Скільки літрів олії у коробці гранту ФО

Авторadmin

Скільки літрів олії у коробці гранту ФО

Зміст:

Заміна олії в механічній коробці передач (мкпп) – лад гранту своїми руками. Заміна олії в механічній коробці передач (мкпп) ладу гранту своїми руками

Лада Гранта – це бюджетний транспортний засіб, що випускається Волзьким автомобільним заводом. Проблеми з функціонуванням Лада Гранта можуть виникнути внаслідок нехтування правил експлуатації автотранспорту. Водій має своєчасно проходити ТО. При проходженні техогляду нерідко виникає потреба у заміні олії у коробці Лада Гранта. Для Лади слід вибирати пальне, яке буде відповідати марці автомобільної системи.

Лада Гранта може оснащуватися як автоматичною, і механічною трансмісією. У першому випадку потрібно менше пального для коробки передач.

Перевірка КПП є актуальною, якщо відзначається збільшений хід важеля або погано відбувається активізація конкретної передачі. Дані прояви можуть вказувати на те, що олія в КПП втратила свої властивості.

Коли актуальна заміна олії у коробці передач Лада Гранта? Заміну мастила КПП Лада Гранта можна здійснити самостійно або звернутися до сервісного центру.

На ряді генераціях авто з тросовим приводом є коробка ВАЗ 2181, де об’єм картера дорівнює 2.3 л. Рекомендується в КПП-2181 додавати нову трасмісійку, якщо пробіг перевищив 70000 км. Цей параметр може бути знижений, якщо автотранспорт експлуатувався у важких умовах. Чи варто з’ясувати, яке масло заливати в коробку?

Застосування трансмісійної олії

У різних комплектаціях Лади Ґранти зустрічаються різні типи швидкісних коробок. Яку олію для КПП Лада Гранта слід використовувати? Трансмісійні олії для Лада Гранта широко представлені на вітчизняному ринку. Для цього автомобіля краще заливати такі варіанти масел, як Татнафта Транслюкс, Роснефть Kinetic Service з в’язкістю 75W-85 (клас GL-4). Скільки олії в коробці? Враховуючи те, що обсяг КПП дорівнює 2.3 літрам, приблизно аналогічна кількість потрібна для системи.

Татнафта Транслюкс Роснефть Kinetic Service

Як перевірити рівень олії? У КПП Гранта рівень олії можна точно визначити за допомогою такого предмета, як щуп. Рівень масла в коробці не повинен перевищувати мітку Max.

Процедура заміни масла

Етапи заміни масла в коробці Лада Гранта (ліфтбек):

  1. Автомобіль прогрівається, щоб забезпечити оптимальну плинність.
  2. Лада заводиться на оглядову яму.
  3. Потрібно зняти захист з картера, щоб відкрити доступ до зливного отвору.
  4. Відкручується пробка, зливається пальне в підготовлену ємність.
  5. Відкручується контрольний затор за допомогою спеціального ключа.
  6. Додавати масло в КПП слід через контрольний отвір. Вимкніть клему акумулятора.
  7. Щоб відкрити доступ до вимикача, слід демонтувати фільтр.
  8. Заливати трансмісійну рідину слід через спеціальну вирву, яка має бути доповнена спеціальним шлангом.

Обсяг пального, який необхідно залити, залежить від наявного типу коробки передач. Краще цю процедуру проводити в рукавичках, тому що можна трансмісійною рідиною обпектися.

Коли міняти масло у коробці? Варто звернутися на станцію ТО, якщо виник підозрілий шум під час руху. При перегріві трансмісії свідчить поява запаху гару.

Якщо обслуговування Лади проводиться правильно, своєчасно змінюється олія, необхідність ремонту не буде потрібно після довгого часу.

Таким чином, якість залитого пального в коробці впливає на ресурс автомобільної системи. Перевірити рівень масла у коробці водій може щупом, який витягується з отвору КПП. У МКПП Лада Гранта слід заливати приблизно 2.3 літри пального. Заміна рідини в коробці починається з видалення старого мастила. Якщо злите масло змінило колір або набуло неприємного запаху, доцільно провести промивання КПП. Складнощі процес заміни не викликає.

Згідно з інструкцією підприємства-виробника автомобілів ВАЗ рекомендується змінювати трансмісійну олію в автомобілі Лада Гранта через кожні 75000 км пробігу або через 5 років експлуатації. Процес цей нескладний і з ним може впоратися навіть автолюбитель-початківець. З цієї статті ви дізнаєтеся не тільки як перевірити рівень олії в КПП Лада Гранта, але і як її самостійно замінити.

