Скільки часу варити тузлук для ікри

Авторadmin

Скільки часу варити тузлук для ікри

Зміст:

Делікатес своїми руками: як смачно засолити будь-яку ікру

Смачно засолити будь-яку ікру можна за простим рецептом.

Навіть з ікри непримітної річкової риби можна зробити чудовий домашній делікатес. Ми підкажемо, як засолити ікру будь-якої риби за допомогою копійчаних інгредієнтів. Це дуже проста в приготуванні закуска, якою завжди можна пригостити гостей. У холодильнику домашня ікра зберігається приблизно тиждень, а в морозилці – до півроку.

Як правильно засолити ікру – важливе правило

Щоб готовий делікатес був безпечним для вживання і точно не містив шкідливих мікробів і паразитів, ікру потрібно знезаразити окропом.

Якщо ж ви готуєте страву холодним способом (без використання окропу), то для знезаражувального ефекту використовуйте сіль. Для безпечного засолювання кількість солі має становити не менше 20% від ваги сирого продукту.

Як смачно засолити ікру гарячим способом

  • ікра – 500 г;
  • сіль – 2 стол.л.;
  • соняшникова олія – 1 стол.л.;
  • оцет – 0,5 стол. л.

Для засолювання беріть свіжу рибу, якій потрібно акуратно розпороти живіт і дістати мішечки з ікрою. Видаліть оболонку і висипте ікринки в миску, залийте окропом і акуратно перемішайте виделкою, щоб вони не полопалися. Ікринки, які випливли на поверхню, приберіть – вони зіпсовані.

Викладіть ікру в сито і промийте холодною проточною водою кілька разів. Посоліть ікру і залиште на 10-15 хвилин, поки на її поверхні не з’явиться біла плівка. Потім додайте олію і оцет, старанно перемішайте. Перекладіть закуску в скляну банку. Приблизно через добу страва дійде до готовності.

Як засолити ікру річкової риби / фото ua.depositphotos.com

Як засолити ікру холодним способом

  • ікра – 500 г;
  • сіль – 100 г;
  • вода – 1 стакан.

Ікру промити кілька разів, нарізати на шматочки і акуратно відокремити плівки. Перекласти ікринки у велику миску і промити кілька разів, поки вода не буде чистою. Потім посолити ікру і влити склянку холодної води. Акуратно перемішати і залишити на 15 хвилин. Відкинути ікру на друшляк і залишити ще на 1 годину в холодильнику. Після цього закуска готова.

Готова ікра на смак може здатися вам пересоленою. Є два способи зробити її малосоленою:

  • Готову ікру залийте ікру свіжим холодним пивом в об’ємі один до одного і почекайте, поки напій вбереться в ікринки. Ікра стане наполовину менш солоною.
  • Поставте ікру в пластиковому контейнері в морозилку на тиждень, потім розморозьте в холодильнику. Викладіть в скляну ємність і залийте чаєм без цукру і чаїнок на 10 хвилин. Злийте чай і отримаєте малосольную ікру.

Раніше ми писали, як засолити рибу в домашніх умовах, щоб вийшло не гірше, ніж в магазині.

Вас також можуть зацікавити новини:

Рецепт тузлука для засолки червоної ікри

Коли я жив на Камчатці, процес засолки червоної ікри бачив на власні очі багаторазово. Пізніше солив сам і з гордістю пригощав близьких. «Горбушова» ікра вважається найдешевшою серед цінних порід лососевих. У моєму селищі її солили і закочували в банки десятками кілограм.

У рідкісного камчадала, який живе поблизу рибопромислової зони, не заготовлено ікорки на продаж або на подарунок. «Камчатське варення» везуть з собою на материк кілограмами. Якщо у вас є сирець – сміливо соліть, нічого складного. Сирець – витягнута з рибки ікорка, не оброблена. Як є. Розповім вам як посолити ікру горбуші в домашніх умовах. Простий рецепт засолки не принесе вам труднощів у приготуванні делікатесу.

Якщо рибу купуєте – навчіться відрізняти самок від самців. Визначити рибу з ікрою досить складно. Тим більше, якщо це заморожені особини. При виборі ікорних особин враховуйте:

Відмінність самки горбуші від самця

  • самки лососевих риб мають трохи більш покату форму голови, у самців вона витягнута;
  • «горб» на спині – ознака самця, на Камчатці їх називають горбилями
  • звертайте увагу не на сильно опущене вниз черевце, а більш щільне, менше виражене;
  • задній плавник у риб з ікрою довгий, має вигини;
  • тіло самочок зазвичай сіре, без яскравих переливів;
  • горбуша, у якої на черевці отвір червоного кольору, швидше за все, містить ікру.

