Скільки днів потрібно пити антибіотики за ангіни

Авторadmin

Скільки днів потрібно пити антибіотики за ангіни

Скільки днів п’ють антибіотики при ангіні?

Ангіна (тонзиліт) — це запалення мигдалин, двох тканинних подушечок овальної форми, розташованих в задній частині глотки. Причиною цього запалення може служити як загальний вірус (ГРВІ, грип), так і різні бактеріальні інфекції. Найчастіше збудник бактеріального тонзиліту — це стрептококи. В такому випадку скільки днів п’ють антибіотики при ангіні?

У разі, коли причиною ангіни є бактеріальне зараження, призначається лікування антибіотиком. Курс лікування залежить від лікарського препарату і призначається лікарем, проте середній курс лікування бактеріального тонзиліту становить 10 днів і ні в якому разі не менше, так як симптоми можуть зменшитися, а збудник може бути не до кінця вбитий. І це може призвести до повторного виникнення хвороби або до інших ускладнень.

Джерела

Опишіть симптоми або потрібний препарат — ми допоможемо підібрати його дозування чи аналог, оформимо замовлення з доставкою додому або просто проконсультуємо. Ми — це 28 фармацевтів і 0 ботів.

Так ми завжди будемо з вами на зв’язку і зможемо поспілкуватися в будь-який момент.

Опишіть симптоми або потрібний препарат — ми допоможемо підібрати його дозування чи аналог, оформимо замовлення з доставкою додому або просто проконсультуємо. Ми — це 28 фармацевтів і 0 ботів.

Так ми завжди будемо з вами на зв’язку і зможемо поспілкуватися в будь-який момент.

Антибіотики при ангіні: які краще приймати для лікування дорослого?

Часто при захворюваннях горла і мигдаликів курс лікування складається з прийому антибіотичних лікарських препаратів. Антибіотики при ангіні допоможуть усунути причини і симптоми запального процесу в найкоротші терміни. Грамотна терапія передбачає знання інформації про те, якими антибіотиками слід лікувати ангіну, а також скільки днів пити антибіотики при ангіні.

Причини запального процесу

Ангіна є інфекційний запальний процес, який перш за все вражає піднебінні мигдалини. В основному виникнення захворювання провокують дві бактерії – стафілокок і стрептокок.

Прояви хвороби можуть носити як зовнішній, так і внутрішній характер.

Ангіна може передаватися повітряно-крапельним шляхом, через контакт з брудними предметами (наприклад, немитий посуд) або продуктами. Всі ці причини відносяться до розряду зовнішніх чинників, коли бактерії проникають з навколишнього середовища людини.

Внутрішніми факторами, які можуть привести до даного захворювання, можуть бути різні хвороби в хронічній формі. Найбільш часто ангіну викликають запальні процеси в яснах, карієс або нежить.

Від тонзиліту страждають дорослі і діти, особливо в весняно-осінній період, що є наслідком таких факторів, як:

  • переохолодження організму, одяг не по погоді;
  • зниження рівня імунітету;
  • велика кількість пилу в повітрі.

Негативно на роботу мигдалин впливають куріння і вживання алкогольних напоїв, провокуючи часті ангіни різних форм.

лікувальні заходи

Терапевтичне лікування запального процесу обов’язково має включати антибіотики при ангіні. Лікувати ангіну з використанням антибіотиків потрібно тільки під контролем лікаря. Використовуючи антибіотики проти запалення горла, можна досить швидко повернути організм в нормальний стан.

Антибіотики пити при ангіні слід обережно. Тільки фахівець повинен призначити відповідне лікарський засіб, встановити тривалість прийому. Він виписує антибіотик при ангіні в залежності від форми захворювання, ступеня його тяжкості і загальної клінічної картини.

Як відбувається лікування ангіни антибіотиками? Інформацію з цього питання можна отримати, проконсультувавшись з медичним фахівцем. Додатково він підкаже, який антибіотик краще приймати при ангіні дорослому і дитині.

