Сорт полуниці цариця

Авторadmin

Сорт полуниці цариця

Сорт полуниці `царіца`: детальна характеристика і особливості вирощування сорту

Полуниця вважається однією з найулюбленіших усіма ягід. Саме тому селекціонери не зупиняються і виводять нові сорти, які мають більш поліпшені якості. Полуниця «Цариця» і є такою чудовою ягодою російської селекції. У даній статті мова піде про полуниці (суниці) «Цариця», описі цього сорту з фото, а також про особливості вирощування.

  • особливості сорту
  • технологія посадки
    • Як правильно вибрати розсаду
    • Коли і де посадити ягоду
    • Схема посадки розсади у відкритий грунт
    • Полив, прополка і розпушування грунту
    • внесення добрив
    • мульчування полуниці
    • Обробка від шкідників і хвороб
    • Обрізування вусів і листя

    особливості сорту

    цей сорт полуниці росте у вигляді куща, має середню облиственность зеленого кольору і невелика кількість квіток, які знаходяться на рівні куща або під листям. Вусики – червонуватого кольору і мають багато прямих волосків.

    ягоди середньо-великі, конусної форми, розширені біля основи, вагою близько 40 г. У них гладка поверхня і насичений червоний колір. М`якоть соковита, пружна, має кисло-солодкий смак.

    Чи знаєте ви? Хоч полуниця і солодка ягода, в ній майже не міститься цукру.

    Сорт відноситься до морозостійким і може під снігом переносити температуру від -25 ° C до -40 ° C, а без снігу – до -22 ° C. Ця рослина короткого світлового дня. Активно віддає урожай 2-3 роки. З одного куща можна зібрати до 3 кг ягід. Даний сорт стійкий до шкідників, а також добре транспортується і зберігається.

    технологія посадки

    Перш ніж вирощувати суницю садову «Цариця», дуже важливо правильно вибрати розсаду і місце для посадки. Від цього залежить якість майбутнього врожаю.

    Дізнайтеся, як виростити полуницю в теплиці, в домашніх умовах і без ґрунту.

    Як правильно вибрати розсаду

    Люди, які багато років займаються продажем розсади і дорожать своєю репутацією, навряд чи продадуть поганий посадковий матеріал. Тому краще купувати рослини у перевірених постачальників. Якщо такої можливості немає, зверніть увагу на наступні ознаки при покупці:

    • Листя повинні бути яскраво-зеленими, з гладкою поверхнею або легким пушком. Рослини з пошкодженими листям краще не купувати.
    • Рожок повинен бути близько 0,7-0,8 см в діаметрі. Чим він толще, тим урожай буде якісніше.
    • Мляву розсаду не слід купувати. Коріння повинні бути зволожені, а серцевина – же не бути засохлої.
    • На кущику має бути не менше 3 листочків.
    • Якщо саджанці продаються з відкритими корінням, то зверніть на них увагу. У хорошого рослини мичкувата система коренів, що має довжину не менше 7 см. А коренева шийка – від 0,5 см в діаметрі.

    важливо! При покупці розсади в горщику звертайте увагу на коріння: вони повинні поширюватися по всій ємності. А в торф`яному горщику – повинні виходити через стінку назовні.

    Коли і де посадити ягоду

    Кращим строком для посадки полуниці вважається квітень травень або серпень вересень. Суницю «Цариця» добре висаджувати на рівному і сонячному місці. Також можна вибрати ділянку з невеликим ухилом. Якщо посадити її в заболоченому місці, вона буде часто хворіти і давати дрібні плоди. На височини також здійснювати посадку не рекомендується, так як буде нестача вологи.

    Для вирощування сорту «Цариця» добре підходять водопроникні, легкі і родючі суглинки. Потрібно додати дренаж, якщо грунт щільний. Рекомендується внести 0,5 відра річкового піску, 2 відра гною, 1 ст. л. деревної золи і 50 г сечовини при перекопуванні на 1 кв. м.

    Якщо ви – власник невеликої ділянки, для економії місця створіть вертикальні грядки або грядки-піраміди. А для вирощування таким чином відмінно підійдуть сорти ампельної полуниці.

