Скільки сортів яблук вивів мічурін

Авторadmin

Скільки сортів яблук вивів мічурін

Зміст:

Кращі сорти яблук – фото, назви та описи (каталог)

Плануєш посадити на ділянці яблуні? Саме час тому, що такі питання потрібно вирішувати заздалегідь. Спеціально для тебе ми склали каталог найкращих сортів яблук з фото, назвами та описами!

Літні сорти яблунь

Літні сорти яблук починають дозрівати у липні. Вони не придатні для тривалого зберігання, зате їх можна відразу їсти та використовувати для переробки.

Квінті

Канадський літній сорт стійкий до посухи та спеки, але погано переносить морози. Кисло-солодкі ароматні яблука дозрівають дуже рано, раніше за більшість інших сортів.

Літнє смугасте

Свою назву сорт отримав за характерний смугастий рум’янець на зелених плодах. Ці яблука з ніжною м’якоттю гарні свіжими та для переробки.

Мантет

Смачний ранній сорт відноситься до дуже врожайних. Біла м’якоть дуже ніжна, а жовта шкірка помаранчевіє і червоніє в міру дозрівання.

Цукеркове

Вітчизняний сорт швидко дозріває і дає красиві жовті плоди з червоними смугами. Яблука дуже солодкі, але погано зберігаються, тому їх потрібно вживати протягом двох тижнів.

Червоне раннє

Тут назва сорту знову говорить за себе – і плоди визрівають до кінця липня. Вони добре зберігаються протягом місяця, дуже м’які і смачні, але швидко обсипаються при дозріванні.

Осінні сорти яблунь

Осінні сорти визрівають у вересні, і яблукам потрібно полежати ще до 20 днів після того, як вони були зірвані. Зате такі плоди добре зберігаються до зими.

Ананас бержинінку

Яблука цього сорту дуже смачні та ароматні, з легкими ананасовими нотами. Дерево росле та врожайне, а збір можна розпочинати у перші тижні вересня.

Дачне

Зелений осінній сорт примітний такою ж зеленою м’якоттю. Яблука важать від 100 до 200 г, дуже універсальні у використанні та зберігаються до 2 місяців.

Делікатес

Урожайний польський сорт дає плоди до середини вересня і їх можна зберігати до зими. Яблуня досить компактна, але плоди великі та красиві.

Аніс свердловський

Невеликі зелені яблука в міру дозрівання покриваються рожевим рум’янцем збоку. Вони соковиті, солодкі, з легким присмаком анісу, за що отримали свою назву.

Ауксис

Литовськийсорт цінують за відмінні товарні якості великих, однорозмірних та красивих яблук. На смак вони кисло-солодкі, і відразу після збору готові до вживання.

Зимові сорти яблунь

Зимові сорти дозрівають до жовтня і продовжують дозрівати під час зберігання. Такі яблука чудово лежать кілька місяців, а деякі навіть усю зиму.

Синап орловський

Сорт стійкий до парші та морозів, але врожайність безпосередньо залежить від погоди – від 20 до 40 кг із дерева. Яблука трохи довгасті, і в міру дозрівання покриваються рум’янцем. Кисло-солодкі плоди не втрачають смакових якостей до травня.

Альва

Зимостійкий польський сорт добре адаптований до погодних умов. Яблуня росла, стійка до хвороб, а плоди можна зберігати до травня.

Первінець Ртищева

Компактне дерево славиться значним щорічним урожаєм та великими плодами – до 200 р.Яблука жовті, з легким рум’янцем і зберігаються до кінця квітня.

Лінда

Великі яблука досить кислі, багаті на вітамін С і містять зовсім мало цукру. Зелена шкірка з часом покривається рум’янцем.

Спартан

Англійський сорт відрізняється незвичайним бордовим забарвленням. Яблука великі, дуже смачні, але можуть бути терпкуватими або нудотними, якщо перезріють.

Червоні сорти яблунь

Червоні яблука найчастіше соковиті та солодкі, хоча все залежить від конкретного сорту. Вибирай!

Флоріна

Великі червоні плоди злегка приплюснуті з боків і густо покривають дерево, наче гронами. Флорина дуже врожайна, а яблука солодкі, соковиті та ароматні.

