Соляний розчин для поливу буряків

Авторadmin

Соляний розчин для поливу буряків

Чотири причини чому потрібно поливати буряк солоною водою

Досвідчені садівники поливають буряк солоною водою. І для цього є багато причин. Розповідаємо, як і для чого поливати буряк соленою водою.

Буряк поливають соленою водою для:

  1. Покращення смакових якостей коренеплоду. Підживлення буряків солоною водою підвищує цукристість буряків – після поливу коренеплоди стають солодшими та смачнішими.
  2. Збагачення ґрунту корисними речовинами. Харчова сіль складається із двох мікроелементів, необхідних усім живим організмам – хлору та натрію. Ці речовини входять до складу комплексних добрив. Їх надлишок може згубно позначитися на рослині, якщо переборщити з добривами, а у складі соленої води вони ніколи не нашкодять.
  3. Відлякування шкідників. Якщо обробити буряк соленою водою, це захистить рослину від попелиці, блішок, гусениці.
  4. Знезараження ґрунту. Сіль є природним антисептиком, який убиває шкідливі мікроорганізми, тому полив соленою водою принесе лише користь.

Коли поливати буряк соленою водою

Експерти рекомендують за один вегетаційний період полити буряк тричі. Перше підживлення зробити, щойно з’являться перші листочки. Вдруге полити буряк, коли утвориться коренеплід і з’явиться над поверхнею землі. Втретє рекомендується полити рослину через два тижні після другого підживлення, щонайменше за кілька тижнів до збирання врожаю.

Поливати грядки з будь-якою рослинністю завжди потрібно рано вранці або після заходу сонця.

Як правильно зробити солоний розчин для підживлення буряків

Одну столову ложку нейодованої солі розвести в невеликій кількості теплої води, щоб вона розчинилася. Потім влити цей розчин до відра з водою на 10 літрів і добре перемішати. За бажання можна додати 1 літр золи. Такою водою потрібно поливати буряки та ґрунт навколо них.

Читайте також:

Чим поливати буряки, щоб отримати багатий врожай: спосіб досвідчених дачників

Щоб улітку виростити на заміській ділянці овочі, навесні слід замочити та знезаразити насіння для профілактики захворювань рослин, посіяти його, а потім правильно поливати розсаду та вчасно вносити добрива. Можна використовувати аспірин в якості добрива або попіл для підживлення. theLime також вирішив розповісти, чим потрібно поливати буряки, щоб отримати багатий урожай.

Досвідчені дачники поливають буряки розчином солі. Це необхідно робити тільки рано-вранці або ввечері.

Для поливу беремо звичайну кухонну сіль. Розчиняємо 1 ст. л. у невеликій кількості теплої води. Потім додаємо чисту воду, щоб збільшити об’єм розчину до 10 л. Щоб підвищити ефективність поливу, додаємо ще 1 л золи.

Коли потрібно поливати буряки солоною водою?

Експерти рекомендують поливати буряки тричі протягом вегетаційного періоду:

– після появи першого листя;

– як тільки сформується коренеплід;

– за 2-3 тижні до збирання врожаю.

Чому необхідно поливати буряки солоною водою?

1. Сольовий розчин використовують для покращення смаку. Вважається, що така вода робить плоди солодшими.

2. Ґрунт збагачується поживними речовинами, які є у комплексних добривах.

3. Солона вода допомагає відлякувати знайомих багатьом садівникам шкідників: попелицю, блішок та гусениць.

4. Солоний розчин діє як природний консервант та дезінфікує ґрунт.

  • Раніше ми розповіли, як правильно розводити курячий послід для підживлення помідорів та інших рослин.
  • Читайте також на theLime, чим поливати огірки вперше після висадки в ґрунт.

Цікаві новини для вас:

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Коли і як правильно поливати буряк солоною водою, щоб вона була солодка

Серед бувалих городників поширена думка, що полив буряка солоною водою збільшує цукристість коренеплодів. Але секрети хорошого врожаю складаються не тільки в цьому. Знання про те, чим і як підгодувати буряк, вплинуть не тільки на її смак, але і на розмір і лежкість овочів.

Спосіб підгодівлі, згідно з яким потрібно поливати буряк солоною водою, заснований на підвищеній потребі культури в натрії. Цей елемент рідко буває в достатній кількості в грунті з важкої і щільною структурою, тому у багатьох городників середньої смуги Росії культура дає не найкращий урожай.

Вирощування буряка: полив солоною водою

Поливаючи рослини підсоленою водою 2-3 рази за сезон, овочівник вносить в грунт необхідну кількість корисного для них мікроелемента. Але при проведенні такої підгодівлі важливо не перестаратися, інакше замість солодких овочів можна отримати зворотний результат. Надлишок будь-яких добрив для буряка шкідливий, тому потрібно навчитися визначати, скільки разів підгодовувати культуру і який розчин підійде для умов на ділянці.

Які норми поливу?

Визначити потребу рослини в натрії, борі, калії і інших мікроелементах найпростіше за зовнішнім виглядом. Коли буряк відчуває нестачу поживних речовин, листя стає дрібним, плоскими і набувають червоний відтінок. У овоча в нормальному стані листова пластинка велика, трохи хвиляста, насиченого зеленого кольору. Залежно від сорту, червоним може бути тільки черешок листа або ще і жилки.

