Скільки коштує зробити блокаду міжхребцевої грижі

Авторadmin

Скільки коштує зробити блокаду міжхребцевої грижі

Зміст:

Блокада при грижі поперекового відділу хребта

Ведучий симптом грижі, локалізованої в області поперекових міжхребцевих дисків, — гострий біль. Вона настільки сильна, що не зникає навіть внутрім’язовими ін’єкціями нестероїдних протизапальних засобів. Тому для купірування больового синдрому при грижі поперекового відділу хребта проводяться медикаментозні блокади з глюкокортикостероїдами у поєднанні з анестетиками.

З якою метою проводиться блокада при грижі

Поперекове зміщення міжхребцевих дисків завжди супроводжується «прострілами», або люмбаго. Так називається вид болю, який виникає на тлі деструктивно-дегенеративних змін хребетних структур. Люмбаго стає причиною виражених рухових ограніченій.Человек намагається не робити рухів, здатних спровокувати біль в попереку. Хоча «простріл» — це тільки симптом, при відсутності лікарського втручання він призводить до розвитку ускладнень — корінцевих синдромів (радикулітів).

Щоб не допустити погіршення якості життя людини, а в тяжких випадках — інвалідизації, проводяться медикаментозні блокади.

Лікувальна процедура полягає у введенні в певні частини тіла розчинів з анальгетичною ефективністю. Найчастіше ін’єкції робляться безпосередньо в область болю. Такий спосіб введення дозволяє швидко усунути всі дискомфортні відчуття за рахунок «виключення» деяких ланок рефлекторної дуги. Знеболюючу дію препаратів може виявлятися протягом декількох днів. Іноді медикаментозні блокади проводяться з діагностичними цілями. Це актуально при поперекової грижі, ускладненої неврологічною симптоматикою з випаданням функцій. При труднощах з постановкою діагнозу лікар вводить ін’єкційний розчин для встановлення чіткого зв’язку між розташуванням джерела болю та специфічними клінічними проявами.

різновиди

При виборі методики проведення лікарської блокади при поперекової грижі лікар враховує кілька факторів. Це розмір та вид утворився випинання, кількість виниклих ускладнень, інтенсивність больового синдрому, вік пацієнта.

Види блокад при грижі поперекового відділу хребтахарактерні особливості
Трансфорамінальная виборчаЛікарський засіб вводиться в зону, в якій нерви спинного мозку виходять з міжхребцевих отворів. Введені препарати проникають в область грижовоговипинання, позбавляючи пацієнта від болю, купируя запальні набряки, розслабляючи скелетні м’язи
епідуральна інтраламінарниеІн’єкційні розчини вводяться по серединній лінії між відростками хребців. Процедура щадна, надає більш виражену знеболюючу та протинабрякову дію, рідко викликає системні побічні прояви

Новокаиновая та лідокаіновий

Це найпоширеніші види лікарських блокад. Анестетики проявляють анальгетическую активність відразу після їх введення в область грижового поперекового випячіванія.Максімальная концентрація діючих речовин виявляється в області зміщення диска. Але деяка кількість лідокаїну та Новокаїну проникає в кровоносне русло, тому спостерігається системний знеболюючий еффект.Анестетікі часто поєднуються з гормональними препаратами:

Це необхідно для забезпечення тривалого анальгетичної дії — протягом доби та більше. Без гормональних засобів знеболювальна активність анестетиків проявляється протягом 1-3 часов.Блокади з новокаїном та Лідокаїном показані також при протрузіях — станах, що передують формуванню грижовоговипинання. Вони ефективні та на етапі секвестрации, коли випало пульпозное ядро ​​звисає, як крапля, за межами міжхребцевої щілини.

Паравертебрально

Паравертебрально блокада — медична процедура, призначена для зниження інтенсивності болю, локалізованої біля хребта. Ін’єкційний розчин вводиться в область виходу одного з спинномозкових нервов.Прі блокаді паравертебральной зони «відключається» больовий рефлекс, зменшується набряклість м’яких тканин, що провокує пошкодження нервового закінчення.

В результаті прискорюється кровообіг, нормалізується трофіка на ділянці зсуву міжхребцевих дисків.

Паравертебральні блокади бувають однокомпонентні та багатокомпонентні, коли використовуються 2 та більше виду фармакологічних препаратів. Найбільш часто для проведення процедури знеболювання використовуються такі засоби:

  • анестетики Новокаїн, Лідокаїн, Маркаін;
  • кортикостероїди Гідрокортизон, Дипроспан, Кеналог.

Всі кошти для блокади лікар підбирає індивідуально для пацієнта. Якщо необхідно купірування асептичного запального процесу, то не обходиться без застосування гормональних средств.Для усунення гострого болю досить простого введення анестетіков.Нередко препарати з аналгетичну активність комбінуються з вітамінами групи B, спазмолітиками, седативними або регенерирующими пошкоджені тканини засобами.

Епідуральна (перидуральная)

Епідуральні блокади застосовуються тільки для купірування гострих, які пронизують болю, що не усуваються іншими методами. Лікарські засоби вводяться безпосередньо в джерело болю (епідуральний простір) для повного «виключення» чутливості в цій області. Аналгетичний ефект процедури при грижі поперекового відділу заснований на поєднанні відразу декількох факторів:

  • потужного знеболювального дії використовуваних препаратів;
  • швидкого створення максимальної концентрації активних інгредієнтів на ділянці грижового випинання;
  • рефлекторному дії практично на всіх рівнях нервової системи.

Метод регионарной анестезії вважається одним самим ефективних при купировании люмбаго. Але проводити епідуральну блокаду повинен тільки досвідчений врач.Вблізі епідурального простору є безліч чутливих нервових закінчень, що іннервують не тільки хребетні сегменти, але та органи малого таза.Прі їх пошкодженні можуть виникнути важкі неврологічні порушення — парези з м’язовими атрофіями, згасання сухожильних рефлексів, трофічні розлади .

Переваги та недоліки

Тільки за допомогою медикаментозної блокади в більшості випадків вдається купірувати гострий напад люмбаго.

З гострим болем у попереку не справляються ні нестероїдні протизапальні засоби, ні навіть наркотичні анальгетики.

Перевага процедури — швидке терапевтична дія, що виявляється через кілька хвилин після введення ін’єкційних розчинів. До плюсів всіх видів блокад також відносяться:

  • малоінвазивні, або незначне пошкодження шкіри, підшкірної клітковини та м’яких тканин, розташованих в області грижового випинання;
  • тривалий знеболюючий ефект при поєднанні препаратів кількох клініко-фармакологічних груп;
  • можливість введення разом з анестетиками та глюкокортикостероидами коштів для етіотропного лікування.

Іноді перевагою блокад помилково вважають відсутність системних побічних проявів через вибіркове впливу препаратів на джерело болю. Це не зовсім верно.Часть лікарських засобів все одно проникає в кровоносне русло, а, отже, та у внутрішні органи. Тому застосування глюкокортикостероїдів, токсично впливають на м’які, хрящові, кісткові тканини, огранічено.Есть у лікарських блокад та інші недоліки:

  • болючість при введенні голки, якщо не використовуються місцеві анестетики;
  • ймовірність травмування спинномозкових корінців, м’язів, зв’язок, кровоносних судин;
  • короткочасність знеболюючого дії при використанні тільки анестетиків.

Блокада проводиться тільки для усунення симптоматики, а не для зменшення розмірів грижового випинання в області попереку. Ще один недолік процедур — ризик проникнення патогенних мікроорганізмів через прокол в шкірі. При інфікуванні тканин перебіг захворювання значно ускладнюється. Блокада при грижі поперекового відділу хребта.

Необхідне обстеження перед проведенням процедури

Обов’язково проводиться попереднє тестування для виявлення індивідуальної нестерпності інгредієнтів препарату. Нерідко у пацієнта виявляється гіперчутливість ні до активних компонентів, а до консервантам або стабілізаторів. У таких випадках проводиться заміна препаратів. Можуть використовуватися інші методи усунення гострої болі.Во час процедури лікар контролює свої дії за допомогою спеціального обладнання. Але необхідно та попереднє обстеження пацієнта. Найбільш інформативна магнітно-резонансна томографія.

На отриманих зображеннях чітко візуалізується грижовоговипинання, його форма, розміри. Важливий та вид зміщення міжхребцевих дисків — дорзальний, латеральний, форамінальний, бічний.

За допомогою МРТ можна оцінити стан кровоносних судин, м’язів, спинномозкових корінців, щоб правильно розрахувати дози препаратів, а при необхідності — доповнити терапевтичну схему. Грижа хребта на МРТ.

Підготовка до блокади

Перед блокадою лікар оцінює стан шкіри та підшкірної клітковини на наявність неус, запальних поразок, жировик, ліпом. Ретельне пальпаторне дослідження дозволяє місце для введення голки. Пацієнту пояснюється принцип процедури, її етапи та очікуваний результат.Медікаментозная блокада здійснюється в обладнаному процедурному кабінеті. Дотримання правил асептики допомагає уникнути розвитку ускладнень. Підготовка відбувається в процедурному кабінеті, в деяких випадках — в перевязочной.Еслі пацієнт надмірно емоційний, відчуває страх або у нього спостерігаються симптоми вегетативно-судинної лабільності, то для зниження нервової напруги використовуються транквілізатори: Еленіум, Феназепам, Седуксен. Для профілактики алергічних реакцій застосовуються антигістамінні засоби, наприклад, Пипольфен.

Як проводиться блокада на попереку

Пацієнта просять лягти на живіт та розслабитися. Шкірні покриви в області попереку обробляються антисептичними розчинами, при необхідності використовуються кошти для місцевого обезболіванія.После появи слабо вираженою «лимонної кірки» шкіра проколюється, а лікар починає просувати голку в стороні від остистих відростків. При поглибленні голки вводиться частина лікарського средства.После торкання остистоговідростка голка трохи відсувається назад з введенням залишився ін’єкційного розчину. На завершальному етапі медикаментозної блокади лікар витягує голку, обробляє шкіру спиртовмісних антисептиками. Пацієнт залишається під наглядом молодшого медичного персоналу на кілька годин, а потім може відправлятися додому.

Тривалість дії блокади

Тривалість аналгетичної ефекту залежить від виду медикаментозної блокади. Найбільш тривалий знеболюючу дію спостерігається при епідуральної процедурі через безпосереднього введення лікарського засобу в пошкоджені патологією тканини для блокування передачі імпульсів. Анестетики відрізняються тривалістю аналгетичної ефекту:

  • Новокаїн — 1-2 години;
  • Лідокаїн — 3 години;
  • Бупівакаїн — до 5 годин.

Для пролонгування знеболюючого дії використовуються спеціальні препарати. Але частіше для цього застосовуються глюкокортикоїди, що збільшують тривалість анальгетического ефекту до 2-3 тижнів.

Протипоказання

Медикаментозні блокади при грижах в поперековому відділі не проводяться, якщо в організмі протікає інфекційно-запальний процесс.Протівопоказанія до процедури — важкі патології серцево-судинної системи, гостра або хронічна ниркова та печінкова недостаточность.Лечебние заходи заборонені при порушеннях згортання крові, зниженому артеріальному тиску, епілепсії, гарячковому стані, вагітності.

можливі ускладнення

Ризик розвитку ускладнень існує навіть при проведенні блокади кваліфікованими лікарями з дотриманням всіх правил асептики. Які небажані наслідки можуть виникнути в процесі або після знеболювання:

  • інфікування м’яких тканин в області проколу, в деяких випадках — спинномозкових оболонок;
  • пошкодження голкою сполучнотканинних структур — зв’язок, м’язів, чутливих нервових закінчень, кровоносних судин;
  • кровотечі;
  • розвиток місцевих або системних алергічних реакцій.

