Скільки калорій у 100 гр горбуші

Авторadmin

Скільки калорій у 100 гр горбуші

Калорійність горбуші

Серед риб особливою пошаною користуються представники сімейства Лососеві. Одним з найбільш популярних і доступних видів знаменитого сімейства є горбуша, яка отримала свою назву через хребта з горбинкою.

М’ясо має яскравий червоно-рожевим кольором, хоча зовні тіло риби сіре з синім відливом.

Висока калорійність горбуші анітрохи не позначається на її корисні властивості. Лікарі радять хоча б 2 рази в тиждень балувати себе смачними стравами з риби жирних сортів.

Правильно приготовлений продукт не відбивається на фігурі, але помітно поліпшує стан шкіри, волосся, нігтів і стабілізує емоційний фон. Регулярне вживання риби найкращим чином впливає на всі системи людського організму.

Скільки калорій в горбуші?

Червона риба вважається жирної і поживною. У порівнянні з іншими видами сімейства Лососеві, харчова цінність горбуші не так висока.

Калорійність горбуші становить 140 ккал на 100 г. З них 20,5 г – це білки, 6,5 г – жири.

Горбуша містить велику кількість білка, тому вона ситна, поживна і надовго притупляє відчуття голоду. Навіть велика порція не відкладеться у вигляді зайвих сантиметрів на талії.

Горбушу можна їсти часто без строгих обмежень у розмірі порції.

Завдяки помірній калорійності горбуші її рекомендують їсти під час дієти. Так як риба – продукт білковий, то її корисно вживати при активних заняттях спортом для отримання енергії та накопичення м’язової маси.

Риба втамовує голод не гірше м’яса, але при цьому залишає відчуття легкості.

Скільки калорій в горбуші при різному способі обробки?

Кількість калорій в горбуші змінюється в залежності від того, яким способом вона була приготовлена. Додавання масла, вершків, соусів, вина, цукру призводить до збільшення харчової цінності продукту.

Існує багато рецептів і методів приготування горбуші. Її відварюють, запікають, смажать, засолюють, маринують, коптять, консервують, тушкують, а також готують на пару, грилі, багатті.

З горбуші виходять дивовижні перші і другі страви.

Калорійність горбуші вареної складає 168 ккал на 100 г. У відварному вигляді риба сподобається не кожному, але в перших стравах в поєднанні зі спеціями і овочами вона наповнюється прекрасним смаком. Відварна риба зберігає більшу частину поживних речовин.

Варена і приготовлена на пару риба ідеально підходить людям, які стежать за своєю вагою.

Калорійність горбуші на пару – 143 ккал на 100 г. Парова риба відрізняється дуже м’яким і ніжним смаком.

Така риба входить в лікувальний раціон харчування при різних захворюваннях.

Калорійність горбуші холодного копчення – 169 ккал на 100 г. У горбушегорячего копчення – 161 ккал на 100 г. Копчена риба протипоказана при захворюваннях шлунка, нирок, печінки, схильності до набряклості.

Калорійність горбуші смаженої становить 212 ккал на 100 г. При смаженні бажано використовувати мінімальну кількість рослинного масла, так як воно містить канцерогени і підвищує рівень холестерину.

Калорійність горбуші тушкованою – 152 ккал на 100 г. Тушкована риба з овочами, зеленню, спеціями, прянощами – поживне, дієтичне блюдо, яке швидко і легко готується без особливих витрат.

Калорійність горбуші консервованої складає 135 ккал на 100 г. При цьому кількість калорій в горбуші буде залежати від вмісту в ній рослинного масла.

Для підтримки фігури переважно купувати рибу у власному соку.

Склад, користь і калорійність горбуші

Горбуша містить практично всі необхідні людині корисні речовини і вітаміни. У ній знаходяться: вітаміни груп А, В, D, РР, кобальт, сірка, йод, фосфор, натрій, кальцій, сірка, залізо, селен, жирні кислоти омега-3.

Регулярне вживання горбуші приводить в норму роботу внутрішніх органів людини. Хімічний склад риби позитивним чином впливає на психіку, налагоджує сон, покращує якість шкіри, прискорює обмін речовин.

