Скільки людей у Європі у 2021 році

Авторadmin

Скільки людей у Європі у 2021 році

Демографія Європи, молодь та різноманітність

Пандемія COVID-19, міжнародні конфлікти, міграція до міст та зміна демографії змінюють і структуру суспільства ЄС. Важливо, щоб ми пристосувалися до цієї нової реальності й ужили заходи для того, щоб громадяни ЄС та економіка отримали від неї безперечну користь.

Щоб це осягнути, ми вдаємося до багатогранного підходу. З одного боку, ми проводимо заходи, щоби впоратися зі старінням населення та міграцією. З іншого боку, коли справа доходить до формування політики ЄС та майбутнього Європи, ми активно співпрацюємо з молоддю та громадськістю в цілому.

Пристосування до старіння населення

Європа зазнала глибоких демографічних змін та продовжує з ними стикатися. У ЄС очікувана тривалість життя при народженні зросла за останні п’ять десятиліть на 10 років. Це чудове досягнення, воно демонструє силу і цінність нашої соціально-ринкової економіки. Тим не менш, старіння населення впливає на те, як ми живемо, і нашу соціальну модель та політику треба пристосувати до поступу цієї нової реальності.

Що Комісія робить у відповідь?

  • ухвалення Зеленої книги з питань старіння на початку мандата
  • початок широкої громадської дискусії про виклики та можливості, які стосуються довгострокових наслідків старіння, що впливають на всі покоління. Результати громадських консультацій будуть відображені в Європейській стратегії з догляду, яка буде представлена у вересні 2022 року

Розвиток сільських теренів

Сільські терени активно формують зелений та цифровий переходи в ЄС. Свобода працювати або вчитися дистанційно швидко стає реальністю для багатьох людей, які живуть в ЄС, і відкриває нові можливості для молодих сімей, бізнесу та сільських громад. Інновації в стабільне сільське господарство корисні не лише для здоров’я людей і клімату, але й для продовольчої безпеки Європи.

від населення ЄС (137 млн осіб) проживають у сільських теренах

Як Комісія підтримує сільські райони

Початок шляху до сильних, сполучених та заможних сільських теренів.

Він залучатиме голоси і погляди сільських громад. Спільний план дій для сільської місцевості допоможе перетворити довгострокову візію в реальність.

25 національних планів відновлення та стійкості, прийнятих на підтримку сільських та віддалених теренів з фінансуванням на суму близько 14,6 млрд євро, що охоплюють інвестиції та реформи для відновлення природних ресурсів, високошвидкісних з’єднань з інтернетом та місцевих залізниць.

Міграція — шлях уперед

Залучення талантів

Для залучення талантів, яких потребують наші підприємства в містах та сільських теренах, необхідна амбітна та стабільна правова міграційна політика ЄС. У квітні 2022 року Комісія представила пакет умінь та талантів. Він включає законодавчі пропозиції щодо поліпшення прав трудящих-мігрантів та полегшення мобільності в межах ЄС довгостроковим мешканцям. Комісія запустить фонд талантів ЄС, щоб полегшити знаходження роботи негромадянам ЄС. Зараз стартує експериментальний проєкт, що зосереджує увагу на українських біженцях.

Поступ у сфері міграції та притулку

Новий пакт поєднує надійний та справедливий прикордонний контроль з ефективними й гуманними правилами щодо притулку та міграції.

Комісія представила нову стратегію зміцнення Шенгенської зони для забезпечення ефективного контролю зовнішніх кордонів ЄС, посилення співпраці на рівні поліції та правосуддя, підвищення готовності та поліпшення управління, а також завершення розширення Шенгенської зони.

Розпочинає свою діяльність Агентство Європейського Союзу з питань притулку

Агентство Європейського Союзу з питань притулку починає свою роботу з підтримки країн ЄС у застосуванні пакету законів ЄС, який регулює питання притулку, міжнародного захисту та умови прийому, відомого як Спільна європейська система притулку (CEAS).

Анастасія Коновалова втекла з Одеси до Бухареста, де зараз навчає українських дітей у початковій школі. Їй 30 років.

Молодь

Прислухаючись до молоді

У зверненні про стан Союзу за 2021 рік Голова фон дер Ляєн запропонувала зробити 2022 рік Європейським роком молоді. Це можливість для Європейського Союзу більше взаємодіяти з молоддю, почути її вимоги та мрії щодо Європи. Європі потрібен молодий дух, щоб подолати пандемію й розпочати нову сторінку.

