Скільки вимочувати баранячі бруньки

Авторadmin

Скільки вимочувати баранячі бруньки

Як приготувати баранячі нирки, щоб не було запаху

Баранові нирки відносять до субпродуктів І категорії. Це означає, що їхня харчова цінність досить висока, та й органолептичні якості теж непогані. Однак далеко не всі господині часто готують страви цього продукту. Їх бентежить його специфічний запах, і вони побоюються, що через це готове блюдо стане неїстівним. Насправді цю проблему можна вирішити. Якщо знати, як правильно приготувати баранячі нирки, вони вийдуть ніжними, смачними і без запаху, що відштовхує. Якщо ви не любите баранину, то вам можуть сподобатися свинячі бруньки, з яких теж можна зробити чимало смачних страв.

Опис

Баранові нирки – це субпродукт, який відрізняється не тільки незвичайним смаком, а й великим вмістом корисних елементів та білка у складі. Нирки мають специфічний, відштовхуючий запах, через що багато господинь гидувати готувати продукт, проте після правильного вимочування і очищення від неприємного запаху можна повністю позбутися. Найбільш затребуваними є нирки молодого барана, оскільки вони мають ніжну текстуру і містять меншу кількість крові та сечовини, через що процес готування значно прискорюється.

Китайською

Для приготування страви по-китайськи знадобиться таке.

Список:

  • 500 г бруньок молодого барана;
  • 2 ст. л. соєвого соусу;
  • 4 ст. л. рисового вина;
  • 2 цибулини;
  • 50 г кукурудзяного крохмалю;
  • 2 ст. л. гострої бобової пасти;
  • соняшникова олія.

Детальний процес приготування:

  1. Для початку потрібно промити баранячі нирки, порізати навпіл, очистити від проток, нарізати кубиками, а також зняти з лушпиння лушпиння, помити і нашаткувати кільцями.
  2. Після цього потрібно змастити сковороду олією, нагріти її, викласти в неї нирки і смажити на максимальному вогні приблизно 3-4 хв. до появи золотистості.
  3. Далі необхідно перекласти обсмажений субпродукт на тарілку, помістити в сковороду кільця цибулі, обсмажити до прозорості, повернути нирки і просмажити ще 2 хв.
  4. Тепер можна розвести у воді кукурудзяний крохмаль, додати до сковороди гостру пасту, потім рисове вино, соєвий соус, ретельно розмішати і підтримати на вогні 1-2 хв. Після цього потрібно покласти розведений кукурудзяний крохмаль, добре перемішати і вимкнути плиту.

коротка характеристика

Баранові нирки відносяться до субпродуктів I категорії, оскільки за хімічним складом (наявністю корисних компонентів) не поступаються баранині.

Який вигляд?

Субпродукт формою чимось нагадує плоский помідор. Колір поверхні бурий або коричневий, може бути світлішим або темнішим залежно від віку барана. Нирки щільні та м’ясисті через великий вміст рідини у волокнах. Поверхня гладка.

Розмір та вага

За розміром баранячі нирки невеликі і можуть поміститися в долоню дорослої людини. Вага нирки варіюється від 100 г до 200 г залежно від розміру та віку тварини, з якої вилучили субпродукт. У магазинах продаються в упаковках вагою 500 г.

Продукт відрізняється незвичайним, ні на що не схожим смаком. При правильному приготуванні з попереднім вимочуванням баранячі бруньки виходять ніжними та соковитими, що робить блюдо практично делікатесом. На смак чимось нагадують м’ясо молодого баранця.

Запах

Аромат сечовини та баранини специфічний та різкий, але у молодої тварини нирки не мають такого сильного запаху. Після вимочування залишається лише тонкий аромат баранини.

Особливості

Баранові нирки – продукт дієтичний, тому що його калорійність складає всього сімдесят сім калорій на сто грам продукту. Склад субпродукту у відсотковому співвідношенні:

  • сімдесят шість грамів води;
  • два з половиною грами жиру;
  • тринадцять грамів білка.

Що стосується хімічного складу, то він досить різноманітний:

  • вітаміни груп В, РР;
  • пантотенова кислота;
  • ферменти, екстрактивні речовини;
  • кальцій, магній, фосфор, залізо, йод.

Як вибрати?

Купуючи бруньки барана, слід звертати увагу на:

колір (має бути рівномірним, без синців, синців, вкраплень іншого відтінку);

поверхня (без механічних пошкоджень, гладка, чиста, трохи блискуча, без нальоту або забруднень, на дотик пружна);

аромат (відсутність специфічного запаху у незмочених бруньок є ознакою обробки продукту хімікатами).