Підготовка ікри горбуші для засолки

Якщо риба заморожена – залиште для відтоку в холодильнику. При кімнатній температурі рибу залишати небезпечно, псується швидко. Коли рибка стала м’якою на дотик приступаємо до підготовки ікри до соління.

  • Акуратно випаровуємо черевко, розрізаючи ножем від анального отвору до голови
  • Виймаємо ікру і кладемо в холодильник до повного розморожування – так всі ікринки залишаться цілими. Делікатес матиме розсипчастий, привабливий вигляд, а не кашу, якою торгують у залізних банках.

Що знадобиться

  • Каструля 2 штуки
  • Марля, складена в 3 шари. Розмір 40 на 40 см- 3 штуки
  • Ракетка для гри в бадмінтон-1 штука
  • 1 літр води
  • 400 грамів кухонної солі

Приготування тузлука

Тузлук – це міцний сольовий маринад. Для приготування вскип’ятіть літр води і додайте 300-400 грам солі. На Камчатці багато хто не вважає за кількістю соль- просто розчиняють до стану «нерозчинення», коли при триваючому завадженні на дні залишаються кристали видимі неозброєному оку. Остужаєте до кімнатної температури. Всі- розчин насиченого тузлука готовий.

Еталонний тузлук – в якому очищена картопля не тоне і залишається плавати на поверхні.

Ікра горбуші знаходиться в захисному плівковому мішечке- ястику, його видаляєте. Якщо плівку залишить- відчуєте присмак гіркоти, отримаєте продукт непривабливого види. На Камчатці ястики перетирають на спеціальній сітці, натягнутій на дерев’яній рамці. Грохотка- так називають цю рамку (см.фото), а сам процес відокремлення плівки від ястика- гуркотанням.

Грохотка- спеціальна рамка з комірками для відокремлення ікри від плівки

Приготував ти, значить ікру до засолки і у тебе запитують «прогрохотал ікру», а ти відповідаешь- «так, прогрохотал». Для мене це був новий словообіг, який несе якийсь камчатський сенс.

Крок № 1. Гуртування в домашніх умовах:

  • Використовуйте сито ракетки для гри в бадмінтон. Ястики дбайливо розрізаємо, намагаючись не зачепити ікринки. Потім через сито з великими отворами протираємо весь продукт. Плівка залишається на сіті.

Гріхотання ікри на ситі

Як фільтр ракетка для гри в бадмінтон.

Видалення плівки з ястиків на ракетці для гри в бадмінтон

Під ракетку поставте каструлю № 1, куди впадуть всі ікринки.

Крок № 2. Промивання

Наливаєте в каструлю № 1 холодну воду- червону ікру промиваєте для видалення згустків крові. Перемішавши у воді ікринки, витягуєте їх на другу марлю, розправлену в каструлі № 2.

Марлю № 2 попередньо змочіть приготованим тузлуком

Простий рецепт засолки ікри горбуші в тузлуці

Щоб посолити червону ікру свіжої або замороженої горбуші використовуйте спосіб засолки з тузлуком.

Вважаю цей спосіб «класикою», що дає на виході смачну ікру, що перевершує за смаком і зовнішнім виглядом продукт магазинних бляшаних банок.

Чув, що деякі просто кладуть свіжу ікру на хліб і солять. По-моєму дуже екстремально і необдумано. Я не раджу так ризикувати, зараження морськими паразитами ще ніхто не відміняв. Червону ікру горбуші я завжди солив у тузлуці.

Крок № 3. Солимо з тузлуком

Маринада потрібно вдвічі більше, ніж червоної ікри для засолки. На розправленій марлі № 2 поміщаєте готову для засолки ікру в тузлук. Експозиція сім хвилини – якщо ікринки невеликі, як у горбуші. Якщо діаметр більший – як у кети, накиньте ще 3 хвилини.

Це «малосол» – найсмачніша ікра, але зберігається вона гірше. Для кращої консервації і підготовки до відправки посол 11 хвилин для ікри горбуші та ікринок кети 13 хвилин.

Крок № 4. Витік

Після закінчення часу марлю з ікрою витягуєте і перкладаєте на марлю № 3, змочену в тузлуці. Розправте її на сіті, під яким поставте відро або таз. З ікри стікають залишки маринаду і зайвої рідини.

Стік триває за кімнатної температури, 6-8 часів- залежно від кількості ікри. Якщо ікри менше кілограма, до вистачить 5-6 годин збігу. Після видалення зайвої рідини на виході виходить розсипчаста ікорка.

