Смачні сорти огірків для теплиць

Авторadmin

Смачні сорти огірків для теплиць

Дозріють першими та дадуть багатий урожай: ранні сорти огірків

Огірки — один з овочів, що найчастіше вирощуються на городах. Для отримання багатого врожаю потрібно не тільки правильно доглядати розсаду і згодом рослину, але і вибрати правильний сорт.

Раніше ми розповідали, як правильно сіяти огірки на розсаду. Тепер розберемося, які сорти для цього вибрати.

Ранні сорти огірків для теплиць

З назви зрозуміло, що ранні сорти огірків відрізняються коротким терміном дозрівання. Як пише Agriks, таке насіння не тільки стійке до низьких температур, але і до різноманітних захворювань. Одночасно, щоб уникнути впливу заморозків, ранньостиглі сорти огірків висаджують у теплиці в період кінця лютого-початку березня.

Ніборі — відрізняється врожайністю, добре переносить несприятливі умови. Плоди великоголчасті, темно-зеленого кольору, довжиною 10-12 см.

Балінт — огірки красивого зеленого забарвлення, з великими горбками, глянсові, довжиною 13-15 см. Вирізняються високою врожайністю. Ці огірки чудово підходять для салатів.

Ромаріо — огірки з відмінним смаком та гарною транспортабельністю.

КС 80 — огірки довжиною 12-14 см з великими шпильками. Плоди не гірчать.

КС 70 — термін дозрівання цього гібрида — 38-42 дні, середня довжина плода 10-12 см. Ці огірки не гірчать і добре транспортуються.

Ранні сорти огірків для відкритого ґрунту

У відкритий ґрунт огірки висаджують приблизно у третій декад травня. Але термін може коливатися через географічні та кліматичні особливості регіону.

Платина — дає врожай через 38-45 днів. Сорт підходить для салатів та консервації.

Гектор — плоди довжиною 6-12 см, темно-зеленого кольору з’являються через 40-42 дні після посадки. Сорт відрізняється активним плодоношенням.

Атлантіс – дає врожай через 42-45 днів. Підходить для вживання у свіжому вигляді та для консервації.

Сатина – огірки з вегетаційним періодом 38-40 днів. Плоди підходять для вживання у свіжому вигляді та переробки. Огірок має приємний смак, хрумку м’якоть і ніжну шкірку.

Астерікс — плоди маленькі, довжиною 6-9 см, однорідні, білошипі, з тонкою шкіркою насиченого зеленого кольору. Відрізняється стійкістю практично до всіх хвороб.

Раніше “Телеграф” розповідав про ранні сорти томатів. Вони відрізняються не лише високою врожайністю, а й чудовим смаком.

Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту та теплиці

Селекціонери вивели багато різноманітних сортів огірків, які дають ранній урожай або навпаки, плодоносять майже до осені, з великими плодами, мілкими, гладенькими чи цупкими…
У цій статті я розповім, які сорти огірків краще сіяти для отримання раннього врожаю, а які плодоноситимуть ще у вересні. Також розглянемо найкращі сорти огірків для теплиці.

Хочу попередити, що при виборі насіння важливо розуміти, сорт це чи гібрид. Справа в тому, що сортові культури зберігають всі свої властивості і в наступних декількох поколіннях, але за умови, якщо вони не перезапиляться з рослинами інших сортів. У той час як гібрид із позначкою F1 (перше покоління) дасть гарний урожай один раз і не передасть у наступних поколіннях свої характеристики, а буде лише знижувати свою плодючість. З іншого боку, сортові огірки зазвичай «простіші»: пізніше дозрівають, рано жовтіють, утворюють менше плодів. Гібриди ж навпаки, рясно плодоносять, довго залишаються зеленими, тугенькими й товарними. Так що вибір за вами.

Також зауважу, що в огірків розрізняють самозапильні сорти, бджолозапильні та партенокарпічні (які не потребують запилення).

Сорти огірків для відкритого ґрунту

Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту в Україні – ранні та стійкі до хвороб. Нижче я наведу приклади найбільш популярних сортів огірків серед городників.

Маша – дуже ранній партенокарпічний гібрид із плодами 8–11 см. Стійкий до борошнистої роси, вірусної мозаїки.

Мурашка – надранній самозапильний гібрид, який формує зав’язі пучком. Плоди без гіркоти, темно-зелені, до 15 см завдовжки. Стійкий до справжньої і несправжньої борошнистої роси.

