Скільки триватиме 1 тайм у міні футболі

Авторadmin

Скільки триватиме 1 тайм у міні футболі

Як грати у міні-футбол (футзал)

1.1 Грайте футбольним м’ячем розміру 4. Стандартний футбольний м’яч має розмір 5, що складає близько 27-28 дюймів (69-71 см) у колі. У футзалі грають м’ячем розміру 4 з колом 25-26 дюймів (64-66 см). М’яч меншого розміру трохи важчий і має менший відскок, що робить його найкращим варіантом для гри у приміщенні.

1.2 Виберіть по 5 гравців у команду. Одна з найбільших відмінностей між футболом та міні-футболом полягає в тому, що у міні-футболі грають по 5 гравців з кожного боку, а у футболі – по 11. Виберіть по одному гравцю з кожної команди, який гратиме роль воротаря. Виберіть окремого атакуючого для кожної команди. Цей гравець, званий опорним, вестиме атаку під час гри в нападі. Виберіть відданого захисника, відомого як остання людина, яка залишиться за випадком, якщо інша команда перехопить м’яч. Інші два гравці повинні грати в центрі поля і відомі як вінгери.

1.3 Встановіть таймер на 20 хвилин. Футзал складається з 2 таймів, кожен із яких триває 20 хвилин, на відміну від 45-хвилинних таймів у футболі. Ще одна відмінність полягає в тому, що у футболі годинник продовжує йти, а в міні-футболі годинник зупиняється, якщо м’яч не в грі. Якщо в кінці гри нічия, до годинника можна додати більше часу. Перемагає команда, яка першою забила в овертаймі. У казуальних іграх ви можете опустити таймер та закінчити матч, коли перша команда заб’є гол.

1.4 Не торкайтеся м’яча руками. Як і у футболі, футзалісти взагалі не можуть грати руками. Тим не менш, ви можете використовувати будь-яку іншу частину свого тіла для передачі або кидка м’яча.

1.5 Дозволено кожній команді 1 тайм-аут у кожному таймі. У футболі тайм-аути не допускаються, але у футзалі кожна команда отримує один тайм-аут за кожен тайм. Якщо команда не використовує свій тайм-аут протягом першого тайму, його не можна перенести на другий тайм.

1.6 Введення м’яча у гру ногою, якщо він виходить за межі поля. У футболі ви вкидаєте м’яч у гру руками, а у міні-футболі м’яч вводиться ногою. М’яч, що торкнувся стелі, вважається за межами поля. Ви не можете вдарити м’яч з-за меж поля прямо у ворота і забити. Однак, як тільки ви передаєте м’яч іншому гравцю, він продовжує грати як завжди.

1.7 Використовуйте необмежену кількість замін. У футболі дозволено лише 3 заміни. У футзалі замін може бути скільки завгодно, головне, щоб вони проводились у зоні замін. Зона заміни – це зона безпосередньо перед лавкою запасних кожної команди. Оскільки футзал — дуже динамічна та агресивна гра, стратегічно використовуйте запасних, щоб розвантажити гравців, що втомилися.

1.8 Замінити віддаленого гравця через 2 хвилини. У футболі немає заміни для віддаленого гравця. Однак у міні-футболі ви можете замінити цього гравця за 2 хвилини або після того, як інша команда заб’є гол.

2. Спробуйте атакуючу тактику

2.1 Грайте якнайширше, щоб залишити поле відкритим для передач. Оскільки міні-футбол грають на меншому полі, вінгери повинні намагатися грати ближче до бічної лінії, щоб було більше місця для гри.

2.2 Перемістіться в зону, залишену товаришем. Може бути важко знайти місце, куди можна переміститися, але коли один із ваших товаришів по команді рухається, ви можете переміститися туди, де він щойно стояв. У жодному разі не можна залишатися на одному місці понад 3 хвилини за раз.

2.3 Рухайтеся до захисників, якщо у вас є м’яч, і убік, якщо у вас немає. Якщо ви маєте м’яч, рух до захисника допоможе вам обійти його. Якщо у вас немає м’яча, відхід від захисників допоможе більше відкрити поле.

2.4 Щедро передавайте м’яч. Футзал – динамічна та енергійна гра. Чим частіше ви передаєте м’яч, тим більше шансів забити гол.