Розкладіть її по пластикових баночках – чим менше об’єм, тим краще і покладіть в холодильник. Оптимальний обсяг тари 200-300 мл.

Якщо хочете зберегти на термін більше місяця – киньте в морозильну камеру. Перед вживанням, дістаньте і розморозьте. Приємного апетиту.

Засолка ікри з маслом

З олією ніколи не солив, передаю почутий мною рецепт. Інгредієнти:

  • Ікра горбуші – 300 грам;
  • Сіль – 2 чайної ложки;
  • Цукор – 2 чайної ложки;
  • Олія – дві столові ложки

Готову ікру присипати сіллю і цукром, перекласти в скляний посуд, зверху залити маслом і поставити в холодильник. Через добу можна їсти.

Про користь

Чим корисна ікорка? 100 грамах продукту містить 30 тваринного білка і 12 грамів риб’ячого жиру, в тому числі поліненасичених омега жирних кислот. Не кожен продукт з такою харчовою цінністю.

Корисний вміст ліпопротеїдів низької щільності, від яких залежить холестериновий обмін. Вживання ікри лососевих риб позитивно позначається на стані судин, роботі серця.

Мінеральний склад ікри (фосфор, кальцій, йод, магній, залізо) прискорює обмінні процеси в організмі. Зазначені мікроелементи входять до складу ферментів- каталізаторів біохімічних реакцій. Посилюється перистальтика жовчного міхура, швидше виводяться продукти розпаду. Ікра являє собою концентрований набір білка, вітамінів, мінералів і поліненасичених жирних кислот.

Протипоказана до вживання при хворобах нирок і печінки. Враховуючи використання солі – природного консерванта, будьте обережні якщо у вас гіпертонія. Добовий ліміт кухонної солі 3 грами. Заборона на червону ікру і у тих, хто страждає на панкреатити і хвороби жовчного міхура, не можна їсти страви, багаті тваринами жирами. «Камчатське варення» до таких належить.

Такий ось простий рецепт як посолити червону ікру горбуші в домашніх умовах. Якщо щось упустив або є які питання – пишіть в коментарях нижче.

3,280 переглядів всього, 4 переглядів сьогодні

Наших садівників нагородив губернатор

Найпоширеніша

Консультації

На початку серпня, коли я тільки починала підготовку циклу про те, що можна приготувати з кети, Амур-батюшка біля Хабаровська ще не здавався неприборканим. Але вже до першої публікації («Хабаровський експрес» № 35 від 28 серпня) ситуація на берегах великої річки нагадувала біблійний потоп. Та й саме поняття «берега» набуло хиткості й умовності: сантиметр за сантиметром Река доводила – вона тут головна! А як же кетова путіна?

Наприкінці серпня навіть з моєї рідної Вознесенівки в Амурському районі Хабаровського краю (а її околиці місцеві нанайці називають Чомгдо – «високе місце») почали надходити тривожні повідомлення: вода натиснула з гірської Хунгарі (так мої земляки називають Гур), в обхід високих амурських берегів, і підступає до села з тилу, через поля. Зроду там не спостерігалося повеней!

Втім, мій чоловік, а потім і син тут же згадали, як в кінці минулого століття по меліоративних каналах, що прорізають ці самі поля-клітини, сазанів ловили.

А кета (плювати їй на те, що через високу воду рибалкам навіть затаборитися ніде) в Амур вже прийшла. Знаю це тому, що буквально днями зателефонувала з Вознесенівки молода родичка з питанням: «Скільки-скільки солі на тузлук для ікри сипати?»

Старий у мене рецепт, спадковий. Від свекрухи Марії Олексіївни Ушакової дістався. У молодості працювала вона на кетовій путіні в низов’ях Амура. Значилася у них в бригаді одна засольниця-пиячка, яку не звільняли тільки тому, що так, як вона, ніхто не вмів варити тузлук. Таємницю свою засольниця берегла.

Розштовхують її від сну, вона стребує собі пляшку горілки, похмелиться, наварить тузлука дня на три, гарячкового ще знайде і далі спати. Якось же вселила їй довіру моя майбутня свекруха, тоді ще майже дівчина.

Доля засольниці-п’янчужки мені, ясна річ, невідома. Моя свекруха Марія Олексіївна, проживши довге життя, покинула цей світ рік тому. А правильний рецепт посолу червоної ікри, сподіваюся, ще багато людям послужить.

Діяти будемо швидко і чітко – не до сантиментів, коли продукт швидкопсувний і дорогий.

Тузлук. Неважливо, у вас ікра від 10 самок кети, або від 1-2, почати треба з варіння тузлука. Тому що йому треба ще охолонути і відстоятися. Готувати його треба за правилом: нехай краще залишиться, ніж не вистачить.

