Сліди від укусів клопів

Авторadmin

Сліди від укусів клопів

Зміст:

Укуси клопів: як виглядають і як лікувати? Що робити, якщо ви виявили укуси клопів?

Укуси клопів можна сплутати з укусами інших комах, оскільки вони дуже схожі. Якщо ви вперше зіткнулися з цією проблемою, то визначити, яка комаха залишила свій слід на вашій шкірі, вам буде складно. Адже утворення почервонінь, припухлостей може бути викликано і укусами комарів. Тому дуже важливо знати, чим відрізняються сліди клопів від ран, залишених іншими комахами.

  • Життєдіяльність клопу
  • Як виглядає укус клопу?
  • Хто схильний до укусів клопу?
  • Симптоми укусів клопу
  • Перші ознаки укусів
  • Наступні ознаки укусів
  • Скільки тримаються сліди від укусу?
  • Наслідки укусів
  • Укуси клопів: як лікувати?
  • Алергія на укуси
  • Народні кошти від укусів
  • Як уникнути укусів?
  • Підготовка приміщення до дезінфекції
  • Що робити після дезінфекції?

Життєдіяльність клопу

Ці кровососи, яких ще називають “червоними мундирами”, харчуються кров ‘ю людини і тварин на всіх фазах розвитку. За один “обід” порожній може випити крові до 7 мл, а це вдвічі більше, ніж його власна маса. Потреба в поповненні своїх запасів у нічного мисливця виникає кожні 5-10 днів. Щоб насититися кров ‘ю, доросла особина клопу може витратити до півгодини. За своє життя одна самка здатна відкласти 500 яєць. Присутність клопів у приміщенні можна визначити за ледве вловимим запахом мигдалю або зіпсованої малини.

Як виглядає укус клопу?

У кожної людини укус клопу може виглядати по-різному. На це впливає реакція організму на слину цієї комахи. Оскільки клопи – це нічні тварини, активні вони саме в цей час доби, тобто тоді, коли людина спить. Якщо бути точніше, полюють “червоні мундири”, як правило, з двох до п ‘яти ночі. А ось вдень їх не видно, оскільки вони розбігаються по щілинах і тріщинах стін, меблів. Як правило, клопи розташовуються в місцях з близьким доступом до людей. Хоча ці комахи пересуваються дуже швидко і можуть долати великі відстані.

Оскільки клопи не можуть зробити свою мерзенну справу через одяг, зазвичай страждають відкриті ділянки тіла. Як правило, на них виникає доріжка укусів комах, які розташовані один від одного на відстані в 2 см. Це говорить про те, що кровосос шукав відповідне місце, щоб поласувати. Ось так виглядають такі укуси клопів (фото нижче).

Хто схильний до укусів клопу?

Найчастіше їх жертвами стають жінки з дітьми у зв ‘язку з тим, що їх шкіру комахи легше прокусити. І до того ж у цих категорій осіб кровоносні судини розташовуються до поверхні кожного покриву ближче. Важливий момент полягає ще в тому, що кровососів відлякують різкі запахи, алкоголь і тютюновий дим.

Симптоми укусів клопу

Дуже часто сліди на тілі від постільних клопів плутають з ранами від інших комах, оскільки вони практично ідентичні, а розрізнити їх не завжди просто. Але якщо знати про симптоми, що проявляються після появи укусів від цих кровососів, то їх буде не складно розпізнати.

Деякі люди можуть не відчувати самих укусів, а просто побачити на своїй шкірі невеликі червоні точки. Але в основному укуси клопів активно себе проявляють. Це відбувається через деякий час після того, як комаха залишить свій слід.А пов ‘язано це з тим, що вона виділяє слину, яка в своєму складі містить ^ агулянти, що запобігають згортності крові при насиченні клопа, і знеболювальні речовини.

Загалом симптоми укусу можуть бути такими:

  • почервоніння на шкірі;
  • невеликі рубці;
  • набряки на місці пошкодження;
  • постійне чхання;
  • сильний (іноді просто нестерпний) свербіж;
  • нежить.

Перші ознаки укусів

Сліди від укусів клопів можуть характеризуватися такими первинними симптомами, як поява безлічі дрібних, плоских або опухлих рубців, що проявляються, як правило, в кластерній або лінійній системі. Адже ця комаха має тенденцію харчуватися кілька разів на одному і тому ж місці.