Часто пацієнти намагаються уникнути застосування антибіотичних препаратів для усунення симптомів захворювання. Було проведено медичне дослідження, в ході якого пацієнтів розділили на три групи. Перша група проходила лікування ангіни антибіотиками з моменту появи перших симптомів гострого тонзиліту, тобто з першого дня. Терапевтичний курс склав 10 днів. Пацієнти другої групи починали приймати антибіотики від ангіни тільки на третій день захворювання, якщо основні симптоми не проходили. Пацієнти третьої групи не використали антибіотики для лікування ангіни і інші медичні засоби. Для усунення симптомів застосовувалися виключно засоби народної медицини. Підсумки дослідження були підведені через 10 днів. Ті пацієнти, які приймали антибіотики при ангіні, уникли ускладнень даного захворювання. В їх число входять отити, синусити і гломерулонефрит.

Антибіотики від ангіни полегшують процес перебігу хвороби, знімають головний біль, одночасно будучи жарознижувальними засобами, усувають відчуття втоми і розбитості.

Різновиди і властивості препаратів

Як показує практика, тільки 20% всіх пацієнтів проходять повний курс лікування, коли п’ють антибіотики при ангіні. Приблизно половина хворих припиняє терапевтичне лікування, коли усунуті основні симптоми захворювання.

Які антибіотики приймати при ангіні? Про це може сказати тільки ваш терапевт. Який антибіотик кращий при ангіні, залежить від збудника інфекції та наявності алергії у пацієнта на компоненти медичного засобу. Антибіотики призначають лікарі лише після обстеження і виявлення збудника, який спровокував розвиток ангіни.

Тривалість курсу терапевтичного лікування, як правило, становить 5-10 днів:

  • антибіотики від ангіни групи пеніцилінів приймають протягом 10 днів;
  • антибіотики від ангіни групимакролідів досить приймати 5 днів.

Якщо у пацієнта не виникає алергічних реакцій на прийом пеніцилінів, то безпечніше приймати такі антибіотики при ангіні, так як вони завдають меншої шкоди організму.

Основні медичні препарати, які призначають при ангінах:

  1. Пеніцилін, амоксицилін, Флемоксин, Амосін, Евкабал, Хіконцил. Саме вони найбільш швидко і ефективно усувають стрептококові інфекції і володіють протизапальними властивостями. Повний курс лікування становить 10 днів. Не варто припиняти прийом ліків, коли спостерігається поліпшення стану, щоб не виникли ускладнення чи рецидиви.
  2. Ліки, які входять в групу макролідів: Азитроміцин, Азитрокс, Азіцід, Зі-фактор, Зітролід.

Якщо бактерії стають стійкими до того чи іншого препарату, потрібно провести заміну лікарського засобу. Як правило, проявляється така бактерицидна стійкість в тому, що симптоми захворювання усуваються протягом приблизно 72 годин. Лікуючий лікар в обов’язковому порядку повинен порекомендувати інший антибіотик для лікування гострого тонзиліту.

Якщо ангіна супроводжується дуже високою температурою, можна використовувати в комплексному лікуванні жарознижуючі медичні засоби та засоби для полегшення ковтання, головного болю. Рекомендується використовувати Еффералган, Ібупрофен, парацетамол або Панадол.

Популярні ліки

Стрептококові бактерії, які викликають розвиток ангіни, є більш чутливими до антибіотиків пеніцилінового ряду. З них популярні амоксицилін і амоксиклав. У разі непереносимості їх пацієнтом проти ангіни призначаються препарати макролідовой групи. До неї відносяться:

  • еритроміцин;
  • сумамед;
  • Зітролід;
  • Хемоміцин.

амоксицилін використовується при лікуванні ангіни, виникає на тлі вірусної інфекції. Засіб ефективно при боротьбі з більшістю типів бактерій, які викликають захворювання горла. амоксицилін має мінімальну кількість побічних ефектів.

Побічними порушеннями, що виникають при прийомі амоксициліну, є діарея, блювота і розлад роботи шлунково-кишкового тракту.

Амоксиклав являє собою ефективний препарат для боротьби з бактеріальним інфікуванням.

При використанні пеніцилінових антибіотиків слід з обережністю використовувати інші засоби.

