Скільки калорій у чорному Кишміша

Авторadmin

Скільки калорій у чорному Кишміша

Хліб чорний – калорійність

Запиши електронну адресу, яку ти вказав(-ла) під час реєстрації, і познач поле “Я не робот”. Потім на твою електронну адресу буде надіслано новий пароль.

Чорний хліб – це несолодка випічка з суміші житнього та пшеничного борошна.

Енергетична цінність чорного хліба представлена вуглеводами, більшість з яких – корисні (проте, це залежить від складу).

Що стосується інших корисних властивостей: в цьому виді випічки, зазвичай, більше клітковини, ніж у білому хлібі. Також темний хліб корисний завдяки доволі високому вмісту заліза, фосфору і вітамінів групи В.

Скільки калорій в чорному хлібі?

Житня випічка зазвичай містить від 195 до 230 ккал. Все залежить від конкретного виду, рецептури і виробника чорного хлібу. Але є і більше калорійні варіанти, якщо в складі йде соняшникове насіння, родзинки, волоські горіхи – такі види хлібу сягають 270-320 ккал. Хоча ці складники лише додають користь випічці.

Цікавий факт: чорний хліб зберігається довше, ніж білий. Все завдяки тому, що він має вищу кислотність і таким чином більше захищений від плісняви.

Чи можна чорний хліб під час схуднення?

Саме цей вид хлібу як раз більш безпечний при схудненні. Перша перевага, яку має чорний хліб – калорійність, яка в порівнянні з білим є нижчою. Другий плюс – багато харчових волокон, які добре впливають на травлення і схуднення. Також цей вид хлібу на довго забезпечує ситість, на відміну від випічки з пшеничного шліфованого борошна.

Враховуючи ці пункти, чорний хліб не забороняється при схудненні. Але бажано обмежувати свою денну порцію до 60-80 г (орієнтовно 3 скибки) і за можливості вживати в першій половині дня. Звісно, калорійність чорного хліба і особливо кількість вуглеводів мають вписуватись і не перевищувати денну норму калорій.

Шкода чорного хлібу

Є декілька суттєвих протипоказань до вживання житнього хліба. По-перше, не варто його часто їсти тим, хто має підвищену кислотність шлунку.

По-друге, його протипоказано вживати під час загострень усіх хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, адже він сприяє газоутворенню і важкий для перетравлювання. Також цей вид хлібу при надмірному вживанні може викликати печію.

Оригінальні рецепти з чорним хлібом

Житній хліб ідеально підходить для домашніх сухариків до крем-супів або салатів. Що стосується бутербродів, то одні з найсмачніших поєднань – такі:

• бутерброди з підсушеним чорним хлібом, натертим часником, і з начинкою з тертого вареного буряка з козячим сиром;
• з корисною курячою шинкою, ананасом і твердим сиром;
• з хумусом, тушкованими печерицями, свіжими помідорами та сушеним орегано;
• бутерброди зі скибочками буряка, апельсинів і солодкою гірчицею.

Калорійність чорного хліба

Будь-яка дієта на вживання хліба накладає жорстке табу. Суп — без хліба, чай — без улюблених бутербродів, не кажучи вже про те, щоб їсти з хлібом м’ясо або гарнір. Але що ж робити, якщо людина звикла все є з хлібом — адже психологічна залежність від такої звички досить сильна, та й організм вимагатиме — він вже налаштувався на перетравлення повільних вуглеводів і отримання нової порції вітамінів В і інших корисних речовин? Різкий відмова від хліба може вбити всю дієту — стрес і відчуття голоду стануть абсолютно нестерпними, і ви просто зірветеся. Що ж робити?

Вихід є. Замініть пшеничний хліб першого і вищого сорту іншими сортами хліба, менш калорійними і більш корисними. Сірим, висівковий, цільнозерновим або чорним (житнім) — адже калорійність чорного хліба, сірого або висівкового набагато нижче, ніж калорійність білого пшеничного хліба . Калорійність пшеничного хліба, як ми знаємо, становить близько 266 ккал на 100 гр. А скільки калорій в чорному хлібі?

