Скільки варити покупну курку

Авторadmin

Скільки варити покупну курку

Зміст:

Скільки варити цілу курку: час і особливості приготування, способи варіння

Багато рецептів починаються зі слів: «Варену курку поріжте в салат довготривалими шматочками». Або навіть так: «Бланшированого курча обсмажте». Можливо, кулінари від Бога вважають, що звичайна людина вже народжується зі знанням того, як і скільки варити цілу курку. Але це не так. Тим більше що способів відварити курку існує багато. Це можна зробити в звичайній каструлі або ж підключити до справи сучасну кухонну техніку. Пароварка, наприклад, зручна тим, що при приготуванні корисні речовини не переходять з м’яса у воду. І тут потрібно брати до уваги, яку страву ми плануємо зробити з курки. Бульйон? Тоді і спосіб варіння, і час, витрачений на процес, будуть іншими. Якщо надалі ми будемо запікати або обсмажувати курку, то її перед цим бланширують або припускають. На це йде зовсім мало часу. Одним словом, у цій статті ми приділимо увагу способам варіння курки, і особливо цільною тушкою.

  • Курчата-бройлери і домашня птиця
  • Бланшировка, припускання, варіння
  • Вода: якою вона повинна бути?
  • Скільки часу варити цілу курку в каструлі для бульйону?
  • Як приготувати холодець
  • Скільки потрібно варити цілу курку для інших страв
  • Як визначити, чи зварилася курка?
  • Готуємо разом з кухонними помічниками

Курчата-бройлери і домашня птиця

Не секрет, що смак страви безпосередньо залежить від якості його інгредієнтів. Багато господинь, бажаючи приготувати курятину, відправляються за нею в супермаркет. Але там продається продукція птахофабрик. Щоб курчата швидше виросли, їх напихають спеціальними кормами, гормонами і антибіотиками. Звичайно ж, всі ці не зовсім корисні речовини «осідають» в м’ясі і, як наслідок, в наших організмах. Бідні курчата за своє дуже коротке життя навіть не бачили денного світла і постійно перебували в стресі. Це безпосередньо позначається на якості м’яса бройлерів. Зате на вигляд ці курчата жирні і соковиті, з білою шкіркою. Варяться вони недовго. Правда, бульйон з них виходить несмачним.

На ринках продаються домашні кури. Виглядають вони не так ефектно, як бройлери: менш жирні, з жовтуватою пупирчастою шкірою. Зате вони харчувалися натуральними кормами. Домашня птиця хороша для бульйону. Відповідь на питання про те, скільки варити цілу курку, залежить також від її віку. Молоденькі курчата готуються швидше, старий птах – довше. Вважається, що найсмачніше варене м’ясо – у півня. Він жилистий, довго вариться, зате бульйон з нього дуже корисний і наваристий. У європейській кухні також використовуються пулярки і каплуни – кастровані кури і півні, м’ясо яких особливо ніжне. Але на наших просторах птаха такого виду ви не зустрінете.

Бланшировка, припускання, варіння

Тепер розглянемо способи теплової обробки курки за допомогою гарячої води. Бланшування не можна назвати варінням в прямому сенсі цього слова. Придумали цей кулінарний прийом французи. Полягає він у швидкій обробці окропом (пором або розпеченим рослинним маслом) продуктів – м’яса, овочів, мигдалю. Такий прийом дозволяє «запечатати» соки всередині курки. Його використовують тоді, коли ви плануєте надалі смажити або запікати м’ясо. Курку опускають в окріп. Коли вода знову почне булькати, м’ясо дістають. Воно залишається сирим, лише посвітліє. Тому і прийом називається «бланширування», від французького слова blanchir – «відбілювати».

Припускання – це нетривале варіння в невеликій кількості води, молока або у власному соку. Курку опускають у холодну рідину і готують під кришкою. Прийом дозволяє отримати сік, який потім можна використовувати для соусу. Скільки варити цілу курку в режимі «припускання»? Це залежить від розмірів птиці. Слід дивитися не на годинник, а регулярно заглядати в сотійник. Сік покаже, що м’ясо досить припустилося.

І нарешті, власне варіння. Цьому способу теплової обробки м’яса ми приділимо особливу увагу.

Вода: якою вона повинна бути?