В рожевому лососі міститься йод, який допомагає впоратися із захворюваннями щитовидної залози. Крім того, в горбуші знаходяться речовини, що стимулюють роботу головного мозку, зміцнюють пам’ять і підвищують настрій.

Часте споживання горбуші – відмінна профілактика серцево-судинних захворювань, нервових розладів, інфаркту, гіпертонії.

Дієтологи радять враховувати низьку калорійність горбуші, її корисні властивості і як можна частіше використовувати цінну рибу у своєму меню.

Калорійність горіхів – таблиця. Горіхи: калорійність на 100 грамів

Всім відомо, що горіхи смачні і корисні. Це чудова добавка до різних страв. Так і в якості основного прийому їжі цей продукт безумовно гарний. Включаючи цей продукт в раціон, ми заповнимо відсутні вітаміни і мінерали, а кількість калорій в горіхах не встоїть перед їх користю.

Видів цього ароматного і корисного плоду дуже багато. У цій статті проаналізуємо енергетичну цінність різних сортів і з’ясуємо, наскільки можливо їх вживання при різних дієтах.

Види

Горіхами прийнято іменувати плоди, що ростуть на деяких деревах і чагарниках, їх налічується кілька видів. Археологічні дослідження підтверджують, що горіхи були базовим продуктом в харчуванні стародавніх людей. Розкопки дозволяють виявити первісні пристосування для колки горіхів.

Дослідники уточнюють, які саме сорти горіхів вживали наші предки:

Всі справжні горіхи, можна розділити на кілька основних сімейств. Їх особливість – дерев’янисте покриття, також вони мають одне або два ядра.

Інші плоди, які ми звикли називати горіхами, насправді такими не є, і мають лише схожий зовнішній вигляд:

  • кеш’ю;
  • мигдаль;
  • фісташки;
    Калорійність горіхів залежить від кількості міститься в них масла
  • арахіс;
  • макадамія;
  • кокос;
  • насіння кедра;
  • насіння пінії;
  • бразильський;
  • чилійський.

Поради і відгуки

Олеся. Звичайно калорійність горіхів не привід від них відмовлятися. Адже в них містяться корисні жири. А кількість вуглеводів не таке велике, як в продуктах, які дійсно відкладаються на боках. Я завжди їм горіхи. Звичайно, в невеликій кількості. Але, навіть у ті дні, коли сиджу на дієті.

Катя. Я більше люблю використовувати масло горіхів. Особливо масло волоського і лісового горіха. Просто заправляю їм салати і все. Таке масло збагачує складу салатів і робить їх більш смачними. А горіхи практично не їм. Хоча ідея з корисними перекусами мені подобається.

Калорійність, БЖУ

Калорійність горіхів описана в таблиці, де можна побачити, що розбіжності в поживністю у різних видів значна. Так найбільш енергетично цінний горіх – макадамія, а легкий – каштан. Крім поживності прийнято оцінювати вміст білків, вуглеводів і жирів.

Найменування горіхаЕнергетична цінністьБілкиЖириВуглеводи
Каштан (свіжий)1673,3330,5
Каштан (смажений)1813,22,133,7
Кокосовий3793,433,529,5
Арахіс55026,145,19,8
Фісташки55520507
Бразильський564146612
Кешью смажений57117,542,130,4
Мигдаль60818,553,713
Арахіс сушений61029,250,110,7
Кедровий62811,56119,3
Кешью свіжий64225,75413,1
Маньчжурський64228,4617,7
Волоський64715,265,111
Пекан6909,1724,3
Фундук70316,166,89,8
Макадамія7177,875,75,2

Про енергетичну цінність горіхів

Серед тих, кому потрібно схуднути, ходить такий міф: якщо в меню замінити м’ясо горіхами, то можна без мук і обмежень позбутися від зайвих кілограмів. Вірити в цю легенду можуть хіба що ті, хто ніколи не цікавився, який енергетичною цінністю і складом мають горіхи. Калорійність цих продуктів (з розрахунку на 100 грам і на 30 грам) буде такою:

  • волоські – 700 ккал; 185 ккал (7 серцевин);
  • бразильський — 703 ккал; 186 ккал (6 плодів);
  • кедровий – 620 ккал; 188 ккал (167 горішків);
  • мигдаль – 694 ккал; 163 ккал (23 ядерця);
  • фундук – 707 ккал; 178 ккал (21 шт.);
  • фісташки – 610 ккал; 158 ккал (49 шт.);
  • арахіс (земляний) – 551 ккал; 166 ккал (28 штучок);
  • кешью – 633 ккал; 155 ккал (25 шт.);
  • пекан – 861 ккал; 193 (19 горіхових половинок);
  • кокос – 669 ккал; 200 ккал.

