий ринок, з чого почати і т.ін. Гроші, вкладені в навчання, можна повернути за дві-три вдалі угоди.

Працюючи з нами, ви отримаєте доступ до світових фондових ринків, максимум надійності, допомогу професіоналів топ-рівня. Почніть заробляти на цінних паперах вже зараз — інвестуйте з Freedom Finance!

Як купити акцію Tesla українцю: поради інвестиційного експерта

Журналісти 24 каналу поспілкувалися з Василем Матієм, фінансовим експертом та керуючим активами 1st Family Office, про те, як купити акцію Tesla та чи є у компанії перспективи.

Які є способи для українця придбати акцію Tesla чи іншої компанії?

Для того, щоби купити акції, потрібно мати рахунок у цінних паперах. Його може відкрити український банк чи український брокер – скоріше за все це він буде давати доступ до українських бірж. І можна відкрити рахунок в цінних паперах в закордонного брокера, який вже даватиме змогу купляти цінні папери на світових біржах, де набагато більша ліквідність, тобто дуже велика кількість капіталу.

Краще співпрацювати з українським брокером чи закордонним?

Інвестору завжди вигідніше купити цінний папір там, де є більша ліквідність. Тому що, коли є більша ліквідність, то одночасно в певний момент часу є більше охочих купити чи продати акцію якоїсь конкретної компанії. Відповідно різниця між ціною купівлі чи ціною продажу є відчутно меншою. Тож інвестор не переплачує за те, щоб просто купити.

Це як з валютою буває: у маленькому віддаленому регіоні різниця між ціною купівлі та продажу буде набагато більшою, ніж в обміннику в центрі міста, де постійно хтось купує / продає. Там різниця між купівлею та продажем буде відчутно менша, тому що ліквідність більша. Тут принцип той самий: чим вищий попит та пропозиція – тим нижчий спред.

Є різниця в оподаткуванні доходу, якщо інвестор співпрацює з іноземним брокером або з українським?

  • Якщо інвестор співпрацює з українським брокером, то його перевага може бути в тому, що податковим агентом виступає український брокер, якщо всі операції здійснюються безпосередньо в українській юрисдикції.
  • А якщо це іноземний брокер, то він не є податковим агентом. Відповідно інвестор сам зобов’язаний відзвітувати про свій інвестиційний прибуток в рамках річного декларування.

Але сьогодні на українському ринку акції можна купити тільки за гривню. А на міжнародних ринках – найчастіше за долар. Відповідно ціна в доларах як правило відчутно вигідніша для інвестора, ніж в гривнях. Відкриття рахунку в великих міжнародних брокерів і вихід на міжнародні ринки капіталу в останній час відчутно спростилися та займають небагато часу. Тому, якщо є така можливість, раціонально нею скористатися.

Що повинно змінитися в Україні, щоб українська біржа стала ближчою за своєю суттю до американської та європейської?

Має бути ліквідність і має бути ринок капіталу як такий.

  • Тобто ринок капіталу – це майданчик, на якому зустрічаються інвестори та реципієнти грошей (ті, кому потрібне фінансування для розвитку бізнесу). Вони відповідно обмінюються – одні отримують кошти, а інші отримують дохід на свій капітал.
  • Але для цього потрібна, щоб була ліквідність. Вона з’явиться тоді, коли у відчутно більшої частини українці будуть відкриті рахунки у цінних паперах, вони розумітимуть як з ними працювати та матимуть таке бажання.

Така тенденція вже існує. Найближчим часом українські банки з великою клієнтською базою такі як Monobank (на базі Універсал банку) і Альфа банк будуть давати можливість своїм клієнтам купляти цінні папери через свої мобільні додатки.

Виходить, що вони відкриють для своїх клієнтів рахунки в цінних паперах. А це вже відчутно збільшить кількість потенційних інвесторів і відповідно компанії будуть зацікавлені розміщувати акції чи облігації на внутрішньому ринку.

Населення своєю чергою через зниження дохідності облігацій та дохідності депозитів, зацікавлені у пошуках альтернативних можливостей вкладання коштів, яким може стати внутрішній ринок цінних паперів.