Як перевірити?

Для того щоб передач потрібно провести ряд нескладних операцій:

Як замінити?

Багато хто воліє змінювати трансмісійну рідину на станціях технічного обслуговування. З одного боку, це правильне рішення, оскільки робота буде виконана кваліфікованим фахівцем, але з іншого доведеться заплатити йому свої кревні гроші. Але якщо є бажання заощадити або небажання розлучатися з грошима, то можна обійтися і самотужки, процес заміни після прочитання нашої статті не повинен викликати у вас складнощів.

Якщо у вас АКПП

Заміна рідини в автоматичній коробці передач трохи складніше, ніж у механіці, але особливих труднощів не викличе навіть у новачка.

Яку олію вибрати?

Відразу ж скажемо, що масло, що використовується в АКПП Lada Granta не має необхідності в частих замінах, тому що його відмінні експлуатаційні властивості гарантують роботу КПП протягом усього терміну служби авто. Це означає, що на автомобілі Лада з автоматичною коробкою передач заміна рідини необхідна лише при ремонті КПП. Вторинне використання трансмісійної рідини категорично заборонено! На сьогоднішній день у продажу просто величезний асортимент різних якісних масел, які підійдуть для АКПП Лада Гранта, але профі радять Genuine EJ-1 ATF (від компанії JX Nippon Oil and Energy Corporation).

Обов’язково запам’ятайте! Протирати всі деталі коробки автомат потрібно лише безворсовим папером. Навіть найдрібніші сторонні частинки коробки, що потрапили всередину, можуть завдати їй непоправної шкоди, а саме є ризик засмічення дросельних отворів, що в свою чергу, призведе до порушення роботи всієї АКПП аж до її повної відмови.

Які інструменти знадобляться?

  1. ключ на “десять”;
  2. ключ кільцевий на “дев’ятнадцять”;
  3. шестигранник на “п’ять”;
  4. нове масло для АКПП;
  5. папір, тільки безворсовий;
  6. порожня ємність.

Етапи заміни

Роботи із заміни рідини найкраще проводити на спеціальному підйомнику, але якщо ні, то підійде і гараж:

Якщо у вас МКПП

Яка олія краща?

З вітчизняних масел у МКПП Лада Гранта можна застосовувати Лукойл ТМ 4. При цьому важливо знати, що клас в’язкості залежить від регіону, в якому експлуатується автомобіль – 75W-(80, 85, 90), 80W-(85, 90).

Що необхідно

Для заміни трансмісійної рідини МКПП знадобляться:

  1. ключ на “сімнадцять”;
  2. олія для МКПП;
  3. вирва;
  4. шланг;
  5. ємність, приблизно 4 літри;
  6. ганчір’я.

Етапи заміни

Як бачите, немає нічого складного і ці операції не займуть багато часу і самостійна заміна трансмісійної рідини дозволить не тільки заощадити гроші, але й позбавить очікування в довгій черзі автосервісу.

Відео «Заміна олії в КПП на Лада Гранта»

Подивившись це відео ви зможете самостійно не лише виміряти, але й замінити олію у КПП Лада Гранта.

У цій статті ми постаралися детально описати процес вимірювання та заміни трансмісійної рідини в механічній та автоматичній коробці передач Лади Гранта. Якщо дана інформація вам знадобилася, будь ласка, залиште свій відгук.

Чи була ця стаття корисною?

При належному обсязі і хорошій якості рідини в трансмісійному агрегаті автомобіля проводиться ефективне мастило всіх вузлів, що труться, і деталей КПП, що сприяє її більш тривалій роботі. У цій статті розберемо, як перевірити рівень олії в коробці передач Лада Гранта та що потрібно виконати для заміни речовини у гаражних умовах.

Заміна олії в АКПП

Перш ніж розібрати процедуру заміни мастила Лада Гранта автомат, пропонуємо розглянути питання термінів зміни та вибору речовини.

Коли час міняти?

За офіційним регламентом в автомобілях Лада Гранта ліфтбек або в іншому кузові зміна робочої рідини здійснюється через 75 тисяч км пробігу або через п’ять років. Тут все залежить від того, що станеться раніше. Через 5 років мастило втрачає властивості, тому якщо за цей час машина пройшла менше 75 тисяч км, рідину все одно необхідно замінити.

Крім цього, може виникнути необхідність термінової заміни олії, на яку вказуватимуть:

  • виникнення труднощів із перемиканням положень важеля агрегату;
  • не включення однієї з певних передач – першої чи останньої;
  • шумна робота трансмісії, особливо після запуску двигуна, коли двигун ще не прогрівся;
  • сторонні звуки, шуми, зумовлені найшвидшим зносом внутрішніх деталей, наприклад, підшипників.