Навіщо необхідно знати, яка калорійність в 30-грамової порції горіхів? Тому, що саме стільки становить вага упаковки з апетитним снеків.

В горіховому сімействі є фаворит – це самий дорогий і рідкісний екземпляр. Росте він в Австралії і коштує близько 30 в.е. за кг. Називається цей делікатес «макадамія». Енергетична цінність таких елітних горіхів – 718 ккал.

Наскільки поєднується з дієтичними характеристиками калорійність горіхів? Таблиця показує, що жоден з цих продуктів не можна назвати низькокалорійним, а значить, з ними слід бути обережними тим, хто не хоче втратити стрункої фігури.

Користь

Горіхи (калорійність таблиця демонструє поряд з білками, жирами та вуглеводами) часто використовуються, як альтернатива м’яса у людей, які не хочуть або не можуть його вживати.

Горіхи мають наступні загальні корисні властивості для організму:

  • багатство жирними кислотами Омега 3 забезпечує нормальний тонус серцево-судинної системи, зміцнюються стінки судин, нормалізується процес кровотворення, відбувається оновлення кров’яних тілець;
  • всі горіхи, крім арахісу, сприяють зниженню «поганого» холестерину;
  • у горіхах містяться вітаміни групи B, E, PP, які засвоюються успішніше разом з жирами, що містяться в горіхах;
  • присутні такі мінеральні елементи: натрій, кальцій, селен, фосфор, магній, мідь;
  • в достатній кількості горіхи збагачені харчовими волокнами, які сприяють поліпшенню перистальтики кишечника;
  • також за рахунок великої кількості клітковини горіхи добре втамовують голод, рослинні волокна розбухають у шлунку і дають сигнали в мозок про почуття насичення;
  • ще один спосіб, за допомогою якого горіхи знижують почуття голоду – пиноленовая кислота;
  • у період зниження загальної добової калорійності, горіхи допомагають швидше і ефективніше перемогти зайві кілограми, так як сприяють прискоренню обміну речовин;
  • так само прискоренню обмінних процесів сприяють перекуси горіхами між основними прийомами їжі, схема дробового харчування для зменшення ваги є однією з найефективніших;
  • багато горіхи сприяють зміцненню нервової системи, це особливо корисно в складний для людини період, продукт допомагає справлятися зі стресом, зберігати ясність розуму.

При дотриманні дієти з пониженим вмістом калорій, варто враховувати, що горіхи володіють значною енергетичною цінністю.

При розрахунку допустимої кількості горіхів, яке можна спожити за одну добу, варто виходити з рекомендованого добового кількості калорій.

Якщо людина любить і хоче вживати більше горіхів, варто вибирати низькокалорійні сорти:

  • каштан;
  • арахіс;
  • фісташки;
  • мигдаль.

Також варто звертати увагу на обробку ядер:

  • горіхи повинні бути обсмажені, можна виконати цей процес самостійно або відразу купувати вже оброблений продукт;
  • обов’язково відсутність цукру, який часто використовують в якості обсипання, зайва глюкоза негативно позначиться на результатах дієти;
  • бажано відсутність солі, так як при її надмірному вживанні відбувається затримка рідини в тканинах тіла, це може суттєво загальмувати процес схуднення.

Горіхи (калорійність таблиця демонструє від найлегшого до самого смачного продукту) варто вживати в першій половині дня, коли показники обміну речовин знаходяться на високому рівні. У другій половині дня допустимо їх вживання після фізичної активності, коли обмін речовин так само досить високий.

При виборі конкретних горіхів в період схуднення, варто знати про їх індивідуальних властивостях.

