Скільки гоїться після імплантації

Авторadmin

Скільки гоїться після імплантації

Ускладнення після імплантації зубів

Невеликі ускладнення турбують кожного пацієнта, який пройшов встановлення зубного імпланта. Біль, кровотеча, висока температура протягом декількох днів – цілком нормальна реакція, яку можна послабити певними препаратами.

Імплантація зубів – це в будь-якому випадку пошкодження ясен. Післяопераційні наслідки можуть виникнути різні, але це не означає, що вони обов’язкові.

Неминучий лише больовий синдром. Він починається відразу після встановлення імпланта, а саме після закінчення дії знеболювання. Нормальним явищем вважається біль протягом 3 днів. Досвідчений лікар обов’язково після операції приписує ліки, які допоможуть частково заспокоїти біль.

Тривалі болі після реабілітаційних днів можуть стати ускладненням у вигляді запалення м’яких тканин або пошкодження нервових закінчень.

Можлива невелика кровотеча протягом тижня, це нормальне явище. Знеболюючі препарати, які погіршують згортання крові, можуть продовжити цей процес до 10 днів. Тривала кровотеча свідчить про те, що при встановленні імпланта було зачеплено кровоносну судину.

Підвищена температура – це реакція організму на встановлення чужорідного тіла. Якщо температура тримається більше 4 днів, можливо почався процес запалення ясен з подальшим утворенням гною на місці, де була проведена імплантація.

Після процедури присутні відчуття оніміння. Місцевий наркоз припинить діяти протягом 4 годин. Якщо чутливість не відновилася, це означає, що були зачеплені нервові закінчення.

Слід стежити за станом швів після операції. Якщо вони не щільно закріплені, це може дати наступні ускладнення.

Набряк

Набряк – це природна реакція організму на хірургічне імплантування. З’являється через 2 години після операції, триває протягом тижня. Сама критична точка – 3-й день. Протягом цього часу рекомендується прикладати холодне до набряклого місця. Якщо набряк не сходить через 2 тижні після імплантації, то це свідчить про початок запального процесу.

Відторгнення імплантату

Імплант може неадаптуватись, якщо:

  1. Навколо нього почалися інфекційні процеси.
  2. Була хірургічна травма.
  3. Якщо є істотний недолік кісткової тканини.
  4. Є хронічні захворювання.
  5. Пацієнт палив відразу після імплантації.

Якщо хитається тимчасова коронка – це ознака непрофесіоналізму лікаря, якому ви довірилися.

Догляд

Після того, як ясни прийняли імплант остаточно, слід дотримуватися гігієни ротової порожнини і пройти курс прийому вітамінів, які підтримають імунну систему. Якщо є натяк на ускладнення – біжіть назад до стоматолога.

Імплантація

Дентальна імплантація зубів – це заміна природного кореня зуба на титановий або цирконієвий прототип. Візуально імплант виглядає, як невеликий шуруп.

Що таке імплантування

Імплантація складається з двох частин: перша – це встановлення в кістку ясен титанового шурупа, а друга – це фіксація штучного зуба. У разі потреби також встановлюється абатмент, це частина конструкції, яка служитиме опорою для коронки.

Імплант – це такий собі корінь штучного зуба, схожий на гвинт, вживлюється у кісткову тканину. Стоматології Києва запропонують вам безліч видів зубних імплантантів – коренеподібні, пластинкові, міні-імпланти і т.д. Дивіться повну класифікацію і дізнайтеся про їх особливості!

Види імплантації

Одноетапна імплантація – це моментальне встановлення всієї конструкції імплантату (власне імплант з подальшим незнімним протезуванням зубів).

Двоетапна імплантація – в цьому випадку спочатку встановлюється імплантат, після чого слід чекати його повного приживлення і вже після цього встановлювати знімний або незнімний зубний протез.

У стоматології існує таке поняття, як «імплантація під ключ». Ця послуга передбачає єдину вартість всього протезування. Тобто, за всі супутні операції, які вам ще можуть назначити, ви не будете платити, тому що встановлюється єдина ціна на все лікування.

Alpha Bio – це демократична ціна + висока технологічність. Їх установка можлива навіть при майже повній відсутності кісткової тканини. Виготовляються у США.

Поєднують у собі німецьку надійність, високу швидкість вживляння в тканини, універсальність – можуть установлюватися в будь-якій частині зубної щелепи. Виготовляються з чистого титану.

Імпланти Нобель – еталон безпечної та надійної установки штучних зубів. Приживаються в 99% випадків. Виготовляються з титану, подібного за структурою до людської кістки.

Штрауман – швейцарські імпланти високої якості, мають мінімальні терміни приживлюваності (від 3-х днів до місяця) і довічну гарантію. Належать до розряду преміум-класу серед різних типів імплантів.

