Скільки суддів обслуговує волейбольний матч безпосередньо на майданчику

Авторadmin

Скільки суддів обслуговує волейбольний матч безпосередньо на майданчику

Зони в волейболі

Майданчик ділиться на 2 лінії і 6 зон в класичному волейболі. Є перша і друга лінія. Кожна лінія включає 3 зони. В першу лінію входять 2, 3 і 4 зони. У другу: 1, 5 і 6. Зазвичай перша лінія бере участь в нападі і блоці, друга – в захисті і прийомі. Перехід здійснюється за годинниковою стрілкою

В аматорському класичному волейболі гравці зазвичай стоять на таких позиціях:

1 номер – подача і захист в прийомі і при нападі. Може нападати тільки через лінії нападу.

2 номер – напад і блок. Рідше – прийом близької подачі.

3 номер – гравець під сіткою. В його обов’язки входить пас і блок. У прийомі не бере.

4 номер – напад і блок. Рідше – прийом близької подачі.

5 номер – захист в прийомі і при нападі. Може нападати тільки через лінії нападу.

6 номер – ліберо . Головний захисник команди.

Характеристики, розмір площадки для волейболу

Ширина x довжина: 18 x 9 метрів.

Висота сітки : 243 см. Для чоловіків, 224 для жінок.

Лінії: лицьова лінія (окреслює майданчик), лінія нападу або триметрова, середня лінія.

амплуа гравців

  • Гравець першого темпу (центральний блокуючий, сполучний, «распасовщик») – варто під сіткою, дає пас нападаючим до 2-ї або 4-ї зони, а також ставить блок нападаючим ударам противника. У прийомі не бере. Якщо йому дали пас на удар, то такий пас зазвичай короткий і невисокий: буквально півметра над сіткою. Номер центрального блокуючого 3-й. Зазвичай це найвищий гравець в команді. Роль сполучної дуже важлива – адже саме він дає пас на удар і в частки секунди визначає, кому потрібно ставити блок. Його можна вважати мозком команд, саме він направляє гру. Хороший пас – це запорука перемоги в будь-якій грі, але початківці гравці слабо цінують це амплуа, тому що пасующій не бере участі в нападі. Відомі гравці: Луїджі Мастранджело, Валевська, Дмитро Мусерський Дмитро Олександрович, Юлія Меркулова.
  • Гравці другого темпу (догравальника) – нападають з країв сітки, беруть участь у всіх елементах гри: прийом, блок, подача (після переходу), пас і нападаючий удар. На майданчику їх номери: 2-й і 5-й. В їх завдання входить як забити м’яч, зігравши проти блоку противника, так і поставити ефективний блок разом з центральним блокуючим проти атаки. Зазвичай атакують в будь-яку зону, крім 6-й, тому що там стоїть на прийомі ліберо – головний захисник команди. Зазвичай в прийомі не беруть участь. Складність цього амплуа полягає в тому, що таким гравцям доводиться відточувати всі елементи гри, в той час, як наприклад, сполучній потрібно вміти тільки пасувати і ставити блок. Відомі гравці: жибао, Франческа Піччиніно, Олена Годіна, Сергій Тетюхін.
  • Діагональні – найвищі і сильні гравці. Їх основним завданням є атака і подача. Беруть участь також і в блоці. Це основна сила команди, що приносить їй окуляри. Діагональні не беруть участі в прийомі, на майданчику розташовані по діагоналі один до одного. Стоять під номерами 1 і 4. Атакують з другої лінії, страхуючи невдалий пас сполучного. Діагональний під номером «1» не має право бити з 2-й або 4-ї зони! Його розбіг і удар повинен відбуватися ДО лінії нападу. В обов’язки діагонального під номером 1 також входить подача. Відомі гравці: Іван Мількович, Росір Кальдерон, Максим Михайлов, Катерина Гамова.
  • Ліберо (з італійського «вільний») – гравець другої лінії під номером 6. Знаходиться в самому центрі свого майданчика. Це головний захисник команди, відповідальний за прийом подач і силових ударів. Зазвичай це найнижчий член команди, тому що йому доводиться часто падати і витягувати низькі силові м’ячі. Ліберо не бере участі в атаці, не може ставити блок і передавати м’яч зверху при знаходженні в триметрової зоні біля сітки. Зростання ліберо в професійному волейболі не перевищує 190 см. Відомі гравці: Олексій Вербів, Кшиштоф Ігначак, Чжан На, Катерина Уланова.