  • плоди ліщини допомагають при лікуванні зниженого гемоглобіну;
  • є гарним доповненням при лікуванні варикозу, тромбофлебіту, проблем з кровообігом в капілярах, трофічних виразок та зростанні обсягу передміхурової залози;
  • сприяють підтримці імунітету;
  • допомагають клітинам печінки відновлюватися, нормалізують роботу жовчовивідних проток.
  • бореться із запальними процесами у порожнині рота;
  • допомагають при лікуванні шкірних проблем, таких як екзема, дерматити, псоріаз, тріщини.
  • ефективний, коли потрібно досягти показників добового білка;
  • допомагає відновити сили при фізичних навантаженнях;
  • часто ці горіхи рекомендуються при безсонні.
  • при постійному і помірному прийомі сприяють відновленню сну;
  • пособствуют швидкому відновленню при лікуванні сечокам’яної хвороби, виразки шлунка, гастриту, мігрені, безсоння, судом і зниженого гемоглобіну.
  • має у своєму складі достатню кількість білка, який важливий при низкоуглеводной дієті;
  • насичений йодом, тому добре допомагають при лікуванні станів, пов’язаних з дефіцитом йоду;
  • допомагає клітинам печінки відновлюватися;
  • володіє протиглистовими властивостями;
  • знижує артеріальний тиск.
  • допомагає при лікуванні зниженого гемоглобіну, тромбофлебіту, варикозу, трофічних виразок та інших проблем з серцево-судинною системою;
  • при регулярному і помірному вживанні знижується ймовірність розвитку злоякісних клітинних процесів.
  • умовно відноситься до горіхів з низькою енергетичною цінністю;
  • сприяє зниженню «поганого» холестерину
  • допомагають підтримувати бадьорість і активність організму;
  • є помічником при лікуванні підвищеного серцебиття і проблем з печінкою.
  • володіють високою жовчогінну активність і при вживанні цих горіхів обов’язково знати міру;
  • корисні при лікуванні і профілактики анемії, гіпертонії, ішемії серця, виразок і печії.
  • сприяє нормальному функціонуванню щитовидної залози;
  • допомагає впоратися зі стресом, який може супроводжувати періоди зниження загальної добової кількості калорій.
  • відновлює енергетичний баланс в організмі при переході на дієтичне харчування;
  • допомагає справлятися з головними болями;
  • регулярне вживання дозволяє зміцнити і відновити стан нігтів і волосся, які часто страждають при відсутності необхідних мікроелементів.
  • допомагає виводити з організму отруйні речовини;
  • надає позитивний вплив на роботу серця;
  • покращує зір.

Горіхи – продукт, який схильний до швидкого псування. Також при покупці завжди є ймовірність придбання неякісного або вже зіпсованого продукту. У таких ситуаціях високий ризик отруєння.

Ось деякі правила, які допоможуть придбати якісний продукт і подовше зберегти його:

  • найчастіше горіхи продаються вже очищеними від шкаралупи, так вони вже максимально готові до вживання, але якщо є мета зберегти свіжі ядра довше, варто купувати їх ще не обробленими і не очищеними, так корисні властивості збережуться на більш тривалий час;
  • також наявність природної оболонки дозволить більш точно оцінити стан і якість продукту;
  • вибираючи горіхи варто уважно оцінювати їх зовнішній вигляд – наявність сторонніх плям, нальоту на поверхні шкаралупи і ядер, особливості запаху, він не повинен мати відтінки затхлості і цвілі;
  • при купівлі горіхів в упаковці потрібно обов’язково звертати увагу на термін придатності продукту і на зовнішній вигляд ядер всередині упаковки;
  • відправляти на зберігання варто тільки чисті і висушені ядра, можна зберігати в пластиковому контейнері, але ідеальної тарою є скляний посуд, вся упаковка повинна бути щільно закрита, так як горіхи добре вбирають сторонні запахи;
  • при зберіганні горіхів більше двох місяців їх варто помістити в холодильник, при більш тривалому зберіганні їх необхідно помістити в морозилку.