Перш ніж ми займемося з’ясуванням питання «» скільки варити цілу курку до готовності «», розберемося з початком кулінарного процесу. В яку воду класти тушку – холодну чи гарячу? Відповідь на це питання залежить від того, що ви збираєтеся далі робити з куркою. Якщо смажити, запікати, використовувати для салатів – кидайте в окріп. Від високої температури кров відразу згорнеться і залишиться всередині волокон. Тому і м’ясо зробиться соковитим і смачним. А ось якщо ви хочете приготувати смачний, наваристий, ароматний бульйончик, кладіть птицю тільки в холодну воду. У міру нагрівання м’ясо віддаватиме рідині жир та інші речовини. Тому і суп вийде чудовим.

Скільки часу варити цілу курку в каструлі для бульйону?

З вищевикладеної інформації стає зрозумілим, що методи теплової обробки м’яса гарячою водою залежать від страви. Отже, варіант перший: бульйон. Заливаємо випотрошену тушку холодною водою. Ставимо каструлю на вогонь. Яким він повинен бути? Багато кулінарів вважають, що на початку варіння полум’я потрібно зробити сильним. Але як тільки вода досягне кипіння, вогонь слід зменшити до слабкого. Необхідно зняти «шум» – кров, що виділилася. Якщо цього не зробити, бульйон вийде каламутним, з неприємним запахом. Тоді ж закладаються в каструлю і коріння для супу – цибуля, петрушка, морква і селера. Скільки варити цілу курку після закипання? Це теж залежить від розмірів і віку птиці. Бройлери будуть готові вже через 60 хвилин. Домашня курка вариться близько двох годин. Житловий півень вимагатиме часу на 30 хвилин більше. Слід сказати, що м’ясо після тривалої обробки стає менш смачним, хоча і їстівним. Тому думка занадто економних господарок «Зварю-ка я бульйон, а потім з тієї ж курки зроблю котлети по-київськи» – це погана ідея.

Як приготувати холодець

Для цієї страви найбільше підходить півень. У його м’ясі багато бажаних речовин, що і потрібно для застивання холодця. Але можна приготувати страву і з домашньої курочки. Правда, тоді доведеться додати в бульйон трохи харчового желатину. Починаємо готувати холодець так само, як і бульйон. Заливаємо тушку холодною водою, після закипання зменшуємо вогонь і знімаємо пінку. Єдина різниця полягає в тому, скільки часу варити цілу курку на холодець. Три години, не менше! Потрібно, щоб м’ясо розварилося настільки, щоб воно саме відвалювалося від кісток і розсипалося на волокна. Холодець з півня готується годин п’ять.

Скільки потрібно варити цілу курку для інших страв

Буває так, що нам потрібне готове м’ясо. З відвареної курятини робиться безліч дієтичних страв. Її додають і в салати, такі, наприклад, як «Цезар». Щоб м’ясо не передало свій смак і аромат рідини, в якій воно буде варитися, його кладуть в киплячу воду. Чи збільшується через це час варіння? Як тільки ми помістимо курку в каструлю, вода припинить кипіти. Незабаром вона знову почне булькати. Ми повинні зняти шум, зменшити вогонь і накрити каструлю. Через хвилин 15 слід посолити воду, додати ароматичні коріння, лавровий лист та інші спеції. Час варіння залежить від розмірів і віку курки. У середньому процес займе близько години.

Як визначити, чи зварилася курка?

Щоб переконатися в готовності птиці, потрібно проткнути виделкою м’ясо в самій товстій частині тушки, в області гомілки. Вістря має входити легко. Якщо з отвору виділиться сік, а не сукровиця, значить, готове. Як бачите, хронометри нам у справі приготування курки мало допоможуть. Занадто багато факторів потрібно враховувати. Навіть розмір каструлі і кількість води можуть прискорити або уповільнити процес. Якщо ж ви поспішаєте і хочете приготувати курку скоріше, розріжте тушку на частини. Четвертинки зваряться вже через півгодини (у бройлерів) і 45 хвилин (у свійської птиці).

Готуємо разом з кухонними помічниками

Щоб полегшити собі роботу, підключимо до кухарської справи сучасну техніку. Скільки варити цілу курку в мікрохвильовці? Всього 20 хвилин на повній потужності. Але в середині процесу слід перевернути тушку. У мультиварку птах цілком готується година в режимі «Гасіння». Виходить дуже корисне м’ясо, яке оброблялося пором, а не водою. Але процес приготування курки в даному агрегаті займе 45 хвилин. Зі скороварки м’ясо можна буде подавати до столу вже через 20 хвилин.

Що додати при варінні курки. Як і скільки варити цілу курку? Як варити курку

Від банальної локшини до сирного крем-супу з фрикадельками – скрізь потрібна основа для приготування, якою часто є курячий бульйон. Помістити тушку у воду та отримати ароматний золотистий відвар зовсім не складно.