Вибір олії

Щоб змінити робочу олію в автоматичній трансмісії машини цього класу із двигуном 8 клапанів, слід підібрати якісну рідину. Спочатку при виробництві транспортних засобів виробник заливає в КПП вітчизняних автомобільних речовин, що відповідає стандарту Декстрон 2 або 3.

Для заміни мастила в коробці передач Лада Гранта стандарт виробник радить заливати мастило Genuine EJ-1 ATF. У нашу країну ця олія постачається лише однією компанією – JX Nippon Oil and Energy Corporation. Рідина від інших виробників концерн АВТОВАЗ заливати не рекомендує.

Діагностика рівня рідини та її необхідний обсяг

Тепер розберемо, як перевірити рівень мастила в АКПП Лади Гранти. В авто з автоматичними трансмісіями вимірювач об’єму речовини знаходиться під повітряним очисним пристроєм у моторному відсіку. Витягти щуп без демонтажу корпусу фільтра неможливо.

Для того, щоб перевірити рівень масла в коробці передач Лада Гранта, зробіть таке:

  1. Зупиніть машину на рівній поверхні. Заглушіть двигун.
  2. Відкрийте капот автомобіля, знайдіть місце монтажу повітряного фільтруючого пристрою.
  3. Зніміть його корпус та відкладіть очисник убік.
  4. Вийміть з отвору для контролю обсягу вимірювач і протріть його ганчіркою.
  5. Встановіть щуп назад, витягніть його знову. Рівень мастила в ідеалі має бути між відмітками MIN та MAX. Якщо масла менше, рекомендуємо перевірити систему трансмісії щодо витоків. До речі, на щупі іноді вказується марка трансмісійного масла, що допускається до використання.

У класичні КПП Лада Гранта автомат входить близько 4,1-4,4 літра робочої рідини в середньому. У роботизовані трансмісії АМТ 2182 міститься не більше 2,25 л мастила.

Користувач AkerMehanik надав ролик, в якому показано, як поміняти речовину в АКПП.

Інструменти для заміни

Перш ніж змінювати мастило на 8 клапанній гранті, підготуйте наступне:

  • набір гайкових ключів;
  • накидний ключ на 19;
  • шестигранник на 5;
  • свіжа мастильна речовина для КПП;
  • безворсовий папір;
  • тара, в яку ви будете збирати масло, що відпрацювало.

Алгоритм дій

Процедура зміни виконується так:

  1. Залізте під днище машини та знайдіть пробку зливної горловини. Процедуру заміни слід проводити на прогрітому, але не гарячому двигуні. Це дозволить маслу максимально залишити мастильну систему. Підставте ємність під зливну горловину та викрутіть болт, використовуючи ключ на 19.
  2. Після цього шестигранним ключем на 5 викрутіть переливну кришку. Зачекайте, поки з коробки не стіче вся відпрацьована рідина.
  3. Закрийте пробку переливного отвору і закрутіть болт зливної горловини. Перед установкою перевірте стан ущільнювача, якщо він зносився, його треба замінити. При використанні зношеної прокладки може статися витік робочої рідини.
  4. Процедура затоки мастила здійснюється через отвір контролю рівня. Вийміть вимірювач об’єму масла і залийте в коробку передач близько чотирьох літрів робочої рідини, періодично контролюючи її кількість. Коли ви досягнете того, що рівень мастила буде між мітками MIN і MAX на щупі, поставте його назад і заведіть двигун.
  5. Виконайте контрольну поїздку та заглушіть двигун. Зачекайте близько 30 хвилин, після чого перевірте об’єм речовини всередині агрегату.

Канал TRESH надав відео, в якому детально описано процедуру зміни робочої речовини в автоматичній трансмісії Лади Гранти.

До чого призведе невчасна заміна?

Якщо вчасно не виконати заміну робочої рідини в коробці, це призведе до погіршення її експлуатаційних властивостей.

  1. Внаслідок несвоєчасної заміни масла всі деталі функціонуватимуть в умовах більш високого навантаження, що спричинить їх швидке зношування та несправності.
  2. Першими вийдуть із ладу підшипники.
  3. Можуть виникнути сторонні звуки під час роботи коробки, агрегат функціонуватиме більш шумно.
  4. Важіль трансмісії може вібрувати, при включенні швидкостей почнуть лунати нехарактерні для роботи КПП звуки. Деякі передачі вибиватиме після перемикання.
  5. Можуть виникнути складнощі з активацією важеля в положенні першої передачі.