Наступні ознаки укусів

Наступним симптомом, що вказує на присутність кровососів у вашому будинку, є розростання місця ураження. Адже щоночі ваше тіло буде піддаватися укусам. До того ж можуть з ‘явитися й інші ознаки, наприклад, плями крові (зовсім крихітні) на простирадлах або деталях ліжка.

Скільки тримаються сліди від укусу?

Залежно від індивідуальних особливостей укуси клопів (фото нижче) можуть викликати різну реакцію. Як правило, сліди клопів проявляються через кілька годин. Але буває і таке, що висип показується на шкірі через кілька днів або навіть через тиждень. Зазвичай місце укусу кровососа добре видно дня два-три, а потім сліди починають повільно згасати. Але якщо організм людини схильний до алергічних реакцій, то висип може залишатися значно довше. Люди з такою реакцією дуже часто потребують медичного втручання для повного виліковування висипу.

Наслідки укусів

Багато хто задається питанням про небезпеку укусів клопів. На сьогоднішній день вчені не змогли довести, що постільні кровососи здатні переносити хвороби. Але тріатомові клопи, які є їхніми близькими родичами, є переносниками жахливої хвороби Шагаса. Але нам пощастило, що ми не живемо в Південній Америці, оскільки цей вид комах мешкає виключно там. Тим не менш, на клопах постільних можуть бути присутні організми, які викликають різні хвороби. Ще одна небезпека укусів цих комах криється, як згадувалося раніше, в можливості виникнення алергічної реакції, яка може бути небезпечна для здоров ‘я і життя людини.

Укуси клопів: як лікувати?

Пошкоджені ділянки шкіри необхідно обов ‘язково лікувати. Найменше, що можна зробити в цьому випадку, це обробити місце укусу спиртом або мильним розчином, щоб запобігти нагноєнню, що приносить набагато більш неприємне відчуття порівняно з зудом. На жаль, незважаючи на стрімкий розвиток медицини, поки немає засобів для запобігання пошкодження шкіри постільними кровососами. Але, обробивши укуси клопів, можна на уражене місце нанести спеціальну мазь. Її можна придбати в аптеці. Якщо ж вам доводиться ділити свій будинок з такими неприємними сусідами, то такий засіб знадобиться вам не один раз. Існує спеціальний крем, який можна використовувати, якщо укуси клопів чешуться. Він пом ‘якшить неприємні відчуття і зніме роздратування. Ще один засіб, який можна застосувати в даному випадку, – це універсальний пластир від укусів всіх комах.

Також придатними можуть стати й інші медикаменти. Наприклад, креми з місцевим антисептиком, засоби для зняття набряку, антигістаміни, що зменшують алергічну реакцію. І немає нічого простішого, ніж використання зеленки. Хоча може не всі її вітають, через не дуже естетичний вигляд. Але все-таки краще рану обробити.

Алергія на укуси

Як правило, алергія на укуси клопів зникає через дві-три доби. Якщо сильно турбує свербіж, то його можна зняти самостійно за допомогою антигістамінних препаратів (приклад – засоби “” Діазолін “”, “Супрастін”). Якщо слід від укусу не проходить тривалий час, а на його місці з ‘являється слиз білого, зеленого, жовтого кольору, це свідчить про зараження. Хворий повинен терміново звернутися до медичного закладу за допомогою.

Народні кошти від укусів

Як лікувати укуси постільних клопів народними засобами? На це запитання людство шукає відповіді протягом багатьох століть. І все-таки деякі способи вже відомі. Для усунення неприємних відчуттів можна прикладати лід або шматок замороженого м ‘яса. Також допомагає протирання шкіри сумішшю оцту і мила. Ще один засіб від укусів постільних клопів – компрес з міцного зеленого (чорного) чаю. Як згадувалося раніше, потрібно дезінфікувати рану спиртом, а робити це слід кілька разів на день і бажано, щоб проміжки часу між обробками були однаковими.

