Скільки можна зберігати гарбуз

Авторadmin

Скільки можна зберігати гарбуз

Гарбуз: ознаки дозрівання, коли можна збирати, як зберігати

Як дізнатися, чи гарбуз вже дозрів? Коли дозрівають гарбузи і їх пора збирати? Що робити, якщо зелений гарбуз не дозрів? Восени, в сезон збору гарбуза – садові форуми рясніють такими питаннями. Терміни дозрівання кращих столових сортових гарбузів – різні для різних сортів. Є скоростиглі та ранньостиглі сорти, які до осені повністю дозрівають та набувають характерного забарвлення, яке заявлене ​​в характеристиках сорту. В хороший рік, з ними все просто. Коли шкірка стала яскравою, як на картинці, а плодоніжка підсохла – значить гарбуз дозрів.

Але є середньостиглі та пізньостиглі сорти, які дозрівають восени й не завжди встигають визріти повністю. А трапляються і несприятливі сезони, затяжна холодна весна, ранні осінні заморозки, коли важливо точно знати – чи достатньо гарбуз дозрів, щоб його можна було збирати, чи дозріє гарбуз при зберіганні, чи буде він лежати до весни чи ні. У такі роки особливо важливо знати, як прискорити дозрівання гарбузів, підготувати їх до збирання. Як доглядати за гарбузом в період дозрівання так, щоб він був максимально смачним та солодким. Гарбуз – справжня скарбниця вітамінів і вартий того, щоб за ним правильно доглядати. Наші експерти розкривають секрети осінньої агротехніки, правильного збору врожаю та зберігання.

Правильний догляд восени: як зробити так, щоб гарбуз швидше дозрів

Для всіх сортів із серпня вносять тільки калійно-фосфорні добрива. Вони допоможуть плодам швидше дозріти, шкірці – придбати потрібну щільність, а м’якоті – набрати максимальну цукристість і корисні речовини. Ці добрива допоможуть плодам не тільки добре дозріти, а й довго зберігатися. Важливо, в цей самий час прищипнути верхівку основного пагона і прибрати дрібні зав’язі, вони вже не дозріють. Залиште тільки ті плоди, які набрали хоча б мінімальний для характеристик сорту розмір. Решту видаліть. Невеликі зелені гарбузики можна використовувати в кулінарії так само як кабачки – маринувати, тушкувати, заморозити та ін. Баштані припиняють спеціально поливати за місяць-півтора до збору врожаю. По можливості, бажано, щоб плоди, які дозрівають – лежали не на землі, а на дощечці, шматочку пінопласту, соломі або на підсипаному пісочку. Так, навіть під час дощу під ними не утворюється калюжа і бочок не буде підгнивати.

Які ознаки стиглості гарбуза?

Обов’язково зберігайте упаковування, читайте характеристики сорту, записуйте терміни посіву насіння на розсаду або у відкритий ґрунт, щоб знати – терміни дозрівання і властивості. Ранні сорти дозрівають в терміни до 90-95 днів від сходів. А пізні – можуть дозрівати до 110-115 і більше днів. Терміни рахують від сходів, незалежно від того, вирощували ви розсаду або робили посів у відкритий ґрунт. Це допоможе вам зорієнтуватися у ступені стиглості гарбуза і готовності плодів до збору. Врахуйте, що пізньостиглі сорти, які висаджують саме для зимового зберігання – рідко дозрівають на грядках повністю. Гарбуз має особливу властивість – дозрівати в процесі зберігання. І стає ще смачнішим із часом. Як відрізнити стиглі гарбузи, які готові до збору, основні ознаки дозрівання:

