Скільки зберігається гарбуз у льоху

Авторadmin

Скільки зберігається гарбуз у льоху

Зміст:

Обмотати і покласти в темряву: як правильно зберігати гарбуз, щоб він був свіжим усю зиму

Гарбуз – досить вибагливий овоч, коли це стосується умов зберігання. Йому подобається прохолода, помірно сухе повітря та темрява.

Яскраві та соковиті плоди гарбуза хочеться кожній господині зберегти довше. Ще б пак, гарбуз не тільки корисний, а й смачний. З неї готують гарніри, наприклад, пюре. А ще каші, десерти, використовують як начинку для приготування випічки.

Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!

І справді, навіть якщо обраний стійкий до зберігання сорт, все одно важливо правильно підготувати врожай та місце зберігання.

Так, гарбузи можуть пролежати дуже довго, якщо дотриматися 3 умов зберігання:

  • сухе приміщення – за високої вологості плоди загнивають;
  • темрява – на світлі гарбуз зберігається набагато менше;
  • прохолода – температура має бути в межах 5–8°С.

Найкращим місцем для зберігання гарбуза є льох. Справа в тому, що там дотримуються всі умови зберігання гарбуза: сухість (вологість в межах 60-70%), темрява, прохолодна температура (5-10 ° С) і регулярний приплив свіжого повітря.

Якщо льоху немає, можна знайти в будинку або квартирі місце з оптимальними умовами. Це може бути утеплений і засклений балкон, гараж, сарай, горище або навіть підлога під ліжком, якщо вона стоїть далеко від батареї.

До речі, навіть незважаючи на ідеальні умови за температурою та вологістю, залишати гарбузи на землі не можна. Їх потрібно класти на піддони, стелажі та полиці, застелені газетами чи папером. Зберігати гарбуз потрібно плодоніжками вгору.

Якщо ви будете тримати овочі на балконі, накрийте їх чимось, щоб захистити від прямого сонячного проміння. Взимку краще загортати гарбузи у ковдру, щоб уберегти від холодів.

Намагайтеся не розміщувати плоди надто близько один до одного. Якщо один із них почне підгнивати, пліснява може перейти на сусідні.

Скільки зберігати гарбуз

Плоди можуть лежати досить довго, не втрачаючи своїх поживних властивостей. Більше того, чим довше вони зберігаються, тим солодші стають.

У середньому термін придатності становить 3–4 місяці, але може сягати 6 місяців і більше — до 1 року, залежно від сорту. Для тривалого зберігання підходять, наприклад, гарбузи “краун принц”», “славута” та “арабатська”.

Регулярно, кілька разів на місяць, перевіряйте стан плодів. Якщо помітите вм’ятини, подряпини та інші дефекти, такий гарбуз краще відразу приготувати та з’їсти. Інший варіант – вирізати зіпсовані шматки, прибрати насіння, розділити м’якоть на великі часточки, обернути фольгою і відправити в холодильник. У такому вигляді овоч можна залишити цілий місяць.

Читайте також:

Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!

Як зберігати гарбуз у льоху, морозилці, після розрізування

Не всі сорти гарбузів підходять для тривалого зберігання (очевидно, що краще зберігаються пізньостиглі сорти):

  • Мускатні гарбузи, які особливо цінуються за свій чудовий смак, зберігаються не більше 2-3 місяців.
  • Якщо хочеться побалувати себе корисним овочом у зимовий та весняний період, то краще садити зимові (пізньостиглі) сорти великоплідного або твердокорого гарбуза, хоча вони не настільки повітряні та м’які на смак.

До речі! Існує дві абсолютно протилежні думки: одні вважають, що краще зберігаються великі гарбузи, а інші, навпаки, невеликих розмірів.

Відео: сорти та секрети зберігання гарбуза

Як правильно зберігати гарбуз у свіжому вигляді: правила та способи тривалого зберігання

Зберегти гарбуз у домашніх умовах можна кількома способами:

  • Цілком у свіжому вигляді . Оптимально покласти у льох чи підвал, але можна зберігати і у квартирі.
  • Розрізати на частини . Недовго можна зберігати в холодильнику, але краще покласти в морозилку (заморозити).
  • Зробити варення.

Відео: варення з гарбуза, абрикосів та лимона (або апельсина)

Відео: гарбузовий сік з м’якоттю на зиму

Оптимальні умови зберігання

Щоб зберегти гарбуз у свіжому вигляді, потрібно дотриматися кількох простих правил, а точніше умов:

  • місце для зберігання слід вибрати прохолодне, затемнене, відносно сухе та з гарною вентиляцією.
  • ідеальна температура для зберігання – +2-4 градуси (у квартирі – +15 … +22 градуси).
  • вологість має перевищувати 75-80%.

Якщо вологість буде підвищеною, то гарбуз може просто загнити.