Мельба

Дуже невибагливий сорт відрізняється великими плодами, які не властиві літнім яблуням. При цьому вони мають відмінну лежкість, тому вони зберігаються до початку зими.

Фуджі

Яблука сорту Фуджі щільні, ароматні та з дуже незвичайним смаком, у якому вгадуються тропічні нотки. Вони добре зберігаються взимку і хороші у сирому вигляді або для виробництва соку.

Глостер Йорк

Розміри одного великого червоного яблука легко досягають 200 г. Вони дуже смачні та корисні, а врожайні дерева дають до 70 плодів. За таких розмірів це дуже значні цифри!

Мелроуз

Ще одні червоні яблука-велетні, але цього разу вони можуть зростати до 400 г.Гладка блискуча шкірка переливається різними відтінками, а в смаку поєднується насолода і нудотність.

Зелені сорти яблунь

Зелені яблука люблять за характерну кислинку. Зазвичай вони твердіші, приємно хрумтять і відмінно зберігаються.

Папірування

Найпопулярніший зелений сорт з високою врожайністю та зимостійкістю. У нього тонка шкірочка і соковита, ніжна м’якоть, яка хороша для джемів чи пастили.

Антонівка

Ароматні зелені яблука дозрівають рано восени, і їх можна використовувати відразу. У міру зберігання вони поступово жовтіють і стають солодшими.

Гренні Сміт

Великі зелені яблука з кислим смаком спочатку виведені в Австралії. На соковитість плодів безпосередньо впливає якість та інтенсивність поливу влітку.

Коштеля

Старий польський сорт не найзручніший у догляді – він плодоносить кожен другий рік і лише через 10 років. Але його плоди цінують за соковитість, щільну солодку м’якоть та фантастичну стійкість до зберігання та транспортування.

Біле сонце

Маленькі зелені яблука хороші для консервації та заготовок. Плоди правильної округлої форми легко проходять у банки повністю.

Найвищі сорти яблук

Врожайність яблуні залежить від умов вирощування. Якщо це просто доглянуте дерево у дворі, то в сезон воно дає близько 100-150 плодів, але в промислових масштабах можна досягти позначки 400-800 штук.

Чемпіон

Жовті плоди практично повністю покриваються червоним рум’янцем, тому дуже впізнавані. Дерево настільки врожайне, що рекомендується нормувати цей процес.

Афродіта

Високоврожайний зимостійкий сорт яблук відноситься до ранніх зимових. Зелені плоди покриваються малиновим рум’янцем. Смачна кисло-солодка м’якоть гарна у сирому вигляді та після переробки.

Імрус

Зимовий урожайний сорт стійкий до парші та дає великі яблука вагою від 120 до 150 г. Вони солодкі, з багатим та насиченим смаком.

Орлик

Один із найврожайніших сортів серед скороплідних. Яблука середнього розміру дуже ароматні, з десертним солодким смаком та ніжною кремовою м’якоттю.

Сонечко

Яскраві малинові яблука не тільки солодкі, а й гарні, тому добре йдуть на продаж.У них щільна і трохи зерниста м’якоть, багата на корисні вітаміни.

Найсолодші сорти яблук

Розповідаємо, на які сорти варто звернути увагу, якщо ти волієш медові та цукрові яблука. Вибрали найвдаліші солодкі сорти.

Медуниця

Назва, що говорить, сповна відображає насичений медовий смак. Урожай можна зібрати вже в другій половині літа, і Медуниця – один із найпопулярніших літніх сортів.

Ризький голубок

Дуже солодкий та ранній латвійський сорт легко впізнати навіть візуально. А все тому, що майже білу шкірку покриває легкий рожевий рум’янець, тому стиглі плоди здаються напівпрозорими.

Голден Делішес

Американський сорт легко дізнатися за яскравими жовтими плодами начебто в цятку, з рідким легким рум’янцем. Яблука Голден – знахідка для всіх ласунів, і найчастіше їх їдять свіжими.

Білоруське солодке

Зимовий сорт хороший ще тим, що починає плодоносити лише на 2-3 роки життя. Яблуні не надто високі, з акуратною конусовидною кроною. Жовті плоди швидко червоніють у міру дозрівання, але м’якоть залишається білою.