Як позбутися укусів клопів? Проблему можна вирішити і за допомогою трав ‘яних примочок. В даному випадку найбільш ефективним буде звіробій (одна ложка трави заварюється склянкою окропу). Крім усього перерахованого, можна спробувати пошкоджені місця змастити соком подорожника або алое. Відтіки і свербіж добре знімаються концентрованим розчином соди. Також рекомендується щодня приймати активоване вугілля, як мінімум 5 таблеток.

Як уникнути укусів?

Важливо думати не про те, які наслідки можуть виникнути через укус комахи, а про те, що робити, щоб їх уникнути. Тому краще вчасно позбутися постільного клопу, щоб не довелося відчути на собі їх присутність в будинку.

Отже, як правило, найпоширеніші місця перебування клопів – це складки одягу, щілини, різні предмети. Навіть приїхавши з подорожі, людина може в кишені або валізі привезти з собою додому такий ось неприємний подаруночок. Потрібно врахувати, що ці паразити живучі, без харчування вони можуть існувати близько року. Саме тому, якщо ви відвідували сумнівні місця, прийшовши додому випрайте в гарячій воді одяг, все спальне приладдя. Якщо тканина всіх цих речей дозволяє, то ще краще їх прокип ‘ятити.

Серед народних засобів для боротьби з постільними клопами відомі такі, як настій полину, скипидар, гас, зелене мило. Але, на жаль, такі способи боротьби з комахами слабо ефективні. Тому краще довірити цю справу професіоналам і з їх допомогою провести в будинку дезінфекцію. Відмінна риса сучасних засобів – вони вбивають клопів, а не відлякують їх, як народні. Коли обробка буде проведена, потрібно ретельно пропилососити все приміщення, щоб зібрати яйця, які встигли відкласти кровососи. З тих, які залишаться в недоступних місцях, вилупляться молоді особини, але вони повинні загинути через добу від дії отрутохімікатів.

Багато хто знає, що укуси клопів доставляють чималий дискомфорт. І якщо ви вирішили поки не звертатися до допомоги фахівців, а боротися з комахами власними зусиллями, то існує ще один спосіб впливу на клопів. Мова йде про низькі температури. Що потрібно зробити? Необхідно, меблі (по можливості всі) і книги винести на 1,5-2 години на двадцятиградусний мороз. Якщо клопи знову з ‘явилися, то процедуру проводять повторно.

Підготовка приміщення до дезінфекції

Все-таки краще при появі клопів звернеться до професіоналів. Вони в процесі дезінфекції використовують сучасні засоби, які завжди дають позитивний результат. До того ж тільки фахівці мають необхідний досвід у знищенні клопів за допомогою хімічних препаратів. Але перед приходом дезінфектора слід квартиру підготувати до обробки. Що мається на увазі? Потрібно зробити вологе прибирання, оскільки всі хімічні препарати вбираються в пил, потрапляючи на нього, тобто витрачаються даремно. Крім цього, 2-3 дні після обробки вологе прибирання робити не рекомендується. Також необхідно з приміщення винести всі предмети особистої гігієни, посуд, продукти, акваріуми тощо, щоб на них не потрапила отруйна речовина. Заздалегідь потрібно забезпечити майстру доступ до наявних технічних просторів, антресолів і комор, розібрати попередньо завали. З усіх спальних місць слід зняти постільну білизну. Його рекомендується прокип ‘ятити для знищення яєць, які можуть перебувати в складках. Що стосується меблів, то дивани краще не відсувати, а шафи не знімати з петель.

Інакше можна рознести комах по всьому будинку, квартирі. Майстер зробить перестановку сам при необхідності. Це дуже важливі моменти, до яких потрібно поставитися з повною серйозністю. Інакше або буде завдано шкоди здоров ‘ю, або дезінфекція пройде не настільки успішно, як хотілося б. Щоб підвищити ефективність знищення постільних клопів, доцільно сусідам теж запропонувати провести дезінфекцію.

Що робити після дезінфекції?

Якщо обробка вже була проведена, то необхідно провітрити приміщення, протерти всі меблі. Можливо на них потрапила використовувана фахівцями емульсія. А ось підлоги рекомендується не мити 2-3 дні, а стіни, плінтуса, стелі – по можливості ще довше. Не потрібно лякатися, якщо через деякий час після дезінфекції ви виявите комаху в обробленому приміщенні. Ті клопи, які залишилися після обробки в живих, і ті, які вилупилися з яєць, термін дозрівання яких становить 30-40 днів, будуть гинути, контактуючи з обробленими поверхнями. Повністю вони зникнуть десь через місяць.

