Скільки приозерських років

Авторadmin

Скільки приозерських років

“Тримають погані справи”: генетик відповіла, чи може Путін дожити до 100 років

За словами експерта, для кожної людини є різне поняття оптимізму, тому Путін може черпати енергію саме зі злочинів проти людства.

За словами експерта, цілком можливо, що Путін зможе прожити до 100 років / колаж УНІАН, фото pixabay

Президент РФ Володимир Путін вже довготривалий час тримається за владу та не збирається її покидати. Багато кого цікавить питання, як довго може прожити російський диктатор, навіть якщо буде перебувати під наглядом найкращих у світі лікарів та пересаджувати собі органи ледь не кожного року. За словами кандидата біологічних наук, генетика Олени Підгірної, за таких умов цілком можливо є те, що Путін може прожити ще 50 років.

“Давайте тримати у думках, що генетика і медицина – це ще не все. Зовнішні чинники – різні за своєю природою – часом мають дуже серйозний вплив на тривалість і якість життя людини… Думаю, на це цілком можна розраховувати”, – розповіла вона в інтерв’ю “Телеграф”.

За словами Підгірної, жити до 100 років можна й без трансплантацій, адже в селах України сотні бабусь, які пережили голод, війну та все життя виконували важку фізичну працю, теж дожили до століття.

Коли в генетика запитали, чи є такі формули, за якими можна визначити можливу тривалість життя людини, вона відповіла, що “довголіття не наслідується прямо, як колір очей або волосся”.

“За довголіття відповідає більш аніж 200 генів у нашому організмі. Крім того, на тривалість життя впливає спосіб життя і довкілля: де ви живете, що їсте, чим дихаєте, як часто рухаєтесь”, – пояснила кандидат біологічних наук.

За її словами, шанси успадкувати довголіття стають більш можливими з віком. Фахівці вважають, що до 65-70 років люди самотужки створюють для себе довголіття, а вже, перейшовши цей рубіж, можна розраховувати на генетику.

“Крім того, важливу роль відіграють думки. Сьогодні існує безліч досліджень, результати яких показують, що оптимісти, люди з позитивним мисленням і стресостійкістю завжди живуть довше, аніж песимістично налаштовані люди”, – додала Підгірна.

Проте, як відомо, найвідоміші в історії погані люди живуть доволі довго. Генетик стверджує, що позитив для кожної людини є різним.

“Якщо ми почуваємося життєрадісними, роблячи добро і живучи у мирі зі світом, покидьки можуть щиро радіти і зберігати оптимізм, скоюючи злочини проти людства. Не має значення, у чому саме людина черпає цю енергію, якщо вона дозволяє їй підживлювати себе. Хоч би сумно це звучало, цілком ймовірно, таких людей дійсно тримають на землі погані справи”, – зауважила експерт.

Найстаріша у світі помада виявилась ще більш древньою: скільки їй років насправді

Коли археологи вперше розповіли про косметичне відкриття, вони стверджували, що помаду виготовили ще до нашої ери – близько 3600 років тому. Однак тепер стало відомо, що засіб має ще більш давню історію. Скільки років помаді насправді, розповідаємо далі.

Скільки років найстарішій помаді у світі

Археологи виявили найстарішу у світі відому губну помаду на південному сході Ірану. Насичена червона фарба для губ, що містилася в кам’яному флаконі, була знайдена на стародавньому кладовищі 2001 року, але дослідникам знадобилося чимало часу, щоб ідентифікувати її.

Хоча помада існує вже не менше 5500 років, науковці були здивовані, виявивши її в країні, яка колись заборонила макіяж та косметику. Іран відмовився від косметичних товарів після Ісламської революції 1979 року, але зрештою послабив свої обмеження, дозволивши носити макіяж лише жінкам, які не працюють в уряді, та студенткам-медикиням.

На відміну від сучасних помад, її, ймовірно, наносили пензликом, стверджує міжнародна команда вчених. Відкриття пролило нове світло на “публічні образи жіночої привабливості” в мінливому бронзовому столітті.

Один з дослідників, який проаналізував знахідку, професор археології Массімо Відале з Падуанського університету в Італії, розповів, що йому подобається уявляти, як її носили жінки “елітних суспільств 5 000 років тому”.

Флакон, знайдений в Ірані, містив найстарішу у світі помаду / Массімо Відале

Флакон з косметичною пастою був знайдений на кладовищі третього тисячоліття до нашої ери біля річки Халіл у провінції Керман на південному сході Ірану.

Це був один з численних артефактів, які спливли на поверхню після повені й потрапили до рук мародерів, перш ніж були повернуті іранською владою.

Ми були здивовані, тому що речовина дуже відрізнялася від сірих, компактних речовин, які ми раніше знаходили в інших флаконах. Коли ми вставили долото в отвір, з нього висипався пухкий однорідний порошок темного сіро-фіолетового кольору,
– розповів професор Відале.

Коли команда проаналізувала засохлий порошок, вони виявили, що він містить гематит, який “надає пасті насиченого червоного кольору”. У поєднанні з іншими інгредієнтами, зокрема рослинними оліями та воском, він утворив те, що можна очікувати від сучасної губної помади.

Суспільство в регіоні значно змінилося від часів бронзового віку, і сучасна іранська теократія не надто схвально ставиться до таких косметичних засобів. Але в ті часи, як кажуть дослідники, еліта епохи, що зароджувалася, використовувала макіяж як частину “демонстрації розкоші та вищого статусу”.

Професор Відале остерігається стверджувати, що він відкрив найстарішу у світі помаду, оскільки завжди існує ймовірність того, що може бути знайдений більш ранній зразок. Однак він додає, що їхня знахідна досить рання.

Про автора

admin administrator