    Схема посадки розсади у відкритий грунт

    У відкритий грунт полуницю садять так:

    1. викопують лунки або канави, глибина яких 10-15 см, а ширина 30-40 см.
    2. Розсаду розміщують так, щоб відстань між кущами було 18-20 см.
    3. Коріння добре розправляють по всій глибині лунки.
    4. Кущ присипають землею.
    5. кожен кущик поливають водою, використовуючи по 2 л води.
    6. мульчують сухою травою, тирсою або соломою, шаром 5-10 см.

    важливо! Саджаючи полуницю, стежте, щоб центральна брунька перебувала на рівні землі.

    Як правильно доглядати за сортом «Цариця»

    Для отримання якісного врожаю сорту «Цариця» необхідний правильний догляд за ним.

    Полив, прополка і розпушування грунту

    Хоча даний сорт стійкий до посухи, експериментувати все ж не варто. поливати полуницю потрібно рясно, але не часто, використовуючи по 1 л води на кожен кущик. У спеку поливають 2-3 рази на тиждень, в сиру погоду – в міру необхідності.

    Полуниця потребує розпушуванні грунту, щоб уникнути появи земляний кірки. Це робиться лопатою між рядами неглибоко, щоб не пошкодити коріння. А далі, використовуючи більш дрібний садовий інструмент (Сапку, мотижки, совку), варто провести прополку близько кущиків, позбавляючись від бур`янів.

    внесення добрив

    При нестачі поживних речовин плоди будуть дрібними і не дуже солодкими. Тому полуниця потребує підгодівлі:

    • на початку вегетаційного періоду слід внести розчин сечовини;
    • перед появою бутонів варто удобрити розчином коров`яку або пташиним послідом;
    • після періоду плодоношення найкраще використовувати нітрофоску, сульфат калію, суперфосфат;
    • в кінці вересня – гній або компост.

    мульчування полуниці

    Щоб грядки з полуницею були в порядку, їх необхідно мульчувати соломою, хвоєю або сухою травою. Ще дуже зручно садити її на спеціальну плівку. Завдяки мульчування грунт зберігає вологу, а також воно не дає проростати сорной траві.

    Обробка від шкідників і хвороб

    Основні шкідники суниці «Цариця» – це кліщ, нематода і довгоносик. Обробляти кущики найкраще за допомогою препаратів, таких як «Актеллік», «Конфідор», «Акарін». Обприскування проводиться навесні, до початку цвітіння.Полуниця схильна до таких захворювань: Сіра гниль, борошниста роса, біла плямистість листя. Обприскувати рослини слід препаратами «Швидкість», «Байлетон», «Топаз».

    Обрізування вусів і листя

    Кущики слід обрізати після плодоношення. Вуса і листя необхідно обрізати секатором або садовими ножицями, щоб уникнути пошкодження коренів. Обрізаючи, залишають стебла не коротше 10 см. Листя прибирають пошкоджені, жовті і сухі. Вусики видаляють все, залишаючи тільки перші за рахунком від куща для подальшого розмноження. Якщо таким способом розмноження проводитися не буде, то потрібно обрізати всі вуса.

    Чи знаєте ви? Єдина ягода, у якої насіння зовні, – це полуниця. В середньому один плід містить близько 200 насіння.

    Як підготувати полуницю до зими

    Правильна підготовка до зими буде сприяти хорошій якості плодів і високої врожайності в наступному році. Кущі слід вкривати на зиму, використовуючи солому. Також в якості утеплювача можна насипати під кущики компост або торф, які послужать ще й добривом. Укрити полуницю дозволяється опалим листям або стеблами кукурудзи. А також добре використовувати спеціальний покривний матеріал: Спанбонд, лутрасил.

    «Цариця»: переваги і недоліки

    • сорт стійкий до грибкових захворювань;
    • довгий період плодоношення;
    • «Цариця» посухостійка;
    • плоди добре витримують транспортування;
    • добре зберігається;
    • в догляді невибаглива.

    У цього сорту є і недоліки:

    • падає врожайність при поганих погодних умовах (низька температура, підвищена вологість);
    • використовується рідко в промисловій сфері;
    • в малосніжні зими необхідно снегозадержание.

    Полуниця (суниця) Цариця: опис сорту, особливості догляду, відгуки, фото

    Полуниця сорту Цариця не можна назвати ідеальною, але поєднання дуже непоганих споживчих характеристик ягід і високої стресостійкості рослини зробило її однією з найвідоміших. Цей сорт має високу посухостійкість, що особливо важливо для тих дачників, які відвідують ділянку тільки у вихідні і не можуть доглядати плантації щодня.