Наостанок хочеться сказати, що до появи постільних клопів у вашому будинку потрібно поставитися дуже серйозно. Краще вирішувати проблему на початковому етапі і не запускати ситуацію, що виникла.

Укуси клопів: симптоми і як позбутися

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

  • Епідеміологія
  • Причини
  • Фактори ризику
  • Патогенез
  • Симптоми
  • Ускладнення і наслідки
  • Діагностика
  • Диференціальна діагностика
  • Лікування
  • До кого звернутись?
  • Профілактика
  • Прогноз

Оскільки укуси клопів турбують людей і в XXI столітті, а що робити при укусах клопів, відомо небагатьом, ми постаралися зібрати в цій статті максимум корисної інформації.

Різноманітність клопів – членистоногих комах загону Hemiptera – вражає, але почнемо з тих, які найбільше докучають людині.

Епідеміологія

Як показує статистика, за останні два десятиліття кількість випадків зараження приміщень клопами зростає в глобальному масштабі, і, крім країн, що розвиваються, навала членистоногих відзначається в Європі, США, Канаді та Австралії. У Канаді з 1995 по 2005 рр. Третину мешканців гуртожитків і постояльців готелів і мебльованих кімнат скаржилися на укуси постільних клопів. У Великобританії цей показник виріс на 24%, а експерти американської Національної асоціації боротьби з шкідниками повідомили про збільшення кількості дзвінків з приводу клопів в період між 2000 і 2005 роками на 72%.

Причини укусів клопів

Звичайний домашній кровопивця, тобто гематофаг Cimex lectularius (постільний клоп), мешкає переважно в регіонах з помірним кліматом. І як би ви не називали їх укуси – укус диванного клопа, укуси домашніх клопів або укуси білизняних клопів – насправді, кусає вас один і той же постільний клоп (який може жити в вашому дивані або в ящику для постільних речей під тим же диваном ). Клопами нескладно сховатися де завгодно, проте для них головне – знайти містечко ближче до сплячих людей, оскільки переміщатися на відстань понад три метри їм важко. І для перечікування світлого часу доби комахи вибирають такі затишні місця, як шви матраца або оббивки дивана, тріщини на стінах, щілини в дерев’яних меблів і т.д.

Крім Cimex lectularius, які втамовують голод людською кров’ю, до підродини Cimicinae відноситься ще один вид постільних клопів – Cimex hemipterus, що живе в тропічних або теплих регіонах, включаючи Африку, Азію, а також південні штати США. Так що жителів Флориди або Луїзіани кусають саме ці теплолюбні кровоссальні комахи-ектопаразити.

До речі, можливі укуси личинок клопів, оскільки ці комахи ентомологи відносять до порядку Hemimetabolous, тобто не проходять повний цикл метаморфоз: після виходу з яєць з’являються личинки-німфи, що нагадують доросла комаха. Вони харчуються самостійно і поступово (від однієї линьки до іншої) досягають дорослої стадії.

Фактори ризику

Так що фактори ризику бути покусаними постільною клопом включають нічний сон в місцях з частою зміною мешканців (готелі, гуртожитки, поїзди, турбази тощо).

Патогенез

Симптоми укусів клопів

Як виглядає укус клопа? У більшості випадком сліди від укусів клопів мають вигляд ізольованих червоних папул або вузликів на шкірі – з червоною розпухлою зоною і темно-червоним центром. Ці сліди, по суті, і є перші ознаки поверхневого ентомози, який в разі укусів клопа фахівці називають хеміптерозом.

Набряк від укусу клопа виникає через те, що, кусаючи людини, комаха в місце проколу тканин і висмоктування крові впорскує секрет слинних залоз, знижує чутливість шкіри (тому сам укус не відчувається) і уповільнюючий згортання крові. Патогенез почервоніння шкіри пов’язаний з тим, що на пошкодження цілісності епідермісу і впровадження в його поверхневий шар чужорідних речовин відповідає місцева захист (клітинний імунітет); з цієї ж причини з’являються невеликі пустули або пухирі від укусів клопів діаметром до 4-5 см. Коли пустул кілька, часто можна спостерігати їх розташування групою або зигзагоподібної лінією – утворюється ціла доріжка укусів клопів, і це відмінні симптоми хеміптероза.