Важливо тільки розібратися, скільки варити курку до готовності, адже від м’яса, що пройшло недостатню термічну обробку, є ризик заразитися сальмонельозом. Та й кому просто сподобається їсти ледве пережовувана страва?

Процес підготовки цього свійського птаха до варіння починається з того, що треба перевірити її на наявність залишків пір’я. І не обов’язково вона має бути сільською: на курчатах-бройлерах із магазину часто можна помітити пір’їни в деяких місцях. Видаліть все зайве, ретельно промийте курочку, розрубайте її навпіл і зануріть у холодну воду, щоб її рівень покривав м’ясо на кілька сантиметрів.

Як тільки вода з м’ясом птиці закипить, посоліть з розрахунку половина чайної ложки солі на літр рідини і зніміть піну, що утворилася.

Сільська чи покупна? Заморожена чи охолоджена?

Початківці господині, що хвилююче дивиться в наповнену водою каструлю, тримаючи курячу тушку в руках, варто розібратися, скільки часу варити цього птаха.

Якщо її тільки дістали з морозильної камери, то в жодному разі не можна відразу кидати в окріп: спочатку треба розморозити при кімнатній температурі (на це піде доба, якщо курка середнього розміру або велика). Хочете розморозити швидше – покладіть тушку в каструлю з холодною водою на 3-4 години.

Коли морозиво розтанули, його, як було сказано вище, треба розрубати хоча б навпіл, потім покласти в холодну воду і, довівши до кипіння, варити протягом 1,5 години. Курча звариться за годину, а ось більш жорстке м’ясо півня стане готовим до вживання години через три.

До речі, сільська курка вариться щонайменше дві години, а стара – чотири-п’ять. Якщо тушка дуже велика, то розрубайте її не дві, але в чотири частини.

Увага! Щоб і саме куряче м’ясо, і відвар, що вийшов, стали ароматнішими, після закипання води додайте ріпчасту цибулю і трохи зелені петрушки або орегано.

Крильця, стегенця, курячі потрухи – скільки варити за часом?

Окремі частини курки варити значно швидше. Довести в каструлі до готовності можна:

  • крильця за пів години,
  • стегенця та грудки зі шкірою за 45 хвилин,
  • серця за 40 хвилин;
  • шлунки за годину мінімум;
  • курячу печінку, яка вариться найшвидше з перерахованого вище, – за 15 хвилин.

Після певного часу можна перевірити, чи зварилася курка до готовності. Для цього треба проткнути вилкою філе – якщо зубці входять без труднощів, значить м’ясо буде жувати легко. Остаточно переконатися в готовності страви можна, вийнявши частину курки на обробну дошку і спробувати відокремити м’якоть. Якщо вона легко відходить від кістки, то курятина зварилася.

Відварена курка – це цінний дієтичний продукт, який швидко та легко засвоюється організмом. Включивши таку страву у своє меню, кожна людина дозволяє своєму організму насититися корисними речовинами, вітамінами, мінералами та мікроелементами. Продукт також корисний для спортсменів через те, що в ньому міститься 22% білка, при цьому жирів мінімальна кількість – всього 10%.

Відварена курка має невелику кількість калорій – лише 135 на кожен 100 грамів. Саме з цієї причини курку включають до багатьох дієтичних програм боротьби з зайвими кілограмами.

Час приготування

Часто рецепти пропонують відварити курку до повної готовності, причому конкретний час не вказано. Непросто визначитися з конкретним часом для приготування, особливо новачкові. Отже, щоб відварити курку потрібно витратити:

  • 50-60 хвилин – на домашню курку;
  • 15 хвилин – на частину філе без кісток;
  • 25-30 хвилин – припускання курчат;
  • 40 хвилин – варити бройлера;
  • 3 години – для приготування старої курки.

Час приготування може змінитися – все залежить від розмірів тушки. Має значення також і «вік» курки, чи було заморожене м’ясо перед приготуванням чи використовується свіжий продукт. Визначити готовність можна так: якщо вилка легко входить у тушку, при проколюванні виділяється світлий сік, м’ясо готове до вживання.

Як правильно відварити курку?

Заморожену

Інгредієнти:

  • Чорний перець (немелений);
  • Морква;
  • Лавровий лист і 1-2 зубчики часнику.

