Скільки часу феназепам виводиться з організму

Авторadmin

Скільки часу феназепам виводиться з організму

Зміст:

Скільки виводиться Феназепам з організму? Препарат Феназепам: форма випуску, показання до застосування, побічні ефекти

«Феназепам» відноситься до категорії високоактивних транквілізаторів, які мають протисудомну, анксіолітичну, а також центральним міорелаксуючою дією. Позитивний принцип впливу на організм людини істотно перевершує всі аналоги. Препарат може використовуватися як снодійний засіб. Анксіолітичний ефект препарату виражається в поступовому зниженні емоційного напруження, послабленні тривоги, страху та занепокоєння. Щоб розібратися з тим, скільки виводиться з організму «Феназепам», потрібно вивчити склад і принцип дії медикаменту. У цьому допоможе ця стаття.

Опис

Препарат «Феназепам» є багатофункціональним похідним бензодіазепіну. Засіб належить до категорії високоактивних транквілізаторів. Бромдигидрохлорфенилбензодиазепин представлений активною речовиною препарату, тільки при правильному застосуванні чинить на організм людини позитивний вплив. «Феназепам» зменшує вираженість напруги, усуває збудження підкоркових структур головного мозку, а також гальмує полісинаптичні спинальні рефлекси. Препарат часто використовують як анксіолітичну, седативну снодійне. Активні речовини мають протисудомну і міорелаксуючою ефектом. За рахунок цього знижується емоційна напруга пацієнта, проходять страх, тривога.

Склад і форма випуску

Інформація про те, скільки виводиться з організму «Феназепам», описана в інструкції до препарату. Сьогодні цей медикамент випускається у двох лікарських формах:

Розчин 0,1 % для внутрішньом’язового, внутрішньовенного ін’єкційного введення. В одній картонній упаковці міститься 10 ампул.

Таблетки. В упаковці може бути 10, 25, 50 пігулок.

В інструкції із застосування таблеток «Феназепам» зазначено, що основною діючою речовиною є бромдигидрохлорфенилбензодиазепин. Допоміжні речовини: кальцію стеарат, лактози моногідрат, картопляний крохмаль, натрію кроскармелоза.

В ін’єкційному розчині міститься 1 мг бромдигидрохлорфенилбензодиазепина. В якості допоміжних компонентів використовується очищена вода, гідроксид і гідросульфіт натрію, дистильований гліцерин, полісорбат 80, повідон.

Фармакологічний принцип дії

Кожен пацієнт повинен знати, скільки виводиться «Феназепам» з організму, щоб уникнути негативних побічних реакцій. Цей препарат відноситься до категорії психотропних медикаментозних засобів, які пригнічують центральну нервову систему. Базові фармакологічні ефекти «Феназепаму»:

Седативний. Ліки суттєво зменшує вираженість негативних симптомів невротичного походження.

Анксіолітичний. Відмінно усуває емоційну напругу, страх, тривожність і відчуття постійного занепокоєння.

Протисудомний. Запобігає поширення судомного імпульсу, але не ліквідує возбудительного вогнища.

Снодійний. Якщо пацієнт врахував той факт, скільки виводиться з організму «Феназепам», то він зможе істотно скоротити час засинання, поліпшивши якість сну.

Центральний миорелаксирующий. Знижує інтенсивність передачі нервових імпульсів, завдяки чому відбувається поступове розслаблення гладкої мускулатури.

В інструкції із застосування таблеток «Феназепам» зазначено, що активний компонент препарату швидко проникає в кров. Засіб починає діяти через 30 хвилин після прийому. Максимальна концентрація препарату в плазмі досягається через 2 години після прийому. Період напіввиведення варіюється від 6 до 18 годин. Для тих, хто хоче дізнатися, через скільки діє укол «Феназепаму», потрібно відзначити, що істотне поліпшення самопочуття настає через 15 хвилин. Ця форма медикаменту найчастіше використовується для лікування важких захворювань.

Від чого допомагає «Феназепам»?

Медикамент активно використовується в сучасній медицині для боротьби з різними захворюваннями нервової системи, а також хронічними психічними розладами. Препарат призначають у наступних випадках:

Безсоння і інших розладів сну.

Окремі форми шизофренії.

Психопатичні та невротичні розлади, які супроводжуються сильним страхом, підвищеною тривожністю і занепокоєнням, емоційною лабільністю.

Розлади роботи вегетативної нервової системи.

Ригідність м’язів, гиперкинез, тики.

Щоб зрозуміти, від чого допомагає «Феназепам», потрібно не тільки вивчити інструкцію, але і проконсультуватися з лікарем. Короткі курси транквілізаторів призначаються для попередження гострого емоційного стресу. Тривала терапія необхідна для боротьби з хронічними психічними патологіями.

Протипоказання

Препарат «Феназепам» можна використовувати тільки після попередньої консультації у психіатра чи невропатолога. Пацієнт обов’язково повинен вивчити інструкцію до медикаменту. Основні протипоказання:

Гостра хронічна обструктивна хвороба легень.

Вагітність та лактація.

Гостра дихальна недостатність.

Індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Ниркова та печінкова недостатність.

Захворювання головного мозку.

Інструкція

Прийом «Феназепаму» повинен відповідати рекомендованій виробником дозі. У добу можна приймати 5 мг препарату. Цю дозу слід розділити на 2 прийоми. Максимальна добова доза препарату становить 10 мг.

Лікування пацієнта залежить від діагностованого захворювання:

При яскраво вираженій ажитації, тривогу і страх терапію починають з дози 3 мг на добу. Поступово кількість препарату збільшують, щоб у підсумку досягти бажаного терапевтичного ефекту.

При алкогольної абстиненції «Феназепам» приймають у дозі від 2,5 до 6 мг на день.

Для боротьби з епілепсією максимальна концентрація препарату не повинна перевищувати 10 мг на добу.

При безсонні ліки застосовують у дозі 0,4 мг за 35 хвилин до сну.

При психопатичних та невротичних станах початкова доза препарату становить 1 мг. Через 4 дні концентрацію речовини можна збільшити до 5 мг на добу.

При патологіях з підвищеним м’язовим тонусом медикамент вживають по 3 мг 2 рази на день.

Щоб зрозуміти, як довго можна приймати «Феназепам», потрібно врахувати, що стандартний терапевтичний курс становить 14 днів. В окремих випадках тривалість лікування може бути збільшена до двох місяців. На фінальному етапі дозування препарату поступово знижують.

Побічні реакції

Якщо пацієнт розібрався з тим, скільки часу діє таблетка «Феназепаму», то це допоможе уникнути найбільш поширених помилок. Висока активність діючої речовини може спровокувати розвиток атаксії (порушення координації руху), запаморочення, сонливості.

Основні побічні ефекти:

Звикання до медикаменту.

Зниження показників артеріального тиску.

Розвиток лікарської залежності.

Зниження статевого потягу.

Порушення концентрації уваги.

Якщо пацієнт став відзначати погіршення загального стану здоров’я, тоді потрібно припинити прийом препарату та звернутися за консультацією до лікаря.

Вплив медикаменту на емоційний стан людини

Існує багато показань до застосування таблеток «Феназепам», але пацієнти обов’язково повинні пам’ятати про те, що медикамент надає сильну дію на центральну нервову систему. У деяких випадках це загрожує наступними симптомами:

На початковому етапі лікування у пацієнта може спостерігатися піднесений настрій, але більш тривала терапія загрожує істотним погіршенням настрою, нервозністю, агресивністю. У деяких випадках виникають сильне збудження, а також напад психозу. При появі цих симптомів необхідно припинити прийом «Феназепаму».

