Скільки живуть люди без підшлункової

Авторadmin

Скільки живуть люди без підшлункової

Живуть люди без підшлункової залози?

Підшлункова залоза — це дуже важливий орган травної системи. Вона відповідає за вироблення інсуліну і ферментів, що відіграють провідну роль у травленні. Порушення її функції може призвести до таких захворювань, як цукровий діабет і панкреатит, а також множинним захворювань органів травлення.

При несвоєчасність лікування і недотриманні спеціальної дієти ці захворювання можуть привести до раку підшлункової залози. Щоб зберегти життя пацієнту іноді необхідно провести її видалення (повне або часткове). Необхідно розуміти, що без підшлункової залози жити можна.

Давно застаріло думка, що видалення цього органу призводить до стрімкої летальності. Медицина крокує вперед.

На даний момент існує величезна кількість замісних препаратів, що дозволяють зберегти життя, після повного або часткового видалення залози.

Чому видаляють залозу або її частину

Основним і найпоширенішим показанням до її видалення є рак підшлункової залози. До причин його виникнення можна віднести зловживання алкоголем, операції на шлунку, порушення режиму харчування (переїдання, вживання гострих і жирних страв), цукровий діабет, панкреатит, куріння і обтяжену спадковість.

Залозу також видаляють при тотальний панкреонекроз та рецидивуючому хронічному панкреатиті.

Єдиним правильним методом лікування раку, щоб продовжити життя людині, є хірургічне втручання. Виняток становлять випадки, коли захворювання вражає сусідні життєво важливі органи. В залежності від локалізації раку проводять повне або часткове видалення залози.

Види оперативного втручання:

Як проводиться видалення залози

Найчастіше видаляють головку підшлункової залози. Операції з видалення всього органу в даний час проводяться рідко. Але, тим не менш, такі випадки бувають. Видалення підшлункової залози відноситься до складних оперативних втручань. Вона знаходиться глибоко в черевній порожнині, що ускладнює доступ до цього органу.

З допомогою лапароскопа можна оцінити стан залози і приступити до операції. На початковому етапі виробляють великий розріз на передній стінці черевної порожнини. Потім вирізають необхідний ділянку залози або цілий орган. Середнє час проведення втручання складає 5 годин. Використовується загальний наркоз.

Повна панкреектомия — радикальне оперативне втручання, під час якого видаляється весь орган. Після операції у хворого порушується вуглеводний обмін, інсулін в організмі більше не зможе вироблятися, тому протягом життя потрібні його ін’єкції.

Ферменти, необхідні для процесів травлення також перестають виділятися. Тому можна говорити про необхідність повної замісної ферментної терапії.

Повна панкреатектомия підшлункової залози застосовується вкрай рідко, в основному, коли її необхідно видалити або через нещільності шва, або через прогресуючого раку. Однак і в такої операції є переваги. Порівняно з частковою панкреектомией, повна має набагато менше наслідків.

Післяопераційний період триває кілька днів. Для відновлення пацієнту можна призначити променеву терапію і хіміотерапію (якщо залозу видалили внаслідок раку). Хворий отримує наркотичні та ненаркотичні знеболювальні препарати, інсулін і ферменти.

Після проведення такої операції можлива поява важких наслідків для організму (кровотечі, інфекційні ураження, пошкодження нервів і знаходяться поруч органів, цукровий діабет). Але тим не менше жити без залози можна і навіть потрібно.

Наслідки видалення підшлункової залози:

  • цукровий діабет;
  • втрата ваги;
  • ожиріння;
  • порушення травлення.

Як жити без підшлункової залози

Суворий режим харчування

Жити після операції можна буде тільки в тому випадку, якщо суворо дотримується дієта. Після виписки із стаціонару хворому рекомендують дотримуватися певного способу харчування (дієта 5п).

Основні її критерії полягають у тому, що потрібно повністю відмовитися від жирного, солодкого, гострого, солоного, алкоголю та куріння. Заборонені такі продукти, як ковбаса, кава і міцний чай, випічка і свіжий хліб, всі солодощі і шоколад, кисломолочні продукти, спеції і приправи. У рідкісних випадках можна вживати яйця.

Їжа повинна бути тільки вареним, приготованої на пару або тушкованою, протертою і переважно білкового характеру. Обов’язково наявність вітамінізованих продуктів (свіжі овочі і фрукти) і рясного пиття (мінеральні води до 2 літрів на добу). Добовий калораж не повинен перевищувати 2000 ккал.

Страви подаються на стіл тільки в теплому вигляді. Рекомендується маленькими порціями 5-6 разів на добу.

Прийом ферментних добавок

Їх завдання полягає в допомозі перетравленню їжі.

Альфа-амілаза-це фермент, що сприяє переварюванню вуглеводів. Доза підбирається індивідуально, прийом препарату після їжі.

Микразим-препарат нового покоління. Основний діючий компонент панкреатин, який містить ферментиподжелудочной залози, сприяють засвоєнню білків, жирів і вуглеводів. Дозування визначається лікарем.

