Смородина хвороби та боротьба з ними

Авторadmin

Смородина хвороби та боротьба з ними

Хвороби смородини і боротьба з ними

Напевно, немає більш цінної ягоди на наших ділянках, тижня смачна смородина. Її здавна шанували за цілющі якості. На жаль, завдяки сучасним реаліям бути повністю впевненим у безпеці смородини можна, якщо тільки вирощувати її власноруч. Але на шляху до врожаю нерідко стають хвороби і шкідники смородини. Ці неприємності не тільки послаблюють рослину і зменшують її плодоношення, але й можуть стати причиною загибелі куща. Щоб бути у всеозброєнні перед сезоном, ознайомтеся з хворобами смородини і боротьбою з ними.

Антракноз у смородини

Якщо ви помітили біля чагарнику дрібні плями червонувато-бурого кольору, що поступово покривають всю поверхню листочків, то, швидше за все, ви маєте справу з антракнозом. При ньому з часом, у міру розвитку грибкового захворювання, випадають листя через всихання черешків. Ослаблюючи смородину, грибок сприяє зменшенню врожайності. При перших підозрах рекомендується провести обробку куща антисептичним розчином. Для цієї мети оптимально підходить бордоська рідина 1%. Крім того, перед початком робіт видаляють пошкоджені листя. Відмінною профілактикою розвитку антракнозу вважається прибирання листя на ділянці ранньої весни, де так добре розвиваються суперечки грибка.

Іржа біля смородини

Одна з частих напастей смородини – хвороба іржа. Визначити її нескладно: на зовнішній частині листя розвивається помаранчево-червоні плями, а внутрішній – помаранчеві пухнасті подушечки. При виявленні перших ознак захворювання також використовують бордоську рідину 1% або розчин мідного купоросу 1%. У запущених випадках можна спробувати фунгіциди – “Фітоспорин”, “Превікур” або “Топаз”. Для профілактики іржі рекомендується купувати сорти, стійкі до грибка, і садити кущі подалі від хвойних представників флори.

Махровість смородини

Якщо під час цвітіння відзначається поява потворних, нетипових бутонів, які набувають легку пухнастість і слабо-бузковий відтінок, швидше за все мова йде про таку хворобу смородини, як махровість. Зміни стосуються і листя, вони стають нетиповими, подовжуються і набувають дотепних кінців. Нерідко небезпечне захворювання призводить до безпліддя чагарнику. Боротьба з махровістю іноді неефективна, при слабкій поразці можна спробувати обприскування 1% розчином колоїдної сірки або фунгіцидом “Карбофос”.

Мучна роса смородини

Серед хвороб ягід смородини нерідка і болісна роса. Її початок відзначається виникненням сіро-білуватого нальоту на листях, що з часом вражає і ягоди рослини. Якщо не вжити заходів, протягом декількох років чагарник може загинути. Тому при перших симптомах показано обприскування 2% розчином “Нітрафена”. У списку того, чим можна обробити смородину від хвороб, знаходиться і 1% розчин мідного купоросу або колоїдної сірки.

Біла плямистість у смородини

Це грибкова хвороба починається з появи округлих коричнево-бурих плям, в центрі яких з ‘являється білувата серцевина. З часом плями перетворюються на виразки, які вражають усі частини рослини. Згодом листя буде опадати, зростання куща сповільниться, воно стане слабшати і слабо плодоносити. При виявленні описаних вище ознак необхідно провести обприскування смородини такими препаратами, як “Фітодоктор” або “Нітрофен”. Хорошу ефективність проти білої плямистості демонструє все та ж 1% бордоська рідина.

Як бачите, вирощування смородини, її хвороби і боротьба з ними – це не завжди проста справа. Своєчасні заходи дозволять врятувати культуру і отримати довгоочікуваний урожай смачних ягід.

Хвороби смородини та боротьба з ними – практичний посібник з чорної та червоної смородини

Смородина – не дуже вимогливий чагарник, і вирощувати його дуже просто. Однак це рослина, яке часто вражається різними хворобами смородини. Тому важливо знати, які засоби захисту рослин використовувати, щоб боротьба з хворобами була ефективною і на смородині не з’явилися небезпечні шкідники чи грибки.

Якщо вам потрібна додаткова інформація, перегляньте також зібрані тут статті про хвороби рослин.

Хвороби смородини та їх класифікація

Цвітіння агрусу

Його присутність найчастіше виявляється приблизно у квітні. Майже кожна частина рослини потім починає покриватися білим нальотом з характерним накипом – пізніше він стає коричневим. Хвороби листя смородини та інших її частин з’являються в основному через високу вологість повітря та суху грунт, а також під час удобрення… азотом.