Наслідки передозування

При тривалому застосуванні «Феназепаму» побічних ефектів уникнути дуже складно. Якщо пацієнт перевищить допустиму дозу, то це загрожує сильною інтоксикацією організму. В такій ситуації людина відчуває пригнічений свідомість, дихальну та серцеву недостатність. Істотно зростає ризик коми, летального результату.

Базові симптоми передозування:

Тремтіння кінцівок (тремор).

Зниження артеріального тиску.

Ослаблення рухових рефлексів.

Дезорієнтація, сплутаність свідомості.

Мимовільні швидкі рухи зіниць (ністагм).

Ослаблення рухових рефлексів.

Утруднення дихання, задишка.

При виникненні мінімум одного симптому інтоксикації потрібно провести класичне промивання шлунка, прийняти якісний сорбент, а також звернутися за допомогою в лікарню. Тільки лікар може призначити препарати, які підтримують функції дихальної і серцевої системи. Антидоти «Феназепаму» – «Анексат», «Флумазеніл».

Непоганий ефект можуть дати проносні засоби, які добре справляються з виведенням з організму всі токсини. В умовах стаціонару обов’язково проводиться інфузійна терапія, яка передбачає введення розчину «Рінгер», глюкози. Пацієнт обов’язково повинен випивати мінімум 2 літри негазованої води в день. Якщо є загроза порушення дихальної або серцевої активності, тоді хворому призначають ефективний антидот. Активна речовина вводять внутрішньовенно.

Вагітність та лактація

Діюча речовина «Феназепаму» чинить токсичний вплив на що формується плід, з-за чого збільшується ризик розвитку вроджених вад при застосуванні препарату у перший триместр. Вживання стандартних терапевтичних доз на більш пізніх термінах вагітності може викликати пригнічення центральної нервової системи новонародженої дитини. Тривале застосування «Феназепаму» здатне спровокувати розвиток синдрому відміни у малюка. Використання медикаментів перед пологами може викликати пригнічення дихання у дитини, гіпотонію, зниження м’язового тонусу, гіпотермію, а також ослаблення акту ссання.

Доступні аналоги

Численні побічні ефекти при тривалому застосуванні «Феназепаму» змушують пацієнтів підбирати інші медикаментозні засоби. Затребуваними аналогами препарату є наступні ліки:

«Феназепам» відноситься до категорії сильнодіючих транквілізаторів групи бензодіазепінів, які мають яскраво виражену седативну, снодійну, анксіолітичну дію. За рахунок специфічної дії препарату на нервову систему досягається висока ступінь ефективності у лікуванні багатьох неврологічних і психопатичних патологій, безсоння. Медикамент має величезний перелік протипоказань, з-за чого може викликати серйозні побічні реакції. Тривале застосування може спричинити звикання та лікарської залежності.

Саме тому продаж препарату з аптек без рецепта категорично заборонена. «Феназепам» можна приймати виключно за призначенням лікаря, дотримуючись дозування. В іншому випадку пацієнт може зіткнутися з непередбачуваними наслідками, які негативно відображаються на роботі всього організму.

Принцип взаємодії з іншими медикаментами

Одночасне застосування «Феназепаму» з препаратами інших груп загрожує тим, що активна речовина може вступати в хімічну реакцію. Це тягне за собою зміну ефективності лікарських засобів, посилення поширених побічних реакцій.

Взаємодія «Феназепаму» з іншими препаратами:

Знижується ефективність «Леводопи».

Посилюється пригнічувальну дію на дихальну систему «Клозапіну». Така ситуація загрожує повною зупинкою дихання.

Істотно зростають токсичні ефекти «Зидовудину» (поширене противірусний засіб, яке активно використовується в комплексному лікуванні ВІЛ). «Феназепам» не рекомендується комбінувати з інгібіторами МАО, а також «Имипрамином».

Посилюється дія антигіпертензивних медикаментів.

Зростає лікувальна ефективність протиепілептичних препаратів, снодійних, транквілізаторів, а також наркотичних анальгетиків.

Особливості застосування

«Феназепам» володіє стійкою і яскраво вираженою здатністю викликати у пацієнта лікарську залежність при тривалому вживанні у великих дозах. Ті люди, які зловживають препаратом, що страждають від частих галюцинацій, панічних атак, нав’язливих думок, розладів сну. Виробники медикаменту відзначають, що «Феназепам» з особливою обережністю призначають при тяжких депресіях, так як це засіб може бути використано для реалізації суїцидальних планів.

Препарат заборонено вживати водіям, а також тим людям, які обслуговують механізми, що вимагають точних і швидких реакцій. Поєднання «Феназепаму» зі спиртними напоями загрожує суттєвим зниженням ефективності препарату, посиленням його токсичних дій, а також розвитком симптомів передозування. Активні речовини препарату пригнічують дихання і серцеву діяльність.

Численні відгуки пацієнтів про «Феназепаме» свідчать про те, що звикання до ліків розвивається дуже швидко. З-за цього людині стає все складніше обходитися без препарату. В перервах між прийомами таблеток всі негативні емоції суттєво загострюються, ситуацію рятує лише чергова пігулка потужного транквілізатора.

Через скільки діє феназепам?

через скільки починає діяти феназепам?

як швидко діє феназепам?

Феназепам діє протягом 20 хвилин-півгодини. Для більшої ефективності, таблетку краще не ковтати, а розсмоктувати, тим більше, що вона солодка на смак. Ось тільки один маленький нюанс: феназепам не є снодійним препаратом, це транквілізатор, тобто препарат, заспокійливо і розслабляючи, діє на нервову систему. Як снодійне, він, взагалі, може не подіяти (на більшість людей, і не діє).

В інструкціях його прописують пити через 25-30 хвилин до сну, через стільки він по суті і починає діяти. Однак варто зазначити, що так як це транквілізатор, то крім його химмичского потенціалу до швидкості дії, у главу кута можна поставити і персонально психіку і нервову систему кожної людини, яка реагує на транквілізатори по різному.

Почнемо з того, що феназепам відноситься транквілізатором з дуже великим ступенем активності.

Даний препарат здатний придушити почуття тривожності, купірує судоми, здатний розслабити м’язи і допомогти з безсонням.

Також у цього препарату повно побічних ефектів.

Але якщо вам призначили даний лікарський препарат, давайте розглянемо, через який час після прийому всередину, він здатний почати діяти на людський організм.

Дію феназепаму настає досить швидко, вже через двадцять-тридцять хвилин.

Також треба знати, прийом даного препарат з алкоголем, буде для вас носити згубний характер, тому не можна їх поєднувати.

Коли п’єте ліки, слід пам’ятати, що час впливу залежить від індивідуальної особливості вашого організму.

Звичайно, відкривши інструкцію розділ «Фармакокінетика», можна побачити плаваюче час максимальної концентрації цих ліків у крові. Згідно інструкції максимальна концентрація досягається протягом одного двох годин.

Значить ,він починає діяти в перший годину прийому. Виходячи з досвіду багатьох людей, можна зробити висновок, що перші ознаки можуть спостерігатися через десять хвилин. Але іноді доведеться чекати до перших ознак і тридцять хвилин, після першого прийому ви зрозумієте, як швидко він на вас діє.

Як діє Феназепам

Вживання наркотиків завдає непоправної шкоди здоров’ю і становить небезпеку для життя!

Феназепам – найсильніший транквілізатор з бромдигидрохлорфенилбензодиазепином в складі. Призначається для терапії емоційної нестабільності, страху, тривоги, посттравматичного шоку в неврологічній практиці або синдрому «відміни» у наркології. Є рецептурним препаратом, так як надає не тільки лікувальну дію на нервову систему. Викликає залежність. Скасування або передозування препарату супроводжується синдромом «рикошету» чи «скасування».

Як діє Феназепам

Феназепам відноситься до анксіолітичну і снодійним препаратів бензодіазепінового ряду. Надає антіфобіческое, седативну, сонною, протиепілептичний і розслабляючу дію.