Як поміняти мастило в МКПП своїми руками?

Поміняти масло в механічній коробці із тросом можна самостійно.

Як часто змінюється?

Термін служби мастил в механічних агрегатах також становить 5 років або 75 тисяч кілометрів пробігу. Якщо машина пройшла цей інтервал, масло підлягає заміні.

Яку олію краще лити?

Виробник радить лити виключно масло Лукойл ТМ-4. Це мастило пройшло всі дослідження та тести в лабораторіях АвтоВАЗу і було визнано виробником. На ринок поставляються мастила Лукойл ТМ-4 з різними типами в’язкості. Залежно від регіону, в якому використовуватиметься машина, споживачеві надаються на вибір рідини стандарту 75W-80, 75W-85, 75W-90, 80W-85 або 80W-90.

Перевірка рівня олії та необхідна кількість

На старих механічних трансмісіях з тросовим приводом масляний вимірювач розташовується там же, у підкапотному відсіку під пластмасовим корпусом очисника повітря. Якщо коробка передач оснащена щупом, то подивитися рівень речовини в агрегаті можна так само, як і на коробці автомат. Але якщо ваш автомобіль обладнаний трансмісією з номером 2181, такі КПП не оснащуються вимірниками. Для перевірки обсягу рідини доведеться викрутити контрольний гвинт на трансмісійному агрегаті. В ідеалі мастило має бути в районі нижньої кромки отвору.

Об’єм масла залежить від типу коробки. До механічних агрегатів з номером 2180 входить близько 3,1 літра мастильної рідини. У МКПП 2181 може увійти близько 2,2 літра мастила.

Користувач Oleg Zuyeff у своєму відео показав, як проводиться зміна олії у коробці передач Гранти з тросовим приводом.

Підготовка до заміни

Що підготувати для заміни мастила:

  • гайковий ключ на 17, зручніше використовувати голівку з наконечником;
  • свіже мастило для коробки передач;
  • лійка або вирва;
  • шланг зі шприцом, якщо ваша трансмісія не обладнана заливним отвором;
  • тару, в яку буде збиратися мастило, що відпрацювало;
  • ганчірки.

Етапи роботи

Як поміняти масло самотужки:

  1. Заженіть машину в гараж із ямою або на естакаду. Процес зміни рідини необхідно проводити на прогрітому, але не гарячому двигуні. При цьому машина повинна знаходитись на рівній поверхні.
  2. Підніміть важіль гальма стоянки в салоні авто. Відкрийте капот і послабте гвинт на мінусовій клемі акумулятора, після чого від’єднайте її. Під колеса Лади Ґранти рекомендуємо підставити противідкатні упори.
  3. Залізте під днище машини та знайдіть пробку зливного отвору на картері трансмісії, оцініть її стан. Якщо місце навколо кришки брудне, очистіть його ганчіркою від забруднень. Це дозволить запобігти їх попаданню в мастильну систему КПП автомобіля.
  4. Під пробку зливного отвору підставте цебро або тазик, підійде і обрізана пляшка. Гайковим ключем викрутіть кришку і відкладіть її убік. При демонтажі врахуйте, що після відкручування масло може бризнути, тому використовуйте рукавички. Почнеться процес зливу робочої рідини.
  5. Коли все мастило буде злите, встановіть на місце болт зливного отвору. Якщо ущільнювач у ньому зносився, його треба поміняти.
  6. Після цього виконується затока нової рідини. Для більшої зручності рекомендуємо зняти не тільки корпус очисного пристрою, але й від’єднати хомути, що фіксують розширювальний патрубок резервуара. Корпус повітряного фільтра треба демонтувати або відвести убік.
  7. Вийміть щуп із заливної горловини. Помістіть у неї лійку. Якщо отвори для вимірювача у вашому авто немає, то встановіть у контрольну горловину шланг, до якого приєднайте лійку або шприц. Виконайте затоку свіжої рідини, постійно контролюючи її об’єм. Заведіть автомобіль та зробіть контрольну поїздку, після якої знову перевірте кількість олії. Рівень речовини в нормі має бути між відмітками MIN та МАХ на щупі.

Що буде, якщо не міняти?

Виникнуть аналогічні проблеми, як у випадку з автоматичною коробкою передач.

Лада Гранта планомірно стає одним з найулюбленіших і найпопулярніших ТС серед лінійки від АвтоВАЗу. Але для того, щоб експлуатація була тривалою та комфортною, необхідно стежити за всіма життєво важливими агрегатами вашого залізного коня, а зокрема олією у КПП. Про те, як правильно вибрати трансмісійну олію для МКПП та АКПП на Лада Гранта ми напишемо нижче у нашій статті.

