Скільки часу вилуплюються бджоли

Авторadmin

Скільки часу вилуплюються бджоли

Бджолина матка: етапи розвитку, як з’являється, опис

Бджоли – працьовиті комахи, наділені дисципліною. Бджолина матка — це мати всіх бджіл. Бувають випадки, коли у вулику живуть по дві матки.

Бджолина матка — це мати всіх бджіл

Хто така матка

Матка – це бджола, що відрізняється за зовнішніми характеристиками від інших бджіл горбком на спині за крильцями і розвитком. Вона створює потомство і являє собою перший етап розмноження потомства. Відкладає яйця двох груп:

Незапліднені яйця дають трутнів, а інші – трудових бджіл та інших маток. Їх розвиток і функціональність розрізняється. Крім наявного горбка, бджолина матка перевищує за розмірами інших бджіл в кілька разів. Коли дисципліна в пасіці дотримується, тільки одна матір мається на все сімейство. Мама бувають неплодными, в даному випадку вони не були запліднені раніше.

Весь вулик постійно дбати про матці, підгодовуючи її маточним молочком. Середовищем існування бджолиної матки є вулик, так як вона рідко покидає свій притулок. Винятковим випадком є моменти, коли починають роїтися бджоли.

Якщо забрати самку, або вона з якихось причин загине, бджоли відчують це. Вони розпізнають її по ферментам, які вона виділяє. Живуть вони близько п’яти років, а міститися у вуликах домашньої пасіки всього пару років.

Мати утримується з метою розмноження бджіл і зростання їх поголів’я. Різновиди розведення бджіл: свищевої, ройовий, тихої зміни. Перший вид розведення бджіл передбачений у разі смерті першої матері. Це обов’язковий захід, так як бджоли живуть як один організм і відчувають втрату своєї матері. Після її смерті вони починають нервувати, відволікатися від своєї основної діяльності. Для цього створюють свищевую матір, щоб не потерпіти витрати через непередбаченої смерті матері сімейства.

Виведення норицевих бджоломаток

Їх можна назвати рятувальними самками, інакше як ще класифікувати їх призначення. Вони виходять шляхом схрещування звичайних бджіл і маток, яких годують маточним молочком, а потім медовим продуктом. У результаті подібної діяльності ви отримуєте рятувальну матку. Якщо виходить не одна матір, то перемогла в суперництві, стане ватажком вулика.

Говорячи про ройовий особини, то вона стає результатом діяльності бджіл, які підготовлені до роїння. Це рідкісний процес. В одному сімействі, в залежності від активності, можуть зустрічатися до п’ятдесяти маточників. В даному випадку личинки відкладаються в мисочки, у яких їх підгодовують бджіл.

Унаслідок посиленого догляду за личинками, матки, які в результаті з’являються, володіють відмінними якостями, за винятком пристрасті до роїння.

Тиха зміна передбачається, коли у вулику співіснують дві матері, коли друга відкладає личинки, ви можете безперешкодно прибрати першу загиблу.

Класифікація бджіл

Найперше місце належить їй, вона є першим етапом у становленні бджолиного сімейства. Вона головна ланка в ланках бджолиних вуликів. Таке почесне становище бджолина матка здобула завдяки вмінню плодити потомство, і зберігати насіння всередині себе до кращих часів. Завдяки розвитку статевих органів вона стає матір’ю вулика. Вона мати всьому вулику і іншим родительницам. Це вміння надається завдяки розвитку дітородних органів.

Робоче комаха займається пасікою і медом, відповідно вона грає роль фермера, який з ранку до ранку працює не розгинаючи спини. Їх представляють самки, які не здатні залишати потомство. Їх розвиток обумовлює таку діяльність. Відсутність розвитку статевих органів зробило їх робочими органами.

Функція робочих бджіл у видобутку меду і надання харчування, якщо нічим годуватися все харчування надається матці, робочі бджоли приносять себе в жертву для збереження життя матці.

Трутень живе мало і їх серед усієї чисельності матріархату дуже маленький відсоток. Єдине до чого вони пристосовані – це до осіменіння матки. Його розвиток передбачає вміння запліднювати, більше їх розвиток нічим не підтверджено.

Чому для бджолиної матки так стараються, і з якої причини вона є вершиною ієрархії? Справа в тому, що вона єдина здатна розмножуватися. Завдяки її здібностям забезпечується збереження виду і розмноження бджіл. Бджолиний вулик буде здоровий, коли в ньому є матка. так як своїми ферментами вона захищає все сімейство.

По досягненні трьох років своєї діяльності вона втрачає свою активність, в домашніх умовах бджоляр здійснює заміну матки. Якщо вона залишиться одна, то довго не проживе.

Матка не пристосована до виживання самостійно, вона не вміє добувати їжу, і не може сама прогодуватися. За своїми функціями схожа з трутнями, але її вміння виношувати потомство і зберігати насіння всередині робить її першою ланкою в класифікації бджіл.