Бромдигидрохлорфенилбензодиазепин як активна речовина стимулює рецептори гамма-амминомасляной кислоти, що дозволяє зменшити провідність імпульсів збудження і активність комплексу утворення головного мозку між великими півкулями і довгастим мозком. Препарат гальмує спинальні соматичні і вегетативні рефлекси, зменшує тривогу, хвилювання, страх, нормалізує сон шляхом пригнічення ретикулярної формації. Впливає на ядра таламуса.

Феназепам є високоактивним транквілізатором. По силі транквілізуючі і анксіолітичної (протівотревожного) дії перевершує інші бензодіазепінові та абензодиазепиновие транквілізатори; чинить також виражену протисудомну, міорелаксантну (м’язово-розслаблюючу) і снодійну дію.»

Найстрашнішим наслідком є необоротна розумова деградація

Необхідно якомога раніше розпізнати залежність і почати її лікувати.

Анксіолітичну дію Феназепаму на організм дозволяє знизити емоційне напруження, впоратися з відчуттям тривоги, страху і занепокоєнням. Ефект обумовлений впливом на мигдалеподібне тіло лімбічної системи.

Седативна дія дозволяє впоратися з тривогою і страхом. Ефект досягається шляхом впливу на ретикулярну формацію головного мозку і ядра таламуса. Снодійний ефект препарату дозволяє нормалізувати механізм засинання, усунути безсоння, яка пов’язана з впливом емоційних, вегетативних і моторних негативних факторів. Снодійну дію Феназепаму на людину досягається шляхом пригнічення клітин ретикулярної формації стовбура головного мозку.

Медикамент має протисудомну дію шляхом активізації пресинаптичного гальмування. Це дозволяє знизити синтез і поширення судомного імпульсу, не зачіпаючи реакцію збудження.

Міорелаксуючу дію дозволяє відновити роботу м’язів, знижуючи їх тонус. Такий вплив Феназепаму на організм обумовлено послабленням активності полісинаптичних і моносинаптичних рефлекторних дуг.

Феназепам не впливає або має незначний вплив на продуктивну симптоматику психотичної етіології (маячні думки, галюцинації, афективні розлади).

Час дії і виведення

При пероральному прийомі активна речовина швидко абсорбується у травному тракті. Дію Феназепаму можна помітити вже через 1-2 години після вживання. У цей проміжок часу досягається максимальна концентрація бромдигидрохлорфенилбензодиазепина в плазмі крові. Метаболізм відбувається в печінці. Виводиться медикамент у вигляді метаболітів нирками з сечею.

Час дії Феназепаму від 12 до 36 годин. Цей показник пов’язаний з періодом напіввиведення активної речовини з організму, який варіюється від 6 до 18 годин. Проте через 12-18 годин після прийому медикамент не чинить пригнічувальну дію на нервову систему. Тому для підтримки рівноважної концентрації ліки рекомендується приймати Феназепам 2-3 рази на добу.

Швидкість евакуації бромдигидрохлорфенилбензодиазепина залежить від функціонування травного тракту, нирок, печінки та інших індивідуальних особливостей пацієнта.

Негативний вплив препарату на організм

Феназепам, дія якого дозволяє впоратися з вираженою симптоматикою при неврологічних патологіях, може викликати і безліч побічних реакцій. Серед них найбільш часто зустрічаються:

  • шкірні висипання, свербіж
  • підвищена сонливість, втома
  • апатія, пригніченість, депресивні розлади
  • болі мігренозного характеру, запаморочення
  • прояви атаксії
  • сплутаність свідомості
  • погіршення уваги і пам’яті
  • тремор кінцівок
  • зниження або підвищення лібідо
  • діуретичні розлади
  • порушення функцій травного тракту з вираженими симптомами інтоксикації
  • стрибки артеріального тиску
  • зміна апетиту і як наслідок – маси тіла
  • порушення зорової функції
  • зміна менструального циклу
  • звикання

Як правило, негативну дію Феназепаму на організм людини виникає при порушенні або мимовільному зміні кратності прийому, дозування, тривалості лікування або небезпечному поєднанні медикаменту. Так, строго протипоказано вживати транквілізатор з алкогольними напоями, наркотичними речовинами, снодійними препаратами, іншими транквілізаторами, а також протисудомними і нейролептичними засобами. Подібне поєднання загрожує посиленням побічних ефектів і розвитком симптомів передозування.

Вплив медикаменту при передозуванні

Феназепам – препарат, який при перевищенні дозування або вживанні з алкоголем та іншими важкими препаратами викликає виражену клініку передозування. При середньотяжкій формі настає поверхнева кома, а при важкому передозуванні – глибока. А 10 мг бромдигидрохлорфенилбензодиазепина вже смертельно небезпечні для людини.

Також передозування Феназепамом призводить до розвитку наступній симптоматики:

  • сонливість і втому
  • тремор кінцівок
  • судоми
  • озноб і приливи
  • уповільнення ритму серцевої м’язи
  • порушення координації рухів
  • втрата орієнтації у просторі
  • стрибок артеріального тиску
  • відчуття задухи і уповільнення дихальної активності
  • нудота, блювота

Телефонуйте, і ви встигнете врятувати свого близької людини!

Скільки діє Феназепам?

Феназепам є високоактивним транквілізуючі засобом, який чинить на організм снодійне і заспокійливе дію. Тут ви дізнаєтесь, скільки діє Феназепам і що це взагалі за препарат.

  1. Свідчення
  2. Протипоказання
  1. Побічні ефекти
  2. Дія ліків на організм людини
  1. Залежність
  2. Підсумуємо

Препарат має перевагу перед своїми аналогами, а саме комплексне ефективне дію. Діюча речовина препарату бромдигидрохлорфенилбензодиазепин в основному лікує різні емоційні розлади.

Свідчення

  • Безсоння, проблеми з режимом сну
  • Депресія
  • Емоційна нестабільність
  • Нав’язливі думки
  • Безпричинне почуття страху, тривоги і занепокоєння
  • Алкогольна залежність
  • Посттравматичний шок
  • Судоми, нервові тики

Феназепам має безліч протипоказань.

Протипоказання

  • Проблеми з функціями нирок і печінки
  • Закритокутова глаукома
  • Міастенія
  • Вагітність
  • Годування грудьми
  • Особи молодше 18 років
  • Отруєння алкоголем, наркотиками, антидепресантами, іншими заспокійливі або снодійними препаратами
  • Гіперчутливість до окремих компонентів препарату

Не рекомендується водити автомобіль або займатися іншими справами, які вимагають підвищеної уваги, якщо ви вживаєте препарат. Тому діє Феназепам на організм, притупляючи вашу реакцію, роблячи вас сонним, і ви просто можете заснути під час процесу.

Побічні ефекти

  • Підвищена втома
  • Сонливість
  • Суїцидальні нахили
  • Кома
  • Проблеми з пам’яттю
  • Різкі перепади настрою
  • Порушення координації і реакції

Під час лікування препаратом Феназепам ні в якому разі не можна вживати алкоголь, наркотики, інші транквілізатори, снодійні, так як вони взаємно підсилюють дію один одного. Таке поєднання дуже негативно впливає на центральну нервову систему. Також при змішуванні цих речовин побічні ефекти препарату збільшуються. Це може навіть загрожувати летальним результатом (залежно від тяжкості передозування).

Дія препарату на організм людини

Поговоримо про час дії Феназепаму на людський організм. У середньому дія становить приблизно 3-6 годин, але це все дуже індивідуально і залежить від того, в якій формі ви прийняли препарат.

Якщо приймати препарат у таблетках, то Феназепам діє по часу приблизно через 15-20 хвилин. Якщо використовувати розчин Феназепаму, то тут є два випадки: перший – це внутрішньом’язове введення препарату (його дія настає швидше, ніж дія таблеток); другий – внутрішньовенне введення препарату (дію практично миттєве).