Як Комісія залучає молодь

  • нова ініціатива під назвою ALMA (aim, learn, master, achieve — прагнути, вчитись, опанувати, досягти) була започаткована Комісією в 2022 році, щоб допомогти найуразливішим або знедоленим молодим людям вийти на ринок праці
  • Гарантія молоді, започаткована в 2020 році, є зобов’язанням усіх держав-членів подбати про те, щоб кожен у віці до 30 років отримував якісну пропозицію працевлаштування, продовження освіти, стажування або практики протягом 4 місяців після того, як став безробітним або закінчив навчання

Ініціативи європейських громадян

«Європейська громадянська ініціатива — це унікальний спосіб для людей закликати Комісію запропонувати нові закони. Щойно тільки ініціатива збере мільйон підписів, Комісія вирішить, як діяти. Із середини вересня 2021 року Комісія зареєструвала 10 нових ініціатив від європейських громадян, які закликали ЄС до дій у різних сферах: від поліпшення умов праці у швацькому секторі до оподаткування екологічних продуктів і розширення прав тварин. Також, від того часу три інших ініціативи, що стосуються біорізноманіття, зібрали понад мільйон підписів, які мають перевірити національні органи влади:

  • Врятуйте акул — забороніть торгівлю їхніми плавцями
  • Врятуйте бджіл і фермерів! За дружнє для бджіл сільське господарство для здорового довкілля
  • Збережімо етику в косметиці — зобов’яжімо Європу обходитись без тестування на тваринах

Скільки молоді в країнах Європи живе разом із батьками

За даними опитування ЮНІСЕФ, в 2019 році понад 30% українців від 18 до 34 років мешкали разом із батьками. Варто відзначити, що в цьому плані молоді українці більш самостійні, ніж їхні однолітки з інших європейських країн. На запитання «з’їхати від батьків або залишитися» впливає багато факторів: фінансове становище, вартість купівлі або оренди житла, місце навчання, наявність партнера, а також культурні особливості країни. «Слово і діло» пропонує подивитися, скільки молоді в Європі живе разом із батьками.

Найбільша частка молоді, яка живе з батьками, припадає на Чорногорію – 77,8%. Більше 70% молодих людей в Хорватії, Північній Македонії та Сербії теж не з’їжджають з рідної домівки.

Високий відсоток молодих людей, що живуть із батьками у Греції та Італії – 69,4%, в Словаччині – 68,2%, Іспанії – 64,5%, Португалії – 64,1%, Угорщині – 61,1%, Мальті – 60,1%.

Більше половини молодих громадян у віці від 18 до 34 років мешкають разом із батьками у Болгарії, Польщі, Словенії, Румунії, Кіпрі, Ірландії, Туреччині.

Україна з показником 30% розташовується біля таких країн, як Швейцарія (там з батьками живе 38,9% молоді), Нідерланди (34,9%), Франція (36,4%), Естонія (33,5%).

Найбільш самостійна молодь у скандинавських країнах. У Швеції з батьками живуть 22,4% молодих людей, у Норвегії – 21,7%, у Фінляндії – 19,5%, в Данії – 17,2%.

Якщо подивитися на статистику в гендерному розрізі, то більше молодих жінок живуть із батьками в Хорватії та Італії, а молодих чоловіків – в Північній Македонії та Чорногорії.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»

Короткий посібник про ЄС

Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, у яких країнах-членах ЄС використовується євро або що це означає бути частиною Шенгенської зони? Що таке Європейський зелений курс та як він може покращити ваше життя? Що саме ЄС робить для вас та звідки беруться кошти, щоб заплатити за все це? Читайте далі, щоб дізнатися все, що вам потрібно знати про ЄС.

Короткий посібник про ЄС доступний у таких форматах:

Що таке Європейський Союз?

Європейський Союз (ЄС) — це унікальний економічний та політичний союз 27 європейських країн. Вони працюють разом для того, щоб покращити життя людей у Європі, і навіть поза її межами.

Понад 60 років ЄС працює заради миру, процвітання та добробуту своїх громадян. Із шести країн-засновниць (або держав-членів) у 1950-х роках він перетворився на Союз із 27 країн-членів із населенням, що налічує майже 450 мільйонів людей.

Те, що починалося як економічний проєкт, спрямований на підвищення рівня життя в післявоєнній Європі, призвело до створення найбільшої у світі зони єдиного ринку, де люди, товари, послуги та капітал можуть вільно пересуватися. Протягом десятиліть ЄС розширив свою діяльність у сферах, де співпраця між країнами приносить кращі результати. Країни-члени, які належать до ЄС, вірять, що працюючи разом, вони стають міцнішими та здатні краще протистояти великим викликам сьогодення, наприклад зміні клімату та цифровій трансформації нашого суспільства, великим загрозам здоров’ю та безпеці, як-от пандемія COVID-19 і російська агресія проти України.

Цей посібник містить багато корисної інформації про ЄС та його діяльність, а також поради про те, де отримати більше інформації.