Використання флемоксин і Сумамеду

Сумамед представляє собою сильний препарат з широким спектром дії. Випуск здійснюється у формі таблеток, суспензії і ін’єкцій. Приймається тільки за призначенням лікаря. Прийом препарату – 1 раз на добу. Протипоказанням є наявність алергії на компоненти засобу. При прийомі Сумамеду можуть виникати такі побічні ефекти, як блювота, нудота, шлункові спазми і діарея.

Курс лікування – 5 днів. Дозування препарату розраховується лікарем в залежності від маси тіла пацієнта і особливостей його організму. При прийомі Сумамеду рекомендується одночасно почати прийом пробіотиків. які сприяють збереженню мікрофлори кишечника.

Флемоксин відноситься до антибіотиків нового покоління, які можна використовувати для лікування ангіни як у дорослих, так і у дітей. Цей антибіотик може застосовуватися в період виношування дитини та при годуванні груддю. Препарат відноситься до засобів широкого спектра дії. Його діюча речовина згубно діє на грампозитивні і грамнегативні типи бактерій.

Препарат випускається у формі суспензій і таблеток для перорального прийому. При застосуванні слід чітко дотримуватися час прийому. Курс лікування – 10-14 днів.

Застереження щодо медикаментозної терапії

Безконтрольно приймати антибіотики від ангіни можна, так як можуть виникнути негативні наслідки. Самолікування неприпустимо. Щоб не виникло побічних ефектів, слід:

  1. Правильно вибрати антибиотическое засіб, його дозу і спосіб прийому.
  2. Підтримувати необхідний рівень антибіотика в крові протягом курсу лікування.

В основному негативні реакції, які виникають у відповідь на прийом антибіотиків, полягають у наступному:

  1. Алергічні реакції.
  2. Дисбактеріоз. Лікування антибіотиками супроводжується прийомом протигрибкових препаратів, які запобігають розвитку кандидамикоза.
  3. Токсичні реакції. Багато антибіотики чинять негативний вплив на працездатність внутрішніх органів людини. Саме тому важливо дотримуватися рекомендовані дози і правила їх прийому.
  4. Загострення. Вони проявляються як наслідок загибелі бактерій в крові, в результаті чого підвищується рівень токсичних речовин.

Лікар повинен провести тест на чутливість хворого до компонентів лікарського засобу. Перед застосуванням антибіотика необхідно зробити пробу на виявлення алергічних реакцій.

Скільки днів потрібно пити антибіотики при ангіні?

Пити антибіотики при ангіні потрібно не менше 7 днів, а при певних умовах – до 2 тижнів і навіть більше. Конкретні терміни прийому ліків залежать від багатьох факторів, і іноді одному і тому ж пацієнтові начебто при абсолютно однакових симптомах лікар може призначати курс антибіотиків різної тривалості.

Загалом в більшості ситуацій антибіотики при ангіні п’ють 10-15 днів. Стандартна тривалість прийому пеніцилінів, цефалоспоринів та макролідів відповідно до методичних вказівок по лікуванню ангіни – 10 днів.

Виняток становить антибіотик азитроміцин, деякі препарати якого приймаються при ангіні 5 днів, а іноді – і 3 дні, але ефективність останньої схеми часто виявляється недостатньою.

Самим же хворим важливо розуміти, що пити антибіотики при ангіні потрібно рівно стільки, скільки вказав лікар. Ні в якому разі не можна скорочувати курс прийому антибіотиків і тим більше не можна його переривати, оскільки наслідки таких дій можуть бути навіть більш небезпечними, ніж сама первинна ангіна. Тим більше, що тривалість курсу лікар призначає не просто за традицією, а чітко розраховуючи, коли антибіотик почне діяти, коли збудники хвороби загинуть, і коли прийом антибіотиків гарантує відсутність рецидиву і ускладнень ангіни.

За статистикою, при прийомі антибіотиків при ангіні менше 7 днів різко підвищується ймовірність розвитку ускладнень, іноді – важких і небезпечних для життя. Тому курс лікування антибіотиками при ангіні завжди складається мінімум на тиждень.