Калорійність чорного хліба залежить від рецептури його приготування. Зерновий хліб самий калорійний — цілих 228 калорії в чорному хлібі з цільного зерна. Калорійність хліба бородинского — 200-208 ккал на 100 гр. А калорійність чорного хліба житнього — всього лише 90 ккал на 100 гр. Як бачимо, калорійність чорного хліба істотно нижче, ніж калорійність хліба білого, але все одно висока. Однак чорний хліб краще засвоюється, ніж білий, в ньому менше крохмалю і більше клітковини і корисних речовин, що робить дозволеним його помірне вживання при дієтах не дивлячись на те, скільки калорій в чорному хлібі .

І ще один важливий момент. Вживаючи хліб на дієті, відмовтеся від всіх добавок — масла, сиру, ковбаси (особливо ковбаси) та ін. Калорійність хліба бородинского (1 шматочка вагою 40 гр) становить близько 80 ккал. А калорійність хліба бородинского з вершковим маслом — вже 140 ккал. А три таких бутерброда за день — це вже 180 зайвих калорій з масла (причому жирових калорій, тварин, тобто тих, що відразу підуть в жирову тканину). А 180 ккал — це вже тарілка супу. Тому ріжте хліб тонше, не вживайте більше 2-3 шматочків на день і не намастіть на хліб ні масло, ні майонез (взагалі заборонена річ при дієті), ні щось інше.

Хліб — всьому голова

На той випадок, якщо ви, вважаючи, що калорійність чорного хліба досить висока, все-таки вирішили від нього відмовитися, ми хочемо вам навести кілька причин, за якими все-таки не варто цього робити.

Калорії в чорному хлібі містяться в складних вуглеводах — в основному , в крохмалі, а також в клітковині. Швидких ж цукрів в ньому, на відміну від білого пшеничного хліба, дуже мало — 1,5 гр на 100 гр (тобто на них припадає близько 6 калорій). Жирів в чорному хлібі також дуже мало — якихось 1,3 гр 100 гр хліба, і дають вони близько 12 ккал. Калорійність чорного хліба на 40% забезпечується складними (повільними) вуглеводами, які вкрай важливі для організму і є набагато більш корисними, ніж швидкі вуглеводи або жири. Крохмаль (його в чорному хлібі близько 35%) в організмі за допомогою вітамінів і кислот розщеплюється і перетворюється в глюкозу, яку вже досить просто перетворити в енергію. Процес розщеплення крохмалю досить довгий і енергоємний — організм витрачає на нього додаткові калорії. Чорний хліб містить близько 7% рослинних білків . Білки ці виконують безліч різних дуже важливих функцій в організмі, пов’язаних з обміном речовин і виробництвом клітин.

Чорний хліб є цінним джерелом вітамінів А, бета-каротину, вітаміну Е (природних антиоксидантів, що поліпшують зір, імунітет, цілісність шкіри і відповідають за регенерацію тканин), а також вітамінів Н (біотин), РР і вітамінів групи В (фолієва, нікотинова, пантотенова кислоти, тіамін, рибофлавін, піридоксин, холін). Вітаміни групи В є вкрай важливими для нашої нервової системи — вони зміцнюють її, захищають від стресів, депресій, покращують сон, підвищують мозкову активність, покращують пам’ять і увагу; фолієва кислота необхідна для правильного формування нервової системи плоду в утробі матері. Також вони зміцнюють імунітет і поліпшують роботу внутрішніх органів. Вітаміни групи В необхідні для обміну речовин, зокрема, для отримання енергії з жирів і вуглеводів, недолік їх може викликати збій в обміні речовин і порушення в засвоюваності їжі. Вітаміни групи В уповільнюють старіння організму, борються з вільними радикалами, попереджають рак і покращують стан нашої шкіри, нігтів і волосся.