У мікрохвильовій печі

  1. Перед приготуванням заморожена тушка має повністю розтанути. Всі начинки видаляються, а сама курка ретельно промивається під проточною водою. Для приготування низькокалорійної страви необхідно зняти з тушки шкіру.
  2. Необхідно крила та ніжки прив’язати до тушки. Якщо не обов’язково варити продукт, його можна розрізати на частини.
  3. Солити і перчити продукт потрібно до смаку.
  4. У спеціальну глибоку посудину помістити тушку грудкою вниз, залити її водою. Вода повністю має покрити м’ясо.
  5. Встановити ємність у мікрохвильову піч, виставити максимальну потужність. Рідина має закипіти. На це потрібно близько 4 хвилин. Після цього потрібно злити першу воду, залити чисту.
  6. Готувати курку потрібно на максимальній потужності через кожні 10 хвилин тушку перевертати для рівномірного приготування. Щоразу можна перевіряти готовність, проколюючи тушку вилкою.
  7. Готовий продукт не варто одразу виймати з бульйону. Він має простояти у воді ще 10 хвилин.

Купуючи домашню курку, потрібно буде визначити її вік. Вона не повинна бути надто старою. Зробити це можна по кінчику грудної кістки та дзьобу. У молодої курки вони досить легко згинаються, у старих стають жорсткими.

Рецепт вареної курки з овочами у молочному соусі

Необхідно запастися:

  • 145 г курки;
  • 60 г моркви;
  • 60 грамів ріпи;
  • 5 грамів селери;
  • 20 г свіжого горошку;
  • 15 грамів стебел селери;
  • молоко (50 г).

Варена курка – корисна, смачна і ситна страва, яку легко і відносно швидко можна приготувати в домашніх умовах, якщо знати, як її правильно варити. Розглянемо в цій статті докладніше, скільки часу і як правильно варити курку в каструлі, щоб вона була м’якою, соковитою і смачною, а також з неї вийшов ароматний бульйон наваристий.

Скільки часу варити курку?

Час варіння курки залежить від мети її варіння (для супу, холодця, салатів або як готове блюдо), а також від виду курки, що використовується при варінні (магазинна – бройлер або домашня). Розглянемо докладніше, скільки часу варити курку в каструлі:

  • Скільки варити цілу курку до готовності?Цілу курку (покупну – курча бройлера) можна зварити за 1 годину до повної готовності після закипання води в каструлі.
  • Скільки варити курку шматочками?Порізану на частини курку (грудка, стегна, крила) можна зварити в середньому за 30 хвилин після закипання води в каструлі.
  • Скільки варити домашню курку?Домашню курку потрібно варити не менше 2-х годин до повної готовності.
  • Скільки варити курку для супу?Для супу курку потрібно варити 1-1,5 години після закипання води.
  • Скільки часу варити курку у мультиварці?У мультиварці в режимі “Гушіння” цілу курку можна зварити за 1 годину, а оброблену на шматочки за 30 хвилин до повної готовності.

Дізнавшись скільки потрібно варити курку до готовності, розглянемо далі, як її зварити в каструлі, щоб м’ясо проварилося, було м’яким і соковитим.

Як смачно зварити курку в каструлі?

  • Інгредієнти: курка, вода, сіль, спеції, цибуля, морква.
  • Загальний час приготування: 1 год, час варіння: 1 год.
  • Калорійність: 214 калорій (на 100 г продукту).
  • Кухня: Европейська. М’ясна страва. Кількість порцій: 4.

Якщо розглядати домашню курку для варіння, особливо стару, таку курку краще обробити перед варінням, так як вона може проваритися не рівномірно. Покупну курку, так званого курчата бройлера, можна зварити і цілком. Розглянемо покроково, як варити курку в каструлі:

  • Якщо тушка курки була заморожена, то заздалегідь розморожуємо її при кімнатній температурі (для економії часу можна скористатися мікрохвильовою піччю, але краще розморожувати природним шляхом).
  • Курку очищаємо від залишків пір’я, якщо такі є і ретельно промиваємо в холодній воді з усіх боків.
  • Вибираємо каструлю відповідного розміру і кладемо в неї підготовлену для варіння курку, заливаємо холодною водою (рівень води повинен бути на 2-3 см вище за рівень курку) і на великому вогні доводимо до кипіння.
  • Після закипання води в каструлі зменшуємо вогонь (вода повинна не сильно кипіти) і знімаємо ложкою білу пінку, що утворилася на поверхні води.
  • У воду додаємо цілу почищену моркву та цибулину, щоб м’ясо та бульйон вийшли смачнішими, а також через 10-15 хвилин після початку варіння додаємо сіль із розрахунку: 1 чайна ложка без гірки на 1 літр води.
  • Варимо курку 60 хвилин (якщо домашня – 2 години, якщо оброблена на невеликі шматочки – 30 хвилин). Під час варіння знімаємо пінку, якщо вона утворюється на поверхні води.
  • В кінці варіння перевіряємо курку на готовність (м’ясо повинно бути м’яким і легко відокремляться від кістки), якщо курка зварилася, залишаємо каструлю з вогню і даємо м’ясу настоятися в бульйоні, поки він остигає, щоб воно було соковитішим.

