Скільки потрібно метрів дроту на сітку рабицю

Авторadmin

Скільки потрібно метрів дроту на сітку рабицю

Зміст:

Як Правильно Встановити Паркан Із Сітки Рабиця

Огорожа з сітки рабиці. Як не допустити помилок при установці?

Сітка рабиця. Це один з найбільш довговічних і недорогих матеріалів огорожі двору або ділянки. Паркани з рабиці відмінно пропускають світло, через них добре видно внутрішній устрій двору, а також вони абсолютно не заважають вентиляції. Найчастіше в наш час рабицей облагороджують дачні ділянки, а також вона є хорошим варіантом для дитячих та спортивних майданчиків.

Огляду:

Є багато видів покриття прутів рабиці, особливо з яких слід відзначити ПВХ покриття. Завдяки ПВХ сітка прослужить дуже довго, вона стійка до погодних умов. Є також оцинкований дріт і дріт зовсім без покриття. За допомогою існуючих сучасних покриттів огорожі з рабиці можна надати дуже шляхетний естетичний вигляд, а також, суттєво збільшити стійкість забору до зовнішніх впливів.

На перший погляд може здатися, що встановлення паркану з рабиці. Дріб’язкова справа, проте це не так. Звичайно, встановити паркан з рабиці, безсумнівно, легше, ніж з бетону або цегли. Але не варто ставитися до неї легковажно. Вона дуже вимоглива до установки, при неправильному монтажі вона буде бовтатися, і провисати, а через зовсім невелика кількість часу вам доведеться встановлювати новий паркан.

Поетапна установка паркану з сітки рабиці. Як уникнути помилок?

Існує 2 способи установки паркану з рабиці. Секційний і натяжна. Останній відноситься до більш простому і легкого способу, розглянемо його.

Отже, встановлення паркану проходить в кілька етапів:

  • Розмітка території;
  • Вибір і закупівля матеріалів;
  • Установка стовпів;
  • Монтаж полотна.

Чому цей етап йде першим перед покупкою матеріалів. Тільки після того, як ділянка розмічений, стає зрозумілим, скільки знадобиться стовпів і метрів сітки. Для розмітки вам знадобиться товста міцна нитка або довгий шнур. Нитка натягується по периметру ділянки, який ви збираєтеся захищати. Для того щоб відзначити, де будуть стояти бетонні, металеві або дерев’яні стовпи, використовують кілочки. У кожному індивідуальному випадку потрібно брати до уваги вимоги до паркану: необхідна висота, довжина, глибина бетонування, матеріал, з якого зроблені стовпи, чи буде натягивающий прут, і, один з найголовніших питань, яка сітка буде натягатися. Ні для кого не є секретом, що сітка з товстого дроту жорсткіше за своєю структурою, отже, прогинатися вона буде менше і ставити стовпи під неї можна на велику відстань. Для визначення кількості рабиці потрібно заміряти довжину шнура, ця цифра і буде кількістю погонних метрів сітки. Після того, як відомо кількість матеріалів, можна приступати до закупівель.

Вибір і закупівля матеріалів

Для установки паркану з рабиці знадобиться: сітка рабиця, стовпи, арматура і кріплення (або ж міцна дріт, трос).

Вибір сітки залежить від цільового призначення. Для вибору потрібно визначитися з розміром осередків. Наприклад, сітка з щільним плетінням підійде для огородження тварин чи свійської птиці, яка може пролізти в великі отвори. Для огорожі ділянки же може підійти і сітка з великим плетінням.

Стовпи для забору найкраще вибирати не дерев’яні, оскільки термін служби у них мінімальний, та й до того ж, вони вимагають постійного догляду і фарбування. Оптимальним варіантом будуть металеві стовпчики, вони і виглядають масивно, і в той же час, легкі, зручні в установці. Якщо їх добре пофарбувати і приробити на верхівку капелюшок, то вони будуть служити вам дуже довго.

Дерев’яні стовпи недорогі, але вони дуже швидко прогніют, навіть при належному догляді. Такі стовпи можна встановлювати як тимчасовий захід, наприклад до установки хорошого якісного забору. По довжині стовпи вибираються з урахуванням того, що вони будуть вкопують у землю приблизно на пів метра. Кутові стовпи повинні бути вище, ніж інші, і масивніше, більше за діаметром. Те саме можна сказати і до стовпів, на яких передбачається хвіртка або ворота.

При установці стовпів важливо дотримуватися вертикаль, вирівняти стовпи не тільки по висоті, але і в ряд між собою. Тут давати будь-які поради надмірно, необхідно просто дуже серйозно підійти до цієї справи і покластися на власний досвід. Якщо ви вибрали металеві стовпи, то їх потрібно попередньо прогрунтувати і пофарбувати, приварити або надіти на них шапку, щоб вони не проржавіли зсередини. Ідеальним варіантом вважаються стовпи з оцинкованої поверхнею, вони не вимагають додаткової обробки. У підготовлені ями встановлюють стовпи і заливають бетоном. Можна просто закопати їх землею і добре утрамбувати, але в такому випадку вони довго не простоять, і такий паркан не буде стійким. Якщо ж на вашій ділянці переважає глина або важкі суглинки, то бетонний розчин застосовувати не рекомендується, оскільки він може призвести до скупчення води на дні. Взимку ця вода замерзає, що може привести до виштовхування стовпчиків на поверхню.

Перед установкою важливим етапом є розмотування полотна. Її повинні здійснювати як мінімум двоє людей. Рулон рабиці кладеться на підлогу таким чином, щоб кінець полотна виявився внизу. Розмотується рулон обертанням його навколо своєї осі, якщо є заплуталися спіралі, то їх необхідно відразу ж розплутати, щоб вони стали на один рівень з іншими.

Методів установки полотна безліч. І прикручування сітки до стовпів, і приварювання прутів до стовпів, і багато інших. Найпростіший з них. Наступний. В стовпах просвердлюють отвори зверху, знизу і посередині. Крайню рядок рабиці кріплять на стовп і розмотують рулон до стовпа, який йде наступним, так продовжують до кінця ділянки або до кінця рулону. Дріт протягують в отвори стовпів і закріплюють. Рулони з’єднуються дуже просто. З одного рулону вигвинчують рядок, накладають другий рулон і рядок вплітають назад.

Особливості установки паркану з сітки рабиці своїми руками

На відміну від глухих парканів з цегли, бетону, профільованого листа або дерев’яних дощок, паркан з рабиці абсолютно не заважає сонячним променям потрапляти на ділянку, не затінюючи рослини. Можливо, саме завдяки цьому рабиця стала улюбленим матеріалом для зборів у городників і дачників.

Вибір сітки

Сітку-рабицю необхідно правильно підібрати. Потрібно враховувати, що такий матеріал реалізується з різними стандартними розмірами. Особливо популярні і поширені варіанти, в яких присутні осередки з такими розмірними параметрами:

Також можна зустріти в продажу екземпляри з проміжними параметрами:

Підбираючи відповідну сітку-рабицю для спорудження паркану, потрібно звертати увагу і на показник її висоти. Варто вибрати оптимальну конструкцію з висотою 120, 150, 180 або 200 см. Довжина самих полотен сітки також підпорядковується певним нормам: буває протяжність 10 або 15 м. Підбираючи якісну сітку-рабицю, дуже важливо звертати увагу на товщину дроту, з якої вона зроблена.