Можливий розвиток ускладнень через використовуваних препаратів, зазвичай глюкокортикостероїдів. Гормональні засоби провокують пошкодження хрящових тканин міжхребцевих дисків, які вже зазнали деструкції.

вартість втручання

У приватних клініках м Києва вартість епідуральної блокади становить від 3000 до 5000 гривень за одну процедуру. Ціна паравертебрального знеболювання — 1500-2000 гривень.

Блокада при грижі поперекового відділу хребта — який буває та для чого потрібна

Поява міжхребцевої грижі завжди супроводжується болями, що погіршує якість життя хворого. Сучасна медицина передбачає багато терапевтичних методів, але лише кілька з них проводяться без оперативного вмешательства.Блокада при грижі поперекового відділу — це, мабуть, один з найбільш дієвих способів, які використовуються в медицині. Він відрізняється від інших лікувальних процедур поруч преімуществ.Подробнее про проведення блокади при поперекової грижі та піде мова в даній статті. Блокада при грижі поперекового відділу хребта

переваги блокади

За допомогою блокади грижі можна усунути хворобливі симптоми патології. Даний метод ефективний навіть в тих випадках, коли застосування знеболюючих препаратів не дає бажаного результату. Такий вид терапії має наступні переваги:

  • усунення гострого болю в попереку (прострілу);
  • зняття спазматических скорочень м’язів;
  • блокаду можна проводити регулярно;
  • побічні ефекти практично відсутні.

Блокада міжхребцевої грижіПрі введенні анестетика речовина впливає виключно на осередок патології, не завдаючи ніякої шкоди органам шлунково-кишкового тракту (ШКТ) або печені.Ето дозволяє запобігти розвитку ускладнень з боку внутрішніх органів. Активні компоненти, які входять до складу лікувальних препаратів, які не призводять до звикання , тому ефективність усіх подальших процедур залишається колишньою та не знижується. Приєднання шприца до спінальної голці На замітку! Блокада при грижі в попереку не тільки швидко усуває хворобливі симптоми патології, але також знімає запалення та набряк в ураженій зоні. Проведення процедури забезпечує усунення неприємних симптомів на термін від 7 до 30 днів. Симптоми грижі хребетного диска

різновиди

Залежно від місця введення препаратів, блокади діляться на наступні види:

  • інтраламінарние (лікарський засіб вводиться безпосередньо в простір між хребетними відростками);
  • трансфорамінальние (препарат вводиться в місце виходу нервових закінчень з хребта).

Залежно від спектра дії використовуваних препаратів, блокада буває:

  • анестезуючу ;
  • протизапальної ;
  • загальної (яка надає як протизапальний, так та анестезуючу дію).

Блокада буває декількох тіповВо час проведення блокади використовувані ліки відразу надають на організм пацієнта терапевтичний вплив. Проникаючи в область локалізації грижі, лікарські засоби відразу потрапляють в кровоносну систему, поширюючись по всьому організму. Завдяки цьому досягаються максимальна ефективність лікування та відсутність негативних наслідків.

Показання до застосування

Ефективність блокади міжхребцевої грижі безперечна — це підтверджують численні відгуки пацієнтів. Тепер розглянемо основні показання до проведення маніпуляції:

  • остеохондроз;
  • радикуліт (розвиток запального процесу, який уражує околопозвоночниє нервові вузли); радикуліт
  • анкілозуючий спондилоартрит або, як його ще називають у медицині, хвороба Бехтерева (хронічне захворювання суглобів);
  • спондилоартроз поперекового відділу хребта;
  • механічні пошкодження хребта, викликані різними травмами;
  • злоякісні або доброякісні утворення, що виникають в області спинного мозку або хребців.

Паранефральній блокадаКак правило, блокади при міжхребцевої грижі призначають для придушення яскраво вираженого больового синдрому. Така процедура дозволяє зняти м’язові спазми та поліпшити приплив крові до ураженої області. Вартість лікувальної маніпуляції відносно невисока, але зате це дозволяє значно поліпшити стан паціента.Есть протипоказання? Незважаючи на велику кількість позитивних властивостей, блокада грижі поперекового відділу має свої протипоказання, які обов’язково потрібно враховувати при лікуванні патологіі.Протівопоказанія діляться на дві групи — місцеві та абсолютние.К місцевих протипоказань відноситься індивідуальна непереносимість окремих компонентів препарату, аномальний розвиток кісткових структур та запалення шкіри в хворобливій області спини. Про протипоказання Якщо ви хочете більш докладно дізнатися, як правильно робити знеболюючі уколи, а також розглянути вибір знеболюючих препаратів, ви можете прочитати статтю про це на нашому порталі. Абсолютні протипоказання до проведення процедури включають:

  • міастенію (аутоімунне нервово-м’язову захворювання);
  • невротичні реакції;
  • печінкову недостатність;
  • епілептичний стан.

На замітку! Погана згортання крові або важкий стан пацієнта теж є протипоказанням до проведення процедури. Варто відзначити, що блокаду міжхребцевої грижі вкрай не рекомендується проводити в період вагітності та при грудному вигодовуванні. При грудному вигодовуванні блокада протипоказана

Як проводиться процедура

Ще недавно блокади при грижі практично не призначалися через те, що фахівці недостатньо якісно володіли технікою виконання даної процедури. Але сьогодні тонкість рухів лікаря, що робить уколи препарату в хребет, значно підвищилася в зв’язку з проведенням рентгенівського контролю.

Ефективність блокади при грижі

Завдяки візуалізації всіх проведених дій ймовірність пошкодження тканин спинного мозку та нервових корінців під час введення голки значно сніжается.Ето дозволяє уникнути таких наслідків, як витікання ліквору та параліч тіла. Розвиток сучасної медицини дозволяє мінімізувати кількість ускладнень при виконанні блокади.

Але цього можна досягти тільки при точному виконанні процедури та дотриманні пацієнтом всіх лікарських рекомендацій.

Основне завдання блокади міжхребцевої грижі полягає в тимчасовому знятті хворобливих симптомів недуги та поліпшення кровотоку в ураженій області за рахунок паретичних розширення кровоносних сосудов.С цією метою застосовуються різні групи препаратів, серед яких вітамін В12, анестетики, глюкокортикоїди та інші лікарські засоби .Нижче представлені найбільш поширені препарати, які застосовуються при блокаді хребетної грижі. Таблиця. Огляд препаратів, що входять до складу лікувального коктейлю. Назва препарату, фото Опис

«Новокаїн»Поширена лікарський засіб, що володіє анестезуючими властивостями. Випускається у формі ректальних свічок, розчину для інфузій або ін’єкцій. Дозування препарату призначається лікарем.
«Лідокаїн»Ще одне анестезуючий засіб, що надає на організм короткодіючі вплив. Дія препарату полягає в зниженні проникності іонів натрію через мембрани нейтрона. «Лідокаїн» є сильнодіючим препаратом, тому застосовується виключно за призначенням лікаря.
«Гідрокортизон»Ефективне ГЛЮКОКОРТИКОСТЕРОЇДНИЙ засіб, що володіє антиалергічними, дестабілізуючими та протизапальними властивостями. «Гідрокортизон» також відрізняється своїм антитоксическим впливом на організм. Нерідко застосовується для боротьби з шоковим станом, викликаним сильним болем.
«Платифиллин»Лікарський препарат, що відноситься до групи м-холіноблокаторів. Володіє легкими седативними та спазмолітичними властивостями. Активно використовується в медичній практиці при блокаді поперекової грижі.
«Цианокобаламин»В якості активного компонента даного препарату виступає вітамін В12, завдяки якому засіб відновлює роботу нервової системи, покращує приплив крові до ураженої ділянки тіла та прискорює регенераційні процеси в організмі. Дозування даного лікарського засобу визначає лікуючий лікар.
«Тіамін»Вітаміновмісних засіб, що надає на організм ганглиоблокирующее вплив, що покращує проведення нервових імпульсів по тілу. В якості активного компонента препарату «Тіамін» виступає вітамін В1.

Важливо! Як доповнення до перерахованих вище препаратів лікарі нерідко призначають комбіновані лікарські засоби. До найбільш поширених з них належать «Сацілат», «Фенілбутазон», «Дексаметазон» та «Амбене». Всі вони володіють схожими властивостями, тому є взаємозамінними.

можливі ускладнення

Недотримання технології проведення процедури по введенню анестетиків або ігнорування пацієнтом лікарських рекомендацій може призвести до серйозних осложненіям.Как правило, люди, які страждають від грижі в поперековому відділі, можуть зіткнутися з такими наслідками:

  • алергічні реакції;
  • розвиток запального процесу, який уражує тканини в області травми;
  • поява гематоми;
  • розвиток інфекційного захворювання;
  • порушення функціонування сечового міхура;
  • напади головного болю;
  • анафілактичний шок або анафілаксія (неадекватна реакція організму на певний алерген);
  • порушення рухливості хребта аж до повного паралічу.

Якщо при виконанні маніпуляції будуть пошкоджені нервові закінчення, то виникне ймовірність втрати рухливості. У такому випадку потрібно довга та виснажлива реабілітація. Тому, щоб уникнути негативних наслідків, потрібно звертатися за допомогою тільки до кваліфікованих фахівців.

Блокада при грижі поперекового відділу хребта — небезпечно це

Життя пацієнта, якому поставлено діагноз «міжхребцева грижа», істотно ускладнюється сильними болями в спині. Вони можуть бути настільки інтенсивними, що не дають ні спати, ні працювати. Людина тільки постійно думає, як сильно у нього болить спина та намагається знизити фізичну актівность.Блокада при грижі поперекового відділу хребта часто є єдиним методом зняття болісних відчуттів. Завдяки лікарських речовин, які лікар вводить в область хребетного стовпа, можна купірувати біль на кілька годин або днів.

Чому болить спина при міжхребцевої грижі

Міжхребцева грижа або грижа хребта — це стан, коли міжхребцеві диски, які в нормі є еластичними хрящами з напіврідким вмістом, висихають, сплющуються, лопаються, вміст випинається назовні та здавлює прилеглі нерви.Прічіной такого стану стає малорухливий спосіб життя, неправильне або надмірно ревне піднімання тягарів, похилий вік. Грижі хребта з кожним роком «молодшають», та виною тому наша лінь: ми вважаємо за краще їздити на машині, лежати на дивані замість прогулянок пішки та заняття зарядкою, робота у багатьох з нас сидяча, за компьютером.Мишци спини слабшають, вся навантаження з підтримки тіла в вертикальному положенні лягає на хребет, міжхребцеві диски не витримують тиску, сплющуються та випинаються за межі хребця, утворюється грижа.Грижа тисне на корінці нервів, які відходять від спинного мозку та хребетного стовпа до органів на периферію. Через тиск виникає біль, іноді настільки сильна, що темніє в очах. Про нормальній якості життя не може бути й мови, тому пацієнтам роблять блокаду, тобто блокують біль.