  • Найхарактерніша ознака стиглості – шкірка набуває забарвлення, яке відповідає опису сорту. Яскраві помаранчеві, червонуваті, сонячно-жовті стиглі гарбузи – ніби світяться на осінньому баштані.
  • Коли листя і основні пагони здорових кущів пожухли і навіть стали підсихати, то всі гарбузи можна прибирати. Вони вже більше не будуть рости.
  • Стиглість сортів із зеленим забарвленням, як і будь-яких інших, можна визначити по плодоніжці. У ранніх сортів до осені вона стає зовсім суха. Такі плоди досягли повної стиглості. Для збору готові і ті плоди, у яких плодоніжка хоч не повністю висохла, але вже добре опробковіла. Зберігатимуться і гарбузи із зеленою, але жорсткою, волокнистою, напівпідсохлою плодоніжкою.
  • Ознака технічної стиглості, при якій можна закладати гарбузи на зберігання – шкірка стає досить товстою і жорсткою, набуває легкий восковий наліт. Але зауважте, що шкірка в процесі зберігання стає більш твердою, щоб захистити м’якоть і насіння від пересихання.

Коли пора збирати гарбузи і як зберігати?

Досвідчені городники знають, що гарбузи важливо зібрати не стільки по стиглості, скільки – вчасно. Тому стежте за прогнозами погоди. Навіть якщо ви визначите стиглість правильно, і виростите найкращі й великі плоди, але приберете їх запізно – зберігатися вони не будуть. Тому, уважно стежте за прогнозом. Ідеально – прибрати гарбуза у сховище до перших заморозків. Якщо не встигли – накрийте агроволокном. Зазвичай, після перших легких заморозків листя повністю жухне і добре дозрілі гарбузи такий приморозок витримують без пошкоджень. Напівзрілі – можуть бути пошкоджені. Тому краще прибрати гарбузи заздалегідь. Якщо шкірка буде значно пошкоджена, то зберігатися підмерзлі плоди будуть недовго.

Обов’язково обрізайте плодоніжку («хвостик») гострим, чистим секатором так, щоб вона залишалася не коротшою 5-10 см. Будьте обережні, якщо плодоніжка виламана з гарбуза – довго лежати він не буде. При зборі та укладці на зберігання намагайтеся не пошкодити, не подряпати, не вдарити шкірку. Ціленький гарбуз буде лежати в темному прохолодній приміщенні, при кімнатній температурі практично до весни.

Зберігання гарбуза

Переберіть всі зібрані плоди. Ті, які зовсім зелені, пошкоджені – відразу переробляйте. Повністю зрілі гарбузи з сухою плодоніжкою можна прибрати в місце тривалого зберігання. Ті плоди, плодоніжка яких тільки почала пробковіти і підсихати – залиште в теплому приміщенні. Більшість з них – дозріє, набуде характерний колір, м’якоть набере солодкість. Через 2-3 тижні подивіться, як йде дозрівання, зів’ялі та підгнилі – приберіть.

Відразу ставте плоди полежати в теплі, щоб зріз плодоніжки добре підсох, а шкірка затверділа ще більше.

Гарбуз прекрасно зберігається при температурі +15-20°C в кімнатних умовах, але при цьому до весни втрачає до 20% ваги. Ідеальна для комерційного зберігання – температура +3-8°С і досить сухе приміщення з вологістю не більше 70%. В таких умовах і в наступному квітні-травні та навіть червні – гарбуз буде свіжим і соковитим, ніби його щойно зібрали з городу.

Як бачите, якщо знати ознаки стиглості гарбуза, правила збору та зберігання, то зберегти урожай – досить просто. Сучасні сорти гарбуза, такі як Руж Віф д’Етамп, Хоккайдо та ін. мають м’якоть настільки смачну, що їх їдять навіть свіжими, роблять соки, запікають, в’ялять як цукати. При правильному зберіганні – ви зможете насолоджуватися соковитою м’якоттю гарбуза до наступного літа.

Як зберігати гарбуз? Дізнаємося всі способи

Цінність гарбуза перебільшити важко. Цей овоч корисний всім і в будь-якому вигляді: сирий, варений, парений, печений. Тому кожна господиня, збираючи на городі осінній урожай, замислюється над тим, як зберігати гарбуз, щоб у ній зберігалося максимум вітамінів і корисних елементів. Це питання і присвячується наступній статті. Ми розглянемо різноманітні варіанти зберігання помаранчевого овочу. Приготуйтеся їх запам’ятовувати або записувати в свій блокнот з корисними порадами.

