Скільки секцій радіатора потрібно на кімнату 18 метрів квадратних

Авторadmin

Скільки секцій радіатора потрібно на кімнату 18 метрів квадратних

Зміст:

Як розрахувати кількість радіаторів опалення: розрахунок секцій батарей по площі на кімнату

Одна з головних цілей підготовчих заходів перед монтажем системи опалення – визначити, скільки нагрівальних приладів потрібно в кожне з приміщень, і яку потужність вони повинні мати. Перед тим, як розрахувати кількість радіаторів, рекомендується ознайомитися з основними методиками цієї процедури.

Розрахунок секцій батарей опалення по площі

Це найпростіший тип розрахунку кількості секцій радіаторів опалення, де необхідний на обігрів приміщення обсяг тепла визначається з орієнтиром на квадратні метри житла.

Площа кімнат порахувати неважко, а для визначення необхідного тепла на допомогу приходять будівельні норми Сніпа:

  • Середній кліматичний пояс на обігрів 1 м2 житла вимагає 60-100 Вт.
  • Для північних регіонів це норма відповідає 150-200 Вт.

Маючи на руках ці цифри, проводиться підрахунок необхідного тепла. Наприклад, для квартир середньої смуги обігрів кімнати площею 15 м2 потребують 1500 Вт тепла (15х100). При цьому слід розуміти, що мова йде про усереднені норми, тому краще орієнтуватися на максимальні показники для конкретного регіону. Для місцевостей з дуже м’якими зимами допускається використання коефіцієнта 60 Вт.

Роблячи запас по потужності, бажано не перестаратися, так як це вимагає використання великої кількості обігрівальних приладів. Отже, обсяг необхідного теплоносія також зросте. Для мешканців багатоквартирних будинків з центральним опаленням це питання не є принциповим. Мешканцям же приватного сектора доводиться збільшувати витрати на підігрів теплоносія, на тлі зростання інерційності всього контуру. Це передбачає необхідність ретельного проведення розрахунків радіаторів опалення по площі.

Після визначення всього необхідного на обігрів тепла, з’являється можливість з’ясувати число секцій. Супровідна документація на будь-який нагрівальний прилад містить інформацію про виділяється їм теплі. Для підрахунку секцій загальний обсяг необхідного тепла потрібно розділити на потужність батареї. Щоб побачити, як це відбувається, можна звернеться до вже наведеного вище прикладу, де в результаті проведених підрахунків було визначено необхідний обсяг для обігріву кімнати 15 м2 – 1500 Вт.

Візьмемо за потужність однієї секції 160 Вт: виходить, що число секцій буде дорівнювати 1500: 160 = 9,375. В який бік округляти – це вибір самого користувача. Зазвичай в облік береться наявність інших джерел обігріву кімнати і ступінь її утеплення. Наприклад, в кухні повітря обігрівається також побутовими приладами під час готування, тому там округляти можна в сторону зменшення.

Спосіб розрахунку секцій батарей опалення по площі характеризується значною простотою, однак з поля зору пропаде ряд серйозних факторів. До них можна віднести висоту приміщень, кількість дверних і віконних прорізів, рівень утеплення стін тощо. Тому спосіб розрахунку кількості секцій радіатора по СНиП можна назвати приблизними: щоб отримати результат без похибок, не обійтися без поправок.

обсяг кімнати

Цей підхід розрахунку передбачає врахування також висоти стель, тому що обігріву підлягає весь об’єм повітря в житло.

Методика обчислення використовується дуже схожа – спочатку визначають обсяг, після чого керуються такими нормами:

  • Для панельних будинків нагрівання 1 м3 повітря необхідний 41 Вт.
  • Цегляний будинок вимагає 34 Вт / м3.

Для наочності можна провести розрахунок батарей опалення того ж приміщення в 15м2 для зіставлення результатів. Висоту житла візьмемо 2,7 м: в результаті обсяг вийде 15х2,7 = 40,5.

Підрахунок для різних будівель:

  • Панельний будинок. Для визначення необхідного на обігрів тепла 40,5м3х41 Вт = 1660,5 Вт. Для розрахунку необхідного числа секцій 1660,5: 170 = 9,76 (10 шт.).
  • Цегляний будинок. Загальний обсяг тепла – 40,5м3х34 Вт = 1 377 Вт. Підрахунок радіаторів – 1377: 170 = 8,1 (8 шт.).

Виходить, що для опалення цегляного будинку секцій буде потрібно значно менше. Коли проводився розрахунок секцій радіатора на площу, результат вийшов усереднений – 9 шт.

коригуємо показники

Для більш успішного вирішення питання, як розрахувати кількість радіаторів на кімнату, в облік необхідно взяти деякі додаткові фактори, що сприяють збільшенню або зменшенню тепловтрат. Значний вплив має матеріал виготовлення стін і рівень їх теплоізоляції. Чимале значення грає також кількість і розмір вікон, вид використовуваного для них скління, зовнішні стіни і т.д. Для спрощення процедури, як розрахувати радіатор на кімнату, вводяться спеціальні коефіцієнти.

вікна

Через віконні прорізи втрачається приблизно 15-35% тепла: на це впливають розміри вікон і ступінь їх утеплення. Це пояснює наявність двох коефіцієнтів.

Співвідношення площі вікна і статі:

  • 10% – 0,8
  • 20% – 0,9
  • 30% – 1,0
  • 40% – 1,1
  • 50% – 1,2

За типом скління:

  • 3-камерний склопакет або 2-камерний склопакети з аргоном – 0,85;
  • стандартний 2-камерний склопакет – 1,0;
  • прості подвійні рами – 1,27.

Стіни і дах

Виконуючи точний розрахунок батарей опалення на площу, не обійтися без урахування матеріалу стін, ступеня їх термоізоляції. Для цього також є коефіцієнти.

  • За норму беруться цегляні стіни в дві цеглини – 1,0.
  • Невеликий (відсутній) – 1,27.
  • Хороший – 0,8.
  • Чи не є – без втрат, коефіцієнт 1,0.
  • 1 стіна – 1,1.
  • 2 стіни – 1,2.
  • 3 стіни- 1,3.

Рівень тепловтрат тісно пов’язаний з наявністю або відсутністю житлової мансарди або другого поверху. Якщо таке приміщення є, коефіцієнт буде зменшує 0,7 (для горища з обогревом- 0,9). Як даність передбачається, що ступінь впливу на температуру приміщення нежитлового горища – нейтральна (коефіцієнт 1,0).

У тих ситуаціях, коли при розрахунку секцій радіаторів опалення по площі доводиться мати справу з нестандартною висотою стелі (стандартом вважається 2,7 м), застосовуються зменшують або збільшують коефіцієнти. Для їх отримання наявна висота ділиться на стандартну 2,7 м. Візьмемо приклад з висотою стелі 3 м: 3,0 м / 2,7 м = 1,1. Далі показник, отриманий при розрахунку секцій радіаторів по площі приміщення, зводять до рівня 1,1.

При визначенні перерахованих вище норм і коефіцієнтів за орієнтир бралися квартири. Щоб з’ясувати рівень тепловтрат в приватному будинку з боку покрівлі і підвалу, до результату додають ще 50%. Таким чином, цей коефіцієнт буде дорівнювати 1,5.

клімат

Існує також коригування за середніми зимових температур:

  • 10 і вище градусів – 0,7
  • -15 градусів – 0,9
  • -20 градусів – 1,1
  • -25 градусів – 1,3
  • -30 градусів-1,5

Після внесення всіх можливих коригувань в розрахунок алюмінієвих радіаторів по площі виходить більш об’єктивний результат. Однак наведений вище перелік чинників буде не повним без згадки критеріїв, що впливають на потужність обігрівання.

Тип радіатора

Якщо систему опалення буде комплектуватися секційними радіаторами, в яких осьова відстань має висоту 50 см, то розрахунок секцій радіаторів опалення особливих труднощів не викличе. Як правило, солідні виробники мають власні сайти із зазначенням технічних даних (включаючи теплову потужність) всіх моделей. Іноді замість потужності може вказуватися витрата теплоносія: перевести його в потужність дуже просто, адже споживання теплоносія 1л / хв відповідає приблизно 1 кВт. Щоб визначити осьову дистанцію, необхідно заміряти відстань між центрами труби подачі до обратки.