Коли показана блокада хребта при грижі

З грижами міжхребцевих дисків люди живуть роками, та не завжди мучаться від гострого болю. Іноді про наявність грижі людина навіть не здогадується. Якщо захворювання тільки розвивається та ще немає різкого больового синдрому, а також коли пацієнт перебуває в стадії ремісії, робити блокаду немає необхідності. Якщо ж сталося загострення, пацієнт відчуває гостру різкий біль, причому цілодобово та протягом довгого часу, лікар призначає блокаду грижі поперекового відділу. Саме цей вид грижі дає саму болісну біль, яка охоплює нижню частину спини та віддає в ногу. У стадії загострення людині неможливо нормально сидіти та лежати, не кажучи вже про передвіженіі.В такому випадку допомогти може тільки блокада, яка має низку переваг перед іншими методами лікування:

  1. Вона дає швидкий та потужний ефект знеболення;
  2. Ризик побічних ефектів від прийому ліків мінімальний, тому що воно потрапляє відразу до джерела болю та усуває її;
  3. Блокаду можна та потрібно робити неодноразово, тобто курсами від двох до півтора десятків уколів;
  4. Препарат, ін’єкцію якого вам роблять, може усувати запалення та спазми м’язів, набряки.

На жаль, під час загострення хвороби блокада є єдиним засобом допомогти людині повернутися до нормального жизни.В хребті практично немає кровоносних судин, які могли б доставити ліки до ушкодженого участку.А мала рухливість під час загострення грижі зводить харчування хребетного стовпа практично нанівець. Тільки ін’єкції стають способом надання допомоги. Пізніше, коли пронизує біль відступить, можна буде застосовувати інші способи лікування, наприклад, фізкультуру

Протипоказання

  • Порушення згортання крові. Ін’єкція може спровокувати неконтрольований кровотеча та пошкодження спинного мозку.
  • Інфекційні захворювання. Щоб уникнути розвитку ускладнень у пацієнта та небезпеки зараження медперсоналу блокаду краще відкласти до одужання.
  • Несвідомий стан пацієнта. У людини без свідомості неможливо оцінити ступінь больових відчуттів.
  • Алергія на компоненти препарату. Повідомте лікаря, до яких ліків у вас непереносимість. Він зможе підібрати аналог.
  • Важкі захворювання серцево-судинної системи. Анестетики можуть вплинути на серцевий ритм та викликати серцевий напад.
  • Захворювання печінки. Компоненти ліків метаболізуються печінкою. Якщо вона нездорова, блокада може нашкодити станом пацієнта.
  • Гипотонус судин, міастенія. Анестетики негативно впливають на судини та стан пошкоджених м’язів;
  • Епілепсія. Блокада може стимулювати напад.
  • Вагітність. Невідомо, як препарат подіє на тонус матки та плід.

види блокад

Єдине назву — блокада — об’єднує в собі кілька різновидів цієї процедури. Яка саме буде потрібно саме вам, вирішити може тільки лікар-невропатолог або нейрохірург. Блокади бувають:

  1. Тканинні. Ін’єкція роблять в тканини, прилеглі до ушкодженої ділянки хребта.
  2. Рецепторні. Укол ставлять в біологічно активні точки. Вони можуть концентруватися на шкірі, в м’язах, зв’язках.
  3. Провідникові. Блокуються нерви, які проводять больовий імпульс. Введення препарату може бути епідуральним, перидуральне, пара-або періневральним, параваскулярним.
  4. Гангліонарні блокади. Ін’єкція ставиться в область симпатичних гангліїв.

Блокади показані не тільки при грижі в ділянці нирок, але також та при грижі шийного або грудного відділу позвоночніка.По області, куди ставляться блокади, їх підрозділяють на:

  • шийні;
  • грудні;
  • Торако-люмбальні (при переході грудного відділу хребта в поперековий);
  • поперекові;
  • куприка;
  • крижів;
  • Сідничного нерва;
  • Потиличного нерва;
  • Надлопаточной нерва та інші.

Дія блокада грижі хребта

До складу ліків, які ін’ектіруются пацієнтові, входять анестезуючі речовини — новокаїн або лідокаін.Оні тимчасово блокують передачу нервового імпульсу від джерела болю до мозку, та людина перестає відчувати біль. Коли крім анестетиків в складі ліки нічого немає, такі препарати називають одно- або монокомпонентними. Вони просто знеболюють на кілька часов.Кроме анестетиків в препараті можуть міститися вітаміни, гормони, протизапальні речовини, які допомагають швидше перевести хворобу з гострої фази в хронічну, так як повністю вилікуватися від міжхребцевої грижі не можна. Такі препарати називають полікомпонентні.

Які використовуються препарати

До монокомпонентів препаратів належать:

  • Новокаїн, лідокаїн — місцеві анестетики. Виробництво — Україна. Вартість на березень 2024 р .: новокаїн 10 ампул — від 40 грн., Лідокаїн 10 ампул — від 33 грн.
  • Маркаін (діюча речовина бупивакаин) — місцевий анестетик для спинномозкової анестезії. Виробництво — Франція. Вартість на березень 2024 р .: 5 ампул — від 984 грн.
  • Аналоги Маркаін: бупивакаин (Україна) — від 434 грн., Максікаін (Україна) — від 458 грн.
  • Мильгамма (Німеччина). У складі: нейротропні вітаміни групи В та лідокаїн. Знеболює, посилює місцевий кровообіг, благотворно діє на нервову систему, знімає запалення. Вартість на березень 2024 р .: 5 ампул — від 266 грн.
  • Комбіліпен (Україна). Містить полівітамінний комплекс, лідокаїн. Анестезує, забезпечує кровопостачання та живлення нервів. Вартість на березень 2024 р .: 5 ампул — від 170 грн.
  • Нейромультивит (Австрія). Склад ідентичний мільгамму та комбіліпену: необхідні нервовій системі вітаміни, але без лідокаїну. Вартість на березень 2024 р .: 5 ампул — від 212 грн.

Ліки, аналогічні за дією мільгамму та комбіліпену: нейробіон (Німеччина, 3 амп. 305 грн.), Комплігам (Україна, 10 амп. 248 грн.) Ми наводимо довідкову інформацію. Призначати ті чи інші препарати з урахуванням особливостей вашого організму, схильності до алергії, може тільки невролог або нейрохірург.

проведення блокади

Блокада проводиться виключно в умовах медичної клініки, з дотриманням всіх правил асептики. Часто блокади роблять тим, хто проходить лікування в стаціонарі. Якщо ж пацієнт на амбулаторному лікуванні, він приходить в клініку раз в кілька днів, щоб зробити процедуру, та в цей же день повертається домой.Паціента укладають на кушетку обличчям вниз. Спина, особливо в поперековій частині, повинна бути вільна від одягу. Місце уколу обробляється антисептиком. Лікар пальпує область, де знаходиться джерело болю, та робить ін’єкцію. Іноді потрібно кілька уколів в різні місця, щоб блокада стала максимально еффектівной.После процедури пацієнту дозволяють встати з кушетки та трохи відпочити в комфортному становищі, щоб ліки встигло подіяти. Через кілька хвилин можна йти домой.Позвоночнік — складна та важлива частина нашого організму.Крізь нього проходить спинний мозок, від якого відходять великі нерви. Найменша неточність в ін’єкції загрожує важкими наслідками для здоров’я.

Достатніми знаннями анатомії, кваліфікацією та умінням зробити ін’єкцію точно до корінця нерва або в спинний мозок має тільки лікар-невролог, нейрохірург, вертеболог або травматолог.

Довіряти таку серйозну процедуру медсестрі, а тим більше намагатися зробити її будинку, не можна. Це загрожує серйозними ускладненнями аж до інвалідизації.

можливі ускладнення

Ускладнення можуть з’явитися після будь-якої медичної процедури. Після блокади від грижі в хребті в рідкісних випадках можуть з’явитися:

  • кровотечі;
  • Інфікування рани або оболонки спинного мозку;
  • Пошкодження м’язів, зв’язок, судин;
  • Алергія на компоненти препарату;
  • Тимчасова дисфункція сечового міхура.

Ці ускладнення проявляються головними болями при вертикальному положенні пацієнта (падіння внутрішньочерепного тиску), безперервними виділеннями крові або сукровиця з ранки; палінням та болями в місці уколу, мимовільним виділенням мочі.Дісфункція сечового міхура носить тимчасовий характер, найчастіше пояснюється дуже великою кількістю анестетика і, як наслідок, — тимчасовою втратою контролю над чутливістю міхура. А ось пошкодження спинного мозку можуть спричинити вельми серйозні наслідки, тому при будь-якої негативної реакції організму відразу ж звертайтеся за медичною помощью.Частота ускладнень після блокади хребетної грижі невелика. Вона залежить від кваліфікації та досвіду лікаря, а так само від строгості дотримання правил її проведення. При правильно зробленої блокаді та підготовці до неї ускладнення не виникають.

Блокада при грижі поперекового відділу хребта: наслідки, протипоказання, препарати

Блокада при грижі поперекового відділу хребта є майже єдиним методом зняття больових відчуттів. Біль при даному захворюванні відбувається через передавливания нервового корінця, який проходить поруч з пошкодженим діском.Ето доставляє великі незручності для людини, які часто закінчуються перед шоковим больовим синдромом. Блокада проводиться в умовах стаціонару лікарем. Відгуки лікарів сприятливі та в дуже рідкісних випадках дана процедура може викликати несприятливі последствія.Весь процес досконально вивчений та застосовується досить давно, тому про всі протипоказання давно відомо.

Як проводиться блокада на попереку

Блокада проводиться при наявності показань до неї — гострого больового синдрому. При грижі поперекового відділу він присутній майже у всіх випадках. Часто вона заважає пересуватися — при ходьбі виникає передавлювання, яке підсилює біль.При сильних протрузіях можливо постійне відчуття сильного болю — в такому випадку процеси заважають людині нормально мислити та работать.Для блокади використовують розчини лідокаїну та новокаїну. Вони є блокаторами натрієвих каналів. Натрієві канали в свою чергу відповідають за проведення імпульсу нервовими клітинами. При зупинці їх роботи імпульс перестає проводиться в нервових клітинах — отже біль ісчезает.Кроме цього в складі розчину для блокади часто можуть бути вітаміни та інші допоміжні речовини, наприклад, глюкокортикоїдних гормони, які виступають в ролі протизапальних засобів за рахунок відключення функції імунітету. Вітаміни як правило призначають ближче до одужання, багато хто з них беруть участь в процесах відновлення та реплікації клітин та їх ДНК.Постанавливает блокаду на паравертебрально рівні — в область пошкодженого нервового корінця.Для цього вкрай важливо знання анатомії, оскільки визначення місця розташування частин хребця та самого нерва грають важливу роль при проведенні. Якщо поставити укол не туди, то в кращому випадку він не матиме ніякого еффекта.Сама процедура блокади грижі проводиться в умовах малої операційної або процедурної з відповідною кушеткою. Це необхідно для отримання щодо стерильних умов — потрапляння інфекції до нервового корінця часто призводить до менінгіту, який руйнує спинний мозок та з великою ймовірністю робить людину інвалідом.

З цієї причини важливо проводить блокаду або в лікарні, або в умовах гарної клініки. Люди з грижею поперекового відділу часто знаходяться на лікуванні в стаціонарі, однак не варто пробувати провести дану маніпуляцію в домашніх умовах, не володіючи досвідом або вищою медичною освітою.

До проведення блокади як правило допускається сам лікуючий лікар — він може проконтролювати вводиться дозування речовини до поперековому відділу. Це висуває вимоги для лікаря до знання анатомії та досвіду проведення паравертебральних блокад.

Протипоказання

Протипоказання для блокади грижі поперекового відділу:

  • Захворювання серця, наприклад, міастенію;
  • Диспластичні процеси в кістковій тканині;
  • Захворювання печінки — гепатити, гепатози;
  • Неврогенні захворювання.