Як зберігати гарбуз на зиму у свіжому вигляді?

Для тривалого заощадження придатні плоди без зовнішніх пошкоджень і абсолютно визрілі. Колір у такого овоча насичено жовтий, помаранчевий або червоний (це залежить від сорту). Зберігати гарбуз бажано в прохолодному сухому місці. Найбільше для цього підходить підвал або закритий балкон. У сільських умовах таким місцем може стати сарай за умови, що під час морозу в ньому температура повітря залишається плюсовою. У кімнаті під ліжком також можна зберегти цей овоч протягом декількох місяців.

Вологість повітря в приміщенні, де лежать плоди, повинна бути 80-85%. Температурний режим повинен підтримуватися в межах 10-25 градусів. Укладати гарбуз потрібно на шар сіна або соломи, залишаючи між овочами проміжки. Якщо зима видасться морозною, то додатково обкладіть і накрийте всі плоди цими ж матеріалами.

Помаранчевий овоч швидко псується, якщо потрапляє під вплив сонячних променів. Тому якщо ви зберігаєте його на балконі, то приховайте всі плоди покривалом.

Скільки можна зберігати гарбуз цільними плодами? При дотриманні всіх вище описаних умов овоч можна зберегти до самої весни. А це в цілому виходить 6-7 місяців.

Як зберігати гарбуз у розрізаному вигляді?

Існує кілька способів збереження цього корисного овочу. Розгляньмо детальніше.

  • Заморозка. Плід розрізати і очистити від насіння. Нарізати м’якоть шматочками, скласти в поліетиленовий пакет або пластиковий судочок (для харчових продуктів) і покласти в морозильну камеру. Протягом 9-10 місяців при такому зберіганні в гарбузі зберігаються всі корисні харчові властивості.
  • Сушка. Овоч нарізати платівками товщиною 1 сантиметр. У каструлі вскип’ятити воду, занурити в неї на хвилину ломтики гарбуза, вийняти на дуршлаг і дати воді збитися. Розкласти платівки на противагу і поставити в духову шафу або електросушарку. Виставити температуру приладу на 60 градусів і далі поступово збільшувати її до 80 градусів. Коли вівоч повністю буде висушений, залишити його до повного остигання. Скласти ломтики гарбуза в тканинний мішечок або пластиковий контейнер і зберігати при кімнатній температурі. Дно судочка попередньо покрийте папером, просоченим воском. Слідкуйте за тим, щоб волога не потрапляла в ємності, в яких лежать сухі шматочки овочу. Плоди, оброблені таким способом, зберігаються до 1 року, зберігаючи у своєму складі всі вітаміни.

Як зберігати гарбуз? Ви вже знаєте відповідь на це питання. Виявляється, справа це абсолютно нехлопотна. Спробуйте зберегти якомога більше плодів цього цілющого овоча. До самої весни ви зможете готувати з нього смачні каші, пюре і соки.

Чи можна і як зберегти розрізаний гарбуз в домашніх умовах

Гарбуз-дуже смачний і корисний продукт, але, купивши занадто великий плід, можна зіткнутися з проблемою: як з’їсти його цілком за один раз або як правильно зберегти? Неушкоджені плоди добре зберігаються в коморі, а що робити з половинкою або чвертю? Як правильно зберігати розрізаний плід, щоб він не втратив смакових якостей, розповімо в цій статті.