ЄС складається з 27 країн із сукупним населенням понад 447 мільйонів осіб. Він має 24 офіційні мови, а 347 мільйонів людей користуються євро в 20 різних країнах ЄС. Прапор ЄС — синє полотнище з 12 жовтими зірками, які утворюють коло посередині. Девіз ЄС — «Єдність у різноманітті». День Європи відзначається 9 травня.

Союз цінностей

Хоча європейці й розмовляють різними мовами та мають різні традиції, вони поділяють єдиний набір цінностей, на якому був заснований ЄС. Це — повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права та повага до прав людини.

Ці цінності визначені в договорах ЄС та в Хартії основоположних прав Європейського Союзу, яка об’єднує всі особистісні, громадянські, політичні, економічні та соціальні права, якими користуються громадяни всередині ЄС.

У 2022 році 13,7 мільйона осіб у ЄС були громадянами країни-члена, відмінної від тієї, у якій вони проживали.

Якщо ви є громадянином однієї з 27 країн-членів, які складають ЄС, ви також є громадянином ЄС. Це надає вам деякі важливі додаткові права, як-от свобода пересування, проживання, роботи та навчання в будь-якій державі-члені, а також право голосу й право висувати свою кандидатуру на місцевих та європейських виборах, навіть якщо ви живете в іншій країні-члені. Ви також маєте право скласти петицію до Європейського парламенту, звернутися до Європейського омбудсмена та написати до будь-якої інституції ЄС однією з 24 офіційних мов ЄС.

Окрім захисту прав своїх громадян і людей, що проживають у Європейському Союзі, ЄС також сприяє дотриманню прав людини й справедливим виборам у всьому світі. Щороку Європейський парламент присуджує премію Сахарова особі або організації, які борються за права людини та основні свободи.

Проживаючи в ЄС, ми отримуємо ТАКІ важливі права й переваги.

Я захищений/на від дискримінації за будь-якою ознакою, зокрема за ознакою статі, раси, релігії, етнічного або соціального походження, інвалідності, віку або сексуальної орієнтації.

Я маю право на захист моїх персональних даних.

Я можу безпечно робити покупки в Інтернеті та здійснювати покупки в будь-якій країні-члені ЄС завдяки надійному захисту споживачів.

Моє здоров’я захищене суворими екологічними стандартами ЄС, наприклад правилами про якість повітря та води.

Дізнайтеся більше про свої права.

ЄС на долоні

Завдяки Єдиному ринку люди, товари, послуги та капітал можуть переміщуватися поміж 27 країн-членів ЄС майже так само вільно, як і в межах однієї країни.

Двадцять три держави-члени ЄС та чотири країни, що не входять до ЄС — Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія — належать до єдиного простору під назвою Шенгенська зона. Це означає, що під час перетину кордону між цими країнами вам не треба пред’являти паспорт.

На карті зображені держави-члени Європейського Союзу в континентальній Європі, а також заморські регіони Франції (Французька Гвіана, Гваделупа, Мартиніка, Майотта, Реюньйон та Сен-Мартен), Нідерланди (Сінт-Мартен), Португалія (Мадейра і Азорські острови) та Іспанія (Канарські острови). Також представлені країни-кандидати (Албанія, Боснія і Герцеговина, Молдова, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія, Туреччина, Україна) та потенційні країни-кандидати (Грузія, Косово).

Австрія приєдналася до ЄС у 1995 році; населення — 9,1 млн, валюта — євро. Бельгія приєдналася до ЄС у 1958 році; населення — 11,8 млн, валюта — євро. Болгарія приєдналася до ЄС у 2007 році; населення — 6,4 млн, валюта — лев; не є частиною Шенгенської зони. Хорватія приєдналася до ЄС у 2013 році; населення — 3,9 млн, валюта — євро. Кіпр приєднався до ЄС у 2004 році; населення — 0,9 млн, валюта — євро; не є частиною Шенгенської зони. Чехія приєдналася до ЄС у 2004 році; населення — 10,8 млн, валюта — крона. Данія приєдналася до ЄС у 1973 році; населення — 5,9 млн, валюта — крона. Естонія приєдналася до ЄС у 2004 році; населення — 1,4 млн, валюта — євро. Фінляндія приєдналася до ЄС у 1995 році; населення — 5,6 млн, валюта — євро. Франція приєдналася до ЄС у 1958 році; населення — 68,1 млн, валюта — євро. Німеччина приєдналася до ЄС у 1958 році; населення — 84,4 млн, валюта — євро. Греція приєдналася до ЄС у 1981 році; населення — 10,4 млн, валюта — євро. Угорщина приєдналася до ЄС у 2004 році; населення — 9,6 млн, валюта — форинт. Ірландія приєдналася до ЄС у 1973 році; населення — 5,2 млн, валюта — євро; не є частиною Шенгенської зони. Італія приєдналася до ЄС у 1958 році; населення — 58,9 млн, валюта — євро. Латвія приєдналася до ЄС у 2004 році; населення — 1,9 млн, валюта — євро. Литва приєдналася до ЄС у 2004 році; населення — 2,9 млн, валюта — євро. Люксембург приєднався до ЄС у 1958 році; населення — 0,7 млн, валюта — євро. Мальта приєдналася до ЄС у 2004 році; населення — 0,5 млн, валюта — євро. Нідерланди приєдналися до ЄС у 1958 році; населення — 17,8 млн, валюта — євро. Польща приєдналася до ЄС у 2004 році; населення — 36,8 млн, валюта — злотий. Португалія приєдналася до ЄС у 1986 році; населення — 10,5 млн, валюта — євро. Румунія приєдналася до ЄС у 2007 році; населення — 19,1 млн, валюта — лей; не є частиною Шенгенської зони. Словаччина приєдналася до ЄС у 2004 році; населення — 5,4 млн, валюта — євро. Словенія приєдналася до ЄС у 2004 році; населення — 2,1 млн, валюта — євро. Іспанія приєдналася до ЄС у 1986 році; населення — 48,1 млн, валюта — євро. Швеція приєдналася до ЄС у 1995 році; населення — 10,5 млн, валюта — крона. Загальна чисельність населення станом на 1 січня 2023 року.

