Скільки коштує купити орган

Авторadmin

Скільки коштує купити орган

Скільки коштують органи людини: «продається все»

Кожна людина є носієм постійного капіталу у вигляді органів та тканин. Так, наприклад волосся – це досить популярний товар на ринку. Достатньо мати довге волосся від 50 см, якого ви готові позбутися. Але, перш ніж назвати ціну, скупники оцінюють якість. З усіх варіантів особливо цінується нефарбоване, тонке світле волосся. На такому можна “наварити” до 4,5 тисячі гривень за 100 грамів. А ось фарбоване або темне від природи приймають по 500-1000 гривень.

Стати донором сім’яної рідини може кожен здоровий чоловік. У залежності від клініки за здачу платять від 600 до 1800 гривень. Але це досить тривала процедура. Для початку треба пройти медичне обстеження. Платять тільки після перевірки матеріалу. Перед здачею донору забороняється вживати наркотики, тютюн і алкоголь, займатися сексом протягом 3-5 днів та відвідувати лазні чи сауни.

Кожна дівчина, яка народила як мінімум одну здорову дитину, може стати донором яйцеклітини. Забір здійснюється інтравагінально під місцевим наркозом. За одну яйцеклітину платять від 22 до 35 тисяч гривень.

Донором крові може стати кожна людина у віці від 18 до 60 років, що не має жодних протипоказань. У середньому, чоловіки можуть здавати кров до 5-6 разів на рік, жінки — 4. Фахівці ділять донорів на два види: бюджетні та безоплатні. Перші ж отримують в середньому від 80 до 100 гривень.

Журналісти Furfur в 2015 році опублікували інтерв’ю посередника, який в обхід законодавству організовує знайомство донора з людиною, що потребує пересадки. Такі операції проводяться в країнах Південної Америки, Еквадорі, Бразилії та Аргентині.

Як виявилося, вартість двох нирок на чорному ринку доходить до 50 тисяч доларів, підшлункової залози – до 70 тисяч, а печінки – до 200 тисяч.

Кістковий мозок можна продати за 23 тисячі “зелених” за грам, легені коштують до 200 тисяч доларів, рогівка — до 350 тисяч, а статеві залози – до 15 тисяч.

Якщо органи купують у мертвої людини, то їх вартість різко падає, приблизно вдвічі.

А як же скелет? Як виявилося, навіть на такий товар можна знайти покупця. Їх продають цілком легально. Оголошення навіть публікують деякі сайти. Так, наприклад, вартість повної кисті становить 335 доларів, колінної чашечки – 35, а половини черепа – 650 доларів США.

“Продам нирку”. Скільки коштує людське тіло

В Україні налічується понад 1 тис осіб, які потребують пересадки нирки, 45 хворим потрібна пересадка печінки. Попит породжує пропозицію. Які органи пропонують на продаж українці і за якими цінами, досліджувала ЕП.

Людина стала своєрідним донором для представників свого роду вже давно. Якщо деякі племена раніше поїдали один одного, то зараз продають і купують. Штовхають їх на це різні життєві обставини.

Наприклад, 19-річний Ігор з Полтавської області продає нирку або частину печінки. Що завгодно, за що йому дадуть 33 тис дол, необхідні на лікування батька. Це порівняно невелика ціна. У розмові з Ігорем ЕП з’ясовує: мотивовано це тим, що гроші йому потрібні терміново. Уляна ж із Києва просить за нирку 350 тис дол.

“Для нас обох це питання життя. Я розумію, наскільки вам важко. Мені не хочеться ставити надто велику ціну, але я єдина годувальниця у родині і зважилася піти на цей важкий крок лише через скрутне фінансове становище”, — пише вона у листі.

Павло з Росії готовий продати 50% печінки або кістковий мозок, але тільки на території РФ, оскільки за кордон його не випускають через борги.

Таких оголошень в інтернеті тисячі. Вистачає і продавців, і покупців. Останні обіцяють матеріальну компенсацію, проживання, харчування, переліт, оплату медичних витрат, реабілітації та послуг нотаріуса.

Одні пропонують провести процедуру в Москві, інші стверджують, що оперувати в Росії небезпечно. Запрошують у Німеччину, запевняючи, що все законно. Однак продаж органів незаконний у всіх країнах, крім Ірану. Втім, це нікого не зупиняє.

Розпродаж органів — найрадикальніший метод заробітку. Є й інші.

Легальні

Заробити на власному тілі можна різними способами. Один з них — здати кров. За це можна отримати 73 грн, обід і вихідний день. За плазму платять 96 грн, але процедура її здачі триваліша і більш виснажлива.

Кров можна здавати раз на два місяці, плазму — раз на два тижні. Основна вимога — бути здоровим. Люди, які стають донорами, роблять це, в основному, для родичів або друзів. Рідше — заради вихідного дня або з філантропічних міркувань.

Тетяна хоче стати почесним донором. Для цього потрібно здати 40 разів кров або 60 разів плазму. Тетяні вже за 50, і на її рахунку 34 здачі. “Ще трохи залишилося, хоч щось хороше в житті зроблю”, — розповідає вона в центрі переливання.

Здоровим потрібно бути і для менш поширеного виду донорства — сперми та яйцеклітин. Дівчата від 20 до 32 років, які мають дітей та у яких нема хронічних захворювань, вірусів ВІЛ, СНІД, різних видів гепатиту, можуть стати донорами яйцеклітини та отримати після процедури близько 20 тис грн.