Гнійна ангіна – один з найнебезпечніших типів хвороби

Як призначається тривалість курсу прийому антибіотиків при ангіні?

Призначаючи прийом антибіотиків і вирішуючи, на який термін прописувати лікування ними, лікар завжди враховує такі фактори:

  1. Стан організму хворого і, зокрема, його імунної системи. Якщо лікар бачить, що організм пацієнта самостійно бореться з хворобою і завданням антибіотика буде тільки запобігти ускладнення і рецидиви, він призначить нетривалий курс антибіотиків при ангіні – 7-10 днів. Навпаки, якщо імунітет хворого ослаблений і видно, що інфекція не зустрічає практично ніякого опору з боку організму, антибіотики прописуються на довгий термін – до 3 тижнів;
  2. Тяжкість перебігу хвороби, наявність приєднаних захворювань, гостроту симптомів. Стратегія тут аналогічна такій для попереднього пункту: якщо потрібно допомогти організму «задавити» хвороба, приймати антибіотики при ангіні можна 7-8 днів. Якщо ж антибіотики повинні придушити активно прогресуючу хворобу, їх потрібно пити довше;
  3. Тип антибіотика. Бактерицидні антибіотики, які знищують збудників ангіни – Амоксицилін, Ампіцилін, Джозаміцин, Цефадроксил – приймаються зазвичай більш коротким курсом. Ті ж кошти, які діють бактеріостатично, які тривалий час, і перешкоджають розвитку і розмноження бактерій – Азитроміцин, Линкомицин – прописуються для прийому протягом більш тривалого часу; Ампіцилін – один з напівсинтетичних антибіотиків, що застосовуються для лікування ангіни
  4. Фармакокінетику обраної форми антибіотика в організмі, специфіку вогнища інфекції. Наприклад, при прийомі бактериостатических антибіотиків організму потрібно не менше 6-7 днів на те, щоб власними силами знищити і переварити збудників ангіни. Якщо закінчити прийом антибіотика раніше, вижили бактерії можуть викликати рецидив хвороби, а при розвитку у них резистентності до антибіотика – навіть зажадають застосування більш дорогих засобів. З іншого боку, якщо засіб у великих кількостях викликає серйозні побічні ефекти, його прописують в невеликих дозах, але приймати такий антибіотик при ангіні потрібно довше – до 14-20 днів.

При введенні антибіотика внутрішньом’язово або внутрішньовенно препарат досягає уражених тканин протягом буквально кількох десятків хвилин. Але визначальними є більш пізні і більш тривалі етапи – накопичення кошти в тканинах і придушення основної частини бактерій, тому навіть в цих випадках антибіотик подіє, швидше за все, через 1-3 дні.

Також при виборі антибіотика лікар завжди повинен враховувати середньостатистичну частоту рецидивів конкретної інфекції в конкретному органі. Чим ця частота вище, тим довше повинен прийматися антибіотик для запобігання реактивації інфекції. Подібна тенденція для стрептококової інфекції в глоткових мигдалинах невисока, але не мінімальна. З цієї причини призначати мінімальні терміни прийому антибіотиків конкретно при ангіні не можна, але в цілому при нормальному перебігу хвороби у пацієнта з міцним імунітетом тривалість прийому антибіотиків при ангіні може перебувати біля нижньої межі. Це як раз ті самі 7-10 днів.

Цікаво, що тип ангіни мало впливає на тривалість застосування ліків. при катаральній ангіні антибіотик потрібно пити стільки ж днів, скільки і при фолікулярної.

Стрептокок під мікроскопом – основний збудник ангіни

Тривалість прийому антибіотиків при ангіні у дітей

Дітям при ангіні потрібно пити антибіотики рівно стільки ж часу, скільки і дорослим. Дія цих препаратів практично однаково і в організмі дорослої людини, і в організмі дитини. Крім того, з огляду на відсутність імунітету у маленьких дітей до збудників ангіни – стрептококів і стафілококів – захисні сили організму виявляються задіяні в боротьбі з хворобою значно менше, ніж у дорослих, вже стикалися з цими інфекціями. відповідно, у дітей курс лікування антибіотиками при ангіні може бути навіть більшим, ніж у дорослих.