Комаха воліє годуватися на відкритих ділянках тіла сплячої людини, тому в більшості випадків виявляються укуси клопів на лиці, ногах, руках, на шиї і трохи вище лопаток.

При цьому свербіж укусу клопів може знадобитися деякий час: все залежить від індивідуального рівня чутливості. У частини людей реакція на укус розвивається протягом декількох днів, а деякі (приблизно 20%) взагалі не відчувають свербіння.

Аналогічно проявляють себе укуси клопів при вагітності, а також укус постільної клопа у дитини будь-якого віку.

Скільки проходять укуси клопів? Зазвичай зудять червоні плями від укусів зникають самі по собі протягом одного-двох тижнів.

Ускладнення і наслідки

Самі укуси постільних клопів, як правило, не становлять небезпеки для здоров’я, так як причетність цих комах до поширення людських патогенів (ВІЛ, золотистого стафілокока, гепатиту та ін.) На сьогоднішній день дослідниками не визначена. Однак деякі припускають, що клопи, як багато членистоногі, можуть трансмісивним шляхом переносити арбовіруси від теплокровних тварин людині.

У людей, чиє житло облюбували постільні клопи, часто виникають проблеми зі сном (через сильного свербіння укусів). Але головні наслідки і ускладнення – це алергія на укуси клопів, особливо при підвищеній реактивності імунної системи. Ось тоді може з’явитися висип від укусів клопів або ж кропив’янка на тлі укусів клопів.

Так, можливий розвиток ентомозной алергічної реакції у вигляді набряку Квінке на укус постільної клопа у дитини, що страждає діатезом, а у дорослих – при наявності астми – з симптоматикою анафілактичного шоку, що вимагає невідкладної медичної допомоги.

Крім того, в розчухи зудять укусів легко може потрапити інфекція, через що починається запалення шкіри.

А ще існує ймовірність розвитку анемії: як повідомлялося в Canadian Medical Association Journal, в 2009 році лікарі діагностували у 60-річного пацієнта анемію, викликану втратою крові при укусах клопів.

Діагностика укусів клопів

Починається діагностика зі збору безперечних доказів причетності до укусів постільної клопа, зокрема, ретельного огляду спального місця.

Виявити сліди комах можна в складках матраца і інших місцях, де вони можуть сховатися. Наприклад, можна знайти блідо-жовті оболонки личинок клопа (порожні екзоскелети), які вони періодично скидають в процесі линьки. Клопи також залишають маленькі бурі «піщинки» екскрементів, часто зібрані у вигляді плям: досить протерти їх вологою ганчіркою, і вони стануть червоно-рожевого кольору (через наявність частинок крові). Також можна помітити невеликі мазки крові на простирадлах, якщо напився клоп був випадково роздавлений.

До речі, антитіла при укусі клопа в крові можуть бути виявлені тільки в разі розвитку алергічної реакції, коли з`являється кропивниця на тлі укусів клопів.

Диференціальна діагностика

Диференціальна діагностика необхідна, оскільки укуси постільних клопів можуть бути помилково прийняті за укуси бліх, комарів або інших комах.

Як відрізнити укус бліх від укусу клопів? Укуси бліх локалізовані, як правило, на нижній частині ніг – в області щиколоток.

Як відрізнити укус комара від укусу клопа? Слід від укусу комара з’являється у вигляді швидко зростаючого округлого опухання, в деяких випадках в його центрі можна побачити невелику точку. Крім того, в момент самого укусу людина може відчути печіння. «Шишка» на місці комариного нападу швидко червоніє, стає твердою на дотик і дуже сильно свербить.

Як відрізнити коросту від укусів клопів? Расчеси при корості частіше бувають в зап’ястях і пальцях рук, в згинах ліктів і під колінами, на сідницях і стегнах, на лиці і на волосистій частині голови. А головні відмінності позбавляючи і укусів клопів полягають у тому, що при будь-якого різновиду позбавляючи обов’язково зазначається десквамація (лущення) шкіри.