Фактори, що впливають на тривалість дії Феназепаму

  • Доза Феназепаму (мг діючої речовини)
  • Змішування з іншими речовинами
  • Гіперчутливість до окремих компонентів
  • Причина, по якій призначили вживання
  • Нервова система та її стан

Хоч і дії становить приблизно 6 годин, це не значить, що за цей час препарат повністю вийде з вашого організму. За ці 6 годин препарат починає діяти на печінку і вже в ній зв’язуватися з різними ферментами. Потім з цими ферментами Феназепам виводиться разом із сечею. Також невелику кількість Феназепаму виводиться з калом.

Але після препарату в крові залишаються його продукти обміну, які називаються метаболітами. Ці речовини залишаються в організмі ще досить довго. Кожні 12 годин кількість метаболітів зменшується в 2 рази до того моменту, коли вони зовсім не зникнуть. Метаболіти, на відміну від Феназепаму, не діють вже так гнітюче на нервову систему. Але все ж і на цьому етапі висновку Феназепаму з організму потрібно бути обережним і ні в якому разі не приймати речовини, несумісні з препаратом.

Залежність

Ліки може викликати дуже сильну залежність, тому лікування препаратом триває не більше 1,5 – 2 місяців. Але навіть за цей час людський організм може звикнути до Феназепаму та, у разі закінчення лікування ліками, може бути синдром відміни. Тому все лікування та вихід з нього проводиться під суворим контролем лікаря.

Підсумуємо

Феназепам на організм діє досить таки швидко і діє приблизно 6 годин . Але варто пам’ятати про те, що після висновку самого Феназепаму в крові залишаються його продукти обміну – метаболіти. Вони повністю залишають організм людини приблизно за 70-72 години в залежності від дози Феназепаму, яку людина прийняла. Весь цей час заборонено вживати спиртні напої, наркотичні засоби, снотворні та інші транквілізатори, так як вони взаємно посилюють дію Феназепаму, при цьому негативно впливаючи на ЦНС.

Також ніколи не підвищуйте дозу самостійно, так як це загрожує передозуванням і дуже серйозними наслідками. Завжди слухайте свого лікаря і не займайтеся самолікуванням.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

Феназепам ® (Phenazepamum)

Діюча речовина:

Зміст

  • 3D-зображення
  • Склад
  • Фармакологічна дія
  • Фармакодинаміка
  • Фармакокінетика
  • Показання препарату Феназепам
  • Протипоказання
  • Застосування при вагітності і годуванні грудьми
  • Побічні дії
  • Взаємодія
  • Спосіб застосування та дози
  • Передозування
  • Особливі вказівки
  • Форма випуску
  • Виробник
  • Умови відпустки з аптек
  • Умови зберігання препарату Феназепам
  • Термін придатності препарату Феназепам
  • Інструкція для медичного застосування
  • Ціни в аптеках
  • Відгуки

Фармакологічна група

Нозологічна класифікація (МКБ-10)

  • F06.6 Органічний емоційно лабільний [астенічний] розлад
  • F29 Неорганічний психоз неуточнений
  • F40 Фобічні тривожні розлади
  • F40.9 Фобическое тривожний розлад неуточненное
  • F41 Інші тривожні розлади
  • F41.9 Тривожний розлад неуточненное
  • Соматоформні розлади F45
  • F45.2 Ипохондрическое розлад
  • F48 Інші невротичні розлади
  • F48.0 Неврастенія
  • F48.9 Невротичний розлад неуточненное
  • F51.0 Безсоння неорганічної етіології
  • F60.2 Диссоциальное розлад особистості
  • F60.3 Емоційно нестійкий розлад особистості
  • F95 Тікі
  • G25.9 Екстрапірамідні і руховий розлад неуточненное
  • G40 Епілепсія
  • G40.0 Локалізована (фокальна) (парціальна) ідіопатична епілепсія та епілептичні синдроми з судорожними припадками з фокальним початком
  • G40.8 Інші уточнені форми епілепсії
  • G47.0 Порушення засинання та для підтримання сну [безсоння]
  • G90 Розлади вегетативної [автономної] нервової системи
  • R25.8.0* Гиперкинез
  • R45.0 Нервозність
  • R45.4 Дратівливість і озлоблення

3D-зображення

Склад

Таблетки1 табл.
активна речовина:
бромдигидрохлорфенилбензодиазепин (Феназепам)0,5/1/2,5 мг
допоміжні речовини: лактози моногідрат; МКЦ; кроскармелоза натрію; кальцію стеарат

Опис лікарської форми

Круглі плоскоциліндричні таблетки білого кольору з фаскою (для дозування 0,5 і 2,5 мг), з фаскою і рискою на одному боці (для дозування 1 мг).

Фармакологічна дія

Фармакодинаміка

Анксіолітичний засіб (транквілізатор) бензодіазепінового ряду. Чинить анксіолітичну, седативно-снодійну, протисудомну і центральне міорелаксуючу дію.

Підсилює інгібуючу дію ГАМК на передачу нервових імпульсів. Стимулює бензодіазепінові рецептори, розташовані в аллостеричному центрі постсинаптичних ГАМК-рецепторів висхідній активує ретикулярної формації стовбура мозку, зменшує збудливість підкіркових структур головного мозку (лімбічна система, таламус, гіпоталамус), гальмує полісинаптичні спинальні рефлекси.

Анксіолітична дія обумовлена впливом на мигдалеподібний комплекс лімбічної системи і виявляється в зменшенні емоційного напруження, послабленні тривоги, страху, неспокою.

Седативний ефект обумовлений впливом на ретикулярну формацію стовбура головного мозку і неспецифічні ядра таламуса і проявляється зменшенням симптоматики невротичного походження (тривога, страх).

На продуктивну симптоматику психотичного генезу (гострі маревні, галюцинаторні, афективні розлади) практично не впливає, рідко спостерігається зменшення афективної напруженості, маревних розладів.

Снотворна дія пов’язана з пригніченням клітин ретикулярної формації стовбура головного мозку. Зменшує дію емоційних, вегетативних і моторних подразників, що порушують механізм засинання.

Протисудомну дію реалізується шляхом посилення пресинаптичного гальмування, пригнічує поширення судомного імпульсу, але не усуває збуджений стан вогнища.

Центральне міорелаксуючу дія обумовлена гальмуванням полісинаптичних спінальних аферентних гальмують шляхів (у меншій мірі і моносинаптичних). Можливо і пряме гальмування рухових нервів і функції м’язів.

Фармакокінетика

Після прийому всередину добре всмоктується з ШКТ , Tmax в плазмі крові — 1-2 ч. Метаболізується в печінці. T1/2 — 6-10-18 ч. Виводиться в основному нирками у вигляді метаболітів.

Показання препарату Феназепам ®

невротичні, неврозоподібні, психопатичні, психопатоподібні та інші стани, що супроводжуються тривогою, страхом, підвищеною дратівливістю, напруженістю, емоційною лабільністю;

реактивні психози і ипохондрическо-сенестопатический синдром ( в т.ч. резистентні до дії інших транквілізаторів);

вегетативні дисфункції і розлади сну;

профілактика станів страху та емоційного напруження;

скронева і миоклоническая епілепсія (як протисудомного засобу);

лікування гіперкінезів і тиків, ригідності м’язів, вегетативної лабільності.

Протипоказання

підвищена чутливість ( в т.ч. до інших бензодіазепінів);

закритокутова глаукома (гострий напад або схильність);

гострі отруєння алкоголем (з ослабленням життєво важливих функцій), наркотичними аналгетиками та снодійними засобами;

тяжка хронічна обструктивна хвороба легень (можливе посилення дихальної недостатності);

гостра дихальна недостатність;

важка депресія (можуть проявлятися суїцидальні нахили);

вагітність (особливо I триместр);

дитячий та підлітковий вік до 18 років (безпека і ефективність не визначені).