Кураж – ранній самозапильний сорт, який також дає зав’язі пучком. Плоди темно-зелені, солодкі, хрумкі, до 14 см завдовжки. Сорт стійкий до основних хвороб.

Більше про хвороби огірків читайте у цій статті.

Джерело – ранній бджолозапильний сорт. Плоди добре підходять для квашення. Огірки середньої довжини 10–12 см. Сорт погано витримує посуху, вибагливий до родючості ґрунту та температурного режиму.

Паризький корнішон – ранній бджолозапильний сорт. Плоди короткі, з чорними шипиками, солодкі, завдовжки 6–10 см. Урожайність розтягнута на два місяці, огірки треба збирати щодня. Сорт стійкий до хвороб.

Ніжинський 12 – середньостиглий сорт, який запилюється бджолами. Плоди найкраще підходять для засолки та консервації. Огірки зелені, з чорними шипами, хрумкі, 9–11 см. Сорт стійкий до вірусу огіркової мозаїки.

Далекосхідний 27 – середньостиглий сорт, який потребує запилення бджолами. Плоди підходять для салатів та консервації, завдовжки 11–15 см, в чорних шипиках. Сорт стійкий до борошнистої роси та посухи.

Китайське диво – пізньостиглий гібрид, частково партенокарпічний. Плоди універсального призначення, темно-зелені, злегка зігнуті, завдовжки 35–45 см. Сорт вибагливий до умов вирощування, але має стійкість до більшості огіркових хвороб.

Сорти огірків для теплиць

Огірки в теплиці чи парнику ми вирощуємо для отримання раннього врожаю. Такі огірки не потребують запилення, вони ранні, віддають багато врожаю, який формується пучками до 6–7 шт. У закритому ґрунті часто сіють огірки, сорти яких виведені в Нідерландах. Таке насіння доволі дороге, але вже протруєне (це можна визначити за яскравим забарвленням насіння – зеленим, червоним тощо) – оброблене від хвороб і його схожість максимальна. Я не бачу особливого сенсу витрачати кошти на нього, лише якщо ви не вирощуєте врожай на продаж. Якщо ж ви вирощуєте огірки в парнику для себе, раджу обрати кращі сорти огірків для закритого ґрунту.

Зозуля – відомий голландський ранній партенокарпічний сорт. Дає плоди по 20 см. Плодоношення рясне, одночасне. Стійкий до багатьох хвороб.

Погребок – ранній бджолозапильний гібрид із високою врожайністю (до 17 кг з 1 кв. м). Плоди середньої довжини 9–11 см. Гібрид стійкий до борошнистої роси та оливкової плямистості.

Весна – ранній самозапильний гібрид. Плоди короткі, 7–8 см, солодкі. Стійкий до більшості хвороб.

Афіна – ранній голландський партенокарпічний гібрид. Плоди корнішонного типу, завдовжки 10–12 см. Гібрид стійкий до борошнистої роси, пероноспорозу та оливкової плямистості.

Беттіна – голландський самозапильний сорт, стійкий до слабкого освітлення та низьких температур. Один із найбільш ранніх для весняного вирощування. Плоди корнішонного типу, в середньому 10–12 см. Стійкий до борошнистої роси, пероноспорозу, кладоспоріозу.

Конні – ранній партенокарпічний гібрид, стійкий до низьких нічних температур та посухи. Плоди в середньому 10 см, плодоношення рясне. Стійкий до кореневих гнилей, борошнистої роси.

Бенефіс – скоростиглий партенокарпічний гібрид. Плоди смачні, хрумкі, по 10–12 см. Стійкий до борошнистої роси та пероноспорозу.

Еколь – ранній високоврожайний самозапильний голландський гібрид. В пучку формується до 10 зав’язей. Середня довжина огірочка – 10 см. Тіньовитривалий, стійкий до більшості хвороб.

Доломіт – надранній партенокарпічний голландський сорт. Плоди хрумкі, солодкі, середня довжина 9–12 см. Сорт стійкий до вірусу мозаїки та кладоспоріозу.

Хороші сорти огірків – ті, які перевірені багатьма роками вирощування. Але це зовсім не означає, що треба відмовитись від новинок. Не бійтеся вирощувати нові сорти та гібриди огірків, експериментуйте та насолоджуйтесь вітамінним врожаєм!

Про автора

admin administrator