Для полегшення завдання безліч сайтів оснащені спеціальною програмою по калькуляції. Все, що необхідно для розрахунку батарей на кімнату – внести її параметри в зазначені строки. Натиснувши поле «Введення», на виході миттєво висвічується число секцій обраної моделі. Визначаючись з типом обігрівального приладу, беруть до уваги різницю теплової потужності радіатора опалення по площі, в залежності від матеріалу виготовлення (при інших рівних умовах).

Полегшить розуміння суті питання найпростіший приклад розрахунку секцій біметалічного радіатора, де до уваги береться лише площа приміщення. Визначаючись з кількістю біметалевих нагрівальних елементів зі стандартною міжосьовий дистанцією в 50 см, за відправну точку беруть можливість обігрівання однією секцією 1,8 м2 житла. У такому випадку для кімнати 15 м2 буде потрібно 15: 1,8 = 8,3 шт. Після округлення отримуємо 8 шт. Схожим чином проводиться розрахунок батарей з чавуну і сталі.

Для цього будуть потрібні наступні коефіцієнти:

  • Для біметалевих радіаторів – 1,8 м2.
  • Для алюмінієвих – 1,9-2,0 м2.
  • Для чавунних – 1,4-1,5 м2.

Ці параметри підходять для стандартної міжосьовий дистанції 50 см. В даний час випускаються радіатори, де це відстань може коливатися від 20 до 60 см. Зустрічаються навіть т.зв. «Бордюрні» моделі висотою менше 20 см. Ясна річ, що потужність цих батарей буде інший, що вимагає внесення певних коректив. Іноді ця інформація вказується в супровідній документації, в інших же випадках потрібно самостійний підрахунок.

З огляду на те, що площа нагрівальної поверхні безпосередньо впливає на теплову потужність приладу, нескладно здогадатися, що в міру зменшення висоти радіатора цей показник буде падати. Тому коригувальний коефіцієнт визначається шляхом співвідношення висоти обраного вироби зі стандартом 50 см.

Для прикладу розрахуємо алюмінієвий радіатор. Для приміщення в 15 м2 розрахунок секцій радіаторів опалення за площею приміщення видає результат 15: 2 = 7,5 шт. (Округляємо до 8 шт.) Запланована була експлуатація маломірних приладів висотою 40 см. Спочатку потрібно знайти співвідношення 50:40 = 1,25. Після коригування кількості секцій виходить результат 8х1,25 = 10 шт.

Облік режиму системи опалення

Супровідна документація на радіатор зазвичай містить інформацію про його максимальної потужності. Якщо використовується високотемпературний режим експлуатації, то в трубі подачі теплоносій нагрівається до +90 градусів, а в обратке – +70 градусів (маркується 90/70). Температура житла при цьому повинна бути +20 градусів. Подібний режим функціонування сучасними системами обігріву практично не використовується. Найчастіше зустрічається середня (75/65/20) або низька (55/45/20) потужність. Цей факт вимагає коригування розрахунку потужності батарей опалення по площі.

Щоб визначити режим роботи контуру, в облік береться показник температурного напору системи: так називають різницю температури повітря і поверхні радіатора. За температуру опалювального приладу приймають середнє арифметичне між показниками подачі і обратки.

Для більшого розуміння розрахуємо чавунні батареї зі стандартними секціями в 50 см в режимі високої і низької температури. Площа кімнати колишня – 15 м2. Обігрів однієї чавунної секції в високотемпературному режимі забезпечується для 1,5 м2, тому загальне число секцій буде дорівнювати 15: 1,5 = 10. У контурі заплановано застосування низькотемпературного режиму.

Визначення температурного напору кожного з режимів:

  • Високотемпературний – 90/70 / 20- (90 + 70): 20 = 60 градусів;
  • Низькотемпературний – 55/45/20 – (55 + 45): 2-20 = 30 градусів.

Виходить так, що для забезпечення нормального обігріву приміщення в режимі низьких температур число радіаторних секцій потрібно подвоїти. У нашому випадку для кімнати 15 м2 необхідно 20 секцій: це передбачає наявність досить широких чавунних батареї. Саме тому прилади з чавуну не рекомендується використовувати в низькотемпературних системах.

До уваги може бути взята і бажана температура повітря. Якщо за мету ставиться підняти її з 20 до 25 градусів, здійснюють розрахунок теплового напору з цією поправкою, вираховуючи потрібний коефіцієнт. Проведемо розрахунок потужності батарей опалення по площі все того ж чавунного радіатора, ввівши коригування в параметри (90/70/25). Обчислення температурного напору в цій ситуації буде виглядати так: (90 + 70): 2-25 = 55 градусів. Тепер вираховуємо співвідношення 60: 55 = 1,1. Щоб забезпечити температурний режим 25 градусів, необхідно 11 шт х1,1 = 12,1 радіаторів.

Вплив типу і місця установки

Поряд з уже згаданими факторами, ступінь тепловіддачі опалювального приладу залежить також від того, яким чином він був підключений. Саме ефективною вважається комутація по діагоналі з подачею зверху, яка зводить рівень тепловтрат практично до нуля. Найбільші втрати теплової енергії демонструє бокове підключення – майже 22%. Для інших типів установки характерна середня ефективність.

Сприяють зменшенню фактичної потужності батареї і різні заграждающие елементи: наприклад, що нависають зверху підвіконня знижує тепловіддачу майже на 8%. Якщо повного перекриття радіатора не відбувається, втрати знижуються до 3-5%. Сітчасті декоративні екрани часткового покриття провокують падіння тепловіддачі на рівні нависає підвіконня (7-8%). Якщо батарею повністю закрити таким екраном, її ефективність знизиться на 20-25%.

Як розрахувати кількість радіаторів для однотрубного контуру

Слід врахувати той факт, що все вищесказане відноситься до двотрубних опалювальних схемами, що передбачає подачу на кожен з радіаторів теплоносія однакової температури. Розрахувати секції радіатора опалення в однотрубної системі на порядок складніше, адже кожна наступна батарея по ходу руху теплоносія обігрівається на порядок менше. Тому розрахунок для однотрубного контуру передбачає постійний перегляд температури: така процедура займає багато часу і зусиль.

Як полегшення процедури використовується такий прийом, коли розрахунок опалення на квадратний метр проводиться, як для двотрубної системи, а потім з урахуванням падіння теплової потужності нарощують секції для збільшення тепловіддачі контуру в загальному. Для прикладу візьмемо схему однотрубного типу, яка має 6 радіаторів. Після визначення числа секцій, як для двотрубної мережі, вносимо певні коригування.

Перший з опалювальних приладів по ходу руху теплоносія забезпечується повністю нагрітим теплоносієм, тому його можна не перераховувати. Температура подачі на другий за рахунком прилад вже менша, тому потрібно визначити ступінь зниження потужності, збільшивши на отримане значення число секцій: 15кВт-3кВт = 12кВт (процентне співвідношення зменшення температури становить 20%). Отже, для поповнення втрат тепла знадобляться додаткові секції – якщо спочатку їх потрібно було 8шт, то після додавання 20% отримуємо кінцеве число – 9 або 10 шт.

При виборі, в який бік округлити, враховують функціональне призначення приміщення. Якщо мова йде про спальні або дитячої, округлення проводиться в більшу сторону. При розрахунку вітальні або кухні округляти краще в меншу сторону. Свою частку вплив має також те, на якій стороні розташована кімната – південній або північній (північні приміщення зазвичай округлюються в більшу сторону, а південні – в меншу).

Даний метод підрахунку не є досконалим, оскільки передбачає збільшення останнього радіатора на лінії до воістину гігантських розмірів. Слід також розуміти, що питома теплоємність теплоносія, що подається майже ніколи не дорівнює її потужності. Через це котли для оснащення однотрубних контурів вибираються з деяким запасом. Оптимізують ситуацію наявність запірної арматури і комутація батарей через байпас: завдяки цьому досягається можливість регулювання тепловіддачі, що кілька компенсує зниження температури теплоносія. Однак від необхідності збільшувати розміри радіаторів і кількість його секцій в міру віддалення від котла при використанні однотрубної схеми навіть ці прийоми не звільняють.