Якщо є можливість купити тільки заморожені нирки, то потрібно вибирати товар, який не має великого наросту крижаної кірки, без рожевих потік і механічних пошкоджень. Також субпродукти мають бути цілими, з рівномірним кольором та без слідів забруднень.

Чим темніший колір нирки, тим старіший продукт, а отже, неприємний запах видалити буде складніше. © https://ydoo.info/product/pochki-barani.htmlПісля приготування старі бруньки жорсткі на смак.

Як зберігати?

Після придбання баранячі нирки потрібно відразу готувати, оскільки ці субпродукти відносяться до швидкопсувних. У холодильнику нирки можна зберігати не більше доби, але лише за умови, що вони будуть занурені у воду чи молоко.

Субпродукти можна промити, обрізати жирові згустки, судини та вирізати сечоводи, а потім розфасувати нирки по щільних пакетах і відправити в морозильну камеру. Термін придатності нирок становитиме 3-4 місяці, проте у складі не збережуться всі корисні речовини.

Як обробити та вимочити?

Щоб приготувати баранячі бруньки без запаху, субпродукти потрібно попередньо обробити та вимочити, поки їхнє забарвлення не зміниться з темного на молочний колір.

Баранові нирки слід ретельно промити під проточною водою, а потім розрізати на кілька частин, попутно вирізаючи всю сполучну тканину, плівку, судини, жирові згустки та сечоводи.

За бажанням можна нарізати м’якоть, що залишилася, на шматочки, але не можна скибочки робити занадто маленькими, так як в процесі готування вони істотно зменшаться в розмірі.

Скибочки скласти в глибоку ємність, залити теплою водою або молоком і залишити на 1-2 години, щоб із субпродуктів почали виходити кров та залишки сечі. Вода набуде темного відтінку та характерного запаху. Щоб прискорити цей процес, скибочки можна трохи стискати руками. Воду необхідно міняти кожні годину-дві, поки колір нирок не стане молочним, схожим на варені печериці. Процес може розтягнутися на цілу добу, все залежить від віку тварини.

Коли нирки побіліють, потрібно поміняти воду, поставити ємність із субпродуктом на плиту і довести рідину до кипіння. Після цього каструлю потрібно зняти з вогню, а воду, яка ввібрала залишковий запах сечі, злити.

Після закипання скибочки трохи зменшаться у розмірі, зате повністю очистяться від неприємного запаху. Далі нирки можна піддавати будь-якій термічній обробці та готувати у звичному порядку.

Як приготувати баранячі нирки

Баранові нирки відносять до субпродуктів І категорії. Це означає, що їхня харчова цінність досить висока, та й органолептичні якості теж непогані. Однак далеко не всі господині часто готують страви цього продукту. Їх бентежить його специфічний запах, і вони побоюються, що через це готове блюдо стане неїстівним. Насправді цю проблему можна вирішити. Якщо знати, як правильно приготувати баранячі нирки, вони вийдуть ніжними, смачними і без запаху, що відштовхує. Якщо ви не любите баранину, то вам можуть сподобатися свинячі бруньки, з яких теж можна зробити чимало смачних страв.

Користь та шкода

Збалансований склад субпродукту здатний сприятливо вплинути на людський організм. Вживання страв з баранячих бруньок сприяє зміцненню імунітету, поліпшенню зору. Це відмінне джерело сил та енергії для організму. Також відмічено позитивний вплив на красу нігтьового, волосяного покриття, а також шкіри обличчя.

Вживати баранину в помірних кількостях необхідно людям, які мають порушення функції нирок, печінки або хворобу атеросклерозу.

Як позбавити нирки від неприємного запаху?

Нирки барана мають неприємний запах, властивий цьому органу, а також аромат баранини. Перший запах можна видалити, другий – тільки приглушити спеціями, але він не вважається неприємним і навіть подобається.

Перше, що потрібно зробити для позбавлення бруньок від неприємного запаху, – це очистити їх від усього зайвого. Нирки промивають, розрізають навпіл, видаляють жир і сечоводи, знімають плівку.

На наступному етапі нирки вимочують не менше 8 годин, через кожну 1-2 години замінюючи воду, поки вони не набудуть відтінку, як у варених печериць. На той час неприємний запах повинен піти.

Востаннє замість води можна залити нирки молоком, це зробить їх ніжнішими.

Іноді замість вимочування нирки маринують у підкисленій вином, лимоном або оцтовій воді. Тоді часу потрібно менше.

Після вимочування нирки часто підварюють. Для цього їх заливають водою, доводять до кипіння, варять 2-3 хвилини, потім промивають. Іноді цю маніпуляцію повторюють двічі.