Інакше кажучи, найбільш ідеальні умови для зберігання гарбуза, завдяки яким овоч точно збереже свої корисні та смакові якості, можна створити у підвальному приміщенні чи льоху.

У льоху чи підвалі є можливість зберігати гарбуз понад 6-9 місяців , тобто. всю зиму, весну і навіть частину літа (до врожаю).

Що стосується тари для зберігання, то вона не знадобиться: у льоху або підвалі достатньо буде розкласти гарбуза на дерев’яні стелажні полиці , щоб вони не торкалися один одного, і бажано плодоніжкою вгору або вбік .

Порада! Якщо в процесі зберігання ви помітите, що у гарбуза почала загнивати плодоніжка , то в першу чергу потрібно зрізати до здорової тканини , а потім залити місце зрізу зеленкою або опудрити деревною золою .

Звичайно, можна зберігати гарбуз і будинки, під ліжком , але цілком очевидно, що термін зберігання буде помітно коротшим ( до 3-6 місяців ). Причому, якщо у вас на підлозі лінолеум , то краще під гарбуз покласти дерев’яні дощечки , то він точно не загниє.

Цікаво! Є думка, що товстіші гарбузи цілком можуть зберігатися і в квартирі, а ось мускатні – краще зберігати тільки в підвалі або льоху.

До речі! Гарбуз також чудово зберігається на балконі в дерев’яних ящиках . Дно ящика потрібно застелити папером, а самі плоди зверху вкрити ковдрою байків.

Відео: зберігання гарбуза

ТОП місць для зберігання

Зберігати гарбуз тривалий час можна як у будинку, так і в квартирі, головне – врахувати всі умови та правила, що прописуються для розміщення овочів.

Найчастіше для зберігання гарбуза використовуються такі місця.

1ПогрібДетальніше
2БалконДетальніше
3ХолодильникДетальніше
4КвартираДетальніше

У льоху підтримується комфортна для гарбуза температура – ​​близько 12-15 градусів, за рахунок якої вона може тривалий час не псуватись і зберігати свій смак та цінність. До того ж, у льоху немає постійного освітлення, яке могло б зменшити термін придатності продукту.

Гарбуз потрібно акуратно скласти на стелажі або підготовлені майданчики так, щоб вони не торкалися бічними сторонами. Накладати їх у кілька шарів не слід, їхня плодоніжка завжди повинна залишатися вільною і бути спрямованою вгору. Підтримуйте відносно низьку вологість у погребі та постійно перевіряйте врожай на цілісність, утилізуючи екземпляри, які починають псуватися.

Утеплений балкон або лоджія підійдуть для тривалого зберігання гарбуза.

У них овочі розкладаються за тією ж схемою, що й у льоху – не торкаючись один одного до одного ряду. Однак зверху вони додатково утеплюються покривалами, які підтримуватимуть стабільну температуру та прикриватимуть овочі від світла. На неутепленому балконі зберігати гарбуз не можна, оскільки різкі стрибки температури призведуть до його швидкого псування та гниття.

Холодильник – відмінне місце для зберігання гарбуза, який здатний зберегти його протягом багатьох місяців, проте його основний мінус полягає у нестачі місця.

У великих холодильниках ви все-таки зможете зберегти пару маленьких десертних гарбузів. Їх рекомендується скласти у відсік для овочів та фруктів без додаткових упаковок. За бажанням, ви можете обмотати плоди пергаментним папером.

Не завжди є можливість зберігати велику кількість гарбуза в одному з перерахованих вище місць, тому розмістити овочі можна і просто в квартирі, підібравши для них відносно прохолодне і темне місце.

Так, багато хто зберігає овочі в коморі, оскільки в ній часто підтримується нижча, ніж в решті квартири, температура, і є достатня темрява.

Запрошуємо подивитися відео про те, як зберігати гарбуз у домашніх умовах:

Як зберігати розрізаний гарбуз у домашніх умовах: у холодильнику та морозилці

Звичайно, у більшості жителів міст є дача, але немає льоху чи підвалу. Ось чому виникає логічне питання: як найдовше зберегти гарбуз у квартирі?

Щоб зберегти розрізаний гарбуз, можна покласти його в холодильник, однак, у цьому випадку доведеться досить швидко вжити його в їжу або переробити.

У холодильнику розрізаний гарбуз можна зберігати до 7-10 днів.

Щоб продовжити термін зберігання розрізаного гарбуза найкраще покласти в морозилку, тобто. заморозити.

Заморожування гарбуза на зиму

Не всі сорти добре лежать у домашніх умовах (якщо у вас немає підвалу чи льоху) та згодом втрачають вітаміни. А ось при глибокій заморозці вітаміни зберігаються набагато довше, як і сам гарбуз.