Блокада грижі при міастенії абсолютно протипоказана. При цьому захворюванні серцевий м’яз слабшає, що призводить до проявів аритмії, брадикардії та гіпотонії. Для хворого серця введення блокаторів натрієвих каналів в організм може виявитися летальним — потрапляння речовин в серці через кров призводить до зупинки серця за рахунок недостатності проведення імпульса.Под диспластическими процесами в кістковій тканині найчастіше припускають остеопороз — процес руйнування структури кісткової тканини за рахунок зменшення кількості фосфору та кальцію в кістки. Це може бути викликано як підвищеної роботою гормонів щитовидної залози, так та гіпервітамінозом вітамінів групи А.Вони активують роботу остеокластів та руйнують кістки для підтримки великого рівня кальцію в крові.Опасность блокад в даному випадку як в зміні форми хребців — вони перестають чітко пальпувати, та лікар може втратити орієнтир в організмі, за яким проводить блокаду, так та через загострення процесу дисплазії кісткової тканини. Захворювання є серйозним аргументом для відмови від блокади та проведення курсу протизапальних засобів.

Всі речовини, що вводяться при блокаді, потрапляють в печінку. Там вони проходять процес дезактивації та виведення з організму. При захворюваннях печінки, пов’язаних з її жировим переродженням, загибелі гепатоцитів або розвитку кількості сполучної тканини протипоказано вживання майже всіх видів ліків, які інактивуються печінкою.

В даному випадку оцінюють можливий ризик при проведенні. Якщо він нижчий ніж фактична користь від процедури, то її проводять. В інших випадках спершу призначають гепатологіческіе дослідження — УЗД печінки, рентген, біопсію. Однак в такому випадку можна обійтися та звичайними протизапальними препаратами, які інактивуються за допомогою нирок. До неврогенні захворювань в першу чергу відносять епілепсію. При епілепсії відбувається спонтанна активність різних клітин головного мозку. При проведенні блокади можна спровокувати такий імпульс за рахунок відсутності звичних для мозку сигналів. Його відсутність викликає необоротну індукцію та епілептичний пріпадок.Кроме цього до даної групи можна віднести інфекційні захворювання спинного мозку — вони можуть погіршити стану за рахунок попадання в інший організм, особливо при наявності гематом та нагноєнь в області ін’єкції. Слід вчасно інформувати лікуючого лікаря при наявності у вас подібних захворювань, оскільки це може послужити вам ведмежу послугу.

Як поводитися під час проведення блокади

У разі знаходження поза стаціонаром, бажано добиратися до місця процедури на таксі або громадському транспорті — блокада може негативно позначитися на реакції та привести до можливих ДТП. Бажано не є занадто багато перед нею, щоб не викликати блювотний больового рефлекса.Прі поперекових захворюваннях варто після дороги деякий час посидіти та розслабитися — це сповільнить кровотік та знизить шанс кровотечі. Після блокади варто відпочити 20-30 хвилин, щоб не викликати негативних наслідків та вчасно інформувати лікаря при прояві побічних ефектів препаратів. Звертайтеся тільки кваліфікованим фахівцям, щоб уникнути наслідків.

Related posts

Развитие оториноларингологии в медицине

В последние десятилетия оториноларингология продемонстрировала впечатляющие темпы развития, эволюционируя в ответ на вызовы современной медицинской практики.

Особливості тренування під час місячних

Менструація в кожної жінки проходить по-різному: хтось почуває себе добре, навіть не помічаючи її, а хтось.

Біль у грудях перед місячними – чи варто бити на сполох?

Багато жінок, коли вперше відчувають болі у молочних залозах перед місячними, нерідко сильно переживають. Проте, у.

Блокада в куприк при грижі хребта

Блокади при грижі хребта не уникнути людям, для яких біль у спині вже став звичною повсякденністю. Блокада при грижі хребта – ефективний, діючий метод зняти біль. Міжхребетна грижа порушує рухливість, відбуваються запалення тканин, утиск нервів, виникає сильний біль. Чи небезпечна блокада хребта при грижі? Чи не небезпечніше, ніж саме захворювання. Процедуру робить кваліфікований та досвідчений фахівець, коли потрібна анестезія нервів. Так діагностується джерело патології.

Це дуже актуальна проблема для людей із сидячим способом життя. Для тих, хто проводить багато часу за кермом, за комп’ютером або займається важкою фізичною працею, спортом. Люди страждають, але звертаються за медичною допомогою найчастіше надто пізно. Багато хто вважає, що біль пройде сам собою. Найчастіше, все набагато складніше і серйозніше.

Причини та наслідки грижі

Міжхребцеві диски – свого роду амортизатори, розташовані між хребцями, дають хребту еластичність та гнучкість. Диск складається з твердої оболонки – це фіброзне кільце, серцевини – пульпозне ядро. Буває так, що необережний рух може пошкодити фіброзне кільце. Крізь пошкоджені місця рідина з ядра витікає, відбувається защемлення нервів. Диск стискається і зміщується убік, з’являється грижа.

Міжхребетна грижа – травми дисків хребта. Діагностується у віці від 30 до 55 років. Цією хворобою займаються лікарі – неврологи. За статистикою грижа утворюється у ста чоловік із двадцяти п’яти тисяч. Переважає безопераційне лікування гриж.

Побутові, виробничі травми, заняття з вагами в спортзалі. Симптоми грижі можуть з’явитися не відразу, а згодом. Тільки після обстеження та визначення діагнозу лікар призначає проведення блокади при хребетній грижі. Слабкі місця міжхребцевих дисків: відсутність кровоносних судин, постачання корисних речовин відбувається через дифузію рідини від хребців і тканин, що знаходяться поруч. Під час руху хребта харчування здійснюється активніше.

Рухи, вигини, нахили з максимальною амплітудою можуть призвести до руйнування правильної структури хребта. Хребетний стовп втрачає рухливість, міжхребцеві диски погано постачаються поживними речовинами, стають менш міцними, нееластичними, втрачають воду, хребет починає висихати. Поступово відбуваються розриви фіброзних кілець, унаслідок чого формується міжхребцева грижа. При цьому головною причиною патології є порушення обміну речовин усередині міжхребцевих дисків. Також однією з ймовірних причин стає остеохондроз – дистрофічна зміна хрящової тканини.

При остеохондрозі дома пошкодженої тканини формується сольовий наріст, який, як не дивно, виконує захисну функцію. Наростає він, щоб захистити пошкоджений диск від проникнення хвороботворних бактерій. Якщо таку проблему не лікувати, згодом сольовий наріст руйнується і наростає знову, стає більше. Міжхребетний диск зазнає тиску з усіх боків і в результаті зміщується, утворюється грижа.

Техніка проведення блокади

Як відбувається блокада при грижі хребта: хворий знаходиться на кушетці в позі, що не викликає інтенсивного болю. За допомогою монітора лікар визначає місце уколу. У різних місцях м’язового шару роблять кілька ін’єкцій. Місце найсильнішого болю проколюють анестетиками, спазм проходить. Позитивний ефект блокади може тривати до місяця. Трапляються випадки, коли біль не йде, а стихає. І тут процедуру повторюють кілька разів.

Обстеження пацієнта. Далі препарати вводяться у найболючіші відділи. Це допоможе зняти спазми, усунути гострий біль, збільшити рухливість. Місце ін’єкції обробляють антисептиком. Анестезія проводиться з обох боків хребців. Розчин ін’єкції з новокаїну та гідрокортизону. Блокада шийного відділу хребта, другий-сьомий хребці, здійснюється латеральним доступом.

Завдання анестезіолога – зробити низку ін’єкцій через кожні півтора сантиметри вздовж хребта, при цьому голку ввести на глибину два-три сантиметри. У цей час пацієнт намагається бути терплячим, допомагає лікареві, повертаючи голову в протилежному від уколу напрямку.

Щоб блокада міжхребцевої грижі в поперековому відділі пройшла успішно, пацієнта фіксують на кушетці спиною догори. Анестезіолог легкими рухами промацує хворе місце спини, щоб визначити на якій ділянці болючі відчуття найсильніші. Виявивши оптимальне місце для ін’єкції, обробляє шкіру антисептиком, знеболює місце уколу. Потім, відступивши на чотири сантиметри у бік від остистих основ хребців, акуратно вводить голку в поперечний відросток. Спочатку голку вводять до упору, потім частково витягають, спрямовуючи у бік відростка на два сантиметри.

Для проведення блокади фахівець обирає шість точок з обох боків хребетного стовпа. Де саме залежить від ступеня болю у пацієнта. Щоб уникнути неправильних рішень, весь процес контролюють за допомогою рентгенологічного обладнання. Якщо блокаду виконали правильно, пацієнт незабаром відчує сильний знеболюючий ефект. Буде знятий спазм м’язів, підуть набряки, стихне запалення.

Лікувальна дія триватиме стільки, скільки діє ефект анестетика – приблизно три тижні. Блокаду міжхребцевої грижі можна робити кілька разів. Курс лікування містить до чотирьох блокад.

Які види блокади застосовують

Блокада хребетної грижі різниться залежно від місця введення ін’єкцій та препаратів, що входять до складу. За кожним випадком і подальші дії призначаються індивідуально з урахуванням ступеня розвитку грижі. Головне – полегшити біль, щоб отримати можливість спокійно проводити терапію:

  • При трансфорамінальної ін’єкції укол роблять у точці, де з хребетного стовпа виходить нервове закінчення;
  • При інтраламінарній ін’єкції – уколи виробляють точно між хребцевими відростками;
  • При епідуральній блокаді анестезіолог робить укол у міжхребцеву ділянку. Одночасно водить контрастну речовину, щоб простежити місце проникнення голки та шлях поширення ліків. Епідуральна блокада має тимчасовий, але дуже сильний ефект.

Які препарати використовуються

  • Анестетики – для зняття больового синдрому;
  • Протизапальні засоби – для боротьби з інфекціями;
  • Суміш препаратів із знеболювальною та протизапальною дією.

Коли проводиться блокада грижі хребта, препарат впливає на тканини, нервові закінчення в місці локалізації грижі.

Новокаїнова блокада при грижі хребта

Поширений метод блокади, характеризується швидким знеболюючим дією новокаїну та супутніми препаратами. У місці грижі концентрація препаратів максимальна. Лікар призначає лікування блокадою, коли грижа вже сформована при протрузії міжхребцевих дисків, секвестрації, а також різних патологіях.

Місцеві анестетики швидко прибирають біль. Процедура блокади болюча. Після зникнення больових спазмів процедура триває, і лікар більш точно робить ін’єкції.

Анестетики, що застосовуються

  • Лідокаїн – діє дві три години;
  • Новокаїн – тривалість знеболювання менша, але больові відчуття проходять швидше;
  • Меркаїн – найтриваліша тривалість дії. Можливі проблеми із серцевою діяльністю, використовується рідко.

Протипоказання при новокаїновій блокаді

  • Інфекційні захворювання із запальними процесами;
  • Гарячка;
  • Алергія;
  • різні захворювання нервової системи;
  • Різні недостатності;
  • Не рекомендується вагітним жінкам;
  • Забороняється при проблемах із серцем;
  • Епілепсія;
  • Протипоказано при зниженому тиску;
  • Забороняється при різних синдромах.

Показання для блокади

  • Спондилоартроз хребта – форма остеоартрозу, що характеризується ураженням суглобів хребта. Зміни йдуть із хряща суглобів, він стає тоншим і менш еластичним, зачіпає суглобову сумку, найближчі ділянки кістки, виникають кісткові вирости;
  • Міозити – це процеси запалення м’язів. Буває міозит м’язів, шиї, спини, плечей. Хвороба може торкнутися шкіри, тоді це дерматоміозит. Бувають міозит та поліміозит. Це залежить від кількості уражених м’язів;
  • Радикуліт – запалення спинномозкових нервів хребта;
  • Невралгія – місцеві болі різних нервів;
  • Грижа – випинання частини, у різні порожнини.
  • Остеохондроз – ураження різних тканин хребта. Диски між хребцями роздавлюються;
  • Протрузії – видавлювання диска без розриву фіброзного кільця до семи міліметрів.