Відварене куряче м’ясо можна використовувати для приготування багатьом салатів, а також подавати до столу як готову страву з різними гарнірами та соусом.

Відповіді на популярні питання на тему, як варити курку в каструлі

  • Чи потрібно розморожувати курку перед варінням? Якщо курка була заморожена, перед варінням її потрібно розморозити при кімнатній температурі.
  • Коли солити курку при варінні? При варінні курку солять через 10-15 хвилин після закипання води в каструлі (при варінні супу сіль додається після закипання води в каструлі).
  • Чому курка жорстка після варіння? М’ясо курку може бути жорстким після варіння, якщо його не доварити, або під час використання старої домашньої курки, м’ясо якої потрібно довго «томити» на невеликому вогні.
  • Як перевірити, чи зварилася курку чи ні? Якщо філе стало м’яким (легко протикається ножем або вилкою), а також легко відокремлюється від кісток, то курка зварилася.

Вас також можуть зацікавити такі статті на тему.

Всі дієтологи світу дружно припиняють дебати, коли йдеться про харчові якості курятини. Справді, серед усіх сортів м’яса саме це по праву вважається найкориснішим. Курка має бути в раціоні кожного, хто дбає про своє здоров’я: це чудове джерело білка при мінімумі жирів. Навіть тим, хто сидить на строгій дієті, не завадить шматочок ароматного м’яска або миска бульйону.

Ніхто не стане сперечатися, що варене м’ясо набагато корисніше смаженого, печеного і навіть тушкованого. Але часом і досвідчені господині часом сумніваються: скільки варити курку? Чи не надто довго вона стоїть на плиті? Чи, може, надто мало? З другим визначитися простіше нікуди – колупніть м’ясо вилкою: якщо в глибині, біля кістки, воно залишилося рожевим, якщо ви виявили кров, нехай курятина вариться далі. А ось готовність визначити складніше. Помилково вважається, що курка лише тоді стає їстівною, коли м’ясо відвалюється з кісток. Насправді це явище означає інше: ви бідну пташку переварили, що негативно позначиться як на харчових, так і на смакових її якостях. Втім, така кура цілком пригодиться на холодець – але не салат чи другу страву.

Насправді тривалої термообробки вимагають лише старі, так звані бульйонні кури. Їхнє м’ясо жорстке і жилисте, і варити його слід не менше двох годин, а можна і всі три. Взагалі, від віку птиці залежить тривалість приготування страви: тушку молодого курчати достатньо потримати в окропі 20 хвилин, дорослої, але не старої домашньої курки – втричі довше. Частини бройлерів (стегенця, стегна, гомілки) стають придатними до їжі за півгодини, а біле м’ясо (грудка), крила та потрошка – за 20-25 хвилин, печінка – за 10-15.

Як і скільки варити курку? Краще кидати філе в окріп, а не в холодну воду: м’ясо тоді збереже соковитість, але головне – всі корисні речовини залишаться всередині, не встигнувши перейти в бульйон. Тримати на вогні його слід у разі не більше 15 хвилин.

Курячий суп – чудова дієтична страва. Його рекомендують давати хворим на відновлення сил, та й здоровим припадає до смаку золотисто-жовтий бульйон. А ось м’ясо часом залишає бажати кращого. Скажіть, скільки варити курку, якщо навіть після трьох годин на плиті вона, як і раніше, жорстка. Існує відома кулінарна хитрість: щоб м’ясо стало м’якшим і ніжнішим, перед приготуванням його слід натерти лимоном або злегка замаринувати, збризнувши оцтом. І тоді навіть дуже літня пташка «помолодшає». Але не тримайте її в маринаді довго, як на шашлик, інакше м’ясо придбає помітний кислуватий присмак.