Умови і терміни зберігання гарбуза

Сирий гарбуз з пошкодженою шкіркою (у тому числі розрізана) при кімнатній температурі не зберігається. Буквально пару днів, і м’якуш починає підгнивати, покривається пліснявою, іноді в ній заводяться дрібні мушки. Чи знаєте ви? Гарбуз-загальновідомий символ свята Хелловін. З неї роблять трохи страшний, але веселий ліхтар-так званий світильник Джека. А раніше такий світильник вирізували з брукви, і вигляд він мав просто страхітливий, нагадуючи муміфіковану людську голову. >

Щоб плід не пропав, слід або заховати його в холод (холодильник, морозилку), або висушити (прибравши з м’якуша воду, можна істотно продовжити термін зберігання). Дізнайтеся про користь продуктів, які дає нам гарбуз,-олії, насіння, меду, соку і самого гарбуза..

Як зберегти гарбуз в холодильнику

Найпростіший, але недовговічніший спосіб-заховати в холодильник. Для цього плід треба ретельно очистити: видалити насіння і серцевину, зрізувати шкірку. Далі-порізати шматками і упакувати в пакет або контейнер. Не бережіть у відкритому виді. Оптимальним варіантом буде вакуумна упаковка.

Температура має бути виставлена в діапазоні 3-4 °С.

На недовгий термін (пару-трійку днів) можна залишити овоч на балконі. При цьому температура і вологість там мають бути низькими і постійними, без різких коливань. Також варто підібрати затінене місце, без попадання прямих сонячних променів.

Скільки може зберігатися гарбуз в холодильнику

М’якуш можна зберегти свіжіше приблизно десять днів. При дотриманні деяких умов-до двадцяти. Дізнайтеся, як приготувати гарбузове варення, гарбузові кекси, гарбузовий мед, як висушити гарбузове насіння. и.

Як продовжити терміни

Коли шкірка вже пошкоджена, її слід зрізувати повністю-так плід зберігатиметься довше. Якщо завертати часточки в щільну упаковку, так, щоб шкірка не контактувала з м’якушем зовнішньою стороною, то можна верхній шар не знімати.

Якщо в наявності немає пристосувань для вакуумної упаковки, є два способи її замінити:

  1. Харчова плівка. Ретельно замотати шматки і зберігати разом з іншими продуктами, вона обереже від сторонніх запахів. Термін-два тижні.
  2. Фольга . Спосіб ідентичний, але фольгу слід періодично міняти. Термін такого зберігання-близько місяця.

Важливо! Якщо покласти м’якуш в холодильник треба всього на пару днів, то можна обійтися і без упаковки. Проте, в цьому випадку, щоб очищені шматки не заветрились і не засохнули, їх слід змастити соняшниковою олією.

Як зберегти гарбуз в морозильній камері

Для тривалого зберігання, наприклад, якщо хочеться зробити запаси на зиму, незамінна холодильна камера. У ній продукт збереже усі свої корисні властивості і відтінки смаку. Розмір шматків, на які нарезается продукт для зберігання, визначається, виходячи з того, які блюда ви готуватимете.

Різати гарбуз після разморозки не рекомендується. У морозилці м’якуш без проблем і втрати якості може пролежати півроку, а іноді і довше. Якщо температура дуже низька (від-18°С), то зберігати можна і рік. Дізнайтеся, як ще можна заморожувати гарбуз, як засушити гарбуз для декору, як зберігати гарбуз до весни..

Сиру

Цей спосіб зберігання нехитрий: очистити від шкірки, вийняти серцевину і насіння, порізати кубиками і розкласти по пакетах. Поміщати цілий гарбуз в одну ємність недоцільно, оскільки повторно її вже не заморозити і доведеться готувати усе, що розморожено.

Існує нюанс-при заморожуванні продукт розширюється, так що в місткості, судку або пакеті слід залишати запас простору, щоб місткість не лопнула. Або ж спочатку заморозити шматки на обробній дошці, а вже потім помістити їх в пакет. Якщо при цьому розташувати їх так, щоб шматки не стикалися, то і в пакеті при заморожуванні вони не склеяться.