Чорний хліб містить безліч вкрай важливих мінеральних речовин. Залізо бере участь у крові — без нього розвинеться анемія. Йод потрібен для нормальної діяльності щитовидної залози. Фосфор потрібен для нервової системи і кісток, кальцій — для кісток, а фтор — для емалі зубів. Калій необхідний для правильної роботи м’язів і для виведення з організму надлишку солі і води. Натрій і хлор нормалізують водно-сольовий обмін і підтримують кислотно-лужний баланс. Мідь бере участь у метаболізмі і формує сполучну тканину — хрящі, жили, а також нервову тканину, шкіру, судини. Кобальт і марганець поліпшують кров, уповільнюють старіння і особливо поява сивини в волоссі, беруть участь в регенерації клітин, марганець необхідний для обміну вітамінів і гормонів і бере участь у виробленні гемоглобіну. Молібден регулює метаболізм і нормалізує рівень цукру в крові, а також бере участь у виробленні ферментів. Сірка — один з основних елементів нашого організму, і відповідає як за роботу внутрішніх органів, так і за зовнішність — волосся, шкіру, нігті. Магній необхідний для всіх обмінних процесів в організмі, для роботи серця і доброго стану шкіри. Хром полегшує розщеплення і всмоктування вуглеводів в кров. Цинк бере участь в регенерації клітин, зміцнює імунітет і покращує пам’ять, а також бере участь в процесі метаболізму і полегшує розщеплення жирів.

Завдяки вмісту рослинних харчових волокон і вітамінів чорний хліб покращує травлення, він сприятливо впливає на засвоюваність їжі і метаболізм — тому навіть відносно висока калорійність чорного хліба не повинна вас лякати . Чорний хліб рекомендується їсти при ламких тьмяних волоссі, шаруються нігтях, вуграх і лущення на шкірі; він допомагає при безсонні і стресах, при анемії і швидкої стомлюваності. Чорний хліб «чистить» організм — виводить токсини, які утворюються в процесі переробки поживних речовин, шлаки, які накопичуються в кишечнику, надлишки солей і води з тканин тіла, а також зайвий холестерин. Його рекомендується вживати в їжу при гастритах і виразках шлунково-кишкового тракту. Гідний список для того, щоб забути про калорійність чорного хлеба.Поетому в помірних кількостях цей хліб обов’язково повинен бути присутнім у вашому раціоні.

Якщо все-таки вас продовжує бентежити висока калорійність чорного хліба, намагайтеся купувати бездріжджовий хліб , грубий житній хліб або просто приготуйте чорний хліб без дріжджів з житнього борошна будинку в духовці. Так ви будете впевнені, що в нього не додано шкідливі домішки і хімікати, а значить, це корисний для здоров’я легкозасвоюваних продукт.

Калорійність каш на воді: порівняльна таблиця калорійності каш

Каша сьогодні вважається одним з найбільш корисних типів обіду, вона посідає особливе місце в раціоні кожної людини. Адже всі пам’ятають, як в дитинстві мама або бабуся готувала сніданок гречану кашу на молоці, а в садочку давали “перловку”. Ці страви не просто корисні, але й смачні.

Яка калорійність у каш на воді?

Всі крупи корисні і багаті вітамінами, мікроелементами і що важливо, тут багато так званих повільних вуглеводів. Вони після потрапляння в організм повільно насичують його енергією, при цьому повністю засвоюються, а не відкладаються жиром. Це і робить каші настільки популярним продуктом.

Каші (варені на воді)Калорійність
(ккал)
Білок
(грам)
Жири
(грам)
Вуглеводи
(грам)
Каша геркулесова (з вівсяних пластівців)1052.4414.8
Каша горохова13010.50.820.4
Каша гречана10133.414.6
Каша з гарбуза872.11.715.7
Каша манна1002.22.916.4
Каша вівсяна1092.64.115.5
Каша перлова1352.93.522.9
Каша пшенична1534.43.625.7
Каша пшоняна1092.83.416.8
Каша рисова1442.43.525.8
Каша ячна962.12.915.3

Гречана каша – калорійність та особливості

Однією з найкорисніших є гречана каша. Невелика кількість цього продукту викликає повне насичення, тому його активно використовують ті, хто хоче схуднути. Крім того, в кашах величезна кількість корисних вітамінів, мінералів, речовин і мікроелементів, майже денна норма кремнію. Також тут на 100 грам продукту майже 6 грамів білка, що робить гречку такої важливої для тих, хто займається активним спортом.