Джерело картинки: ambooba.ru

Курочку люблять усі (крім вегетаріанців, звичайно). У неї дуже ніжне м’ясо, вишуканий смак і приголомшливий аромат. Зрозуміло, багато залежить від того, як приготувати курку. Смаженим м’ясом краще не захоплюватися (смажені продукти взагалі не дуже корисні), а от варена курочка– Просто казка. Це дієтичний продукт, його можна вживати тим, хто бореться із зайвою вагою, і тим, хто стежить за своїм здоров’ям. У 100 грамах м’яса міститься лише 135 калорій. Дієтологи рекомендують включати до свого раціону варену курку спортсменам – куряче м’ясо багате білком (цілих 22%), при цьому не дуже мало жиру (всього 10%).

Отже, як зварити курочку так, що вона вийшла дуже смачною? Спочатку потрібно правильно розрахувати час. У багатьох рецептах ви можете натрапити на вказівку, мовляв, варіть курку до готовності. Але як же визначити цю готовність? Все дуже просто: ціла молода курка вариться близько години, стара курка вариться три години (у неї тверде м’ясо), бройлер буде готовий за сорок хвилин, філейна частина курочки готується всього п’ятнадцять хвилин, а курчата варяться півгодини. Будь ласка, врахуйте ще такий важливий момент – розмір продукту. Чим більше курка, тим довше вона варитиметься. Перевірити, чи готове м’ясо, можна, акуратно тицьнувши в нього вилкою. Якщо вона легко входить і виходить (ну просто чарівний горщик Вінні-Пуха), а при її витягуванні виділяється сік, значить, страву можна подавати на стіл.

Звичайно, не всі ми займаємося птахівництвом і не кожен має можливість приготувати свіжу курку. Найчастіше ми купуємо заморожений продукт. Про те, як правильно розморозити та приготувати такий напівфабрикат, читайте нижче.

Рецепти приготування курки

Як зварити заморожену курку в каструлі?

  • Тушка курки– 1 штука
  • Цибуля – 1 штука
  • Морква – 1 штука
  • Лавровий лист
  • Часник – 2 зубчики
  • Чорний перець горошком
  1. Дістаньте заморожену курку з морозилки і помістіть її в мікрохвильову піч хвилин на п’ять, встановивши режим розморожування. Періодично вимикайте піч і перевертайте тушку, щоб вона рівномірно розморозилася. Якщо мікрохвильові печі у вас немає, для цих цілей можна використовувати пароварку.
  2. Коли курка розморозиться, її потрібно добре промити під проточною водою.
  3. Налийте в велику каструлючисту воду і покладіть туди курку. Поставте каструлю на плиту та доведіть воду до кипіння.
  4. Коли вода закипить, злийте її в раковину та налийте в каструлю нову воду. У другій воді курка і варитиметься.
  5. Поставте каструлю на плиту. За пару хвилин до закипання води посоліть бульйон. Після цього зменшіть вогонь до мінімуму та варіть курку потрібний час (скільки саме варити, було написано вище).
  6. Періодично знімайте з поверхні води пінку.
  7. За десять-п’ятнадцять хвилин до готовності киньте у воду лавровий лист, горошок, часникта цілі очищені овочі.
  8. Готову курку дістаньте з каструлі, дайте їй трохи часу, щоб охолонути, і можете кликати своїх домашніх на смачний обід.

Як зварити заморожену курку?

  1. Курку розморозьте в мікрохвильовій печі та розріжте на кілька частин.
  2. Помістіть шматочки в мультиварку, встановіть режим гасіння та поставте таймер на півгодини.
  3. Після закінчення зазначеного терміну перевірте, чи готове ля м’ясо. Якщо ні, згасіть курку ще десять хвилин. Курка, приготовлена ​​в мультиварці,виходить шалено ароматною і дуже соковитою.

Як зварити заморожену курку в мікрохвильовій печі?

  • Невелика тушка курки (вага – близько півтора кілограма, не більше) – 1 штука
  • Перець
  1. Курку розморозьте і дайте їй повністю розтанути. Видаліть нутрощі. Тушку добре промийте. Якщо ви хочете зрештою отримати дієтичну страву, зніміть з курки шкіру.
  2. Ніжки та крила міцно прив’яжіть до тушки. Використовуйте для цього прості нитки без фарби. До речі, якщо вам не важливо, чи ціла у вас буде курка чи ні, її можна порізати на шматочки. Тут усе залежить від вашого бажання.
  3. Курку натріть сіллю і перцем на свій розсуд (але не переборщите; пам’ятайте, краще недосолити, ніж пересолити).
  4. У глибоку миску, придатну для мікрохвильові печі,покладіть курку грудкою вниз. Залийте тушку чистою водою так, щоб вона повністю покрила курку.
  5. Поставте миску в мікрохвильову піч, встановіть найбільшу потужність. Через чотири хвилини вода має закипіти. Дістаньте курку, злийте воду та налийте свіжу.
  6. Знову поставте миску в мікрохвильову піч і продовжуйте готувати. Кожні десять-дванадцять хвилин вимикайте піч і перевертайте тушку. Не забувайте перевіряти м’ясо на готовність, особливо в тому випадку, якщо це ваш перший досвід приготування курки в такий спосіб.
  7. Коли курка буде готова, дістаньте миску з мікрохвильової печі і дайте курці полежати в бульйоні хвилин десять.

