Скільки коштує операція на печінку

Авторadmin

Скільки коштує операція на печінку

Хірургічні операції

«ДОКТОР, ЗА ЩО Я СПЛАЧУЮ?» АБО ЯК ФОРМУЄТЬСЯ ВАРТІСТЬ ХІРУРГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ

«Скільки коштує операція у вашій клініці?» – мабуть, саме це запитання можна найчастіше почути від пацієнтів, які готуються до хірургічної операції.

У клініці «Оберіг» ми твердо впевнені в тому, що кожен випадок вимагає індивідуального підходу. Саме тому у нас не існує стандартизованих цін для оперативного втручання, кожна операція прораховується окремо, залежно від тих послуг, які необхідні пацієнту.

Зазвичай хірургічне лікування включає в себе наступні послуги:

  • Вартість самої операції.
  • Вартість перебування в стаціонарі, яка залежить від кількості днів і класу палати (одномісна, двомісна, люкс).
  • Вартість наркозу (враховується його вид і тривалість).
  • Вартість перебування в післяопераційній палаті (відділенні інтенсивної терапії).
  • Вартість витратних матеріалів, використаних на операції (наприклад, сітчастий трансплантат при грижі, деякі види ниток, зшиваючі апарати).
  • Вартість використаних лікарських препаратів (залежить від особливостей захворювання і пацієнта).
  • Вартість патогістологічного дослідження видаленого препарату (для тих операцій, де видаляються органи і тканини).
  • Харчування пацієнта в стаціонарі.
  • Аналізи в післяопераційному періоді (при необхідності).
  • Вартість консультацій суміжних спеціалістів після операції (при необхідності).

Додатковими витратами, які можуть підвищити вартість хірургічного лікування, є:

  • Пакет передопераційних досліджень (він стандартизований і при необхідності може бути виконаний в інших лабораторіях).
  • Вартість зняття швів, післяопераційних перев’язок і контрольних оглядів (наприклад, при продовженні лікарняного листа).

Як бачите, список виходить широким, а більшість вказаних послуг має певний діапазон цін, тому щоб зрозуміти на яку суму розраховувати, краще звернутися до лікаря, який буде виконувати операцію.

І все ж, ми спробуємо вивести закономірність, яка допоможе зорієнтуватися в порядку цін. Для зручності всіх наших пацієнтів, наводимо мінімальну, максимальну і середню вартість для деяких видів оперативних втручань (на прикладі останніх операцій, які були проведені в клініці «Оберіг»).

Видалення жовчного міхура (лапароскопічна холецистектомія)

Лапароскопічна холецистектомія – це високотехнологічне щадне хірургічне втручання для лікування гострих і хронічних уражень жовчного міхура. При виконанні даної операції, доступ у черевну порожнину здійснюється через кілька проколів в животі, а всі необхідні маніпуляції здійснюються під візуальним контролем за допомогою мініатюрної відеокамери.

Операція по видаленню жовчного міхура в більшості випадків проводиться в плановому порядку, щоб уникнути ускладнень, небезпечних для здоров’я пацієнта. Адже планова лапароскопія жовчного абсолютно безпечна, і перенести її в рази легше, ніж екстрені втручання, котрі проводяться за невідкладними показниками.

Жовчний міхур передбачено природою в якості акумулятора травного ферменту – жовчі. Нерегулярне й незбалансоване харчування, розлади нервової системи (в першу чергу вегетативної), хвороботворні мікроорганізми – усе це причини застою жовчі, утворення каменів, розвитку інфекційного та калькульозного холециститу.

У ряді випадків цього поширеного захворювання не обійтися без допомоги хірурга й пошарпаний хворобами жовчний міхур доводиться видаляти, виконуючи лапароскопічну холецистектомію.

Показання до видалення жовчного міхура наступні:

  1. Жовчнокам’яна хвороба з приступами печінкової кольки.
  2. Безкам’яний хронічний холецистит.
  3. Гострий холецистит (в деяких випадках).
  4. Виражені зміни стінки (фарфоровий міхур).
  5. Важкі форми дискінезії жовчовивідних шляхів.

Засновник приватної клініки в м. Ужгород, Біляк Степан Томович, став першим в Україні лікарем, який здійснив лапароскопічне видалення жовчного міхура (холецистектомію) в 1992 році. Один із перших запровадив лапароскопічну методику в практику хірургічних, урологічних і гінекологічних операцій, за що йому було присвоєно звання «Заслужений лікар України».