Калорійність гречаної каші на воді – 160 ккал у 100 грамах.

Вівсяна каша – калорійність та особливості

Вівсяна каша або вівсянка дуже проста в готуванні, завдяки чому вона настільки популярна в якості сніданку. Достатньо просто залити її водою і поставити в мікрохвильову піч на пару хвилин, або ж залити окропом і залишити так. Використовується майже з будь-якими добавками:

  • солодким шоколадом;
  • сухофруктами;
  • свіжими фруктами;
  • ягодами;
  • овочами;
  • м’ясом.

На 100 грам каші тут близько 2 грам білків та 12 грам вуглеводів, багато вітамінів, зокрема марганцю.

Калорійність вівсяної каші на воді – 70 ккал у 100 грамах.

Перлова каша – калорійність та особливості

Багато хто вважає, що перлова каша – це не зовсім звичайне і повсякденне блюдо. Найчастіше ми їмо його на свято (кутя), але ця крупа дуже корисна і смачна. Тут безліч вітамінів групи В, є калій, фосфор, магній, цинк та інші елементи. На 100 грам більше 2 грамів білка і 28 грам вуглеводів.

Калорійність перлової каші на воді – 123 ккал у 100 грамах.

Пшенична каша – калорійність та особливості

Пшенична каша має не дуже хорошу репутацію, тому що вона дуже корисна, але багатьох змушували її є в садку і школі, тому зараз дорослі мають погані спогади. Але на ділі пшенична каша може бути неймовірно смачною.

Тут 3 грами білка, 0,7 жиру і 17 вуглеводів.

Калорійність пшеничної каші на воді – 90 ккал у 100 грамах.

Кукурудзяна каша – калорійність та особливості

Тут дуже мало калорій, зате є багато інших корисних речовин:

  • Вітаміни.
  • Залізо.
  • Кремній.
  • Багато клітковини.

Кукурудзяна каша відмінно підходить для тих, хто стежить за здоров’ям. Вона виводить погані речовини з організму.

Калорійність кукурудзяної каші на воді – 83 ккал у 100 грамах.

Манна каша – калорійність та особливості

Незважаючи на те, що в дитинстві всім розповідали про величезну користь манки, взагалі ця каша одна з найменш корисних. Тут багато непотрібного крохмалю, який не приносить жодної користі організму. Про манної каші потрібно знати ще одне – вона дуже насичена фітином, який в кишечнику не дає засвоюватися вітамінів і елементів. Також він “знищує” надходить в організм кальцій.

Але при цьому вона ідеально підходить для тих, хто оговтується після операції, для хворих і тих, у кого є ниркова недостатність.

Тут майже немає клітковини, 2,5 грам білків, 17 вуглеводів.

Калорійність манної каші на воді – 80 ккал у 100 грамах.

Булгур – калорійність та особливості

Булгур – це крупа, яка виходить в обробці зерен пшениці. Тут відносно багато жирів, білків і повільних вуглеводів, клітковини. Каша сприяє виведенню токсинів з організму, хвороботворних бактерій, а також покращується імунітет.

Калорійність булгуру на воді – 83 ккал у 100 грамах.

Кус-кус – калорійність та особливості

Кус-кус – це крупа, яку роблять із твердих сортів ячменю, рису або пшениці. Тут зібрані кращі речовини цих каш, тому даний тип крупи і користується таким попитом. Каша добре впливає на шкіру, є джерелом вітамінів групи В, рекомендована веганам.

Калорійність кус-куса на воді – 112 ккал у 100 грамах.

Багато каші відрізняються корисними властивостями і можуть бути дуже смачними, якщо правильно їх готувати. В цілому, калорійність каш на воді не сильно відрізняється від калорійності на молоці, тому якщо ви худнете або слідкуйте за вагою, то цілком можна періодично вживати крупи.

Про автора

admin administrator