Заправні об’єми з інструкції до автомобіля

Як часто слід міняти олію?

Цим питанням задаються багато власників Гранти. Відповідь тут проста і криється в сервісній книжці вашого автомобіля.

Стара олія з КПП Гранти на пробігу 50 000 км.

Згідно з мануалом, масло в механічній коробці слід міняти кожні 70000 кілометрів або через 5 років експлуатації, а залежно від того, який термін настане раніше.

З автоматичною коробкою йде інакше, виробник запевняє, що трансмісійна рідина, налита там, розрахована на весь період використання автомобіля. Проте, як випливає з практики, міняти масло доводиться і там, хоча б через 80000-100000 кілометрів, або 5-7 років експлуатації.

Яку олію вибрати?

Звернувшись до тієї ж інструкції автомобіля, можна дізнатися, що для заміни в механічну трансмісію завод виробник рекомендує напівсинтетичну моторну олію Лукойл ТМ-4 75W-90 GL-4 (Клас в’язкості може змінюватися в залежності від регіону, в якому експлуатується автомобіль).

Також, пройшли сертифікацію та деякі аналоги:

  • Kinetic (Роснефть) 80W-85.
  • Транслюкс (Татнафта) ТМ 4-12 – 75W-85.
  • Транс КП(НовОйл) 80W-85.
  • Shell Spirax S5 ATE 75W-90
  • ТНК Trans KP SUPER 75W-90.

Один з найпоширеніших варіантів олії в КПП – ТНК Trans KP SUPER 75w-90

Зверніть увагу, що клас в’язкості кожної марки також може змінюватися в залежності від погодних умов регіону використання транспортного засобу.

Заливаємо нову олію

З автоматичною КПП все суворіше, тут виробник встановив жорсткі рамки і закликає дотримуватися лише їх. Із заводу залито масло Genuine EJ-1 ATF* або Nissan ATF Matic-S; які слід заливати при наступній заміні.

*Виробником масла є JX Nippon Oil and Energy Corporation.

Скільки олії потрібно для заміни?

Картер механічної КПП вміщує – 3.1-3.3 літри олії, а автоматі близько 5.0-5.3 літрів.

Тепер, коли ви знаєте, яке масло вибрати для своєї Гранти, можна приступати безпосередньо до заміни. Добре, що поміняти масло в механічній КПП та автоматичній КПП своїми руками, на сьогоднішній день не складає великих труднощів.

Кожен автомобіль потребує мастила. Актуальним питанням стала для автомобіля олії у КПП. Багато автолюбителів схильні вважати, що коробка передач не потребує частого мастила, хоча це поверхове уявлення про автомобіль в цілому і закони фізики зокрема.

Напрямки механічної дії

Слід задуматися: навіщо необхідно масло? Воно має дві основні функції: мастило (зменшення тертя між деталями) та охолодження. Під час роботи двигуна автомобіля деталі коробки постійно труться один про одного. Частинки металу обов’язково залишають поверхні деталей і наповнюють собою матеріал, що змащує. Простіше кажучи, в мастилі з’являється велика кількість дрібних частинок, які збільшують тертя. Це призводить до надмірного нагрівання деталей та передчасного їх виходу з ладу.

Обидва напрями впливу однаково шкідливі для автомобіля: тертя призводить до механічного зношування деталей, а нагрівання порушує властивості деталей. Теплове розширення теж збільшує рівень стиснення деталей та його тертя. Зменшує шкідливі параметри саме мастило.

Як часто потрібно міняти олію?

Для визначення закінчення терміну життя мастила слід враховувати не тільки пробіг, а й час його використання

Масло в КПП рекомендується міняти через 70 000 км пробігу або через один рік (залежно від того, що настане раніше). У період обкатки заміну мастила потрібно зробити після пробігу 45-50 тисяч км. Так, коробка передач не постраждає від надмірної кількості металевих частинок, які в перший період рясно потрапляють у масло (поки всі деталі не «притруться»).

Перше питання, яке ставлять автолюбителі, звучить так: яке масло вибрати для коробки? Універсальної відповіді це питання немає. Завод-виробник рекомендує використовувати для МКПП мастило певних марок з урахуванням регіону, де мешкає власник автомобіля. Але це не означає, що рекомендована олія є єдино придатною для використання.