2.5 Очікуйте передачі м’яча не менше 5 разів, перш ніж зробити удар. Найменше поле означає, що захист може легко організувати блокування ваших ударів. Нападаючій команді зазвичай потрібно передати м’яч близько 5 разів, щоб зруйнувати організацію захисту.

3 Практика захисних ігор

3.1 Боротьба, щоб вкрасти м’яч. У футзал часто грають агресивніше, ніж у футбол. Якщо ви граєте у захисті, стежте за м’ячем і завжди шукайте можливість вкрасти його в іншої команди, якщо нападник втратить контроль. Ви не можете бити, штовхати, штовхати, утримувати або атакувати суперника, інакше іншій команді буде призначено штрафний удар.

3.2 Тримайте коліна зігнутими і залишайтеся на шкарпетках. У футзалі не можна відпочивати. Залишаючись пригнувшись уперед і спираючись на пальці ніг, а не на п’яти, ви будете в кращому положенні, щоб швидко рухатися та захищати м’яч.

3.3 Залишайтеся на вершині гравця з м’ячем. Ваша мета повинна полягати в тому, щоб чинити достатній тиск на нападника, щоб він втратив концентрацію і важко обмірковував свій наступний хід.

Футзал: правила та нюанси гри у міні футбол

Коротко та зрозумілою мовою пояснюю основні правила та тонкощі гри у футзал, які прописані на офіційній сторінці УАФ, і чим правила гри у міні-футбол відрізняються від великого футболу.

Поле

У футзал грають на рівній та гладкій поверхні переважно з дерева або штучного матеріалу. На крупних турнірах грають на дерев’яній поверхні, штучна використовується вкрай рідко і тільки у національних змаганнях. Довжина міні футбольного поля варіюється в диапазоні 38-42 м, а ширина – 20-25 метрів.

Схема футзального поля. Фото: uaf.ua

Границі поля відокремлюються лініями, як і в футболі. Лінії мають бути не слизькими, а їхній колір повинен відокремлюватись від кольору самого майданчику. Ширина всіх ліній дорівнює 8 см. Дві довші лінії називаються боковими, дві коротші – лініями воріт. Посередині проведена лінія, яка розділяє поле навпіл. Там же намальоване центральне коло, звідки гравці починають гру.

У штрафній площі та біля неї розташовані три позначки на відстані 5, 6 та 10 метрів від лінії воріт. Точка на відстані шести метрів є місцем для встановлення м’яча під час пенальті. З 10-метрової позначки теж виконується штрафний удар, який призначається, починаючи з шостого фолу однієї з команд. Рисочка на відстані 5 метрів від воріт потрібна, щоб воротарі, які захищають ворота під час 10-метрового удару, дотримувались цієї відстані та не виходили за неї.

Ворота у міні-футболі. Фото: uaf.ua

Ворота розташовані посередині кожної лінії воріт так, щоб обидві стійки знаходились на лінії. Відстані між стійками воріт становить 3 метри, а їхня висота – 2 м.

М’яч

М’яч повинен мати форму сфери та бути зробленим за стандартами ФІФА. На великих турнірах використовують найкращі м’ячі, які пройшли сертифікацію ФІФА та отримали знак FIFA Quality Pro. М’яч не повинен мати перший відскок нижче ніж 50 см та вище ніж 65 см при падінні з висоти двох метрів.

Розмір футзального м’яча менше, ніж футбольного. Існує кілька розмірів м’ячів від 1 до 5. У міні футбол грають «четвіркою», в той час як у футболі використовують «п’ятірку».

Команди

Кожна команда складається з чотирьох польових гравців та одного голкіпера. В офіційних змаганнях під егідою ФІФА кожна команда може використовувати до дев’яти запасних гравців. Заміна може бути проведена в будь-який момент гри, навіть коли м’яч знаходиться у грі. Кількість замін необмежена.

Екіпірування гравців

Форма гравців включає в себе ігрову футболку, шорти (або штани для воротаря), гетри, щитки та взуття. Дві команди мають грати у формах різного кольору, щоб не зливатись один з одним. Форма голкіпера має відрізнятись від форми польових гравців.