З обережністю: печінкова і/або ниркова недостатність; церебральна і спинальна атаксія; лікарська залежність в анамнезі, схильність до зловживання психоактивних ЛЗ; гіперкінези; органічні захворювання головного мозку, психоз (можливі парадоксальні реакції); гіпопротеїнемія; нічне апное (встановлене або очікуване); літній вік.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

При вагітності застосування можливо тільки за життєвими показаннями. Надає токсичну дію на плід і підвищує ризик розвитку вроджених вад при застосуванні в I триместрі вагітності. Прийом терапевтичних доз в більш пізні терміни вагітності може викликати пригнічення ЦНС у новонародженої. Постійне застосування під час вагітності може призводити до фізичної залежності із розвитком синдрому відміни у новонародженої. Діти (особливо в молодшому віці, дуже чутливі до гнітючого дії бензодіазепінів.

Використання безпосередньо перед пологами або під час пологів може викликати у новонародженого пригнічення дихання, зниження м’язового тонусу, гіпотонію, гіпотермію і слабкий акт ссання (синдром » млявого дитини).

Побічні дії

З боку ЦНС і периферичної нервової системи: на початку лікування (особливо у літніх хворих) — сонливість, відчуття втоми, запаморочення, зниження здатності до концентрації уваги, атаксія, дезорієнтація, нестійкість ходи, уповільнення психічних і рухових реакцій, сплутаність свідомості; рідко — головний біль, ейфорія, депресія, тремор, зниження пам’яті, порушення координації рухів (особливо при високих дозах), пригніченість настрою, дистонічні екстрапірамідні реакції (неконтрольовані рухи, в т. ч. очей), астенія, м’язова слабкість, дизартрія, епілептичні припадки (у хворих на епілепсію); вкрай рідко — парадоксальні реакції (агресивні спалахи, психомоторне збудження, страх, суїцидальна схильність, м’язовий спазм, галюцинації, збудження, дратівливість, тривожність, безсоння).

З боку органів кровотворення: лейкопенія, нейтропенія, агранулоцитоз (озноб, гіпертермія, біль у горлі, надмірна втомлюваність або слабкість), анемія, тромбоцитопенія.

З боку травної системи: сухість у роті або слинотеча, печія, нудота, блювота, зниження апетиту, запори або діарея; порушення функції печінки, підвищення активності печінкових трансаміназ і ЛФ , жовтяниця.

З боку сечостатевої системи: нетримання сечі, затримка сечі, порушення функції нирок, зниження або підвищення лібідо, дисменорея.

Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж.

Інші: звикання, медикаментозна залежність; зниження АТ; рідко — порушення зору (диплопія), зниження маси тіла, тахікардія.

При різкому зниженні дози або припиненні прийому — синдром відміни (дратівливість, нервозність, порушення сну, дисфорія, спазм гладких м’язів внутрішніх органів та скелетної мускулатури, деперсоналізація, посилення потовиділення, депресія, нудота, блювання, тремор, розлади сприйняття, в т.ч. гіперакузія, парестезії, світлобоязнь, тахікардія, судоми; рідко — гострий психоз).

Взаємодія

При одночасному застосуванні препарат Феназепам ® знижує ефективність леводопи у хворих паркінсонізмом.

Препарат Феназепам ® може підвищувати токсичність зидовудину.

Відзначається взаємне посилення ефекту при одночасному застосуванні антипсихотичних, протиепілептичних або снодійних засобів, а також центральних міорелаксантів, наркотичних анальгетиків, етанолу.

Інгібітори мікросомального окислення підвищують ризик розвитку токсичних ефектів. Індуктори мікросомальних ферментів печінки зменшують ефективність.

Підвищує концентрацію іміпраміну в сироватці крові.

При одночасному застосуванні з антигіпертензивними засобами можливе посилення антигіпертензивної дії.

На тлі одночасного призначення клозапіну можливе посилення пригнічення дихання.

Спосіб застосування та дози

Порушення сну. 0,5 мг за 20-30 хв до сну.

Лікування невротичних, психопатичних, неврозоподібних і психопатоподібних станів. Початкова доза — 0,5–1 мг 2-3 рази в день. Через 2-4 дні з урахуванням ефективності та переносимості, доза може бути збільшена до 4-6 мг/добу.

Виражена ажитація, страх, тривога. Лікування починають з дози 3 мг/добу, швидко збільшуючи дозу до отримання терапевтичного ефекту.

Лікування епілепсії. 2-10 мг/добу.

Лікування алкогольної абстиненції. 2-5 мг/добу.

Середня добова доза — 1,5–5 мг, її поділяють на 2-3 прийоми, звичайно по 0,5–1 мг вранці та вдень і до 2,5 мг на ніч. У неврологічній практиці при захворюваннях з м’язовим гіпертонусом призначають по 2-3 мг 1-2 рази на добу .

Максимальна добова доза — 10 мг.

Щоб уникнути розвитку лікарської залежності при курсовому лікуванні тривалість застосування препарату Феназепам ® становить 2 тижні (в окремих випадках тривалість лікування може бути збільшена до 2 міс). При відміні препарату дозу зменшують поступово.

Передозування

Симптоми: виражене пригнічення свідомості, серцевої і дихальної діяльності, виражена сонливість, тривала сплутаність свідомості, зниження рефлексів, тривала дизартрія, ністагм, тремор, брадикардія, задишка або утруднене дихання, зниження артеріального тиску , кома.

Лікування: промивання шлунка, призначення активованого вугілля, контроль життєво важливих функцій організму, підтримання дихальної і серцево-судинної діяльності, симптоматична терапія. Гемодіаліз малоефективний.

Специфічний антагоніст — флумазеніл (в умовах стаціонару) в/в 0,2 мг, при необхідності — до 1 мг в 5% розчині глюкози або 0,9% розчині натрію хлориду.

Особливі вказівки

При нирковій і/або печінковій недостатності і тривалому лікуванні необхідно контролювати картину периферичної крові і активність печінкових ферментів.

У пацієнтів, які не приймали раніше психоактивні ЛЗ , спостерігається терапевтичний відповідь на застосування препарату Феназепам ® у більш низьких дозах, в порівнянні з хворими, які приймали антидепресанти, анксіолітики або страждають алкоголізмом.

Подібно до інших бензодіазепінів, має здатність викликати лікарську залежність при тривалому прийомі у великих дозах (більше 4 мг/добу). При раптовому припиненні прийому може спостерігатися синдром відміни ( у т. ч. депресія, дратівливість, безсоння, підвищене потовиділення), особливо після тривалого прийому (8-12 тижнів). При виникненні у хворих таких незвичайних реакцій, як підвищена агресивність, гострі стани збудження, почуття страху, думки про самогубство, галюцинації, посилення м’язових судом, утруднення засипання, поверхневий сон, лікування слід припинити.

В процесі лікування пацієнтам категорично забороняється вживання етанолу.

Ефективність і безпека застосування препарату у пацієнтів молодше 18 років не встановлені.

Вплив на здатність до водіння автотранспорту і керуванню механізмами. У період лікування необхідно дотримуватися обережності при водінні автотранспорту і занятті іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Форма випуску

Таблетки, 0,5 мг, 1 мг або 2,5 мг. По 10 або 25 табл. у контурній чарунковій упаковці або по 25 табл. у контурній чарунковій упаковці з перфорацією з плівки ПВХ і фольги алюмінієвої друкованої лакованої. По 50 табл. у банці полімерній у комплекті з кришкою. Кожну банку, 5 контурних ячейкових упаковок по 10 табл. або 2 контурні упаковки по 25 табл. поміщають у пачку із картону.

