Скільки потрібно дріжджів для сидру

Авторadmin

Скільки потрібно дріжджів для сидру

Зміст:

Як зробити сидр з яблук вдома: магазинний зазнає фіаско

Сьогодні, 3 червня, відзначається Всесвітній день сидру.

Напій, отриманий в результаті бродіння яблук, відомий зі стародавніх часів – перші згадки про його вживанні зустрічаються в роботах літописців задовго до нашої ери.

Деякі джерела вказують, що батьківщиною сидру є Німеччина, Франція та Іспанія, але якихось вагомих підтверджень цьому немає.

Сьогодні, 3 червня, вважається Міжнародним днем сидру. Пропонуємо вам приготувати цей прохолодний слабоалкогольний напій самостійно.

Готують сидр з яблук, груш, рідше з айви

Яблучний сидр так і називається – сидр. А ось грушевий носить назву перрі. Набагато рідше сидр виробляють з айви, це найменш поширений і доступний з них фрукт.

Отримують сидр шляхом бродіння, натуральним способом або з додаванням дріжджів. Натуральне бродіння відбувається в 2-2,5 рази довше, крім того, незначні відхилення в температурному режимі можуть привести до загнивання і втрати закладеного матеріалу.

Тому пропонуємо вам зробити яблучний сидр – швидкий рецепт з дріжджами, який не вимагає особливих знань і зусиль.

Яблучний сидр – рецепт простіше простого

Для приготування 3 л напою знадобиться:

  • Яблук – 4 кг.
  • Дріжджів пресованих – 6 г.
  • Цукру – 4 ст. л.

Яблука підійдуть будь-яких сортів, якщо вийде підібрати кислі та солодкі у співвідношенні 1 до 2, буде чудово. Їх потрібно пропустити через соковижималку, тому наріжте шматочки такого розміру, які легко пройдуть в завантажувальний лоток. Отриманий сік можна довести водою до 3 л, якщо він вийшов занадто густий.

У банку з соком потрібно додати 4 ст. л. яблучноъ макухи, розкришені дріжджі і цукор, розмішати. Накрити складеною в кілька шарів марлею, бинтом або тканиною, яка буде добре пропускати повітря, і поставити в темне місце на добу.

Потім потрібно натягнути і закріпити на шийці банки гумову рукавичку. Закріпити її можна канцелярською гумкою, обв’язати ниткою, стрічкою або бинтом. Головне, щоб рукавичку не зривало в процесі бродіння. В рукавичці обов’язково зробіть прокол голкою.

Рукавичка за 2-3 дні повинна надутися, потім здутися і впасти. Після цього банку потрібно закрити і поставити на 2-3 тижні в темне місце.

Після цього процідити і вживати в охолодженому вигляді, оптимальна температура – 7-10 градусів. Зберігається такий сидр в холодильнику до місяця.

Це цікаво: існує думка, що цей напій з яблук, що перебродили, винайшов король франків Карл Великий. Цей фактично перший європейський імператор об’єднав пів континенту в VIII-IX столітті. Одного разу він нібито сів на цілий мішок перестиглих яблук, розчавив їх, і вийшов сидр. Враховуючи, що особистість ця – легендарна, видається, що і історія ця – легенда. І справді, де б король міг сісти на мішок яблук.

А ще 3 червня відзначається Міжнародний день сомельє.

Які дріжджі найкращі для твердого яблучного сидру?

У цьому короткому посібнику ми збираємося відповісти на питання «Які найкращі дріжджі для твердого яблучного сидру» з поглибленим аналізом того, які найкращі тверді яблучні дріжджі. Крім того, ми збираємося обговорити характеристики, які роблять ці дріжджі найкращими твердими яблучними дріжджами.

↑ Які дріжджі найкращі для твердого яблучного сидру?

Найкращі дріжджі для твердого яблучного сидру – Safale S-04 від Fermentis для початківців. Safale S-04 є ідеальним вибором з точки зору ціни, доступності та зручності використання, а також створює дуже послідовний та якісний готовий результат.

Тверді яблучні дріжджі Cote des Blancs від Red Star – відмінний вибір для більш досвідчених виробників сидру. Він дає дуже якісний результат, але його слід використовувати тільки при використанні процедури, яка не передбачає бродіння сидру до кінця.

↑ Що робить Safale S-04 найкращими дріжджами для твердого яблучного сидру?

