Скільки балів треба набрати на юриста

Авторadmin

Скільки балів треба набрати на юриста

Зміст:

Реєстрація та проходження НМТ у 2024 році

Як саме буде відбуватися вступна кампанія, визначається у щорічному «Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти». Цього року більшість вступників мають скласти національний мультипредметний тест, щоб взяти участь у конкурсному відборі у заклади вищої освіти.

Коли відбудеться НМТ 2024?

НМТ 2024 відбудеться з 14 травня до 19 липня. Зареєструватися можна з 14 березня до 11 квітня. Щоб першим дізнатися, коли відкриють реєстрацію на НМТ, підпишіться на Telegram-канал для вступників.

Як зареєструватися на НМТ 2024?

Щоб зареєструватися на НМТ 2024, потрібно створити персональний кабінет учасника тестування на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Реєстрація на НМТ відкриється у березні.

Для реєстрації потрібно внести особисті дані:

  • прізвище, ім’я та по батькові;
  • дату народження;
  • дані документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорта);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • контактні дані: номер телефону та електронну пошту;
  • зазначити категорію випускника (поточний рік чи минулий).

Та завантажити документи, які підтверджують ваші дані:

  • паспорт або інший документ, який засвідчує особу;
  • довідку з місця навчання (для поточного року видається школою) або свідоцтво про загальну середню освіту;
  • картку платника податків або документ, де вказано ваш ідентифікаційний код.

В особливих випадках потрібно подати додаткові документи (наприклад, медичну довідку або свідоцтво про зміну прізвища).

Під час реєстрації потрібно обрати, де ви хочете проходити НМТ (вказати місто в Україні чи за кордоном) та який додатковий предмет обираєте.

Скільки часу виділяється на НМТ 2024?

Учасники матимуть 4 години на виконання завдань усіх чотирьох предметних блоків. Тестування пройде у два етапи: перший етап триватиме 120 хвилин та міститиме тести з української мови та математики, другий етап також триватиме 120 хвилин і міститиме питання з історії України та предмета на вибір. Між цими етапами учасники матимуть перерву у 20 хвилин.

Чи потрібно складати НМТ при вступі у військовий заклад вищої освіти?

Залежить від закладу. Вступ у 2023 році у військові ЗВО відбувався за власними Правилами прийому, які були розміщені на офіційних сайтах цих закладів. Тому уточнюйте інформацію безпосередньо на сайтах приймальних комісій цих закладів. Для прикладу дивіться Правила прийому на навчання до Національного університету оборони.

Чи можна пройти НМТ за кордоном?

Так, екзаменаційні центри для проведення НМТ будуть створені і в інших країнах. Складання тесту за кордоном проходитиме в такому ж форматі, як і в Україні — в спеціально обладнаних комп’ютерних центрах, за участі українськомовних педагогів. Перелік населених пунктів, де можна буде скласти НМТ, затверджується МОН навесні. Ми оприлюднимо цей список в нашому Telegram-каналі для вступників. Також можна переглянути перелік країн, де відбувався НМТ у попередні роки.

Скільки балів НМТ потрібно набрати, щоб пройти тестування та взяти участь у конкурсному відборі?

Кожен тестовий блок має певний мінімум, який необхідно пройти щоб набрати порогові 100 балів:

  • українська мова — 7 тестових балів з 45;
  • українська література — 7 тестових балів з 45;
  • математика — 5 тестових балів з 32;
  • історія України — 8 тестових балів з 54;
  • іноземна мова — 5 тестових балів з 32;
  • біологія — 7 тестових балів з 46;
  • фізика — 5 тестових балів з 32;
  • хімія — 6 тестових балів з 40;
  • географія — 7 тестових балів з 46.

Чи можна при вступі скористатись результатами ЗНО чи НМТ попередніх років?

Так, можна вступати з результатами НМТ 2022 та 2023 років, а також ЗНО 2021 року. У кожному випадку діє інакша формула розрахунку конкурсного бала.

Чи має значення, вступаю я після випуску зі школи чи після коледжу?

Ні, це не має значення. Усі вступники братимуть участь у спільних широких конкурсах із використанням однакового розрахунку конкурсного бала. У порядку прийому на навчання, що всі абітурієнти вступають на перший курс. Втім, для випускників коледжів зазвичай пропонують скорочені терміни навчання.

Скільки балів ЗНО потрібно для вступу на бюджет

Кожен колишній школяр мріє поступити на бюджет, утім, для цього треба добре постаратись. Аби ви знали, до чого прямувати, ми публікуємо відповіді на основні запитання, що стосуються конкурсних балів та вступу на бюджет. Отримані відповіді дозволять абітурієнтам та їхнім батькам зважено оцінити шанси щодо вступу на державне замовлення до обраного ВНЗ.

Скільки балів ЗНО потрібно набрати, щоб претендувати на вступ до ВНЗ

На початку 2021 року уже відомий мінімальний прохідний бал ЗНО на бюджет. Він складатиме 125 для більшості спеціальностей, хоча, варто зауважити, що заклади вищої освіти мають право самостійно визначати мінімальне значення кількості балів (не менше порогового), з якими вступник допускатиметься до участі у конкурсі.

Порогові бали на бюджет у 2021:

  • 150 балів на ЗНО – щонаймеше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів для лікарських спеціальностей;
  • 140 балів – треба набрати для вступу за спеціальностями «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини»”;
  • 130 балів – для вступників, які планують навчатися за фармацевтичними напрямками.

Середній бал для вступу на бюджет серед українських вишів

При визначення середнього балу для вступу у ВНЗ враховується кількість завдань у тестах, яку слід співвідести з кількістю бажаючих отримати державне замовлення та показниками сертифікатів ЗНО минулих років. Таким чином, середній бал, що забезпечить зарахування на бюджетне місце необхідно вираховувати по кожному вузу, факультету і спеціальності окремо.