Шкоду

Горіхи (калорійність таблиця демонструє поряд з жирами і вуглеводами, перевищення яких може мати негативний вплив на здоров’я) мають не тільки позитивні, але і негативні властивості:

  • алергічні реакції – горіхи містять речовини, здатні викликати алергію, вона може протікати в легкій формі у вигляді висипу, свербіння і почервоніння;
  • при більш сильної реакції виникає набряк Квінке, він характеризується набряклістю тканин обличчя – губ, очей, також набряклість може виникати у внутрішніх тканинах – мова, ротова порожнина, гортань, людині з набряком варто, як можна швидше звернутися до лікаря;
  • самої важкої алергічної реакції є анафілактичний шок – в цій ситуації людині потрібна негайна медична допомога;
  • ураження плодів цвіллю – при порушенні умов зберігання і після закінчення терміну придатності, горіхи можуть покриватися цвіллю, візуально це виражається в присутності на плодах чорного, сірого або жовто-зеленого нальоту, в деяких випадках наліт не видно, але горіхи володіють специфічним плесневелим смаком, такий продукт не придатний для вживання і підлягає утилізації;
  • при зловживанні бразильським горіхом можна отримати отруєння радієм, який міститься в цих плодах, щоб не нашкодити собі стоїть обмежиться 6 горішками на добу;
  • вживати ядра мигдалю можна тільки після термічної обробки, так як сирі горіхи містять у собі речовину, що в шлунку перетворюється в ціанід;
  • збій в роботі шлунково-кишкового тракту і отруєння – при споживанні великої кількості горіхів в організм потрапляє значна кількість специфічних речовин і клітковини, якщо органи травлення не в змозі впоратися, то виникає стан схоже з отруєнням;
  • при сильному зловживанні можливо виникнення головного болю, нудоти та блювоти;
  • збільшення ваги – при зловживанні продуктом і значному перевищенні спожитих калорій буде відбуватися набір ваги.

Протипоказання

Горіхи (калорійність таблиця показує разом з поживними властивостями продукту, але не можливі протипоказання) яких сама по собі здатна завдати шкоди, варто підбирати разом з дієтологом виходячи з кожного конкретного випадку.

Існують ситуації, при яких варто уникати вживання горіхів:

  • захворювання шлунково-кишкового тракту – ентероколіти, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроентерити;
  • при гострих респіраторних захворюваннях, ангіні, кашлі, грипі;
  • при наявності будь-яких шкірних висипань будь-якої природи – діатез, нейродерміт, кропив’янка, при загостренні псоріазу, екземи і хронічного лишаю;
  • при вже відбувалися в минулому випадках алергічних реакцій на горіхи та продукти з їх вмістом;
  • горіхи не варто вживати дітям до 3-х років, а також дітям з алергією на будь-які інші продукти варто вживати горіхи з великою обережністю, після консультації з алергологом.

При виборі горіхів в період дієти можна використовувати їх не тільки в якості перекусу, але і як доповнення до основних страв:

  • горіхи ідеально підходять для вживання в ранковий час, їх можна додавати до будь-каш, особливо вдало поєднується з вівсянкою;
  • звичайний салат із зелених сирих овочів стане більш насиченим і поживним;
  • подрібнені горіхи можна використовувати як панірування, також їх можна поєднувати з класичною основою для панірування з сухарями;
  • м’ясні страви набувають нові смакові відтінки;
  • риба стає більш ароматною, пропадає нав’язливий аромат з-за якого деякі люди можуть відмовляти собі у вживанні рибних продуктів;
  • горіхами можна замінювати солодощі і борошняні вироби, але варто пам’ятати про оптимальному допустимому кількості ядер – не більше 5-6 великих горішків, або не більше 30 гр;
  • для того, щоб не перебрати кількість горіхів, використовуючи їх, як перекус протягом всього дня, ядра варто заздалегідь відміряти, зважити і розкласти порціями по пакетиках;
  • горіхи можна додавати в дієтичну випічку – протеїнове печиво, морквяний пиріг, вівсяне печиво;
  • крім самих ядер горіхів допустимо використовувати горіхове масло, при дотриманні дієти для схуднення добре підходить арахісова та мигдальне масло;
  • ще один альтернативний продукт на основі горіхів – горіхове молоко, воно менш насичене вуглеводами, ніж коров’яче, а також підходить людям з алергією на лактозу.

Вибираючи самий корисний горіх для зниження ваги, варто зупинити свій вибір на волоському горісі. При цьому важливо знизити кількість або зовсім відмовитися від горіха макадамія, так як він найбільш енергетично насичений.