Зберігати гарбуз у морозилці можна до року.

Причому гарбуз можна заморозити порізавши на часточки або кубики (зручно для приготування каші, супів, запіканки ), а також зробивши пюре (в такий спосіб можна досягти максимального корисного об’єму).

Перевага зберігання гарбуза у вигляді пюре в тому, що вам не треба щоразу, коли вам потрібна за рецептом склянка пюре (наприклад, для приготування пирога ), готувати його просто розморозив і все.

Отже, щоб зберегти розрізаний гарбуз у морозилці довше, необхідно:

  • розрізати на 2 половини;
  • почистити від насіння;

У жодному разі не викидайте насіння! Їх можна підсушити, а потім із задоволенням та користю клацати.

  • порізати на невеликі шматочки, щоб надалі з ними було зручніше працювати;
  • а далі вже порізати шматочки гарбуза дрібніші: кубиками або часточками;

Або приготувати пюре, попередньо приготувавши в духовці або пароварці до м’якості, а потім подрібнивши кухонний комбайн або блендер.

  • покласти шматочки у пластикові пакети або ще краще у спеціальні контейнери для заморожування;

Охолоджене пюре розлити по порційних контейнерах.

  • прибрати у морозилку;
  • дістати та розморозити за потребою.

Відео: як заморозити гарбуз на зиму

Таким чином, тепер ви знаєте, що якихось особливих складнощів у зберіганні гарбуза в домашніх умовах немає: вам потрібно лише дотримуватися простих правил, щоб усю зиму насолоджуватися смачним та корисним продуктом.

Як зберегти розрізаний гарбуз

Коли гарбуз цілий, то зберігати його легко. Що робити, щоб зберегти плід, що вже розрізає?

Гарбузова каша або суп смачні, але куди подіти 10 кг гарбуза, що залишилися, які не потрапили в блюдо? Такий розрізаний гарбуз доведеться помістити в холодильник.

Спочатку розріжте плід на часточки або частини та видаліть насіння. Можна акуратно надрізати плід угорі і вибрати всю м’якоть, тоді ви зможете зробити вироби з гарбуза. Всю м’якуш поміщаємо в холодильну камеру. Там гарбуз зберігатиметься 1-1,5 тижня.

Якщо ласувати гарбузом ви збираєтеся не скоро, то поділіть овоч на порційні шматки і заберіть в морозильник. Кожен шматочок гарбуза запакуйте в целофановий пакет.

Як зберігати гарбуз у домашніх умовах?

Правильне зберігання гарбуза на зиму в домашніх умовах передбачає створення ідеальних температурних умов у приміщенні та виконання вимог, які стануть запорукою отримання ідеального результату.

  1. Важливим моментом є правильне збирання врожаю. Не допускається попадання плодів під заморозки, але водночас переважно повне дозрівання овочів, що значно покращує смак м’якоті.
  2. Обов’язково зберігають при збиранні хвостики, які в ідеалі мають бути сухими, що є ознакою стиглості гарбуза.
  3. Зібрані плоди трохи підсушують на сонці, поле чого прибирають у прохолодне, затемнене і сухе місце.
  4. Ідеальна температура зберігання гарбуза – від +5 до +10 градусів.
  5. Відповідним місцем стане сухий погріб або холодний підвал, але, через відсутність таких, забезпечити оптимальні умови можна і в квартирі.

Правильна підготовка гарбуза до зберігання

Головне – вчасно, до заморозків, зібрати врожай із грядок, вибираючи сухий сонячний день. На зберігання збирають лише дозрілі, підсохлі та тверді плоди.

Для закладання на зиму:

  1. Не мити, а протерти ганчіркою чи очистити бруд м’якою щіткою, не порушуючи захисної плівки.
  2. Відібрати гарбузи без вм’ятин, подряпин, плям і слідів укусів комахами. Для заклеювання подряпин дозволяється використовувати бактерицидний пластир, але такі плоди потрібно вживати першими.
  3. Зберігають овочі з висохлими плодоніжками завдовжки до 10 см. Без «хвостиків» гарбуз не пролежить і місяця.

Терміни та правила збору

Збирання врожаю проводять за наявності візуальної стиглості, яка властива кожному сорту. Наприклад, твердокорі можна збирати через 3 місяці після посадки. До гарбузів середнього періоду дозрівання відносяться великоплідні сорти, які мають смачну м’якоть і чудову лежкість.

Їх збір проводять через 4,5 місяців після посадки. Крім цього, є мускатні сорти, які належать до пізніх. Їхня повна зрілість настає через 5 місяців.

Правила збору такі:

  1. Прибирання проводять лише теплий день. Зробити це потрібно до настання заморозків.
  2. Транспортують обережно, щоб не пошкодити шкірку.
  3. Відокремлювати плід від батоги потрібно за допомогою гострих інструментів, щоб залишився живець довжиною не менше 5 см.
  4. Перед зберіганням плід очищають та підсушують, а також сортують за розмірами.