Якість металу повинно бути бездоганним. Сітка не повинна занадто легко гнутися. У правильної та якісної сітці все осередки матимуть однакові розміри. Будь-які сліди деформації вкажуть на погану якість використаного металу.

Спіралі в сітці-рабице ні в якому разі не повинні бути перекрученими. Якщо відразу не звернути увагу на цей серйозний дефект, то через деякий час вже встановлена ​​сітка ризикує луснути. Вибираючи сітку-рабицю, рекомендується оглядати обидва кінці рулону. Кожен кінець дроту повинен надійно з’єднуватися з сусідніми елементами, а також бути загнутим.

Якщо вибір припав на сітку, доповнену спеціальним пластиковим покриттям, то в найдешевшому варіанті вона буде занадто легко гнутися. Бюджетні різновиди таких матеріалів обробляються тільки низькоякісними полімерами, які вже через кілька сезонів починають обсипатися. З цієї причини рекомендується уточнювати у продавця всі гарантійні терміни експлуатації, встановлені виробником.

Щоб не витрачати занадто багато часу на пошук ідеально підходить сітки-рабиці, доцільно попередньо визначитися, які клітинки вам потрібні (дрібні, середні або великі), в якому кольорі заплановано змонтувати паркан.

Монтаж сітки

Встановивши опорні стовпи, можна переходити до монтажу самої сітки-рабиці. Розглянемо покрокову інструкцію.

  • Найпростіше взяти і розвернути рулон сітчастого матеріалу. Попередньо слід провести ретельну натяжку. Також можна обійтися і без зачепів. Треба буде тільки прив’язати полотно дротом або хомутами. Однак подібне огорожу ризикує незабаром провіснуть.
  • Також можна прошити дротом полотнище, пускаючи її через кожну з осередків. Потім здійснюють монтаж самого полотна, натягуючи або натяжители, або стяжки. Це оптимальний спосіб установки, але він є досить трудомістким, тим більше що треба буде скористатися двома або трьома струнами.
  • Спочатку між стовпами простягають розтяжки з дроту, а потім до них прив’язують за допомогою тієї ж дроту полотно через кожні 20-30 см.

Секційний

Існує і секційна конструкція паркану з сітки-рабиці. У таких випадках із куточка варять рами, на які потім натягують сітку. Зроблені секції далі приварюють до встановлених стовпів. В результаті виходить дуже жорстка і міцна конструкція.

Перебуваючи в умовах здимаються, стовпи цих конструкцій потрібно закопувати на 20-30 см глибше рівня промерзання грунту. Бетонування краще уникати. Якщо щебінка буде залита бетоном, це підвищить ризики видавлювання стовпа в подальшому.

Без напрямних

Це найпростіший вид конструкції огорожі з сітки-рабиці. Простий у виконанні, не вимагає спеціальних знань і умінь. В даному випадку необхідно встановити (закопати) стовпи і протягнути між ними сітчастий матеріал. Як правило, стовпи закопують на глибину менше 1 м.

В умовах грунтів, які добре відводять воду, такі паркани «відчувають себе» дуже добре. Всі зайві рідини тут будуть просочуватися природно. Крізь пролягають нижче шари. Навіть якщо прийдуть суворі морози, а пісок і щебінь навколо стовпів промёрзнут, що міститься вологи буде занадто мало для того, щоб якось впливати на опорну деталь.

Демонтаж паркану з рабиці

Забір, зроблений із сітки-рабиці, можна самостійно демонтувати, якщо в цьому є необхідність. Робиться це в кілька етапів.

  • Спочатку визначається стан паркану. Слід розглянути всі кріплення і з’єднання конструкції.
  • Далі рабицю від’єднують від несучих стовпів. При цьому сітку треба притримувати і видаляти всі кріплення, переміщаючись від верху до низу.
  • Потім видаляють і несучі стовпи конструкції. Якщо вони були забетоновані під час монтажу, знадобиться добре змочити землю навколо фундаментних основ. Потім витягнути стовпи можна буде, використовуючи лопату в якості важеля, який подоткнёт деталі. Якщо ж стовпи занадто високі, доцільно викликати спеціальну техніку.
  • Потрібно прибрати бетонну фундаментну основу демонтованого огорожі. Найкраще робити це за допомогою відбійного молотка.

Паркан із сітки-рабиці

Паркани, сконструйовані з сітки-рабиці, можна зустріти на багатьох дачних і заміських ділянках. Популярність матеріалу обумовлена ​​його експлуатаційними характеристиками і особливостями монтажу.

Комбіновані варіанти

Огорожа з сітки-рабиці може бути комбінованим. Допустимі такі поєднання матеріалів.

  • З профнастилом. Паркани з такої комбінації матеріалів бувають різними. У них лицьова сторона ділянки може бути закрита суцільними секціями або металевим штахетниками, між якими встановлено рабиця. Також популярні варіанти, в яких на рівні росту людини огорожа зроблена глухий, а її нижня половина оформлена сіткою.
  • З полікарбонатом. З рабицей поєднують не тільки профлист, а й інший популярний на дачі матеріал. Полікарбонат. Найчастіше подібні огорожі робляться двошаровими. Вони виглядають більш акуратно і естетично, ніж зроблені тільки з сітки.
  • З штахетником. Можна комбінувати з рабицей і штахетник. Подібні конструкції виходять дуже міцними і надійними, особливо якщо штахетник зроблений з металу. Виглядають вони привабливо і акуратно.

Види конструкцій огорожі

Як згадувалося вище, паркани, зроблені з сітки-рабиці, зустрічаються дуже часто. Треба враховувати, що вони не є однотипними. Огорожі з рабиці можуть відрізнятися за своєю будовою. Розглянемо, якими бувають конструкції парканів з розглянутого матеріалу.

Установка стовпів

Перший крок в установці сітки-рабиці. Монтаж стовпів майбутньої конструкції огорожі. Перед цим ділянку необхідно правильно підготувати.

  • У зоні установки стовпів прибирають всі великі рослини, коріння і сміття. Обов’язково нівелюють всі горби і западини.
  • На кутах підготовленої ділянки в грунт забивають кілочки, між якими простягають шнур, спеціальну нитку або трос.
  • Уздовж мотузки з боку входу на ділянку відзначають положення стовпів хвіртки і воріт.
  • Міряють відстань між кутовими відмітками, а також від кутів до місця монтажу стійок воріт.

Для кожної сторони треба буде підібрати довжину прольоту (від 2 до 2,5 м), щоб в проміжках між маркерами містилося їх ціле число, а самі вони по всьому периметру огорожі були рівні. Тепер залишилося тільки позначити місця розміщення опор. Далі викопуються ями під стовпи. Їх глибина повинна становити від 10 до 15 см. На днище ямок висипають подушку з піску або піску і щебеню (10-15 см). Матеріали треба буде пошарово утрамбувати, попередньо протоку водою.

Наступний крок. Установка стовпів.