Крім того, слід диференціювати укуси клопів від таких дерматологічних захворювань, як вузлова еритема; бульозний або герпетиформний дерматит; супутній лейкозу гострий фебрильний дерматоз (синдром Світа).

Укуси лісового та зеленого клопа

Суперсімейство Pentatomoidea comprise – щитники або щитові клопи – відносять до підвиду Heteropterans, яка налічує майже сім тисяч видів. Всі вони і навіть їх личинки-німфи на черевці мають залози, які виділяють смердючу рідину – основний захист від потенційних ворогів. Чому і отримали назву клоп-вонючка.

Більшість видів наземних клопів, наприклад, шкідлива черепашка (Eurygaster integriceps) або буро-сірий мармуровий клоп (Halyomorpha Halys) – відомі сільськогосподарські шкідники. Так, мармуровий клоп-вонючка проколює насіння і плоди бобових, фруктів, ягід і овочів і своїм хоботком висмоктує їх сік. Тобто ці комахи є фитофагами. Так що укус клопа-вонючки теоретично неможливий.

Як і укус лісового клопа Pentatoma rufipes (красногого щитника), Elasmucha grisea (сірого щитника) або Acanthosoma haemorrhoidale (листяного кілевіка), оскільки всі вони фітофаги, і в їх раціоні – тільки рослинна їжа.

Деякі деревні клопи відносяться до хижаків, точніше, до хищнец: своїм висувається з щелеп стилетом вони проколюють гусениць, а хоботком висмоктують з них рідина. У слині цих клопів є травні ферменти, які вони випускають в тіло жертви, що полегшує витяг попередньо переваренного вмісту видобутку. Зрозуміло, що людина не входить в число потенційних жертв голодного лісового клопа.

Чи можливий укус зеленого клопа? Найпоширеніший в наших широтах деревне зелений щитник Palomena prasina мешкає в листяних посадках, зелені клопи видів Nezara viridula і Acrosternum hilare – в садах, на полях, в траві. І ті, і інші є фитофагами. А от зелений клоп Troilus luridus – хижак, але полює тільки на гусениць і личинок жуків.

В кінці осені комахи шукають тепле місце для зимівлі та можуть заповзати або залітати в будинку і квартири. Але от чи можуть вони кусати людей, невідомо.

А ось квіткові клопи Anthocoris nemorum (мають крихітне овальне тіло, світловідбиваючі крилами і оранжево-коричневі кінцівки) мирно сидять на квітучих рослинах в парках і садах, але. В очікуванні своєї потенційної їжі – попелиць і кліщів. Британські ентомологи стверджують, що ця комаха може при нагоді повестися агресивно і вкусити людину: укус буде довго свербіти і повільно заживати, але для здоров’я абсолютно не небезпечний.

Укус водяного клопа

Водяні клопи відносяться до підряду Heteroptera, суперсесейству Nepoidea, сім’ї водомерок (Infraorder Nepomorpha), підродини Dipsocoromorpha. Найчастіше зустрічаються паличкоподібні водоміри (Hydrometridae) і десять видів звичайних клопів-водомірів (Gerridae Hemiptera).

Вони пристосувалися до життя на поверхні прісної води і пересуваються по ній завдяки наявності на їх лапках і тілі безлічі водовідштовхувальних ворсинок; їжею для водомерок служать більш дрібні комахи, які випадково потрапили у воду. Людину вони не кусають.

Але є рід Lethocerus сімейства Belostomatidae – найбільші водяні клопи (можуть бути довжиною до 12 см), яка мешкає в річках і озерах Північної і Південної Америки, в Східній Азії і на півночі Австралії. Ось вони-то – справжнісінькі хижаки, які харчуються водними хробаками, равликами, ракоподібними, рибою і жабами. І укус водяного клопа-летоцеруса вважається одним з найболючіших серед укусів комах. Але з медичної точки зору він нешкідливий. Та й куснути людини комаха вирішується вкрай рідко: зазвичай він викидає смердючу рідину зі своєї черевної залози і відразу ж прикидається мертвим.

Укус поцілункового клопа

Справжню загрозу життю і здоров’ю несе укус поцілункового клопа – Триатомові клопа-гематофагом Triatoma infestans (інші його назви – американський клоп-хищнец, клоп Шагаса, конусоносний клоп), переважно мешкає в країнах Південної і Центральної Америки.