Не варто соромитися звернутися до автосервісу, де вам порекомендують, яку олію потрібно використовувати саме у вашому регіоні з урахуванням переважних погодних умов та виду зберігання автомобіля. Зазначимо, що Лада Гранта в питаннях мастила дуже невибаглива: для її картера та коробки передач підходить дуже широка лінійка матеріалів, що змащують. є більш примхливим механізмом, тому заміна олії в коробці вимагає більш виваженого рішення. В’язкість масла для такої коробки повинна бути нижчою і строго відповідати параметрам, що рекомендується заводом-виробником.

Як здійснюється заміна?

Проводити заміну мастила в Ладі дуже просто. Головне – врахувати кілька правил:

  1. Зливати масло з коробки можна тільки після попереднього прогріву, краще це зробити після тривалої поїздки.
  2. Автомобіль повинен у період заміни мастила перебувати у горизонтальному стані, тому не використовуйте домкрати, щоб підняти передню частину та зручно забратися під нього.

Заміну робіть або на ямі, або з використанням підйомника. Для заміни олії вам знадобляться наступні інструменти:

  • ключ на 17;
  • ємність для зливу відпрацьованого мастила;
  • 4-літрова каністра олії необхідної марки;
  • вирва;
  • патрубок, який можна з’єднати з лійкою;
  • ганчір’я.

Гілкою протираємо місце, де знаходиться зливний отвір, і відвертаємо гайку. Щуп у своїй необхідно витягнути. За рахунок атмосферного тиску масло самостійно стіче у попередньо підставлену ємність. Нагадуємо, що масло в прогрітій коробці передач має високу температуру, тому необхідно дотримуватися обережності.

Заливка нової олії: порядок виконання робіт

Дочекайтеся, доки масло не стече, і загорніть гайку зливного отвору. Тепер вам необхідно з’єднати вирву з патрубком і другий його кінець поєднати з отвором, де раніше знаходився щуп. Мастило заливаємо повільно, так як швидкість його протікання через вузький патрубок не дуже висока. Не поспішайте залити всю каністру: об’єм олії в КПП коливається в межах 3,1 – 3,5 л.

Коли в каністрі залишатиметься приблизно менше половини рівня мастила, здійсніть контроль. Щуп протираємо ганчір’ям і вставляємо його на місце. Дістаємо щуп і спостерігаємо справжній рівень олії. Цю операцію доведеться зробити не один раз, тому що вам необхідно досягти саме рекомендованого рівня.

Нестача мастила буде призводити до перегріву КПП, а надлишковий рівень може призвести до того, що при тепловому розширенні масло може почати витікати з коробки на гарячий двигун, що може призвести до займання автомобіля. Якщо ви досягли необхідного рівня масла, то щуп щільно вставляємо в отвір. Заміна мастила в КПП може вважатися закінченою.

Нюанси автоматичної коробки

Лада Гранта може бути укомплектована автоматичною коробкою передач. Принципи заміни масла будуть ті ж, як згадувалися раніше: горизонтальне розташування автомобіля та прогріте масло. Автомат відрізняється тим, що обсяг мастильного матеріалу для нього значно нижчий (тобто близько 1 л).

Заміна олії в АКПП проводиться з використанням інших ключів (на 19) та шестигранника.

Кількість відпрацьованого масла з коробки автомат буде в рази менша через герметичність даного вузла

Підставляємо під автомат ємність, протираємо місце, де знаходиться зливний отвір, і відвертаємо гайку. Масло стіче в незначній кількості: автомат більш герметичний, ніж, тому вам необхідно відвернути гайку, яка знаходиться у верхній частині коробки.

Автомат автомобіля Лада Гранта багато автолюбителів промивають від залишків відпрацьованого масла за допомогою гасу або солярки. У чому тут хитрість? Невелика кількість масла швидше насичується металевими частинками, тому навіть мала частина мастила, яка знаходиться на стінках коробки, вже забруднена. Нова олія відразу отримає певну кількість «присадок» і працювати із запланованими параметрами вже не зможе.

Як проводиться промивання від старої олії?

Чи варто промивати автомат на Ладі, вирішувати вам, але про всяк випадок нагадуємо, що промивання проводиться таким чином: загортається пробка зливу, автомат наповнюється рідиною для промивання, після цього необхідно завести двигун і перемикати швидкості АКПП. Потім глушимо авто, відвертаємо пробку і зливаємо рідину. Для якісного промивання процедуру повторюють 2-3 рази.

Рідини даємо повністю стекти і чекаємо кілька хвилин, щоб автомат висох зсередини. Тепер потрібно загорнути пробку зливного отвору, в автомат заливаємо масло за тим самим принципом, що й для механічної коробки передач. Після закінчення заливки олії в автомобіль Лада Гранта необхідно ще раз проконтролювати його рівень.