    Опис сорту полуниці сорту Цариця та її характеристики

    Полуниця Цариця зареєстрована в Державному реєстрі селекційних досягнень РФ у 2009 році за заявкою Інституту садівництва та розсадництва. Сорт допущено до вирощування лише у Центральному регіоні, але це, по суті, обмежує лише використання його для посадок у великих сільськогосподарських підприємствах: садівники-аматори знають Царицю повсюдно.Однак найкраще вона почувається на батьківщині, де з’явилася на світ: у Брянській області. Сорт отримано у сел. Кокіно шляхом схрещування полуниці Ред Гонтлет та Вента. Селекціонери – колектив під керівництвом С. Д. Айтжанової.

    Сорт Цариця – середньостиглий, плодоносить у другій половині червня. Полуниця росте кущами середнього розміру, напіврозлогими, облистненість середня. Кількість вусів помірна, вони мають середню товщину, червоне забарвлення і сильне опушення. Листя звичайного зеленого забарвлення, велике, без блиску, слаборебристе. Квітки білого кольору, великі, квітконоси середнього розміру.

    Ягоди на кущах дозрівають нерівномірно, але через тяжкість швидко лягають на землю

    ягоди середнього розміру, масою близько 12 г (найперші можуть виростати до 40 г), конічної форми, шийка відсутня, забарвлення темно-червоне, з блиском. М’якуш щільний, червоного кольору, відмінного кисло-солодкого смаку, аромат слабкий, сокосміст високий.Смак оцінено дегустаторами на 4,8 бали. Насіння жовтого кольору, звичайного розміру втоплено в ягоду неглибоко. Щільна м’якоть дозволять перевозити ягоди на значні відстані.

    При випробуваннях сорту в польових умовах урожайність склала від 99 до 130 ц/га. На аматорських ділянках при інтенсивному догляді з одного куща можна зібрати від 300 до 500 г ягід, середня врожайність на грядках становить 2,5 кг/м. та посухостійкість високі. Зимостійкість помірна: у безсніжні зими температура -15 про С є небезпечною для генеративних нирок. Під снігом добре переносить будь-які морози, які бувають в умовах середньої смуги.

    Відео: характеристика сорту Цариця

    Зовнішній вигляд ягід

    Ягоди полуниці Цариця дуже красиві, оскільки мають правильну конічну форму, середній розмір і приємне темно-червоне забарвлення, а також помірний блиск.Насіння виступає з ягоди не сильно, невелике, не псує зовнішній вигляд. Відхилень у формі ягоди (потовщень, виразок та інших вад) практично не зустрічається.

    Ягоди у Цариці красиві, апетитні на вигляд

    Переваги та недоліки, відмінності від інших сортів

    Особливістю сорту Цариця є рівні ягоди правильної форми, що виростають такими практично незалежно від клімату та поточної погоди. Врожайність сорту зовсім не рекордна, але Цариця плодоносить гідно та надійно. Це сорт із тих, які не підводять господаря. Правда, в найгірше, дощове літо загальна врожайність може знизитися навіть удвічі, а при нестачі сонячного світла смак ягід може трохи зіпсуватися, але вони все одно будуть кисло-солодкими, а їхня кількість цілком достатня. Відмінний товарний вид ягід та чудова транспортабельність урожаю дозволяють використовувати сорт у комерційній діяльності, для вирощування полуниці на продаж.

    Основними перевагами полуниці сорту Цариця є:

    • відмінний смак ягід;
    • чудовий товарний вигляд;
    • відмінна транспортабельність урожаю;
    • універсальність використання;
    • невибагливість до умов вирощування;
    • жаро- та посухостійкість;
    • стабільність плодоношення.

    Недоліками сорту вважають недостатньо високу врожайність та необхідність укриття у безсніжні зими. Інші параметри знаходяться на середньому рівні, характерному для культури взагалі: практично всі сорти показують знижену врожайність та погіршення якості ягід у несприятливі сезони.