Цей клоп переносить одноклітинних паразитів трипаносом (Trypanosoma cruzi), які викликають небезпечну хворобу Шагаса, що приводить до порушень роботи серця, системи травлення та нервової системи людини. За деякими даними, на сьогоднішній день інфіковано трипаносомами 16-18 млн. Чоловік по всьому світу.

Дослідники відзначають, що в останні півтора десятиліття у В’єтнамі активізувався інший підвид Триатомові клопів – Triatoma rubrofasciata або великий поцілункового клоп, що мешкає недалеко від людських осель (в дровах, на звалищах, в курниках). У великих містах (Ханої, Дананге, Хошиміні) ці клопи ночами іскусивают мешканців багатоповерхових будинків.

Як виглядають укуси клопів: Фото, Лікування, Симптоми.

Від появи клопів у сучасному житті не застрахований ніхто. Стереотипи
про те, що вони з\’являються лише в санітарно несприятливих квартирах –
давно зруйновані.

Клопи є паразитами, які харчуються кров\’ю.
Постільні клопи не виняток. Самкам клопів кров потрібна і для того, щоб
справити яйця. І нехай поки прямий зв\’язок між укусами клопів і різними
захворюваннями не знайдена – варто рятувати свої квартири від цих
неприємних комах. Не можна закривати очі на ситуацію. Отже, розберемося в
питанні того, який характер носять і яку шкоду приносять укуси клопів. А
головне, чи існують методи лікування від укусів цих паразитів? Від появи клопів у сучасному житті не застрахований ніхто. Стереотипи про те, що вони з\’являються лише в санітарно несприятливих квартирах – давно зруйновані.

Клопи є паразитами, які харчуються кров\’ю. Постільні клопи не виняток. Самкам клопів кров потрібна і для того, щоб справити яйця. І нехай поки прямий зв\’язок між укусами клопів і різними захворюваннями не знайдена – варто рятувати свої квартири від цих неприємних комах. Не можна закривати очі на ситуацію. Отже, розберемося в питанні того, який характер носять і яку шкоду приносять укуси клопів. А головне, чи існують методи лікування від укусів цих паразитів?

Домашні клопи проколюють шкіру людини за допомогою свого спеціального ротового апарату. Іноді укуси домашніх клопів майже безболісні. Це дозволяє постільною клопам висмоктувати кров із людини протягом цілих 10 хвилин при кожному контакті. Найбільш частими місцями на тілі, де ви можете побачити слід від укусу клопа є: ноги, шия, руки і плечі.

Укус домашнього клопа виглядає як невелике червонувате роздратування. Місце укусу може свербіти, а іноді навіть і неприємно палити. В цілому укус клоп майже не відрізняється від укусів інших комах: комарів, мух та інших. Однак, відмінністю від інших комах є те, що укуси клопів численні, з\’являються на невеликій ділянці тіла людини у вигляді дрібних червоних плям.

Клопи не стайня або суспільні комахи. Так що групи укусів, які були виявлені по всьому тілу – по всій ймовірності – результат впливу лише одного паразита.

Близько 70% людей в принципі не реагують на укуси цих комах. Так що інколи сліди від укусів домашніх клопів залишаються непоміченими протягом тривалого часу.

Клопи кусають тільки під час сну?!

Дане твердження є дещо помилковим. Справа в тому, що постільні клопи найбільш активні саме в нічний час доби, коли ми спимо. Під час сну людина може і не відчути самого укусу. Тільки на ранок можуть вже яскраво проявитися симптоми.

Якщо ж квартира кишить клопами, то швидше за все їм не буде вистачати крові. Піддаючись інстинкту самозбереження, клопи стануть атакувати людей і в денний час доби. Постільні клопи не здатні вкусити вас через одяг, зазвичай вони вражають саме відкриті ділянки тіла. Але цим маленьким паразитам не становить ніякої праці забратися вам під одяг. Симптоми укусу постільного клопа у всіх проявляються по-різному. Але часто йде сильна реакція з-за слини клопа, яку він виділяє перед укусом.
Симптоми укус клопа

Які ж симптоми укус клопа?