Блокада при артрозі

  • Гідрокортизон ацетату. лікування легких симптомів хвороби;
  • Дипроспан. Швидко починає діяти та прибирає біль на тривалий період часу. Працювати препарат починає за дві три години, вистачає на чотири тижні. Процедура безболісна, тому відбувається без анестетиків. Має протизапальну дію. Дозування визначає лікар.
  • Кеналог. Діє через двадцять чотири години після уколу. Ефект чотири тижні.

Чи блокада хребта при грижах небезпечна ця процедура? В ідеалі медикаментозне лікування призначає тільки лікар. У жодному разі не робіть ін’єкції самостійно. Індивідуальне лікування призначається лише після повного обстеження. В інтернеті можна знайти відгуки про ту чи іншу клініку та лікаря.

Автор: Петро Володимирович Миколаїв

Лікар мануальний терапевт, травматолог-ортопед, озонотерапевт. Методи впливу: остеопатія, постізометрична релаксація, внутрішньосуглобові ін’єкції, м’яка мануальна техніка, глибокотканинний масаж, протибольова техніка, краніотерапія, голкорефлексотерапія, внутрішньосуглобове введення лікарських препаратів.

Циркулярна протрузія диска, що таке?

Що таке форамінальна грижа?

Чим відрізняється протрузія від грижі міжхребцевих дисків

Ендоскопічне видалення грижі хребта

Протипоказання до проведення блокади куприка

Кіпчик у людини являє собою нижню частину хребта і входить до тазових кісток, що служать опорою тулуба при сидінні і допомагають підтримувати рівновагу при ходьбі. Цей рудимент хвоста, що має форму перевернутої піраміди, складається із чотирьох хребців, що зрослися в одне ціле. До куприка прикріплені сідничні м’язи та зв’язки. Як і весь хребетний стовп загалом, він є глибоко іннервованою зоною. У крижово-кіпцевому відділі розташована безліч нервових сплетень, защемлення яких може спричинити сильний біль. Больовий синдром в області куприка фахівці називають кокцигодинією.

Причини куприкового болю

Лідируюче місце серед причин виникнення куприкового болю займають травми, оскільки ця ділянка є найбільш травмонебезпечною зоною хребта. При падінні на сідниці на тверду поверхню кістка може отримати:

  • перелом;
  • тріщину;
  • забій;
  • вивих чи зміщення хребців.

Найчастіше це трапляється взимку, під час ожеледиці. Кіпчик є досить міцним кістковим монолітом, тому в деяких випадках травма проходить непоміченою: біль після падіння досить швидко зникає, і людина забуває про неї. Лише місяці, а то й через роки до нього повертається відчуття наслідків невдалого «приземлення».

Крім травмування куприка, причиною кокцигодинії стають:

  • Грижа в крижово-кіпцевому сегменті хребта.
  • Запальні процеси в органах малого тазу – простатит (запалення передміхурової залози), параметрит (гнійна інфільтрація в ділянці сполучної тканини, навколишньої матки), парапроктит (абсцес прямої кишки).
  • Рубці та спайки після хірургічного втручання.
  • Опущення зони промежини у жінок – при цьому відбувається зміщення матки, прямої кишки та піхви, що призводить до стискання нервових закінчень крижово-куприкової зони.
  • Хронічні запори, що викликають перенапругу анальної мускулатури через проблеми зі стільцем.
  • Ожиріння – надлишкові жирові клітини відкладаються, в тому числі, в області сідниць, що призводить до зміщення тазових кісток та підвищеного навантаження на куприк.

Після обстеження, що включає рентгеноскопію, комп’ютерну та магнітну томографії та інші діагностичні методики, встановлюється точна причина кокцигодинії та вибирається спосіб лікування. Серед цілей терапії першому місці перебуває усунення больового синдрому.

Блокада куприка та її види

При низькій результативності впливу таблеток, внутрішньом’язових уколів та фізіотерапії лікар може порекомендувати проведення блокади – ін’єкції лікарського препарату безпосередньо у хребет. Це дозволяє зменшити або повністю перервати патологічну провідність затиснутих ділянок нерва – до того моменту, поки за допомогою медичних маніпуляцій або природним шляхом відбудеться його розблокування. При блокаді куприка ін’єкції робляться в крижово-куприкове зчленування. Залежно від тяжкості стану пацієнта проводиться від двох-трьох до 15 процедур з інтервалами в кілька днів.

Блокада може бути монокомпонентною – якщо вводиться один засіб, дикомпонентною – якщо таких засобів одночасно два, та полікомпонентною – коли їх три та більше. Найчастіше використовуються широко відомі анальгетики: Новокаїн та Лідокаїн. До більш сучасних препаратів аналгезуючої дії, що використовуються при блокадах хребетного стовпа, у тому числі куприка, є Дипроспан, що володіє швидким болезаспокійливим ефектом і більш тривалою дією. Лікарські речовини вводяться в місця локалізації найбільш сильно вираженого больового синдрому. Для протизапального ефекту одночасно з аналгетиком застосовують глюкокортикостероїди Гідрокортизон, Дексаметазон, Кеналог.

Потужний аналгезуючий ефект досягається при епідуральному способі блокади в куприк при грижі хребта, проте це складніша процедура. Вона проводиться висококваліфікованими фахівцями лише за умов стаціонару. Ліки вводяться в область між твердою оболонкою спинного мозку та її кістковим «футляром». Полегшення болю досягається шляхом блокування передачі патологічних імпульсів за нервовими закінченнями.

Протипоказання до застосування блокад

Процедура блокади куприка має певні протипоказання. Крім вікового обмеження – блокаду не проводять людям молодше 18 і старше 85 років – вона не повинна призначатися у випадках наявності у пацієнта наступних станів:

  • порушення згортання крові;
  • гострі та хронічні інфекції;
  • серцево-судинні патології;
  • ураження печінки та нирок;
  • онкопатології;
  • артеріальна гіпертензія/гіпотонія;
  • епілепсія;
  • психічні розлади – через можливість неадекватної поведінки хворого;
  • період вагітності та грудного вигодовування.

Інших обмежень щодо процедури немає. Хворому під час підготовки слід здати необхідні аналізи. За наявності у пацієнтів протипоказань вони самі чи їхні родичі зобов’язані попередити про це лікаря.

Методика проведення процедури

Для проведення новокаїнової блокади хворий має лягти на живіт. Лікар визначає місце передбачуваної ін’єкції шляхом пальпації. Спочатку препарат вливається внутрішньошкірно та шкірний покрив оніміває, щоб пацієнту не було надто боляче при подальших маніпуляціях. Потім голка замінюється на довшу і вводиться між хребцями, трохи осторонь остистих відростків. Упершись у відросток, лікар частково витягає її назад і, змінюючи нахил, направляє під нього приблизно на 2 см. Препарат вводиться у повільному темпі: вся процедура займає близько 40 хвилин. Новокаїн виявляє аналгетичні властивості через 15 хвилин після блокади, глибокий знеболюючий ефект триває приблизно дві години. При вживанні суміші новокаїну та лідокаїну цей термін збільшується.

Техніка епідуральної блокади виглядає складніше. Спочатку препарат також вводять внутрішньошкірно, потім змінюють голку і направляють її паралельно, для чого потрібно проколоти мембрану входу в куприковий канал. Опустивши голку горизонтально лише на 5 див, частково витягують поршень шприца себе. Якщо в шприці немає рідини, можна вводити ліки. При епідуральній блокаді допускається введення новокаїну, ціанокмбаламіну, тіаміну, кортикостероїдних препаратів. Об’єм ліків, що вводяться за один прийом, не повинен перевищувати 60 мл. Знеболюючий ефект зберігається протягом кількох днів. Перед початком процедури проводиться обов’язковий тест на виявлення у пацієнта можливої ​​алергічної реакції на препарати.

Можливі ускладнення

Проводити процедуру блокади куприка мають лише кваліфіковані фахівці в амбулаторних умовах. Порушення правил маніпуляції може призвести до таких ускладнень:

  • кровотеча у місці проколу;
  • больовий синдром при введенні препарату;
  • оніміння ніг;
  • порушення роботи сечового міхура;
  • порушення дихання;
  • попадання інфекції через прокол у спинномозкову оболонку;
  • ушкодження нервів, судин, м’язово-зв’язувального апарату.

Незважаючи на відомий ступінь ризику, іноді блокада стає єдиним можливим способом позбавити людину страждань, пов’язаних із защемленням нерва в області куприка.

Відгуки пацієнтів

Методика блокади при патологіях різних ділянок хребетного стовпа, у тому числі куприка, у великих містах застосовується досить часто. Ось які відгуки про блокаду куприка залишають пацієнти:

Ольга, 37 років: Проблеми з куприком почалися після пологів, і дійшло до блокади. Дуже боялася болю – біль від самої процедури був цілком терпимий, але результати не дуже. Хіпчик, як і раніше, болить… не знаю, що робити, мені сказали, що блокада – це останній ступінь, якщо вона не допомогла, то вже ніщо не допоможе…

Ірина, 40 років: У мене після новокаїнової блокади куприка оніміли ноги, потім відійшли, але нормальна чутливість повернулася лише на третій день після процедури… я дійшла висновку, що хребет краще не чіпати.

Лариса, 35 років: А мені блокада допомогла – біль пішов, і ось уже рік живу нормально. Мені сказали, що все може повернутись, і тоді доведеться повторити процедуру.

Блокада – результативний метод лікування, що вимагає кваліфікованого та досвідченого виконавця – лише в цьому випадку вона може принести реальне полегшення.

Все про блокаду хребта при грижі: що таке, чи небезпечно це, види, наслідки, скільки коштує

Бардукова Олена Анатоліївна
лікар-невролог, гомеопат, стаж роботи 22 роки
Стаття перевірена лікарем

Відомий японський ревматолог: «ЦЕ ЧУДОВИЧНО! Українські методи лікування суглобів та хребта викликають лише подив. Дивіться, чим лікарі пропонують лікувати спину та суглоби в України: Вольтарен, Фастум гель, Диклофенак, Мільгамма, Дексалгін та іншими подібними препаратами. Однак ці препарати не лікують суглобів і спини, вони лише знімають симптоми захворювання – біль, запалення, набряклість. Тепер уявіть, що. » Читати інтерв’ю повністю»

Блокада хребта під час грижі – це проста, але ефективна процедура, яка знімає дуже сильний біль. Цей метод лікування допоможе позбавити пацієнта проведення хірургічної операції з видалення міжхребцевої грижі. У багатьох випадках процедура дає швидкий знеболюючий ефект.

Важливо розуміти, що неправильно проведена блокада при поперековій чи шийній грижі може призвести до серйозних наслідків. Тому лікар, який її виконує, повинен мати відповідний досвід та кваліфікацію.

Блокада хребта – це найефективніший метод зняття болю

Процедура має багато протипоказань, тому її проводять далеко не всім хворим. Основні препарати для ін’єкції в спину – Новокаїн і Дипроспан.

У статті докладно розповімо про види блокад, коли її призначають, техніку проведення процедури, які наслідки. Обіцяю, буде цікаво.

Що таке блокада

Блокада хребта – це блокування больових рецепторів у місці введення ліків. Ця процедура необхідна лише пацієнтам, які можуть зняти больовий симптом медикаментами. Анестетик вводиться в певні точки на спині, ефективно усуваючи болючі відчуття.