Автомобілю даємо попрацювати (без великого навантаження) короткий час і знову витягуємо щуп. Якщо рівень олії оптимальний, ви все зробили правильно.

Уряд запускає шість програм для бізнесу та безробітних. Загальний бюджет – 40 млрд грн. Як і хто може отримати гроші

За даними Мінекономіки, майже 1 млн осіб в Україні втратили роботу через війну. 1,5 млн з числа зайнятих виїхали за кордон, а 600 000 ФОП скоротили свою діяльність. Вирішувати проблему в Кабміні будуть дотаціями, для чого створили кілька нових ґрантових програм. У пріоритеті – підприємці, ІТ та аграрний сектор.

З 1 липня уряд запускає шість державних програм для малого та середнього бізнесу, а також для людей, які втратили роботу під час війни, вирішили почати карʼєру в ІТ чи започаткувати власний бізнес. Загальний бюджет – понад 40 млрд грн, які підуть із резервного фонду бюджету.

Які проєкти пропонує уряд та як їх будуть фінансувати?

Переробні підприємства. Бюджет – 24 млрд грн

Програма розрахована на мікропідприємців, малий та середній бізнес. Подавати заявку можуть як ФОП, так і юридичні особи. Це можуть бути підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів, зазначив під час засідання Кабміну премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Кошти виділяються на придбання основних засобів виробництва (верстатів, технологічного обладнання) та покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію.

Подати заяву можна буде через портал «Дія». У заяві потрібно вказати, крім базової контактної інформації, кількість найманих працівників, за наявності зазначити вебсайт та відомості про отримання державної допомоги раніше, а також надати бізнес-план. Головна умова проєкту – підприємці мають сплатити податки та ЄСВ на суму ґранту упродовж трьох років, створивши щонайменше 25 робочих місць.

Максимальна сума, яку можуть отримати підприємці, – 8 млн грн. Перші 1000 заявників отримають ґрант від держави в розмірі до 70% вартості проєкту, решту 30% фінансують за власний рахунок. Інші заяви фінансуються 50% на 50%.

Учасників проєкту буде визначати Міністерство економіки і далі формувати наказ на отримання ґрантових коштів через Ощадбанк. Оцінка бізнес-плану відбувається за такими критеріями: кредитна історія, власний внесок, наявність активів, досвід ведення бізнесу, реалістичність та життєздатність бізнес-ідеї.

Якщо новостворене підприємство буде зруйновано внаслідок війни, то держава зобовʼязується повернути кошти, які інвестував підприємець.

Мікроґранти для запуску бізнесу – 5 млрд грн

Претендувати на мікроґрант від держави може кожен громадянин України, який уже має бізнес та хоче його розширити або лише започатковує власну справу. Якщо сума ґранту 150 000–250 000 грн, то працевлаштувати потрібно буде двох людей, а якщо сума не перевищує 150 000 грн – одну людину.

Сфера діяльності не має значення. При цьому людина не може працювати на інших підприємствах або вести інший бізнес.

Подати заявку можна через «Дію». Разом із заявою потрібно подати бізнес-план. Його оцінкою будуть займатися експерти Ощадбанку та Державного центру зайнятості. Центр зайнятості проведе онлайн-співбесіду та дасть оцінку за методикою Мінекономіки, використовуючи бальну систему. Чим вищий бал, тим більша ймовірність отримання ґранту.

Банк перевіряє ділову репутацію, а після позитивного рішення – ідентифікує клієнта та відкриває рахунок, пояснює Роза Тапанова з наглядової ради Ощадбанку . Проте кошти не видаються «на руки», а використовуються за цільовим призначенням, яке вказане в договорі, наприклад, на оплату сировини.

Розгляд заявок відбуватиметься «хвилями», розповіли в пресслужбі Держцентру зайнятості. Тобто підприємець отримає відповідь протягом 10 днів після завершення своєї «хвилі». Держава розраховує видати 20 000 ґрантів. Додатково підприємець може отримати кредит за програмою «5–7–9» у розмірі до 2,5 млн грн.

Центр зайнятості може прийти з перевіркою чи надіслати «таємного покупця», попереджає Тапанова, а в разі невиконання умови про створення робочих місць або нецільового використання коштів різницю між сумою гранту та сплаченими податками доведеться повернути.