елементи гри

Волейбол складається з наступних елементів: подача, прийом, пас, нападаючий удар, блок.

подача

Проводиться через лицьової лінії. Ні в якому разі не можна заступати за лицьову лінію до моменту підкидання м’яча! Подача буває нижня, верхня, кручена, яка планує і силова в стрибку. Найлегша: нижня. Підходить новачкам. М’яч в такому випадку б’ються знизу тильною стороною долоні. Виходить свого роду «свічка». Найскладніша: силова в стрибку. Є елементом нападаючого удару, практикується професіоналами або дуже хорошими гравцями. Хорошу силову подачу можна прийняти тільки знизу.

Окремо варто плануюча подача. Такий м’яч летить не по прямій, а по синусоїді, вислизаючи з рук при прийомі. Подається з місця або з невеликого стрибка. Рівною удар розчепіреної долонею в центр м’яча.

Подача повинна бути в полі противника і максимально важко береться.

прийом

50% м’ячів припадають в центр майданчика на ліберо. Також в прийомі беруть участь діагональні. У прийомі НЕ бере участь гравець першого темпу і ВКРАЙ РІДКО беруть участь гравці другого темпу.

У професійному волейболі прийняти м’яч можна тільки нижнім прийомом. Але в аматорському часто бувають легкі подачі, які можна прийняти і зверху. В ідеалі приймає повинен високо навісити м’яч гравцеві першого темпу (пасующему) на відстань 1 метр від сітки в 3-ю зону.

пас

Прийнявши м’яч, гравець другого темпу верхньої передачею навішує пас на удар в 2-у або 4-ї зони. Пас може бути «обманним» – за спину, тому. Рідше пасующій підкидає м’яч над собою для удару діагональних з 1-й і 5-й зон. Якщо б’є діагональний, то він повинен зробити стрибок ДО лінії нападу! Інакше очко зараховується на користь супротивника.

нападаючий удар

У нападі беруть участь догравальника і – рідше – діагональні. Відтягуючись за лінію нападу, вони роблять розбіг і хльосткий удар, намагаючись вдарити по м’ячу якомога сильніше і точніше. 60% очок команді приносить саме нападаючий удар .

Ліберо в професійному волейболі в нападі не бере.

блок

Грамотно поставлений блок приносить команді до 40% очок в професійному волейболі. На блок зазвичай виходять догравальника і гравець другого темпу. Блок ставиться одним, двома або – що буває в основному у професіоналів – трьома гравцями. Головний нюанс блоку: вчасно стрибнути і витягнутися вздовж сітки, жорстко випрямивши обидві руки. Таким чином блокуючий перекриває нападаючому зону свого майданчика, ускладнюючи маневр атаки.

Вирішальним фактором на блоці є зростання гравця. Чим він вищий, тим блок якісніше.

тактики

Якщо пасующій або ліберо потрібно команді саме на своїй позиції, то при переході його просто залишають стояти в своєму номері. Таке не штрафується саме в аматорському волейболі. У професійному перехід обов’язковий, і там включаються різні тактики переходу. Такі, як 5-1.

Така комбінація дозволяє мати від 3 нападників при 1 сполучному. Сполучний після будь-якого переходи виходить в зону пасу – між 2 і 3 номером. Нападники: догравальника (4 номер), центральний блокуючий (3 зона), діагональний (2 зона), пайп. ця схема найскладніша, але і найбільш ефективна засчет потужного нападу, що дозволяє розбити блок противника.

При вихідної позиції на полі наступна розстановка:

пасующій в зоні 1.

Догравальника в зонах 2 і 5.

Центральні блокуючі – зони 3 і 6.

Діагональний нападник – в зоні 4.

>> Детальніше про амплуа гравців читайте тут .

З кожним переходом гравці зміщуються за годинниковою стрілкою, але повинні завжди повертатися приблизно до наступних позиціях:

при подачі

Всі закривають 1-й номер, зміщуючись ближче до сітки, крім одного гравця другої лінії (5-й або 6-й номер). Після подачі:

Пасующій виходить під сітку між 2 і 3 номером.