Чоловікам пощастило менше: за “порцію” сперми платять 250 грн. Вимоги майже ті ж: відсутність хвороб і наявність дітей, тільки вікова планка вища — до 35 років.

Більш складна процедура — сурогатне материнство. Сурогатною матір’ю може стати здорова жінка 18-36 років, у якої є дитина. Оплата така ж, як за яйцеклітину, тільки у євро. Сума залежить від клініки і можливостей батьків майбутньої дитини.

Вимоги до жінки, яка хоче стати сурогатною матір’ю, визначені наказом МОЗ, але клініка може виставляти додаткові умови.

Наприклад — відсутність невдалої медичної історії вагітності та пологів, відсутність нервових і психічних розладів, шкідливих звичок. Якщо жінка перебуває у шлюбі, потрібна згода чоловіка.

Якщо перераховані шляхи заробітку виглядають страшними, є найменш болісний і найбільш безпечний спосіб — продаж волосся. Якщо воно довге і нефарбоване, то може принести своєму власникові близько 1 тис грн.

Нелегальні

Коли люди втомлюються витрачати роки на медичний лист очікування, вони купують нирки, легені, серце, кінцівки для трансплантації на чорному ринку. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, на чорному ринку щорічно відбувається понад 10 тис продажів людських органів.

Близько 5-10% трансплантацій нирок у світі відбувається завдяки торгівлі людьми і транскордонній контрабанді. Щорічно це приносить до 1,2 млрд дол прибутку. За іншими оцінками, щорічна вигода сягає 8 млрд дол.

Попит породжує пропозицію. Люди, які потрапляють у скруту, можуть виставити на продаж якийсь орган. Теоретично здорове людське тіло коштує близько 45 млн євро, але лише в тому випадку, коли людина могла би продати кожну його частину.

Без видимої загрози життю і здоров’ю можна продати рогівку ока, нирку, частину печінки, легені та кістковий мозок. Це найбільш ходові товари на чорному ринку. Ціни на них залежать від багатьох факторів: починаючи від стану здоров’я і закінчуючи країною, у якій живе донор.

Легені можна купити за 80-150 тис євро, цілу печінку — за 150-550 тис євро.

Частина печінки — менш ходовий товар, але охочих її продати достатньо. Ціна частини печінки — 40 тис євро. 17-річна Анжела з Полтави пише, що вона готова продати частину печінки, але тільки в Україні і тільки за умови, що всі витрати на обстеження, проїзд та проживання покриє покупець.

Дівчина каже, що їй потрібні гроші. Навіщо — відповідати відмовилася.

Рогівку ока можна знайти за 4-15 тис євро. Попит на нирки найбільший, а ціновий діапазон — найширший. Так, донор у США може попросити понад 250 тис євро, тоді як в Індії або Китаї ціна становитиме лише 15-60 тис євро.

Ніна з Києва пропонує нирку “за винагороду”. За словами дівчини, їй 28 років, вона “благополучна і повністю здорова”, правильно харчується і стежить за своїм здоров’ям. Коли ЕП намагається з нею зв’язатися, з’ясовується, що її поштова скринька видалена. Швидше за все, угода вже відбулася.

Кістковий мозок купують на грами, один грам коштує 20 тис дол. Дорожче, ніж, наприклад, на чорному ринку коштує грам кокаїну.

Автори більшості оголошень пропонують кілька органів. Серед продавців — багато молодих людей, яким терміново потрібні гроші. Серед покупців — багато посередників, які хочуть заробити. При цьому в обох категоріях вистачає шахраїв.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні 1 січня 2018 року налічувалося 1 168 хворих, які потребують пересадки нирки, і 45 осіб — печінки. За 2017 рік в Україні було проведено 118 трансплантацій нирки і дев’ять — печінки.

Донорських органів не вистачає, тому використовуються різні способи їх пошуку. Напевно, саме через це на чорному ринку щогодини продається один орган.

Скільки коштують людські органи на чорному ринку

Кількість людей, які чекають пересадки зростає швидше, ніж кількість донорів. Високий попит і низька пропозиція впливає на те, що торгівля людськими органами на чорному ринку більша, ніж будь-коли раніше.

Про це пише польська газета “Dziennik Gazeta Prawna”.

Незважаючи на зростаючу суспільну свідомість, надалі мало є осіб, які готові віддати свої органи для трансплантації в разі смерті. Навіть в країнах, які застосовують принципу презумпції згоди (Іспанія, Австрія, Бельгія) списки тих, хто очікує на операцію осіб дуже довгі.

Якщо не брати до уваги випадки, коли хтось наважується віддати свій орган членам сім’ї, друзям (випадки добровільної і безкоштовної віддачі органів чужим особам дуже рідкісні) виявляється, що головним чинником, який мотивує людей віддати частинку себе є гроші.

Єдиною країною у світі, де немає ніяких черг для трансплантації, є Іран. У цій країні дозволена торгівля органами. Хоча система не є досконалою, законодавство забезпечило донорам фахову медичну допомогу і гарантує, що їм буде виплачені гроші за їх орган.

Якщо купувати орган на чорному ринку, то не можна бути впевненим у якості медичних послуг і чи одержить гроші за орган. Левова частка грошей за оборудки із органами на чорному ринку йдуть в кишені злочинних груп.

Видання дослідило, скільки коштують людські органи на чорному ринку. За нирку треба заплатити $150 тис, шкіру – $15 за 10 кв см, печінку – $100 тис, серце – $119 тис, легені – $300 тис, кров – від $44 до $590 тис за літр, рогівка ока – $24 тис.

Про автора

admin administrator