Також процедура має діагностичне значення. Якщо при введенні ін’єкції біль став меншим або зовсім пройшов, то це може вказувати, що у пацієнта – міжхребцева грижа. Якщо ніякого ефекту немає, то причина болю – інше захворювання.

Блокада при гризі хребта може врятувати пацієнта від проведення хірургічного втручання.

Ця лікувальна процедура – ​​це не метод терапії, який допоможе позбутися пацієнта грижі. Це лише тимчасова допомога, яка допоможе суттєво полегшити життя хворому та прискорити одужання.

Лікувальна блокада допомагає суттєво прискорити одужання пацієнта

Процедуру має право виконувати лише досвідчений фахівець: невропатолог, травматолог, нейрохірург чи вертебролог. Він повинен добре розумітися на анатомії хребта людини.

При правильній підготовці та проведенні процедури біль пройде практично миттєво після введення препарату. Також можуть виникнути побічні ефекти, про які повинен повідомити лікар перед проведенням процедури.

Показання та протипоказання

Необхідність у проведенні блокади хребта при міжхребцевій грижі визначає тільки лікар після ретельної діагностики. Основні показання до проведення лікувальної процедури:

  • Больовий синдром не знімається медикаментозним лікуванням.
  • Протрузія міжхребцевого диска, що швидко розвивається.
  • Сильний безперервний біль.
  • Наявність інших хвороб хребта (спондилоартроз, остеохондроз, міозит, радикуліт).
  • Защемлення та запалення нервових корінців у спинному мозку.

Протипоказання до проведення блокади хребта:

  • Запалення шкірного покриву у місцях ін’єкції.
  • Порушення розвитку кісткової системи.
  • Захворювання печінки та нирок.
  • Міастенія – слабкість у м’язах.
  • Поганий стан судин.
  • Епілепсія та психічні відхилення.
  • Порушення згортання крові. Блокада може спровокувати безконтрольну кровотечу та деформацію спинного мозку.
  • Тяжкий стан пацієнта.
  • Вагітність та годування груддю.
  • Індивідуальна нестерпність препаратів.
  • Знижений артеріальний тиск.
  • Наявність хвороб серця та судин. Препарати ін’єкції можуть спричинити порушення серцевого ритму.
  • Гостра форма інфекційних захворювань.
  • Підвищена температура тіла.
  • Підготовка до хірургічної операції.
  • Реабілітаційний період після операції.
  • Наявність травм спини.

Блокаду має проводити лише лікар! Не можна робити ін’єкцію самостійно, навіть якщо ви знаєте, як її робити правильно.

Найчастіше проводять блокаду при грижі поперекового відділу хребта. Саме в цьому відділі хребта міжхребцеві грижі з’являються найчастіше.

Ефект від процедури

  1. Швидке зняття болю рахунок прямого на нервові закінчення.
  2. Лікувальна ін’єкція зменшує набряки в тканинах, запальний процес, покращує обмін речовин у болючій ділянці, а також розслаблює спазаговірні м’язи.
  3. Невелика кількість побічних явищ. Більшість препарату потрапляє саме у зону запалення. У загальну систему кровообігу ліки потрапляють значно пізніше.
  4. Немає шкоди для ШКТ.
  5. Не викликає звикання, тому процедура завжди зніматиме сильний біль.

  1. Процедуру дозволяється проводити після повної діагностики з проходженням комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії.
  2. Блокада не впливає на причину міжхребцевої грижі. Процедура лише деякий час полегшує стан пацієнта.
  3. Не можна сказати про точний період дії ін’єкції.
  4. При цьому методі лікування обов’язково слід застосовувати інші методи лікування (ЛФК, масаж, фізіотерапію).

Блокада при міжхребцевій грижі відрізняється по області введення та застосовуваним лікам, що входять до ін’єкційного розчину Лікар сам повинен визначити, який тип лікувальної блокади необхідний пацієнту.

У сучасній медицині розрізняють інтраламінарну блокаду – введення голки біля хребців і трансфорамінальну – ін’єкція в ділянку виходу нервових корінців . Найчастіше лікарі застосовують перший тип через високу ефективність та низький ризик ускладнень.

Що таке трансформамінальна блокада

Інтраламінарна блокада також відрізняється за точним місцем введення. Наведемо усі види цієї ін’єкції.

Паравертебральна блокада

Це ін’єкція лікувальних препаратів у уражену область поблизу хребців. Процедура знімає біль, набряк, покращує стан нервових закінчень. Паравертебральну ін’єкцію застосовують рідко через можливість деформувати нервовий корінець. Але в порівнянні з іншими видами вона швидше та краще знімає сильний больовий синдром.

Паравертебральна блокада простою мовою – звичайний укол у болісну область . Ін’єкція тимчасово вимикає больове відчуття. Лікувальна процедура має профілактику для запобігання повторним загостренням. Така блокада має мало побічних ефектів.

Що таке паравертебральна блокада

Паравертебральна блокада буває наступних типів:

  1. Тканинна. Введення препаратів під шкірний покрив поряд із ураженою областю. Виконують багаторазові уколи з маленькими дозами знеболювального препарату. У деяких випадках ця блокада не дає ефекту через неясну локалізація грижі.
  2. Рецепторна. Уколи робляться в тригерні (біологічно активні) точки на м’язах, зв’язках і шкірі.
  3. Провідникова. Ін’єкції ставляться поруч із нервовими сплетеннями. При цьому зменшується чутливі нервові закінчення.
  4. Гангліонарна. Ін’єкція безпосередньо у нервові вузли (симпатичні ганглії).

Епідуральна блокада

При цьому вигляді блокади лікар робить ін’єкцію в епідуральну ділянку (між спинним мозком та хребцем). Укол виготовляється за допомогою спеціальної голки з обмежувачем. Ліки потрапляють у спинно-мозковий канал і доставляють у хворобливий нервовий корінець. Також під час процедури застосовують контрастну речовину та спеціальне обладнання спостереження за поширенням препарату у хребетному стовпі.

Лікувальну блокаду ставлять у різні відділи хребта залежно від локалізації грижі

Препарати

Перед застосуванням тих чи інших ліків слід перевірити реакцію пацієнта на наявність алергії на препарат, оскільки це явище зустрічається досить часто.

Залежно кількості використаних лікарських препаратів існують такі типи блокад:

  1. Однокомпонентна . Застосовують лише 1 препарат. До складу входить лише анестетик або гормональний кортикостероїд.
  2. Двокомпонентна . Вводиться 2 препарати. До складу входить анестетик та стероїдний препарат. Їхнє поєднання ефективне для придушення сильного болю.
  3. Багатокомпонентна . Застосовується 3 та більше різних ліків. До такої блокади входять анестетик, стероїдний препарат, вітаміни групи B, НПЗП та ін.

Анестетики

Ці засоби мають місцеву знеболювальну дію. Вони як би «заморожують» область ін’єкції, пацієнт відчуває оніміння та повну нечутливість до дії.

    Новокаїн . Для приготування блокад цей засіб найчастіше застосовується. Новокаїн накопичується у болючій зоні, забезпечуючи знеболюючий ефект. Цей засіб сумісний з багатьма лікарськими препаратами. Новокаїнова блокада знижує болючість під час проведення ін’єкції. Чинний препарат вже через 5 хвилин, час ефекту до 2 годин.

Гормональні глюкокортикостероїди

Стероїдні засоби мають сильний протизапальний ефект, швидко знімають біль, набряклість та алергію.

    1. Кеналог . Засіб діє довго. Його застосовують для зняття болю в спині та суглобах. Використовують із перервою не менше 15 днів.
    2. Дипроспан . Препарат дуже ефективний щодо знеболювальних блокад. При правильному застосуванні засіб має тривалу знеболювальну дію.

    Як робиться блокада

    Лікувальна процедура повинна проводитись у медичному закладі лише високопрофесійним фахівцем. У деяких випадках знеболювальна блокада – це єдиний метод зняття сильного болю при грижі.

    Пацієнта лягає на кушетку у тому положенні, який скаже лікар (залежно від відділу хребта, куди буде зроблено блокаду). Процедура проходить під контролем апаратури, за допомогою якої інформація про введення голки виводиться на монітор

    Блокаду проводять під контролем спеціальної апаратури

    Перед проведенням процедури лікар може провести пробний укол із слабким розчином препарату, щоб перевірити наявність алергії.

    Не можна намагатися проводити блокаду в домашніх умовах – це може спричинити такі ускладнення, як інвалідність.

    Якщо в перші 1-2 години після процедури у пацієнта можуть німіти ноги або руки – це нормальне явище. Додатково може виникнути слабкість, яка пройде сама собою.

    Як проводять паравертебральну блокаду

    Техніка проведення лікувальної процедури:

        1. Пацієнт приймає позу лежачи на животі.
        2. Шкіра ретельно обробляється медичним спиртом.
        3. Місце уколу знеболюється за допомогою анестетиків. Після дії препарату лікар за допомогою рук намацує ту область, де болить найсильніше (відростки хребців, між якими буде введений укол).
        4. Товсту голку вводять на глибину 5 см, досягаючи дужки хребця. Препарат повністю вводиться у уражену область.

        Пацієнт мало відчуває біль під час пацієнта рахунок введеного анестетика.

        Як проводять паравертебральну блокаду

        Через 1-2 години людина може повернутися до колишнього способу життя. Водити автомобіль не можна протягом доби після уколу.

        Як проводять епідуральну блокаду

        Це найпоширеніший тип блокади хребта при грижі.

        Спочатку треба підготуватися до процедури. При собі треба мати загальний аналіз крові (в ньому має бути кількість і час згортання тромбоцитів, а також рівень глюкози).

        Якщо блокада проводитиметься вранці, то снідати не можна. Можна лише випити склянку прозорого напою. Якщо процедура буде вдень, можна з’їсти легкий сніданок (за 3 години до процедури). Якщо пацієнт приймає ліки, їх прийом треба обговорити з лікарем.

        Епідуральну блокаду проводять лише у лікувальному закладі. Приїхати до клініки треба за 1 годину до процедури. Пацієнта переодягнуть в одноразову білизну та встановлять катетер для внутрішньовенної ін’єкції.

        Блокаду хребта при міжхребцевій грижі треба проводити курсами

        Як правило, вже після 1 блокади пацієнт повністю позбавляється болю. У поодиноких випадках проводиться 2-15 ін’єкцій. Після кожної процедури обов’язковою є перерва 3-5 днів.

        На відміну від епідуральної паравертебральної блокади можна проводити стільки разів, скільки потрібно.

        Вартість 1 процедури варіюється від 700 до 3000 грн.

        Чи небезпечно? Наслідки та ускладнення

        Ускладнення та побічні явища мінімальні, якщо блокаду проводить досвідчений фахівець. Не треба боятися проводити цю процедуру, якщо ви впевнені у лікарі та відсутності протипоказань.

        Найнешкідливіше, що може бути – це відсутність знеболювального ефекту від процедури.

        Ускладнення після проведення блокади, які можуть статися з тієї чи іншої причини:

            1. Біль та неприємні відчуття в області проколу.
            2. Головний біль.
            3. Порушення процесу дихання.
            4. Кровотеча, поява гематом та нагноєнь у галузі ін’єкції. Відбувається через недбале ставлення лікаря.
            5. Неврологічні ускладнення під час деформації спинного мозку.
            6. Інфекційне зараження.
            7. Тимчасове порушення роботи сечовидільної системи. Це відбувається через довгу місцеву анестезію.
            8. Міозит. Це запалення окремих груп м’язів. Відбувається через деформацію м’язової тканини.
            9. Поява алергії на лікарські засоби. Це може спровокувати анафілактичний шок.
            10. Частковий або повний параліч хребетного стовпа.
            11. Летальний результат.

