Скільки коштує плазма різання

Авторadmin

Скільки коштує плазма різання

Поділ металевих заготовок на частини

Різка листового металу широко використовується при виготовленні деталей для виробничих машин, броньованих дверей, металоконструкцій. Технологічні процеси на нашому підприємстві виконуються на високоточному обладнанні, яке дозволяє кроїти матеріал будь-якої товщини.

Плазмова різка: суть методу

Плазма – це іонізований газ. Спрямований рух іонів створює електричний струм. При плазмовому різанні обробка металу здійснюється струменем плазми. При високій температурі утворюються позитивно і негативно заряджені частинки. Між двома різнойменними зарядами виникає електрична дуга. У сопло подається газ високої температури (до 30 000 градусів). Спеціальні плазмотрони служать для отримання плазмового струменя. У камері відбувається дуговий розряд, внаслідок якого газ набуває високої температури та іонізується. В основу процесу плазмового різання металу покладено використання повітряно-плазмової дуги. Електрод має негативний заряд, а розрізається матеріал, заряджений позитивно. По суті, відбувається місцеве розплавлення і видування металу. Плазма утворюється із стисненого повітря.

Особливості плазмового різання

Застосування цього методу дає широкі можливості для розкрою легованої сталі, кольорових металів і сплавів. При цьому метод має свої переваги і недоліки.

Плюси

Мінуси

Можна обробляти всі види металів (чорні, кольорові, сплави).

Маленька товщина розрізу (максимум 80–100 мм).

Виключається деформація заготовки.

Обов’язкова умова – дотримуватися кута відхилення від напрямку, перпендикулярного до шва. В іншому випадку розріз розшириться.

Висока швидкість зменшує в кілька разів витрати часу на порізку, в порівнянні з використанням інших методів.

Процес складний, вимагає майстерності і професіоналізму оператора.

Спосіб плазмового різання забезпечує гладку і чисту поверхню.

Сучасні машини дозволяють робити фігурне різання з високою точністю.

Вирізати можна будь-які деталі.

В процесі виключена можливість вибуху або пожежі.

Наявність числового програмного управління (ЧПУ) дає гарантію безпеки. За допомогою портативної плазмової різки можна нарізати деталі відповідно до креслень. Цей спосіб забезпечив можливість виготовлення фігурних зразків. Верстат з ЧПУ забезпечує високу якість різу.

Що дає співпраця з нами

На нашому заводі працюють тільки досвідчені фахівці. Ми гарантуємо:

  • високу якість;
  • індивідуальний підхід до вирішення завдань будь-якої складності;
  • доступну вартість послуг.

У нас можна замовити плазмову порізку сировини будь-якого типу. Заявку на послугу залиште на сайті або передайте телефоном. Ми маємо філії по всій Україні, тому виконуємо замовлення в Києві, Миколаєві та інших містах. Сучасне технологічне обладнання дозволяє обробляти велику кількість металевих виробів за низькими розцінками. У кожному конкретному випадку вартість послуги уточнюйте у менеджера.

Зв’яжіться з нами прямо зараз, і ми зробимо пропозицію,

від якої ви не зможете відмовитися!

Плазмове різання металу: особливості та переваги

Для того, щоб нарізувати металеві вироби, існує безліч технологій. Якщо вам потрібна швидка обробка при невеликих витратах плазмове різання стане хорошим вибором технології. В порівнянні з класичним газополум’яним способом з використанням пальника, устаткування для цієї технології у декілька разів продуктивніше і має велику потужність.

Таким чином, використовуючи плазмове різання, ви отримуєте якість лазерних методик за нижчою ціною.

Сама по собі різання плазмою належить до технологій термічного розкрою. Для обробки металу використовується струмінь плазми, що є розжареним до іонного стану потоком газу, що спрямовується до поверхні на високій швидкості. Температура плазми при цьому рекордно висока і може досягати десятків тисяч градусів за Цельсієм. Внаслідок цієї особливості можна різати ті жаростійкі матеріали, які не піддаються звичнішим способам розкрою.

Які є переваги у цього виду різання металу

Можна здогадатися, що поєднання надзвичайно високих температур і тонкості струменя плазми наділяють цей вид різання металовиробів особливими якостями:

  • універсальність. Така технологія підійде для роботи з будь-якими металами незалежно від хімічного складу сплавів, а також для будь-яких виробів з них — листів зі сталі, куточків і заготівель;
  • оперативність. Для роботи з виробами невеликої товщини ця методика підходить краще за все, оскільки дозволяє різати їх у 25 разів швидше, ніж при використанні газополум’яного пальника;
  • якість. Плазма не лише відмінно розтинає будь-який матеріал, але і внаслідок утворення великої різниці в тиску видаляє зайві елементи розплаву. Крім того, слід від дуги надзвичайно тонкий, тому така локальна дія не залишає ніяких видимих слідів деформації;
  • точність. Можливість використання локальної дії дуже тонкого струменя плазми дозволяє створювати зрізи будь-якої форми й будь-якого напряму, прорізати отвори та працювати з украй складними заготівлями, що вимагають підвищеної уваги до деталей;
  • економія коштів. Для інших методик різання, що використовують нагрітий газ, часто необхідно окремо купувати газ або його суміші. Для того, щоб отримати струмінь плазми по цьому методу, вистачить і звичайного навколишнього повітря — у нім вже містяться потрібні гази.

Відмінності цієї технології від інших

Принцип роботи плазмотрона — апарату, який генерує плазму, можна досить просто пояснити. Після того, як сформувалася електрична дуга з високою температурою, в сопло плазматрону поступає газ — як ми вже з’ясували, досить використання повітря, що оточує апарат. Газ взаємодіє з дугою, переходить в стан іонізації, утворюючи плазму, яка має украй високу швидкість — до півтори тисячі метрів в секунду, а також високу температуру — до тридцяти тисяч градусів. Такий струмінь здатний різати металовироби завтовшки до двох метрів.

При використанні цієї технології практично не утворюється окалина або оплав. А оскільки різ проходить по украй тонкій лінії внаслідок локальної дії плазми, навколишня поверхня листа металу або іншого виробу не піддається деформації під впливом високої температури. Ця особливість дозволяє використати плазмове різання для роботи з деталями, що вимагають особливої точності — наприклад, для літако- або ракетобудування.

Яке устаткування використовується для плазмового різання?

Апарати для роботи з такою технологією можна розділити на два типи:

  • дуговий різак прямої дії;
  • струминний різак побічної дії.

У першому випадку дуга утворюється між електродом і металом виробу. Пряма дія струму забезпечує високу продуктивність. Для другого виду апаратів характерне утворення електричної дуги між електродом і соплом усередині апарату.

За призначенням також виділяють побутові плазматрони — вони невеликі в розмірах, досить легкі, але і мають нижчу продуктивність в порівнянні з іншими видами цього устаткування. Їх потужності може вистачити максимум на деталі завтовшки у два сантиметри. Крім того, такий плазморіз доводиться тримати на вазі, що не дуже зручно і також знижує продуктивність різання.

Промислові ж плазморізи можна назвати потужним спеціалізованим устаткуванням, здатним працювати з будь-якими сплавами й створювати на них будь-які лінії розкрою. На відміну від ручних апаратів, промислове устаткування має більшу потужність і можливості для роботи з виробами. Спеціалізоване програмне забезпечення дозволяє встановлювати різні режими різання залежно від оброблюваного виробу — таким чином можна одночасно обробляти лист, трубу і куточки.

Про автора

admin administrator