Конкурсні бали державного замовлення для вступу до вищого навчального закладу на бюджет визначаються за формулою: (бали кожного сертифіката ЗНО + середній рейтинговий бал атестата + оцінка за конкурс творчих або фізичних здібностей) помножені на вагові коефіцієнти, загальна сума яких дорівнює одиниці.

Абітурієнти, що бажають наперед визначити приблизний середній бал для обраної спеціальності, можуть скористатися спеціальним онлайн-сервісом. Для цього, у порожні рядки треба ввести наступні дані:

  • бажану спеціальність;
  • ВНЗ (не обов’язково);
  • назви предметів ЗНО (для розрахунку ймовірності вступу);
  • бали (можна ввести свої бажані або протестувати різні варіанти).

Також, аби мати уявлення про те, скільки балів ЗНО потрібно для вступу, можна ознайомитися зі списком вузів та дізнатися, з яким середнім балом вступали на бюджетні місця абітурієнти попереднього року. Загалом він складає від 127 до 187 залежно від форми здобуття освіти та престижності закладу. Варто зауважити, що вузи надають перевагу заявам тих випускників, що обрали їхній закладі у якості пріоритету серед 5 можливих вступних заяв.

Зміни у державному замовленні за спеціальностями 2021

Для абітурієнтів, що бажають вступати саме за цим освітньо-кваліфікаційним рівнем молодших бакалаврів на держзамовлення мінімальний поріг у 125 балів не діятиме.

Абітурієнтам, які здаватимуть іспит для вступу до юридичного вузу, варто відмітити – у 2020 році було скорочено обсяг державного замовлення на юридичні спеціальності і наразі інформації про його збільшення немає. Під це обмеження підпадають усі вступники за державним або регіональним замовленням, що претендують на здобуття ступеня молодшого бакалавра.

Натомість студенти, що навчаються за найбільш затребуваними на ринку праці напрямами підготовки (інженерними, технічними, аграрними, математичними тощо) отримають більш високу стипендію та додаткові соціальні пільги при першому працевлаштуванні.

І про бюджетні місця. Традиційно вони будуть розподілені після затвердження Державного бюджету 2021 (ближче до вступної кампанії). Кількість бюджетних місць для тих ВНЗ, 3 які подають документи абітурієнти з високими балами ЗНО, буде більше. Таким чином, ці місця будуть віддавати кращим.

Сподіваємось, у нашій статті ви знайшли відповідь на одне з найактуальніших питань українських абітурієнтів – скільки потрібно балів, щоб поступити на бюджет. Чимало інших тем, що докладно розкривають питання вступу чи підрахунку балів ЗНО ви знайдете на нашому сайті.

Вступ на бюджет: які мінімальні бали треба набрати на НМТ-2023 на різні спеціальності

У 2023 році запровадили новий формат порогу “склав – не склав”. Щоб вступити до вишу, випускники мають отримати щонайменше 10% правильних відповідей з кожного навчального предмета на НМТ. Які мінімальні бали треба набрати – читайте нижче.

Відповідно до Порядку прийому абітурієнтів на навчання, мінімальний конкурсний бал для допуску до конкурсного відбору буде визначати заклад освіти. Проте є вагові коефіцієнти для вступу на деякі спеціальності, повідомляє 24 Канал.

Конкурсний бал для вступу буде розраховуватись шляхом переведення тестових балів, отриманих за кожен предметний тест НМТ-2023, у рейтинговий бал за 200-бальною шкалою.

Мінімальні бали для вступу на бюджет

Для вступу на кожну спеціальність для усіх тестових предметів МОН встановило вагові коефіцієнти.

Так, для медичних спеціальностей “Стоматологія”, “Медицина”, “Педіатрія” у галузі знань “Охорона здоров’я” конкурсний бал для вступу не може бути менше ніж 150 балів.

Водночас конкурсний бал для вступу на бюджет не може бути менше ніж 140 балів для таких спеціальностей:

  • “Право”,
  • “Публічне управління та адміністрування”,
  • “Міжнародне право”,
  • “Міжнародні економічні відносини”,
  • “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”,
  • “Фармація, промислова фармація”.

Для вступу на бюджет на будь-яку іншу спеціальність конкурсний бал має бути не менший ніж 130, а для контракту – не менший ніж 120 балів.

Додамо, що прохідні бали з усіх предметів цього року підвищили, у 2022 році вони були трохи нижчими. Так, у 2023 учасникам тестування для отримання мінімальних 100 балів з 200 необхідно набрати:

  • з української мови – 5 тестових балів з 45 можливих;
  • з математики – 4 бали з 32 можливих;
  • з історії України – 6 тестових балів з 54 можливих;
  • з біології – 5 балів з 46 можливих;
  • з фізики – 4 тестові бали з 32 можливих;
  • з хімії – 4 бали з 40 можливих;
  • з іноземної мови – 4 з 32 можливих.

До слова, цьогоріч абітурієнти зможуть подати до 20 заяв, але з них не більше п’яти – на бюджет. Також у 2023 році не враховуватимуть бали атестата та сільський коефіцієнт. Але важливими будуть регіональний і галузевий коефіцієнти для вступників, які подають документи не в університети Києва.

Нагадаємо, що Міносвіти погодило перелік спеціальностей, яким надаватимуть особливу підтримку під час вступної кампанії 2023 року. Їхньою особливістю є те, що абітурієнтів можуть зарахувати на навчання за контрактом без результатів іспитів, зокрема НМТ.

Про автора

admin administrator