Скільки свиня виношує поросят

Авторadmin

Скільки свиня виношує поросят

Зміст:

Скільки триває вагітність у свині та від чого залежить тривалість періоду поросності?

Свиня – тварина, яка надзвичайно цінується людьми за смачне м’ясо. Одомашнили вихованця давно, саме тому добре вивчено всі його звички, розроблено правила догляду за ним. Останнім часом стало дуже поширеним вирощування свиней на продаж у домашніх умовах. Таке розведення потребує безлічі сил, часу та навичок. До того ж, щоб розводити цих тварин, потрібно знати, скільки ходить вагітна свиня.

Скільки ходить вагітна свиня

Навіть просто вирощування цих тварин для себе заощаджує багато коштів і зберігає від неякісного м’яса та багатьох хвороб. Фермерам необхідно знати, скільки свиня виношує поросят, як годувати вагітну свиню, як підготувати свинарник до появи потомства світ. Усе це важливі питання тим, хто вирішив серйозно займатися розведенням тварин.

Визначення готовності до схрещування

Свиноматка щорічно дає по два приплоди. За одне опитування вона приносить від 5 до 15 особин. Важливим чинником ефективності цього напряму є порівняно невеликі вкладення.

При вирощуванні свиней фермеру важливо знати терміни опитування. Для цього необхідно мати уявлення про терміни поросності та методи визначення вагітності у підопічних. Не менш важливо грамотно визначити час готовності особини до спарювання, щоб своєчасно запустити до неї кнура.

Незважаючи на те, що з фізіологічної точки зору свиня 5-6 місяців вже виявляє перші ознаки статевого полювання, у цьому віці зводити її з самцем не рекомендується.

Для першої злучки потрібно вік 9 місяців, коли особина набирає близько центнера живої ваги.

Ознаки готовності до парування:

  • відмова від корму;
  • статеві органи стають червоним відтінком;
  • неспокійна поведінка.

У присутності самця самка демонструє свою готовність, довго залишаючись на одному місці. Період полювання продовжується від 2 до 4 днів. У цей час потрібно встигнути запустити до свинки кнура.

Важливим моментом для розведення свиней є циклічність статевого полювання самок. Таким чином вони готові до спарювання протягом усього року. Періоди полювання змінюються періодами спокою. Достатньо вчасно запустити кнура в стійло.

Як діагностувати вагітність у домашніх умовах

Якщо покриття відбулося, необхідно уважно спостерігати за самкою з метою вчасно визначити настання вагітності.

Зовнішні ознаки з’являються 5-6 день. До них можна віднести:

  • апатію та байдужість;
  • втрату апетиту;
  • густі комкуваті виділення з піхви;
  • різке зростання добових ваг;
  • почервоніння сосків.

На ранніх термінах вагітності великий ризик викидня. Тому самка вимагає в перші дні після зачаття особливо багато уваги. Слід грамотно підходити до щоденного меню, оскільки неспроможна їжа здатна спровокувати втрату плода.

Однак самка, яка перенесла викидень, при наступі наступного періоду статевого полювання знову готова до схрещування.

Діагностика вагітності на ранніх термінах передбачає застосування кількох методик.

Метод №1

Методика виходить з поведінкової реакції свиней. Власник натискає на особливі відростки на загривку та в районі попереку тварини. Маніпуляцію потрібно повторити кілька разів. За відсутності вагітності особина прогинається в ділянці спини. Свиня, що завагітніла, не продемонструє подібної реакції. Діагностику можна провести, застосувавши кілька підходів, якщо перша спроба не дасть однозначної реакції. Ветеринари оцінюють ефективність цього у 84%.

Подібну методику передбачає ще один спосіб. Самку просто гладять по спині та стежать за її реакцією. Вагітна особина ніяк не відреагує на такі дії. Якщо запліднення не відбулося, то особина помітно прогнеться у попереку.

Метод №2

Спосіб визначення вагітності на пізнішому терміні передбачає спробу намацати потомство в материнській утробі руками. При цьому тварину слід укласти набік та заспокоїти.

Метод №3

У розрахунковий період наступу чергового статевого полювання до самки запускають кнура. Вагітна особина не зверне на нього уваги. Якщо свинка не вагітна, вона проявить до самця певний інтерес. Точну діагностику допоможе виконати ветеринар.