  • спочатку необхідно очистити ядра від шкаралупи;
  • потім їх необхідно обсмажити, для цього підходить сковорода великого діаметру з товстим дном, це важливо для повільного прогрівання (адже горіхи швидко підгорають);
  • при обсмажуванні необхідно виставити мінімальний вогонь і постійно помішувати;
  • зрозуміти, що горіхи вже готові можна за станом шкурки – вона починає легко відходити від ядер;
  • якщо необхідно, щоб шкіра була вилучена до обсмажування, то горіхи можна замочити в холодній воді, це стосується наступних сортів – арахіс, фісташки, мигдаль і фундук;
  • після замочування, перед обсмажуванням горіхи необхідно буде просушити;
  • також процедура замочування робить горіхи більш засвоюваним продуктом.

Для досягнення максимальної користі від вживання горіхів під час дієти c зниженою калорійністю, варто дотримуватися кількох простих правил з таблиці, наведеної вище.

Скільки калорій можна знайти в 1 горісі?

Безпечна порція горішків залежить від їх поживності. Так як плоди містять значний запас жиру, важливо, яка кількість енергії заховано всередині 1 ядерця. Відповідь теж не порадує тих, хто незадоволений своєю вагою. Отже, 1 горіх припас для Вас стільки кілокалорій:

  • цілий волоський горіх – 26 ккал;
  • кедровий – 1,12 ккал;
  • мигдаль – 7 ккал;
  • фундук – 8,4 ккал;
  • фісташки – 3,2 ккал;
  • арахіс – 5,9 ккал;
  • кешью – 6,2 ккал;
  • пекан – 21 ккал.

Деякі замислюються, скільки калорій укладено в молодому (недозревшем) волоському горісі. Він дійсно відстає по енергетичній цінності від свого «дорослого» родича, але не набагато. Зате смакові якості такого продукту різко відрізняються від стиглого плоду.

Калорійність горбуші

Горбуша – одна з небагатьох риб, яка практично не має протипоказань, крім індивідуальної нестерпності, звичайно ж, зате користі від неї предостатньо. Ця риба благотворно впливає на шкірні покриви і слизові оболонки людини, допомагає роботі травного тракту і нервової системи. Завдяки невисокій калорійності горбуші і багатому вітамінно-мінеральним складом, вона зміцнює імунітет, додає сил і покращує загальне самопочуття, не забезпечуючи організм зайвими калоріями.

У горбуші багато фосфору, який необхідний для міцності скелета, правильної роботи мозку, поліпшення пам’яті і підвищення працездатності, а ще він бере участь в утворенні ферментів, що прискорюють обмінні процеси в організмі. Для тих, у кого проблеми зі щитовидною залозою, також хороші новини, тому як в горбуші міститься багато необхідного їй йоду. Піридоксин у її складі, у свою чергу, бере участь у розподілі глюкози в організмі.

Однак, якщо у вас проблеми з шлунково-кишковим трактом, виразкова хвороба або хронічне захворювання печінки, то вам слід з обережністю вживати горбушу, ні в якому разі не переїдаючи.

Вибираємо якісну горбушу

Щоб вибрати якісну рибу, принісши максимальну користь організму, слід звернути увагу не тільки на калорійність горбуші і те, яким способом вона була приготовлена, але також на свіжість і її зовнішній вигляд.

Горбуша може бути потрошені і непатрана, з головою або без, вибирайте таку рибу, щоб з неї можна було максимально зручно приготувати задумане блюдо. Для супу можна купувати горбушу з головою, для запікання краще придбати потрошеную без голови, щоб було простіше готувати. Головне при цьому дотримуватися основне правило – якість продукту.

Хороша горбуша свіжа повинна бути чиста, рівна і гладка, без будь-яких пошкоджень і плям на тілі, з блискучою сріблястою лускою. Очі риби не повинні бути каламутними або позеленілими, вони повинні бути світло-червоного відтінку, а хвіст – живим і свіжим.