Видалення жовчного міхура

Видалення органу, навіть якщо це жовчний міхур, завжди потребує ретельного обстеження й наявності безумовних рекомендацій. Тому до вивчення стану здоров’я пацієнта в клініці Біляка відносяться з особливою увагою та професіоналізмом. Це також одна з важливих складових індивідуального підходу до кожного, хто звернувся до нас по допомогу.

Нескладна на перший погляд операція з видалення жовчного міхура, буде ефективною лише в тому випадку, якщо попередньо провести ретельне обстеження й підготовку до її проведення. У порівнянні з класичною порожнинною, лапаротомічною методикою, безпечнішою є лапароскопічна холецистектомія: ускладнення в пацієнтів, прооперованих таким чином, спостерігаються набагато рідше.

Типовий набір обстежень передбачає такі дослідження:

  • клінічний аналіз сечі;
  • клінічний і біохімічний аналізи крові;
  • вивчення системи згортання крові;
  • в разі необхідності – ФЕГДС;
  • УЗД органів черевної порожнини з акцентом на печінку, її протоки, міхур і підшлункову залозу.

Якщо отримані дані не будуть давати повну картину, можуть призначатися додаткові методи (рентгенологічні).

Не всім хворим за станом здоров’я підходить лапароскопія жовчного міхура, протипоказання до неї:

Обстеження перед операцією

  • декомпенсовані стадії тяжких системних хвороб (запущений діабет, глибокі імунні розлади);
  • наявність серйозних проблем із серцево-судинною системою;
  • груба патологія дихальної системи;
  • гострі інфекційні процеси в організмі.

При підготовці важливо виключити стани, при яких операція здатна спричинити серйозні ускладнення.

Від самого пацієнта потрібно дотримання щадної дієти із малою кількістю клітковини, останній прийом їжі напередодні операції – до 19 години.

Типові місця установки троакарів для лапароскопічної холецистектомії

Лапароскопічне видалення жовчного міхура

Того дня, коли в клініці Біляка заплановано лапароскопічну холецистектомію, призначається суворе голодування, ставиться очисна клізма. Такі заходи обумовлені загальною анестезією при проведенні втручання.

Холецистектомія лапароскопічна проводиться в операційній, після застосування анестезії, пацієнт розташовується на спині, руки розведені.

Для проведення лапароскопічної холецистектомії в клініці Біляка, здійснюються чотири проколи передньої черевної стінки діаметром до 10 мм кожен.

Крізь ці отвори в черевну порожнину вводять троакари – робочі інструменти хірурга, джерело світла й мініатюрний відеосенсор. На власні очі подивитися на хід втручання можна на інтраопераційному відео. За роботою – Біляк Степан Степанович:

Насамперед виявляється дно міхура. Потягуючи за нього й шийку в різних напрямках, диференціюють і виділяють жовчну протоку, яка згодом виділяється з навколишніх тканин і перетинається. Перед цим на протоку накладається лігатура (кліпса).

Далі перев’язуються й перетинаються судини, котрі живлять міхур. Після цього починається відділення жовчного міхура від очеревини, від печінкового ложа. При цьому дрібні жовчні протоки, котрі впадають у міхур безпосередньо з печінки, коагулюються, затим виконується власне видалення жовчного міхура.

У черевну порожнину заводиться спеціальний пластиковий контейнер (англ. endocatch bag), у який і поміщається відокремлений від печінки жовчний міхур, видалення на цьому вважається проведеним. Потім ендомішок витягується з черевної порожнини.

Якщо розміри міхура або його вмісту не дозволяють скористатися стандартним проколом для одного з троакарів (при жовчнокам’яній хворобі конкременти можуть досягати значних розмірів), отвір трохи розширюється.

Одразу після видалення жовчного міхура проводиться ретельний контроль гемостазу, троакари виймаються, проколи вшиваються (або закриваються пластирною пов’язкою). Тривалість оперативного втручання, такого як лапароскопія (видалення жовчного міхура), у середньому становить 40 хвилин.

Переваги лапароскопічної операції

Лапароскопічна холецистектомія – це малотравматичний метод вирізання жовчного міхура, який на сьогодні є найбільш актуальним. Методику вважають «золотим стандартом» лікування холециститу й жовчнокам’яної хвороби у світовій медицині. Така операція має масу плюсів:

  • Дає можливість позбутися проблемного органу без розрізів – будуть потрібні лише невеликі проколи на тілі.
  • Виключає ризик помилки – проводиться із використанням спеціальної оптичної техніки й ряду сучасних інструментів.
  • Проходить без ускладнень – закрита методика проведення втручання значно знижує ризик занесення інфекції й утворення спайок та гриж у післяопераційному періоді.
  • Є малоінвазивним способом хірургічного лікування – завдяки цьому вдається уникнути післяопераційних рубців. Також у пацієнтів менше проявляється больовий синдром.
  • Сприяє скороченню відновного періоду – 1-3 дні госпіталізації та 5-7 днів на повернення до звичного способу життя.