Важливо знати, що подібні ознаки притаманні і помилковій вагітності. У цьому випадку недосвідчений тваринник може помилитися. Але через кілька тижнів поведінка особини змінюється, настає період статевої активності. До самки можна знову запустити кнура.

Через кілька тижнів свиня може почати відмовлятися від корму або навпаки споживати його у більшій кількості. З’являється лінивість, тварина стає малорухливою і воліє лежати, а не пересуватися. Істотно збільшується загальна вага. Ці ознаки виявлятимуться всю поросність. Для визначення вагітності використовуються такі методи:

  • діагностика у господарстві;
  • лабораторна методика;
  • клінічні методи.

Проведення діагностики у господарстві

Для точного встановлення поросності можна скористатися візуальним оглядом. Але цей метод підійде для крайніх термінів вагітності приблизно з 30 дня до передбачуваного терміну появи на світ поросят.

Визначити поросність можна, виконавши такі дії:

Обережно та акуратно покласти свиноматку на ліву строну. Рекомендується чухати в животі, не робити різких рухів

Тварина має бути спокійною і не нервувати. Убік відводиться задня кінцівка, а потім промацується черевна порожнина поруч із крайніми сосками. Біля молочних залоз можна промацати плоди. У сальних тварин така процедура дещо ускладнюється товстим шпиком, а у свиней із середньою вгодованістю визначити наявність плодів дуже просто. У цьому процедура закінчується. Чекати, поки зародки почнуть ворушитись не рекомендується, щоб не викликати відхилень у здоров’я у майбутнього потомства.

На останньому етапі вагітності можна побачити, як змінилися соски. Вони стають набряклими, розмір дещо більший за звичайний, може спостерігатися невелике почервоніння. Це пов’язано з підвищенням кількості молочної продукції у свиноматки, а також початком вироблення молозива – спеціальної рідини, що з’являється безпосередньо перед пологами та в перші кілька днів після народження поросят.

Відео

Якщо вас зацікавила тема статті, пропонуємо переглянути кілька відеосюжетів, знятих досвідченими тваринниками:

Найважливіша допомога поросятам після народження

Мертвонароджені малюки найчастіше з’являються наприкінці опоросу через ядуху. Важливо чітко уявляти, що робити у таких випадках.

За подібних ознак слід ретельно витерти від слизу рот порося і взяти його двома руками. На одну руку покласти голову, а на іншу тулуб. Його потрібно тримати ногами вгору, згинаючи навпіл і похитуючи.

З появою ознак дихання у маленьких свинок, їх треба взяти за задні ноги головою вниз. Після цього слід порося поплескати долонею по спині, поки він не почне кашляти. Потім його треба помістити у тепле місце.

Нерідко дитинчата виходять у плодових оболонках. Їх потрібно негайно розірвати та зняти. Після цього малюків слід ретельно обтерти сухою м’якою ганчіркою та повернути матері.

Годування

Запорукою отримання здорового потомства є харчування поросних особин. Ветеринари рекомендують уважно підбирати раціон харчування з моменту настання вагітності. Свиноматкам потрібний особливий режим годування.

Для маток з першою поросністю до раціону харчування необхідно додати мікроелементи. Вони потрібні як організму самих особин, і приплоду.

Досвідчені тваринники радять застосовувати корми із підвищеним вмістом протеїнів. Однак при цьому необхідно дотримуватись норм і не розгодувати маток. Загальне збільшення живої ваги за період поросності не повинно перевищити 55 кг.

Свиноматкам, у яких вагітність не є першою, посилене харчування не потрібне. Потрібно стежити за масою маток. Дорослі свині у період вагітності набирають близько 35 кг. З них близько 25 кг припадає на приплід, плаценту та навколоплідну рідину. Надбавка в масі свиноматки становить близько 10 кг. При перевищенні цієї ваги слід скоротити обсяг разових порцій корму та подбати про прогулянки особини. Надмірно набраний за період поросності вага може ускладнити пологи.

В останній перед пологами місяць із раціону харчування особин виключають їжу, що провокує бродіння та утворення газів у шлунково-кишковому тракті. Меню доповнюють кормами з вуглеводами, що легко засвоюються, і білками.

Вагітних свиноматок годувати слід двічі на день до 80-го дня. У цей час кількість їжі скорочують на 20%. Це роблять через те, що до 85 дня зародки додають вагу потроху. А ось свиноматка може набрати зайву вагу. Він негативно позначиться під час пологів та утворення молока. Порції збільшують в останній місяць поросності, коли зародки починають активно розвиватися та набирати вагу.