Правила зберігання

Щоб гарбуз зміг пролежати довгий час, потрібно знати деякі нюанси:

  • зберігати лише у темному приміщенні, у своїй проводити регулярне провітрювання;
  • вологість повітря має бути на рівні 80%;
  • плоди не повинні стикатися один з одним;
  • для поліпшення безпеки рекомендується зробити підстилку із сухої трави;
  • на плодах повинні бути плодоніжки довжиною не менше 5 см;
  • для збереження вологи кожен плід обертають у папір.

Умови та термін зберігання гарбуза

Розглянемо, як правильно і скільки часу можна зберігати овоч у цілому вигляді чи частинами.

Цілі плоди

Плоди в первозданному вигляді зберігаються довго, якщо температура в межах +3…+15°С. При цьому вологість у приміщенні має бути на рівні 75–80%. Важливо, щоб повітря не застоювалося. Дотримання таких умов дозволить зберегти врожай щонайменше до весни.

Розрізані чи очищені

Тих, хто хоче зберегти гарбуз частинами або без шкірки, цікавить, скільки ж він зберігається в такому вигляді. Найчастіше плоди у подібному вигляді зберігають у холодильнику чи морозильній камері. При укутуванні харчовою плівкою або фольгою, а також змащуванні олією шматочки гарбуза можуть зберігатися до місяця. У відкритому вигляді – не більше кількох днів.

Як зберегти сушений гарбуз

А ви знаєте, що при сушінні гарбуз не втрачає своїх корисних властивостей, а зберігається в такому вигляді він дуже довго. Для такого виду зберігання очищений гарбуз акуратно наріжте тонкими скибочками і висушіть у печі або в спеціальній електросушарці. Сушені гарбузові часточки зберігайте у щільно закритій тарі у темному місці. Сушений гарбуз може зберігатися цілий рік.

Навіщо нам гарбузове насіння?

Якщо ви чистите гарбуз і викидаєте насіння, то з ними ви втрачаєте дуже багато корисних мікроелементів. Крім того гарбузове насіння дозволяє лікувати гельмінтози (боротися з глистами). Гарбузове насіння смачне і корисне як у свіжому, так і в сушеному вигляді.

Способи зберігання гарбуза в домашніх умовах

Взимку краще зберігати овоч у підвальному приміщенні чи льоху. Якщо ви міський житель, і у вашому розпорядженні є тільки квартира, не варто впадати у відчай. Розглянемо, які варіанти можливі.

В квартирі

Овощу потрібно забезпечити прохолоду (+5. +10°С) та темряву. Деякі зберігають гарбуз на кухні у темному кутку або, наприклад, під ліжком. Однак для цього підходять лише окремі сорти, більшість термін зберігання в цих умовах короткий.

На балконі

Тут можна зберігати, якщо є скління.

Для успішної зимівлі потрібно дотримуватися таких правил:

  • для зберігання спорудити стелажі із дощок або дерев’яних ящиків;
  • розмістити гарбузи з відривом 10 див друг від друга;
  • зверху укласти тканину, яка убереже плоди від сонця.

У підвалі чи льоху

Варіант найбільш вдалий. Однак важливо підготувати приміщення. Краще щоб інших овочів по сусідству не було. Для зберігання будують стелажі, оскільки земляна підлога для цього не годиться. Якщо спорудити їх немає можливості, підлогу застилають товстим шаром соломи чи сіна.

Гарбузи кладуть на відстані один від одного, щоб вони не стикалися, плодоніжками вгору.

В холодильнику

Для зберігання овоч ріжуть на частини, змащують олією і укутують у харчову плівку. Укладають у відділення для овочів.

У сушеному вигляді

Якщо плоди переробляють подібним чином, то готовому вигляді їх поміщають у щільну коробку або банку, яка повинна стояти в темному місці. Подібні маніпуляції допоможуть зберегти продукт приблизно на 12 місяців.

Плоди засушують наступним чином:

  • овоч чистять від шкірки та насіння;
  • розрізають на часточки розміром 0,5-1 см;
  • шматочки опускають у окріп і відразу дістають;
  • розкладають часточки на решітці попередньо розігрітої до +60°С духовці або електросушарці.

У замороженому вигляді

М’якуш гарбуза можна заморожувати, що не позбавляє його корисних властивостей.

Для цього:

  • овоч очищають від шкірки, насіння;
  • розрізають спочатку на кілька великих частин, потім на маленькі шматочки або натирають на тертці;
  • розкладають порціями в пакети та укладають у морозилку.

У такий спосіб овоч зберігають не менше 6 місяців, іноді довше. Подібні заготовки зручні у приготуванні страв.