    Не дуже багато сортів полуниці середнього терміну дозрівання районовано Центральним регіоном. Мабуть, найстарішим є сорт Красуня Загір’я, виведений ще 1933 року. Цариця відрізняється від нього більшими і смачнішими ягодами, має порівнянну врожайність.Відомий сорт Вітязь відрізняється кислішими ягодами, але гарною морозостійкістю. Дуже непоганий сорт Надія з великими ягодами десертного смаку, що слабко уражається хворобами. Полуниця Фестивальна, що вирощується з 1954 року, відрізняється високою врожайністю, але смак ягід оцінюється нижче, ніж у сорту Цариця. Майже всі сорти, рекомендовані для Центрального регіону, виведені в тому самому інституті.

    Полуниця Фестивальна дуже непогана, але смак дегустатори оцінюють трохи нижче, ніж у Цариці

    Таким чином, полуниця Цариця – яскравий представник сортів середнього терміну дозрівання, що відрізняється ягодами товарного вигляду та відмінного смаку, що легко переносить екстремальну спеку та посуху.

    Використання врожаю

    Оскільки ягоди полуниці Цариця славляться безпроблемним транспортуванням і добре зберігаються, вони часто вирощуються з комерційною метою. Щоправда, не дуже висока врожайність стримує використання сорту у цьому напрямі.Не зовсім зручно для цього також і те, що врожай дозріває нерівномірно: плодоношення може тривати аж до місяця, що, звичайно, певною мірою є плюсом.

    Використання врожаю універсальне: вони хороші у свіжому вигляді, придатні для всіляких заготовок. З ягід Цариці варять варення, джеми, повидло. Можна зробити мармелад і навіть пустити надлишок врожаю на сік. Ягоди можна заморожувати для зимового споживання: звичайно, вони стають менш солодкими, але всі корисні речовини, що містяться в полуниці, при заморожуванні та подальшому розморожуванні зберігаються практично в повному обсязі.

    Коли врожай перестає поїдатися, його переводять на варення

    Вирощування полуниці Цариця

    Загальні принципи посадки полуниці цього сорту та догляду за нею традиційні для культури. Брянська область, де був створений сорт, вирізняється сприятливим кліматом для вирощування полуниці: тут помірно тепло, рідко бувають посухи, влітку зазвичай випадає достатня кількість опадів, а зими рідко бувають безсніжними.Бажано такий режим створювати і під час посадки Цариці в інших регіонах. Ділянку слід вибирати сонячною, далеко від огорож та високих дерев. Невеликий ухил на південний схід або південний захід вітається, бажано, щоб грядка помірно продувалась вітрами, але взимку сніг не здувався ними з плантації.

    Посадка, як і у випадку більшості сортів, у середній смузі проводиться у квітні або на початку вересня. Техніка посадки проста, мульчування грядки дуже бажано. При висадженні вусів зі своєї плантації слід викопувати їх із грудкою землі, при покупці розсади треба віддавати перевагу кущикам із закритою кореневою системою.

    Розсада з таким корінням приживеться без проблем

    Сорт Цариця має підвищену посухостійкість, але для отримання нормальних урожаїв поливами нехтувати не можна: поливати не слід тільки у разі дощів, що стабільно йдуть. Ґрунт треба промочувати на глибину до 30 см, особливо це важливо при цвітінні та формуванні зав’язей.З початку почервоніння ягід поливи зменшують. Ґрунт систематично рихлять і прополюють, у разі оголення коріння підсипають до них землю. Підживлення проводяться за звичайною схемою.

    Полуниця сорту Цариця слабо уражається хворобами і суничним кліщем, тому за умови правильної агротехніки зазвичай обходяться без обприскування хімікатами. Своєчасне збирання врожаю сприяє збереженню здоров’я плантації: ягодам не можна давати перезрівати. Слимаки – бич будь-якого сорту – не оминають і Царицю, з ними краще боротися пристроєм пасток.

    Слимаки здатні залишити садівника без урожаю

    Оскільки Цариця здатна вимерзати в безсніжні зими, з настанням морозів треба стежити за погодою. Шар снігу в 25 см вирішує всі проблеми, але якщо він не встиг випасти, плантацію треба накрити сосновими або ялиновими гілками, спанбондом та ін.

    Відео: плантація полуниці Цариця

    Полуниця сорту Цариця – дуже непоганий вибір для середньої смуги. Вона добре росте і в південніших регіонах, оскільки відрізняється посухостійкістю. Сорт не відрізняється рекордною врожайністю, але стабільно плодоносить дуже красивими та смачними ягодами.

Про автора

admin administrator