Щоб вирішити задачу, як розрахувати радіатори опалення по площі, багато часу і сил не знадобиться. Інша справа – провести коригування отриманого результату, взявши до уваги всі характеристики житла, його розміри, спосіб комутації та дислокацію радіаторів: ця процедура досить трудомістка і тривала. Однак саме таким чином можна отримати максимально точні параметри для опалювальної системи, що забезпечить тепло та затишок приміщень.

Як підібрати кількість секцій радіатора опалення?

Розрахунок кількості секцій біметалевих радіаторів опалення

Власники квартир часто міняють старі чавунні батареї, встановлені ще в радянські часи, на сучасні моделі, і багато зупиняють свій вибір на біметалевих. Це високотехнологічні пристрої з високою теплопровідністю і тривалим терміном служби, але перед покупкою важливо правильно провести розрахунок кількості секцій біметалевих радіаторів, щоб створити в приміщенні комфортну температуру.Не варто економити на кількості секції в радіаторі

особливості батарей

Радіатор називається біметалічним тому, що він виготовляється з двох металів: алюмінію і сталі. Конструктивно він являє собою сталеву трубу, що знаходиться в алюмінієвому корпусі. Сталь забезпечує міцність і довговічність конструкції, а алюміній – високу теплопровідність. У біметалевих радіаторів наступні плюси:

  1. Високий рівень тепловіддачі (радіатор швидко нагріває приміщення).
  2. Тривалий термін служби (до 50 років).
  3. Міцність, яку забезпечує сталь високої якості (батарея може витримувати великі скачки тиску).
  4. Стійкість до корозії, так як з водою контактують тільки сталеві труби. Це особливо важливо при сезонних чистках опалення.
  5. Легкість радіаторів, яка полегшує їх монтаж.
  6. Привабливий вигляд моделей різного кольору і дизайну, відсутність необхідності ховати їх за екранами або фіранками.
  7. Компактність, завдяки якій радіатори підходять до будь-якого інтер’єру.

У подібних радіаторів довгий термін служби

Важливість правильного розрахунку

Від правильного розрахунку секцій біметалевих батарей опалення залежить, наскільки комфортно буде в приміщенні взимку. Це кількість впливає на наступні фактори:

  1. Температура. Якщо секцій буде недостатньо, то взимку в приміщенні буде холодно. Якщо ж їх буде занадто багато, то там буде дуже жаркий і сухе повітря.
  2. Витрати. Чим більше секцій буде куплено, тим дорожче обійдеться заміна батарей.

Розрахувати кількість секцій біметалевих батарей досить складно. При розрахунку враховують:

  • вентилятори, які відводять частина тепла з приміщення;
  • зовнішніх стін – в кутових кімнатах холодніше;
  • чи встановлені теплопакет;
  • чи є теплоізоляція стін;
  • які мінімальні зимові температури в регіоні проживання;
  • чи використовується при опаленні пар, який збільшує тепловіддачу;
  • житлова чи це кімната, коридор або склад;
  • яке співвідношення площі стін і вікон.

У цьому відео ви дізнаєтеся як розрахувати фактичну кількість тепла

Щоб розрахувати біметалічні радіатори опалення для квартири, використовують різні методи. З них найбільш ефективні три: по площі, обсягу і з урахуванням поправочних коефіцієнтів.

За площею кімнати

Це спрощений вид розрахунку біметалевих радіаторів опалення на квадратний метр. Він дає досить коректний результат тільки для кімнат заввишки не більше 3 м. Згідно з сантехнічним нормам, для опалення одного квадратного метра приміщення, що знаходиться в середній смузі України, потрібно тепловіддача 100 Вт. З урахуванням цього розрахунок виробляють так:

  • визначають площу приміщення;
  • множать на 100 Вт – це необхідна потужність опалення приміщення;
  • твір ділять на тепловіддачу однієї секції (її можна дізнатися за паспортом радіатора);
  • отриману величину округлюють у більшу сторону – це і буде шукана кількість радіаторів (для кухні число округлюють в меншу сторону).

Розраховувати кількість секції можна за площею приміщення

Цей спосіб не може вважатися цілком вірогідним. Розрахунок має багато мінусів:

  • він підходить тільки для приміщень з невисокими стелями;
  • може використовуватися лише в середній смузі України;
  • не враховує кількість вікон в кімнаті, матеріал виготовлення стін, ступінь утеплення і багато інших чинників.

За обсягом приміщення

Цей спосіб дає більш точний розрахунок, так як в ньому враховуються всі три параметри кімнати. Він заснований на санітарно-технічної нормі опалення для одного кубічного метра приміщення, що дорівнює 41 Вт. Щоб порахувати кількість секцій біметалічного радіатора, виробляють такі дії:

  1. Визначають обсяг приміщення в кубічних метрах, для чого його площа множать на висоту.
  2. Обсяг множать на 41 Вт і отримують потужність опалення кімнати.
  3. Отриману величину ділять на потужність однієї секції, яку дізнаються з паспорта. Число округлюють – це і буде необхідна кількість секцій.

Цей спосіб більш точний, ніж перший. Але він також придатний тільки для середньої смуги України, і в ньому не враховуються багато факторів. Щоб зробити його точніше, застосовують поправочні коефіцієнти.

Використання коефіцієнтів

Їх застосування дозволяє враховувати багато факторів. Коефіцієнти використовують наступним чином:

  1. Якщо в кімнаті є додаткове вікно, до потужності опалення приміщення додають 100 Вт.
  2. Для холодних регіонів існує додатковий коефіцієнт, на який множать потужність опалення. Наприклад, для районів Крайньої Півночі він становить 1,6.
  3. Якщо в приміщенні є еркери або великі вікна, то потужність опалення множиться на 1,1, для кутової кімнати – на 1,3.
  4. Для приватних будинків потужність множать на 1,5.

Поправочні коефіцієнти допомагають більш точно розрахувати кількість секцій батареї. Якщо обраний біметалічний радіатор складається з певної кількості секцій, то потрібно брати ту модель, в якому воно перевищує розрахункову величину.

Розрахунок визначає число секцій, яке створить в приміщенні комфортну температуру і дозволить не переплачувати за заміну радіаторів. Для нього використовують різні способи. Найбільш правильне значення виходить при використанні поправочних коефіцієнтів.

Як розрахувати кількість секцій радіатора

Розрахунок кількості секцій батареї ґрунтується на певних факторах, серед яких можна згадати, наприклад, матеріал стін будівлі, кліматичну зону і характеристики самої батареї. У нашій статті ми докладніше розглянемо, як зробити обчислення правильно, щоб виключити проблеми в майбутньому з огляду на встановлення не тих батарей з точки зору їх малу ефективність і недостатню економічності.

Оцінка тепловіддачі з урахуванням габаритів приміщення

При установці батарей кількість секцій розраховується на основі існуючої потреби в тепловій потужності. Такі обчислення проводяться з урахуванням площі або обсягу підготовлюваного для обігріву приміщення. Необхідно також брати до уваги додаткові втрати, такі як кутова кімната.

Площа

Норми, що діють в, встановлюють мінімальні значення теплової потужності стосовно конкретної кліматичній зоні. Наприклад, в центральноєвропейської частини України таке значення становить 100 Вт на 1 м².

На практиці розрахунок числа секцій сталевих радіаторів опалення відбувається наступним чином: обчислюється площа об’єкта за допомогою множення його ширини на довжину; отримане значення множиться на 100 Вт з подальшим розподілом на параметр тепловіддачі однієї секції.

Розглянемо варіант організації опалення в кімнаті 3 на 6 метрів і спробуємо визначити, яка теплова потужність радіатора з металу нам знадобиться за умови, що параметр тепловіддачі однієї секції становить 200 Вт:

К = 3 * 6 * 100/200 = 9

В результаті ми отримуємо 9 конструктивних елементів радіатора. Такий розрахунок, коли враховуються лише параметри площі і тепловіддачі, відрізняється великою кількістю недоліків, включаючи наступне:

  • не беруться до уваги важливі особливості приміщення, наприклад, число вікон в ньому і те, наскільки воно утеплено;
  • не можна отримати точні результати, якщо аналізована кімната має стелі, висота яких перевищує 3 м;
  • наведена формула дає можливість отримати значення, які підходять виключно для середньої смуги.