Скільки може жити робоча бджола

Як і у більшості комах, у бджіл нетривалий термін життя. І це все тому, що величезна кількість енергії, часу і сил вони витрачають на готування запасів їжі, відкладанні яєць і на виведення розплоду. Звичайно ж, існують і інші чинники, від яких змінюється природна тривалість існування. Тому для того, щоб знати скільки живе бджола, необхідно розібрати і ці фактори.

Від чого залежить тривалість життя бджіл

Тривалість життя бджіл, в основному, залежить від того, яка родина слабка або сильна. У сильній сім`ї робочі особини живуть в півтора рази довше. Але, в незалежності від того, яка родина, всім робочим особинам доводиться витрачати величезну кількість сил під час збору пилку, а це, звичайно ж, в якійсь мірі впливає на термін їх життя. Але, крім цього, на тривалість життя також впливають зовнішні фактори: хвороби, паразити, кліматичні умови, нестача поживних речовин і самі пасічники, які відбирають мед, тим самим змушуючи всю сім`ю працювати з подвоєною силою.

склад вулика

В однієї бджолиної сім`ї в середньому проживає близько 70 тис. Особин і діляться вони за трьома категоріями:

Представники всіх трьох категорій є свої обов`язки в вулику і, звичайно ж, індивідуальний термін тривалості життя.

Скільки живе робоча бджола

У процесі спостережень було відмічено, що тривалість життя у медоносних особин в сильних сім`ях, в період збору пилку може бути від 30 до 35 днів. У слабких же сім`ях термін трохи менше, в середньому близько 25 діб. Від погодних умов теж залежить тривалість життя було помічено, що влітку в гарну теплу погоду представники робочої категорії відчувають себе набагато комфортніше і тому термін їх життя збільшується до 45 днів. У перезимували особин тривалість життя становить від 25 до 30 днів. А ті особини, які не займаються, вирощування розплоду можуть прожити навіть близько двох місяців.

А також, термін життя бджіл залежить від того, в який сезонний період вони були виведені. Наприклад, медоносні особини, виведені в кінці літа (в серпні), зазвичай проживають весь сезон, а частина може прожити і зимові місяці. Жовтневий розплід добре витримує зимовий період, але на початку весни практично весь гине, так як має слабкий імунітет. Виведені в квітні, мають найменший термін життя (22-24 дня), так дуже багато енергії йде на вирощування нового потомства. Найбільший термін життя у серпневого розплоду, так як вони переходять на зимівлю.

Тривалість життя матки

матка, на відміну від медоносних особин, може прожити аж до 5-6 років, тому питання, скільки років живуть бджоли дуже навіть актуальне і правильний. Така велика тривалість життя у матки через те, що їй не доводиться витрачати багато сил і енергії на перельоти і збір пилку. Завдання бджолиної матки – відкладати яйця личинок. Звичайно ж, працездатність молодої матки набагато вище ніж старої, тому досвідчені пасічники рекомендують проводити заміну матки раз на рік або через кожні два. Але все, звичайно ж, індивідуально і буває, що матка і на треті році існування прекрасно справляється зі своєю поставленим завданням.

Матці в вулику належить посилене харчування для того, щоб вона якісно і швидко виконувала свої основні функції. Всі бджоли в вулики ставляться до матки з турботою і оберігають її, але якщо вона стане погано відкладати яйця личинок, то її можуть змінити.

Тривалість життя трутнів

трутні – це бджоли чоловічої статі. Вони не працюють в вулику, не збирають нектар і навіть не можуть добути собі їжу самі, тому годуються їжею, принесеною робочими бджолами. Єдине на що здатні трутні – це запліднення матки. Трутні потрібні вулика навесні, тому саме в цей час року вони з`являються на світ, і вже через 13 діб можуть приступати до своїх обов`язків. Ті трутні, які виконують своє призначення, відразу ж загинуть. А також, багато хто з них вмирають під час боїв за матку.

інші ж чоловічі особини, яким не вдалося запліднити матку і не загинути вчасно битви залишаються жити у вулику за рахунок робочих бджіл. Але якщо матці більше не потрібно запліднення або сезон збирання меду закінчено, то медоносні бджоли виганяють трутнів з вулика. У деяких випадках бджоли не виганяють трутнів з сім`ї, наприклад, якщо матка безплідна або коли її немає в вулику.

Виходить, що тривалість життя трутнів може бути від кількох тижнів до року і залежить вона безпосередньо від робочих бджіл.

Скільки живуть бджоли-довгожителі

Не у всіх бджіл коротка тривалість життя бувають бджоли-довгожителі, які можуть жити не тільки місяцями, але й роками, все залежить від деяких умов.

  1. Довго можуть жити трутні у вулику (до року), за умови, що в бджолиної сім`ї якийсь час відсутня матка.
  2. Робочі особини теж можуть прожити достатню кількість часу більше 200 днів також при тривалій відсутності матки у вулику з яких-небудь причин.
  3. Термін життя медоносних бджіл збільшується, коли вони знаходяться в ройовий стан.
  4. Перезимували особини можуть прожити 7-8 місяців.
  5. Великий термін життя у матки в диких умовах (5 років). В умовах пасіки також можуть прожити такий великий термін, але досвідчені пасічники зазвичай роблять заміну матки, якій виповнюється рік або два.

Про автора

admin administrator