Кадр з футзального матчу. Фото: sport.tvp.pl

Гравцям заборонено виходити на поле з предметами, які створюють потенційну небезпеку для самого гравця або інших учасників поєдинку. Наприклад, не можна грати з намистами, кільцями, хрестиками тощо.

Тривалість гри

Матч у міні футболі складається з двох таймів по 20 хвилин чистого часу. Перерва між таймами не повинна перевищувати 15 хвилин. У випадку призначення додаткового часу, перерви між двома додатковими таймами немає: команди міняються половинами та гра поновлюється. Додатковий час складається з двох таймів по 5 хвилин.

У кожному таймі обидві команди має право взяти тайм-аут на 1 хвилину. Для цього представники команди мають повідомити 3-го арбітра про бажання взяти 1-хвилинну перерву, передавши тому відповідну картку. Тайм-аут надається в тому випадку, коли м’яч виходить за межі поля або гру було зупинено, а команда, яка взяла перерву, має право на її поновлення.

Початок та поновлення гри

Матч у міні футболі починається з центру поля. Хто розпочне гру, визначають перед грою шляхом жеребу. Під час розіграшу м’яча з центру поля всі гравці суперників повинні знаходитись на своїй половині поля та не мають права заходити до центрального кола. Після кожного голу, команда, що пропустила, поновлює матч з центру. Під час аутів, штрафних та кутових ударів гра поновлюється приблизно так, як і в звичайному футболі.

Більше про великий футбол ви дізнаєтесь зі статті про офсайд у футболі.

Порушення правил

У футзалі матч обслуговують чотири людини: перший суддя, другий суддя, хронометрист та третій суддя (помічник хронометриста). Перший та другий арбітри слідкують за грою, призначають штрафні та кутові, показують картки гравцям. Тобто, приймають всі рішення стосовно матчу.

Хронометрист відповідає за час матчу: зупиняє час після виходу м’яча за межі поля, призначення штрафного удару, тайм-ауту тощо.Третій суддя рахує фоли кожної команди, записує кому саме була показана картка та слідкує за замінами. Якщо перший або другий суддя не може продовжити гру за якоїсь причини, третій арбітр замінить його.

Арбітри у футзалі. Фото: insidethegames.biz

Штрафний удар призначається за порушення правил проти суперника. Якщо порушення сталося у межах штрафного майданчику, призначається 6-метровий удар. У футзалі фоли накопичуються, і, починаючи з шостого фолу, команда суперників матиме право на 10-метровий удар після кожного наступного фолу. Кількість фолів рахується окремо в кожному з таймів і не сумується одне з одним.

Якщо арбітр вважає порушення правил грубим, він може показати порушнику жовту або червону картку. Арбітр сам визначає жорстокість та ступінь покарання гравця. Картка може бути показана як за грубу гру на майданчику, так і за неспортивну поведінку.

У випадку вилучення гравець покидає поле і більше не може брати участі у даному поєдинку, а його команда грає в меншості протягом двох хвилин. Якщо в цей час ця команда пропускає гол, склади вирівнюються. Якщо ж обидві команди грають з вилученням, або забиває команда, яка грає у меншості, склади залишаються незмінними.

Правило чотирьох секунд

На те, щоб повернути м’яч до гри під час ауту, штрафного та кутового удару або удару від воріт, команді дається чотири секунди. Якщо за цей час команда не встигла ввести м’яч, призначається вільний удар для їхніх суперників.

П’ятий польовий гравець

Часто, коли команда у міні футболі програє, наприкінці матчу вона знімає з гри голкіпера, випускаючи замість нього польового гравця. За рахунок цього команда буде мати перевагу в атаці, коли вже нічого втрачати. Але при використанні цієї тактики є великий шанс пропустити ще один гол, адже власні ворота залишаються пустими.

Автор: Віталій Лазобко

Привіт! Мене звуть Віталік, мені 20. Футбол в моєму житті з самого дитинства, сам професійно займаюся ним вже 15 років, стежу за всіма новинами, результатами, чутками і трансферами в цьому виді спорту. З моїх статей можна дізнатися не тільки найсвіжішу і актуальну інформацію зі світу футболу, але також знайти для себе нові цікаві факти про футболістів, тренерів або футбольні клуби, яких до цього не знали )

Про автора

admin administrator