Об `єм

Для підвищення точності обчислення слід враховувати не площа, а обсяг. Норма теплової потужності в цьому випадку становить 41 Вт на 1 м3.

Виконуємо розрахунок кількості радіаторів опалення, беручи до уваги приміщення 3 на 6 метрів з стелями висотою 2,7 м:

  • 3 * 6 * 2,7 = 48,6 м3 – об’єм кімнати;
  • 48,6 * 41 = 1992,6 Вт – потужність радіатора;
  • 1992,6 / 200 = 9,96 – кількість секцій.

Запропонований метод розрахунку дозволяє зробити висновок про те, що для ефективного обігріву даного приміщення потрібно 10 секцій. Це дещо відрізняється від того значення, яке було отримано з урахуванням площі кімнати, тобто точність в даному випадку вище.

Як компенсувати тепловтрати

Максимально точне обчислення потужності може бути вироблено лише з урахуванням деяких поправок:

  • якщо в приміщенні 2 вікна, значення кількості секцій слід поділити на 2, щоб дізнатися, якої довжини радіатор повинен стоять під кожним вікном;
  • якщо при розрахунку вийшло дробове значення, округлення необхідно проводити зі збільшенням, так як краще мати запас, ніж брак потужності;
  • якщо висота стелі перевищує 3 м або не менше двох стін в приміщенні виходять на вулицю, потрібно збільшити потужність радіатора за рахунок додаткових секцій.

Всі системи опалення мають свої нюанси, які потрібно враховувати при установці радіаторів. Використовувані в приватному секторі системи штучного обігріву приміщень є автономними. За своєю ефективністю вони перевершують централізовані системи, призначені для опалення багатоповерхових будинків.

як заощадити

  1. На кухні можна встановити радіатор меншої потужності, тобто має невелике число секцій, так як тут знаходяться безліч електроприладів, серед яких можна згадати плиту, що забезпечує додаткове тепло.
  2. Ванна кімната також є місцем, де доступний монтаж радіатора з меншою кількістю секцій, що пов’язано з наявністю в цьому приміщенні рушникосушки.
  3. Якщо стіна, ведуча на балкон або лоджію, утеплена з допомогою пінопласту, то можна сміливо віднімати ще 2-3 секції, хоча в даному випадку необхідно враховувати товщину утеплювального матеріалу. Один конструктивний елемент батареї можна прибрати, якщо утеплені відкоси дверей і вікон.

Обчислення необхідної потужності радіатора з урахуванням вищенаведених рад дає можливість зробити приміщення, яке використовується для проживання, комфортним, що забезпечується нагріванням повітря до потрібної температури.

Проведення робіт з утеплення допомагає уникнути зайвої витрати грошей, так як відпаде необхідність купувати додаткове обладнання. Більшої економії можна добитися, якщо встановити пластикові вікна з дотриманням правил монтажу та подбати про теплоізоляції стін.

Одна секція: який рівень тепловіддачі

Сучасні радіатори за зовнішнім виглядом переважно схожі між собою, але їх технічні характеристики зовсім не ідентичні. Це залежить від того, який матеріал був використаний при виготовленні, які конструкційні особливості представлених моделей, наскільки вони відрізняються за розміром і т. Д.

Не можна з певною точністю сказати, скільки кВт може забезпечити одна секція радіатора, так як кожну модель слід оцінювати індивідуально, зокрема, ґрунтуючись на інформації, яку надає компанія-виробник. Потужність секції батарей різних моделей одного і того ж виробника часто відрізняється на 15-25 Вт.

Разом з тим прийнято визначати теплову потужність за допомогою усереднених значень, що дозволяє розраховувати потрібну кількість секцій по конкретному типу радіатора. Такого виду розрахунки є приблизними. Наприклад, нижче наведені дані щодо потужності однієї секції стосовно до радіаторів з того чи іншого матеріалу, відстань між трубами приєднання яких становить 50 см:

  • алюміній – 190 Вт (0,19 кВт);
  • біметал – 185 Вт (0,185 кВт);
  • чавун – 120 Вт (0,12 кВт).

Одержати більш детальну інформацію такого роду можна лише після вирішення питання, як підібрати радіатор опалення необхідних розмірів. Найбільші розбіжності у визначенні потужності спостерігаються щодо батарей з чавуну, які виробляються зі стінками різної товщини, що в свою чергу впливає на рівень тепловіддачі. Згадані вище цифри в більшій мірі застосовні до батарей цього типу, що представляють собою так звану гармошку.

Будівельними нормами визначені наступні параметри обігріву за допомогою однієї секції, що також залежить від матеріалу виготовлення радіатора:

  • алюміній – від 1,9 до 2,0 м2;
  • біметал – 1,8 м2;
  • чавун – від 1,4 до 1,5 м2.

Наведені вище цифри дозволяють розрахувати кількість конструктивних елементів батареї опалення шляхом ділення значення площі приміщення на відповідний коефіцієнт. Якщо площа, наприклад, становить 16 м2, то ми отримуємо наступні цифри в залежності від типу радіатора:

  • алюмінієвий – 8 секцій (16/2 = 8);
  • біметалічний – 9 секцій (16 / 1,8 = 8,88);
  • чавунний – 12 секцій (16 / 1,4 = 11,4).

Результати розрахунків знову ж є орієнтовними. Вони допоможуть вам визначитися з обсягом витрат на покупку опалювального обладнання. Зрозуміти, скільки і яких радіаторів необхідно придбати, можна буде лише після вибору конкретної моделі батареї і перерахунку кількості секцій, з огляду на температуру теплоносія, який циркулює в системі.

Число секцій: скільки потрібно насправді

У документації вказується потужність одного конструктивного елемента радіатора з урахуванням умов, які значаться як еталонні: теплоносій на вході в батарею має температуру 90 ° C, а на виході – 70 ° C, враховуючи, що температура в приміщенні становить 20 ° C. Це дозволяє розрахувати конкретний параметр температурного напору. Що ж станеться з потужністю тепловіддачі, якщо на вході в батарею температура теплоносія буде 70 ° C, на виході – 60 ° C, при цьому температура повітря в приміщенні становить 23 ° C?

Ситуація, що співвідноситься з заявленими умовами, змушує перерахувати температурний напір системи. Для цього потрібно скласти значення температур теплоносія на вході і виході, розділити отриману суму на 2, віднявши потім значення температури повітря:

(70 + 60) / 2 – 23 = 42

В результаті так звана дельта системи, тобто її температурний напір, становить 42 ° C. Далі за допомогою таблиці перерахунку, розташованої нижче, знаходимо рядок з виведеною нами дельтою і визначаємо, що їй відповідає коефіцієнт 0,51.

Після цього залишається тільки обчислити теплову потужність однієї секції стосовно заданих нами умов.

Якщо заявлена ​​величина визначається значенням 185 Вт, то з урахуванням індивідуальних характеристик приміщення отримуємо параметр потужності для обчислення необхідної кількості секцій, яке складе 94,35 Вт (185 * 0,51 = 94,35).

Потужність радіаторів: вплив способу підключення

Тип під’єднання батарей також впливає на рівень тепловіддачі. Оптимальним вважається варіант, коли опалювальний прилад підключається діагональним способом, що забезпечує надходження води зверху, що дозволяє уникнути зниження теплової потужності.

Найбільші втрати теплової потужності, здатні досягати 22%, відбуваються при бічному підключенні. Інші способи під’єднання призводять до відносних втрат згаданої фізичної величини, що визнається середніми показниками, в чому можна переконатися за допомогою звернення до пропонованого малюнку.

Для однотрубних систем

Зазначена вище інформація актуальна для систем опалення, якi характеризуються як двотрубні, які забезпечують подачу теплоносія однієї температури на кожну з батарей. Що ж стосується однотрубних конструкцій, то їх функціонування засноване на іншому процесі.

У таких системах кожен наступний радіатор отримує все більш холодну воду, тому розрахунок кількості секцій таких опалювальних приладів передбачає, що температуру доведеться перераховувати кілька разів, що є досить проблематично. У зв’язку з цим найкраще провести обчислення необхідної потужності радіаторів для двотрубної системи з подальшим додаванням секцій з урахуванням зниження теплової потужності.