            Блокада хребта в умілих руках – ефективний метод лікування грижі

            Чому не допомагає

            Курс лікування блокадами має складатися із кількох процедур (приблизно 3-5). Все залежить від тяжкості захворювання: чим запущеніші грижі, тим більше потрібно ін’єкцій.

            Якщо у пацієнта хронічний больовий симптом, він складно піддається лікуванню. Максимальний ефект може бути досягнутий при комплексній терапії (медикаменти, ЛФК, фізіопроцедури) та курсі блокадних ін’єкцій.

            Реабілітація

            Після проведення лікувальної блокади пацієнт повинен дотримуватися низки реабілітаційних заходів:

                • Через 2-3 години після процедури у пацієнта проходять неприємні симптоми від блокади (оніміння та слабкість у кінцівках, головний біль та ін). Це відбувається через дію місцевих анестетиків. Після цього хворий може пити та їсти.
                • У деяких випадках лікар може призначити постільний режим на 24 години після ін’єкції.
                • Протягом 12-24 годин не можна керувати будь-якими технічними засобами.
                • Не можна піднімати тяжкості
                • Слід уникати високого навантаження на хребет.

              Відгуки

              Євгенія, 39 років

              Усього мені робили п’ять епідуральних блокад. Після кожної процедури уважно оглядали та промацували хребет. Відчуттям біль майже не відчувається, тільки невеликий дискомфорт.

              Після проведення епідуралки я ще годину лежала, приходила до тями. Після другої блокади мені скасували усі знеболювальні препарати. Після 5 процедур я 1 день провела в стаціонарі, а потім мене виписали додому.

              Березня, 45 років

              У мене грижа 10-12 мм. Приймала з ліків лише Моваліс, Катадолон Форте та фонофорез із Гідрокортизоном. Нічого не помагало. Невролог призначив проведення блокади.

              Блокада була із Дипроспаном. Допомогло. Після цього я змінила свій спосіб життя, почала більше рухатися і менше фізично навантажувати хребет. Тепер іноді тягне у спині, але біль не повертається, чому я дуже рада.

              Більшість відгуків про блокаду хребта – позитивні

              Вероніка, 39 років

              У мене зменшилася грижа з 12 мм до 6 мм. Я дуже старалася, щоби це сталося. Але після якого саме моменту чого вона поменшала, точно сказати не зможу.

              Проводили мені епідуральні блокади із Дипроспаном. Після того, як зняли загострення, ходила 5 разів на тиждень плавати в басейн, щокварталу проходила курс фізіотерапевтичних процедур, провела повний курс хондропротекторів, ношу ортопедичний корсет.

              Навантаження на спину не зменшувало. Двічі на рік їжджу на морі відпочивати. Якби не блокади, то й загнулася б, напевно.

              Відео: Паравертебральна блокада

              Підведемо підсумок. Блокада хребта при міжхребцевій грижі – найефективніша процедура при сильному болю, який не можуть зняти знеболювальні препарати у формі таблеток та уколів. Ефект настає відразу після ін’єкції та тримається 1-2 тижні. Особливо це актуально при поперековій грижі, яка з’являється у пацієнтів частіше, ніж шийна та грудна.

              Вкрай важливо не сподіватися лише на блокади, а займатися ЛФК, плаванням, фізіопроцедурами та іншими методами комплексного лікування . Тоді спина дуже рідко турбуватиме людину, аж до повного припинення загострень.

              Висновки та висновки

              Про що замовчують наші українські лікарі? Чому у 90% випадків медикаментозне лікування дає лише тимчасовий ефект?

              На жаль більшість засобів «лікують» хвороби спини та суглобів, які рекламують по телевізору та продають в аптеках — це суцільне розлучення .

              Спочатку може здатися, що креми та мазі допомагають, АЛЕ насправді вони лише ТИМЧАСОВО знімають симптоми хвороби.

              Простими словами, ви купуєте звичайне знеболювальне, а хвороба продовжує розвиватися, переходячи в більш важку стадію . Звичайна біль може бути симптомом більш серйозних захворювань:

                  • дистрофія м’язової тканини в області сідниць, стегна та гомілки;
                  • защемлення сідничного нерва;
                  • розвиток артритів, артрозів та супутніх захворювань;
                  • гострий і різкий біль – простріли, що призводять до хронічного радикуліту;
                  • синдром «кінського хвоста», що призводить до паралічу ніг;
                  • імпотенція та безплідність.

                Як же бути? — спитайте ви. Ми вивчили величезну кількість матеріалів та найголовніше перевірили на практиці більшість засобів для лікування захворювань хребта та суглобів. Так ось, виявилося, що єдиний новий засіб, який не прибирає симптоми, а по-справжньому лікує – це ліки, які не продаються в аптеках і не рекламуються по телевізору! Щоб ви не подумали, що вам втюхують чергове «чудо-засіб», ми не розповідатимемо, який це дієвий препарат. Якщо цікаво, можете прочитати всю інформацію про нього самі. Ось посилання” .

                Список використаної літератури

                    1. Євген Черепанов «Школа «Здоровий хребет», 2012;
                    2. Олексій Іванчев «Хребет. Секрети здоров’я», 2014;
                    3. Вікторія Карпухіна «Здоров’я хребта. Системи Попова, Бубновського та інші методики лікування», 2014;
                    4. Юрій Головчев «Хребет – провокатор усіх хвороб», 2014;
                    5. Стівен Ріппл «Життя без болю у спині. Як вилікувати хребет та покращити загальне самопочуття», 2013 р;
                    6. Галлі Р.Л., Спайт Д.У., Сімон Р.Р. «Невідкладна ортопедія. Хребет.», 1995 р.

                    Коментарі: 45

                    Олена , 6 днів тому

                    Від різних болів, звісно, ​​свої спеціальні ліки існують. Ось якщо суглоби болять, спина, шия, голова – краще завжди препарати німесуліду приймати. Причому вони мають не маленький розкид цін, а діють все приблизно однаково. Я принаймні не відчувала різниці. Якщо потрібно недорого та ефективно, то це «Німесан» — ось він чудово допомагає (хоча є побочки — біль у шлунку). У кого які «улюблені ліки»?

                    Надежда Зорина , 6 днів тому

                    Найкращий засіб для лікування суглобів запарений лавровий лист з желатином. І звичайно ж зарядка вранці.

                    Олег , 6 днів тому

                    Я в 2017 році спробував на собі ортопедичні пластирі Пейн Реліф, і без будь-якої аптечної хімії позбувся жахливого болю, майже рік минув, легкість у рухах як у молодості. Єдине, що в магазинах їх не продають, потрібно замовляти у виробника. Мені за 2 дні доставили. Здоров’я вам!

                    Наталія , 6 днів тому

                    Коли спина болить, непогано б нестероїдні протизапальні засоби. пропити. Мені мій лікар радив Нейродикловіт, він добре допомагає і величезний плюс препарату цього не шкодить шлунку. Я пропила кілька тижнів і біль пройшов. Потім я ще й нейромультивіт пила, там вітаміни у складі, вони закріплюють ефект лікування. Тепер на біль у спині я більше не скаржуся, добре, що не стала чекати, поки саме пройде.

                    Виктор Максимов , 6 днів тому

                    Оббігав всі аптеки, ніде не чули про такий товар, загалом вперше купую щось в інтернеті. Якщо обдурювання — то повідомлю.

                    Ірина , 6 днів тому

                    Я колись працюю, навіть не встаючи роблю нахили голови в різні боки, тільки невеликий амплітуди і по 2 хвилини в кожну сторону. Дуже добре допомагає. І подушку купила собі нову, гарну Аскону Classic Green. Теж важливо.

                    Лариса Г. , 6 днів тому

                    Коли суглоби болять – це мука, по собі знаю… жах! Зробиш зарядку, іноді здається, що дихати боляче. Спочатку лікувалася народними засобами, шкаралупою, рисом, каштанами, відварами — пережитки минулого, так би мовити. У поліклініці сказали, що, крім уколів, нічого не допоможе. Проставили 10 штук, як не могла ходити так і зараз, тільки бюджет ще більше вдарило.

                    Микола А. , 6 днів тому

                    Так де купити Пейн Реліф? Дайте адресу штолі.

                    Катерина Григор’єва , 6 днів тому

                    Сайт ZB PAIN RELIEF – посилання.

                    Ольга Одинцова , 5 днів тому

                    Ви правильно помітили, про пережитки минулого, до чого мучити себе і тіло, якщо можна купити хороший і головний ефективний засіб, накласти на хвору ділянку, і через пару днів дискомфорту як не було. Ми всією сім’єю використовували ці пластирі, нам із чоловіком по 52 роки, замовляли теж в інтернеті, нічого складного, доставляють прямо додому, оплата при отриманні. Рекомендую тепер усім сусідкам по дому. До весни бігатимемо.

                    Валерій Захаров , 5 днів тому

                    Спасибі за відповідь. Я пропив стільки ліків, що порахувати складно. Уколів пройшов 2 курси, грошей пішло непомірно, спробую ще це замовити, ціна не висока дивлюся.

                    Світлана Олексіївна , 5 днів тому

                    Пластирі не є хімічними препаратами, тому вони є вкрай ефективними при профілактичних діях. Я віддаю перевагу лікувальним пластирам, аніж хімію, яка лікує одне — а інше калічить.

                    Андрій , 5 днів тому

                    Біль у спині крім самолікування потребує і діагностики. Причин її виникнення багато. Походів до лікаря побоюватися не варто, адже сьогодні без проблем можна почути кілька альтернативних думок (якщо ви раптом недовірлива людина або якщо висновок лікаря вас налякало/насторожило). Рентгенографія, МРТ, КТ, денситометрія (при підозрі на остеопороз) — сьогодні це прості та доступні дослідження, які в переважній більшості випадків дадуть відповідь на запитання пацієнтів.
                    Але що б не було написано у висновку будь-якого дослідження, остаточний діагноз встановлюватиме фахівець (невролог, ортопед-травматолог, нейрохірург тощо). І для цього, крім досліджень, треба дивитися самого пацієнта. Саме клінічний огляд у поєднанні з інструментальними обстеженнями дозволить повністю зрозуміти ситуацію та проблему пацієнта. І тільки після цього лікар може з упевненістю давати свої рекомендації щодо лікування.

                    Марія Іванова , 5 днів тому

                    Працюю консультантом у жіночому магазині, всі знають я думаю якісь вимоги, ні хвилини спокою, ні сісти і по 10 годин на ногах, думала вже йти з роботи настільки сильно я відчувала біль, знімок показав — що все гаразд, а терапевт сказав — пройде . А потім співробітниця порадила застосовувати ZB PAIN RELIEF, і я природно зрозуміла, як це у колективу виходить до кінця дня бути огірком. Загалом спробувала ці пластирі і геть-чисто забула про болі. Вирішувати вам звісно.

                    Виталий Неведов , 5 днів тому

                    Нестача колагену в тканинах – хрумтять хрящі. Також проблема з кальцієм, мабуть, він не засвоюється у вас в організмі, для цього потрібно приймати супутні ферменти, які містить ZB PAIN RELIEF. Цей засіб включає до складу всі необхідні компоненти і служить для зміцнення кісткового мастила – це з офіційного сайту інформація

                    Виктория Н. , 4 дні тому

                    Проблеми з суглобами та кістками – це не жарти, почніть піклуватися про них якомога раніше за допомогою засобів, які не зашкодять жодним внутрішнім органам, включаючи шлунковий тракт. Про які уколи не йдеться, уколи це лише аналгезуюча дія — треба лікувати, а не лише симптоми знімати!