Способи

Погріб. Першим та найбільш бажаним способом зберігання визнають зберігання гарбуза у льоху. Саме в підвальному приміщенні найлегше створити необхідне для цього рослини середовище. Якщо у вас немає ні льоху, ні підвалу, то цілком реально зберігати у квартирі. Це вимагає не менших витрат часу та коштів на підготовку, але ви обов’язково забезпечите себе запасом гарбузів на тривалий період. Можна провести попередньо сушіння гарбуза.

Сушіння гарбузового насіння – це можливість забезпечити себе джерелом вітамінів і мінералів у будь-яку пору року. Процедура сушіння не вимагає виняткових навичок та досвіду, тільки посидючості та акуратності.

Якщо ви часто вживатимете гарбуз у їжу – можна обійтися без льоху і зберігати запаси прямо в будинку. Для більш тривалих термінів зберігання потрібне сушіння або заморожування. Останні можуть зберегти більшу частину корисних та смакових властивостей гарбуза, а також збільшити тривалість його життя.

Заморожений гарбуз здатний зберігатися трохи довше 6-8 місяців, якщо правильно підготовлений та оброблений.

Інший метод – це в’ялення гарбуза. Зберігається такий гарбуз до року, використовується для приготування смачних та поживних каш, пирогів та супів.

Як зберегти гарбуз довше? Існує маса можливостей для спеціальної обробки гарбуза на кшталт:

  • бланшування,
  • кип’ятіння в солодкому сиропі
  • “купання” в соляному розчині.

Вони стерилізують шматочки гарбуза, знищують небезпечні мікроби і створюють захисний шар, який відлякуватиме шкідників.

Якщо ви зберігаєте гарбуз на лоджії або балконі , обов’язково накрийте гарбуз щільною дихаючою тканиною. Вона вбереже овочі від згубного впливу сонячного світла.

Зберігання гарбуза: секрети свіжості помаранчевої королеви

Гарбуз – це, мабуть, останній овоч, який прибирають з городу. Усі коренеплоди давно викопані. Огірки та помідори законсервовані, а королева гарбуз лежить собі на грядці — і в ус не дме. Термін дозрівання цього овоча становить близько двох сотень днів. При цьому професіонали рекомендують зривати гарбуз трохи недозрілим. Вона запросто достигне у процесі лежання. До речі, про лежання? А чи знаєте ви, що гарбуз здатний зберегти свою свіжість та вітаміни аж до шести місяців! Головне — створити помаранчевій королеві відповідні умови. Цим ми сьогодні й займемося.

Ідеальні сорти гарбуза для тривалого зберігання

Навіть початківець городник в курсі, що найкраще зберігаються ті сорти овочів, які найпізніше дозрівають. Вони називаються пізньостиглими. У таких сортів гарбуза шкірка товща і щільніша, ніж у середньостиглих і ранніх. І це ще одна перевага, що дозволяє пізньостиглим сортам зберігатися довше і безпроблемніше.

Серед найпопулярніших пізніх сортів гарбуза варто перерахувати такі:

Це топ-5 сортів, які найчастіше використовують для створення зимових стратегічних запасів. Але є інші. Добре зберігається, наприклад, Тесті Делайп і Мускатна.

Якщо зірвати гарбуз недозрілим, то він дозріє протягом терміну від 20 до 50 днів. Після цього її м’якоть стане настільки соковитою та смачною, що овоч можна буде запросто їсти сирим.

Основні умови зберігання

Де зберігати гарбуз? Питання непросте. У тому сенсі, що місць для зберігання овочів може бути досить багато. Якщо це квартира, то відповідними локаціями можуть бути:

  • лоджія;
  • балкон;
  • простір під ліжком;
  • комора;
  • простір під шафою.

Якщо мова про дачний котедж або заміський будинок, то, крім перелічених місць для зберігання, список можна доповнити такими локаціями:

Насправді не так важливо, де. Найважливіше — як. Нижче наведено основні умови, при дотриманні яких помаранчева королева зможе довше зберегти свою свіжість.

  1. Сухість. Сховище, вибране для гарбуза, має бути сухим. Це обов’язкова умова. Якщо воно не буде дотримуватися, овочі просто згниють і незабаром стануть непридатними для споживання. Рівень вологості, який підходить для гарбузового зберігання, не повинен бути нижчим за 75% і вище 80%.
  2. Темрява. Сонячні промені згубним чином позначаються на стані гарбуза, що лежить у приміщенні, а не на відкритому ґрунті. Тому екземпляри, припасені на зиму, краще прибрати якнайдалі від світла. В ідеалі — у темне приміщення, яке за потреби висвітлюється виключно штучними джерелами. Наприклад, лампою розжарювання чи свічкою.
  3. Вентиляція Повітря має безперешкодно курсувати в приміщенні, де лежать тикування. В іншому випадку результат буде таким же, як і за підвищеної вологості: дари городу почнуть підгнивати і пліснявіти.
  4. Температурний режим. У різних джерелах трапляються різні відомості. Хтось каже, що оптимальною для зберігання тиків вважається температура до +10 градусів, інші запевняють, що лише до +8 градусів. Ясно одне: температурний діапазон, що підходить для цього овочів, досить широкий. Нижня його межа дорівнює +3 градусам, а верхня +15 градусів.