продукткалорійністьбілкижиривуглеводи
горбуша свіжа142 ккал20,5 г6,5 г0 м
горбуша солона169 ккал22,1 г9 г0 м
горбуша відварна168 ккал22,9 г7,8 г0 м
горбуша, запечена184 ккал13,2 г13,1 г0 м
горбуша гарячого копчення161 ккал23,2 г7,6 м0 м
горбуша тушкована з цибулею63,7 ккал7,6 м2,2 г3,7 г

Горбушу відносять до класичних представникам сімейства Лососевих, яка володіє всіма корисними властивостями червоної риби. Названа вона так з-за характерного «горба» в області голови і має рожево-червоне м’ясо. Горбуша мешкає як в прісних так і солоних водоймах, тому часто мігрує. Тривалість її життя невелика – до 3 років, та й нереститься вона всього один раз, відкладаючи великі ікринки світло-оранжевого кольору, після чого гине. Зустріти горбушу можна у Тихому океані, біля Камчатки, Сахаліну, біля берегів Японії і в річці Амур.

Однак горбуша є найпоширенішою рибою серед інших Лососевих. Її можна придбати за прийнятною ціною практично в будь-якому рибному магазині або супермаркеті, що роблять її доступною для кожного. Багато часто задаються питанням про користь і калорійності горбуші, особливо ті, хто стежать за своєю фігурою. Однак ви можете не переживати про те, скільки калорій в горбуші, адже їх там не так вже й багато. Як і для будь-якого продукту харчування, калорійність горбуші залежить від способу її приготування.

Горбушу використовують для варіння рибних супів, її запікають, гасять, смажать, а також консервують і солять. Оскільки при кулінарній обробці частина корисних речовин руйнується, для того, щоб максимально зберегти, рибу часто засолюють. Саме малосолоний горбуша користується найбільшою популярністю серед рибних гурманів, адже калорій в горбуші солоної зовсім небагато. Калорійність горбуші залежить від способу приготування, тому розглянемо їх детальніше.

Любителі цієї чудової риби готують її на грилі, мангалі, а також в духовці і навіть в мікрохвильовій печі. Її часто фарширують грибами і морепродуктів, роблять з неї фарш для котлет, а філе додають в салати і закуски. Калорійність горбуші запеченої і тушкованою невелика, якщо порівнювати її з смаженою рибою, проте в відвареної горбуші ще менше калорій.

Сьогодні ми поговоримо про те, скільки калорій в горбуші в залежності від типу кулінарної обробки, а також про її харчової цінності і корисних властивостях.

Скільки калорій в горбуші, її склад

Калорійність горбуші невелика, незважаючи на її багатий вітамінно-мінеральний і поживний склад. Це досить ситна риба, в 100 грамах якій міститься 20,5 грам білків і 6,5 грамів жирів. У ній присутні насичені жирні кислоти Омега-3, величезна кількість вітаміну А, В, D, Е, С, К, РР і холіну. Також в горбуші присутні цінні мікро – і макроелементи: цинк, залізо, фтор, калій, фосфор, сірка та багато інших.

Завдяки великій кількості білка, здібності до швидкого насичення, невисоку калорійність горбуші, а також тривалого перетравлювання з’їденої риби, його рекомендують навіть при дієтичному харчуванні. Калорійність горбуші свіжою всього 140 ккал на 100 грам, проте в сирому вигляді її не споживають, тому розглянемо калорійність горбуші запеченої, смаженої, тушкованої, відвареної, копченої і малосоленой.

Найменшою калорійністю горбуші має тушкована і відварна риба, адже в ній 154 і 168 ккал відповідно. У горбуші гарячого копчення – 161 ккал, смаженої – 213 ккал, в малосоленой – 169 ккал, а ось калорійність горбуші запеченої становить 184 ккал.

Дієтологи головним чином рекомендують до вживання запечену, відварну і приготовлену на пару горбушу, адже ці способи кулінарної обробки є найбезпечнішими для нашого здоров’я і фігури, тому як калорійність горбуші при цьому найменша. Проте, тим, хто страждає надмірною вагою і ожирінням, вживати її допустимо лише в малих дозах, тому як горбушу відносять до жирним сортам риби і в ній досить холестерину. Фахівці правильного харчування рекомендують м’ясо горбуші для регулярного вживання і профілактики серцево-судинних захворювань, а також для того, щоб підтримувати баланс поживних речовин в організмі. А чим ще корисна ця лососева риба?

Про автора

admin administrator