Скільки коштує 1 кв за світло

Авторadmin

Скільки коштує 1 кв за світло

Зміст:

Тарифи на електрику не зміняться до кінця опалювального сезону – Кабмін

На засіданні у п’ятницю уряд продовжив дію спецобов’язків на ринку електроенергії до 31 березня 2023 року – таким чином тарифи для населення не зміняться до кінця опалювального сезону.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики.

Уряд схвалив постанову, яка передбачає продовження дії спеціальних обов’язків на учасників ринку електроенергії. Це означає, що пільгові ціни на електроенергію для побутових споживачів зберігатимуться протягом опалювального сезону до 31 березня 2023 року.

Нинішній тариф на електроенергію з 1 жовтня 2021 року становить 1,44 грн за кВт-год за умови споживання до 250 кВт-год на місяць. Таких споживачів на кінець вересня було 80% від загальної кількості. Для всіх, хто споживає більше 250 кВт-год на місяць, ціна залишилася незмінною на рівні 1,68 грн.

Тариф у 1,68 грн/кВт-год діє також для гуртожитків та колективних побутових споживачів. Натомість ухвалена постанова розширює цей перелік для аварійного та евакуаційного освітлення, протипожежних систем, систем вентиляції, димовидалення та кондиціонування, систем сигналізації та авіаційних маяків.

Головні новини

“Курку треба годувати”. Чи може Україна відкрити експорт для виробників зброї?

Грошей на закупівлю зброї у вітчизняних виробників не вистачає. Заводів більше, але нові потужності все частіше простоюють. Чи можливо тоді дозволити експорт зброї і чи немає альтернативних варіантів?

Ахметов, Веревський та Пінчук просять вивести валюту з України, щоб уникнути дефолту. Уряд – за, МВФ – проти

Попри заборону НБУ, урядовці дозволили великим бізнесменам розрахуватися за мільярдними зовнішніми боргами. Наслідки такого рішення не оцінили ні міжнародні партнери, ні Нацбанк.

На кордоні з Україною – висипають зерно, а з Білоруссю – вільний трафік. Як Польща купує російську агропродукцію

В той час, коли українська агропродукція блокується на кордоні, Польща сплачує сотні мільйонів доларів компаніям з Росії та Білорусі за насіння, олію та корми для тварин.

Як фотофіксація деревини може заощадити мільярди

Впровадження цифрових інструментів у лісовій галузі знищує тіньові ринки. Що можна покращити?

© 2005-2022, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на “Економічну правду”.

“Всі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство “Інтерфакс-Україна”, не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства “Інтерфакс-Україна”. Назва агентства “Інтерфакс-Україна” при цьому має бути оформлена як гіперпосилання.

Матеріали з плашкою PROMOTED та НОВИНИ КОМПАНІЙ є рекламними та публікуються на правах реклами. Редакція може не поділяти погляди, які в них промотуються.

Матеріали з плашкою СПЕЦПРОЄКТ та ЗА ПІДТРИМКИ також є рекламними, проте редакція бере участь у підготовці цього контенту і поділяє думки, висловлені у цих матеріалах.

Редакція не несе відповідальності за факти та оціночні судження, оприлюднені у рекламних матеріалах. Згідно з українським законодавством відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець.

Тарифи на світло: чи зросте вартість електроенергії від 1 січня та чого очікувати українцям

2022 року на українців чекає низка змін в соціально-економічный сфері. Від 1 січня в Україні відбудеться перерахування пенсій для певних груп категорій, почнуть діяти нові правила для ФОПів. Також в Україні планують перерахувати тарифи на житлово-комунальні послуги: електроенергію, опалення, газ та водопостачання.

Чи зміниться вартість електроенергії від 1 січня 2022 року та чого очікувати українцям – у матеріалі ТСН.ua.

Також читайте

У 2022 році в Україні зростуть тарифи на газ та електроенергію – прогноз Мінекономіки

Відповідно до ухваленої постанови Кабміну № 859 від 11.08.2021 р., тарифи на електроенергію у 2022 році залишаться незмінними щонайменше до 30 квітня 2022 року. Натомість, за прогнозами Міністерства економіки, українцям варто очікувати зростання тарифів на електроенергію – на 17,5%.

Тарифи на світло для населення

Як йдеться у постанові уряду, від 1 жовтня 2021 року в Україні встановили нові тарифи на світло для побутових споживачів, які від 1 січня не зміняться.

  • Наразі українські домогосподарства, що споживають на місяць до 250 кВт/год, сплачують за світло за тарифом 1,44 грн за 1 кВт/год.
  • А ті українці, що споживають понад 250 кВ/год, витрачають на електроенергію більше – за тарифом 1,68 грн за 1 кВт/год. Таким тарифом користуються 80% населення.

Тарифи на електроенергію для підприємств

Тарифи на електроенергію для промислових підприємств відрізняються від тарифів на електроенергію для населення. Вартість електроенергії для всіх обленерго встановлює Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), тому в різних регіонах ціна на світло для непобутових споживачів відрізняється. Також на розмір тарифу впливає клас напруги (1-й або 2-й клас).

Слід зазначити, що від 1 січня 2022 року в Україні не змінюється показник мінімальної зарплати в місячному розмірі, а підвищення на 200 грн заплановане від 1 жовтня. Натомість мінімальна зарплата в погодинному розмірі зросте вже від 1 січня – щоправда, лише на 14 копійок. Детальніше – за цим посиланням.