Це головна рекомендація щодо твердих яблучних дріжджів для початківців. Це штам дріжджів, який використовують і люблять багато виробників сидру, що робить його моєю головною рекомендацією. Це англійські елеві дріжджі, відомі своїм швидким часом бродіння і високим рівнем флокулянтів (вони випадають в осад, коли закінчуються ферментацією, залишаючи більш прозорий сидр).

S-04 також дає дуже компактний осад, завдяки чому його легше залишати під час видалення твердого яблучного сидру.

Діапазон температур становить 64-72 F, в ідеалі залишається в нижньому кінці діапазону (навіть трохи нижче). S-04 також не закінчується настільки сухим, як винні дріжджі, що залишає більше залишкового яблучного цукру (і аромату) у твердому яблучному сидрі. Крім того, оскільки він здатний витримувати вміст алкоголю до 18%, це також поширений вибір для яблучних вин.

↑ Що робить Côte des Blancs найкращими дріжджами для твердого яблучного сидру?

Кот де Блан у Червоній Зірці люблять одні виробники сидру, а інші ненавидять. Хоча деякі стверджують, що це надмірно агресивні винні дріжджі, які руйнують весь смак, інші клянуться, що це найкращі дріжджі.

Якщо залишити бродіння повністю сухим, Cote des Blancs витримає сидр, який не висохне (деякі повідомляють, що він сухий до 0,990). Ось чому багато тих, хто оспівує його, використовують прийоми, щоб зупинити бродіння, перш ніж воно зайде так далеко (за допомогою хімікатів або холодного удару). Також дуже важливо підтримувати бродіння при низькій температурі, щоб зберегти якомога більше смаку.

↑ Деякі інші найкращі дріжджі для твердого яблучного сидру

Деякі інші найкращі тверді яблучні дріжджі наведені нижче:

  • Ноттінгемський ель.
  • Lalvin 71B-1122.
  • Safcider.
  • Мангровий роз’єм M02.
  • Сідровий будинок Select Сідрові дріжджі преміум класу.
  • White Labs WLP775 – англійські сидрові дріжджі.

↑ Що робить Ноттінгемський ель найкращими дріжджами для твердого яблучного сидру?

Ноттінгемський ель – це універсальний дріжджі, який використовується в широкому асортименті пива. Це хороші тверді яблучні дріжджі, тому що вони нейтральні, завдяки чому смак яблук проникає. Як і більшість дріжджів, які використовуються для сидру, він має високу ослаблення (перетворює більшість цукру в спирт). Він також дуже флокулентний (випадає в осад під час бродіння).

Ці дріжджі з елю в англійському стилі мають хорошу толерантність до низьких температур (до 57 футів), з оптимальним діапазоном між 57F і 70F (зберігання їх нижче 65 F дасть набагато кращі результати). Він також поставляється в вакуумній упаковці, що робить очевидним, чи упаковка була пробита. 11-грамова упаковка підходить приблизно для 12 галонів сидру.

↑ Що робить Lalvin 71B-1122 найкращими дріжджами для твердого яблучного сидру?

Lalvin 71B-1122 (71B)-це дріжджі з білого вина, відомі за отримання гладкого кінцевого продукту та посилення фруктових смаків. 71В має дуже широкий діапазон бродіння від 59 до 86 градусів. Толерантність до алкоголю 14% робить це популярним вибором для тих, хто виготовляє яблучні вина або цизери (яблучне вино з цукром з меду).

Він споживає 20-40% яблучної кислоти в сидрі, що є негативним фактором, якщо ви використовуєте яблучний сік з уже низьким вмістом кислот (як більшість комерційно доступних соків).

↑ Інші поширені запитання про твердий сидр, які можуть вас зацікавити.

Які дріжджі найкращі для солодкого твердого сидру?

↑ Що робить Safcider найкращими дріжджами для твердого яблучного сидру?

Сафцид – це дріжджі для шампанського, які зазвичай використовуються для виготовлення твердого яблучного сидру і мають здатність робити це ефективно навіть у складних умовах бродіння. Він працює в дуже широкому діапазоні температур (50 – 86), з ідеальним діапазоном 64 – 75. Повідомляється, що він добре працює при низьких рівнях pH (від 3,3) і має низьку потребу в азоті (від 150 ppm).

Як і більшість дріжджів, які використовуються для сидру, він дуже пластичний (випадає в осад після завершення ферментації). Будучи дріжджами для шампанського, вони мають високу толерантність до алкоголю 16%, але деякі повідомляють про максимальну 12-13%. Виробники сидру також повідомляють, що він дуже добре зберігає смак яблук, але виділяє сильний запах сірки під час бродіння і переваги від тривалої витримки перед розливом у пляшки.