Виробник

Виробник/організація, яка приймає претензії споживачів: АТ «Валента Фарм». 141101, Україна, Київська обл., р. Щолково, вул. Фабрична, 2.

Тел.: (495) 933-48-62; факс: (495) 933-48-63.

Умови відпустки з аптек

Умови зберігання препарату Феназепам ®

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності препарату Феназепам ®

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Феназепам – способи застосування, ефект, наслідки вживання

Феназепам – ліки-транквілізатор. Призначається при серйозних неврологічних та психічних захворюваннях. При тривалому використанні може спричиняти залежність. Ломка від феназепаму проходить не легше, ніж при рятуванні від героїнової, кокаїнової та іншої залежності. Які її симптоми, скільки часу вона триває та як її пережити? Далі розглянемо докладніше.

Скільки тримається феназепам в організмі

Скільки часу виводиться Феназепам? Усі цифри зразкові, оскільки кожен випадок індивідуальний. Після вживання таблеток у крові та сечі ще довго можуть виявлятися залишки продуктів розпаду препарату. Більше того, ці залишкові компоненти ще вступають у реакцію з алкоголем чи іншими ліками.

Скільки виводиться із сечі

Період виведення із сечі становить від 3 до 8 діб при регулярному прийомі. Якщо йдеться про разове вживання, то середній час коливається від доби до 3. Рясне питво або прийом янтарної кислоти ніяк не допоможуть прискорити виведення Феназепаму з сечі.

Скільки виводиться із крові

У крові медикамент залишається від 3 днів до 5. Кожної доби концентрація зменшується вдвічі, якщо вживання було припинено. Після Феназепаму щонайменше три дні не можна керувати транспортними засобами, а також виконувати відповідальні, серйозні роботи (наприклад, хірургічні операції).

Викликати лікаря для детоксикації організму

Залишіть заявку на безкоштовну консультацію фахівця

Ми зв’яжемося з Вами найближчим часом! Натискаючи кнопку, ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних

Причини залежності від феназепаму

За законом відпускається за рецептом лікаря. На жаль, не всі аптечні працівники сумлінні та можуть продавати препарат без рецепта. Феназепам іноді призначають при абстинентному синдромі з інших наркотичних речовин. Незважаючи на це, до нього можна отримати сильне звикання.

Причому необов’язково потрібно бути наркоманом, який вирішив замінити одну залежність іншу. Наприклад, людині з неврозом не сподобалося заспокійливе, яке прописали. Він вирішив знайти щось ефективніше і придбав цей засіб. Звикання до цього аптечного наркотику буває і психологічному, і фізіологічному. Розглянемо докладніше.

Небезпека способів вживання

Феназепам на фармацевтичному ринку представлений у двох формах – таблетки та розчин для ін’єкцій. При строгому дотриманні інструкції, лікарських рекомендацій ці способи вживання не становлять небезпеки.

При пероральному введенні великих доз Фенозепаму відбувається його накопичення у печінці, кровотоку. Через це відбувається ураження органів шлунково-кишкового тракту. Може обтяжитися перебіг хронічних патологій.

Найпопулярніший і найчастіше використовуваний спосіб запровадження препарату серед наркоманів — ін’єкції. Через хронічне вживання периферичні вени склерозуються. Для уколів можуть використовуватись не тільки аптечні розчини. Іноді їх готують самостійно, розчиняючи пігулки у фізрозчині. Небезпека в тому, що додаткові інгредієнти часто блокують легеневі капіляри, що спричиняє хронічні запалення, гранулематоз.

Причини фізичної адикції

Фізична залежність від феназепаму пов’язана з тим, що цей медикамент має психоактивні властивості. Наркотик впливає на біохімічні процеси в головному мозку, стимулюючи вироблення дофаміну – гормону, що викликає почуття ейфорії та радості. Зростає толерантність до препарату і наркоману потрібно все більше дози. Якщо він недоотримує її, розвивається абстинентний синдром. Людина не може зупинитися і вживає дедалі більше препарату. Так формується замкнене коло. Також розвивається залежність від багатьох інших наркотичних речовин. І чим більше триває вживання наркотиків, тим складніше потім перестати їх вживати.

Бензодіазепіни – загальна характеристика

В основі ефекту – посилення дії гальмівного нейромедіатора ЦНС – гамма-аміно-масляної кислоти (ГАМК). Терапевтична дія обумовлена ​​безпосереднім впливом на відділи головного мозку:

  • ретикулярну формацію/ядра таламуса – седація;
  • лімбічну систему – зниження емоційної напруженості, почуття страху та тривоги;
  • гіпокамп – купірування судом;
  • синапси спинного мозку – міорелаксація.

На дофамінові/серотонінові рецептори діє дуже слабко.

У лікувальній практиці зазвичай призначаються:

  • триазолів,
  • клоназепам,
  • реланіум,
  • гідазепам,
  • бротизолам,
  • седуксен,
  • тетразепам,
  • лоразепам,
  • альпразолам,
  • сибазон,
  • радедорм,
  • еуноктин,
  • лексотан,
  • діазепам,
  • ативан,
  • феназепам,
  • ксанакс,
  • дормікум,
  • флунітразепам та ін.

У багатьох випадках призначаються тривалий термін. Але, як показує клінічна практика, ефективність суттєво знижується на тлі тривалого застосування, що сприяє розвитку толерантності та залежності. Істотною проблемою стало зловживання бензодіазепінами, що набуло форми токсикоманії, чому сприяє їхня відносна доступність та самостійний прийом.

Ознаки ламання

Частково стан хворого схожий на грип чи ГРВІ. Симптоми ломки після феназепаму такі:

  • тривожність;
  • дратівливість;
  • проблеми зі сном (безсоння, нічні кошмари, часті нічні пробудження);
  • загострений слух;
  • болі в м’язах, голові та горлі;
  • відсутність апетиту, нудота, блювотні позиви;
  • свербіж по шкірі;
  • озноб;
  • відчуття слабкості загалом;
  • агресивність;
  • дисфорія;
  • тимчасова та просторова дезорієнтація;
  • гіпотонія;
  • надмірна пітливість;
  • запаморочення;
  • тремор;
  • підвищена чутливість до світла та звуків;
  • деперсоналізація;
  • тривожно-депресивний синдром;
  • запаморочення;
  • проблеми з промовою;
  • погіршення зору.

Передозування наркотиком

Середнє добове дозування Феназепаму – 5 мг. Залежні для досягнення бажаного ефекту використовують за той самий проміжок часу в кілька разів більше. Це призводить до сильної інтоксикації, що проявляється у глибокій дезорієнтації у просторі, що супроводжується маренням, галюцинаціями. Нерідко розвиваються психози. Найнебезпечнішими ознаками є уповільнення зовнішнього дихання, порушення функцій серця, нирок.

Якщо при тяжкому передозуванні своєчасно не надати медичної допомоги, розвивається глибоке пригнічення свідомості, але зі збереженням рефлексів. Потім людина впадає у кому.

Основні причини

Розвитку інтоксикації сприяє низка чинників. Наприклад, самостійне прийняття хворим на дозування, яке перевищує виписану лікарем. Найчастіше це відбувається через неефективність терапевтичного курсу. Але перевищення має бути систематичним.

До передозування призводить бажання покінчити життя самогубством. Відомо, що Феназепам часто викликає суїцидальні думки, депресію, тому не призначається пацієнтам з тяжкими формами психічних розладів.

Ще одна причина – одночасний прийом Феназепаму та алкоголю, антидепресантів, анальгетиків, седативних препаратів. Вони посилюють ефект ейфорії, що розвивається, змушуючи приймати все більші дози.