  • До опорним деталям треба приварити «п’яту» і гачки. Далі стовпи покривають грунтом і фарбою. Заглиблювати половину опор покривають бітумною або полімерно-бітумною мастикою.
  • Далі монтують крайні опорні підстави. Кожен зі стовпів за допомогою схилу ставлять ідеально вертикально, а потім на час фіксують цегляними уламками або дерев’яними клинами.
  • Використовуючи рівень, визначають, у який зі стійок верхівка знаходиться нижче. Під нею і засипають пісок, поки обидві стійки не виявляться рівними по висоті.
  • Видаливши клини, в ями зі стоками заливають бетон або відправляють суміш піску і грунту.
  • Між опорами горизонтально простягають шнур. Між шнурком і стійками виставляють товстий дріт. Потім монтують проміжні стовпи.

3 Вибираємо спосіб фіксації сітки

Тепер перейдемо безпосередньо до монтажу сітки рабиці, як закріпити її? Існує кілька методів, розглянемо кожен з них. У будівництві величезною популярністю користується спосіб “в натяжку”. При цьому встановлюється паркан із сітки з пропущенням одного або двох прутків. Але якщо таких в наявності немає, то можна і проігнорувати цей крок. Монтаж рабиці слід починати з кутової опори. Спочатку робимо тимчасове кріплення, якщо стовп дерев’яний, то зафіксувати до нього сітку вийде простими цвяхами. З металом доведеться потрудитися.

Далі розмотує рулон, натягуємо сітку, фіксуємо її до наступного стовпа і так до кінця. При цьому стежте, щоб матеріал був рівномірно натягнутий. Перекіс не допускається, так як виправити його в подальшому буде неможливо. Після того як зафіксували сітку до всіх опор, необхідно пропустити сталевий трос. Таким чином вийде запобігти відміни поверхні сітчастих прольотів в якусь зі сторін. Можна ще попередньо до стовпчиків прикріпити горизонтальні лаги зверху і знизу, а потім за допомогою металевого дроту прикручувати до них полотно рабиці.

Зафіксувати металеве полотно до опор можна за допомогою спеціальних кріплень для сітки рабиці. У цій ролі виступають гачки. Якщо стовп з металу, то їх приварюють до нього. Є ще один метод монтажу рабиці “в натяг”, але він вважається найбільш трудомістким. Необхідно в стовпах просвердлити отвори і нарізати в них різьблення. Потім нарізаються невеликі шматки сталевої штаби, довжиною не більше 20 см. У них теж робляться отвори, як і в стовпах. Притискаємо сітку до стовпів за допомогою цих металевих пластин. Причому прикладаємо їх до опор так, щоб точно збігалися отвори. Укручуємо в них болти до упору. Для більш надійної фіксації расклепать гайки.

Якщо попередній варіант здається занадто складним, то існує і спрощена версія фіксації сітки рабиці, так як кріпиться вона за допомогою довгих шпильок, а в стовпах просверливаются наскрізні отвори. І в цьому випадку не заважає розклепати гайки, інакше хулігани легко зможуть розібрати ваше огорожу.

Каркасний паркан трохи складніше у виконанні, але він має і більш солідний зовнішній вигляд. В цьому випадку вам необхідно підготувати рами. Найкраще зварити їх з металевих куточків, хоча зустрічаються і збиті з дерев’яних балок. Висота цих рам варіюється від 1 до 2 метрів, а ширина не менше 3 м. Тим часом готуємо і стовпи, відстань між ними повинна відповідати ширині рам. Щоб паркан був максимально надійним, стійки слід забетонувати.

Тепер більш детально зупинимося на кріпленні сітки рабиці до куточків. Для цього нам знадобиться металевий прутик, який пропускається через верхні і нижні осередки сітки, а потім приварюється до куточка. Також можна на внутрішній поверхні кутового профілю приварити металеві гачки, а потім на них надіти рабицю. Далі беремо лист металу товщиною в 5 мм і нарізаємо смуги (ширина 5 см, довжина 20 см). Приварюють заготовки до стовпів. І за допомогою зварювання кріпимо до горизонтальних смуг готові секції. Покриваємо стовпчики, каркас і металеві смуги фарбою і насолоджуємося новим парканом.

2 Якими повинні бути опори?

Після хорошої теоретичної підготовки можна приступити до практичної частини і поговорити про способи кріплення сітки рабиці. Який би метод ви не вибрали, в будь-якому випадку сітка тримається не на повітрі, а на опорах. В якості основи прекрасно виступають металеві або дерев’яні стовпи. Тому в першу чергу слід визначитися з цієї складової майбутнього паркану.

Метал. Більш довговічний, і краще віддавати перевагу йому. А ось для тимчасового паркану чудово підійдуть і дерев’яні опори. По-перше, вони дешевші, до того ж дуже часто залишаються дерев’яні балки після будівництва будинку. По-друге, до них закріпити сітку можна за допомогою простих цвяхів. Такі стовпи потрібно правильно підготувати. Ретельно очищаємо бруси від кори. Далі відрізаємо шматки потрібної довжини, зазвичай вона становить близько трьох метрів, так як заглибитися необхідно мінімум на 10 см нижче рівня промерзання грунту.

Потім обробляємо поверхню спеціальними засобами, знайти які не становить труднощів. Підземну частину слід покрити гідроізоляційної мастикою, а для наземної цілком згодиться фарба. Якщо проігноруєте цю процедуру, то вже на наступний рік доведеться задуматися про реставрацію огорожі, так як дерев’яні стовпчики просто згниють. В якості фіксаторів до деревини цілком підійдуть прості цвяхи, саморізи, скоби для кріплення сітки рабиці і т. Д.

У ролі металевих стійок відмінно себе зарекомендували труби діаметром від 60 до 120 мм. Головна їхня перевага. Міцність і довговічність. Якщо бюджет обмежений, то можна придбати такий матеріал в найближчому приймальнику металу. Наприклад, труби з пошкодженої конструкцією (трохи погнуті) або з іншими незначними дефектами для водопроводу використовувати не можна, а роль стійок для них прекрасно підійде. Бажано віддавати перевагу нержавіючого металу. Щоб продовжити їхнє життя і надати естетичний вигляд, слід зачистити поверхню від слідів корозії і покрити фарбою.

1 Види і характеристики сітки рабиці

Вперше про це конструкційному матеріалі світ почув в 1878 році. Назва сітчасте полотно отримало на честь винахідника Карла Рабиця, який запатентував спеціальний верстат для його плетіння.

З приводу зовнішнього вигляду питань виникати не повинно, слово “сітка” все пояснює. Складається вона з безлічі чотиригранних осередків, а виходить шляхом вкручування дротових спіралей одна в іншу. Щоб продовжити життя матеріалу і забезпечити необхідні якості, на нього наноситься захисний шар. Це можуть бути полімерні речовини або цинк. Після виготовлення сітка скручується в рулони, в них вона зберігається і транспортується, займаючи мінімум місця.

Перш ніж розмовляти про способи кріплення сітки рабиці, слід трохи ознайомитися з її видами, щоб правильно підібрати цей матеріал. Ділиться вона за формою осередків. Існує ромбическая і квадратна. У першому випадку верхній і нижній кут складає 60 градусів, а в другому всі грані розташовані перпендикулярно один одному. Величина цих осередків також може відрізнятися і знаходиться в межах від 25 до 70 мм. Чим менше секція, тим більше міцність матеріалу і вище його вартість.