Порушення основних умов зберігання призводить до скорочення терміну лежкості. Так, підвищена вологість зменшує період лежкості як мінімум на два, а то й на три місяці.

Попередня підготовка та умови зберігання

Плоди, призначені для зимового зберігання, слід зривати в сухі та теплі дні, при цьому дуже важливо стежити за збереженням плодоніжки, як при збиранні плодів, так і під час їх транспортування. Місце під плодоніжкою досить вразливе і при його пошкодженні овоч, швидше за все, загниє.

Перед зберіганням гарбузові плоди потрібно просушити на сонці. Це дозволить просохнути їхній шкірці, а дрібні пошкодження встигнуть за цей час опробкувати.

Після того, як гарбуз просох, можна поміщати його на зимове зберігання. Місце для зберігання гарбуза повинне відповідати певним умовам. Тільки в цьому випадку можна гарантувати збереження цього овочу до весни. Отже, сховище для гарбуза повинне відповідати таким умовам:

  1. Приміщення, де зберігатиметься овоч, обов’язково має бути сухим і темним.
  2. Прохолодний. Оптимальна температура для зберігання становить від +5 ° до +10 °.
  3. З гарною вентиляцією.

За недотримання хоча б однієї з цих умов термін зберігання гарбуза значно скорочується. Наприклад, підвищена вологість скорочує цей термін на 2, або навіть на 3 місяці.

Термін зберігання гарбуза

На питання, як довго зберігається гарбуз, не можна однозначно відповісти. Все залежить від обраного вами способу, дотримання або недотримання (повного або часткового) умов лежання, а також багатьох інших супутніх факторів. Максимум, що ми можемо вам надати, це приблизний тимчасовий орієнтир.

  • Цілий овоч – зберігається до шести місяців.
  • Заморожені шматочки – зберігають до року.
  • Очищений свіжий гарбуз – поміщений в овочевий відсік холодильника, зберігається до десяти днів.
  • Неочищений, але розрізаний гарбуз зберігається до двох з половиною тижнів.

Як довго можна зберігати гарбуз?

Зберігати гарбуз можна різний час, оскільки все залежить від створених умов та способів її обробки:

  • свіжий гарбуз, нарізаний на шматочки, у холодильнику зберігається від 7 до 30 днів;
  • в умовах квартири терміни зберігання становлять близько 4-6 місяців, але зустрічаються сорти гарбуза та окремі екземпляри, що зберігаються до 12 місяців;
  • якщо овоч розкласти на полицях у льоху, її можна тримати в такому вигляді до весни;
  • заморожений та консервований гарбуз можна зберігати 1 рік;
  • засушений гарбуз у добре герметизованій тарі можна зберігати від 1,5 до 2 років.

Маленькі хитрощі при зберіганні гарбуза

Насамкінець — кілька маленьких хитрощів, якими з радістю при нагоді діляться професійні городники та садівники. Сподіваємось, вони допоможуть вам довше зберегти врожай свіжим та неушкодженим.

  1. Якщо на шкірці овоча залишилися грудки землі після збирання, дайте їм просохнути під сонячним промінням, після чого акуратно зніміть землю за допомогою щітки. Це дозволить вам очистити помаранчеву королеву, не травмувавши її шкірку.
  2. Гарбузову плодоніжку не потрібно зрізати повністю. Стебло потрібно видалити, а ніжку завдовжки близько 7 см залишити. Це своєрідний захист овочів, який не дасть йому засохнути раніше терміну. Крім того, подовжена плодоніжка – гарантія того, що всередину плода не проникнуть хвороботворні мікроби.
  3. Якщо в приміщенні, де зберігаються гарбузи, час від часу або постійно світиться (або проникає сонце), то помаранчевих королів необхідно накрити щільною м’якою тканиною.
  4. Раз на тиждень урожай, покладений на зберігання, необхідно ретельно оглядати щодо появи гнилі та пошкоджень. Пошкоджений екземпляр необхідно миттєво прибрати із загального лежання і вжити в їжу, поки межі ураження гниллю або іншою болячкою мінімальні.