Важливо забезпечити свинок свіжою та чистою водою у необмеженій кількості цілодобово.

Меню особини після 85-го дня вагітності в теплу пору року має складатися 2,5 кг зернової суміші, 5-6 кг зеленої маси, що складається з бобових або злакових культур, 2 літри (сироватки або сколотин), 45 г солі, 35 г крейди .

У зимовий період до раціону харчування замість зеленої маси входять овочі, варена картопля, комбінована силосна суміш або трав’яне борошно.

Важливо! Тваринам необхідно давати вітамінні комплекси чи проросле зерно.

Не можна годувати свиноматок:

  • соняшниковою лушпинням;
  • макухою;
  • м’якіною;
  • перемороженими чи підгнилими кормами.

У теплу пору року свиноматкам треба надати можливість вигулу на свіжому повітрі. Прогулянки по 45 хвилин рекомендовані і в зимовий період, коли температура повітря не опускається нижче 20 градусів.

На 110-й день вагітності вигул припиняють, особину готують до опоросу.

Етапи поросності

Кожна тварина розвивається на двох стадіях. Під онтогенезом розуміють ембріональний (утробний) термін, потім настає час постембріонального циклу. Плоди, що у організмі свині, постійно ростуть, змінюються і поступово стають схожими на дорослих особин маючи генотип батьків.

Безпосереднє зростання кожного порося закладено на рівні генетичного коду, а от як успадковуватимуться основні ознаки породи сказати складно, тут все відбувається суто індивідуально.

Ембріон розвивається за кількома стадіями:

На кожному етапі розвитку ембріону потрібні поживні речовини достатньої кількості. Саме тому фермер має підібрати правильне годування для вагітної свині. У раціоні повинні бути овочі: кабак, кабачки та інші. Якщо власного городу немає, можна виростити, наприклад, кабачки у коробах, а не у відкритому ґрунті. Або попередньо закупити овочі у перевіреного фермера.

У таблиці подано календар вагітності свині, який допоможе визначити дату майбутніх пологів.

Календар вагітності свині

Тривалість зародкової стадії починається в той момент, коли буде запліднена яйцеклітина і триватиме до 18 днів. Утворена зигота починає розподіл, і на четвертий день буде сформовано морулу. При дослідженні за допомогою мікроскопа можна буде бачити в ній ембріон. У цей момент починається харчування за рахунок матки. На 6-й день вагітності відбувається розрив прозорої оболонки зародка. Настає стадія активного зростання та розвитку. З другого тижня плід стає більш вгодованим. На цей момент доводиться утворення зародкових листків:

Формування органів майбутнього живого організму відбувається саме з них.

Тривалість передплідної фази посідає 18-32 добу. Ембріони з 20 дня вже мають низку внутрішніх органів (серце, легені, нерви тощо). У цей час відбувається закладання всіх систем та починається активне функціонування плаценти.

Ембріон порося

З 32 дня йде початок плодової стадії і закінчується вона народженням тварини. З 50 дня після покриття вага плода збільшується в десятки разів, до 72-го дня цей показник збільшується ще більше. Плод має свій імунітет, який є свого роду визначником наскільки добре тварина переноситиме несприятливі умови зовнішнього світу.

Рекомендуємо прочитати статтю про хвороби свиней на нашому сайті

Як правильно підготуватися до опоросу

Процес підготовки розпочинають приблизно за 7 днів до запланованої дати. Особину переводять у верстат, де попередньо настилають м’яку та чисту солому. Свиноматці необхідно створити спокійну та комфортну обстановку.

За 10-14 днів до передбачуваної дати з раціону дуже видаляють грубі корми і силос, за 7 днів до опоросу кормові порції зменшують. У меню вводять рідкі висівки, сіно та лляне борошно.

У цей час необхідно провести профілактику глистів, надавши тварині відповідні препарати. За станом здоров’я свиноматки слід стежити уважно. Якщо в особини починаються запори, то їй потрібно додати в корм жом буряків.

У спеку свиней обприскують водою, щоб уникнути перегріву. Днів за 7 до опоросу приміщення обробляють лужним розчином, білять стіни та стелю. Свинарник добре просушують і провітрюють. На підстилку, крім соломи, можна пустити тирсу або лушпиння бавовняного насіння.

На весь підготовчий період свинку переселяють до іншого приміщення. Повертають на місце після повного просушування та провітрювання свинарника. Температура повітря у приміщенні має бути в межах 15-20 градусів.