Якщо ви готуєте нирки зовсім молодого ягняти, їх можна не відварювати і не вимочувати або скоротити процес вимочування до 30-60 хвилин.

При готуванні нирок до них можна додавати цибулю, часник, пряні трави, коріандр, чорний та запашний перець, зіру. Це теж допоможе надати готовій страві приємнішого аромату.

Нирки по-уйгурськи (без вимочування)

  • нирки ягняти – 0,5 кг;
  • баранячий жир – 100 г;
  • цибуля – 100 г;
  • соєвий соус – 50 мл;
  • свіжа кінза – 50 г;
  • свіжий кріп – 50 г;
  • мелений коріандр – 4 г;
  • мелений червоний перець (гострий) – 2 г;
  • сіль, чорний мелений перець (не обов’язково) – до смаку.
  • Нирки добре промийте, видаливши жир. Розріжте органи навпіл, видаліть сечоводи.
  • Зробіть на нирках поперечні надрізи з відривом 1-1,5 див друг від друга, не дорізаючи остаточно.
  • Переверніть нирки на 90 градусів та повторіть маніпуляцію.
  • У сковороду покладіть бараняче сало і витопіть жир. Залишки видаліть.
  • Розжарити сковороду з жиром. Викладіть на неї бруньки та сухі спеції. Смажте, помішуючи, на сильному вогні 3 хвилини. Завдяки розрізам нирки швидко засмажать.
    • Цибулю звільніть від лушпиння, наріжте дрібними кубиками, висипте на сковорідку. Додати соєвий соус. Можете трохи досолити блюдо.
    • Продовжуйте готувати нирки, не зменшуючи вогонь протягом 2 хвилин.
    • Порубайте ножем зелень кінзи та кропу, перемішайте.
    • Половину зелені висипте в миску, викладіть на неї бруньки. Засипте їх зеленню, що залишилася.
    • Накрийте миску, укутайте. Наполягайте страву 5 хвилин.

    Подавати приготовані за цим рецептом нирки рекомендується із салатом із свіжих томатів та перцю. Замість хліба можна запропонувати їдцям лаваш.

    Італійський суп «Карчерато»

    У Європі теж уміють готувати субпродукти. Наприклад, італійці для свого знаменитого “Карчерато” використовують свіжі баранячі бруньки. Покроковий рецепт приготування такого супу допоможе ближче познайомитись із місцевою національною кухнею. Для роботи необхідно взяти: 0,5 кілограма яловичого філе, 200 грам кров’яної ковбаси, кілограм баранячих бруньок, 300 г житнього хліба, пару літрів води, 150 г сала, 4 зубки часнику, сіль, 200 г моркви, 5 олій оливкового та 100 г сиру пармезан.

    Готувати страву нескладно:

    • Насамперед нирки треба замочити на кілька годин.
    • Сало довільно нарізати шматочками невеликого розміру.
    • На розігріту сковороду вилити олію. Потім додати до нього сало і вижарити його до утворення хрустких шкварок.
    • Цибулю з морквиною дрібно покришити і додати в киплячий жир.
    • Всі м’ясні продукти дрібно порізати, викласти на сковороду і смажити з овочами, поки волога не повністю випарується.
    • Долити води і ввести приправи, що залишилися. Після цього вогонь можна зменшити та варити вміст, поки м’ясо не буде повністю готове.
    • На дно кожної тарілки покласти шматок хліба, а потім налити зверху готовий суп і посипати сиром.

    Страва виходить дуже ароматною і неймовірно смачною.

    Смажені баранячі нирки

    • баранячі нирки – 1 кг;
    • свіжа м’ята – 50 г;
    • корінь імбиру – 100 г;
    • лимон – 1 шт.;
    • фіолетова цибуля – 0,3 кг;
    • мінеральна газована вода – 0,5 л;
    • виноградний оцет (6-відсотковий) – 60 мл;
    • зіра – 2-3 г;
    • сіль, чорний мелений перець – до смаку;
    • рафінована рослинна олія – 0,25 л.
    • Нирки ретельно вимийте, видаліть жир. Розрізавши органи на половинки, видаліть сечоводи, очистіть плівки. Наріжте бруньки пластинами, розділивши кожну половинку на 4 частини.
    • Дрібно порубайте ножем м’яту.
    • Імбирний корінь очистіть і крупно натріть.
    • З|із| лимона вичавте сік.
    • Посоліть і поперчіть бруньки, полийте їх лимонним соком, посипте м’ятою, додайте імбир. Перемішайте.
    • Залийте бруньки мінералкою і залиште на 2-3 години в прохолодному місці.
    • Цибулю звільніть від лушпиння, наріжте півкільцями.
    • Змішайте його із зірою та оцтом, залиште на 1,5-2 години.
    • У сотейнику розігрійте олію.
    • Нирки промийте, обсушіть, покладіть у киплячу олію. Обсмажуйте їх 3-4 хвилини.
    • Викладіть бруньки шумівкою, покладіть на серветку, щоб вона ввібрала надлишки жиру.