Мікроґранти на розвиток теплиць – 7 млрд грн

Держава буде давати ґранти на побудову теплиць для приватних підприємців та аграрних компаній і фермерських господарств, які мають у власності або в оренді землю. Ґрант можна отримати у розмірі від 5 млн до 7 млн грн.

Кошти можна витратити на будівництво комплексу або обладнання для його роботи. Фінансування: 70/30% для першої тисячі учасників, для наступних – 50/50%. Підприємець має сплатити половину отриманого ґранту у вигляді податків протягом трьох років.

Подати заявку на ґрант можна в «Дії» або у відділенні Ощадбанку. Заява перевіряється банком до пʼяти днів, потім у десятиденний термін її погоджують Міністерство економіки та Ощадбанк.

Держава розраховує видати 1000 ґрантів.

Мікроґранти на розвиток садівництва – 4 млрд грн

Аграріям надаватиметься від 150 000 до 400 000 грн на 1 га садів. У програмі можуть брати участь підприємці, які мають власну землю або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Ділянка має бути від 1 га до 25 га.

Держава фінансує 70% від вартості проєкту. Механізм подачі та розгляду заявок – аналогічний до ґрантів на теплиці.

У межах програми держава планує профінансувати проєкти на 10 000 га.

Фонд стартапів – 400 млн грн

Держава надаватиме ґранти українським технологічним проєктам через «Український фонд стартапів» .

Уряд називає проєкт експериментальним. Наразі йдеться про поповнення статутного капіталу Фонду на 400 млн грн. Потенційно, як вказано в пояснювальній записці, підготовленій Мінекономіки, обсяги проєкту можуть сягнути 10 млрд грн упродовж 24 місяців. У 2022-му на його реалізацію потрібно 1 млрд грн бюджетного фінансування.

Подати заявку можна через «Дію». Отримати кошти можуть:

  • стартапи, які вже мають готову продукцію (proof of concept), – 750 000 грн;
  • стартапи на ранній стадії розробки (MVP) – 1,5 млн грн;
  • стартапи MVP за умови залучення додаткового фінансування у розмірі не менше 750 000 грн – 3,5 млн грн.

Протягом року не менше 50% ґрантових коштів має повернутися до бюджету у вигляді податків.

Старт в ІТ – 1,8 млрд грн

Програму безкоштовного навчання для людей, що хочуть перейти в IT з інших галузей. Вимоги до кандидатів: вік від 21 до 60 років, бажано знати англійську мову на середньому рівні B1. З бюджету на програму планують виділити – 1,8 млрд грн. Поки що це проєкт з попередньо озвученим бюджетом, гроші на програму з бюджету ще не надійшли, але в документах до проєкту вже є погодження від Міністерства фінансів.

Додатково пілот на 3000 осіб буде фінансувати криптобіржа Binance. Компанія виділить на ґранти $1 млн.

Головна умова – не бути студентом вузу й не мати досвіду роботи в IT-галузі. Максимальний розмір стипендії – 30 000 грн.

Як це буде працювати та звідки гроші

Forbes було важко знайти співрозмовників, які могли б прокоментувати ідею Кабміну. Нардепи з комітетів з питань фінансів, економіки та соціальної політики відповіли, що не знали про задум уряду.

Не знають про програму й у Національній раді з відновлення України від наслідків війни. «На засіданнях ми цей проєкт не обговорювали», – каже член профільної економічної групи Нацради на правах анонімності.

За словами Тапанової з «Ощадбанку», проєкти фінансуватимуться коштом держбюджету. Перші 100 млн грн (за програмою мікроґрантів для запуску бізнесу) будуть видані дуже швидко, прогнозує вона.

Де шукати додаткові кошти у бюджеті, враховуючи поточні проблеми з його наповненням, буде суттєвим викликом для уряду, каже очільниця Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління Дарина Марчак. «Можливо, кошти на програму будуть надходити поступово, декількома траншами, а не одразу вся сума», – каже Марчак.

Кошти будуть надаватися «хвилями», підтверджують в пресслужбі Держцентру зайнятості, пропонуючи слідкувати за анонсами Мінекономіки.

Як зазначають співрозмовники в міністерствах економіки та агрополітики, кошти дійсно можуть поступати частинами. Допоки не надійдуть перші транші, вони відмовляються коментувати сам проєкт. Мінфін при цьому погодив п’ять із шести програм. Єдина непогоджена – фонд стартапів.

Тапанова з Ощадбанку вірить в успіх. «Якщо програма буде вдалою, що стане очевидним цього року, будуть нові програми. Тим більше що за такими програмами можливе отримання ґрантів Євросоюзу на відновлення бізнесу», – зазначає вона.

Про автора

admin administrator