Ще класифікація ведеться і в залежності від захисного покриття. Найдешевша неоцинкована сітка, але її слід відразу після установки покрити фарбою, інакше вже в найближчому часі вона поржавіє. Такого недоліку не має оцинкована, так як шар цинку не дає волозі проникнути вглиб металу. Зовсім недавно з’явилися пластифіковані сітки, їх головна відмінність. Наявність пластикової оболонки. Стоять, звичайно, вони значно дорожче, але і експлуатаційні характеристики не порівняти з попередніми видами. Крім того, з’являється можливість придбати кольорову сітку. А ось способи кріплення сітки рабиці не залежить від цих параметрів.

Тепер розглянемо всі особливості цього полотна, чому воно користується таким попитом навіть серед дачників? Сітка. Досить дешевий матеріал. При цьому її міцність залишається на досить високому рівні. Тому якщо необхідно просто позначити межі території і обгородити її від проникнення сторонніх осіб, тварин і не завдати шкоди сімейному бюджету, цей варіант стане найбільш прийнятним.

Наступний плюс. Прекрасна видимість, що не перегороджує проникнення сонячних променів і повітря. На відміну від цегли, профільованого листа, шлакоблоку та інших альтернатив сітка лише захищає вашу ділянку, але ніяк не перешкоджає огляду поблизу лежить території. Правда, деякі відносять це якість до недоліків. Але тут вже орієнтуватися слід за обставинами і бажаним цілям. А завдяки чудовій циркуляції повітря і відсутності тіні на садовій ділянці створюються максимально сприятливі умови для зелених жителів.

Поговоримо і про недоліки. Якщо купувати низькоякісну продукцію, то незабаром вона поржавіє і може навіть зруйнуватися. Крім того, далеко не кожному подобається її зовнішній вигляд. Багато хто стверджує, що паркан із сітки рабиці не зможе захистити вас від зловмисників.

Як кріпити сітку рабицю. Способи для ледачих і не дуже

Сьогодні питання, як кріпити сітку рабицю, актуальний не тільки для організацій. Дуже часто за допомогою цього матеріалу розмежовують територію і на дачних ділянках, навколо власних будинків, а також роблять вольєри для тварин і багато іншого. Розробимо коротку інструкцію для людей будь-якого рівня підготовки.

4 Кілька цінних порад

Обов’язково залишайте невеликий зазор між землею і нижнім краєм сітки. В іншому випадку постійний контакт з вологим ґрунтом сприяє передчасному руйнуванню матеріалу. Крім того, в нижніх осередках буде застрягати листя, трава і різне сміття.

Можуть виникнути невеликі проблеми з кутовий опорою, як би ви не натягували полотно, все одно в цьому місці буде слабина. Щоб її уникнути, рекомендується роз’єднати сітку, а в кутку зробити стик. Ще краще закрутити на кілька оборотів нижній і верхній поясок і, звичайно, загніть краю. Після установки сітки не забудьте втопити все гаки. Зробити це досить легко, вам знадобиться всього лише молоток і трохи зусиль. Щоб уникнути провисання, пропустіть сталевий канат або дріт через верхній і нижній краї полотна.

Як правильно встановити паркан із сітки рабиця

Встановлюємо паркан з сітки рабиці, необхідні матеріали і як правильно встановити паркан

Встановлення огорожі з сітки рабиці. Самий практичний і часто використовуваний метод для огородження присадибних ділянок. У продажу сьогодні є широкий асортимент для вибору відповідної сітки і по покриттю (вінілове або цинкове), і по довжині, і ширині, і по величині осередків.

Місця використання зборів з рабиці

При такому широкому виборі матеріалу і використання зборів різноманітне: будь то периметр навколо вашої дачі або території ділянки, на якому відбуваються будівельні роботи.

Часто користується попитом і секційний паркан із сітки рабиці. Насправді такий паркан виявиться більш практичним, міцним і зручним.

Переконатися в привабливості такого огородження легко. Досить переглянути фото парканів з сітки рабиці в інтернеті.

Базові переваги сітки рабиці

В основному використовують установку паркану з секцій або натягують паркан із застосуванням рабиці.

Основне позитивна якість такого паркану. Відсутність відкидаємо тіні на огороджувань ділянку і відмінна продувність вітром.

Саме з цього він ідеальний для огорожі шкільних ділянок і майданчиків для дітей, дачних ділянок.

Крім цього, вільний рух повітря крізь сітку перешкоджає утворенню цвілі і гнилі.

Час експлуатації і практичність у використанні безпосередньо залежать від діаметра перетину і якісних характеристик матеріалу з якого сітка рабиця була виготовлена.

Дотримуючись всіх правил і норм, оцинкований сталевий паркан з рабиці однозначно прослужить вам не менше 25 років.

Не останнє місце серед переваг займає процес монтування.

Чи не складний процес установки все ж потребують наявність потрібних для роботи інструментів і деякого досвіду поводження з цим матеріалом.

Цей момент виправдовує залучення до установки фахівців.

У слідстві професійної установки, паркан не потребують додаткового догляду і не буде провисати.

  • Місця використання зборів з рабиці
  • Матеріал використовуваний для виготовлення
  • Базові переваги сітки рабіцавідео
  • Встановлення огорожі з рабиці своїми рукамівідеовідео

Матеріал використовуваний для виготовлення

Сеткаа рабиця по суті є оригінальним видом переплетення плоских спіралей.

Виготовляється вона з якісної сталевого дроту, виготовленої з низько вуглецевої сталі (Ст2кп або Ст1кп).

Ці відомості дають гарантію високої якості і тривалого періоду без проблемної експлуатації.

В добавок до вищеперелічених позитивним якостям, сітка рабиця може мати покриття з гальванічного цинку, що позбавить вас від потреби в щорічній фарбування.

Встановлення огорожі з рабиці своїми руками

Після того, як ви прийняли остаточне рішення встановлювати паркан з рабиці, скористайтеся наступними порадами. В першу чергу слід придбати всі потрібні матеріали.

В ідеальний набір, для створення надійної і міцної огорожі, має увійти наступне:

  • Розчин бетону (для того, що б залити опори) оцинковані металеві труби
  • Дріт-катанка з перетином 3 мм (вона служить основою для кріплення самої сітки)
  • М’яка дріт (для зв’язування дроту-катанки з проміжними опорами)
  • Проміжні опори (залізні або дерев’яні стовпи)
  • Стяжні болти (застосовуються для зміцнення дроту до натяжних опор)
  • Ну і звичайно ж сама рабиця в рулонах.

Тепер ознайомимося з основними принципами і поняттями, що застосовуються для правильної і якісної установки паркану з рабиці.

В першу чергу роблять стикування окремо взятих частин між собою.

Це можна зробити двома способами.

Зв’язати розрізи частин сітки шматками дроту діаметром в 6 мм.

Звільнити з загального полотна сітки крайнім дротом, скласти два краю рабиці і закрутити дріт в початкове положення, просмикуючи між краями.

Після завершення з’єднання сітки можна почати кріпити отримані полотно до опор.

Ці дії можна полегшити. Якщо попередньо на паркан набити дерев’яні “прожилки”.

При виборі такого варіанту, трохи натягнуту рабицю, прибивають до дощок.