Догравальника і центральний блокуючий виходять на першу лінію, займаючи номера 4 і 6. Діагональний займає 4 номер або ж стоїть між 1 і 4 номерами.

при прийомі

Пасующій намагається триматися ближче до центру поля або перебувати в першій лінії.

Решта гравців стоять півколом.

Розстановка гравців на майданчику

Правила

При цьому не повинні порушуватися правила:

1) Гравці задньої лінії, які стоять в номерах 1, 5, 6, не повинні заходити заходити за гравців передньої лінії: 4,3,2;

2) Гравці не можуть змінювати горизонтальний порядок своїх ліній, тобто заходити один за одного по горизонталі.

порушення правил

  • Заборонено торкання сітки – найпоширеніше порушення, викликане неправильною технікою безпеки гравців. Важливо дотримуватися цього правила не тільки, щоб вигравати і не втрачати очки, але і щоб уникнути травмонебезпечних ситуацій на майданчику. В ігровому запалі можна влетіти один в одного і сильно покалічитися.
  • Заборонено дотик антен над сіткою гравцем і м’ячем.
  • Заборонено заступ на майданчик супротивника. Так само, як і перший пункт, дотримання цього правила збереже від випадковий ігрових травм.
  • Заборонено подброс м’яча при подачі, перебуваючи на майданчику (в межах лицьової лінії).
  • Некультурне і образлива поведінка також не заохочується.
  • Гравці задньої лінії не можуть атакувати в стрибку з передньої лінії. Але якщо стрибок і приземлення відбулося за триметрової лінією, то порушенням це не вважається.
  • Заборонено блок пасу.
  • Заборонено торкатися м’яча, коли він знаходиться на стороні поля противника. Це часта помилка блокуючого.
  • Заборонено затримка м’яча. Рух має бути жорстким і миттєвим.
  • Хоч торкання м’яча на одній стороні майданчика дозволено не більше трьох разів, однак при відскоку м’яча від блоку, блок за торкання не рахується. І в такому випадку дозволено 4 торкання (3 стандартних + 1 торкання блоку).

Каталог

Новинки

Лидеры продаж

Распродажа

Категории товаров

Новости

Прыжки на скакалке Желаете сбросить лишние килограммы и укрепить мышцы? Причем хотите добиться результата в короткий срок? Выход есть! В ваших стремлениях вам помогут прыжки на скакалке. Мало того что это очень легко и

Прыжки на батуте – как бизнес. История развития в России и некоторые факты. Подготовлено: “ЗВЕЗДА-ЦЕНТР”, i Star, г. Москва www.batut.istar.su Прыжки на батуте, как бизнес в Российской Федерации, начинает свою историю примерно в середине первого десятилетия начала двухтысячных

Прыжки на скакалке При тотальной нехватке времени в современной жизни не каждый может выделить несколько часов для посещения фитнес центра. Поэтому в борьбе с лишним весом на помощь приходит скакалка. Скакалка для похудения

Прыжки на скакалке Прыжки на скакалке помогают постоянно держать себя в тонусе и прекрасной физической форме. Вопреки распространённому мнению, они популярны не только у девушек. В своих тренировках скакалку используют

Прыжки с выпадом в сторону Прыжки с выпадом в сторону – скользящие прыжки вдоль плоскости туловища, развивающие боковые мышцы ног (латеральные мышцы бедра) и поясницу. Поясница тренируется за счет наклонов вниз. Спина должна быть

Прыжки от Целлюлита на скакалке. Зачем: 8-пунктов в роли ответа. Знакомая нам с детства «прыгалка» способна заменить многие тренажеры и даже курсы массажа! Думаете реально совместить в одном занятии активный расход калорий, массаж проблемных зон и избавление от целлюлита,

Прыжки на скакалке для начинающих. Советы и рекомендации. Польза, основные, упражнения, противопоказания, похудения В детстве прыжки со скакалкой являются популярным развлечением. Девочки и мальчики упражняются с инвентарем, прыгая на одной или двух ногах, скрещивая руки, продвигаясь в различных направлениях. Польза

Сборная России по прыжкам в воду выиграла две медали на Олимпиаде ЛОНДОН, 12 июл – РИА Новости, Вероника Гибадиева. Российская сборная по прыжкам в воду, одержав одну победу, завоевала две медали на Олимпийских играх в Лондоне. Обе медали были выиграны россиянами