Читайте також:

Тарифи на електроенергію у 2022 році: які зміни чекають українців

З 1 жовтня 2021 року по 30 квітня 2022 року в Україні тариф на електроенергію для населення залежатиме від обсягу спожитих кіловат-годин. Тож схема розрахунку залишається старою:

  • сім’ї, що споживають менш як 250 кіловат-годин на місяць, платитимуть за тарифом 1,44 гривні за кіловат-годину;
  • ті, хто споживають понад 250 кіловат-годин – 1,68 гривні.

Важливо! Тариф у 1,68 гривні кіловат-годин діятиме також для гуртожитків та колективних побутових споживачів, багатоквартирних житлових будинків, дачних кооперативів, релігійних організацій тощо.

Тариф залежить від часу

Українці, які обладнали свої оселі багатотарифним засобом обліку, можуть зекономити, адже є години, в які споживання електроенергії обійдеться суттєво дешевше. Споживачі мають змогу перейти на двозонні та тризонні тарифи, які встановив Кабмін.

Заощадити на електроенергії можливо за допомогою двозонних та тризонних тарифів / Фото elements.envato.com

Споживання до 250 кіловат-годин

  • 23:00 – 7:00 – 0,72 гривні за кіловат-годину (50% від повного тарифу);
  • 7:00 – 23:00 – 1,44 гривні за кіловат-годину (повний тариф).
  • 8:00 – 11:00 / 20:00 – 22:00 – 2,16 гривні за кіловат-годину (150% від повного тарифу);
  • 7:00 – 8:00 / 11:00 – 20:00 – 1,44 гривні за кіловат-годину (повний тариф);
  • 23:00 – 7:00 – 0,576 гривні за кіловат-годину (40% від повного тарифу).

Споживання понад 250 кіловат-годин

  • 23:00 – 7:00 – 0,84 гривні за кіловат-годину (50% від повного тарифу);
  • 7:00 – 23:00 – 1,68 гривні за кіловат-годину (повний тариф).
  • 8:00 – 11:00 / 20:00 – 22:00 – 2,52 гривні за кіловат-годину (150% від повного тарифу);
  • 7:00 – 8:00 / 11:00 – 20:00 – 1,68 гривні за кіловат-годину (повний тариф);
  • 23:00 – 7:00 – 0,672 гривні за кіловат-годину (40% від повного тарифу).

Як перейти на багатотарифний облік

Є кілька способів. Потрібно зайти на сайт місцевого обленерго та через онлайн-платформу “Персональний кабінет” подати заяву. Після цього вам надсилають на електронну пошту рахунок, оскільки такий перехід платний. Потрібно оплатити, і впродовж 14 днів вас переведуть на багатотарифний облік. Серед інших способів: особисте звернення в Центр обслуговування клієнтів свого міста або звернення за місцем проживання в міський чи обласний район електромереж.

Які тарифи чекати з 1 травня

Прогноз Мінекономіки

Згідно з консенсус-прогнозом Мінекономіки, тариф на електроенергію у 2022 році може зрости на 17,5%. Однак Міністерство наголошує, що це лише середні значення припущень експертів. Ба більше, ключовий пріоритет Уряду – стримати зростання цін на житлово-комунальні послуги для населення, вважають в Мінекономіки.

Будуть вжиті заходи, щоб залишити зростання тарифів у мінімальній динаміці,
– зазначають у Міністерстві.

Тариф на електроенергію може зрости на 17,5%, вважають в Мінекономіки / Фото freepik.com

Прогноз Кабміну

Також нагадаємо, що у травні Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №586, якою схвалено офіційний прогноз щодо динаміки цін на 2022 рік. Згідно з нею, ціни на електроенергію не зростуть.

Прогноз Нацбанку

У інфляційному звіті за жовтень НБУ зазначив, що тарифи на електроенергію підвищуватимуться значними темпами.

Тарифи на електроенергію підвищуватимуться високими темпами (20 – 25% на рік) через необхідність приведення до економічно обґрунтованого рівня та усунення дисбалансів в енергосекторі,
– йдеться у прогнозі.

Скільки електроенергії споживають українці

  • Денис Шмигаль у своєму телеграмі зазначив, що в середньому українська сім’я споживає168 кіловат-годин на місяць.
  • Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко раніше в коментарі 24 каналу розповідав, що 40% населення споживає менш як 100 кіловат-годин. Однак це свідчить про енергетичну бідність, коли населення економить буквально на усьому не маючи можливості повною мірою користуватися електроенергією.

Тариф на передачу електроенергії

З 1 січня 2022 року тариф на передачу електроенергії зросте на 17,6% до 345,64 гривні за мегават-годину (без ПДВ), згідно з постановою НКРЕКП. Тариф на послуги з диспетчерського управління зросте на 57,9% і складе 62,22 гривні мегават-годину.

Проте очікувалося, що тариф на передачу буде ще вищим. Річ у тім, що оплату 20% обсягу “зеленої” електроенергії регулятор не врахував у тарифі на передачу, попри те, що на цьому категорично наполягали МФО, народні депутати, бізнес, профільні асоціації та торговельні палати.

Щодо 20% діємо в рамках законодавства. Буде його змінено, і ми змінимо розмір тарифу,
– зазначив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Нагадаємо, згідно зі змінами від 2019 року до закону про альтернативні джерела енергії, 20% вартості “зеленої” електроенергії мають оплачуватись із держбюджету. Однак прикметно, що ні законом про держбюджет на 2021 рік, ні на 2022 рік такі видатки не передбачені.

Про автора

admin administrator