Координація гуманітарної допомоги ЄС для України, Жешув, Польща, 9 березня 2022 року.

Що робить ЄС для розв’язання важливих проблем, 3 якими ми стикаємося сьогодні?

Останнім часом ЄС стикається з безпрецедентними викликами — фінансова криза й глобальна пандемія, а за ними — російська агресія проти України й подальша енергетична криза. Ці історичні події продемонстрували необхідність швидко й рішуче реагувати на нові ситуації. Водночас ЄС продовжив і навіть активізував свої дії для досягнення своїх «зелених» та цифрових цілей.

COVID-19

Пандемія, що стала трагедією людства та призвела до карантину й економічного спаду, стала випробуванням для ЄС та решти світу.

Окрім вживання заходів для стримування поширення вірусу за допомогою програм вакцинації, ЄС працював над підтримкою національних систем охорони здоров’я та підняттям Європи на ноги. ЄС був одним з провідних учасників COVAX, глобальної ініціативи за справедливий доступ до вакцин проти COVID-19, і співпрацює зі своїми міжнародними партнерами, щоб забезпечити готовність світу до майбутніх пандемій.

ЄС також запровадив загальну систему сертифікатів про вакцинацію, завдяки чому населенню ЄС знову стало простіше подорожувати. На основі цього Всесвітня організація охорони здоров’я тепер має глобальну систему сертифікації, яка полегшує подорожі й водночас захищає людей. Новий Європейський орган із питань готовності до надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я та реагування гарантуватиме, що ЄС матиме необхідні ліки та обладнання в разі виникнення загроз здоров’ю.

Щоб забезпечити швидке відновлення економіки після пандемії, ЄС створив спеціальний фонд відновлення в розмірі понад 800 мільярдів євро, відомий як NextGenerationEU. Інвестуючи в проєкти та ініціативи, які роблять ЄС екологічнішим і більш цифровим, фонд відновлення також краще готує ЄС до розв’язання майбутніх проблем. Наприклад, у контексті російської війни проти України та глобальної енергетичної кризи він уже підтримує країни-члени ЄС у їхніх зусиллях поетапної відмови від російського палива та переходу до екологічно чистої енергетики.

Загальна сума у розмірі 2 018 млрд євро складається із 7-річного бюджету ЄС (1 211 млрд євро) та 807 млрд євро з пакета відновлення після COVID-19 фонду NextGenerationEU.

Російська воєнна агресія проти України

Після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року, ЄС швидко вжив заходів щодо підтримки України та її народу. Сюди входило надання гуманітарної допомоги, екстренна медична допомога, фінансова та оперативна підтримка, військова допомога та підтримка на кордоні з ЄС та в Молдові.

У рамках гуманітарної допомоги ЄС надає їжу, притулок та медичну допомогу постраждалим від конфлікту. Він також вжив виняткових заходів із надання тимчасового захисту мільйонам людей, які рятуються від війни в Україні, надаючи їм доступ до житла, шкіл, охорони здоров’я та робочих місць у ЄС. Фінансова допомога від ЄС допомогла стабілізувати економіку України, відновити інфраструктуру та підвищити оборонний і безпековий потенціал.

ЄС очолив міжнародне засудження агресії Росії проти України та запровадив жорсткі санкції проти Росії та тих, хто причетний до війни. Ці заходи націлені на економічну ізоляцію Росії та обмеження її здатності вести воєнну агресію.

ЄС разом із державами-членами та фінансовими установами мобілізував понад 50 мільярдів євро на загальну підтримку України.

Про автора

admin administrator