СКІЛЬКИ І ЯК ВАРИТИ КУРКУ

Варена курка славиться тим, що зазвичай виходить позбавленою смаку, але є безліч способів надати їй неповторний аромат. Рідина, в якій ви її готуєте, овочі, які використовуєте для її приготування, можуть сильно змінити її смак. Читайте далі, і дізнаєтеся, як зварити курку в самому апетитному вигляді.

Варена курка відома своєю позбавленим смаку, однак надати їй насичений смак і аромат все-таки можна. У цьому вам допоможуть приправи, рідина, в якій ви збираєтеся варити м’ясо і овочі. І, звичайно ж, вам потрібно знання про те, як варити курку.

Куряче м’ясо багате білками і набагато менш калорійне, ніж яловичина. Його можна приготувати всілякими способами, але зварити найпростіше. Курку можна варити частинами або повністю. М’ясо таким способом виходить ніжним, так що якщо в рецепті потрібно готове куряче м’ясо, то готуйте його таким способом.

Як зварити цілу курку

Якщо курка була заморожена, її потрібно розморозити. Іноді заморожене м’ясо можна н розморожувати перед тепловою обробкою, але якщо цілу заморожену курку покласти в окріп, вона, швидше за все, вибухне.

Візьміть велику каструлю і наповніть її холодною водою на 2/3, посоліть. Опустіть в воду цілу курку або нарізану на шматки. Доведіть до кипіння на великому вогні, а потім можна знизити вогонь і варити на повільному кипінні. Курка середнього розміру вариться близько 1 години.
Філе без кісток
Філе без кісток, наприклад, грудки, потрібно покласти в каструлю, залити холодною водою, щоб вона покривала грудки. Довести до кипіння, потім знизити вогонь і варити 8-10 хвилин. Щоб перевірити, чи готові грудки, потрібно проткнути – якщо в середині м’ясо рожеве, то воно не готове. На відміну від яловичини, м’ясо птиці з кров’ю є небезпечно.
Шматки курки з кісточкою
Стегенця, стегенця, грудки з кісточками варяться 30 хвилин.
Для отримання курячого бульйону досить зварити м’ясо курки.

Тепер ви знаєте, як відварити курку. Однак я пропоную цікавих зануритися в деталі разом зі мною.

Як зварити курку зазвичай знають навіть діти і підлітки. Це начебто найпростішу справу. Однак і тут вам знадобиться проявити пильність. Спочатку слід підготувати птицю.

Якщо у вас не охолоджене м’ясо, а заморожене, спочатку його треба розморозити. Потім краще видалити з неї зайву вологу, наприклад, папером для кухні. А потім промити в холодній воді.

Дізнаємося, як варити цілу курку

Варену курку іноді використовують для подачі в якості другої страви. Як зварити курку так, щоб вона зберегла всі свої вітаміни і корисні речовини, а також вийшла з вираженим смаком, і скільки це робити за часом?

Для початку візьміть велику каструлю. Для цілої тушки це важливо. Заповніть її приблизно на 65%. Тобто на 2/3. Поставте каструльку на вогонь.

Класти нашу куру потрібно в уже киплячу воду, це зробить м’ясо м’яким і соковитим всередині. Як тільки курка виявиться в окропі, кипіння на час припиниться. Незабаром вода закипить знову. А вам потрібно буде зняти утворилася від птиці пінку.

Далі правильним рішенням буде зменшити вогонь і накрити каструлю кришкою.

Через 15 хвилин слід посолити воду і додати туди очищені, але не нарізані овочі: цибулину і морквину. Крім них можна нічого не додавати, курячий бульйон і так вийде смачним. Тепер залишається тільки довести курку до готовності.

Як дізнатися, що курка вже зварилася? Візьміть вилку і вставте її в товсту частину курячої гомілки. Якщо вона увійде легко, значить, курка вже готова.