                    Григорій О. , 4 дні тому

                    Мені потрібні ці пластирі, хтось може продати? Я не розуміюся на покупках на просторах інтернет мережі. Дістали лікарі в лікарні, що так відразу різати, відразу операції пропонують робити.

                    Людмила , 4 дні тому

                    Про ці пластирі я почула в черзі біля хлібного кіоску, дві старенькі обговорювали свої болячки, і одна похвалилася що суглоби її не турбують, онук на новий рік подарував спеціальний пластир. Так ось вона носила його 3 дні, і хрускіт і біль як рукою зняло. Я краєм вуха почула назву, потім на офіційному сайті прочитала про цей продукт, зробила замовлення і мені доставили додому.

                    Дмитрий Прозвейников , 3 дні тому

                    Думаю придбати собі “ZB PAIN RELIEF”, хто випробував, як швидко минає біль?

                    Андрій Погорєлов , 3 дні тому

                    Думаю від занедбаності залежатиме, я легкоатлет, також люблю футбол, іноді ввечері після тренувань чув хрускіт і відчував різкий біль під час ходьби. А скутість у рухах тренер помітив, і приніс мені ці ортопедичні пластирі, сказав застосовувати щодня. Весь курс не пройшов оскільки зник дискомфорт і потреба зникла, але вирішив залишити свій відгук може комусь знадобиться.

                    Дмитрий , 3 дні тому

                    ДОПОМОГТЕ, третій день не можу встати з ліжка, так спина болить! Порадьте перевірений засіб.

                    Михаил , 3 дні тому

                    Порада: займіться плаванням, якщо немає такої можливості спробуйте просто висіти на турніку, це дуже допомагає почніть з однієї хвилини і поступово збільшуйте до п’яти хвилин.

                    Євгенія , 3 дні тому

                    У мене маленька дитина, і швидше за все спина болить від цього, то на руках, то зігнувшись, а до дитини хворіла, напевно, від сидячої роботи, а до сидячої, напевно від стоячої, коротше спина слабке місце. А лікарі, так або не вірять, або кажуть, ну раз дитина, то звичайно, пройде, і відправляють додому, а може там відвалилося що, утрирую звичайно, ну мало, їм тільки бабок лікувати подобається, у тих же серйозні причини, походу до лікаря, не те що у молодих.

                    Дарья Кулиш , 3 дні тому

                    Склад у пластиру натуральний — це тішить, ще жодного разу не чула, що комусь не допоміг ZB PAIN RELIEF, знаю, бо чоловіка врятувала їм. Життя повністю перекинулося, коли ми зрозуміли, що йому доведеться розрахуватися з роботи, він просто ходити не міг, а у нас троє діток. Ось не дарма я не довіряю медпрацівникам, судячи з відповідей, нікому в лікарні нічого хорошого не рекомендували.

                    Макс Решетников , 3 дні тому

                    Добротний пластир можу сказати, синові прописали. тому що у нього з дитинства недостатність хрящової тканини. Дитина ніби ожила, ганяє тепер.

                    Наталія , 3 дні тому

                    Коли спина болить, непогано б нестероїдні протизапальні засоби. пропити. Мені мій лікар радив Нейродикловіт, він добре допомагає і величезний плюс препарату цього не шкодить шлунку. Я пропила кілька тижнів і біль пройшов. Потім я ще й нейромультивіт пила, там вітаміни у складі, вони закріплюють ефект лікування. Тепер на біль у спині я більше не скаржуся, добре, що не стала чекати, поки саме пройде. Тільки відразу попереджаю — згодом при прийомі будь-яких нестероїдних протизапальних засобів може розвинутися виразка в шлунку, що в мене і сталося. Будьте обережнішими!

                    Маргарита Купцова , 3 дні тому

                    Мені за артрозу призначали колоти Хондрогард цілий місяць. Обійшлося мені це задоволення 9700 гривень! І що ви вважаєте? Правильно! 2 місяці все здавалося б добре, а потім розпочалося заново. Лікар сказав: «Ну повторіть курс, допомагає ж». Та ніфіга собі допомагає! Місяць колешся і всього 2 місяці ефект і так все життя колотися що? Нафіг, вирішила я! Якимось дивом знайшла ортопедичні пластирі, про які ви розповідали, вже не пам’ятаю навіть як. Пролікувався курс, який на хвилиночку, обійшовся дешевше за курс Хондрогарда майже в 3-4 рази! І ось уже третій рік пішов, а від артрозу навіть спогадів не лишилося. Тож робіть, хлопці, висновки, лікуйтеся правильно і буде вам щастя.

                    Максим Шукшинін , 2 дні тому

                    Сидяча робота теж гробить організм. Начебто не напружувався, працював в офісі, і ось на тобі. Моторошно болять коліна, ніби туди кров не надходить. Сподіваюся, ці пластирі мені допоможуть. Тримаю вже третій день. У стані спокою та при ходьбі болю вже немає, що тішить. Але якщо глибокий присід зробити, тобто деякі болючі відчуття. Сподіваюся, скоро пройдуть.

                    Виктор , 2 дні тому

                    Коли сильне запалення знято знеболюючими та іншими препаратами, пройдено нормальний і мануальний масаж, просочує терафлекс місяцями, але болі залишаються, реальності допомагає тільки спец. гімнастика – лікувальна фізкультура. Вона зміцнює м’язи.

                    Віктор Максимов , 1 день тому

                    Отже, як обіцяв, хочу поділитись своїми враженнями. Пластир доставили швидко. На вигляд якісні, зроблені з якісного матеріалу, що дихає (тобто шкіра під пластиром не потіє), чимось нагадують перцеві пластирі. Але лише зовні. За ефектами, звісно, ​​як небо та земля. Біль реально знімають за кілька хвилин. Навіть здивувався. Причому приклеювали обоє із дружиною, і обом допомогло. Загалом, враження найкращі. Викладаю фото мого рятівника:

                    Олександра К. 1 день тому

                    Багато років тому я стала вегетаріанкою, почала займатися йогою професійно, природно без м’яса організм почав поводитися зовсім інакше, і кістки з суглобами почали мене турбувати щодня гострим болем і скутістю в рухах. Потім я відкрила собі повністю натуральний пластир під назвою ZB PAIN RELIEF, і приєдналася до всіх, кому цей засіб допоміг позбутися болю. Тепер моє хобі приносить мені втричі більше радості.

                    Людмила Абрамівна 1 день тому

                    А в мене син займається танцями, пораджу йому ці пластирі для профілактики, чому б і ні. Щоб у старості не страждав від проблем із суглобами та хребтом.

                    Олександра , 1 день тому

                    У мене болі в спині почалися років у 25, зараз мені 49. Вага завжди стабільна трималася 47-48. Після пологів болі загострилися, потім виявили грижу. Спосіб життя начебто і не сидячий повністю, але й не зовсім активний. Хоча достатньо часу проводжу за складанням документів за комп’ютером. У Німеччині обстежилася 10 років тому. Операцію рекомендують лише у найзапущеніших випадках і коли є ризик залишитися неходячим інвалідом. Саме там мені й порадили спробувати плавання. Плаваю я регулярно по півтори години на день, іноді збільшую час, поєдную різні стилі плавання. Спині реально полегшало. Плюс пропиваю курси вітамінів групи В та магній.

                    Наталія Швецова , 1 день тому

                    Я замовляла безпосередньо у виробника, він дає сертифікат якості та звичайно ж оригінальний продукт. Ось посилання

                    Олена , 1 день тому

                    Корисна інформація. Дякую, Наталю. Пластир вдалося замовити зі знижкою по акції, майже на третину дешевше вийшли.

                    Руслан Кашапов , 1 день тому

                    Також є досвід використання пластирів “ZB PAIN RELIEF” і теж позитивний. Приємно здивував. Причому помітне полегшення помітив вже після використання, ниючий біль, який супроводжував мене 90% часу неспання, став стихати і до вечора пройшов повністю без таблеток. Загалом використав пластирі 2 тижні, за цей час болі пройшли повністю. Почуваюся чудово.

                    Володимир Мулін , сьогодні

                    Пластир просто супер! Допомогли позбутися остеохондрозу і грижі, що починалася, за 7 тижнів. Спробував його за порадою свого лікаря і не можу натішитися. А то теж було хоч вішайся, все життя через хвору спину руйнувалося. Не те що працювати не міг, ходив ледве-ледь.

                    Віктор Клімов , сьогодні

                    Я теж вставлю свої п’ять копійок =) У минулому я професійний спортсмен, тому травми були частенько. Зазвичай це були якісь незначні вивихи чи розтягнення, але кілька років тому я дуже пошкодив коліно. Деякий час навіть довелося ходити з милицею. Ніяке лікування практично не допомагало, тільки тимчасово знімало біль, який потім знову повертався. А при фізичних навантаженнях біль ставав просто нестерпним, коліно розпухало і було боляче навіть ходити. В результаті мені довелося кинути спорт. Для зняття болю приймав знеболювальну по кілька разів на день. Ортопедичні пластирі Пейн Реліф купив за порадою дружини, яка знайшла інформацію про нього на якомусь медичному форумі. Після кількох днів регулярного застосування болю стали помітно менше. Я вже міг спокійно ходити. А ще через тиждень я взагалі забув про знеболювальні пігулки. Затіяли з дружиною ремонт у будинку, і поки що коліно мене не потурбувало жодного разу, навіть при фізичних навантаженнях. Надалі планую потихеньку повернутися до спорту, але, звичайно, вже обережніше з навантаженнями. На коліно й досі іноді прикладаю пластир, але вже чисто з профілактичною метою. Замовили ще пару, щоб завжди був під рукою за потреби. Замовляв тут (посилання).

                    Марія А. ., сьогодні

                    Китайські ортопедичні пластирі це справді щось! Коли замовляла, навіть не думала, що так буде. Біль знімають дуже швидко і знову почуваєшся людиною. Коли замовляла, знала, що допоможуть, бо рекомендувала близька подруга, але не думала, що така. Зараз проходжу повний курс, сподіваюся, що вдасться повністю позбутися болю в майбутньому. І є певність, що саме так і буде!

                    Марина Єлісєєва , сьогодні

                    Знайома користується цими пластирями. Працюємо разом. У мене проблем із цим немає, але одного разу продуло шию, тож після обіду я навіть не могла повернути голову. Колега буквально насильно приклеїла мені шматочок пластиру (який відрізала ножицями), за годину я зовсім забула, що в мене хворіла шия. Мені сподобалося.

                    Катерина Вакуліна , сьогодні

                    Пластир реально допомагає. Результат просто перевершив мої очікування. Весь артрит на пальцях рук зник за 14 днів! Замовила ще кілька упаковок своїм подругам.

                    Марія , сьогодні

                    За посиланням ціна за 1 пластир чи за кілька?

                    Віктор Клімов , сьогодні

                    Там зараз акція проходить, всі подробиці розповість оператор при заявці.

                    Інга , сьогодні

                    Хочу запитати, хто вже купував, орієнтуючись тільки на відгуки?

                    Єлизавета , сьогодні

                    Так. Я сама купувала, орієнтуючись лише на відгуки. Пластир дуже сподобався. Якісний, фабричний!! Дуже добре тримається на ліктьовому суглобі (наші вітчизняні усі відвалювалися). Після години впливу біль пішов, що мене дуже здивувало. Не очікувала. Після занять йогою суглоб трошки хворів, але можна було займатися без болю! Склад написаний українською, дуже зручно. Пахне травами. РЕКОМЕНДУЮ. ( посилання )

Про автора

admin administrator