У разі, коли сітка кріпиться до дроту, застосовують натягач.

Натягують сітку наступним чином.

Протягують підходящого не тонкий сталевий прут між останніми осередками і замотують на ньому частину сітки, що закріплюється дротом.

Заготовлений трос прив’язують до пруту. Як важелем, користуються міцною довгою палицею, яка і натягує сітку. Добре натягнута рабиця кріпиться до стовпів за допомогою болтів або дроту.

Якщо ви купили рулони оцинкованої рабиці, сенсу в фарбуванні немає. Рабицю чорного кольору краще пофарбувати. Фарбування виробляють пензлем. Валиком неможливо якісно фарбувати переплетення в сітці. Використовувати пульверизатор теж не вигідно. Основна частина фарби розлетиться і не потрапить на об’єкт фарбування (час і гроші на вітер).

Як розрахувати їх кількість

Для прикладу візьмемо стандартну сітку шириною 1.5 метра і діаметром осередку 45 мм. Для жорсткості конструкції довжина прольоту між стовпами не повинна перевищувати 2,5 м. При метражі рулону 10 метрів, його вистачить на п’ять стовпів. Отримуємо просту формулу розрахунку кількості сітки рабиці на протяжність ділянки.

Список необходіімих засобів для кріплення натяжної сітки:

  • Сама сітка. Ширину і розмір ромбів можете підібрати самі.
  • Залізні труби квадратного перетину. Розміри підбирайте під ситуацію. При бажанні можна замінити на бетонні стовпчики.
  • Гачки для установки паркану з сітки рабиці на стовпах.
  • Рівень, рулетка. Особливо важливі при зведенні стіни під ухилом.
  • Ручний бур.
  • Зварювання, болгарка.
  • Розчин бетону, пісок, щебінка.
  • Додаткові матеріали: фарби, лаки.

Що таке сітка рабиця

Сітка рабиці є полотно з переплетених металевих прутів. Таке дивне назва конструкція отримала через можливе творця. Карла рабиці.

Завдяки універсальної пружною конструкції популярність придбав паркан з рабиці. Цей матеріал простий в створенні, тому коштує дешевше інших ринкових конкурентів. Щоб швидко монтувати полотно, просто розтягніть сітку на заготовлені стовпці. При зведенні огорожі таким способом він встановлюється навіть своїми руками.

Будівництво парканів з сітки може відрізнятися в залежності від обраного виду.

Основа для огорожі з сітки рабиці відрізняється по діаметру ромбоподібних осередків. Вони варіюються в межах від 0.2 до 1 сантиметра. Діаметр осередку впливає в першу чергу на міцність конструкції. Звичайно, кількість переплетення також впливає на зовнішнє сприйняття забору.

Також рабиця різниться висотою рулону в межах 1-2 метрів. Варто відзначити, що чим більше паркан, тим гірше жорсткість каркаса. Це варто враховувати при монтажі огородження.

Крім цього різнитися матеріал виготовлення огорожі:

  • Сталь з низьким м вуглецю. Такий матеріал робить забір гнучким, але при цьому сітка піддається більшій деформації при фізичних навантаженнях.
  • Нержавіюча сталь. Конструкція буде більшою мірою твердої. Нержавійка також допоможе запобігти передчасній корозію металу.

Варто враховувати зовнішнє покриття металевого дроту:

  • Чи не оцинкована чорна рабиця. Огорожа без покриття буде швидко іржавіти. Це призведе до швидкого перетирання в місцях переплетення, що негативно вплине на цілісність полотна. При таких умовах огорожа проживе 3-4 роки.
  • Оцинкована металева сітка. Покриття цинком з легкістю переносить воду і сніг, що дає більший термін служби. Такий паркан не вимагає щорічного фарбування, хоча коштує трохи дорожче. Переплативши за рулон один раз, ви будете економити на догляді за оцинкованої рабицей протягом повного терміну служби.
  • Пластифікована рабиця. Полімерне покриття спеціального призначення надійно захищає метал. Такому забору не страшні зовнішні впливи. Захисний шар фарбують в підібраний вами колір. Це дозволить надати огорожі з сітки рабиці індивідуальність. Конструкція забору з пластиковим покриттям жорстка через товщину дроту 2.5. 2.8 мм і малого діаметра ромба 25-50 мм.

Переваги і недоліки

Розглянемо по пунктах плюси і мінуси сітки рабиці:

  • Вартість. Сітка рабиці відрізняється низькою вартістю. Рулон такого матеріалу дешевше інших аналогічних конструкцій. Економічність збільшиться, якщо зробити монтаж огорожі самостійно.
  • Пластичність. Навіть забору для дачі можна додати різну форму, зробити огорожу округлої.
  • Довговічність. Стінка з рабиці міцна, її складно зламати. Конструкція буде служити вам десятки років. Покриття для металу ще більше збільшать термін експлуатації споруди.
  • Легкий матеріал. Рулон рабиці важить не більше ніж 40 кілограм. Для будівництва паркану не знадобиться спецтехніка або додаткові інструменти.
  • Светопроходімость. Завдяки осередкам промені будуть спокійно проходити крізь огорожу. Це особливо важливо для саду та на дачі.
  • Швидкий монтаж. Огорожу можна без проблем звести одному в короткі терміни.
  • Догляд. Сітка рабиці на паркан не вимагає постійного обслуговування або помивши.

До недоліків такої огорожі відносять непривабливий зовнішній вигляд і легке подолання перешкоди ззовні. Сітка не сховає власність від цікавих очей. Цих нюанси можна вирішити, якщо знати, як безпомилково встановлювати і вибирати дротове полотно.

Монтаж несучих стовпів

Перед установкою опори готують до вкопування: очищають, приварюють гачки для огорожі. Опори ґрунтуються й фарбуються.

Далі стовпчики встановлюються в ями і підганяються по висоті. Після заливають бетон. Для міцного фундаменту не забувайте періодично випускати повітря з розчину.

В умовах економії матеріалів також можливий варіант вбивання стовпів в грунт. В цьому випадку кувалдою опори забиваються в землю на задану висоту.

Виготовлення натяжна конструкції

Покроково розпишемо процес монтажу паркану з сітки рабиці методом натягування на опори.

Розмітка ділянки

Спочатку вбийте кілочки опорних стовпів на краю. Між ними простягніть мотузку. За нею продовжуйте розмічати місця установки інших опор. Дотримуйтеся заходів креслень: стовпчики вкопують через рівні проміжки.

Монтаж секцій

Після підготовчої роботи приступають до закріплення полотна. Її кладуть на обрешітку і приварюють прути, починаючи з верхнього. Постійно натягайте полотно для правильної установки.

Після раму піднімають і зміцнюють до труб. Їх приварюють до платівок або кріплять на заздалегідь встановлені болти.

Підготовка ям

Приступайте до буріння ям на місцях, позначених кілками. Глибина дірки: 80-120 сантиметрів. Залиште запас діаметра для несучих стовпів хоча б 5 см. В яму насипте шар піску 1 сантиметр.