↑ Що робить Mangrove Jack M02 найкращими дріжджами для твердого яблучного сидру?

Mangrove Jack M02 — це специфічні для сидру дріжджі, які зросли популярністю серед виробників сидру. Ці дріжджі поставляються з дріжджовими поживними речовинами, уже змішаними в пакеті.

З перерахованим діапазоном ферментації 64-75 градусів, його легко ферментувати при кімнатній температурі. M02 досить швидко ферментує твердий яблучний сидр, і більшість з них випаде з сидру після завершення ферментації (висока флокулянт).

Отриманий твердий яблучний сидр має чудовий яблучний смак і дуже приємний аромат і складний ефір (аромат або смак, який нагадує квіти або фрукти)

↑ Що робить Cider House Select Premium Cider Yeast найкращими дріжджами для твердого яблучного сидру?

Cider House Select Cider Yeast — це ще одна специфічна для сидру дріжджа, яка не використовується широко. Однак деякі з людей, які використовують його, клянуться, що це найкращі дріжджі для твердого яблучного сидру.

Ці дріжджі поставляються з невеликою кількістю поживних речовин дріжджів, уже змішаних в пакеті

Перелічений діапазон температур дуже широкий, від 54 градусів до 82 градусів. Однак виробник рекомендує використовувати температурний діапазон 61-75 для найкращих результатів.

Добірні дріжджі для сидрового виробництва можна вводити безпосередньо в сидр або спочатку зволожувати в пасту (дотримуючись інструкцій на упаковці).

Однією з головних переваг цих дріжджів є те, що це штам із високим вмістом ефірів і дуже гарний смак.

↑ Що робить White Labs WLP775 – English Cider Yeast найкращими дріжджами для твердого яблучного сидру?

WLP775 – це рідкі дріжджі виробництва White Labs, які користуються великою популярністю у виробників сидру. Його класифікують як англійські дріжджі з сидру.

Як рідкі дріжджі, він буде коштувати вам дорожче і його потрібно зберігати в холоді. Однак багато людей кажуть, що загальна якість цілком варта додаткових витрат і незручностей.

Оптимальна температура бродіння в переліку становить 68-75 градусів за Фаренгейтом, що є відносно високим і відносно вузьким діапазоном порівняно з деякими іншими дріжджами. Однак, оскільки діапазон настільки близький до кімнатної температури, підтримувати його не повинно бути складно.

WLP775 можна подавати безпосередньо в сидр або використовувати для приготування закваски перед подачею. Він має середню флокуляцію, що означає, що частина дріжджів залишиться в сидрі.

Ще одна річ, про яку слід пам’ятати, це те, що ці дріжджі виробляють сірку під час бродіння, тому будьте готові до смердючого бродіння. Виробник стверджує, що 2 тижні витримки приберуть запах.

↑ Висновок:

У цьому короткому посібнику ми відповіли на питання «Які дріжджі найкращі для твердого яблучного сидру» з поглибленим аналізом, які найкращі тверді яблучні дріжджі. Крім того, ми обговорили характеристики, які роблять ці дріжджі найкращими твердими яблучними дріжджами.

Як приготувати сидр? Виготовлення сидру в домашніх умовах: рецепти

Технологія виготовлення слабоалкогольного напою з яблук відома вже кілька століть. Справжній сидр роблять без додавання дріжджів і без пастеризації готового продукту.

  • Підготовчий етап
  • Приготування напою стандартним способом
  • Правильний метод
  • Старовинний рецепт
  • Рецепт з дріжджами
  • Швидкий рецепт
  • Сидр із соку
  • Напій із сушених фруктів
  • Культура пиття

Підготовчий етап

Якщо ви всерйоз зацікавилися тим, як приготувати сидр, тоді вам необхідно визначитися з тим, що вам знадобиться в процесі його виготовлення. Для початку необхідно вибрати яблука. Для цих цілей найкраще підходять кисло-солодкі сорти цих фруктів. Також для приготування напою знадобиться цукор, вода і ємність для бродіння. Склад додаткових продуктів залежить від рецепту, який ви виберете для приготування. Крім перерахованого вище, вам знадобиться звичайна медична гумова рукавичка або спеціальна кришка.