Креон-препарат замісної терапії, що має в своєму складі панкреатин.

Всі перераховані вище ферменти можна і потрібно приймати разом з кожним прийомом їжі. Вони усувають відчуття нудоти і розлади шлунку. Ферментотерапія практично не має протипоказань і ускладнень, всі препарати легко переносяться. Ефект досягається тільки в тому разі, якщо під час найменшого перекусу приймається та або інша доза (призначена лікарем) препарату.

Терапія інсуліном

Без залози можна жити, якщо дотримуватися цього виду терапії. Застосовують кілька видів інсуліну, які максимально схожі з інсуліном, вирабативающимся залозою.

На даний момент цей препарат застосовується тільки у вигляді уколів. Існують зручні інсулінові шприци, з допомогою яких можна легко зробити ін’єкцію в будь-якому місці.

Необхідно придбати глюкометр, щоб самостійно своєчасно визначати рівень цукру в крові.

Після видалення підшлункової залози всі люди зобов’язані щорічно проходити медичне обстеження: лабораторні тести, ультразвукові дослідження (комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія), аналізи крові і сечі. Це необхідно для виявлення можливих наслідків і коригування медикаментозного лікування.

Бувають випадки, коли люди живуть без залози до глибокої старості. Фахівці прогнозують життя таких хворих в межах п’яти років. Якщо дотримуватися всі принципи замісної терапії та дієтичного харчування жити можна набагато більше.

Пересадка (трансплантація) підшлункової залози

Деякі люди можуть зробити пересадку цього органу. Ця операція дуже дорога і складна. Вкрай важко знайти донорський орган, оскільки заліза є дуже крихкою. Тому й операції по її пересадці в змозі зробити не кожен фахівець. Не так давно подібні процедури почали робити в Росії.

Лідируючими країнами по пересадці підшлункової залози є США, Німеччина, Італія та Ізраїль.

Схожі записи:

Якість життя після видалення підшлункової залози і наслідки

У житті буває всяке. Поки у нас є здоров’я, нам здається, що ми можемо подолати всі життєві випробування. Ми вважаємо, що нас ніколи не спіткає біда. Рак – звучить як вирок. Вирок щасливого життя, успішної кар’єри. Рак підшлункової залози призводить до тяжких наслідків і може закінчитися резекцією цього органу. Живуть люди без підшлункової залози? У це складно повірити, але живуть. На що схожа ця життя, ми розповімо в нашій статті.

Видалення підшлункової залози

У підшлунковій залозі виробляється інсулін і травні ферменти. Без інсуліну виникає цукровий діабет, а без ферментів – відбувається часткове засвоєння їжі. Видаляють чи підшлункову залозу повністю?

Якщо у пацієнта діагностують злоякісне новоутворення залози, прибирають її частину або повністю весь орган. В цей момент не стоїть питання про те, як людина буде жити після резекції цього органу, перед лікарями стоїть мета – врятувати життя хворому.

Розглянемо, в яких випадках проводять операції на підшлунковій залозі і подальший прогноз:

  1. При кістах здійснюється їх видалення разом з частиною органу.
  2. При травмі органу роблять розтин сальникової сумки, видаляють кров з ушкоджених тканин. Потім кровоточиві судини перев’язують, а тканини зшивають. Для виведення крові ставлять дренаж. При повному розриві залози або її головних проток, накладається анастомоз між підшлункової та тонкою кишкою.
  3. Якщо є камені в протоках, то розсікають залозу, видаляють камені, дренують проток і накладають шов.
  4. Хвороби цього органу.
  5. При абсцесі.
  6. При пухлинах.
  7. При свищах.
  8. При панкреонекроз.
  9. При кровотечах із судин органу.
  10. При перитоніті.

Якщо стався невеликий розрив залози, то здійснюється:

  • видалення гематоми, яка утворилася;
  • зшивають розрив;
  • відбувається установка дренажу.

При пошкодженні лівої половини залози і порушення проток, проводиться резекція тіла і хвоста залози. Якщо постраждала головка підшлункової, і стався розрив основного панкреатичної протоки, то проводиться панкреатодуоденальное висічення. При цій операції смертність сягає 80%.

Поширеною причиною видалення підшлункової залози є рак. Він може виникнути з ряду причин:

  • цукровий діабет;
  • гостра і жирна їжа;
  • зловживання алкоголем;
  • хірургічні втручання на шлунку;
  • переїдання;
  • незбалансоване харчування;
  • куріння;
  • панкреатит;
  • панкреонекроз;
  • спадкова патологія.

На певній стадії розвитку злоякісної пухлини залишається тільки один спосіб продовжити життя — хірургічне втручання.

Операції на підшлунковій залозі діляться на кілька видів:

  1. Хірург відновлює відтік жовчі за допомогою ендоскопії — билиодигестивный анастомоз.
  2. Під час операції шлунок приєднують до тонкій кишці – гастроэнтеростомия.
  3. Повне видалення підшлункової залози — панкреатодуоденальная резекція -.
  4. Тотальна панкреатдуоденэктомия.