Різдвяне

Зимовий сорт напрочуд стійкий до парші та приносить щорічний урожай, який зберігається до лютого. Яблука можуть бути дуже великими, до 250 г, із жовто-червоною шкіркою.

Найкращі сорти яблунь

Штрифель

Цей сорт ще називають Осіннім смугастим, і виведений він у Прибалтиці. М’якуш дуже щільний і солодкий, але в той же час ніжний і соковитий. Плоди зберігаються майже до кінця осені.

Білий налив

Важко знайти більш універсальний та невибагливий сорт. У яблук пухка та соковита м’якоть із приємною кислинкою, а самі плоди середнього розміру.

Московське пізніше

Пізній зелений сорт дає великі плоди, що зберігаються до весни. На подив вони не кислі, а кисло-солодкі, а ще дуже соковиті і красиві.

Аркадік

Ранній вітчизняний сорт чудово почувається. А ось його солодка м’якоть із легкою кислинкою до смаку швидше нагадує південні яблука.

Богатир

Розлий зимовий сорт легко переносить транспортування та довгезберігання. М’якуш щільний і хрумкий, з кислим смаком і легким ароматом, але не дуже соковитий.

Найкращі сорти яблунь

Грушівка

Старий зимостійкий сорт витримує морози навіть до -50 градусів. Яблука дрібні та світлі, від білого до зеленого або лимонного, з рожевим рум’янцем у міру дозрівання.

Катя

Літній зимостійкий сорт також стійкий до борошнистої роси та парші. Кисло-солодкі червоні яблука добре переносять транспортування і зберігаються в льоху або холодильнику.

Рання китайка

Це суміш звичайної Китайки та Білого наливу.Сорт добре адаптується до холодів, швидко дозріває та дає дрібні яскраво-жовті яблука із приємним смаком.

Старк Ерлієст

Американський сорт стійкий до парші та морозів. Його особливість у тому, що плоди різного розміру і дрібнішають із віком, зате тоді збільшується їх кількість.

Кутузовець

Один із найкращих зимових сортів виведений у середніх широтах, але ідеально адаптований під морози. Округлі яблука досить великі, до 160 г, з кисло-солодкою соковитою білою м’якоттю.

Найкращі сорти яблунь

Ренет Черненко

Це пізній зимовий сорт з високим і витривалим деревом, стійким до несподіваних заморозків. Одна яблуня дає до 170 кг круглих плодів жовтого або зеленого кольору.

Антей

Білоруський сорт відноситься до скоростиглих і дає стабільні значні врожаї. Яблука легко впізнати за конічною формою та яскравим темно-червоним рум’янцем.

Дружба

Яблука виростають зеленими, кисло-солодкими та з легкою ребристістю. Їх збирають наприкінці вересня, але потім вони чудово зберігаються до весни і не втрачають смакових якостей.

Обранка

Великі ребристі яблука важать до 280 р.Сорт дуже врожайний, з відмінними товарними якостями, але мало зберігається лише протягом осені.

Аеліта

Осінній сорт дає соковиті, ароматні та кисло-солодкі плоди з бездоганним смаком. Яблука жовті, але майже повністю покриті червоним рум’янцем.

Методи роботи І.В. Мічуріна

І. В. Мічурін, вітчизняний селекціонер, вивів близько 300 сортів плодових дерев, які поєднали в собі якості південних плодів і невибагливість північних рослин.

Основні методи роботи:
– Віддалена гібридизація географічно віддалених сортів;
– Строгий індивідуальний відбір;
– «Виховання» гібридів суворими умовами вирощування;
– «Управління домінуванням» за допомогою методу ментора – щеплення гібрида до дорослого рослині, що передає свої якості виведеному сорту.
Подолання нескрещиваемости при віддаленій гібридизації:
– Метод попереднього зближення – щеплення черешка одного виду (горобини) прищеплювали на крону груші. Через кілька років квітки горобини запилювалися пилком груші. Так був отриманий гібрид горобини і груші;
– Метод посередника – 2 ступінчаста гібридизація. Мигдаль був схрещені з напівкультурних персиком Давида, а потім отриманий гібрид був схрещені з культурним сортом. Отримали «Північний персик»;
– Запилення змішаної пилком (своєї і чужої). Прикладом є отримання церападуса – гібрида вишні та черемхи.

Про автора

admin administrator