Перед тим як з ‘ясовувати, як приготувати сидр у домашніх умовах, необхідно підготувати яблука. Їх потрібно сповснути водою, видалити серцевину з насінням і подрібнити на терці, в кухонному комбайні або за допомогою ножа. Чистити яблука не треба, також не варто обдавати їх окропом або використовувати для їх очищення миючі засоби. На шкірці цих фруктів містяться дріжджі, які сприяють бродінню.

Приготування напою стандартним способом

Одним з найбільш поширених рецептів яблучного сидру є наступний. Необхідно підготувати описаним вище способом фрукти і заповнити ними вимиту і простерилізовану скляну ємність приблизно на 1/3. Також туди необхідно додати цукор з розрахунку 100 грам на кожен літр яблучної маси або, як її ще називають, мезги. Також в ємність можна насипати трохи родзинки.

Якщо вам здається, що яблука не соковиті, тоді в ємність з мезгою слід додати воду з розрахунку 1:1. Тепер на горловину банки вдягається звичайна медична гумова рукавичка. За нею можна судити, як йде процес бродіння. Крім того, вона потрібна для перекриття доступу кисню, інакше мезга може просто скиснути. Тепер ємність потрібно поставити в темне місце, де підтримується цілодобова температура на рівні 21-30 градусів за Цельсієм. Простояти вона там повинна близько тижня. Можна вважати, що виготовлення сидру в домашніх умовах пройшло успішно, якщо через зазначений час ви побачите на банку надуту рукавичку. Настав час її зняти і процедити напій в банку.

Але це ще не все. Тепер проціжену рідину необхідно поставити в холодильник і дочекатися утворення осаду. Після цього залишається лише злити за допомогою шланга чистий сидр без гущі, розлити по пляшках і щільно закупорити.

Правильний метод

Тим, хто хоче дізнатися, як приготувати сидр за класичним рецептом, доведеться знайти стиглі дикі яблука. З них необхідно буде витиснути чистий сік. Він і є основою для приготування класичного слабоалкогольного напою. Сік наливається в скляну ємність таким чином, щоб він заповнив її на 2/3. Використовувана банку закривається спеціальною кришкою – гідрозатвором. При її використанні в ємність не потрапляє повітря, але зате з неї може виходити вуглекислий газ, що виділяється.

Банку необхідно поставити не менш ніж на три тижні в темне місце, в якому температура буде на рівні 22-х градусів. Після цього необхідно злити через шланг чисту рідину так, щоб осад залишився в ємності. Цей зашкоджений сік необхідно розлити по банках, накрити кришкою і зберігати протягом 3-4 місяців при температурі 10 градусів. Лише після виконання всіх цих етапів сидр із соку буде готовий, його можна буде розлити по пляшках, щільно закрити і зберігати в холодильнику до трьох років.

Зауважте, що при його виготовленні не використовується цукор, родзинки або дріжджі. Такий продукт вважається натуральним.

Старовинний рецепт

Але це ще далеко не всі способи, як приготувати сидр. Для виготовлення напою за старовинним методом вам знадобиться холщовий мішок і дерев ‘яна бочка. У разі необхідності бочку можна замінити великою емальованою каструлею. Вимиті і вичищені від серцевин яблука висипаються в мішок, який укладають у підготовлену тару. Після цього можна зайнятися приготуванням сиропу. Він робиться з 6-ти літрів води і 1,6 кг цукру (за бажанням замість нього можна використовувати мед), така кількість необхідна на 8 кг фруктів. Зверху яблука накриваються кришкою – вона може бути як суцільною дерев ‘яною, так і сітчастою. На неї встановлюється гніт – так, щоб яблука не могли спливти.

Після завершення цих етапів ємність встановлюється в темне місце для бродіння.

Коли процес закінчиться, рідина за допомогою гнучкого шланга зливається в чистий посуд. З однією і тією ж яблучною мезгою ці етапи можна повторювати кілька разів. Тобто вам знову потрібно приготувати сироп і залити їм фрукти, а через місяць злити чисту рідину. Отримані з декількох підходів напої перемішуються і відстоюються в холодному місці не менше півроку. Лише після цього слабоалкогольне вино сидр вважається готовим.

Рецепт з дріжджами

Багато хто вважає, що використання додаткових компонентів допоможе прискорити процес приготування напою. Але це не завжди так. Для того щоб приготувати сидр на дріжджах, знадобиться більш ніж півроку. Робиться він наступним чином.

Яблука дрібно ріжуться, складаються в банку і заливаються водою так, щоб вони були повністю покриті. Ця ємність ставиться в тепле місце для бродіння десь на два тижні, в процесі рідину необхідно регулярно перемішувати. Через вказаний період отриманий сік проціжується і трохи нагрівається.