Свиноматку обмивають теплою водою із застосуванням звичайного господарського мила, а ноги, соски та боки обробляють 1% креоліном.

Ознаками наближення пологів стануть:

  • провисання живота;
  • прогин хребта;
  • набухання сосків та зовнішніх статевих органів.

Необхідно уважно спостерігати за свиноматкою. За добу до пологів відходить кров’яний корок і починає сочитися з сосків молозиво.

У день опорос самці потрібна чаша з чистою водою. Тварина втрачає багато рідини у процесі пологів, тому воду треба постійно підливати. Це дозволить уникнути зневоднення.

Рекомендації щодо підготовки до пологів

Поради досвідчених тваринників допоможуть фермерам-початківцям уникнути різних помилок при підготовці свиноматки до опоросу:

  • Важливо грамотно спланувати раціон харчування особини, уникнути як перегодівлі, так і нестачі харчування.
  • Меню має бути грамотно збалансовано для того, щоб вітамінів і мінералів вистачило для розвитку плода в організмі матки.
  • У разі нестачі корму вагітній свині плід може розсмоктатися. У разі перегодовування надлишок ваги послужить фактором, що ускладнює пологи.
  • У період поросності необхідно подбати про вигул. Рух необхідний здоров’я свиноматки.
  • Початківцям тваринникам рекомендується запросити ветеринарного лікаря для консультації та більш точного визначення термінів опитування.
  • Згідно з народними прикметами, середній термін вагітності свинки становить 3 місяці, 3 тижні та 3 дні.
  • Свиноматка в перші п’ять разів може приносити 12 або навіть 15 поросят. Після шостої поросності кількість особин у приплоді різко знижується.
  • Чим молодша особина, тим коротший період поросності.
  • У холодний сезон самка виношує потомство менше, ніж у теплу пору року. Слід врахувати, що температура повітря також впливає термін вагітності особин.
  • Особини породи Ландрас виношують потомство від 102 до 110 днів. Їм властива велика кількість поросят у приплоді. Це частково пояснює такий короткий термін вагітності. Але власникам потрібно врахувати, що частина дітей не встигає повністю сформуватися. Тому не всі з приплоду особини життєздатні.

Порода угорська мангалиця відрізняється невеликим приплодом. При цьому всі діти добре сформовані і мають хороші шанси на виживання. Для отримання здорового приплоду використовують свиноматок середньої ваги з добрим станом організму. Однаково не годяться для отримання здорового потомства як надто вгодовані, так і худі свинки.

На всіх етапах поросності потрібно уважно стежити за набором живої маси та станом здоров’я свинки. Не менш важливо забезпечити їй спокійну та розмірену обстановку.

Важливо подбати про повноцінний раціон харчування та своєчасну вакцинацію особин, провести протиглистову терапію.

Початківцям фермерам важливо розуміти, що поросність може зайняти різний період залежно від низки факторів. Необхідно вивчити їх усе, щоб забезпечити тварині повноцінний догляд, годування та звести всі можливі ризики нанівець.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Опорос свиней: підготовка інструментів і приміщення, допомогу при пологах

Опорос – подія, що кожен свинар переживає не раз у своєму житті. Адже розмноження – це основа фермерського господарства. Щоб опорос пройшов правильно і безпечно, потрібно знати, як визначити вагітність, скільки виношує поросят свині, як доглядати за нею і т. д.

  • 1 Вибір свиноматки
  • 2 Підготовка до опоросу
    • 2.1 Ознаки вагітності
    • 2.2 Ознаки наближення опоросу
    • 2.3 Підготовка приміщення
    • 3.1 Початок опоросу
    • 3.2 Підготовка інструментів
    • 3.3 Процес опоросу
    • 3.4 Можливі ускладнення
    • 3.5 Закінчення опоросу
    • 4.1 Приміщення
    • 4.2 Догляд за свиноматкою
    • 4.3 Догляд за поросятами
    1. Вибір свиноматки
    2. Підготовка до опоросу
    3. Ознаки вагітності
    4. Ознаки наближення опоросу
    5. Підготовка приміщення
    6. Опорос
    7. Початок опитування
    8. Підготовка інструментів
    9. Процес опоросу
    10. Можливі ускладнення
    11. Закінчення опоросу
    12. Догляд після опоросу
    13. Приміщення
    14. Догляд за свиноматкою
    15. Догляд за поросятами

    Вибір свиноматки

    Щоб отримати здорове потомство, потрібно правильно підібрати свиноматку. Не кожна свиня підійде для опоросу. Наприклад, виснажена свинка не зможе дати великої кількості поросят, а страждає ожирінням задушить плоди своїм жиром. Тому, при виборі свиноматки в першу чергу увагу необхідно звертати на її вгодованість.Важливу роль відіграє форма тіла. Чим воно вытянутее, тим краще.