Як зробити огорожу з сітки рабиці своїми руками, виготовлення секцій та встановлення паркану

Благоустрій земельної ділянки не обходиться без будівництва огорожі. Забір буде вписуватися в дизайн будинку та території навколо споруди. Відповідне огорожу стане недорогим, але при цьому надійним і довговічним. Універсальним рішенням, яке задовольняє цим критеріям, стане паркан із сітки рабиці. Вона підійде як досвідченим власникам, так і початківцям садівникам.

Монтаж паркану

Буріння отворів

На твердому грунті металеві стовпи можна просто забити молотом, не витрачаючи зусиль на буріння і бетонування. Але частіше роблять так: бурять ями на половину необхідної глибини, а далі труби забивають. Дерев’яні або бетонні опори ставлять по-іншому: викопують ями на всю глибину, підсипають пісок і гравій, щоб грунт при промерзанні не виштовхувала стовпи. Стандартна глибина таких отворів. 0,7 м, на сипучих і нестійких грунтах. 1,2 або 1,5 м.

Як вибирають сітку

Для плетіння рабиці використовують дріт: з оцинкованої роблять дорогу сітку, красиву і довговічну, з чорної. Дешевшу, придатну для тимчасових огорож. Товщина дроту коливається від 1 мм до 4,5 мм, розміри осередків теж бувають різними. Чим дрібніше осередки і товщі матеріал, тим вище вартість рабиці. Стандартна довжина сітки в рулоні. 10 метрів, але іноді роблять і більше. Сітка шириною 1,5 м вважається найбільш затребуваною, вона підходить для розмежування ділянки, огородження подвір’я, внутрішніх зборів. Є рабиця шириною метр, а також 1,2 і 1,8 м. Пристрій верстата для плетіння рабиці дозволяє зробити сітку практично будь-якої ширини.

Призначення сітки допоможе швидше визначитися з її вибором. Тимчасовий паркан найкраще ставити з найдешевшої сталевої сітки. Її цілком вистачить на три або чотири роки. Постійну огорожу вимагає якісної і міцної рабиці, здатної прослужити років 15. Зараз виробники покривають оцинкування спеціальними полімерами, завдяки чому сітка не боїться атмосферних впливів, довше служить і нарядно виглядає.

Монтаж стовпів

Підготовлені стовпи ставлять в ями і рівняють спочатку по висоті, потім по вертикалі. Щоб опори не рухалися при трамбування і бетонуванні, після вирівнювання їх зміцнюють двома розпірками. Підсипають в ями щебінь з землею і трамбують ломом. Після цього готують розчин бетону і заливають отвори. Після бетонування дають кілька днів опорам вистоятися, щоб не порушити їх при подальшому монтажі.

Стійки для сітки рабиці

Будь паркан вимагає опори, і сітчастий. Не виняток. Через легкої ваги сітка рабиця установка проводиться на невеликих стовпах, переважно металевих.

Взагалі ж, використовувати можна будь-які опори:

  • Дерев’яні кілки;
  • Тонкі колоди;
  • Залізні труби;
  • Металевий профіль;
  • Азбестові труби;
  • Бетонні стовпчики.

Дерево застосовується рідше, так як схильне до гниття, і більше підходить для тимчасових огорож. Якщо використовуються дерев’яні опори, їх потрібно правильно обробити. Спочатку знімають кору, обрубують виступаючі частини, ретельно шліфують. Поверхня повинна стати чистою і гладкою, без гнилих або трухлявих місць. Далі стовпи гарантують антисептиком, а нижню частину обмазують бітумом.

Дуже добре підходять для стійок огорожі металеві труби діаметром від 60мм, сталеві профілі 60х40мм, швелера шириною 100мм. Такі стовпи теж потребують обробки, але служать набагато довше. Перед установкою їх чистять металевою щіткою, обов’язково знежирюють, грунтують антикорозійним складом. Часто для кріплення сітки до стійок приварюють невеликі гачки, місця зварювання шліфують і покривають ґрунтовкою. Після цього можна стійки фарбувати і встановлювати.

Бетонні, а також азбестові опори теж непогано поєднуються з рабицей. Їх не потрібно готувати, періодично підфарбовувати, ремонтувати. Служать ці опори довше, ніж залізні, мають привабливий акуратний вигляд, добре тримають сітку.

Сітка рабиця. Тонкощі установки

Захистити ділянку сіткою рабицей нескладно. Достатньо вкопати стовпи і натягнути полотно. Але щоб такий паркан був довговічним і акуратним на вигляд, слід знати певні тонкощі. Грамотна установка сітки рабиці має на увазі правильно підібрані матеріали, точно проведені виміри і дотримання інструкції.

Огорожа сіткою рабицей

Розмітка огорожі

Ділянка, де буде розташовуватися паркан, необхідно підготувати і розмітити. Спочатку прибирають всю рослинність, особливо велику, камені, вирівнюють ґрунт. Визначивши місця для крайніх стійок, їх намічають звичайними кілочками, між якими натягують шнур. Тепер це відстань ділять на 2. Так визначається кількість несучих опор. 2. Це ширина прольоту, можна робити 2,5 м, але не більше, оскільки тоді сітка провіснет. По розмітці встановлюють кілочки для всіх проміжних стійок, строго дотримуючись однакову відстань.

Підготовка матеріалів

Інструменти для установки

Щоб надійно встановити сітку рабицю, знадобляться інструменти:

  • Невеликий бур;
  • Лом;
  • Рівень;
  • Рулетка.

Як кріплення застосовують звичайну в’язальну дріт. Вирити отвори для стійок можна і лопатою, але буром це буде набагато ефективніше і легше. Рулетка, а також рівень повинні застосовуватися обов’язково, тут неприпустимі неточності і відхилення, адже тоді паркан буде виглядати перекошеним. Щоб сітка стояла рівно, все прольоти повинні бути однаковими, а стовпи строго вертикальними.

Схема установки рабиці

Як правильно вирити ями

Для такого легкого забору необов’язково вкопувати стовпи дуже глибоко. Іноді їх просто вбивають, якщо грунт досить щільна і відсутній ризик підтоплення ділянки. Такий спосіб виправдано застосовувати тимчасово, але для постійного забору стовпи краще вкопати і забетонувати. Найлегше вирити ями садовим буром, це зручно, швидко і економить сили. Лопатою вирити вузький отвір не вийде, потім доведеться багато засипати і утрамбовувати. Глибина отворів приблизно 1 м, на поганому грунті. 1,2 м. Часто установка парканів з сітки проводиться і так: ями риють тільки до половини необхідної глибини, після чого опори вбивають.

Установка стовпів

Щоб опори не просіли і не перекосилися, на дно укладають піщану подушку, на яку насипають трохи гравію. Можна також сипати щебінь або бій цегли.

  • Рівень;
  • Лом;
  • Бетонний розчин;
  • Розпірки.

Стовпи опускають і виставляють по рівню, крім того, рівняють по висоті. В яму підсипають щебінь і землю і трамбують ломом. Якщо стовп всередині порожній, його заповнюють розчином; далі ще раз вирівнюють, зміцнюють розпірками і ллють бетон.

Схема паркану з сітки

Робимо розмітку

Потрібно визначити розташування кутових стовпів, намітивши їх кілочками. Потім з’єднати їх натягнутим шнуром, волосінню або мотузкою. Якщо паркан з поворотами, від стовпа відміряють потрібну відстань, вбивають кілок і знову натягують шнур. Так розмічається периметр майбутнього огородження. Далі потрібно намітити місця розташування інших опор. Щоб уникнути непотрібного провисання, стовпи ставлять через 2м, максимум. 2,5 м. Значить, від кута відміряють 2 метри і ставлять мітку, і так до кінця огорожі.