Підгодовувати грядку з коренеплодами можна спеціальними комплексними добривами для буряка. Пропорції виробник вказує в інструкції до препарату.

При поливі рослин солоною водою пропорції можна визначити самостійно:

  • якщо у буряка здоровий вигляд, то 1 ч. л. кухонної солі розчиняють в 10 літрах теплої води і цим кількістю рідини поливають 1 м²;
  • при почервонінні листя дозу солі збільшують до 2 ст. л. на 10 л і на 1 м², орієнтуючись на ступінь вираженості нестачі мікроелементів.

Сіль розчиняється в воді не надто швидко, а при поливі буряка важливо не допустити потрапляння кристалів речовини на коренеплоди. Занадто висока концентрація розчину робить його небезпечним для молодого рослини. Перед поливом варто дочекатися, поки вся сіль розійдеться у воді. Час настоювання розчину може скласти до 10 хвилин.

Рекомендації по поливу

Щоб влітку і взимку на столі були смачні салати з домашньої бурячок, підгодівлю буряка поєднують з правильним режимом поливів:

  • до появи сходів грунт повинен залишатися вологою постійно;
  • молоді сіянці поливають у міру просихання верхнього шару грунту на 0,5-1 см в глибину;
  • при появі розетки з 4-6 листків проводять першу підгодівлю розчином кухонної солі в мінімальному дозуванні (1 ч. л. на 10 л на 1 м²);
  • у міру росту рослин потрібно врахувати, що коренеплід тільки накопичує корисні речовини і вологу, а всмоктування відбувається на глибині 10-15 см, тому грунт потрібно промочити на цю глибину, виливаючи по 2-3 відра води на 1 м ²;
  • коли діаметр коренеплоду досягне 5-6 см, розчиніть у воді сіль, борну кислоту і зольний настій, полийте (як поливати і яка кількість підгодівлі взяти, зазначено нижче).

При малій кількості атмосферних опадів буряк доведеться поливати через кожні 3-5 днів, щоб в грунті зберігалося достатню кількість вологи. Якщо листя знову почнуть червоніти, може знадобитися ще одна підгодівля сіллю і золою.

Крім поливу, є й інший спосіб обробки – позакореневе підживлення. Збагатити рослини потрібними їм речовинами можна шляхом обприскування надземної частини зазначеними розчинами. Обприскування застосовують і для профілактики захворювань буряка.

Підвищуємо цукристість іншим способом

Крім обробки буряка сіллю, часто потрібне внесення бору, калію і фосфору. Для збагачення грунту бором в 10 л води треба розчинити 10 г борних добрив (бури, борної кислоти, КЕМІРА-люкс та інших). Збагатити грунт мікроелементами допомагає і деревна зола. Її потрібно просіяти, залити 300-500 г порошку 1 л води і дати суміші постояти 24-36 годин.

Отриманий розчин змішати з 10 л води і полити рідиною 1 м² грядки з буряком. Обробки можна повторювати через 3-5 днів до отримання видимого результату – придбання листям нормального вигляду.

Для збагачення грунту калієм і фосфором, необхідними для формування коренеплоду і накопичення в ньому цукристих речовин, використовують добрива комплексного типу (Агрікола-4, Кемира та інші). Можна взяти і монофосфат калію (1 ст. Л. На 10 л води), змішати суперфосфат 1-2 ст. л. і 1-2 ч. л. хлористого калію або 1 ч. л. калійної селітри в 10 л води. Невеликий надлишок цих елементів буряках не зашкодить, рослина візьме тільки те, що йому потрібно.

Причини, за якими буряк може вирости несмачною

Для солодощі бурякових коренеплодів важливі не тільки полив і підгодівлі. Рослини погано засвоюють поживні речовини, якщо грунт має підвищену кислотність або перезволожений (в болотистих місцевостях). У несприятливих умовах коренеплоди ростуть потворними, можуть розтріскуватися або утворити порожнечі всередині, а їх структура стає волокнистою.

Якщо у городника виникають такі проблеми з року в рік, то справа не в поганому сорті або неправильному догляді за посадками. Буряках просто не підходить грунт. Поліпшити її можна добавками вапняних матеріалів (вапна, крейди, доломітового або мармурового пилу) і піску.

Ці заходи знижують кислотність грунту і роблять його більш пухким. На 1 м² потрібно до 1 відра піску (дрібного і без глини) і 1-1,5 кг вапна. Для збагачення грунту азотисті речовини, потрібними для росту буряків, додатково вносять і по 1 відру торішнього перегною.

Зробити грунт пухкої допоможуть деревна тирса (НЕ стружка). Якщо в господарстві є свійська птиця або свині, то тирса можна використовувати як підстилку, а після перепревания гною заправляти грунт на грядках цим перегноєм. При відсутності худоби тирсу можна скласти в купу, зволожити і залишити перепреть протягом 1 року.

Розвитку коренеплодів часто заважають шкідники та хвороби. Позбутися від листогризучих комах, грибків і бактерій часто допомагає обприскування листя міцним розчином солі (2 ст. Л. На 10 л води). При обробці потрібно намагатися змочити і нижню сторону листової пластинки, і грунт навколо рослин.

Про автора

admin administrator