Скільки потрібно цементу на куб розчину

Авторadmin

Скільки потрібно цементу на куб розчину

Як розрахувати цемент на стяжку правильно – приклади

Щоб укласти бетонну стяжку необхідно придбати важливий будівельний матеріал – цемент. Коштує він недешево, і купувати зайву його кількість недоцільно. Тому потрібно правильно зробити розрахунок матеріалу для стяжки підлоги.

Необхідність розрахунків

При проведенні будівельних робіт у квартирі або приватному будинку подібні обчислення виконуються майстрами або особисто власниками нерухомості. Знання, як розрахувати цемент на стяжку, дозволяють заощадити чималу суму грошей.

Річ у тому, що залишки цього будматеріалу після завершення робіт у разі тривалого невикористання втрачають свої властивості. Тому слід заздалегідь розрахувати, скільки цементу на куб розчину для стяжки потрібно. Також для приготування бетонної суміші потрібні пісок і вода.

Виконання точних обчислень є важливим заходом, завдяки якому будуть дотримані необхідні пропорції складових компонентів при заливанні стяжки підлоги (детальніше: “Які пропорції цементу і піску для стяжки потрібні”). Перш ніж робити розрахунок цементу на стяжку слід провести ряд вимірювань і мати інформацію про процес виготовлення розчину.

Особливості проведення обчислень

При приготуванні суміші, призначеної для заливки стяжки, такої як на фото, фахівці рекомендують дотримуватися певного співвідношення цементу та наповнювача – 1:3. Але при проведенні ремонту в житлових будинках використовують склад, в якому ці компоненти змішують в пропорції 1:4, причому мається на увазі не вага матеріалів, а їх об’єм.

Як правило, неможливо досить точно розрахувати висоту стяжки, оскільки в різних місцях поверхні чорнової підлоги вона буде відрізнятися (детальніше: “Як розрахувати стяжку підлоги – скільки матеріалів треба”). З цієї причини, щоб спростити розрахунок розчину для стяжки, враховують параметри максимального бетонного шару.

Навіть якщо відомі точна площа поверхні підлоги та компоненти розчину, визначити об’єм з’єднувальної рідини завжди проблематично. Річ у тому, що цемент продається в торговельній мережі в мішках, а відсів та пісок реалізують в кілограмах.

Прийнято вважати, що конкретна марка цементу, що використовується при облаштуванні стяжки підлоги, має певну вагу. Наприклад, куб цементу умовно важить 1300 кілограмів. Цей показник при проведенні розрахунків для визначення, скільки цементу потрібно на куб стяжки, застосовують в якості постійної величини.

Спеціалісти рекомендують: якщо навіть відомо точну кількість будматеріалів, їх слід купувати з 10-відсотковим запасом, щоб в процесі заливки не допустити браку компонентів.

Виконання розрахунків матеріалів

Для того, щоб дізнатися витрати матеріалів на стяжку підлоги насамперед потрібно мати у своєму розпорядженні вихідні дані.

Наприклад, укладати бетонну підлогу своїми руками планується в приміщенні:

  • площа якого дорівнює 100 «квадратів»;
  • висота стяжки при цьому буде становити 10 сантиметрів.

Співвідношення компонентів для приготування розчину повинно бути 1:3.

  1. Визначають об’єм суміші, необхідної для заливки стяжки. З цією метою потрібно помножити площу приміщення на висоту шару – 100х0,1 = 10 кубометрів.
  2. Половину отриманого об’єму займе вода, оскільки для приготування розчину необхідної консистенції потрібно таку кількість рідини. Таким чином, цифру 10 слід розділити на 2. У результаті отримане число 5 буде означати об’єм сухої суміші.
  3. Далі потрібно дізнатися, скільки потрібно цементу для стяжки підлоги. Отриманий об’єм треба поділити на 4. У результаті виходить, що для заливки даного шару потрібно 5: 4 = 1,25 кубометра цементу.
  4. Після визначення величин приступають до купівлі будматеріалів. При цьому не слід забувати, що невеликі торгові підприємства реалізують цемент, розфасований по мішках в кілограмах.
  5. Далі потрібно провести перерахунок об’єму у кілограми. З цією метою постійну величину, що дорівнює 1300 кілограмів, множать на число 1, 25 і в підсумку отримують 1083 кілограми. Саме стільки цементу потрібно для приготування розчину.
  6. Якщо матеріал розфасований по мішках, необхідно знати точну вагу. Припустимо, вона дорівнює 50 кілограмів, тоді 1083:50 = 22. При проведенні ремонту в житловому будинку будматеріали бажано купувати в спеціальній тарі, щоб зручніше було підіймати їх на верхні поверхи.