Але для орієнтиру я назву приблизний час варіння цілою середньої тушки: воно становить приблизно 60 хвилин.

З’ясовуємо, як варити стару курку

Як варити стару курку

Припустимо, ваша курочка залежалася в морозильнику, або ж ви взяли тушку на ринку, і не зрозуміли, що вона стара.

Якщо пташка була старою, її шкіра буде грубою, золотистого відтінку, а жир всередині буде жовтим. Курячі грудки старої курки також дуже тверді.

Ну що ж. Зварити можна і таку курочку. До того ж, саме зі старої курки варять найсмачнішу бульйон! Найпрозоріший і ароматний.

Отже, ось вони, секрети, як відварити стару курку.

Спочатку потрібно підготувати курочку, все робіть так, як і у випадку зі свіжої тушкою. Потім покладіть курочку в каструлю і залийте її холодною водою.

Тепер поставте каструльку вже на розігрітий тен. Доведіть воду до стану окропу, зніміть піну від тушки, злегка зменшіть вогонь або газ. Варити курку потрібно хвилин 40. Весь цей час доглядайте за куркою. Можливо, піну доведеться знімати кілька разів.

Потім додайте в бульйон спеції. Підійдуть морква, цибуля, петрушечку, селера. Варити всю цю красу слід на повільному вогні пару годин. Можна навіть три.

Як зварити курку швидко?

Варити курку можна і швидко, але для цього слід розділити її на частини: грудку, ніжки, стегенця – розділити все. На оброблення також піде час, проте звариться курка набагато швидше. При цьому смак і курки і бульйону буде таким же.

Скільки і як варити різні частини курки?

Курячі грудки звільнені від кісток і шкіри варяться 15-20 хвилин. Тоненьким грудкам потрібно хвилин 15. Великим – 20.

Груди на кісточці варитися буде довше, до 30ти хвилин. Так як грудка з кістками, вона автоматично потовщується. При цьому час, необхідний для того, щоб зварити її, збільшується.

Куряча вирізка без кісток і шкіри готується дуже швидко, протягом 10 хвилин. Такі шматочки курки дуже тонкі, тому і вариться вона швидко.

Курячі стегенця з кісточками варитися будуть хвилин 40. Час приготування так збільшується через те, що в стегнах містяться кістки і темне м’ясо.

Курячі гомілки варяться хвилин 30-40. Залежить від величини.

Користь курячого м’яса

М’ясо у курки дуже ніжне і легке, перетравлюється організмом дуже добре. Також курка багата корисними поживними речовинами. Жіночу половину населення куряче м’ясо часто приваблює своєю низькою калорійністю – це всього лише 238 калорій на 100 г продукту.

Куряче м’ясо допомагає особам, які намагаються схуднути, а також тим, у кого проблеми з серцево-судинною системою. Корисна курка дітям і літнім людям.

Звичайно, той, хто хоче отримувати користь від курки, повинен знати, як варити курку. Після читання цієї статті ви, зрозуміло, вже придбали ці знання. Удачі на кулінарному терені!

Куряче м’ясо багате білками і набагато менш калорійне, ніж яловичина. Його можна приготувати всілякими способами, але зварити найпростіше. Курку можна варити частинами або повністю. М’ясо таким способом виходить ніжним, так що якщо в рецепті потрібно готове куряче м’ясо, то готуйте його таким способом.

ціла курка
Якщо курка була заморожена, її потрібно розморозити. Іноді заморожене м’ясо годі й розморожувати перед тепловою обробкою, але якщо цілу заморожену курку покласти в окріп, вона швидше за все вибухне.
Візьміть велику каструлю і наповніть її холодною водою на 2/3, посоліть. Опустіть в воду цілу курку або нарізану на шматки. Доведіть до кипіння на великому вогні, а потім можна знизити вогонь і варити на повільному кипінні. Курка середнього розміру вариться близько 1 години.
Філе без кісток
Філе без кісток, наприклад, грудки, потрібно покласти в каструлю, залити холодною водою, щоб вона покривала грудки. Довести до кипіння, потім знизити вогонь і варити 8-10 хвилин. Щоб перевірити чи готові грудки, потрібно проткнути – якщо в середині м’ясо рожеве, то воно не готове. На відміну від яловичини, м’ясо птиці з кров’ю є небезпечно.
Шматки курки з кісточкою
Стегенця, стегенця, грудки з кісточками варяться 30 хвилин.
Для отримання курячого бульйону досить зварити м’ясо курки.
Дивіться також
Бульйон курячий (основний)

Про автора

admin administrator