    Нирки з овочами

    Головний секрет приготування нирок – це мінімальна теплова обробка. Тільки таким чином можна уникнути перетворення цього ніжного продукту на жорстку гуму. Є цікавий варіант, коли одночасно готується м’ясо, різні овочі та баранячі бруньки. Рецепт з фото в даному випадку допоможе стежити за процесом приготування страви на кожному етапі. З продуктів для роботи потрібно: 300 грам нежирної свинини, 70 г свіжого сала, 4 баранячі бруньки, по 150 г цибулі та томатів, 200 г моркви, половинка лимона, 100 г солодкого перцю, 3 столові ложки олії рослинної, трохи солі, суміші перців та зелень (петрушка, кріп, зелена цибуля).

    Готувати страву треба у певній послідовності:

    1. Спочатку м’ясо та сало потрібно порізати тонкими смужками.
    2. Попередньо замочені у воді нирки звільнити від жиру та вирізати у них непотрібні протоки.
    3. Моркву нарізати соломкою або кружальцями, а цибуля – півкільцями.
    4. На сковороді розігріти масло|мастило| і викласти в нього м’ясо, сало, цибулю і моркву. Продукти при постійному помішуванні необхідно смажити протягом 7 хвилин.
    5. Додати третину склянки води та згасити їх ще пару хвилин.
    6. Викласти на сковорідку нирки, посолити блюдо, поперчити, добре перемішати і гасити ще 8 хвилин.
    7. Додати|добавляти| нарізані кільцями або великими шматочками перець і помідори.
    8. Через 5 хвилин готове блюдо можна знімати з вогню. Все просто та швидко.

    Вміст сковороди треба перекласти на тарілку, полити лимонним соком і посипати рубаною зеленню. Вигляд такої страви вже на фото викликає апетит.

    Баранові бруньки, тушковані в мультиварці

    • баранячі нирки – 1 кг;
    • сметана – 0,2 л;
    • свіжа кінза – 50 г;
    • сіль, чорний мелений перець, коріандр – до смаку;
    • рафінована рослинна олія – 40 мл;
    • вода – скільки піде.
    • Нирки вимочіть, покладіть у чашу мультиварки. Залийте водою, щоб вона покривала їх повністю.
    • Увімкніть агрегат у режимі гасіння на 60 хвилин.
    • Остудіть бруньки, розріжте на 4 частини.
    • Помийте чашу мультиварки, влийте в неї олію. Запустіть агрегат у режимі випікання.
    • Покладіть у чашу нирки, обсмажуйте їх 3-4 хвилини. Залийте сметаною, посоліть, поперчіть, додайте подрібнену кінзу.
    • Поміняйте програму на «Гасіння» та зачекайте 10-15 хвилин.

    Через вказаний час нирки можна виймати з мультиварки та подавати до столу.

    Куирдак

    Це традиційне печеня казахської кухні. На його приготування піде 1 год.

    складові
    СубпродуктиІнші
    · 500 г баранячих бруньок;
    · 850 г печінки барана;

    · 300 г баранячого серця.

    Поетапна схема приготування:

    1. Насамперед потрібно вимити субпродукти, очистити, висушити, використовуючи паперові рушники, і подрібнити на кубики. Також необхідно дрібно нарізати сало, викласти його на сковороду з товстим дном і смажити до витоплювання жиру.
    2. Далі потрібно помістити в сковороду серце, баранячі бруньки і обсмажити їх у розтопленому салі. На це піде приблизно 15 хв.
    3. Через 15 хв. потрібно додати печінку, позбавити цибулини лушпиння, нашаткувати кубиками, відправити в сковороду, добре перемішати, всипати бажану кількість харчової солі, свіжомеленого перцю, розмішати, залити бульйоном і гасити протягом 20 хв.
    4. Тепер потрібно помити петрушку, просушити, дрібно посікти і посипати їй приготовлену страву.

