Скільки днів після овуляції відбувається зачаття

Авторadmin

Скільки днів після овуляції відбувається зачаття

Виділення після овуляції, коли відбулося зачаття: якими повинні бути в нормі?

Жінки, які планують вагітність, завжди уважно прислухається до своїх відчуттів з моменту овуляції. Дізнатися про настання зачаття можна за таким симптомам, як зміна смакових звичок і базальної температури, змінилися виділення після овуляції. Що вважається нормою? В яких випадках діагностують патологію?

Якими повинні бути виділення, якщо жінка завагітніла?

Жінки, яким необхідно обчислити дату овуляції і визначити факт зачаття, зазвичай ведуть календар базальної температури (БТ). Під час овуляції температура підвищується.

Інший характерний ознака овуляції — рясні рідкі виділення білого або рожевого кольору. В нормі вони прозорі або мають легкий жовтий відтінок. Слиз в них після овуляції може з’являтися в малій кількості. За характером виділень можна також зрозуміти, що настав зачаття. Після запліднення до передбачуваної дати місячних піхвовий секрет за кольором і консистенції мало відрізняється від звичного, проте він стає трохи густіше, сильніше.

Якщо зачаття настав, в перший час нормальні виділення можна охарактеризувати так:

  • не водянисті;
  • в міру рясні;
  • прозорі або вершкового відтінку;
  • без неприємного запаху.

Виділення після зачаття можуть носити патологічний характер, що свідчить про загрозу зриву вагітності. В цьому випадку в них присутні кров’яні згустки, може виникнути кровотеча.

Трапляється, що після запліднення немає ніяких виділень і слизу. Їх відсутність пояснюється такими причинами:

  • збій гормонального фону;
  • запальні процеси, що зачіпають область малого тазу;
  • використання неякісних засобів інтимної гігієни;
  • стресові ситуації.

Відразу після зачаття

Аптечний експрес-тест на вагітність достовірно підтверджує факт зачаття тільки на 1-5 день затримки. До цього часу рівень ХГЛ зростає, що фіксує індикатор, яким просякнута смуга приладу.

На першу добу після зачаття можливі густі, кремоподібні виділення (білі). Вони з часом можуть приймати жовтуватий відтінок, не викликають свербіння і роздратування шкіри. Запаху у белей немає.

Кровотечі при зачатті і після нього бути не повинно, однак у момент овуляції можливо поява на білизну кількох крапель крові. Це пов’язано з розривом фолікула і вихід яйцеклітини назустріч сперматозоїдам. Кров помічають жінки, які стежать за циклом або мають чутливий організм.

Разом з тим білі не завжди виступають ранньою ознакою вагітності. Вони можуть свідчити і про запальному процесі, про що говорять додаткові симптоми:

  • дискомфорт при сечовипусканні;
  • свербіж статевих органів;
  • цервікальна рідина зі слизом, згустками;
  • кислуватий запах виділень.

Через 2 доби

На другу добу з моменту запліднення яйцеклітини зростає рівень прогестерону, з-за чого цервікальна слиз стає ще густішою. По консистенції і кольору вона нагадує крем. Однак деякі жінки як і раніше не відзначають ніяких змін і чекають менструацію за календарем.

На третій день формується зигота і зростання зародка триває. В цей час виділення мізерні, мають кремовий відтінок. На четвертий день запліднене яйце просувається по матковій трубі. Якість піхвового секрету не змінюється. Цервікальна слиз густіє, що запобігає попадання мікробів в матку.

Через тиждень

На 5-7 день запліднене яйце досягає матки, де відбувається його імплантація. У цей час можна помітити рожеві або червонуваті виділення – сигнал, що відбулося впровадження плодових оболонок у тканині ендометрія.

Невелика кількість крові під час імплантації – наслідок пошкодження чутливих капілярів. Кров може залишати матку відразу. У цьому випадку виділення мають світло-червоний відтінок.

Якщо кров затримується в матці, вона згортається і виходить у вигляді виділень коричневого, бежевого кольору через 7-14 днів після овуляції. В нормі тривалість імплантаційних виділень не може перевищувати 2 днів.

Увага! Інформація на порталі носить ознайомлювальний і інформаційний характер, пам’ятайте що самолікування краще замінити походом до лікаря і професійною консультацією. Не займайтеся самолікуванням і завжди звертайтеся до професійних лікарів.

Чи можна завагітніти після овуляції: через скільки днів це можливо?

Кожна жінка знає, що зачаття дитини можливе лише при дозріванні яйцеклітини, в той момент, коли вона виходить з фолікула і відбувається процес овуляції. Одні жінки старанно вираховують цю дату, щоб не завагітніти, інші, навпаки, з нетерпінням чекають цього дня, щоб в черговий раз спробувати зачати довгоочікуваного малюка.

Іноді жінка пропускає цей важливий день, і тоді виникає питання: «чи Можна завагітніти після овуляції?» Протягом скількох годин зберігається ймовірність зачаття?

Що таке овуляція?

У всіх представниць жіночої статі овуляція відбувається щомісяця з моменту статевого дозрівання і до настання клімаксу. Періодичність дозрівання яйцеклітин регулюється на гормональному рівні, тому у кожної дівчини цей процес має індивідуальні терміни. В середньому вихід дозрілої яйцеклітини здійснюється один раз в 21-36 доби.

Перед овуляцією в яєчнику росте один домінантний фолікул, що лопається, випускаючи дозрілу яйцеклітини, готової до запліднення сперматозоїдом. Щоб злиття чоловічої і жіночої клітини стало можливим, яйцеклітина рухається по фаллопієвій трубі назустріч чоловічим клітинам. При заплідненні утворюється нова клітина – зигота, що володіє інформацією про генетичному коді матері і батька майбутньої дитини.

Зазвичай цей процес овуляції відбувається регулярно, але гормональні збої, аборти і немолодий вік матері можуть порушувати його стабільність.

Процес овуляції можна визначити за характерними ознаками. Вони проявляються приблизно за дві доби до виходу яйцеклітини і включають такі прояви:

  • збільшене потяг до протилежної статі;
  • поколює відчуття в животі з боку яєчника, в якому зріє яйцеклітина;
  • набряклість особи;
  • болючість молочних залоз;
  • незначні коричневі виділення, які виникають унаслідок розриву фолікула.

У період, що передує овуляції, і в момент розриву фолікула консистенція виділень з піхви також змінюється, що докладно описано в таблиці. Щоб проконтролювати момент овуляції і визначити день, найбільш підходящий для зачаття, жінка повинна стежити за характером слизу в статевих шляхах.

Кількість діб перед овуляцієюВиділенняЙмовірність зачаття
5-7Густі, білі або світло-жовтіНизька
3Прозорі, тягнуться, як яєчний білокСередня
День дозрівання яйцеклітиниЗникнення слизових рідких виділеньВисока

Увага! Інформація на порталі носить ознайомлювальний і інформаційний характер, пам’ятайте що самолікування краще замінити походом до лікаря і професійною консультацією. Не займайтеся самолікуванням і завжди звертайтеся до професійних лікарів.

Про автора

admin administrator