Долікарська допомога

При перших ознак передозування важливо викликати бригаду швидкої допомоги. Якщо людина свідома, у неї викликають блювоту. Для цього можна дати випити слабкий розчин марганцівки. Потім дають сорбент – Активоване вугілля, Ентеросгель, Смекта, Полісорб. Препарати цього збирають залишки метаболітів Феназепама і виводять їх природним шляхом. Якщо блювання не вдалося викликати, приймають проносне або ставлять очисну клізму.

Якщо потерпілий іноді втрачає свідомість, йому дають понюхати змочену в нашатирному спирті вату. Ефективні поплескування по щоках, а також розтирання вушних раковин. Також можна спробувати вести відволікаючу бесіду.

Медична допомога

На той випадок, коли не вдалося в домашніх умовах провести очищення кишківника, цю процедуру проводять співробітники спеціалізованої бригади, вводячи через зонд воду. Для очищення кровоносної системи вводять фізрозчин та глюкозу.

Після стабілізації стану пацієнта відправляють у стаціонар. Тут продовжують очищення організму NaCl та глюкозою. Обов’язково додають розчин Анексат або будь-який інший препарат, що містить флумазеніл.

Наслідки відсутності допомоги

Інтоксикація наркотичним засобом загрожує розвитком небезпечних ускладнень. Вживання Феназепаму у великих дозах уражається дихальною системою. Найчастіше це проявляється у вторинних пневмоніях.

Ненадання допомоги викликає мозочкову атаксію, що проявляється у порушенні координації рухів. Ще один наслідок — запальна поразка нирок, оскільки Феназепам виводиться нирками.

Серед інших наслідків:

  • депресія, тривожність;
  • функціональне ураження печиво.

Можуть бути інші явища. Все залежить від того, як давно сформувалася залежність, які вводилися дози. Значення має наявність хронічних патологій.

Смертельна доза

Феназепам приймають незалежно від їди в дозах, підібраних лікарем з урахуванням тяжкості стану. Об’єми препарату при різних порушеннях згідно з рекомендаціями виробника:

  • напади тривожності – до 2 мг на добу;
  • невротичні розлади — від 0,5 до 1 мг двічі чи тричі на день;
  • порушення сну – 0,25-0,5 мг за півгодини до сну;
  • епілепсія – 2-10 мг на добу;
  • м’язовий тонус, ураження ЦНС – 2-3 мг двічі на день;
  • абстиненція – 2-5 мг на добу.

Перевищення максимального добового дозування в 10 мг може призводити до коми – поверхневої та глибокої. Подальше збільшення обсягу призводить до смерті.

Як припинити дію

Навіть після проведення необхідних медичних протоколів при інтоксикації Феназепамом частина метаболітів залишається в організмі. Щоб повністю припинити їхню негативну дію на організм, вводять антидот — флумазеніл.

Цей препарат чинить блокуючу дію на рецептори, на які впливають препарати бензодіазепінової групи. Спочатку вводять 200-300 мкг. Повторно можна дати трохи більше 2 мг. Обмеження – індивідуальна непереносимість.

Антидот вводять виключно за умов стаціонару. Якщо у потерпілого епілепсія прийом Феназепаму знижує судомну готовність організму. Припадок, що розвинувся, може перейти в епілептичний статус.

Ломка

У медицині цей стан називається абстинентний синдром. Він розвивається після того, як завершується дія попередньої дози або залежний починає лікування. Ризик розвитку тим вищий, що більший обсяг і термін вживання.

У структурі синдрому виділяють дві групи порушень:

  • дратівливість;
  • напруженість;
  • пригнічений настрій;
  • тривожність;
  • ажитація чи млявість;
  • підвищена втома;
  • деперсоналізація;
  • зниження якості сну, кошмарні сновидіння.
  • підвищене відділення поту;
  • тахікардія;
  • зниження артеріального тиску;
  • запаморочення;
  • головні болі;
  • парестезії, гіперестезії;
  • припливи ознобу, спека.

Часто у наркоманів розвивається дрібнорозмашистий тремор пальців, якщо витягнути руки. Координація рухів порушується, утруднена. На 2–3 добу починаються фібрилярні посмикування м’язів обличчя, верхніх та нижніх кінцівок. Можуть виникати судомні напади, психози.

Тривалість абстинентного синдрому при відміні Феназепаму – близько 30 днів. При завершенні яскраво виражена фізична та психологічна виснаженість, млявість, слабкість.

Як полегшити синдром відміни

На час абстинентного наркозалежного синдрому слід поміщати в стаціонар спеціалізованої клініки. Під постійним медичним контролем концентрацію Феназепаму поступово знижують, оскільки різке скасування призведе до колапсу внутрішніх органів. Паралельно з цим людина відвідує психологічні тренінги, на яких він навчається боротися з тривожністю, депресією та суїцидальними думками.

Для зняття клінічної картини проводять курс флумазенілу чи інших препаратів з урахуванням цієї речовини. Вони усувають пригнічуючу дію на центральну нервову систему, особливо сонливість. Якщо спостерігається зменшений діурез, його збільшують діуретиками (наприклад, новурит).

При сильних отруєннях Феназепамом показаний гемодіаліз.

Як відвикнути від феназепаму

Людей, небайдужих до наркозалежної людини, цікавить, як зняти і як пережити адикцію. Процес лікування відбувається у три етапи.

Перша стадія – детоксикація. Пацієнту внутрішньовенно ставлять крапельниці на основі препаратів, що полегшують процес ламання.

Важливо! Поступове виведення наркотику з організму та інші етапи лікування мають проводитися в наркологічній клініці під керівництвом лікарів.

Лікарняні умови допомагають використовувати новітні методи лікування. Програма детоксикації може здійснюватися як шляхом крапельниць, а й шляхом застосування апаратних методів, а окремих випадках – заходів інтенсивної терапії.

Друга стадія – реабілітація. Вона стосується як медикаментозного лікування, і роботи зі звичкою пацієнта. Для кожного хворого підбирають індивідуальні методи роботи з психотерапевтом, віч-на-віч або груповий терапії. Є, наприклад, такі прийоми:

  • арт-терапія – це «терапія мистецтвом», переважно малюванням;
  • гештальт-терапія, в якій увага приділяється характеристикам пацієнта, необхідним задоволення його власних потреб і потреб людей з його оточення;
  • кінезіотерапія – лікування шляхом рухової активності;
  • транзакційний аналіз, що має справу з его станами («батько», «дитина», «дорослий»).

У деяких установах можливі заняття медитацією та йогою.

Навички, які пацієнти набувають у процесі реабілітації:

  • контроль за власними бажаннями, в т.ч. над повторною тягою до феназепаму;
  • вміння вирішувати проблеми самостійно, без стимуляторів як психоактивних речовин.

І, нарешті, третя стадія – ресоціалізація. Нею, як і двома попередніми етапами, в жодному разі не можна нехтувати. Оскільки людина – особистість біосоціальна, без спілкування вона повноцінно жити не може. Якщо не займатись ресоціалізацією, ремісія не настане. Тому людині необхідно повернутися до соціуму.

Коли людина наркозалежна, багато хто від неї відвертається. Щоб знову стати повноцінним членом суспільства, варто пройти через два етапи соціалізації.

Спершу проводиться робота групового характеру з іншими пацієнтами. Коли фізична та психічна залежність від феназепаму усунулися, колишніх наркоманів поміщають до установ, що знаходяться за рамками реабілітаційного центру. Там учасники програми, що ресоціалізує, перебувають у малих групах. Завдяки цьому вони навчаються взаємодії один з одним, виконання певних обов’язків. Іноді проходять курси перекваліфікації.

Наступний етап – робота вдома у пацієнта. Близькі повинні підтримувати його не лише за клінічного лікування. Крім здійснення повноцінного спілкування необхідно стежити за тим, щоб він не повернувся до попереднього середовища. В іншому випадку залежність може виникнути знову, так відбувається у 99,99% випадків повернення до колишніх друзів-наркоманів.