Игры прыжки в воду с вышки, трамплина Прыжки в воду с вышек и трамплинов Краткое содержание статьи: Прыжки в воду с огромной высоты становятся все более популярными. Множество зрителей готовы ради такого экстрима собраться возле экранов

Прыжки в воду в Пензе – дайвинг, федерация, сайт Дайвинг один из подвидов прыжков в воду Краткое содержание статьи: Прыжки в воду это водный вид спорта, который заложил свою историю еще в древние времена. Еще по памятникам можно понять то, что прыжки

Контакты:

Телефон:
(050) 60-30-100
(098)4-63-63-63

ТЦ “Южная галерея”, ул. Киевская 189,г.Симферополь, АР Крым, Украина

Режим работы:
с 10:00 до 20:00
7 дней в неделю

Правила волейболу – розміри майданчика, висота сітки, рахунок, основні прийоми гри

Скільки сетів грають у волейболі? Як підраховуються очки? Які розміри волейбольного майданчика та висота сітки? На яких позиціях грають гравці? Це лише деякі з питань, які можуть виникнути як у вболівальника, так і у гравця-початківця, коли мова заходить про правила волейболу. Волейбол – один з найпопулярніших і найдинамічніших видів спорту у світі, який зазнав чимало змін з моменту свого зародження у 1895 році. Ознайомтеся із загальними правилами волейболу та основними іграми, щоб зрозуміти, що являє собою цей командний вид спорту.

Розміри волейбольного майданчика та висота сітки

Розміри волейбольного майданчика і висота сітки були стандартизовані у всьому світі Міжнародна федерація волейболу (FIVB – Fédération Internationale de Volleyball). Критий волейбольний майданчик – це прямокутник, який має 18 м в довжину і 9 м в ширину. Ігрове поле обмежене двома крайніми лініями та двома боковими лініями, посередині намальована центральна лінія, яка ділить поле на дві рівні частини розміром 9х9 м кожна. Над цією лінією підвішена сітка, яка у випадку ігор для дорослих знаходиться на висоті:

У молодіжних іграх сітку підвішують на висоті:

По обидва боки сітки закріплені вусики з червоними та білими смужками, які мають довжину 180 см. Вони визначають зону, де м’ячу дозволено проходити на сторону суперника. Якщо м’яч або гравець торкається антен під час гри або м’яч вилітає вбік за межі антен, суддя свистком фіксує помилку і очко, а право на продовження гри отримує команда суперника.

Крім того, по обидва боки поля є триметрова лінія (інакше відома як лінія атаки), яка ділить поле на зону атаки та зону захисту. Вона знаходиться на відстані рівно 3 м від воріт. Всі лінії мають ширину 5 см і повинні бути кольору, що контрастує з підлогою (наприклад, білий, червоний, чорний, білий, червоний, білий, червоний, білий, червоний, червоний).

Волейбол

Волейбольний м’яч для залів має розмір 5, окружність 65-67 см і вагу 260-280 г. Внутрішній тиск варіюється від 0,30 до 0,325 кг/см2 (4,26-4,61 PSI). Волейбольний м’яч виготовляється з натуральної або синтетичної шкіри, одноколірний або багатобарвний, і має внутрішню трубку, виготовлену, наприклад, з гуми. В офіційних національних і міжнародних змаганнях використовуються м’ячі, що відповідають стандартам FIVB.

Правила гри у волейбол

У волейболі змагаються дві команди по шість гравців у кожній. Гра полягає у відбиванні м’яча переважно руками (допускаються відскоки будь-якою частиною тіла) таким чином, щоб після максимум трьох відскоків: прийом – гра – напад (або чотирьох, якщо м’яч, атакований суперником, торкається блоку команди, що захищається), зроблених однією командою, м’яч перелетів через сітку і торкнувся підлоги на боці суперника. Для перемоги в матчі команда повинна виграти в 3 сетах, з яких 25 очок повинні бути набрані в одному сеті (або мати перевагу в два очки, наприклад, 26:24, 28:26 і т.д.). У разі рівного рахунку в сетах 2:2 грається так званий “тай-брейк”.. тай-брейк, в якому гра ведеться до 15 очок або переваги в два очки (наприклад, 16:14, 17:15, 19:17). Перед початком гри проводиться жеребкування сторін майданчика та права на гру (у жеребкуванні беруть участь капітани обох команд та головний суддя).