    Запечені баранячі нирки

    • баранячі нирки – 0,5 кг;
    • цибуля – 100 г;
    • морква – 100 г;
    • томатний сік – 100 мл;
    • рафінована рослинна олія – скільки піде;
    • сир (не обов’язково) – 50 г;
    • сіль, приправи – до смаку.
    • Нирки промийте, видаливши все зайве, вимочіть у чистій воді.
    • Закип’ятіть воду, покладіть у неї бруньки і відваріть протягом 40-60 хвилин.
    • Охолодивши, розріжте субпродукти на четвертинки.
    • Моркву пошкребіть, помийте, промокніть серветкою. Подрібніть її на тертці з великими отворами.
    • Цибулю, звільнивши від лушпиння, наріжте невеликими кубиками.
    • Обсмажте цибулю з морквою до золотистого кольору в олії, додайте сік, сіль та спеції, загасіть 5 хвилин.
    • Викладіть бруньки в змащену|змазати| маслом|мастилом| форму, залийте приготованим соусом.
    • Відправте форму із субпродуктами в розігріту до 180 градусів духовку на 20-30 хвилин. За 10 хвилин до готовності можете посипати тарілку дрібно натертим сиром.

    Приготовлені за цим рецептом нирки виглядають презентабельно. Ваші гості будуть їсти їх із задоволенням. Багато хто з них навіть не здогадається, з чого зроблено страву.

    Способи приготування

    Вимочені та очищені від неїстівних частин нирки можна зварити для приготування салатів, посмажити з овочами, згасити в соусі, запекти у духовці та посмажити на мангалі.

    Як зварити?

    Якщо нирки були попередньо вимочені до білого кольору і зазнали першого швидкого варіння до закипання води, то під час готування не потрібно кілька разів міняти воду.

    Скільки варити? Баранові бруньки потрібно залити холодною водою, поставити на вогонь і засікти 60 хвилин після того, як вода почне кипіти. Спеції для аромату та смаку можна додавати відразу ж, як тільки рідина почне вирувати, але солити необхідно не раніше ніж за 5 хвилин до кінця приготування.

    Як засмажити?

    Нарізана шматочками нирка готується дуже швидко, проте після вимочування її необхідно проварити протягом 1 години (не змінюючи воду).

    Підсмажити субпродукти на сковороді можна з овочами, такими як цибуля, часник, болгарський перець та томати.

    На гарячій сковороді, змащеній олією, потрібно обсмажити нарізані овочі до того моменту, поки цибуля не стане прозорою. Потім додати обсушені шматочки баранячих бруньок, присипати спеціями до смаку і смажити на середньому вогні до майже готовності. За 2 хвилини до закінчення приготування страву потрібно посолити.

    Скільки смажити? За часом нирки смажаться протягом 10-15 хвилин до соління і 2 хвилини після нього, але шматочки потрібно періодично помішувати і накривати сковороду кришкою.

    Якщо вдалося придбати нирки молодого баранчика, то можна відразу після очищення приступати до приготування.

    Як згасити у мультиварці?

    Вимочені, очищені та нарізані шматочками нирки слід покласти в чашу мультиварки, залити водою та поставити на режим «Гушіння» або «Суп» на 60 хвилин. У чашу можна додати різноманітні спеції, але без солі.

    Потім воду необхідно злити, а субпродукти відкинути на друшляк, щоб вода скла. Чашу мультиварки змастити олією і на програмі «Жарка» обсмажити до золотистого кольору цибулю з часником. Далі потрібно додати до овочів нирки, обсмажити протягом 3-4 хвилин. Після цього покласти сметану, добре перемішати. Потім закрити кришку та увімкнути програму «Гасіння» на 15 хвилин. Посолити блюдо за 5 хвилин до завершення програми.

    Як запекти в духовці?

    Баранки нирки нарізати шматочками і відварити протягом 60 хвилин, потім просушити. Цибулю, часник і помідори потомити на сковороді, залити томатним соком, додати спеції до смаку, щоб вийшов густий соус.

    У форму для запікання викласти відварені субпродукти, залити томатним соусом та поставити запікатися у розігріту до 180 градусів духовку на 30 хвилин. За 10 хвилин до готовності посипати бруньки натертим сиром.

    Як приготувати шашлик із бруньки на мангалі?

    Для приготування шашлику використовуються лише бруньки молодого баранчика, які не потрібно попередньо вимочувати тривалий час.

    Нирки потрібно очистити від плівки, судин та інших неїстівних частин, розрізати навпіл, натерти сіллю та меленим перцем. Потім шматочки потрібно змастити розтопленим курдючним жиром і нанизати на шампур або викласти на подвійну решітку.

    Смажити по 30-40 хвилин із кожного боку (до готовності). Подавати зі свіжою зеленню та овочами.

Про автора

admin administrator