І останнє: крім пізньостиглих відмінною лежкістю володіють і солодкі гарбузові сорти. Крім того, у них чудовий смак і незрівнянний аромат. Ну що тепер ви повністю готові до створення стратегічного запасу з гарбуза. Наважуйтеся! Впевнені, у вас все вийде.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Як зберігати гарбуз на зиму в льоху: створюємо сприятливі умови, щоб уникнути псування овочу

Гарбуз — корисний і смачний продукт, який люблять дорослі і діти. Рослина невибаглива у догляді, з його вирощуванням впорається навіть новачок. Після збору багатого врожаю стає актуальною проблема його зберігання.

Із статті ви дізнаєтесь, як зберігати гарбуз на зиму у погребі, як підготувати приміщення і самі плоди, при яких умовах урожай долежить до весни.

  1. Чи можна зберігати гарбуз в погребі
  2. Аргументи «за» і «проти»
  3. Оптимальні умови зберігання
  4. Вимоги до погребу
  5. Підходящі сорти
  6. Як підготувати гарбуз до зберігання в погребі
  7. Підготовка приміщення
  8. Допустиме сусідство
  9. Способи зберігання гарбуза
  10. Цільними плодами
  11. Нарізаними на шматки
  12. Термін зберігання
  13. Поради та рекомендації
  14. Висновок

Чи можна зберігати гарбуз в погребі

Гарбуз — універсальний продукт, що використовується для приготування перших, других страв і десертів. Урожай, зібраний зі своєї грядки, особливо смачний і корисний. Але можна надовго зберегти плоди?

Для цієї мети вибирають сухі, холодні і темні приміщення. Власники приватних будинків використовують для зберігання погріб, жителям мегаполісів доводиться задовольнятися балконами і підвалами.

Аргументи «за» і «проти»

Добре, якщо у городника є погріб для зберігання овочів. Проте наявність підходящого приміщення ще не означає, що можна скласти урожай і забути про нього на тривалий час. Необхідно дотримуватися правил зберігання.

Незважаючи на те, що гарбузове можуть зберігатися до весни, при несприятливих умовах вони швидко псуються. Щоб насолоджуватися свіжими овочами взимку, потрібно як слід потрудитися для підготовки приміщення.

Крім витрат на обробку і дезінфекцію, необхідно зробити добру вентиляцію, а також подбати про придбання стелажів і полиць.

Оптимальні умови зберігання

Більшість підвальних приміщень підходить для довгого зберігання врожаю. Порушення температурних показників призводить до втрати смакових якостей, промерзання і псування гарбуза.

Вимоги до погребу

Оптимальні умови для зберігання гарбузових — температура повітря +5°С (+10°C для деяких сортів) і вологість — 70-75%. Враховуйте, що показники відрізняються на різній висоті відносно підлоги: чим нижче, тим холодніше. Виміри температури рекомендується проводити на нижньому рівні.

Якщо там температура становить 0…+2°С, урожай переносять на полиці або стелажі.

При сильних морозах гарбуз може промерзнути. У зимовий період необхідно відстежувати зміна температурних показників в погребі. Як тільки відмітка опуститься нижче 0°С, плоди обгортають соломою, старими шубами або ковдрами.

Підходящі сорти

Не всі сорти гарбузових придатні для тривалого зберігання. У погребі благополучно перезимують пізньостиглі плоди з міцною шкіркою і насиченою помаранчевої м’якоттю.

Серед таких сортів:

  • Вітамінна;
  • Ждана;
  • Перлина;
  • Арбатська;
  • Мускатна;
  • Голонасінних;
  • Перехватка;
  • Віта;
  • Баттернат;
  • Тести Делайп.

Як підготувати гарбуз до зберігання в погребі

Для тривалого зберігання відбирають тільки цілі, незіпсовані плоди. Якщо на гарбузі з’явилися темні плями або інші пошкодження, її краще відразу переробити.

Важливо! Гарбуз з плесневелыми ділянками підлягає утилізації — просто зрізати пошкодження недостатньо.

Городникам при знятті врожаю важливо залишати на плодах плодоніжку довжиною 10 см. Такі гарбуза зберігаються довше. Хвостик не відривають голими руками, а використовують ножа. Якщо плодоніжка була зрізана повністю — це відкриває доступ всередину для бактерій та інфекцій. Хвостик повинен бути зеленого кольору, без ушкоджень.

В льох відправляють міцні і повністю доспілі гарбуза. Занадто дрібні або великі плоди не підходять для домашнього зберігання — їх краще переробити або заморозити.

Зібрані плоди очищають від бруду сухим рушником. Якщо збір врожаю пройшов у дощову погоду, перед закладкою на зберігання гарбузики повністю висушують в сухому темному місці.

Підготовка приміщення

Підготовка льоху до зберігання врожаю — важливий захід, без якого неможливо забезпечити збереження овочів до зими. Роботи з благоустрою приміщення починаються за місяць до збору плодів.