Стафілокок викликає ангіну в 10-15% випадків, значно рідше, ніж стрептокок

«Чесно кажучи, не очікувала, що тривалість прийому антибіотиків при ангіні у дітей така велика. Мені завжди здавалося, що цей термін повинен бути від сили 2-3 дня, це ж антибіотик, від нього в шлунку мікрофлора страждає. А тут лікар призначила два тижні пити. І не будь-що, а еритроміцин. Я боялася, якщо чесно, чотирирічній дитині його давати так довго. Але мене педіатр заспокоїла, і сказала, що якщо в перші два дні ніяких побічних ефектів не буде, то потім можна пити спокійно. Побічних ефектів не було, плюс ми давали Ентерожерміна для профілактики, і все пройшло добре. Але спочатку напружилися, звичайно. »

Єдиний виняток з правила

Єдиний антибіотик, який може застосовуватися при ангіні менше 7 днів – це азитроміцин і препарати на його основі: Азимед, Азітро-Сандоз, Сумамед. Курс лікування їм складається з трьох таблеток і триває або 5 днів (ціла таблетка в перший день і по половині таблетки в день протягом наступних чотирьох), або 3 дні (по одній таблетці в день).

При цьому важливо, що з лікарської статистикою 5-денний курс виявляється ефективним майже завжди, а 3-денний нерідко не дозволяє повністю впоратися з бактеріями. Тому для призначення курсу тієї чи іншої тривалості лікаря необхідно враховувати чутливість збудника до антибіотика, тяжкість перебігу хвороби і інші фактори. Завжди краще пити азитроміцин 5 днів або довше для надійного захисту від ускладнень.

Як діють антибіотики і коли вони починають знищувати бактерій?

При правильному застосуванні антибіотики при ангіні починають діяти вже через кілька годин після прийому першої таблетки або порції суспензії. Хронологія їх переміщення в організмі така:

  1. 30-40 хвилин після проковтування таблетка рухається в шлунок, проходить первинну обробку шлунковим соком, проникає в уже полурастворенном вигляді в тонкий кишечник і сам антибіотик всмоктується в кров; Структурна формула пеніциліну
  2. Ще через 30-50 хвилин препарат починає проникати в тканини глоткових мигдалин, накопичуючись тут в міру доставки сюди все більших кількостей його з кров’ю. Відразу після попадання в ці тканини антибіотик починає впливати на бактерій. Якщо він діє бактеріостатично, припиняється ріст і розмноження частини мікробів, і в міру підвищення концентрації число таких інактивованих бактерій зростає. Бактерицидні засоби відразу починають знищувати мікробні клітини;
  3. Протягом 4-5 годин після введення антибіотиків в організм вони вже знищують бактерії;
  4. Приблизно через 10-12 годин після прийому антибіотиків пеніцилінового ряду з’являються перші ознаки їх роботи. Може почати нормалізувалася загальний стан, або, навпаки, температура може ще сильніше підскочити через появу великої кількості залишків загиблих бактерій в крові. У будь-якому випадку, зміни будуть. Макроліди діють зазвичай на 2-3 день після початку прийому, коли накопичаться в достатній кількості в тканинах.

Оскільки в більшості випадків при ангіні приймають антибіотики пеніцилінового ряду, ефект спостерігається вже на 2-3 день, хоча в окремих випадках вже на наступний день хворий може відчути себе майже здоровим – без температури і сильного болю в горлі. Але це – рідкісна ситуація.

Отже, якщо через 3-4 дні після початку прийому ніяких змін в стані хворого не спостерігається, потрібно йти до лікаря і міняти препарат. Після такої зміни пити новий антибіотик при ангіні потрібно буде знову повний курс – мінімум 7 днів, оскільки перший засіб ніяк не вплинуло на збудників хвороби.

Чи шкідливо тривале застосування антибіотиків?

За широко поширеною серед населення версії, тривале застосування антибіотиків може спровокувати пригнічення і загибель значної частини мікрофлори кишечника і сечовивідних шляхів, що неминуче спричинить за собою порушення травлення, загострення хронічних захворювань нирок, сечового міхура і шлунково-кишкового тракту, загальні порушення фізичного стану. Також вважається, що такі розлади можуть бути значно небезпечніше самої ангіни.