Заражені частини рослини слід видалити, а решту обприскати препаратом (наприклад, бал 250 E, ціна приблизно 30 злотих). Якщо цвіль агрусу вражає смородину, поки її листя ще розвиваються, обприскуйте рослину раз на 3 тижні. Майже на 100% впевненість, що ці вперті шкідники не атакують смородину, висаджуючи сорти, стійкі до борошнистої роси.

Існує ще один сорт борошнистої роси, який називається європейським. На щастя, це не так небезпечно, як перше. Також перевірте зібрані тут статті про смородину.

Листяна пляма, тобто білі плями на рослині

Іноді на смородині можна побачити білі плями з коричневими краями навколо них. Негайно видаліть хворі частини та нанесіть засоби захисту рослин, наприклад Polyram 70WG (прибл. 6 злотих). Використовуйте речовину вперше під час періоду цвітіння, а потім знову обприскуйте рослину за можливої ​​«вологої» погоди.

Ви також можете повністю позбутися від хвороби смородини, або з нетерпінням чекаєте цього … взагалі. Досить восени регулярно прибирати листя, що лежать під смородиною. Повірте, це дійсно допомагає!

Хвороби смородини – чому жовтіє листя?

Хвороби чорної смородини дуже різні і часто мають багато «сигналів». Поширеною недугою (особливо листя смородини) є т.зв ложкоподібний – тоді на листках починає з’являтися своєрідна мозаїка жовтого знебарвлення. Пізніше листя починає деформуватися, перетворюючись на характерні «чайні ложки».

Листяна пляма викликана вірусом кільцеподібних кісток… малина. Будьте обережні, ця хвороба поширюється шляхом вегетативного розмноження, тому завжди добре дезінфікувати інструменти при зборі саджанців. А може, вам теж буде цікаво ця стаття про вирощування чорної смородини?

Хвороби чорної смородини

Антракноз, або опадання листя

Початок грибкового захворювання дуже швидко видно вже навесні – на листках з’являються темні бурі плями. Потім плями збільшуються і вражають інші частини рослини – включаючи плоди. Коли це відбувається, вони починають опадати – листя жовтіє і передчасно опадає. Поява гриба є синонімом поганої врожайності та випадання квіткових бруньок. Хвороби листя смородини в основному викликаються рясними опадами. Антракноз дуже небезпечний, оскільки іноді може знищити майже всю плантацію смородини!

Тому перед тим, як почати збирати плоди, обов’язково використовуйте фунгіциди (наприклад, Signum 33 EG, близько 50 злотих) – бажано двічі протягом 20 днів. Після збору врожаю повторіть обробку ще раз – в ідеалі, наприклад, через день після рясних опадів. Ви також можете просто посадити кущі смородини, які мають високу стійкість до опадання листя – тоді ви уникнете грибкових захворювань і червоні плями не з’являться! Також перевірте ця стаття про вирощування червоної смородини.

Смородина попелиця і хмелевий павутинний кліщ

Він з’являється як на чорній, так і на червоній смородині. Його присутність видно через червоні плями на листках – схопивши їх і подивившись знизу, ви легко помітите, що годують комах. Ви можете видалити шкідників… екологічно – тобто, приготувавши екстракт пижма. Його слід обприскувати протягом усього сезону. Коли листя смородини опаде природним чином, буде ідеально використовувати мінеральні масла або спеціалізовані засоби проти попелиці.

Пожовтіння листя, в свою чергу, може бути викликано павутинним кліщем – це часто відбувається в суху і спекотну погоду. Досить обприскувати рослини на початку та під час періоду цвітіння спеціально розробленим препаратом (наприклад, Ortus 05 SC, близько 15 злотих), а потім придбати якісний профілактичний засіб, який можна використовувати після цвітіння смородини. Боротьба з хворобами обов’язково вдасться! Також перевірте ця стаття з рецептом настоянки чорної смородини.

Пончики, що не розвиваються

Якщо на зламі зими та весни ви побачите на гілках неприродно великі бутони (які, крім того, не хочуть розвиватися), відповідь проста – смородина наздогнала велику бруньку смородини! Це дуже небезпечний шкідник для смородини.

Коли ви помітили, що шкідник вже напав на пагони, обов’язково видаліть їх і закопайте. У свою чергу, на початку цвітіння слід нанести обприскування засобами, що містять часник і гірчицю.

Ви завжди можете захистити свої саджанці, коли ще залишилося трохи здорових кущів. Все, що вам потрібно зробити, це занурити їх у воду при температурі 40 градусів С приблизно на 20 хвилин! Це просто і … дуже ефективно!

Про автора

admin administrator