Етапи підготовки приміщення:

  1. Позбутися від вогкості і цвілі. Погріб провітрюють, обробляють і просушують стелажі і полиці, встановлюють систему вентиляції.
  2. Знезаразити від інфекцій і паразитів. Восени перед закладкою овочів приміщення обробляють з допомогою сірчаної шашки або вапна.
  3. Очистити від сміття. Весь торішній урожай виносять з льоху. Овочі викидають або переробляють. Банки з консервацією залишають на полицях.
  4. Підготувати стелажі. Полиці вистилають у кілька шарів папером або соломою.

Допустиме сусідство

Не з усіма овочами можна зберігати гарбуз. Вона легко вбирає запахи, через що псується смак. Плоди допустимо зберігати з кабачками, баклажанами і редискою. З іншими культурами гарбузі краще не перетинатися.

Важливо! Яблука і груші — не найкращі сусіди для гарбуза. Фрукти виділяють етилен, що зменшує термін зберігання плодів.

Якщо приміщення маленьке, а зберігати потрібно кілька видів овочів, культури розміщують на різному рівні по висоті.

Способи зберігання гарбуза

При правильному зберіганні гарбуз залишається свіжою і не втрачає своїх смакових якостей. Плоди зі слідами неприємним запахом гнилі чи не підходять для вживання.

Щоб гарбуз залишалася свіжою, зберігати її краще в цілому вигляді. Однак в умовах міста більшість господарів віддають перевагу економно використовувати площу, тому нарізають на шматочки.

Цільними плодами

Щоб гарбуз збереглася до весни, необхідно правильно його укласти:

  • Плоди не зберігають на голих полицях — стелажі застеляють соломою або папером.
  • Гарбуз не повинна доторкатися до стін приміщення. З-за перепаду температури на них утворюється конденсат і цвіль.
  • Плоди розміщують плодоніжками вгору. За хвоста можна побачити, що овоч почав псуватися.
  • Гарбуз не повинна стикатися зі своїми «сусідками». Якщо загниє один плід, зіпсується весь урожай.
  • Овочі не зберігають пірамідкою або зваленими в купу на підлозі.
  • Раз на місяць або частіше перевіряють стан запасів.

Регулярне відвідування льоху дозволить вчасно помітити проблеми. Якщо на плодах почав утворюватися конденсат — це ознака підвищення вологості повітря. Ситуація вимагає негайного вжиття заходів, інакше наліт з часом перетвориться у темні плями, і врожай буде зіпсований.

Щоб знизити вологість, приміщення регулярно провітрюють. Також можна поставити в льох відро з негашеним вапном — вона добре вбирає вологу.

Якщо у погребі немає стелажів, гарбуз зберігають в ящиках або коробах. Важливо заповнити пустоти між овочами соломою або газетами, щоб вони не стикалися боками.

Нарізаними на шматки

Для економії простору гарбуз ріжуть на шматки, заморожують і поміщають в холодильник. При правильному зберіганні вона збереже свою свіжість протягом року.

Як підготувати гарбуз до заморожування:

  1. Помити овоч і почистити від шкірки.
  2. Видалити гарбузове насіння.
  3. Порізати на шматки.
  4. Розкласти порційно по контейнерах або поліетиленовим пакетам.
  5. Помістити заготовку в морозильну камеру.

Особливість. Заморожену гарбуз використовують для приготування різних страв, за винятком соку.

Термін зберігання

Термін зберігання гарбуза залежить від особливостей сорту. Кормові види витримують кілька місяців, мускатні — півроку, найстійкіші столові сорти — більше 6 місяців.

Не варто перевищувати допустимий термін зберігання, навіть якщо плід виглядає цілим, без пошкоджень.

Поради та рекомендації

Щоб зберегти врожай без втрат, дотримуйтеся експертних рад:

  • Для знезараження льоху, крім вапна, використовують мідний купорос і 2%-ний розчин кухонної солі.
  • Після використання сірчаних шашок погріб провітрюють не менше 2 доби.
  • Для вбирання вологи в приміщенні ставлять ящики з сухими тирсою і золою.
  • Як тільки паперова підкладка сиріє, її замінюють.
  • Захистити плоди від промерзання можна, укривши їх щільною тканиною.
  • Часта помилка городників — збирання недозрілих плодів, з-за чого вони починають псуватися.
  • Гарбуз має природний захисний шар, який по недосвідченості огородник може змити. Перед тим, як відправити плід на зберігання, його досить протерти сухою ганчіркою.

Висновок

Гарбуз ідеально підходить для тривалого зберігання. В льосі або підвалі плоди залишаться свіжими до настання весни. Якщо підготувати приміщення до закладки врожаю, стежити за показниками температури і вологості, а також правильно скласти плоди, можна ласувати свіжої гарбузом цілий рік.

Про автора

admin administrator