Підрахунок балів

Очко у волейболі можна заробити різними способами:

  • проколюючи його в бік супротивника таким чином, щоб його не можна було відхилити або проколоти;
  • помилка суперника в розіграші – наприклад, подача в аут або в сітку, перевищення часу на розіграш (8 с), перетин кінцевої лінії під час розіграшу, подача, виконана гравцем, який не перебуває в базовій установці, і обертання (переміщення на одну позицію за годинниковою стрілкою);
  • в результаті помилки суперника, наприклад, подвійного відскоку, торкання сітки, торкання повітря, перетин 3-метрової лінії під час атаки захисником, чотири відскоки;
  • форхенд або подача айс (подача, яка не дозволяє супернику торкнутися м’яча);
  • блок;
  • в результаті покарання, накладеного на команду-суперника за, наприклад, неспортивну поведінку, затримку гри.

Склад команди та посади

Волейбольна команда складається з гравців, які грають на позиціях:

  • квотербек – керує грою команди, граючи з м’ячем певним чином;
  • нападник – його основна роль – приносити команді очки ефективними атаками з правого краю (з першої або другої лінії));
  • усиновитель – в основному повинен приймати передачі суперника і захищати м’яч після дій суперника. На майданчику одночасно грають два приймаючі.;
  • середній – відповідає в першу чергу за блокування дій команди суперника.

З 1998 року на пітчингу також були представлені ліберо, тобто гравець, який найчастіше замінює центрального нападника. Ліберо одягнений у футболку іншого кольору, ніж решта команди, і його завдання – грати в захисті. Ліберо не може грати, атакувати або блокувати м’яч. З 2011 року команді дозволено мати двох ліберо, які по черзі виходять на поле за погодженням з тренером.

Безпосередньо на полі знаходяться 6 гравців, а решта команди (залежно від класу змагань, в команді може бути 12 або 14 гравців) – у так званому квадранті замін. Капітан команди – це гравець, призначений тренером, який єдиний, наприклад, має право вести дискусію з арбітрами у разі виникнення суперечок.

Зони та ротація

Волейбольний майданчик розділений на шість зон, в кожній з яких може перебувати лише один гравець:

  • Зона 1, тобто права оборона – розташована з правого боку за 3-метровою лінією;
  • 2-га зона, тобто права атака – розташована з правого боку біля сітки;
  • Зона 3, тобто центр першої лінії;
  • Зона 4, або ліва атака – розташована спереду з лівого боку сітки;
  • Зона 5, або ліва оборона – це зона зліва за 3-метровою лінією;
  • Зона 6, або середина другого рядка.

Початкове розташування гравців перед початком кожного сету доводиться до відома суддів тренером відповідної команди. На початку сету на першій лінії (біля сітки) стоять 3 гравці, в залежності від тактики це можуть бути догравальник, середній і нападник або догравальник, середній і плеймейкер. У другій лінії також 3 гравці (зони 1, 5 і 6). Після того, як очко було зараховано, настає так зване “право на гру” обертання, Тобто гравці переміщуються на одну позицію за годинниковою стрілкою. Під час гри гравці (за винятком гравця, що подає за задньою лінією) повинні стояти на місці відповідно до черговості, а зміна на правильну позицію (напад, захист, центр, гра) відбувається, коли м’яч, що подається, перелітає через сітку. Якщо правильний порядок гри не дотримується або якщо гравці не займають свої місця відповідно до правил, суддя дає свисток.. помилка налаштування, що призводить до втрати балу та права на послугу.

Час і зміни у волейболі

У волейболі тренер має право на 2 перерви. Він повинен оголосити їх відповідним звуковим сигналом (за допомогою спеціального пристрою) або сигналом рукою перед початком партії та коли м’яч не в грі. Тайм-аут або технічна перерва у волейболі триває 30 секунд і 3 хвилини між сетами, якщо інше не передбачено правилами матчу (наприклад, між 2-м і 3-м сетами може бути 10-хвилинна перерва). Під час перерви гравці, які вийшли на заміну, можуть розминатися у вільній зоні своєї частини майданчика.