Такий варіант протезування найбільше підходить тим людям, які зіткнулися з повною відсутністю зубів верхньої або нижньої щелепи, оскільки в процесі протезування даного виду дуже часто виникає потреба в додатковому хірургічному втручанні. Та й навіщо платити за кожен імплант окремо при великій кількості роботи, не знаючи з чим доведеться зіткнутися протягом всього часу лікування.

Доводи «за» і «проти»

Позитивних сторін імплантації штучних зубів значно більше, ніж негативних. Приміром, візуально дуже складно відрізнити імплантат від природного зуба, відновлюються фізіологічно необхідні функції ротової порожнини і автоматично зникають можливі наслідки при відсутності зуба. Якщо спиратися на відгуки, то більшість людей за імплантацію.

До негативних факторів можна віднести тільки протипоказання до застосування: хвороби крові, захворювання, такі як онкологія, СНІД та цукровий діабет. Протипоказана процедура особам, які не досягли 16 років, а в ідеалі 22 років. Є чинники, які можна усунути, такі як відсутність гігієни порожнини рота або пародонтит.

Принципова відмінність базальної імплантації від інших методів – це відсутність необхідності нарощування кісткової тканини навіть у найскладніших клінічних випадках (повна адентія), завдяки особливій формі, різьбі і покриттю зубних імплантів. Встановлюються вони за одне відвідування.

Експлуатаційний термін стоматологічного імпланта точно визначити не можна, все залежить від типу імплантації та подальшого використання. У середньому, це 6-7 років.

Ціни на імплантацію в Україні на даний вид послуг залежать від виробника імплантів та цінової політики клініки. Клініки естетичної стоматології пропонують такі розцінки:

  • Alfa Bio – 4500 гривень двоетапна імплантація;
  • MIS – 4500 гривень;
  • Nobel Biocare – 8500 гривень двоетапна процедура;
  • Alpha Dent – 3500 гривень двоетапне протезування, одноетапне – 3200 гривень.

Більшість позитивних відгуків припадає на системи, які виробляються в Ізраїлі та Німеччині.

Правила поведінки після імплантації зубів

Імплантація зубів – це складний, полягаючий у декількох етапах процес, який вимагає до себе відповідального ставлення не тільки від хірурга-стоматолога, відповідального за операцію, але і від пацієнта. Щоб звести ризик появи ускладнень або відторгнення імпланта до мінімуму, потрібно дотримуватися розпоряджень лікаря, перш за все рекомендацій, що стосуються гігієнічного догляду за порожниною рота. Це дозволить максимально продовжити термін служби імпланта.
Особливо ретельно рекомендацій лікаря необхідно дотримуватися безпосередньо після операції (післяопераційний етап), коли слизова оболонка порожнини рота особливо уразлива для різного роду інфекцій. Адже процедура імплантації супроводжується розрізами і ушиваннями. Тому на післяопераційному етапі необхідно добитися двох моментів:

  • не допустити приєднання інфекції на шви, які будуть після операції;
  • прискорити процес загоєння.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД (ПРИБЛИЗНО 14 ДНІВ)

Для успішного загоєння пацієнту достатньо дотримуватися трьох простих правил:

  1. Уникати фізичних і психологічних навантажень. Обмежити або скасувати на час спортивні заняття. Адже при значних навантаженнях посилюється приплив крові до голови, який може викликати неконтрольований набряк.
  2. Не відвідувати баню і басейн.
  3. Виключити з раціону тверді продукти, дуже гостру і дуже гарячу їжу

Можливі побічні ефекти після імплантації

При недотриманні після операції вищеперелічених правил, можлива поява наступних ускладнень:

  • набряк м’яких тканин обличчя;
  • поява гематом і синців на 2-3 день після операції (протягом 5 днів сходять);
  • поява сукровиці – суміші слини з кров’ю;
  • поява ниючого болю.

Зазвичай ускладнення проходять без наслідків для організму протягом 1-5 днів

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ПОРОЖНИНОЮ РОТА В ПОСТОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД

Після проведення операції важливо дотримуватися декількох простих правил:

  • ретельно виконувати всі розпорядження лікаря;
  • ополіскувати порожнину рота після кожного прийому їжі;
  • в області рани чистити зуби за допомогою ватних паличок, змочених в 3% розчині перекису водню (решта зубів ретельно чистяться за допомогою зубної пасти та щітки).

Зазвичай шви знімаються на 10 день, однак лікар може продовжити термін до 20 днів. При зашиванні ран застосовуються синтетичні нитки, що дозволяють надійно фіксувати операційний клаптик на місці і уникати накопичення мікробів в області швів. Єдиний недолік таких ниток – гострі краї, які можуть колоти язик. Від цього рятує рясне нанесення солкосерилу на місце шва і дотримання рекомендацій лікаря.

Про автора

admin administrator