Фахівці рекомендують при необхідності зробити покупку великої партії будматеріалів заздалегідь, домовившись з фірмою-продавцем або постачальником щодо повернення або обміну на інший товар невикористаної кількості компонентів за умови, що вони будуть в нерозпечатаній тарі.

Подібна домовленість дозволить заощадити значну суму грошей за рахунок недопущення перевитрати матеріалів.

Слід зазначити, що існують спеціальні комп’ютерні програми, так звані будівельні калькулятори, що дозволяють всього за кілька хвилин дізнатися шуканий результат.

Безумовно, розрахунки для визначення кількості компонентів, що входять в розчин для заливання стяжки, вимагають володіння певними знаннями, тому за допомогою також можна звернутися до спеціалістів.

Як розрахувати кількість цементу на куб розчину

Від правильного підрахунку необхідної кількості будівельних матеріалів залежить і темп будівництва. І якщо, наприклад, підрахунок необхідної кількості цеглин не викликає особливих труднощів, то визначення витрати цементу на куб розчину може створити певні складнощі.

Що впливає на витрату цементу

При підборі складу суміші потрібно пам’ятати про те, що із зростанням марки цементу зменшується потреба у в’яжучому. В окремих випадках для того, щоб зберегти структуру розчину після схоплювання, в нього вводиться кам’яна пил.

Витрата цементу на куб розчину залежить від:

  • типу розчину. В залежності від призначення В будівництві можуть застосовуватися піщані, вапняні і глиняні розчини. Для кожного з цих розчинів різниться співвідношення в’яжучого і заповнювача. Так, для того, щоб приготувати цементно-піщаний розчин, цемент і пісок береться в пропорції 1:3, 1:4. Для вапняного – цемент вводиться в співвідношенні 1:3 до вапняного розчину. При використанні глини витрата цементу на куб розчину вводиться виходячи з розрахунку 1:9;
  • марки розчину (визначає міцність застиглої суміші). Марка розчину вибирається залежно від того, в якому елементі будівлі він буде використовуватися. Для фундаменту і несучих стін визначальне значення має міцність кладки, тому рекомендується використовувати максимально міцні розчини. Для внутрішніх стін можна використовувати суміші з меншою витратою цементу. Для штукатурення стін можна використовувати суміші з меншим вмістом цементу;
  • склад розчину – вибране співвідношення в’яжучого і заповнювача.

Між маркою розчину і вмістом в суміші цементу існує пряма залежність. Марка розчину в залежності від вмісту цементу в суміші наведено в таблиці.

Наведені в таблиці значення вмісту цементу в суміші справедливі для 1 м3 розчину.

В залежності від необхідної марки розчину різняться і класи використовуються цементів, а також співвідношення в’яжучого і заповнювача.

Скільки цементу знадобиться на куб розчину

Визначити скільки цементу в кубі розчину досить просто. Для цього необхідно знати співвідношення заповнювача і в’яжучого, а також щільність цементу (вона становить 1300 кг/м3). Якщо використовується співвідношення в’яжучого і заповнювача 1:4, у складі розчинової суміші буде 20% цементу. Враховуючи його щільність, витрата цементу на куб розчину складе 1300/5 = 260 кг (5 з невеликим мішків). Розрахунок необхідної кількості в’яжучого можна виконувати і за допомогою спеціальних онлайн-калькуляторів.

Важливо пам’ятати, що співвідношення в’яжучого і заповнювача вказується в об’ємному вигляді, при підрахунку кількості мішків цементу, потрібно перевести ці значення в кілограми з урахуванням щільності матеріалу.

Найпростіше визначити, скільки цементу піде на куб розчину для фундаменту. Для цього треба лише розрахувати загальний обсяг фундаменту (в м3). Потім визначити обсяг в’яжучого, необхідного для приготування куба бетону і обчислити загальну потребу в цементі.

У випадку, якщо необхідно визначити кількість цементу для кладки стін завдання ускладнюється, так як необхідно враховувати при підрахунку товщину розчинного шва. Для спрощення розрахунків використовують усереднені витрати розчину для куба кладки. Практика показали, що на куб кладки витрачається близько 0,25 – 0,3 м3 розчину. Тому при визначенні, скільки цементу припадає на куб кладки, спочатку необхідно визначити обсяг стін будівлі.

Експериментальним шляхом підтверджено, що кількість розчину на 1 м3 кладки керамічної цегли на 13% перевищує необхідну кількість розчину для кладки інших видів цегли.

Від правильного підрахунку необхідної кількості в’яжучого залежить все будівництво в цілому. У випадку помилки будівельний процес може застопоритися в самий відповідальний момент.

Про автора

admin administrator