Тепер необхідно додати цукор і дріжджі. Головне при цьому – дотримати пропорції. Так, 25 грам дріжджів і 5 склянок цукру змішуються з 4,5 літрами перебродив соку. Тепер необхідно його поставити в ємність і накрити кришкою. Як тільки рідина почне бродити, її необхідно перелити в бочку, після закінчення процесу вона закупорюється і коштує так близько півроку. Лише через 6 місяців домашній яблучний сидр буде готовий, його можна розливати по пляшках.

Швидкий рецепт

Ще одним варіантом виготовлення слабоалкогольного шампанізованого напою є наступний.

Для нього вам знадобиться 8 кг яблук, 2 кг цукру, 10 літрів води і цедру двох лимонів. Зауважте, з цих компонентів ви всього за тиждень зможете приготувати сидр.

Домашній рецепт з прискореною технологією виглядає так. Вибираються дрібні яблука, вони очищаються від серцевини і розрізаються навпіл. Підготовлені таким чином фрукти складаються в ємність, засипаються цукром і заливаються водою з додаванням цедри лимона. Ємність накривається марлею, попередньо складеною в кілька шарів, і ставиться в тепле місце. Через тиждень напій можна процедити і розливати по пляшках, це вже і буде сидр. Домашній прискорений спосіб приготування, звичайно, не збігається зі встановленою фахівцями технологією виготовлення цього напою без додавання цукру та інших компонентів, але зате ви зможете пити його вже через тиждень.

Сидр із соку

Існує ще один спосіб виготовлення цього слабоалкогольного напою. Його можна робити зі свіжовижатого соку з яблук некислих сортів. Врахуйте, пакетовані напої, що продаються в супермаркетах, не зможуть стати основою для сидру.

Для його приготування необхідно на кожен літр соку додати 100 грамів цукру, винні дріжджі або спеціальну закваску. Її, до речі, можна зробити з немитої малини, води і цукру. Для цього подрібнені ягоди заливаються половиною склянки теплої води і засипаються ложкою цукру. Ємність закривається і ставиться в тепле місце на три дні. При цьому щодня її необхідно струсити.

Сік, змішаний із закваскою і цукром, наливається в банку і закривається гідрозатвором. Ємність тримається в прохолодному місці до тих пір, поки не закінчиться виділення бульбашок газу, але це ще не сидр. Домашній рецепт приготування цього напою вимагає, щоб рідина акуратно була злита без осаду. Після цього потрібно вимити ємність, знову залити туди основу майбутнього вина і поставити її на три місяці в холодне місце. Через цей термін сидр вже можна розливати.

Напій із сушених фруктів

Якщо ви загорілися приготуванням цього напою в розпал зими, то не варто засмучуватися і чекати нового врожаю яблук. Для напою можна купити недорогі свіжі яблука, які продаються цілий рік, і сухофрукти. Робиться сидр з цих компонентів наступним чином: У банку або бочонок вкладається шар сушених яблук, а поверх них – підготовлених, нарізаних великими шматочками свіжих. Фрукти повинні заповнити близько половини ємності, в який ви плануєте робити сидр. Домашній рецепт приготування напою з цих компонентів полягає в тому, що їх необхідно залити кип ‘яченою охолоненою водою і закупорити десь на три тижні, залишивши в темному місці для успішного бродіння. Через вказаний період сидр вже можна зливати. Основу для цього напою можна заливати водою і наполягати ще як мінімум три рази. Але врахуйте, ви отримаєте досить кислий напій. Перед вживанням його можна підсолодити.

Культура пиття

Розібравшись з тим, як готується сидр, непогано було б також з ‘ясувати, як його необхідно вживати. Вважається, що сухий напій ідеально підходить до різних морепродуктів, наприклад креветкам, устрицям. Також його можна вдало поєднувати з різними сирами, нежирним шашликом і овочами. А ось солодкі сорти краще пити з десертами. Такий сидр підійде до випічки, йогуртових тортів, цукерок, шоколаду, маскарпона.

У цього напою маса переваг. У його складі відсутні будь-які хімічні добавки, крім того, він є не тільки джерелом вітамінів В6, В1, С, але і заліза, кальцію, калію, пектину. Також кажуть, що сидр здатний нормалізувати тиск і позитивно впливати на роботу шлунка і кишечника. Але не варто забувати, що в процесі бродіння виходить алкогольний напій, тому зловживати ним не варто.

Про автора

admin administrator