Під час матчу тренер може проводити заміни гравців – дозволяється 6 замін за сет. Заміна повинна бути своєчасно оголошена судді сигналом рукою або звуковим сигналом. Заміна відбувається в так званій зоні заміни (зона за межами майданчика на рівні зони нападу), а гравець, який виходить на майданчик, займає місце гравця, якого замінили (останній відправляється в квадрат для запасних або на лаву запасних). Крім зміни гравців, у волейболі відбувається зміна сторін майданчика після кожного сету, а на тай-брейку зміна половин майданчика відбувається, коли одна з команд набирає 8-е очко.

Базові волейбольні п’єси

Волейбол пропонує широке розмаїття ігрових прийомів, які дозволяють не тільки ефективно набирати очки, але й реалізовувати певну тактику та здобувати перевагу над суперником. До основних типів ігор та підбирань у волейболі відносяться нападаючий удар, атака і блок.

Грай

Це гра, яка вводить м’яч у гру, інакше відома як подача, або подача на м’яч. У неї грають або з-за кінцевої лінії на місці, тобто стоячи на корті, або зі стрибка (після підкидання м’яча гравець дотягується до м’яча і б’є по ньому в повітрі). Ми розрізняємо найкраща гра (потрапляння м’яча в найвищу точку підкинутого м’яча), поплавок (інакше бразильський, це плоска, низька гра, яку важко взяти) або абревіатура (Гравець чекає на сигнал судді, а потім має 8 секунд, щоб розіграти м’яч). Гравець чекає на сигнал судді, а потім має 8 секунд, щоб ввести м’яч у гру. Перевищення цього ліміту часу призводить до втрати очка, так само як і перетинання або наступання на кінцеву лінію під час гри.

Блок

Його ставлять гравці передньої лінії, коли м’яч проникає в сітку суперників. Блок складається зі стрибка і розташування рук над сіткою таким чином, щоб гравець, який атакує, не зміг проникнути з м’ячем на інший бік.. Блок може бути одинарним (зроблений одним гравцем), подвійний або потрійний. На додаток до точковий блок, Тобто, наводячи пряму точку, ми також маємо так звану. блок, який є пасивним блоком, що дозволяє провести контратаку, і тактичний блок – налаштовані на певного гравця або гру (наприклад, блокування простого).

Атака

Атака – це будь-який удар однією рукою з першої або другої лінії, який призводить до набору очка або ускладнює ведення гри командою суперника. Найпоширенішими формами атаки у волейболі є

  • коротше – атака середнього блокувальника прямо на квотербека;
  • зсунутий коротко – середня атака зі злегка зміщеним м’ячем;
  • подвійне коротке – центральний гравець керує атакою, а м’яч виконує інший гравець;
  • атака другої лінії – “труба” – кидок з-за 3-метрової лінії гравцем із зони 6.;
  • кивнути. інакше кивок – це коротка, легка гра з першої або другої лінії відразу за сіткою;
  • plas – легкий удар м’яча у вільну зону на ігровому полі суперника;
  • оббивка блоків – тактична атака з метою відхилити м’яч від блоку так, щоб він вийшов за межі поля.

Ви займаєтеся волейболом на любительському або професійному рівні, тільки починаєте займатися цим командним видом спорту або хочете відвести дитину на перше тренування з волейболу? Отримайте волейбольне екіпірування і вибрати необхідне обладнання та аксесуари з Sportano.ua. У нашому спортивному інтернет-магазині ви знайдете волейбольні футболки, шорти, взуття для волейболу в приміщенні, а також наколінники, шкарпетки та волейбольні рукави від відомих брендів, таких як: Mizuno, Nike, Molten, Mikasa або Joma.

Блогът на Sportano използва “бисквитки”, с цел осигуряване правилното функциониране на уебсайта, както и за маркетингови цели. Използването на Блога означава, че Потребителят приема Политиката за поверителност и бисквитки и Общите условия на Блога , след като се е запознал с тяхното съдържание. С натискането на бутона “Приемам” Вие се съгласявате с използването на ВСИЧКИ бисквитки. ПриемамНе приемам

Możesz zmienić swoją decyzję w dowolnym momencie klikają przycisk Zmiana decyzji. Zmień decyzję dla akceptacji plików cookie

Про автора

admin administrator