  • уражену ділянку шкіри опухає;
  • сильний і дратівливий свербіж;
  • почервоніння;
  • найчастіше можна виявити відразу декілька укусів на одній ділянці.

До речі, при укусі дорослою особиною клопа реакція може і не проявитися. Якщо ж вас вкусить молодняк домашнього клопа, то реакція на його укус буде майже миттєвою. Все із-за того, що молоді клопи не здатні виділяти слину, яка знеболює укус, сповільнюючи реакцію. Хоча укус клопа має неприємні сверблячі наслідки, вони в цілому не призводять до проблем зі здоров\’ям. Але деякі стверджують, що саме клопи винні в поширенні Лепри (хвороба Гансена), Ку-лихоманки, шкірного Лейшманіозу (Oriental Sore) та бруцельозу. Але ці випадки рідкісні.

Найбільший ризик несе в собі дратівливий чинник укусів домашніх клопів. З\’явилися після укусів пухирі через деякий час стають менше. Після них залишаються червоні сліди, які з часом проходять.

Як лікувати укуси клопів?

Спеціального лікування при укусі клопів не існує. Наслідки простого укусу домашнього клопа проходять протягом 10 – 12 годин. Якщо ж укусом була викликана алергічна реакція, то її наслідки залишаться на трохи більш тривалий строк: 2-3 дні. Щоб зняти больові відчуття після укусу цього кровосмоктаючого, можна промити місце укусу водою з милом або спиртом. Можна прикласти лід, використовувати мазь проти свербіння або прийняти антигістамінний засіб від укусів клопів.

Але якщо ж укус продовжує хворіти, та з місця укусу починає виділятися зелена, жовта або біла слиз, то, швидше за все, що укус заражений. При цих симптомах потрібно в терміновому порядку звернутися до лікаря – дерматолога. Лише спеціаліст призначить правильне і ефективне лікування.

Убезпечити себе від укусів клопів неможливо за допомогою яких-небудь засобів. Все просто тому що їх не існує. Але якщо серйозно підійти до питання, то можна забезпечити собі здоровий сон і більше ніколи не бояться укусів цих комах паразитів. Спосіб, який ми опишемо, допоможе лише в тому випадку, якщо приміщення ще не заражене клопами. Відсуньте ліжко від стіни і поставте її таким чином, щоб з усіх сторін вона не торкалася до яких – небудь предметів. Струсніть постіль і ретельно перевірте її на наявність клопів або їх личинок. На всякий випадок пропрасуйте матрац з парою. Головне у цій справі-не перестаратися і не пошкодити ненавмисно матрац.

Огляньте подушку. Витягніть подушку з наволочки та перегляньте всі шви. Якщо стара подушка, то краще купити нову, позбувшись від тієї, в якій у вас є сумніви. Але при відсутності такої можливості – просто віддайте вашу стару подушку на реставрацію. Благо фірм, що надають подібні послуги дуже багато. Попередьте працівників про підозру.

Застеляти постіль необхідно таким чином, щоб постільна білизна не стикалося з підлогою. Під кожну ніжку ліжка поставте склянку з водою. Або ж будь-який інший посудину. Після подібної процедури можна з досить великою ймовірністю стверджувати, що постільні клопи вас більше не потривожать. Хоча, звичайно, не можна виключати того факту, що вони просто можуть перейти на стіни, а згодом благополучно повернутися назад в ліжко.

З усього вищесказаного можна зробити основні висновки:

1) Клопи не є переносниками важких захворювань і їх укуси не мають згубного впливу на здоров\’я людини
2) Симптоми укусів домашніх клопів проявляються індивідуально. Але найчастіше укус супроводжується сверблячкою, роздратуванням, появою пухиря.
3) Самі по собі наслідки укусів проходять протягом кількох годин. Виникнення алергічної реакції відтягує момент повного позбавлення від наслідків. Все проходить протягом декількох днів.
4) Лікувати укуси домашніх клопів не є необхідним. Але при бажанні, можна промити місце укусу водою з милом або спиртом.
5) Якщо ж почервоніння протягом декількох днів не проходить і продовжує свербіти або навіть палити – необхідно терміново звернутися до лікаря – дерматолога. Тільки він зможе з точністю встановити причини такої реакції і призначити необхідне лікування.

Про автора

admin administrator