    Статура має бути міцним, інакше особа не витримає час, скільки свиня ходить до опоросу, в підсумку вийде неякісне потомство і зіпсоване здоров’я самки.

    Варто звернути увагу на соски. Їх повинно бути не менше 12ті, кожен з яких добре розвинений. Краще відмовитися від свиноматки, яка має сосками кратерного типу, так як це утруднить годування поросят молоком.
    Потрібно переконатися в здоров’ї майбутньої свиноматки: вона повинна їсти з апетитом, добре рухатися. Шкіра повинна бути ніжною і гладкою.

    Для запліднення не підійдуть занадто молоді особини. Вага так само відіграє велику роль. У кожної породи ці норми різні. Наприклад, велику білу породу краще запліднювати у віці 10 місяців з вагою 120 кг. Перед злучкою необхідно оглянути кожну свиню і вибрати ту, яка найбільше відповідає вищевказаним параметрами. Про те, як правильно вчинити парування свиней, читайте тут.

    Підготовка до опоросу

    Щоб домогтися гарних результатів, до опитування необхідно готуватися вже з перших днів вагітності. Потрібно знати ознаки опоросу у свиней, а також, скільки днів свиня виношує поросят, і тоді весь процес пройде успішно.

    Ознаки вагітності

    Якщо приблизно через тиждень після злучки свиня перестала проявляти ознаки статевого потягу, то можна зробити висновок про її вагітність. В основному вона триває 114 днів, а то скільки часу виношує свиня поросят може змінюватись. Опорос може статися з 101 по 126 день вагітності.

    Щоб не було несподіванок, варто вести календар опоросу свиней, який допоможе визначити день опоросу.

    На питання: скільки місяців свиня виношує поросят, можна відповісти, що 3 місяці, 3 тижні і приблизно 3 дні, протягом яких свиноматці варто давати вітаміни, різні лікувальні препарати, щоб уникнути захворювань, які можуть привести і до хворого потомства.

    Ознаки наближення опоросу

    Вже очікується опорос свиней наближаються Терміни. Але як же визначити, коли потрібно почати готуватися до пологів?

    Наближення опоросу можна визначити багатьма факторами:

    Потрібно звернути увагу на породу. Наприклад, ознаки опоросу в’єтнамської свині включають в себе сильно обвислий до підлоги живіт.

    В цей час необхідно провести огляд свиноматки. Для цього її кладуть на бік і руками обмацують плід через живіт. Варто скоротити кількість їжі, а так само зменшити споживання соковитих і концентрованих кормів, що призведе до збільшення кількості молока, якого буде занадто багато для поросят. У підсумку це може обернутися на мастит. За 12 годин до пороса свиноматку повністю позбавляють їжі.

    Підготовка приміщення

    За тиждень до опоросу свинку необхідно відлучити від решти стада в окреме приміщення. Але його заздалегідь потрібно підготувати.

    Приміщення потрібно вибирати тепле, без щілин, з хорошим освітленням. Варто прибрати з нього всю солому, після чого промити підлогу та стіни за допомогою шланга. Коли вони обсохнуть, проводиться обробка хімічними дезінфікуючими засобами, які необхідно змити. Потім викладається товстий шар сіна або соломи.

    Ретельна обробка свинарника допоможе уникнути різних хвороб свиней, наприклад вірус респіраторно репродуктивного синдрому свиней, що призводить до народження поросят з відхиленнями.

    Опорос

    Не варто кидати процес опоросу на самоплив. Свинка в цей час потребує вашої допомоги. Тому варто стежити за нею, а з наближенням пологів необхідно організувати навіть нічні чергування. Якщо цим нехтувати, то може статися загибель поросят. Знання того, що робити коли пороситься свиня, допоможуть максимально полегшити цей процес.

    Початок опитування

    З початком опоросу свиноматка лягає на бік. Дихання стає важким. З’являються сутички, які повторюються з інтервалом у кілька хвилин, а потім вони переходять у потуги.