Для великої кількості ікри: на 10 л води – 9 склянок з гіркою солі великого помолу (якщо сіль у пачках вагою 1 кг – 3 пачки солі на 10 л води). Висипати сіль у відро або велику каструлю, залити водою, сіль розмішати, щоб вона майже вся розчинилася, і поставити на вогонь. Довести до кипіння, прибрати з плити і дати охолонути.

Для ікри з 1-2 кетин: на 1 л води – 1 склянка солі без гірки.

Обладнання. Для відцежування ікри треба зшити марлевий або тюлевий мішок за обсягом ікри. Для малої кількості ікри підійде звичайний дуршлаг. Ще знадобиться 2 тази і решітка під мішок для сцежування (у мене – від старого холодильника).

Розділення. Відокремити ікру від плівок просто. Це можна зробити навіть звичайною чайною ложкою. Треба розгорнути мішечок з ікрою на кухонній дошці плівкою вниз і акуратно зіскоблити ікринки з плівки. Це нескладно.

При великій кількості ікри користуються гуркоткою. Це решітка з ліски, натягнутої на рамку на зразок бадмінтонної ракетки. Нерідко її і використовують як гуркіт. У цьому випадку грати покласти на тазик або чашку, розгорнутий мішечок покласти на грати плівкою вгору і протерти рукою.

Але це все способи стародавні. Тепер майже у кожної господині в будинку є міксер. І це найкращий засіб для розділення ікри.

У невисоку і нешироку каструльку класти по 1-2 мішечка ікри. На міксер надіти спіралевидні насадки, призначені для замісу тесту, занурити в ікру і включити на всю міць. Ікринки легко відокремляться, а плівка намотається на насадки. Хвилина – і готово.

Знайте, зріла ікра легко відокремлюється від плівки і не давиться. Якщо ікра дрібна і сильно давиться при розділці, цю кету виловили рано.

Посол. Розділену ікру скласти в таз (або миску, якщо її мало). Мішок для ікри постелити в інший. Залити ікру половиною тузлука, розмішати і злити в мішок. Мішок підняти над тазом, щоб тузлук стек (відразу скажу – важкувато). І тут же викласти ікру назад у перший таз.

Залити тузлуком, що залишився. Засікти час – рівно 20 хвилин. За цей час 1-2 рази перемішати. Краще рукою – так ви відчуєте, що ікра просалюється рівномірно: в процесі засолки ікринки твердішають.

Рівно через 20 хвилин злити ікру в мішок. Негайно підняти його над тазом. На порожній таз покласти ґрати, на ґрати – мішок з ікрою. Накрити рушником і сцежувати добу, а то й більше.

Якщо ікри мало – сцедити її на дуршлаг, накрити кришкою і сцежувати годин 12.

Правильно посолена ікра темно-червоного кольору (якщо вона виходить світла, значить, тузлук був слабенький) і на бутерброд лягає грудочкою. Погано сцежена ікра на бутерброді «розбігається» і при зберіганні витікає.

Коли власноруч посолена червона ікра буде готова, насамперед треба наварити товченої картоплі. Це найкращий гарнір до червоної ікри!

Разом з гарячим пюре відправляєш її в рот, розчавлюєш язиком ікринку за ікринкою, ікринку за ікринкою. Загалом, хто пробував – той знає, а словами не передати.

І нехай проковтнуть мови ханжі і сноби, які вважають: делікатесу покладено чайну ложку по святах. Але ми – далекосхідники!

Вчимося, як правильно солити червону ікру в домашніх умовах

Ознакою фінансового благополуччя у господарів завжди була наявність червоної ікри на столі. Цей продукт не втрачає своєї актуальності. Як солити червону ікру в домашніх умовах? На ділі процес не трудомісткий, найголовніше – придбати рибну тушку з ікрою.

Як засолити червону ікру в домашніх умовах смачно і швидко

Делікатес власного приготування може бути нітрохи не гірше покупного. Тому важливо купити свіжий продукт і дотримуватися технології приготування. Вибирати краще рибу з загону лососевих з червоним м’ясом.

Оскільки в більшості магазинів рибу продають у замороженому вигляді, виникає питання чи можна солити ікру із замороженої горбуші? Можна, але попередньо тушку дбайливо розморожують.