Такі уявлення вірні лише почасти.

Дійсно, основні і найбільш поширені побічні ефекти від застосування антибіотиків – це саме розлади шлунково-кишкового тракту і дисбактеріози, пов’язані з придушенням активності корисних кишкових бактерій. Однак на практиці подібні побічні ефекти проявляються приблизно у 10% пацієнтів. 9 хворих на ангіну з 10 п’ють антибіотики без будь-яких наслідків.

Кларитроміцин – напівсинтетичний антибіотик-макролід

При цьому якщо в перші 2-3 дні після початку прийому антибіотика розладів травлення не сталося, то з великою ймовірністю і в що залишилися 10-15 днів їх не буде.

Крім того, навіть при появі тих чи інших неприємних наслідків антибіотикотерапії з боку травного тракту у багатьох випадках вдається скорегувати роботу його за допомогою додаткових засобів – Лінекс, Ентерожерміна, Симбітеру та інших. Вони сприяють вторинному заселення кишечника молочнокислими бактеріями і підтримки тих, які зазнали впливу антибіотика. У багатьох випадках цих заходів укупі зі спеціальною м’якою дієтою виявляється досить для того, щоб позбутися від небажаних наслідків.

Лінекс – препарат, який відновлює нормальну мікрофлору кишечника

Тривале застосування антибіотиків при ангіні може негативно позначитися на роботі травного тракту і інших органів і систем організму. Однак такі побічні ефекти виникають відносно рідко, і в більшості випадків їх можна коригувати допоміжними засобами. Можливість цих наслідків зазвичай не впливає на рішення лікаря про те, скільки днів потрібно пити антибіотик при ангіні.

Чим небезпечна зміна термінів прийому ліків при ангіні?

А ось скорочувати терміни прийому антибіотиків при ангіні не можна. Такий спокуса часто виникає у тих пацієнтів, які на 3-4 день відчули себе добре і вирішили, що пора припиняти прийом ліків, щоб воно не зашкодило.

Важливо розуміти, що загальне нормальний стан організму ще не означає повної елімінації інфекції з нього. Там, в мигдалинах, ще присутні і стрептококи, і стафілококи, але вже в менших кількостях, що не викликають появу гною і серйозного запалення. Якщо в цей момент припинити прийом антибіотика, його концентрація в тканинах мигдалин почне різко зменшаться, а разом з цим мікроби отримають шанс виробити стійкість до препарату. Якщо це станеться, вже через кілька днів бактерії почнуть розмножуватися з новою силою, хвороба спалахне знову, але звичний антибіотик від неї вже не допоможе. Потрібно буде лікуватися більш дорогими засобами, можливо, викликають більше побічних ефектів.

До того ж, ніхто не відміняв можливість алергізації організму. Якщо вона відбудеться, лікування повторного загострення також буде більш складним і більш дорогим.

Якщо лікар призначив певний термін лікування, значить, саме стільки часу антибіотик потрібно пити

Також ми пам’ятаємо, що якщо лікування протікає нормально перші 2-3 дні, то і в час, що залишився воно швидше за все буде нешкідливим. Тому просто так, без приводу, тільки тому, що стало краще, припиняти прийом антибіотиків не можна.

І найголовніше: все, що сказано вище, не означає, що хворий сам може вирішувати, скільки приймати антибіотики при ангіні. Таке рішення приймається на підставі не тільки методичних даних по лікуванню ангіни і застосування конкретного антибіотика, а й на підставі досвіду, інтуїції і здорового глузду лікаря, а також грамотного аналізу конкретної ситуації. Якщо вирішити самостійно, скільки днів треба пити антибіотики при ангіні, керуючись тільки знанням, що «зазвичай призначають на 10 днів», можна припуститися помилки, яка буде коштувати дуже дорого, і яку, можливо, ніколи не вдасться виправити. Тому складати курс лікування ангіни завжди повинен тільки хороший лікар.

Про автора

admin administrator