    Підготовка інструментів

    Як тільки помічено початок пологів, необхідно приготувати інструменти, до яких належать:

    • чисті пелюшки;
    • стерильні ножиці;
    • нитки;
    • йод;
    • рукавички.

    Все повинно бути чистим, щоб уникнути попадання інфекції.Якщо проводиться опорос свиней перший раз, то краще звернутися до професіоналів. В подальшому пологи можна приймати самостійно.

    Процес опоросу

    Опорос може тривати від 6 до 10 годин. Після кожної потуги з’являється порося. Він знаходиться в оболонці, яка розривається. Але якщо цього не сталося, то потрібно видалити, обтерти порося і продути йому ніс. Пуповина обривається сама, але її потрібно обрізати на відстані 5 см від животика і припекти.

    Можливі ускладнення

    Якщо були допущені огріхи в годуванні і догляді за свиноматкою, то під час опоросу можуть виникнути труднощі.

    Якщо перейми тривають протягом декількох годин, а свиня не може опороситися, то доведеться почати пологи штучно. Для цього обробіть руки: мийте їх з милом, підстрижіть ноги. Потім до ліктя обробіть їх слабким мильним розчином. Їм же можна змастити піхву свинки. Просуньте в нього руку і акуратно витягніть першого порося. Якщо після цього свиня не почала пороситися самостійно, то терміново зверніться до ветеринара.

    Бувають випадки, коли новонароджені поросята не подають ознак життя. У такому випадку варто виконати деякі дії:

    Закінчення опоросу

    Зазвичай, близько 12 поросят з’являється за один опорос В’єтнамські свині, наприклад, найбільш плідні. Вони можуть принести до 20 особин. Про закінчення пологів говорить вихід посліду. Від нього необхідно відразу ж позбутися, наприклад, закопати. Це потрібно для того, щоб свиноматка не з’їла його. Якщо це відбудеться, то вона може поїдати і своїх дітей. Свиню потрібно помити і витерти.

    Догляд після опоросу

    Після завершення опитування необхідно приділяти особливу увагу матці і поросятам, їх харчування і поведінки.

    Приміщення

    Коли закінчився опорос свиней солому в приміщенні необхідно замінити. Температура повинна бути високою – не менше 26 градусів. Потрібно уникати протягів.

    Догляд за свиноматкою

    Після пологів свиноматку годувати не можна, але потрібно забезпечити її великою кількістю води, так як свиня після опоросу відчуває велику спрагу і їй потрібно відновити водний баланс. Варто приділити увагу і поведінки. Якщо свиноматка кидається на потомство, терміново потрібно зробити відлучення поросят і приводити їх тільки для годування. Потрібно дивитися, щоб свиноматка не задавила дітей.

    Їжу свинці варто давати через 12 годин після опоросу. Почати варто з рідких кормів в невеликій кількості. Кожен раз порції потрібно збільшувати і додавати нові корми. Не варто різко змінювати раціон, так як це погано позначитися на стані поросят. Матку потрібно виводити гуляти після закінчення 3-х днів після опоросу.

    Догляд за поросятами

    У перші 40 хвилин після народження поросята повинні спробувати молоко матері. Перші годування повинні проводитися за допомогою людини. Далі потрібно просто стежити, щоб поросята наїдалися. Перший тиждень свого життя основу живлення складає материнське молоко. Якщо таке годування неможливо, то варто замінити його штучним молоком. Так само можна водити поросят на годування до іншої свиноматці, якщо вона є.

    Деякі свинарі задаються питанням: що робити якщо свиня не підпускає поросят, відповідь проста – у них ростуть ікла. Їх необхідно підпиляти або висмикнути. Така процедура проводиться самостійно або за допомогою фахівця.

    Новонароджені поросята потребують залозі. Найкраще поповнити його запаси за допомогою вакцини. Починаючи з другого тижня життя в раціон поросят необхідно додавати різні корми. Через місяць починають поступове відлучення поросят від свиноматки: їх наводять тільки на годування. У віці 6 тижнів поросят необхідно повністю відучити від матері і вже вивести на звичний раціон, на якому вони будуть набирати масу. На допомогу прийде таблиця ваги свиней, яка допоможе відстежувати здоровий розвиток поросят.

    Знаючи деякі правила можна скоротити нещасні випадки при опоросі до мінімуму, що збільшить шанси отримати здорове потомство.

    Watch this video on YouTube

Про автора

admin administrator