Що бланширує

Зберігають овоч шматками в місткостях, але заздалегідь обробляють таким чином:

  • шматки м’якуша помістити в друшляк;
  • опустити на три хвилини в киплячу воду;
  • після-в холодну, також на три хвилини;
  • остудити і висушити на всмоктуючій поверхні (наприклад, на серветках або рушнику).

Важливо! Шкірка у гарбуза дуже щільна, при очищенні легко порізатися. Щоб цього не сталося, варто брати спеціальний ніж для овочів, або ж спочатку розрізати овоч на чотири частини (часточки) і очищати вже їх. Серцевину найзручніше виймати круглою ложкою.

інші статті Як виростити штокрозу з насіння: посадка і відхід за мальвою в саду

Перетерту

Перетертий гарбуз займає менше місця. Таке зберігання підходить для заморожування заготівель, наприклад, начинки для майбутньої випічки. Для цього порізані шматки труть на великій терці.

Метод зберігання нічим не відрізняється від звичайного заморожування сирого м’якуша. В якості тари можна використати спеціальні форми для льоду, закриті фольгою пластикові скляночки, спеціальні харчові контейнери.

Якщо немає нічого, окрім пакету, то для надання форми можна спочатку поставити його в ємність, помістити продукт і підморожувати перед приміщенням в морозилку.

Відео: як заморозити гарбуз

Печену

Для запікання цілий гарбуз слід очистити усередині (шкірку не прибираємо), порізати великими часточками і викласти на деко шкіркою вниз. Запікати годину при t° 200 C.

Зберігати можна як шматками, зрізавши шкірку, так і у вигляді пюре. Для другого варіанту м’якуш після випікання перетирається у блендері до однорідної консистенції і фасується аналогічно перетертій. Дізнайтеся, як виростити гарбуз, як уберегти її від хвороб і шкідників. й.

Як засушити і зберегти гарбуз

Іноді заморожування недоступне, у такому разі продукт можна засушити. Це вимагає трохи більше зусиль, але зберігатися гарбуз буде довше-близько року.

Головне-вибрати правильне місце: сухе, темне, провітрюване, чимдалі від спецій і інших джерел сильного запаху. Багато простору не знадобиться, оскільки шматочки, усихаючи, істотно втрачають в об’ємі. Зберігати висушений гарбуз можна у банках, полотняних мішечках, картонних коробках.

Відео: як засушити гарбуз

На сонці

Найтриваліший спосіб, підходить тільки для жаркої сонячної погоди. Ретельно вичищену і порізану дуже маленькими шматочками або соломкою м’якуш слід розкласти на горизонтальній поверхні і виставити під сонячні промені на два дні, впродовж яких шматочки слід періодично перевертати. Краще, щоб вони не стикалися між собою.

Також слід прикрити продукт згори марлею в якості захисту від мух. Після двох днів на сонці треба ще чотири дні досушити в тіні. Після цього продукт пересипати в тканинні мішечки. Дізнайтеся про різноманітність сортів гарбуза мускатного, великоплідного, твердокорой.

У духовці

Заздалегідь гарбуз очищається від шкірки і нутрощів і ріжеться тонкими (близько сантиметра) часточками. Їх слід занурити в киплячу воду на пару секунд, вийняти і висушити в друшляку або ситі, щоб стекла вода. Після цього шматочки розкладаються на деку і сушаться в духовці при t° 60 C.

У електросушарці

У електросушарці добре обробляти гарбузову стружку. Для цього очищений м’якуш треться на великій терці або подрібнюється в комбайні. Викладається на дека і сушиться при t° 55 C приблизно 24 години. Продукт, що вийшов, краще всього зберігати в герметичних банках.

Відео: сушка гарбуза в електросушарці

Чи знаєте ви? Найбільший гарбуз був занесений в книгу рекордів Гіннесу в 2016-му році, важила вона 1190,5 кілограма. Зберігати гарбуз досить просто. Висушіть або заморозьте м’якуш, і у вас буде можливість приготувати блюдо з гарбуза у будь-яку пору року.

Про автора

admin administrator