Видалення підшлункової повністю здійснюють рідко. Резекція підшлункової залози віднесена до розряду складних операцій, так як доступ до залозі схований за іншими органами черевної порожнини – шлунком, тонким кишечником, печінкою.

Резекція і хід операції

Якщо повністю видаляють орган, то хід операції наступний:

  1. Спочатку за допомогою лапароскопа проводиться огляд органу.
  2. Потім починається операція.
  3. На передній стінці черевної порожнини роблять розріз.
  4. Потім проводять видалення ділянки підшлункової або всього органу.
  5. Оперативне втручання триває приблизно 5 годин.

Як тільки хворий відкриває очі, то одразу виникає питання — чи живуть без підшлункової залози і як довго. Термін життя залежить від того, наскільки правильно людина змогла пристосуватися до зниження якості життя. Важливу роль у період реабілітації відіграє допомога психолога.

Як жити після операції

Операція пройшла. Попереду вас чекає життя без підшлункової залози. Чи може людина прожити без підшлункової залози? Що чекає його? Життя після видалення підшлункової залози сильно ускладнюється для хворого:

  1. Відбувається порушення вуглеводного обміну.
  2. Організм перестає виробляти інсулін, тому до кінця життя доведеться робити ін’єкції.
  3. Необхідні травні ферменти також не виробляються.

Після видалення підшлункової залози можливі наслідки. Щоб уникнути появи нових доброякісних утворень, пацієнту проводять хіміотерапію та променеву терапію. Після того, як у хворого видалили підшлункову залозу, можуть виникнути наступні ускладнення:

  • хворий втрачає у вазі;
  • може статися інфекційне ускладнення після операції;
  • спостерігається пошкодження нервів;
  • кровотеча;
  • діагностують цукровий діабет;
  • відбувається порушення травного процесу.

Режим харчування

Чи може людина жити без підшлункової залози, якщо він не дотримується суворої дієти? Відразу відповімо – ні. Після виписки додому, хворому буде рекомендована дієта 5п. Можна жити без підшлункової залози, якщо крім дієти хворий приймає ферменти і вводить інсулін. Під сувору заборону потрапляють наступні продукти:

  1. Ковбасні та копчені вироби.
  2. Соління.
  3. Гостра їжа.
  4. Жирні та солодкі вироби.
  5. Міцний чай і каву.
  6. Свіжа випічка і хліб.
  7. Спеції і приправи.
  8. Кисломолочна продукція.
  9. Борошняні вироби, картопля.
  10. Можна їсти яйця, але дуже рідко.

Харчування має бути дробовим, а їжа повинна легко засвоюватися. Готувати продукти можна на пару, гасити, варити або запікати. Після приготування все необхідно перетерти. Бажано дотримуватися білкового раціону.

Свіжі овочі і фрукти можна їсти в необмеженій кількості, не забуваючи подрібнювати їх. Грубу рослинну клітковину слід виключити. Хворий повинен випивати не менше 2 літрів на добу.

Заміщає ферментна терапія

Після того як ви видалили підшлункову залозу, наслідки відбиваються на травному процесі в цілому. Недолік ферментів призводить до того, що їжа перестає перероблятися і всмоктуватися через кишечник. Прийом ферментів сприяє нормалізації травлення, їх слід пити під час прийому їжі. Ферментні препарати випускаються різної дії, ось деякі з них:

  1. Вестал – сприяє стимуляції травлення.
  2. Альфа-амілаза — допомагає перетравлювати вуглеводи, її приймають після прийому їжі.
  3. Микразим – до його складу входить панкреатин, який допомагає білкам, жирам і вуглеводам засвоюватися.
  4. Креон – надає комплексне заміщає вплив на організм хворого, при ферментній недостатності.

Ці препарати слід приймати при кожному прийомі їжі. Ефект від лікування помітний відразу — йде нудота, і нормалізується робота кишечника.

Чи можна жити без підшлункової залози

Після видалення підшлункової залози прогноз лікарів не втїшає. Багато прооперовані люди вмирають у перший рік життя. Середній термін життя таких хворих, становить 5 років. Хоча деякі доживають до глибокої старості.

Якщо видалена підшлункова залоза, то хворому слід купити в аптеці глюкометр для визначення рівня цукру та інсулінові ручки для ін’єкцій.

Іноді, при наявності донора, проводиться трансплантація органу. Але це хірургічне втручання вимагає високого професіоналізму від лікаря.

Після видалення підшлункової залози, наслідки і розчарування в житті після операції не повинні змушувати прооперованих людей замикатися в собі. Слід цінувати кожен прожитий день і намагатися з посмішкою сприймати всі життєві ситуації. Кожній людині в житті дається стільки, скільки він може перенести – і біль, і сльози, і любов.

Про автора

admin administrator