Розглянемо це на прикладі однотрубної системи, зображеної на схемі, яка має в своєму складі 6 радіаторів. Така кількість батарей було встановлено в залежності від потреб при двотрубної розводці з подальшою правкою отриманих значень. Якщо розрахунок для першого радіатора будувався звичайним способом, то на другому доводилося враховувати те значення, на якому знизилася потужність, тобто 12 кВт (15-3 = 12), що склало 20%.

Щоб компенсувати понесені втрати, довелося збільшувати кількість секцій. Прогнозувалося, що буде потрібно 8 конструктивних елементів батарей, але втрата в 20% внесла коригування, яка передбачає необхідність установки опалювальних приладів з 9 або 10 секціями.

При цьому такий метод не можна визнати оптимальним, так як відповідність йому може привести до того, що остання в гілці батарея придбає катастрофічних розмірів. У зв’язку з цим встановлюються однотрубні системи з запасом потужності, монтується запірна арматура, а батареї підключаються через байпас для регулювання тепловіддачі.

висновок

Відповідаючи коротко на питання, як розрахувати кількість радіаторів опалення, можна сказати наступне: швидко і відносно легко. Основні труднощі починаються, коли коригуються отримані дані в залежності від індивідуальних особливостей того чи іншого приміщення, що призводить до серйозних тимчасових витратах.

Як правильно розрахувати кількість секцій радіатора опалення?

Згодом будь-яке обладнання зношується. І радіатор не є винятком. Із закінченням його терміну експлуатації, а буває і раніше, прилад доводиться міняти. Звичайно, деякі заміну проводять і коли пристрій ще в доброму стані, просто є бажання встановити новішу і сучасну модель, яка краще впишеться в загальний інтер’єр.

У будь-якому випадку дуже важливим є правильний розрахунок. Правда, дана задача не з легких. Але знаючи, які розміри може мати батарея опалення як вибрати кількість секцій, вибір вироби можна буде зробити набагато легше, покупка буде здійснена більш грамотно. Тому варто розглянути тему розрахунку обігрівальних агрегатів більш докладно.

Навіщо потрібен розрахунок?

Важливо знати, як визначити необхідну кількість секцій батареї. Від цього безпосередньо залежить те, який мікроклімат в будинку буде взимку. Якщо кількість секцій недостатнє, приміщення не буде опалюватися на належному рівні і в ньому буде холодно, незатишно. Якщо ж радіатор буде надто великим, це спричинить за собою витрати не тільки на його покупку, але і на експлуатацію. Тому, тільки знаючи, як розрахувати кількість секцій радіатора опалення, можна створити ефективну систему теплопостачання.

Звичайно, розрахунок слід проводити з урахуванням типу приміщення. Для стандартних будівель підійдуть і прості методи, що дозволяють дізнатися необхідну кількість секцій. Для деяких будинків важливо враховувати ряд нюансів, щоб результат був більш точним.

Яких розмірів і форм бувають радіатори?

При виборі батареї для обігріву кімнати треба враховувати такі критерії, як форма, розмір і кількість секцій. Так, радіатори опалення розміри по висоті можуть мати різні. У типових споруд висота підвіконня становить 800 мм. Тому найбільш ходовими є моделі з висотою 600 мм. Найвищими вважаються батареї, висота яких досягає 2400 мм. Такі вироби підходять для приміщень, в яких багатосекційний довгий обігрівач не поміщається.

Низькими вважаються пластинчасті вироби, висота яких всього 300 мм. Правда є і більш низькі, ексклюзивні версії. Для нестандартних приміщень ідеальні такі радіатори опалення висота 200 мм яких дозволяє провести їх установку під низьким підвіконням або у вітражів. Агрегати даного типу не привертають особливої ​​уваги. І до того ж дозволяють створити широку теплову завісу. Обігрів буде проводитися більш ефективно.

Залежно від конструкції виділяють радіатори опалення секційні, панельні, колончаті, стін і стель. Найбільшою популярністю користуються стандартні секційні моделі.

Секційні моделі можуть бути виготовлені з різних матеріалів:

  • стали;
  • чавуну;
  • алюмінію;
  • біметалу.

Багато сьогодні віддають перевагу саме біметалічним варіантів. І пов’язано це з тим, що радіатор біметалевий секційний поєднує в собі властивості двох металів, і відрізняється високою тепловіддачею, надійністю, стійкістю до гідроударів, довговічністю. Більш докладно про біметалевих радіаторах можна прочитати тут.

Як провести розрахунок числа секцій?

Не залежно від того, які бувають радіатори опалення розрахунок кількості секцій проводиться однаково. Найчастіше використовують спрощені методи. Якщо приміщення є стандартними і має звичайну висоту стелі, то одна секція приладу зможе обігріти 1,8 кв.м.

Прийнято вважати, що 1 кВт потужності батареї забезпечує оптимальний температурний режим на ділянці, площею 10 кв.м.

Якщо ж квартира розташована в кутовій частині будинку, є дві зовнішні стіни, то розрахунок проводиться по-іншому. На 10 кв.м. вже потрібно близько 1,3 кВт потужності. Як правило, для обігріву 10 кв.м. треба 5 секцій. Але якщо будинок не утеплений, або двері в кімнату залишається постійно відкритою, то фахівці радять додавати ще одну секцію. Застосовується такий спосіб вкрай рідко. Оскільки характеризується високим ступенем похибки.

Також на біметалічні радіатори розміри секції та їх кількість визначаються з урахуванням теплових втрат в будівлі. Наприклад, кутова кімната нагрівається повільніше, а тепло віддає швидше. У цьому випадку розрахунок тепловіддачі батареї проводиться з запасів приблизно 20%.

Більш точним вважається об’ємний розрахунок. При цьому враховується обсяг опалювальної кімнати. Так секція радіатора потужністю в 200 Вт здатна обігріти 5 куб.м. приміщення. Щоб дізнатися необхідну кількість секцій, треба обсяг квартири розділити на потужність однієї секції обігрівального приладу. Знаючи, як розрахувати кількість секцій біметалевих радіаторів опалення за наведеним способом, можна отримати найбільш достовірні дані.

Скільки коштує одна секція?

Сьогодні типів і моделей радіаторів на ринку дуже багато. Є імпортні варіанти, є вітчизняні. Вибір залежить від переваг покупця. І звичайно, його фінансового становища. Адже вартість різних варіантів батарей різна.

Залежить на секційні батареї опалення ціна від ряду факторів:

  1. Типу пристрою і моделі.
  2. Матеріалу виготовлення. Наприклад, чавунні вироби є найдешевшими, а біметалічні – найдорожчі.
  3. Якості. Якіснішими вважаються імпортні прилади.
  4. Потужності обладнання.
  5. Фірми-виробника. Сьогодні ринок пропонує покупцям батареї від різних компаній.
  6. Кількості секцій. Дана величина визначається для кожного приміщення індивідуально.

Вказується на будь-який радіатор опалення ціна за секцію, тому правильний розрахунок розміру батареї ще важливий і в плані економії. Адже, вибравши батарею більше, ніж потрібно, покупцеві доведеться віддати більше фінансових коштів. Причому такі витрати будуть невиправданими.

Опалення вийде дорожче. Ринкова ціна даних приладів починається від 6 доларів. Вітчизняні вироби коштують дешевше. Але у зарубіжних аналогів від відомого бренду, якість і термін служби вище.

Наприклад, відмінно зарекомендували себе радіатори з Італії, Німеччини.

Так, на італійський агрегат ціна за секцію складає близько 10 доларів. Припустимо, потрібно близько 8 секцій. На радіатори біметалеві 8 секцій ціна становитиме від 80 доларів. Нижче 10 доларів такої радіатор коштувати точно не буде. Оскільки виріб досить дороге у виробництві.

Варто остерігатися дешевих приладів від відомих виробників: найімовірніше це китайська підробка під іменитий бренд.

З більш дешевих варіантів можна назвати українські аналоги. Наприклад, радіатор біметалевий Rifar Forza 500 12 секцій є найбільш затребуваним серед всіх моделей вітчизняного виробництва, представлених на ринку. Висота такого виробу становить 570 мм. Одна секція важить близько 1,84 кг. У продаж випускаються обігрівачі з кількістю секцій від 4 до 14.

