Скільки років орю

Авторadmin

Скільки років орю

Скільки років сонцю?

Сонце, як відомо, є єдиною зіркою Сонячної системи. Саме навколо неї обертаються інші об’єкти, які входять в Сонячну систему. Сонце більше від Землі більш ніж у 100 разів, якщо говорити тільки про радіусі, а якщо про масі, то різниця досягає кілька сотень тисяч крат.

Точний вік Сонця з точністю до року, ясна річ, з’ясувати неможливо. Тим не менш, поточний вік Сонця, тобто час його існування на головній послідовності, становить 4,57 млрд років тому (тоді утворилася Сонячна система).

Вважається, що така зірка, як Сонце повинна існувати на головній послідовності приблизно 10 млрд років, а це означає, що в даний час зірка знаходиться практично посередині свого життєвого циклу.

Є думка, що ще через 5 млрд років Сонце перетвориться на червоний гігант. Ще трохи пізніше зовнішня оболонка зірки почне розширюватися, а потім одночасно скидати оболонку і втрачати масу. Це може призвести до того, що зовнішні шари Сонця можуть досягти орбіти Землі. Втім, стверджується, що до того моменту, коли Сонце почне розширюватися, Земля перейде на більш віддалену орбіту, тому уникне поглинання зовнішніми шарами сонячної плазми. Втім, деякі вчені кажуть, що навіть якщо Земля перейде на іншу орбіту, її поверхня стане занадто гарячою для того, що б на ній збереглася хоч якесь життя.

Зрозуміло, це лише припущення вчених, причому на кілька мільярдів років вперед. До того часу, бути може, люди почнуть заселяти інші планети. А як ви думаєте?

Пенсійний вік: коли можна вийти на пенсію в Україні, який потрібен стаж

Ми розповімо, у скільки років і за яких умов можна вийти на пенсію в Україні

Рано чи пізно у кожного українця постає питання, у скільки років і за яких умов можна вийти на пенсію у нашій країні. Ми розповімо, у якому віці йдуть на пенсію в Україні, яким для цього має бути трудовий стаж, а також розглянемо пенсійний вік у різних країнах світу.

Пенсійний вік в Україні. Фото: pexels.com

У якому віці йдуть на пенсію в Україні

В Україні вік виходу на пенсію залежить від страхового стажу. З 2023 року діють такі критерії:

— Чоловіки та жінки можуть вийти на пенсію у віці 60 років за наявності страхового стажу не менше ніж 30 років.

— Якщо страховий стаж становить від 20 до 30 років, вихід на пенсію можливий у 63 роки.

— Для тих, у кого стаж становить від 15 до 20 років, можливий вихід на пенсію у 65 років.

Окремим категоріям громадян можуть призначатися пенсії до 60 років.

Скільки років має бути трудовий стаж для виходу на пенсію

Вимоги до стажу для виходу на пенсію в Україні збільшуватимуться до 2028 року. Наприклад, для виходу на пенсію у 60 років у 2023 році необхідно мати від 30 років стажу, а от у 2028 році знадобиться вже 35 років страхового стажу.

Скільки років стажу потрібно для виходу на пенсію у 60 років

Щоб вийти на пенсію у 60 років, необхідно:

– у 2023 році – від 30 років стажу;

– у 2024 році – від 31 року стажу;

– у 2025 році – від 32 років стажу;

– у 2026 році – від 33 років стажу;

– у 2027 році – від 34 років стажу;

– У 2028 році – від 35 років стажу.

Скільки потрібно років стажу, щоб вийти на пенсію у 63 роки

Для виходу на пенсію у 63 роки необхідно:

– у 2023 році – від 20 до 30 років стажу;

– у 2024 році – від 21 до 31 року стажу;

– у 2025 році – від 22 до 32 років стажу;

– у 2026 році – від 23 до 33 років стажу;

– у 2027 році – від 24 до 34 років стажу;

– У 2028 році – від 25 до 35 років стажу.

Який стаж потрібно мати, щоб вийти на пенсію у 65 років

Для виходу на пенсію у 65 років потрібно:

– у 2023 році – від 15 до 20 років стажу;

– у 2024 році – від 15 до 21 року стажу;

– у 2025 році – від 15 до 22 років стажу;

– у 2026 році – від 15 до 23 років стажу;

– у 2027 році – від 15 до 24 років стажу;

– У 2028 році – від 15 до 25 років стажу.

Як дізнатися свій страховий стаж

Від кількості років стажу залежить, у якому віці ви можете вийти на пенсію. Як зазначили у Пенсійному фонді України, здійснити перевірку вашого страхового стажу можна на Пенсійному порталі. На порталі у вашому особистому кабінеті зліва ви легко знайдете розділ під назвою “Мій страховий стаж”, де ви зможете переглянути докладну інформацію про свій страховий стаж та сплачені внески.

Хто може вийти на пенсію у 55 років

Вийти на пенсію у 55 років можна, маючи стаж на роботах зі шкідливими та важкими умовами праці (за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад та показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України).

— Для чоловіків це можливо зі страховим стажем від 29 до 30 років, за умови, що вони відпрацювали на таких роботах не менше ніж 12 років та 6 місяців.

— Для жінок вихід на пенсію у 55 років доступний зі страховим стажем від 24 до 25 років, якщо вони мають стаж роботи на вказаних професіях не менше ніж 10 років.

Якщо працівнику не вистачає стажу на роботах зі шкідливими та важкими умовами праці, але він має не менше половини необхідного стажу на них, то можливе призначення пенсії на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку. Чоловікам зменшується пенсійний вік на 1 рік за кожні 2 роки та 6 місяців такої роботи.

Пенсійний вік у різних країнах світу

У Китаї один із найнижчих вікових порогів для виходу на пенсію. Чоловіки можуть виходити на пенсію у віці 60 років, “білі комірці” — у 55 років, а жінки, які працюють на заводах, можуть вийти на пенсію у віці 50 років.

Середній пенсійний вік для чоловіків у ЄС становить 64,3 років, а для жінок – 63,5 років. У більшості європейських країн пенсійний вік – 65 років і вище. Греція, Італія, Люксембург та Словенія мають найнижчий пенсійний вік серед країн-членів ЄС – 62 роки як для чоловіків, так і для жінок.

У США немає загального віку виходу на пенсію. Він визначається на основі дати народження та професії. Наприклад, військові та поліцейські можуть вийти на пенсію після 20 років роботи за певних умов. Загалом у США більшість громадян виходять на пенсію у віці від 65 до 67 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

  • пенсія
  • пенсійний вік
  • трудовий стаж
  • страховий стаж
  • пенсія в Україні
  • у якому віці можна вийти на пенсію
  • вихід на пенсію

Про автора

admin administrator