Відновлення після лапароскопічної холецистектомії

Оскільки в ході лапароскопічної холецистектомії, тканини передньої стінки очеревини практично не пошкоджуються, пацієнт відновлюється достатньо швидко. Реабілітація триває в рази менше часу, ніж після класичної лапаротомічної операції. Та, навіть, попри низьку травматичність методики, пацієнту потрібна грамотна реабілітація після видалення жовчного міхура.

Після завершення холецистектомії, людину переводять до палати, де вона 5–6 годин дотримується суворого постільного режиму. Після закінчення цього інтервалу, лікарі рекомендують поступово повертатися до рухової активності. Пацієнту дозволено повертатися в ліжку, сідати, вставати й ходити по палаті й коридору. Також, починаючи з цього моменту, людина може повністю себе обслужити.

Зазвичай вже в день операції можна пити воду без газу, через добу починати їсти легку їжу, часто й дрібними порціями. Виписка можлива вже наступного дня після лапароскопії, але все залежить від індивідуальних показників. У середньому, термін перебування в стаціонарі становить не більше 3 днів

Першими днями відчуваються наслідки видалення жовчного міхура: біль у місцях проколів і підребер’ї. Але це цілком природна реакція організму на втручання, яка досить швидко проходить.

Для того щоб прискорити реабілітацію, рекомендується:

  • дотримуватися дієти № 5;
  • вживати необхідних заходів для запобігання запорів;
  • уникати підняття важких предметів;
  • на місяць відмовитися від активних спортивних заходів;
  • не плавати в басейнах і відкритих водоймах;
  • не відвідувати ніякі види парних.

При необхідності, пацієнтам, які перенесли дану операцію, лікар радить пройти курс фізіотерапевтичних процедур. Починати його краще через місяць після втручання. Також корисно буде приймати полівітамінні препарати для зміцнення імунітету.

При дотриманні всіх рекомендацій, реабілітація після холецистектомії пройде безпроблемно і швидко.

Особливості видалення жовчного міхура

Весь стаціонарний період пацієнт перебуває в індивідуальній палаті. Директор клініки С.Т. Біляк неодноразово відвідував клініки Європи та США і для своєї установи взяв найкраще, тому обладнання та оснащення палат відповідають світовим нормам і стандартам.

Особливості післяопераційного лікування

Працівники клініки наслідують дотримання принципів індивідуального підходу до кожного пацієнта, тому в післяопераційному періоді організовується індивідуальний медсестринський пост, за відновленням здоров’я стежить досвідчений лікар. Усі ці заходи повністю виключають можливість ускладнення після лапароскопічної холецистектомії.

Харчування організовано таким чином , щоби теж сприяти одужанню. Використовуються тільки екологічно чисті продукти, подаровані унікальною природою Закарпаття. Меню не є типовим і складається для конкретного пацієнта.

Звернувшись до провідних фахівців клініки Біляка, Ви назавжди забудете про таке явище, як камені в жовчному міхурі. Лапароскопія є одним із тих малоінвазивних методів, котрий здатен мінімізувати обсяг оперативного втручання й повернути пацієнта до повноцінного життя в найкоротші терміни.

Найсучасніше обладнання, унікальний досвід і висока кваліфікація фахівців клініки, дозволяють нам виконувати лапароскопічну холецистектомію за передовим и навіть для Європи стандартами. Це, у поєднанні із сеансами озонотерапії, скорочує перебування людини в клініці до 2–3 днів після операції.

В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Скільки коштує Лапароскопічна холецистектомія (видалення жовчного міхура) в Клініці Біляка?

Лапароскопічна холецистектомія (видалення жовчного міхура) в Клініці Біляка коштує 60000 грн.

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
– хірургічне та медикаментозне забезпечення
– харчування та проживання
– цілодобове спостереження медичного персоналу
– перев’язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії – Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів

Автор: Біляк Степан Томович

Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії. Стаж роботи понад 55 років Спеціалізація: хірургія, урологія. Протоієрей ПЦУ, настоятель храмів святого архідиякона Стефана та преподобного Агапіта Печерського.

Про автора

admin administrator