Звичайно, на секції батарей опалення ціна буде в рази нижче, ніж на аналоги імпортного виробництва. При цьому якість є непоганим. Багато користувачів віддають перевагу саме продукції Ріфар тому, що вона відрізняється оптимальним поєднанням якості і ціни, під час роботи пристрою не виникає проблем.

Таким чином, знаючи, які бувають радіатори опалення як розрахувати необхідну висоту і кількість секцій, можна обладнати ефективну систему обігріву, яка дозволить створити комфортний мікроклімат в будинку.

Розрахунок кількості секцій і тепловіддачі біметалічного радіатора

Щоб штатний режим опалення забезпечував в кімнатах квартири температуру комфорту, під кожним підвіконням повинне бути досить радіаторних секцій. Іноді, в кутових квартирах, вони не поміщаються під вікном і розташовуються уздовж стіни.

Перш ніж замінити старі батареї, на стильні біметалічні прилади, розрахуйте їх потреба, скориставшись відомими методиками розрахунку.

Принцип і особливості роботи біметалічного радіатора

Головне достоїнство і причина популярності цих радіаторів в тому, що вони за міцністю не поступаються сталевим трубам. Завдяки алюмінієвому покриттю, вони мають:

  • Відмінний коефіцієнт теплопередачі;
  • Довгий термін використання;
  • Стильний зовнішній вигляд;
  • Легка вага;
  • Наявність ніпелів для з’єднання секцій, дозволяє легко наростити – зменшити довжину батарей, відповідно теплотехнічних розрахунках.

методи розрахунку

Найбільш популярні способи розрахунку проводяться з використанням фактичної площі та об’єму опалювальної кімнати.

По площі

Розрахунок за площею найбільш простий, але дозволяє визначити кількість секцій, тільки в квартирах з висотою близько 2,5 м. СНиП передбачає навантаження на метр в 100 Вт. Це норматив для середньої смуги. На півночі за 60 широтою, вона може бути значно вище.

Помноживши площа на 100, ми отримуємо потужність нормативного споживання тепла. Розділивши її на паспортну тепловіддачу ребра, отримаємо число ребер для обігріву.

За об’ємом

Розрахунок за обсягом використовується там, де стелі вище 2,6 м. Згідно з нормативами, для опалення м.куб. в залежності від типу будинку потрібно:

Помноживши площа на висоту кімнати отримуємо розрахунковий обсяг в кубах.

Помноживши кількість кубів на норматив теплоспоживання вашого будинку, отримуємо потужність нормативного споживання тепла, яку використовуємо аналогічно п. 2.1.

Скільки секцій біметалічного радіатора потрібно на 1 м2

Ще один метод розрахунку. Він хоч і наближений, але його з успіхом використовують слюсаря сантехніки, у випадках, коли розрахунок стосується приладів великої сумарної потужності.

Практики стверджують, що в квартирі зі стандартною висотою, одна біметалічна секція середньої потужності забезпечує теплом 1,8 метрів площі. У цьому випадку досить знати тільки площа кімнати. Поділивши її на 1,8, отримуємо необхідну кількість ребер.

Параметри, які потрібно враховувати при підрахунку

Приблизні розрахунки приваблюють своєю простотою, але не дають достовірної інформації. В результаті господар квартири може замерзнути, або переплатити за установку дорогих радіаторів.

Точний розрахунок повинен враховувати безліч поправочних параметрів:

  • Стан скління;
  • Кількість зовнішніх стін;
  • Їх теплоізоляцію;
  • Тепловий режим верхнього приміщення;
  • Кліматичні характеристики регіону і інші параметри.

поправочні коефіцієнти

Остаточна формула теплоспоживання виглядає як твір нормативного значення тепла – 100 Вт / м.кв, на поправочні коефіцієнти, що враховують особливості теплоспоживання кімнати:

  • К1 враховує конструкцію скління. Приймається для спарених дерев’яних палітурок 1,27. Вікна з подвійним склопакетом дозволяють застосовувати коефіцієнт 1,0. Значення для склопакета з трьома камерами – 0,85;
  • К2 враховує якість утеплення стін і приймається для стін в дві цеглини за одиницю. При гіршою ступеня ізоляції приймається коефіцієнт 1,27. Додаткова ізоляція дозволяє застосовувати понижуючий коефіцієнт 0,85;
  • К3 відображає ставлення площі вікон до підлоги. Якщо відсоток скління поставити в чисельнику, в знаменнику дивіться коефіцієнт теплоспоживання 50 / 0,8, 40 / 0,9, 30 / 1,0, 20 / 1,1 і 10 / 1,2;
  • К4 враховує середню температуру найбільш холодної тижні року. При -35 градусах це 1,5, при – 25 градусах – 1,3, при – 20 градусах – 1,1, при – 15 градусах – 0,9, а при – 10 градусах – 0,7.
  • К5 дає поправку на кількість зовнішніх стін. При одній зовнішній стіні в кімнаті він дорівнює 1,1, а кожна наступна стіна збільшує його на 0,1;
  • К6 дозволяє врахувати вплив теплового режиму верхньої приміщення. За одиницю приймається холодний горище, опалювальний – 0,9. Якщо зверху знаходиться житловий поверх – 0,8;
  • К7 висловлює залежність від висоти кімнати. Стандартна – 2,5 м, приймається за одиницю. Підвищення висоти на пів-метра дає підставу збільшити його на 0,05; при трьох метрах – 1,05, три з половиною – 1,1, чотири метри – 1,15, чотири з половиною – 1,2.

Приклад розрахунку – скільки секцій потрібно на кімнату 18 м2

Ви живете в цегляному будинку, в середній смузі України, де найхолодніша п’ятиденка має середню температуру мінус 10 градусів. Живете на останньому поверсі, де над вами неопалювальний горище, на вікнах стоять подвійні склопакети, а відношення скління до підлоги становить 30%. Причому квартира у вас кутова, а площа кімнати – 18 м.кв.

Формула підрахунку кількості тепла буде виглядати так:

100 Вт / на метр × 1,0 × 1,0 × 1,0 × 0,7 × 1,2 × 1,0 = 84 Вт / кв.м.

Множимо що вийшло на 18 метрів і отримуємо 1512 Вт. Тепер розділимо на теплову потужність одного біметалічного ребра, яку ми приймає за 170 Вт (а вам слід уточнити її у продавця). Вийшло 8,89 ребер або 9 штук.

За аналогією з цим прикладом ви зможете розрахувати скільки секцій необхідно для вашого приміщення і не помилитися при замовленні.

Розрахунок секцій алюмінієвих радіаторів на квадратний метр

Тут ви дізнаєтеся про розрахунок секцій алюмінієвих радіаторів на квадратний метр: скільки потрібно батарей на кімнату і приватний будинок, приклад обчислення максимальної кількості обігрівачів на необходимою площа.

Мало знати, що алюмінієві батареї володіють високим рівнем тепловіддачі.

Перед їх установкою обов’язково потрібно провести розрахунок, яке саме їх кількість повинна бути в кожному окремому приміщенні.

Тільки знаючи, скільки алюмінієвих радіаторів потрібно на 1 м2, можна з упевненістю купувати необхідну кількість секцій.

Як правило, виробниками заздалегідь прораховані норми потужності батарей з алюмінію, які залежать від таких параметрів, як висота стель і площа приміщення. Так вважається, що на те, щоб нагріти 1 м2 кімнати зі стелею до 3 м висоти зажадає теплова потужність в 100 Вт.

Ці цифри приблизні, тому що розрахунок алюмінієвих радіаторів опалення за площею в даному випадку не передбачає можливих тепловтрат в приміщенні або більш високі або низькі стелі. Це загальноприйняті будівельні норми, які вказують в техпаспорті своєї продукції виробники.

Крім них:

  1. Чималу важливість грає параметр теплової потужності одного ребра радіатора. Для алюмінієвого обігрівача вона становить 180-190 Вт.
  2. Температура носія так само повинна враховуватися. Її можна дізнатися в керуючому тепловому господарстві, якщо опалення централізоване, або виміряти самостійно в автономній системі. Для алюмінієвих батарей показник дорівнює 100-130 градусів. Розділивши температуру на теплову потужність радіатора, виходить, що для обігріву 1 м2 буде потрібно 0.55 секцій.
  3. У тому випадку, якщо висота стель «переросла» класичні стандарти, то необхідно застосовувати спеціальний коефіцієнт:
    • якщо стеля дорівнює 3 м, то параметри множаться на 1.05;
    • при висоті 3.5 м він складає 1.1;
    • при показнику 4 м – це 1.15;
    • висота стіни 4.5 м – коефіцієнт дорівнює 1.2.
  4. Можна скористатися таблицею, яку надають виробники до своєї продукції.