Як підібрати опорні стовпи

Якісна установка паркану з сітки рабиці своїми руками має на увазі не тільки технологію, але і грамотний вибір несучих опор.

  • Металеві;
  • Дерев’яні;
  • Залізобетонні;
  • Азбестові.

Невелика вага огорожі дозволяє використовувати металевий профіль перетином 60х40 мм, тонкі труби і швелера. Такі опори мають порівняно високу ціну, зате акуратно виглядають і довго служать. Залізні елементи огорожі потребують обробки антикорозійними сумішами, а також періодично вимагають фарбування. Якщо використовуються порожнисті стовпи, зверху їх необхідно закривати козирками або спеціальними кришками.

Стовпчики з профілю

Дерев’яні стовпчики не так міцні, але набагато дешевше. Обробка дерев’яних кілків для сітки проста: їх очищають від кори, ретельно ошкурівать, нижню частину обмазують бітумом, інше фарбують або гарантують протигрибковим складом. Це дозволяє істотно продовжити службу стовпчиків.

Залізобетонні стовпи, як і азбестові труби, найзручніші опори для подібного огорожі. Вони дешевше металевих, довговічніше, в обробці не потребують, щорічно підфарбовувати їх теж не потрібно. У будь-яких погодних умовах бетонні опори стабільно надійні.

Вибираємо сітку правильно

Сітка відрізняється розмірами вічок, а також матеріалом виготовлення. Найдешевшою вважається сітка з великими вічками, пов’язана з чорної дроту. Для постійного забору вона не годиться, але підходить для огорожі тимчасового. Чорна дріт легко піддається корозії, тому прослужить лише три-чотири роки. Іноді термін її служби продовжують фарбуванням або обробкою бітумом.

Оцинкований дріт робить сітку міцної, довговічної, більш привабливою на вигляд. Така рабиця дорожче, але з неї вже можна ставити постійні паркани. Легкі, але міцні. Зараз виробники додатково покривають оцинкування захисними полімерами, які надають сітці різне забарвлення.

Щоб вибрати правильно і не переплатити зайве, потрібно спершу визначитися з призначенням сітки. Якщо потрібно тимчасово захистити або розмежувати ділянку, не варто брати дорогу рабицю, підійде і звичайнісінька. Якщо ж плануєте поставити постійний паркан, обов’язково вибирайте якісну сітку з оцинковки. Для декоративності огорожі можна придбати кольорову сітку.

Дрібнопористий сітку, як правило, купують для огорожі домашньої птиці, щоб курчата НЕ пролізали на інші ділянки, наприклад в город. Якщо паркан потрібен для розмежування, підійде рабиця з великими або середніми осередками. Висоту огорожі кожен вибирає окремо; ширина сітки від метра і до 1,8 м, довжина стандартно дорівнює 10м.

Ставимо паркан із сітки. Правила і поради

Металева сітка. Зручний варіант розмежування ділянки. Це обумовлено доступністю матеріалу, простотою установки, мінімальними затратами. Якісна установка паркану з сітки рабиці має певні нюанси, від яких залежить довговічність огорожі.

Кріплення рабиці

Чим краще виконана підготовка, тим легше проводиться установка парканів з сітки рабиці. Перший рулон сітки вертикально ставлять біля кутової стійки. В’язанням дротом край полотна кріпиться до опори в трьох місцях по висоті. Розмотуючи сітку, рулон пересувають до іншого стовпа і міцно натягують. Знову фіксують дротом і переходять далі. Інший спосіб: рулон розмотують повністю уздовж лінії стовпів, потім різким рухом піднімають сітку вертикально і один кінець прикручують до опори. З іншого кінця рулону в осередку протягується вертикально відрізок профілю. Це допоможе якісно натягнути сітку і не пошкодити форму осередків.

Кріплення сітки до стійки

Другий варіант передбачає наявність помічника, інакше рабиця заплутається. Дуже важливо рівномірно натягнути полотно, або одні прольоти будуть рівні, інші провиснуть. Не варто кріпити сітку біля самої землі. Треба залишати відстань 15 см від ґрунту. Коли полотно повністю закріплено, по верху сітки треба протягнути товсту дріт, щоб попередити можливі провисання. Якщо потрібно з’єднати два відрізка сітки, викручують дротяну спіраль і пов’язують нею обидва шматка.

Дотримуючись цих рекомендацій, встановити паркан із сітки рабиці нескладно. Подальша її експлуатація не потребує спеціального догляду або витрат. При необхідності її можна підфарбовувати.

Які потрібні стовпи для сітки-рабиці і як їх встановити?

Натягнути сітку-рабицю без стовпів хоча б на кілька метрів не вдасться. У заміських будинках і на дачній ділянці рабиця – найбільш ефективне і дешеве рішення для огорожі прибудинкової території, відмежування її від вулиці.

  • Огляд видів
  • Дерев’яні
  • Металеві
  • Бетонні
  • Азбестоцементні
  • Пластмасові
  • Через скільки метрів ставлять
  • Обчислення кількості
  • Встановлення

Огляд видів

Стовпи для сітки-рабиці розрізняються за найбільш поширеними типами матеріалу для несучої конструкції: бетон (включаючи армований), дерево, чисто металеві конструкції та азбестоцемент.

Бетон і асбоцемент – схожі матеріали: у них використовується цементний склад.

Споживача в першу чергу цікавить, наскільки паркан виявиться надійним, скільки років він прослужить. Як вихідні дані – міцність усього паркану, рельєф і периметр відмежованої території. Коли, наприклад, потрібно захистити ділянку в кілька десятків соток, спорудження капітального (із заливкою стовпів у бетон) огорожі може не збігтися з швидкозаможними планами власника.

Дерев’яні

Опори з бруса або колоди застосовуються з давніх часів. Дерево легко в обробці, коштує дешево (порівняно з металоконструкціями). Дерев’яні стовпи – найбільш бюджетний варіант. Але проста дошка мало годиться в якості несучої опори – навіть якщо взяти найбільш товсту з наявних в асортименті, швидше, вона б замінила рабицю, ніж послужила б її напрямною і фіксуючою опорою. Ідеальна міцність – за мірками дерев’яної несучої конструкції як такої – досягається за допомогою опори квадратного або круглого перерізу. Брус повинен бути строго квадратним в розрізі, колоду – відкаліброваним до ідеально круглої форми.

Використання дерева з перетином правильного трикутника, багатокутника ускладнить монтаж сітки.

У дерево легко вбити цвяхи або вкрутити саморези – на них і підвішується сітка.

Без періодичного догляду за дерев’яними стовпами – просочення раз на рік або кілька років, оновлення водостійкого покриття – дерево схильне до гниття, роз’їдання комахами, що живляться його волокнами, наприклад, впливу деревоточильників. Якщо в колоді або відрізку бруса заведуться мурахи, господареві належить протравити опори хімікатами. Забираючись у тріщини, комахи гніздяться і розмножуються всередині. Цвіль, гриби, грибок і мікроби люблять сирість – за два-три роки селище почне перетворюватися на труху. При заміні стовпів рабицю в цих місцях перемонтують.