Часто необхідна допомога психотерапевтів, які працюють не лише з пацієнтом, а й із його оточенням. Буває, що людина стає наркоманом через негативну атмосферу в сім’ї. Якщо вона залишиться незмінною, після лікування він зірветься і знову почне приймати феназепам без призначення лікаря.

Зверніть увагу, що для досягнення позитивних результатів потрібний комплексний підхід. Завдяки злагодженій роботі спеціалістів різних профілів у людини поступово відновлюється здатність самостійно будувати своє життя. Згодом він може досягти успіхів у кар’єрі, створити сім’ю, відкрити для себе нові горизонти – випробувати те, що раніше було недоступне через наркотичну залежність.

Наслідки тривалого вживання

Якщо протягом великого проміжку часу приймати Феназепам у дозах, що перевищують терапевтичні, побічні ефекти посилюються. Наприклад, яскравішими стають прояви алергії. На свербіж, лущення шкірних покривів нерідко приєднується набряк Квінке.

Ангіоневротичний набряк небезпечний зупинкою дихання і, як наслідок, летальним кінцем. З огляду на прийому транквілізатора ризик зростає.

Феназепам погіршує кількісні та якісні характеристики крові. Після скасування вони відновлюються. Але тривале перебування бромдигідрохлорфенілбензодіазепіну в організмі робить це неможливим. Тому наркомани часто хворіють, у них порушується згортання крові.

Залежні страждають від сильного головного болю, їм складно утримувати в пам’яті навіть невеликі обсяги інформації. Згодом самостійне переміщення стає проблематичним через проблеми з орієнтацією, що розвинулися. Посилюються м’язові болі. Неприємні відчуття, які неможливо усунути, змушують приймати нову дозу.

Феназепам, який приймається у великих дозуваннях і протягом тривалого часу, викликає порушення серцево-судинної системи – стрибки артеріального тиску, тахікардія.

Тест на наркотик

Вивчення біологічних матеріалів – сеча, кров, слина, а також тканин – волосся, нігті потрібно при вступі на роботу до правоохоронних органів, навчання до ВНЗ цієї системи. Але першочерговим завданням є вибір терапії для усунення клінічної картини абстинентного синдрому або інтоксикації.

Види тестів

Для підтвердження факту вживання вуличних та аптечних наркотичних засобів вивчають біологічні рідини, тканини використовуючи методи хіміко-токсикологічного аналізу:

  • ІФА (імуноферментний аналіз);
  • ГЖХ (газорідинна хроматографія);
  • ТСХ (тонкошарова хроматографія);
  • ГХ/МСС(хромато-мас-спектр);
  • ІХР (імунохроматографія);
  • ВЖЕХ (високоефективна рідинна хроматографія).

Сечу досліджують методом ІХР. Використовують тест смужки, які поринають у зібраний у лабораторних умовах матеріал. Аналіз лише підтверджує факт вживання. Результат буде достовірним, якщо він проведений не пізніше 72 годин з моменту останнього прийому.

Кров досліджують двома методами:

  • Квартальний тест – доповнює результат аналізу урини. Підтверджує вживання наркотичного засобу (вуличного чи аптечного походження) навіть після 4 місяців з останньої ін’єкції. Важливо пам’ятати, що квартальний тест визначає не сам наркотик, яке антитіла.
  • Хіміко-токсикологічні методи. Дає можливість підтвердити факт вживання, якщо до аналізу пройшло не більше 48–72 годин. Окремі методи дають змогу встановити кількісне співвідношення. Результати мають юридичну чинність.

Слину вивчають методом імунохроматографічного аналізу, хіміко-токсілогічним методом, а також за допомогою апаратного аналізатора. У першому випадку вдається отримати лише попередні результати. Для підтвердження найчастіше використовують змішаний метод – газова хроматографія/масспектрофотометрія (ГХ/МС). Ще один точний метод – система Drager Drug. Вона складається із двох частин, які повністю гігієнічні. Імовірність помилки зведена до мінімуму і може мати місце лише у разі недосвідченості лаборанта.

Метод ГХ/МС використовують для дослідження волосся та нігтів. Для обробки зразків використовують органічні розчинники, які впливають лише білковий компонент.

Підходять для домашнього використання в рамках перевірок у навчальних закладах, армії, у місцях масового скупчення молоді з високим ризиком розповсюдження наркотичних засобів. Вільно продаються у аптечних мережах. Приклади деяких тестів із зазначенням торгових марок:

  • Bio Group Medical System Srl (Італія);
  • Teco Diagnostics (США);
  • Alfa Scientific Designs (США);
  • Oranoxis (США);
  • Diagnosis (Польща);
  • Easy Healthcare (США).

Матеріалом для експрес-тестів є сеча. Її слід збирати вранці, взявши тільки середню порцію — вона концентрована. Результати попередні.

Чи можна обдурити тест

Часто залежні розбавляють зібрану урину водою, лимонною кислотою або оцтом. Це дозволяє вплинути на результати аналізів, які збираються у домашніх умовах.

На численних форумах даються рекомендації випити 3-4 таблетки вітаміну В. Більшість метаболітів руйнується при підвищенні температури, тому деякі наркомани перед здачею аналізів приймають гарячу ванну або відвідують сауну.

Показання до застосування

При прийомі цієї речовини розвиваються ефекти:

  • протитривожний;
  • антиконвульсійний (протисудомний);
  • снодійний;
  • седативний (заспокійливий);
  • міорелаксантний (це означає розслаблення м’язів).

Феназепам призначають пацієнтам із захворюваннями, на тлі яких спостерігаються:

  • тривога;
  • панічні атаки;
  • страхи;
  • дратівливість;
  • психоемоційна нестабільність;
  • епілептичні напади;
  • безсоння.

Аналоги та їх небезпеки

Бромдигідрохлорфенілбензодіазепін входить до складу великої кількості препаратів, які є аналогом Феназепаму. У деяких концентрація діючої речовини не перевищує рекомендованої добової, тому вони не розглядаються як аптечний наркотик. Найбільш небезпечний аналог – Фензітат. Має аналогічний до Феназепаму склад. При тривалому вживанні спричиняє тяжкі порушення печінки, нирок, наркотичну залежність.

Алпразолам – також відноситься до транквілізаторів, похідний бензодіазепіну. Як і передозування Феназепамом, прийом великих доз цього препарату викликає суїцидальні думки, спалахи агресії, сплутаність свідомості, підвищену збудливість.

Бромазепам, що приймаються в невеликих дозах, має на організм анксіолітичну дію. А при перевищенні рекомендованого обсягу – седативний та міорелаксуючий. Високий ризик розвитку звикання.

Гідазепам відрізняється від інших транквілізаторів сімейства відсутністю снодійного ефекту. Небезпека препарату проявляється при поєднанні з етанолом, антипсихотичними лікарськими засобами, оскільки призводить до посиленого впливу на центральну нервову систему.

Література:

  1. Небезпека феназепаму як вуличного наркотику / Чекулаєв Матвій Ігорович, Максимова Тетяна Володимирівна, Барсегян Самвел Сергійович / 2015 / Медико-фармацевтичний журнал «Пульс».
  2. Феназепам: 25 років у медичній практиці / С. Б. Середенін [та ін.]. – Київ: Наука, 2007. – 380 с.
  3. Фармакологія снодійних лікарських засобів: навчальний посібник для тих, хто навчається за програмами спеціалітету «Лікувальна справа», «Педіатрія», «Фармація» / [І. А. Виноградова, Ст Д. Юнаш, С. Ст Горанська та ін] ; Міністерство науки і вищої освіти Української , Федеральна державна бюджетна освітня установа вищої освіти “Петрозаводський державний університет”. – Петрозаводськ: Видавництво ПетрГУ, 2021. – 42 с.

Про автора

admin administrator