Інгредієнти:

  • ікра горбуші – 400 – 500 грам;
  • вода очищена – 1 літр;
  • цукор білий – 1,5 десертні ложки;
  • кам’яна сіль – рівно 5 чайних ложок;
  • приправа до риби – за бажанням.
  • Насамперед розморозити рибну тушку природним шляхом. Спочатку помістити рибу в холодильник, потім розморожувати на кухні при звичайній температурі. Акуратно надрізати ножем черевця, починаючи від нижнього заднього плавника. Дістати головний інгредієнт.
  • Тепер важливо відокремити ікринки від плівок. Зробити це можна руками, розірвавши мішечок. Помістити їх у теплу чисту воду, щоб зайве швидко відокремити від ікринок. Повільно перешкодити по колу дерев’яною шпажкою. Плівка добре відходить. Процедити вміст через сито, висушити на тканинному рушнику.
  • Як засолити червону ікру з горбуші в домашніх умовах? Далі зварити розсол, його також називають тузлук. Розкип’ятити вказану кількість рідини, розмішати порцію кухонної солі та цукру. Соляний розсол запобігає прилипанню ікринок один до одного. Остудити рідину і влити отриманий розсол в ємність до ікри на півгодини.
  • Останній крок – процедити ікринки через дрібне сито або марлю. Після чого їх помістити в суху скляну банку. Тепер задаючись питанням чи можна засолити ікру із замороженої горбуші, неважко повторити цей рецепт. Однак термін придатності делікатесу на полиці холодильника не повинен перевищувати 4 дні.

Як засолити червону ікру в домашніх умовах: метод сухої засолки

Сухий метод приготування передбачає перемішування солі безпосередньо з обробленими ікринками. Термін придатності значно збільшується при даній технології до 2-3 тижнів. Якщо вдасться використовувати свіжу рибу, то смакові якості приємно здивують. Отже, як солити червону рибу будинку.

Інгредієнти:

  • сіль кухонна – 1 велика ложка;
  • ікра свіжа – 600 грам;
  • рафінована олія – унаслідок склянки;
  • вода з фільтра – приблизно 1 літр.
  • Дістати ікру з розділеної риби. Розрізати плівку і занурити інгредієнт в місткість з теплою водою. Перешкоджаючи в одному напрямку, прибрати відокремлену плівку.
  • Потім дістати сито, і процедити компоненти. На стінках залишаються розчавлені ікринки і шматочки плівки, їх прибрати вручну. Залишити ікру в ситі або марлі, щоб скло зайва рідина.
  • У цей час зварити розсол. На плиті вскип’ятити воду, додати цукор, сіль. У киплячий концентрований розсол поринути сито з ікрою. Тримати не більше 30 секунд, потім витягнути з рідини. Буває, що господиня пересолила ікру горбуші, що робити? Тоді достатньо покласти пересолений інгредієнт у звичайну чисту воду на хвилини 2. Потім злити воду, додавши ложку пісного масла.
  • Коли ікринки термічно оброблені в сольовому окропі, розкласти їх в емальовану ємність. Щоб вони не злипалися, викладати слід поступово, невеликими порціями. Додати кам’яну сіль, перемішати тонкою шпажкою. Вливає вказану кількість соняшникової олії.
  • Далі обдати окропом скляні банки. Посуд потрібен стерильний. Розфасувати заготовки в тару, грунтовно закрутити кришку. Тримати на полиці холодильника.

Як правильно засолити червону ікру горбуші: експрес-спосіб без клопоту

Якщо гостей хочеться здивувати делікатесом власного приготування, скористайтеся експрес-методом. Бажано використовувати інгредієнт у свіжому або в охолодженому вигляді. Ступінь посолу регулюють за смаком. Подавати готову страву слід на бутербродах, або їм прикрасити салат. Як засолити червону ікру горбуші в домашніх умовах смачно і швидко, читаємо нижче.

Інгредієнти:

  • кухонна сіль – 1 кілограм;
  • будь-яка рафінована олія – за смаком;
  • ікра червона – 1 кілограм;
  • вода фільтрована – 3,5 літра.
  • Ікру ретельно відокремити від плівок. Обережно розірвати основну плівку, помістити інгредієнт в очищену теплу воду. Заважати можна виделкою або іншим довгим предметом. Важливо не розчавити ікринки. Процедити ікринки через марлю. Прибрати залишки плівок.
  • Саме час приготувати сольовий розчин. Налити в каструлю потрібну кількість рідини, дати закипіти. Додавати сіль потрібно безпосередньо в окріп. Варити пару хвилин, прибрати з плити. Як швидко засолити червону ікру: опустити підготовлені очищені компоненти в гарячий розсол на 15 хвилин. Чим довше компоненти знаходиться в рідині, тим більше солі ввібрає готовий продукт.
  • Через зазначений час злити воду через марлю. Розкласти на сухому рушнику ікринки. Вони повинні обсохнути на протя

Про автора

admin administrator