Металеві

Металеві стовпи набагато довговічніші за дерев’яні. Найбільш відомий варіант – квадратна профтруба.

Як і у випадку з деревом, не рекомендується використовувати прямокутний переріз: фронтальна і тилова вітрильність при сильних вітрах зігне таку огорожу.

Прямокутну профтрубу застосовують для горизонтальних поперечин, що покращують фіксацію рабиці в додаткових точках кріплення. Без догляду (періодичного фарбування ґрунтівкою раз на рік-два) стовпи простоять максимум років десять. Економний варіант – перевіряти їх на наявність іржавих точок і підновлювати ґрунтовне покриття в місцях їх появи, грунтовка повинна бути одного кольору і відтінку.

Рівноцінна альтернатива профтрубі – проста товстостінна. Мінус – відносна дорожнеча будівельної сталі. Метал не можна вкопувати – він проржавіє і впаде через кілька років. Ідеальну ізоляцію від солей і вологи ґрунту, куди такий стовп вставляється, забезпечить бетонна заливка конструкції.

Бетонні

Бетонний стовп можна виготовити і своїми руками. Спочатку встановлюється каркас близько 10х10 см, висотою в 3-3,5 м, зварений з ребристої арматури, наприклад, 16-міліметрового діаметра перерізу. Під нього монтується опалубка – таким чином, щоб конструкція виявилася строго квадратною в перетині, наприклад, виходить 15х15 см. Всередину частинами заливається бетон – приблизно так, як відливають «каркасний моноліт» під багатоповерхову будівлю або споруду.

Мінус конструкції – капітальні витрати, складність монтажу рабиці: ще до заливки бетоном необхідно передбачити петлі, наприклад, з товстих цвяхів, вварені з обох сторін в каркас. Гідність – відсутність догляду за залізобетонним виробом. Легко прослужить років 30, якщо не більше. Не вимагає лиття додаткового бетону як підстави.

Азбестоцементні

Асбоцемент поступається в довговічності лише високоякісному залізобетону, на виробництво ЖБІ для якого пішов бетон, приготовлений за рецептом M400 або ще міцніше. Але витрати на азбоцементні труби значно нижчі. Недолік – ще більші труднощі з установкою сітки: при невдалому засверлюванні точок кріплення азбестова труба може тріснути. Міцність, довговічність даної опори опиниться під питанням.

Рекомендується стягувати їх бетоном в основі, як і сталеві стовпи.

Пластмасові

Пластик – поліетилен низького тиску, поліпропілен, полістирол, поліуретан – розтріскується і вицвітає від ультрафіолету, особливо в літній зній, коли температура часто виявляється вище + 40 °. Композитні матеріали – зокрема, суцільний полікарбонат – дещо кращі, але і вони не врятують паркан від розгойдування і вібрації під час урагану. Пластик не боїться води, але річні перепади температури від, скажімо, -25 ° до + 45 ° «вб’ють» його за кілька років.

Ці матеріали не є вандалозахищеними: їх легко виламати ногами, підпалити/підплавити запальничкою тощо. Вони годяться лише в якості другорядних, внутрішніх загороджень, наприклад, при облаштуванні пташника.

Через скільки метрів ставлять

Оптимальна відстань між опорами – не більше 2 м. Спроба заощадити на стовпах призведе до того, що паркан стане «грати» від не найсильнішого вітру, а його стійкість і надійність помітно знизяться. Рабиця через занадто рідкісні стовпи швидше провисне і втратить форму, що відразу ж наводить на думку про байдужість власника ділянки і житлоплощі до стану паркану і будинку в цілому.

Обчислення кількості

Важливу роль у підрахунку відіграє площа ділянки. Наприклад, коли потрібно обгородити 6-соточну ділянку, розміром 20х30 м, роблять наступне:

  1. Вираховують периметр. В даному випадку довжина і ширина ділянки складаються, отримане – множиться вдвічі. 100 м – периметр ділянки. Також це довжина рабиці в рулоні (100-метровий відріз).
  2. Вибірка: два метри – один стовп.

У даному випадку отримуємо 50 стовпів.

Встановлення

Для пучиністих ґрунтів, наприклад, стовп бетонують на глибину 1,5 м. Надземна частина – 2 м, отримуємо 3,5-метрові відрізки. Для ділянки в 6 соток потрібно 175 м круглої труби або квадратної профтруби з перетином не менше 40х40 мм. Перед початком монтажу стовпів місця їх установки розмічають, використовуючи колиці і натягнуту по них ліску. Крок встановлення стовпів однаковий всюди. Для монтажу труб зробіть наступне:

  1. За допомогою електричного приводу або мотоблока – і садового бура без горизонтальної ручки – викопайте лунки для стовпів на потрібну глибину.
  2. Розріжте за допомогою болгарки профтрубу на відрізки. Так, 6-метрові відрізки, привезені з металобази, доцільно порізати навпіл на рівні частини.
  3. Фарбуйте профтрубу грунт-емаллю по металу. Підземну частину можна покрити фарбою на основі бітуму – він захищає сталь від води на довгі роки.
  4. За допомогою бетономеса розведіть бетон марки M250/M300 (такої міцності достатньо для заборної основи), дотримуючись пропорції щебеню, цементу, піску і води.
  5. Встановіть у лунці шар гідроізоляції (одношаровий поліетилен). Він не дасть глині і чорнозему, що оточує лунку, змішатися з поверхневими (по відношенню до грунту) шарами бетону – в іншому випадку міцність стяжки може помітно знизитися. На дно кожної лунки помістіть дрібний щебінь (щебеневий відсів).
  6. Залийте бетон в лунки, перевіряючи – і при необхідності підрівнюючи – стовпи по бульбашковому або лазерному рівнемеру. Вони повинні бути строго вертикальними.

Для надання бетону максимальної міцності після перших 6 годин з закінчення його заливання – і протягом наступних 10 днів – місця стяжки поливають водою кожні один-кілька годин. У зній рекомендується це робити кожні годину-дві. У зимовий час, при декількох градусах тепла, вода висихає в 10 і більше разів повільніше. За тиждень-два бетон набере граничну кількість води і стане ще міцніше.

Для встановлення рабиці зробіть наступне:

  1. Натягніть і зафіксуйте товстий (до 4 мм) дріт по верхній і нижній межі рабиці. Товстий дріт прив’язується до стовпчиків за допомогою більш тонкого дроту. Ідеальний варіант – приваріть відрізки арматури до 10 мм за цими ж кордонами.
  2. Натягніть і зафіксуйте рабицю, гинучи її кінці на дроті або арматурі.

Горизонтальні поперечини з прямокутної профтруби не годяться – вони підходять лише для профлістової сталі, наприклад, оцинкованого покрівельного заліза.

Для встановлення дерев’яних стовпчиків зробіть наступне:

  1. Викопайте лунки на 10 або більше сантиметрів нижче рівня промерзання ґрунту. Стовпи не можна закопувати вище нижньої позначки морозного пучення.
  2. Підземні частини стовпів просочуйте засобом від гниття і горіння, покрийте бітумом і встановіть в лунки.

Про автора

admin administrator