Скільки потрібно секцій алюмінієвого радіатора?

Розрахунок кількості секцій алюмінієвого радіатора здійснюється за формою, відповідною для обігрівачів будь-якого типу:

Q = S х100 х k / P

В даному випадку:

  • S – площа приміщення, де потрібна установка батареї;
  • k – коефіцієнт коригування показника 100 Вт / м2 в залежності від висоти стелі;
  • P – потужність одного елемента радіатора.

При розрахунку кількості секцій алюмінієвих радіаторів опалення виходить, що в приміщенні площею 20 м2 при висоті стелі 2.7 м для алюмінієвого радіатора з потужністю однієї секції 0.138 кВт потрібно 14 секцій.

Q = 20 х 100 / 0.138 = 14.49

В даному прикладі коефіцієнт не застосовується, так як висота стелі менше 3 м. Але навіть такий секцій алюмінієвих радіаторів опалювання не будуть вірними, тому що не взяті до уваги можливі тепловтрати приміщення. Слід враховувати, що в залежності від того, скільки в кімнаті вікон, чи є вона кутовий і чи є в ній балкон: все це вказує на кількість джерел тепловтрат.

Роблячи розрахунок алюмінієвих радіаторів по площі приміщення, слід у формулі враховувати відсоток втрати тепла в залежності від того, де вони будуть встановлені:

  • якщо вони закріплені під підвіконням, то втрати складуть до 4%;
  • установка в ніші моментально збільшує цей показник до 7%;
  • якщо алюмінієвий радіатор для краси прикрити з одного боку екраном, то втрати складуть до 7-8%;
  • закритий екраном повністю, він буде втрачати до 25%, що робить його в принципі малорентабельним.

Це далеко не всі показники, які слід врахувати при установці алюмінієвих батарей.

приклад розрахунку

Якщо розраховувати, скільки секцій алюмінієвого радіатора треба на кімнату площею 20 м2 при нормі 100 Вт / м2, то так само слід вносити коректувальні коефіцієнти втрати тепла:

  • кожне вікно додає до показника 0.2 кВт;
  • двері «обходиться» в 0.1 кВт.

Якщо передбачається, що радіатор буде розміщений під підвіконням, то коригуючий коефіцієнт складе 1.04, а сама формула буде виглядати наступним чином:

Q = (20 х 100 + 0,2 + 0,1) х 1,3 х 1,04 / 72 = 37,56

де:

  • перший показник – це площа кімнати;
  • другий – стандартна кількість Вт на м2;
  • третій і четвертий вказують на те, що в кімнаті по одному вікну і двері;
  • Наступного показник – це рівень тепловіддачі алюмінієвого радіатора в кВт;
  • шостий – коригувальний коефіцієнт стосовно розташування батареї.

Все слід розділити на тепловіддачу одного ребра обігрівача. Його можна визначити з таблиці від виробника, де вказані коефіцієнти нагріву носія по відношенню до потужності пристрою. Середній показник для одного ребра дорівнює 180 Вт, а коригування – 0.4. Таким чином, помноживши ці цифри, виходить, що 72 Вт дає одна секція при нагріванні води до +60 градусів.

Так як округлення проводиться в більшу сторону, то максимальна кількість секцій в алюмінієвому радіаторі конкретно для цього приміщення складе 38 ребер. Для поліпшення роботи конструкції, її слід розділити на 2 частини по 19 ребер кожна.

Обчислення за обсягом

Якщо виробляти подібні обчислення, то будуть потрібні звернутися до нормативів, встановлених в СНиП. У них враховуються не тільки показники радіатора, а й те, з якого матеріалу побудований будинок.

Наприклад, для будинку з цегли нормою для 1 м2 буде 34 Вт, а для панельних будівель – 41 Вт. Щоб розрахувати кількість секцій батареї за обсягом приміщення, слід: обсяг приміщення помножити на норми тепловитрат і розділити на тепловіддачу 1 секції.

наприклад:

  1. Щоб вирахувати обсяг кімнати площею 16 м2, потрібно помножити цей показник на висоту стель, наприклад, 3 м (16х3 = 43 м3).
  2. Норма тепла для цегляної будівлі = 34 Вт, щоб дізнатися яке потрібне кількість для даної кімнати, 48 м3 х 34 Вт (для панельного будинку на 41 Вт) = +1632 Вт.
  3. Визначаємо, скільки потрібно секцій при потужності радіатора, наприклад, 140 Вт. Для цього одна тисяча шістсот тридцять два Вт / 140 Вт = 11.66.

Округливши цей показник, отримуємо результат, що для кімнати об’ємом 48 м3 потрібно алюмінієвий радіатор з 12 секцій.

Теплова потужність 1 секції

Як правило, виробники вказують в технічних характеристиках обігрівачів середні показники тепловіддачі. Так для обігрівачів з алюмінію він становить 1.9-2.0 м2. Щоб вирахувати, яка кількість секцій буде потрібно, потрібно площу приміщення розділити на цей коефіцієнт.

Наприклад, для тієї ж кімнати площею 16 м2 буде потрібно 8 секцій, так як 16/2 = 8.

Ці розрахунки приблизні і використовувати їх без урахування тепловтрат і реальних умов розміщення батареї не можна, так як можна отримати після монтажу конструкції холодну кімнату.

Щоб отримати найточніші показники, доведеться розрахувати кількість тепла, яке необхідно для обігріву конкретної житлової площі. Для цього доведеться враховувати багато коригувальні коефіцієнти. Особливо важливий такий підхід, коли потрібно провести розрахунок алюмінієвих радіаторів опалення для приватного будинку.

Формула, необхідна для цього виглядає наступним чином:

КТ = 100Вт / м2 х S х К1 х К2 х К3 х К4 х К5 х К6 х К7

  1. КТ – це та кількість тепла, яке потрібно даного приміщення.
  2. S – площа.
  3. К1 – позначення коефіцієнта для заскленого вікна. Для стандартного подвійного скління він дорівнює 1.27, для подвійного склопакета – 1.0, а для потрійного – 0.85.
  4. К2 – це коефіцієнт рівня утеплення стіни. Для неутепленої панелі він = 1.27, для цегляної стіни з кладкою в один шар = 1.0, а в дві цеглини = 0.85.
  5. К3 – це співвідношення площі, займаної вікном і підлогою. Коли між ними:
    • 50% – коефіцієнт становить 1.2;
    • 40% – 1.1;
    • 30% – 1.0;
    • 20% – 0.9;
    • 10% – 0.8.
  6. К4 – це коефіцієнт, що враховує температуру повітря по СНиП в найхолодніші дні року:
    • +35 = 1.5;
    • +25 = 1.2;
    • +20 = 1.1;
    • +15 = 0.9;
    • +10 = 0.7.
  7. К5 вказує на коригування при наявності зовнішніх стін. наприклад:
    • коли вона одна, показник дорівнює 1.1;
    • дві зовнішні стіни – 1.2;
    • 3 стіни – 1.3;
    • всі чотири стіни – 1.4.
  8. К6 враховує наявність приміщення над кімнатою, для якої здійснюються розрахунки. При наявності:
    • неопалюваного горища – коефіцієнт 1.0;
    • горище з обігрівом – 0.9;
    • житлова кімната – 0.8.
  9. К7 – це коефіцієнт, який вказує на висоту стелі в кімнаті:
    • 2.5 м = 1.0;
    • 3.0 м = 1.05;
    • 3.5 м = 1.1;
    • 4.0 м = 1.15;
    • 4.5 м = 1.2.

Якщо застосувати цю формулу, то можна передбачити і врахувати практично всі нюанси, які можуть вплинути на обігрів житлової площі. Зробивши розрахунок по ній, можна бути точно впевненим, що отриманий результат вказує на оптимальну кількість секцій алюмінієвого радіатора для конкретного приміщення.

Який би принцип розрахунків не був зроблений, важливо зробити його в цілому, так як правильно підібрані батареї дозволяють не тільки насолоджуватися теплом, але і значно економлять на енерговитратах. Останнє особливо важливо в умовах постійно зростаючих тарифів.