А з якою сумою варто починати інвестувати? Або яку частку доходу варто перетворювати в інвестиції?

Інвестувати потрібно, коли сформована фінансова подушка безпеки – сума, достатня для життя протягом кількох місяців у випадку повної втрати доходу.

Щодо того, з якої суми починати – на сьогодні точка входу відчутно зменшилася, тому що міжнародні брокери скасовували абонентську плату. Якщо раніше потрібно було платити мінімальну суму за обслуговування рахунку, то зараз цього немає. Відповідно більшість витрат, пов’язаних з інвестиціями, – це безпосередньо операційні витрати по переказу коштів, тобто SWIFT-переказ, тому поріг входу впав.

Починати інвестувати в цінні папери можна з декількома сотнями чи тисячею доларів.

Коли купувати акцію? Колись ми з вами спілкувалися про фондовий індекс S&P 500, і ви розповіли, що не потрібно підбирати вдалий момент, а інвестувати регулярно, тому що історично цей індекс зростає. Чи підійде така ж стратегія з акціями?

Взагалі, я не рекомендував би інвесторам-початківцям купляти акції окремих компаній, а якраз таки дивитися на фондові індекси. Адже потрібно бути професіоналом, постійно слідкувати за тими компаніями, тому що непомітно для інвестора може з’явитися якийсь конкурент, який просто відвоює більшу частину ринку у компанії, в яку інвестори вклали, і вона впаде в ціні у два рази. Якщо інвестувати в індекс, то такого ризику немає, тому що індекс включає завжди актуальні компанії, які є лідерами у своїй галузі. Це інструмент для пасивного інвестування.

Чому ж не можна просто скласти власний диверсифікований портфель?

Просто самим інвестувати в компанії не варто, тому що як показує дослідження в довгостроковій перспективі роздрібні інвестори заробляють менше, ніж якби вони просто інвестували в індексний фонд.

Ви є інвестором Tesla?

Чому ви довіряєте компанії?

Тому що я безпосередньо є інвестиційним консультантом, для якого це є його основна професія і вид діяльності. Більшу частину свого часу я присвячую цій діяльності й детально слідкую за тими компаніями, які обираю для свого інвестиційного портфеля і для своїх клієнтів. Тому я маю можливість вчасно помітити та зрозуміти зміни на кон’єктурі ринку і відреагувати, щоби не втратити, коли компанія стане вже менш вигідною для інвестування.

Які є перспективи у компанії? Адже за підсумками першого кварталу 2021 року Tesla отримала заробіток не з продажу електрокарів, а з продажу квот на викиди іншим автовиробникам. Але з переходом інших компаній на електромобілі, це джерело доходу згасає.

Там уже навіть за підсумками другого кварталу видно, що зростає власний прибуток. Тут потрібно дивитися на перспективу, розуміти, що відкриваються нові виробничі потужності, нові заводи з виготовлення автомобілів у Німеччині, планується відкриття в Індії, розширюється виробництво в Китаї та в США, І це дає перспективу відчутного збільшення кількості проданих автомобілів у майбутніх роках, що своєю чергою призведе до збільшення доходу на одну акцію компанії. А збільшення доходу на одну акцію – це той фактор, який одразу змушує інвесторів переглядати раціональну ціну на компанію.

Що таке “помилка Tesla”?

Коли інвестор вклав гроші в якусь компанію чи якийсь актив, то він акцентує більше увагу на позитивні новини, які підтверджують правильність його вибору і навпаки схильний недооцінювати негативні новини та всі ті фактори, які говорять про можливість помилкового вибору. Тому про це також потрібно пам’ятати і критично аналізувати інформацію, більше шукати та акцентувати свою увагу саме на таких новинах, щоб мати більш об’єктивну оцінку того чи іншого фінансового активу.

Що для вас інвестиції – заробіток чи захист заощаджень від інфляції?

Для мене інвестиції – це і безпосередня професія, і вид діяльності, і заробіток. Все разом. Я, будучи інвестиційним експертом і консультантом, звичайно що не розглядаю інвестиції тільки як пасивне джерело доходу.

Про автора

admin administrator