Розрахунок кількості секцій радіаторів: онлайн-калькулятор, інструкція

Біметалічні радіатори використовують для заміни старих чавунних батарей. Для ефективної роботи нових опалювальних приладів слід точно розрахувати потрібну кількість секцій. При цьому до уваги беруть площа приміщення, кількість вікон, теплову потужність самої секції.

Підготовка данних

Щоб отримати точний результат, слід враховувати наступні параметри:

  • кліматичні особливості регіону, в якому розташована будівля (рівень вологості, температурні коливання);
  • параметри будівлі (матеріал, використаний для будівництва, товщина і висота стін, кількість зовнішніх стін);
  • розмір і типи вікон в приміщення (житлове, нежитлове).

Проводячи розрахунок біметалевих радіаторів опалення, за основу беруть 2 основних значення: теплову потужність секції батареї та теплові втрати приміщення. Потрібно пам’ятати, що найчастіше вказується виробниками в технічному паспорті виробу теплова потужність – максимальне значення, отримане в ідеальних умовах. Реальна ж потужність встановленої в приміщенні батареї буде нижче, тому для отримання точних даних роблять перерахунок.

найпростіший метод

При цьому потрібно перерахувати кількість встановлених батарей і орієнтуватися на ці дані при заміні елементів опалювальної системи.
Різниця між тепловіддачею біметалічною і чавунної батарей не надто велика. До того ж, з часом тепловіддача нового радіатора знизиться з природних причин (забруднення внутрішніх поверхонь батареї), тому якщо старі елементи опалювальної системи справлялися зі своїм завданням, в приміщенні було тепло, можна використовувати ці дані.

Однак, щоб знизити витрати на матеріали і виключити ризик промерзання кімнати, варто скористатися формулами, які дозволять розрахуватися секцій досить точно.

розрахунок кількості секцій біметалевих радіаторів

Розрахунок по площі

Для кожного регіону країни існують норми СНиП, в яких прописано мінімальне значення потужності опалювального приладу на кожен квадратний метр площі приміщення. Щоб вирахувати точне значення згідно з цією нормою, слід визначити площу наявного приміщення (a). Для цього ширину кімнати множать на її довжину.

До уваги беруть показово потужності на кожен квадратний метр. Найчастіше він дорівнює 100 Вт.

Визначивши площу приміщення, дані потрібно помножити на 100. Результат ділять на потужність однієї секції біметалічного радіатора (b). Це значення потрібно подивитися в технічних характеристиках приладу – в залежності від моделі, цифри можуть відрізнятися.

Готова формула, в яку слід підставити власні значення: (a * 100): b = потрібну кількість.

Розглянемо на прикладі. Розрахунок для приміщення, площа якого становить 20 м², тоді як потужність однієї секції обраного радіатора дорівнює 180 Вт.

Підставляємо потрібні значення в формулу: (20 * 100) / 180 = 11,1.

Однак користуватися цією формулою розрахунку опалення за площею можна тільки при розрахунку значень для приміщення, висота стель в якому менше 3 м. Крім того, при такому методі не беруться до уваги втрати тепла через вікна, також не розглянуті товщина і якість утеплення стін. Щоб розрахунок був більш точним, за друге і подальші вікна в приміщенні потрібно додавати до підсумкової цифрі 2 – 3 додаткових секції радіатора.

розрахунок секцій біметалевих радіаторів опалення по площі

Розрахунок за обсягом

Розрахунок кількості секцій біметалевих радіаторів за цим методом проводять, беручи до уваги не тільки площа, але і висоту приміщення.

Отримавши точний обсяг, виробляють обчислення. Потужність вираховують в м³. Норми СНиП становлять для цього значення 41 Вт.

Значення для прикладу беремо ті ж, але додаємо висоту стін – вона становитиме 2,7 см.

Дізнаємося обсяг кімнати (множимо вже порахували площу на висоту стін): 20 * 2,7 = 54 м³.

Далі визначаємо потрібну потужність батареї (множимо обсяг кімнати на норми СНиП): 54 * 41 = 2214.

Наступний крок – розраховуємо точну кількість секцій, виходячи з цього значення (ділимо загальну потужність на потужність однієї секції): 2214/180 = 12,3.

Підсумковий результат відрізняється від того, що отриманий при розрахунку за площею, тому метод з урахуванням обсягу приміщення дозволяє отримати більш точний результат.

Аналіз тепловіддачі секцій радіатора

Незважаючи на зовнішню схожість, технічні характеристики однакових за видом радіаторів можуть відчутно відрізнятися. На потужність секції впливає тип матеріалу, використаного для виготовлення батареї, розміру секції, конструкції приладу, товщини стінок.

Для простоти попередніх розрахунків можна використовувати середню кількість радіаторних секцій на 1 м², виведене СНиПом: • чавунна здатна обігріти приблизно 1,5 м²; • алюмінієва батарея – 1,9 м²;

• биметаллическая – 1,8 м².

Як можна використовувати ці дані? За ним можна вирахувати приблизну кількість секцій, знаючи тільки площа приміщення. Для цього площа кімнати ділять на вказаний показник.

Для кімнати 20 м² потрібно 11 секцій (20 / 1,8 = 11,1). Результат приблизно збігається з отриманим за допомогою розрахунку за площею приміщення.

Обчислення за цим методом можна проводити на етапі складання приблизного кошторису – це допоможе приблизно визначитися з витратами на організацію опалювальної системи. А більш точні формули можна використовувати, коли буде обрана конкретна модель радіатора.

Розрахунок кількості секцій з урахуванням кліматичних умов

Виробник вказує значення теплової потужності однієї секції радіатора при оптимальних умовах. Кліматичні ж умови, натиск системи, потужність котла і інші параметри можуть відчутно знизити її ефективність.

Тому при розрахунку слід брати до уваги і ці параметри:

  1. Якщо приміщення – кутова, то вирахувана за будь-який з формул значення слід помножити на 1,3.
  2. За кожне друге і наступні вікна потрібно додати по 100 Вт, а для дверей – 200Вт.
  3. Кожен регіон має свій додатковий коефіцієнт.
  4. При розрахунку кількості секцій для установки в приватному будинку отримане значення множать на 1,5. Це обумовлено наявністю неопалюваного горища і зовнішніми стінами будівлі.

Перерахунок потужності батареї

Щоб отримати реальну, а не зазначену в технічних характеристиках до опалювального приладу, потужність секції радіатора опалення, потрібно зробити перерахунок, беручи до уваги наявні зовнішні умови.

Для цього спочатку визначають температурний напір опалювальної системи. Якщо на подачі виходить + 70 ° С, а на виході – 60 ° С, при цьому бажана температура, підтримувана в приміщенні, повинна бути близько 23 ° С, потрібно обчислити дельту системи.

Для цього користуються формулою: температуру на виході (60) складають з температурою входу (70), ділять отримане значення на 2, віднімають температуру приміщення (23). Результатом буде температурний напір (42 ° С).

Шукане значення – дельта – дорівнюватиме 42 ° С. Користуючись таблицею, дізнаються коефіцієнт (0,51), який множать на зазначену виробником потужність. Отримують реальну потужність, яку видаватиме секція в заданих умовах.

ДельтаКоеф.ДельтаКоеф.ДельтаКоеф.ДельтаКоеф.ДельтаКоеф.
400,48470,60540,71610,84680,96
410,50480,61550,73620,85690,98
420,51490,65560,75630,87701
430,53500,66570,77640,89711,02
440,55510,68580,78650,91721,04
450,53520,70590,80660,93731,06
460,58530,71600,82670,9474/751,07 / 1,09

додаткові рекомендації

Для додання естетичного вигляду батареям їх нерідко маскують спеціальними екранами або шторами. В цьому випадку опалювальний прилад регулює тепловіддачу, і при підрахунку потрібної кількості секцій до підсумкового результату додають ще 10%.

Оскільки більшість сучасних моделей радіаторів має певне число секцій, не завжди вдається підібрати батареї з урахуванням проведеного розрахунку.

В цьому випадку рекомендується придбати виріб, кількість секцій в якому максимально близько до бажаного або трохи більше підрахованого значення.

Про автора

admin administrator